Nederlandse boter gewild artikel op de buitenlandse markt Rijksbegroting 1952 is afgewerkt IK? !ANT Noord-Scharwoude heelt nu zijn nieuwe ULO-school Heiloo heeft een woningcomplex voor bejaarden Schoorls raad stelde gemeente begroting vast ils IN Producenten dienen zorg te dragen voor goede kwaliteit Strenge keuring van ZKB Plechtige opening door de burgemeester Ook Van de Pol te sterk voor De Ruyter Tweede Kamer accoord met beginsel van gezinsreductie voor schoolgeld Kosteloos onderwijs ongewenst Het Interpellatieverzoek Wagenaar toegestaan ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 t loopt, zal vd paar do d. Sngders, langstelling gebern; nu e stand aan i. :eft verwor- itlanding op 'ta. :ommandant de le Com- aguwo", het ijk met en- :eg opdracht jegeven, ten met de Tij richting na- plotseling op Het vuur komen, die keerden met ien. Snijders liet zijn dek- idden op de nde soldaten ;repen tegen- staakten zij .at enkele bende bezig ken van een 'an een kor- k op weg en van zestien door het zeer ex behouden ike verliezen ide wapenfeit wel het bui- n vijandelijke tot stoppen van dertien rs had hierbij ;hikking, ter egebrek was. agens werden ^an moed, be- j snel promo otte als eerste van dit jaar k Besluit de vierde klasse erkenning van vaderland. [JISARTSEN ;n beschikbaar ppejan. Oude en J. Lourens 2892). de grenzen meer opna- in de grijze 1 aan Parijs, welke wordt rië (met een le V.S., van kunst in de in Koreaanse en met Ame- ;igen weeshuis aantrekkelijke ;peteert voor r en er een r meteen bad- voor een be et men enkele Engeland en i als overal e dagen van luw, euws ziet men -gestorte D C- 4 i verbaast zich 0 goed is afge- iigde haar mij- jk deel van de 1 ziet men de mooie nieuwe um. In Den isloopt van de lar begon te vordt de groot- Europa gehou- n opnamen van isterdam wordt de zeventigste uyter en kan maar Jaap Mi" verpen en doen stfiguren voor •i.-kerk in Ber- lals wordt deze nieuw filmpje loord vertoond, wat het gespro- zienlijk beter is dat tot nog toe rde. i uisvrouw gaai in ert haar koop" is n, welke dagblad- Zuivelcontröle stations vergaderden QISTERMIDDAG hield het Botercontrölestation „Noord-Holland" in het Land- bouwhuis te Alkmaar een algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer E. Dzn. Govers ondermeer, dat de boterprijs, welke de Nederlandse producenten thans in het buitenland konden bedingen, zeer behoorlijk was, hetgeen een goed teken is. Ook andere producten hadden vol gens spreker in het buitenland grote aftrek. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat ook het vlees, zoals dat reeds met het schapenvlees het geval is, onder controle zou komen, zodat de export van Nederlandse producten geen gevaar zou lopen op de buitenlandse markt, wegens minder goede kwaliteit, te worden geweerd. teits-artikelen. In Nederland zijn de mogelijkheden om een perfect product te maken beter dan overal elders. Als wij mét kwaliteits-artikelen aan de bui tenlandse markt komen, zullen wij zelf de vruchten er van plukken, aldus de heer Nobel. Ir. Kranen MINDER prettig vond voorzitter Go- vers 't feit, dat in het voorjaar van 1951 het aantal fabrieken dat het merk van Zuivel Kwaliteits Controle Bureau had mogen behouden, was teruggelopen. Enkele leden van deze zeer matig be zochte vergadering konden zich met de zienswijze van de voorzitter niet ver enigen. Er werd de vraag gesteld, hoe het mo gelijk was dat de positie van de Neder landse boter op de buitenlandse markt zo rooskleurig was en velé fabrieken niettemin het kwaliteitsmerk niet had den kunnen krijgen. Met andere woor den, hoe is het mogelijk dat de Neder landse boter in het buitenland veel wordt gevraagd, terwijl diezelfde boter in het binnenland wordt gediskwalifi ceerd. De heer Govers zei hierop, dat alleen boter met het kwaliteitsmerk voor export in aanmerking komt, boter dus,„die allerminst in het binnenland wordt gediskwalificeerd. De heer Hofstra uit Wieringerwaard merkte echter op, dat een belangrijke hoeveelheid boter zonder kwaliteits merk werd geëxporteerd. Deze opmer king was voor de heer Govers aanlei ding om te zeggen dat hem dat speet, want dat alles wat wij exporteren aan de hoogste eisen moet voldoen. Nadat de heer Govers de vergade ring van het Botercontröle-station had gesloten, vonden achter de bestuurs tafel enkele veranderingen plaats. Het was nu de beurt aan de heer G. Nobei de vergadering van het Kaascontröle- station te openen. Tussen het openings- en sluitingswoord werden weinig schok kende dingen gezegd. Van belang was alleen dat t bestuur evenais vorige jaren, het entrée-geld voor 1952 voor nieuwe leden op 1,per koe of per 300 kg in het afgelopen boekjaar be reide kaas, wilde stellen. De heer Nobel drukte de vergadering op het hart om alle aandacht te be steden aan het produceren van kwali- EXCLUSIEVE MEUBELEN IN DE 14 ETALAGES VAN WONINGINRICHTING 120 modelkamers Beverwijk £JAAR DE eningen over de kwaliteit van de in Noord-Holland geprodu ceerde boter, gezien de besprekingen tijdens de vergadering van het Boter contröle-station, sterk uiteen liepen, hebben wij ons na afloop van de verga dering met ir. Kranen in verbinding gesteld. Wij vernamen dat de boter, welke in de wintermaanden van 1951 was geproduceerd, voor een deel moest worden afgekeurd. In belangrijke mate wordt dat veroorzaakt door het feit, dat de regering niet in voldoende mate deviezen beschikbaar stelt voor de im port van krachtvoer. De boeren zijn dus voor de winter maanden grotendeels verplicht hun vee met kuilgras of kool te voeren. Dat heeft tot gevolg, dat de melk en ook de boter iets mee krijgt van de geur en de smaak van dit voer. Weliswaar zal de consument, door de vele behande lingen welke de melk moet ondergaan voor zij als boter op de tafel verschijpt, hiervan niets bemerken. Het Zuivel Kwaliteiscontróle Bureau merkt dat echter wel en dat is reeds voldoende om zulke boter het kwaliteitsmerk te weigeren. Het percentage koelhuis- boter, boter welke dus in de zomer maanden wordt geproduceerd, dat niet in aanmerking voor het kwaliteitsmerk kwam, was in 1951 slechts zeer gering. Ruim 88 procent werd goed bevonden voor export, 112 procent voor binnen lands verbruik en 0.3 procent werd goedgekeurd voor boterverwerkende industrieën. Deze percentages zijn reeds aanzienlijk Later dan het vorige jaar. Men is thans bezig, aldus ir. Kranen, maatregelen te treffen om de kwaliteit van de melk in de wintermaanden op te voeren door de veehouders over de te volgen voedermethoden in te lichten. Het is echtèr een zeer lastige materie en het laat zich begrijpen dat men hier in niet in een handomdraai verande ring kan brengen. ïn dringende behoefte voorzien Een der modernste gebouwen in de omgeving Gistermiddag is de fraaie openbare U.L.O.-school in het nieuwe uitbreidings plan te Noord-Scharwoude, geopend. De nieuwe school kan voor de Langedjjk als een grote aanwinst worden beschouwd. Het fonkelnieuwe gebouw telt vijf lokalen, met grote vensters op het Westen. Alles is in lichte kleur gehouden. Een lange gang loopt langs de lokalen, terwijl links in de hal een deur toegang geeft tot een ruim vertrek voor het schoolhoofd. Achter het gebouw zal nog een bergplaats voor tachtig rijwielen verrijzen. Architect van de nieuwe U.L.O.- school is de heer C. Keesman te Alkmaar. Aaimemer was de firma C. de Geus te Broek op Langendjjk. Zich richtend tot onderwijzers en leerlingen, wees de burgemeester op de moeilijke taak, die het onderwijzend personeel te wachten staat en verzocht de leerlingen hiervoor begrip te neb ben. Met de wens, dat Gods zegen ,op het onderwijs mocht rusten, verklaarde hij de school voor geopend. Gistermiddag hadden alle genodig den zich met het voltallige gemeente bestuur met hun dames in het gemeen tehuis verenigd. We merkten onder dit gezelschap o.m. op de inspecteur van het L.O., de heer Bos, de heer Van Drunen, consulent Lichamelijke Op voeding, dr. J. Sikkema, schoolarts, ir. C. Keesman, de heer J. F. de Jone, ge meente-architect, de annemer, hoofden van scholen en onderwijzend personeel, en tal van andere autoriteiten. Voorafgegaan door het gemeentebe stuur begaven allen zich naar de school, waar burgemeester Schelhaas symbo lisch het gebouw ontsloot door het doorknippen van een lint. In het ge bouw sprak de burgemeester een korte rede, waarin hij zeide, dat de gedach ten uitgaan naar de pioniers voor het onderwijs in het algemeen en van deze school in het bijzonder. Hij wees op de moeilijkheden, die moesten worden overwonnen eer het gebouw tot stand kwam. Omgeving van Burenweg thans aanzienlijk verfraaid Het was gisteren feest in het nieuwe woningcomplex voor bejaarden te Heiloo. Van vele huisjes wapperde de nationale driekleur en aan de opgewekte, lachende gezichten van de bewoners kon men duidelijk merken, dat ondanks het sombere weer de stemming in dit aparte wereldje opperbest was. Er was dan ook alle reden tot vreugde. Na enkele jaren van voorbereiding en ingespannen arbeid was gisteren de dag aangebroken dat burgemeester Kalff het complex officieel voor geopend kon verklaren. In verband met de ongunstige weersom standigheden was besloten de plechtigheid niet in de open lucht, doch in de raadzaal te houden. Behalve het gemeentebestuur van Heiloo waren daar ook aanwezig het bestuur en de raad van toezicht van de stichting onder welker supervisie de woningen tot stand kwamen. Voorts was er een vertegenwoordiger van de dienst van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Ook een groot aantal bewoners van de nieuwe huizen gaf acte de présence. Het was buitengewoon jammer, dat de huismeesteres, die onlangs ernstig gewond raakte bij een auto ongeluk, verstek moest laten gaan. Droombeeld van architect Rus werd verwezenlijkt (Advertentie, Ing. Med.) Nederl kampioenschap 47|2 Niettegenstaande het feit dat Kees de Ruijter in het tournooi om het Ne derlands kampioenschap kader 47/2 ook in Piet van de Pol zijn meerdere moest erkennen, heeft hij op de tweede dag toch bewezen tot Nêerlands beste biljarters te behoren. Met een prachti ge serie van 212 leverde hij een record- prestatie in dit tournooi. De Leeuw, die op de eerste dag met het bedroe vende gemiddelde van 5 speelde, was tegen de jeugdige Van Oosterhout in zijn beste vorm. Met een hoogste serie van 137 en een partijgemiddelde van 20 bracht hij deze partij op zijn naam. Zijn tegenstander was zo geschrokken dat deze zelfs in zijn partij tegen Tee- gelaar faalde. De uitslagen luiden: Kruythof 383 24 106 15.95 Sweering 400 24 90 16.66 Eichelsheim 307 19 70 16.15 Teegelaar 400 19 102 2105 Van de Pol 400 9 135 44.44 De Ruijter 315 9 212 35.— De Leeuw 400 20 137 20.— Van Oosterhout 243 20 50 12.15 Van Oosterhout 167 20 35 8.35 Teegelaar 400 20 103 20.— Kruythof 95 8 28 11.87 Van de Pol 400 8 156 50- De Ruyter 400 10 189 40.- Sweering 131 10 83 1310 Nadat burgemeester J. Kalff een kor te openingsrede had uitgesproken, was het woord aan de voorzitter van de Stichting, de heer H. J. Room. Deze zette uiteen, dat de Stichting uitslui tend ten doel heeft werkzaam te zijn in het belang van de volkshuisvesting te Heiloo. Zij doet dit door het bouwen en exploiteren van woningen van be perkte omvang in één of meer com plexen. Deze huizen zijn speciaal be stemd voor bejaarden, die kunnen vol staan met een kleinere woning dan in Heiloo als normaal wordt beschouwd. Spreker zeide het te betreuren, dat door financiële moeilijkheden en tegenslagen van andere aard de bouw niet zo vlot en op minder bevredigende wijze tot stand kwam dan men aan vankelijk had gehoopt. Niettemin voelt de Stichting zich rijk met dit complex, aldus de heer Room. Spreker was ver heugd, dat door het gereed komen van de huizen het aanzien van de Burenweg en omgeving veel is verbeterd. Hij meen de met gerustheid te kunnen zeggen, dat met deze woningbouw de grondslag is gelegd voor een in de naaste toekomst te verwachten uitbreiding lder gemeen te in deze richting. Fraai en degelijk Door het afbouwen van dit complex heeft men de beschikking gekregen over drie en twintig nieuwe woningen en een dienstgebouw. Van dit gebouw, dat wordt bewoond door de huismees teres, kunnen desgewenst de maaltij- tijden worden betrokken. Daar kan men ook gebruik maken van de elec- trische wasmachine en centrifuge en zelfs is er nog de gelegenheid tot het nemen van een bad. De beperkte mid delen waarover men kon beschikken in aanmerking genomen, heeft architect J. Rus Jr. een plan ontworpen en tot uitvoering gebracht dat tot een fraai en degelijk bouwwerk is geworden, al dus spreker. De heer Room drong er bij de reeds bejaarde hewoners op aan, niet in een gemakkelijke armstoel te gaan zitten, doch aan het werk te blijven. Dit komt de strijd tegen de ouderdom in alle opzichten ten goede. „Niemand wordt oud door enkel en alleen een aantal jaren te leven. Men wordt oud als men zijn idealen ontrouw wordt", aldus spreker. Aan het einde van zijn rede bracht de heer Room speciaal hulde aan de heer Rus Jr., die met taaie vol harding heeft bereikt dat het werk werd voltooid volgens zijn plannen. De opening Burgemeester Kalff betoogde, dat door het gereed komen van de drie en twintig woningen niet alleen een groep bejaarden aan een passend huis is ge holpen, doch dat door het vrijkomen van een flink aantal huizen nu ook vele anderen onderdak kon worden ver schaft. Ook in Heiloo, waar elfduizend mensen moeten worden ondergebracht in woonruimte voor negenduizend, is het tekort aan huizen groot. Spreker deelde mede. dat het de bedoeling is, dat te zijner tijd de volkswoningbouw in deze omgeving wordt aangepast aan deze bouwtrant. Hierna verklaarde de heer Kalff het complex voor geopend. Bezichtiging Na afloop van de vergadering bega ven de genodigden zich naar Plan Oost, waar de bewoners hen reeds wachtten. Ondanks de grauwe mist, zag het com plex er ook nu bijzonder warm en vriendelijk uit. De muren van de huisjes zijn wit ge sausd, waarbij het rood van de daken en het groen van de deuren en luiken aardig afsteekt. De woningen zijn ge bouwd rond een groot, afgerasterd grasveld, waar twee hertjes, een paar eenden en enkele konijnen ronddarte len. Als eerstdaags de beplanting om het complex gereed komt, zal het ge heel zeker een nog fraaier aanzien krij gen. Is het een wonder dat de bewo ners er zich nu al volkomen thuis voelen? „DAMCLUB HEILOO". De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde wedstrijden lui den als volgt: Groep 1: C. de Graaf—C. Adrichem 20. H. VerverJ. de Geus 11. Groep 2 en 3: P. OudJ. Groenen boom 1—1, C. v. d. WerffD. Smit 20, C. de JongJ. Kraakman 20, J. SpaansA. Sprenkeling 20, R. HofmanJb. Helder 20, C. van Lies houtC. Bijwaard 02. WARMENHUIZEN, 22 Dec. 10.700 kg rode kool 8,3011,60; 5600 kg gele kool 5,507,30; 14.500 kg wite kool 66,90 2600 kg uien 28,3028,80 en grove 28,10- 29; 700 kg bieten 13,20; 375 kg peen 13,70. Opleiding voor de maatsrhappij In hotel „Concordia" werden verver singen aangeboden. Onderwijzers en leerlingen waren hier aanwezig. In de rede, die de burgemeester hier hield, herinnerde hij aan de nota van minis ter Rutten aan de Tweede Kamer, waar in de bewindsman de opbouw van het onderwijs, vooral van het voortgezet onderwijs, bespreekt. De burgemeester achtte het gewenst, dat de ULO-school ter plaatse een mid delbare school wordt, die de leerlingen opleidt voor de maatschappij, zoals on geveer de „High School" dat in Ame rika doet. Men zal in de toekomst mee aandacht moeten besteden aan de indJ- viduele richting van de leerling. De burgemeester hoopte, dat de ULO- school haar taak in dit licht zou uit voeren. Spr. dankte de heren Van Dru nen, Sikkema, Bos, Keesman en De Jong, namens het gemeentebestuur. Ook tot de aannemer werden dank woorden gericht. De burgemeester wenste, dat de school voor de gehel* omgeving zijn waarde zou hebben. Het hoofd der school, de heer C. A. A. Dullemond, dankte het gemeente bestuur. Dat het tien jaar duurde eer de plannen werkelijkheid werden, lag niet aan dit gemeentebestuur. Ook hy vroeg Gods zegen over het onderwijs. De heer Bos bracht eveneens huid# aan het gemeentebestuur voor de wijz# waarop dit de onderwijsbelangen be hartigt. Hij feliciteerde de heer Dulle mond met de fraaie school. Felicitaties werdén vervolgens aangeboden door de heren R. Schuil, namens het Prot. Chr. Onderwijs ter plaatse, B. J. Wilmink, namens de R.K. scholen, Span, hoofd van de ULO-school te Winkel en J. Akkerboom uit naam van de oudercom missie. De heer Akkerboom bood na mens de ouders, de leerlingen en oud leerlingen een prachtige piano aan. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren dr. Sikkema, W. Kaan, secretaris van Volksonderwijs, C. van de Abeele, hoofd van de O.L. School te Oudkarspel, namens de afd. Lange- dijk van de Ned. Onderwijzersvereni ging, Van Drunen, consulent van Li chamelijke Opvoeding, P. Mienes, die een fraaie atlas aanbood, Wiersma, voorheen onderwijzer aan de school, de architect van het schoolgebouw, de aan nemer en H. Jansonius, het oud-hoofd der school. .Hierop bood één der leerlingen een pianolamp aan. Tot slot volgde een kort fees! pro gramma, verzorgd door de lee*-'imren, waarna de burgemeester de bijeen komst .met een kort woord sloot. De ouders der kinderen genoten gis teravond van een feestprn»r"mrm en vanavond houden de oud-leerlingen in hotel Conrnrd'a een reünie. DOKTERSDIENST Gedurende dit weekeinde zal de doktersdienst voor Langedijk en Sint Pancras worden waargenomen door dr. R M. Manjoero, te Broek op Langen- dijk. tel. K 2267364. Gedurende de beide kerstdagen wordt de dokters- dienst waargenomen door dr. J. de Wit, Oudkarspel, telefoon K 2260—524. Burgemeester Jochems: Geen onvoorspoedig 1951 Voor de laatste maal in 1951 kwam_gisteravond de gemeenteraad bijeen om de begroting voor het k...nende jaar vist te stellen. Burgemeester mr. C. A. J. Jochems liet traditiegetrouw de voornaamste voorvallen uit het ten einde spoe dende jaar de revue passeren. In het bijzonder wijdde hij waarderende woorden aan de nagedachtenis van de op 17 Maart overleden wethouder H. Selhorst. In hem verloor de gemeente een algemeen gezien en geacht burger en een toe gewijd en onkreükbaar wethouder. hij ingezetene van de gemeente is en het terrein voldoet aan de daarvoor gestelde eisen. Tot lid van het bestuur van M. H. werd benoemd de heer F. Gutker. Aan de hand van het door de com missie van onderzoek opgestelde rap port, dat door de heer N. Kaag (KVP) werd uitgebracht, stelde de gemeen teraad vast: a. de gemeentebegroting in in komsten en uitgaven voor de gewone dienst op ƒ380.132.93, voor de kapi- taaldienst in inkomsten op ƒ591.336.67 en uitgaven op 798.666.80. Nadelig saldo ƒ207.330.13; b. de begroting van het gasbedrijf met een totaal aan baten en lasten -van 46.548.46 en een totaal der ka pitaalsinkomsten en kapitaalsuitgaven van ƒ15.477.—; c. de begroting van het Woning- Grondbedrijf met totaal der baten en lasten van 17.030.64 en een totaal kapitaalsinkomsten en uitgaven van 3834.48; d. de begroting van Maatschappe lijk Hulpbetoon- met een totaal van inkomsten en uitgaven van 22.811.64. De V.V.V. Noord-Kennemerland, die een extra subsidie van ƒ500.had gevraagd, zag zich echter teleurge steld; de Raad was van oordeel, dat de gemeente met het onderhoud van wegen doet wat zij kan in het belang van het vreemdelingenverkeer. De heer Blankensteijn (Schoorls Belang) zegde de heer Witte namens de Raad dank voor het vele en goede, dat hij voor de samenstelling der be grotingen had gedaan. Om te voorkomen, dat vreemdelin gen een stukje grond kopen om daar op 's zomers te kunnen kamperen, stelde de Raad vast, dat B. en W. aan de eigenaar van een stuk grond alleen vergunning tot kamperen zullen ge ven voor zich en bloedverwanten als De Tweede Kamer is gisteren op reces gegaan met het prettige gevoel, dat de gehele Rijksbegroting 1952 is afgewerkt. De voortgezette behandeling van de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen begon gistermiddag met de afdoening van een aantal moties. Die van de heer Peters (K.V.P.) over de invoering van gezinsreductie in de schoolgeldheffing werd aangehouden, omdat de voorsteller haar ingrijpend had verzwakt. Eveneens werd de motie van de heer Van Sleen (Arb.) over het beginsel van kosteloos onderwas, aangehouden. Toen kwamen opnieuw de moties- Peters en Van Sleen aan de orde. De eerste werd aangenomen, de tweede verworpen met 57 tegen 27 stemmen Alleen de P.v.d.A. en de communisten stemden voor. Staatssecretaris Cals heeft vervol gens nog een aantal opmerkingen be antwoord. Commerciële uitzendingen voor het binnenland verwierp hij, voor de wereldomroep en de televisie is de zaak nog in studie. Voorts naa ag bzwaren tegen vestiging van een ster ke zender in de West. Nog dit laar komt de radiowet in de Kamer Voor de verkiezingen zal de regeling van 1948 worden gevolgd. Alle party- De motie-Gortzak over het ongeluk kige lesje in een R.K. schoolboekje deed nog enige discussie ontstaan. De verschillende fracties deden weten, dat zij om grondwettige bezwaren zou den tegenstemmen, al achtten zij het gewraakte lesje dan ook allerminst ge lukkig. Wel meende de heer Van Sleen (Arb.) in het lesje belediging van een volksgroep te vinden, maar dat was ae minister die overigens het stukje afkeurde toch niet met hem eens. De motie werd ingetrokken. en, behalve de communistische, zullen zendtijd krijgen. De betrokken afdeling werd goedge keurd, evenals de afdeling vorming buiten schoolverband. Daarmee was deze begroting afgewerkt. De voorzitter, de heer Kortenhorst, heeft ten slotte in een uitvoerige rede ae Kamer gelukgewenst met het feit, dat zij er in is geslaagd, de gehele be groting voor de Kerstdagen af te wer ken. Bovendien zijn nog tal van andere belangrijke wetsontwerpen behandeld. Voor de komende maanden staat reeds v/eer een groot aantal onderwerpen op het programma. Gemiddeld woonden de leden tachtig procent van de verga deringen bij. De heer Wagenaar van de CPN heeft verlof, gekregen in de Tweede Kamer te interpelleren over het besluit van de regering ambtenaren te verbieden lid van bepaalde verenigingen te zijn. De interpellatie zal zo spoedig mogelijk na het reces worden gehouden. Rondvraag. Bij de rondvraag wees de heer H. Mulder (P.v.d.A.) op de schade, die de deelnemers aan een sterrit veroor zaken aan de wegen. De heer N. Kaag opperde het denk beeld om Prov. Waterstaat te verzoe ken geen vergunning meer af te ge ven voor dergeljjke ritten door de ge meente Schoorl. Naar aanleiding van een van de afd. Schoorl van de Holl. My. van Land bouw ingekomen klacht over het euvel der loslopende honden, die door het jagen achter schapen vaak grote schade berokkenen en een verzoek daartegen maatregelen te treffen, merkte de voorzitter op, dat reeds in 1947 in de politieverordening bepalin gen waren opgenomen. De heer Mulder was van oordeel, dat die bepalingen er wel waren, maarhet was moeilijk om steeds bij elk schaap een wachter te zetten. Een ander zou elke hond, die los lopend werd aangetroffen, willen do den. B. en W. zegden toe dit propleem nader te zullen bestuderen. Jaaroverzicht. Ten slotte sprak' de voorzitter de Raad toe. De samenwerking tussen de Raadsleden en die van de Raad met de voorzitter was in het afgelopen jaar uitstekend geweest. Het inwonertal bedroeg aan het einde van dit Jaar 3322, waaronder 88 personen uit In donesië. De Raad had een vruchtbaar jaar achter de rug; een lange ry ver ordeningen kwam tot stand, veel aan dacht werd besteed aan de verzorging van het wegennet en aan de woning bouw. Met grote voldoening wees mr. Jo chems op het volkomen slagen van de „Burgerzinlening". Als een zware last drukte op de schouders van het ge meentebestuur de taak der woonruim teverdeling. Het aantal woonruimte zoekenden bedroeg echter nog steeds 72. In het afgelopen jaar emigreerden 6 gezinnen naar Australië, 1 naar Ca nada en 1 naar Nieuw-Zeeland. Met grote voldoening maakte de voorzitter melding van het uit de burgery opge komen initiatief tot het stichten van een tehuis voor Ouden van Dagen. De gang van zaken op de kampeer terreinen en in de kampeerboerderijen werd bevredigend gevonden: 192890 overnachtingen waren in 1951 gere gistreerd. De heer Blankensteijn bracht na mens zijn mederaadsleden hulde aan de burgemeester onder wiens leiding zoveel tot stand was gebracht en dankte voor de goede harmonie, die er steeds in de Raad heerste, waar steeds opbouwende critiek werd ge hoord en meende, dat het hier in Schoorl best ging zonder voorzitters hamer. 1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3