ssjz ™!?AG Alcmaria Victrix gaf in een demonstratie van IJmuiden onmacht GOED NIEUWS ILCKMANN ZUINIGHEID, NASSAU-TAX TEL. 3.5.4.5. Stormvogels benutte „slechts" vier van de talloze aanvallen Alkmaarse vierde klassers waren aan elkaar gewaagd De Alkmaarsche Courant Hoe in de dorpen het Kerstfeest werd gevierd 20 °/0 KORTING IHAREES-OUDES j voor leden Helderman passeerde Kraak uit penalty De Rijp R.K.A F.C.-Randers 2-2 Berg en Broek op Langedijk Nationaal zangconcours in het veilinggebouw Heer-Hugowaard Plattelandsvrouwen vierden Kerstfeest Schoor! DIE DE WIJSHEID BEDRIEGT Bedenk, wat Dagblad-reclame vermag brengt de naam ER IN Oterleek Beemster Oudorp Egmond aan de Hoel West-Graf tdijk Bergen Langedijk HEILOO U kunt nu nog, pAopttï&n! DONDERDAG 27 DECEMBER 1951 cle Nederlandse samen- ra vroeger de vraag naar n deze ziekte verplicht i, die zijn ingeënt, geen ;r niet gemakkelijk. Er practjjk echter ook nog rordt overgebracht door lebben laten inenten, te verplichting tot inenten lor de overheid niet te Jd. De moeilijkheid om op een behoorlijke Wijze te beschikken, zal wel dat de onwilligen eer- n zich te schikken, at deze gedachte in ieder s om in overweging te ■n. We geloven zelfs, dat, iriek er mee begint, de at zullen ziin te volgen, lat de goede boeren er in zullen geven hun wei igen van een fabvek, die ies kan geven, welke ze om hun vee vrij te hou- ivreesde ziekte. hun naam zegt het al rend karakter te hebben, ttseling de e'ectriciteits- ordt gestaakt en we al- ra krijgen van „drijver- zimachine-dynamo's en -> het dak, wordt een ge- riegel. Nochtans zijn we iveltje, dat op de avond de stroom deed uitflap- mkbaar, omdat toch wel lat moment ruim voor kaarsjesen dergelijke natuurlijk: Die vooruit- '.elein, die van zijn kerst- Philips-reclame had ge- de wortels van de boom tier nathield met koffie, ist zijn klanten met ge- p hef lichtende middel- t zaak, toen de stroom- aakteTerstond belde hij jven, om zijn beklag te de duisternis vergiste hij tmmer. De dame, die aan wam, gaf hem de raad: r, steekt u toch de kerst- hebt u toch wel?" >evriend gezinnetje las de een aandoenlijk kerst ten aanhore van een •schaar, toen men was ax genaderd de lamp e consternatie, want de i was juist bezig terug te ijn wegen van zonde en eeds scheen (ach bittere ichtje van het vaderhuis rte, toen het donker werd. eisten een volledig ver- slotte zou de oudste zijn aen kaarsje wat licht ver- zoon ging derhalve ver- landouwen en juist toen uitgespreide armen in de verscheen, viel er een ïppel kaarsvet op de hand ezende moeder, i deze, hetgeen natuurlijk ;n stilte, tijdens welke de land likte. Toen sprak de hter (vier jaar): „Tjee; arme jongen zó op z'n ens een kerstbijeenkomst, it het gezang „Ik zing een are dagen" aanheffen, toen g de duisternis viel. Nie- anwezigen kon een hand a nog minder de liederen- weshalve het stil bleef. ?n grappenmaker uit het arom zingen we dan niet? donker?" oderne familie had een met electrische verlichting van kaarsen had men de „Wunder-kerzen", spichti- igen van vuurpijlen, die sterrenregen kunnen ver en heeft een half uur bij ende schijnsel en in de ian deze fakkeltjes gezeten. licht aanging, snelde men eroerd van de kruitluchten an het onzekere sterrShge- zag op Kerstmorgen nóg ierden juist een strijd met iendin, over het al of niet an de Kerstboom. Wij zei zei wat, wij zeiden wat, zU zei wat, zij zei wat, en toen ns er bij neer. De boom gin= toen ging net het licht uit' :rst zijn we dankbaar voor want toen moést de boom d in Bach's geest moet de n geweest, welke een klein ;er stede Maandagavond lerk hield. Het zwoegde op één der mooiste canta- Leipziger Cantor, toen en- ringen het onverwachte w- i duisternis aankondigden. Btl an sigarettenaanstekers wer- rlei spelonken en krochten aars overgebleven va ael opgedoken en on"® en de leden van het „orkes n toen bovendien nog ee i met het orgeltrappen wa het „Bachanaal" voortgang t werd een zangfestijn vo het einde ervan juich" elfs de tenor op de hij had al zijn adem in ande bezigheid belegd.. Het lag voor de hand, gezien de positie van Stormvogels en Alcmaria, dat de IJmuidenaren een zeer grote kans op de overwinning hadden in de thuiswed strijd tegen de Alkmaarse tweede klassr. Dat echter de Alcmarianen zo'n demon stratie van zwakte, zulk een totale onmacht ten toon zouden spreiden, had toch niemand kunnen verwachten. Onze stadgenoten mogen nog van geluk spreken dat de aanvalslinie van Stormvogels het slechts bij vier punten heeft gelaten en met de vele niet te missen kansen geen raad wist. Een meer schotvaardige voor hoede dan die van de gastheren zou Alcmaria met dubbele .cijfers een nederlaag hebben bezorgd. Het bleef nu bij 41. Dat de Alcmarianen de eer hebben kunnen redden danken zij aan het feit dat Frits Helderman een penalty benutte. bracht onze nationale doelman in actie en daarna was het Van Onselen, die op een kleine twintig meter afstand van het Alcmaria-doel enige Alcmarianen passeerde en met een ver schot de voor sprong tot 2O vergrootte. Na talloze aanvallen van de blauw-witte voorhoe de, brak Paulisse door de IJmuider defensie, waarbij hij door spil Snoeks werd gevloerd. De strafschop werd door Helderman met een zacht maar zuiver geplaatst rollertje in een doel punt omgezet. Daarna hervatten de IJ muidenaren hun offensief, waarbij een maal zelfs rechtsback Van den Oever op het doel schoot. Hij vond Afink op De Alcmaria-verdediging met Mul der als zeer matige stopperspil was zo zwak dat Maasen zich in de tweede helft als een soort slinger-back in de verdediging moest terugtrekken om de steeds terugkerende Stormvogels-aan vallen te stuiten. Aanvoerder Eversteyn, die als halfspeler stond opgesteld, vorm de dientengevolge practisch de enige schakel met de voorhoede. Al zijn zwoe gen ten spijt kon ook hij de zwakke voorhoede, waarin middenvoor Paulisse nog de beste was, niet tot het maken van doelpunten inspireren. Slechts tweemaal kreeg Kraak gelegenheid zijn meer dan normale capaciteiten te tonen. Pover figuur Dit alles was oorzaak, dat in geen wedstrijd in deze competitie Alcmaria een zo pover figuur sloeg als gisteren in IJmuiden. Intussen deden de eerste vier minuten het beste hopen. Alcmaria stonden in die korte periode met grote vechtlust bezield te zijn. Doch toen de Stormvogels-linksbinnen De Boer een snelle uitval ondernam, aarzelde Mul der met ingrijpen, wat Afink uit z'n doel lokte zodat De Boer de bal in de verlaten veste kon plaatsen. Vanaf dat moment was het mis en kreeg het Alc mariadoel het onophoudelijk zwaar te verduren. Een hard schot was oorzaak, dat Afink de bal liet vallen, juist voor de voeten van twee Stormvogels-spe lers, die van verbouwereerdheid verga ten het leer in het doel te plaatsen, een voorval, dat zich nog vele malen zou herhalen. Een voorzet van Paulisse Eerste ouderavond van St. Josephschool succes Zo goed als alle ouders van de leer lingen van de St. Josephschool waren dezer dagen naar de zaal van de heer Blokdijk getrokken voor de eerste ouderavond. In zijn openingswoord her dacht pastoor Holtkamp het onlangs overleden hoofd van de school, de heer J. Wolkorte, aan wiens initiatief het mede te danken is, dat deze avond tot stand is kunnen komen. Met zang en toneelspel toonden de leerlingen van de hoogste klassen hun kunnen. Vooral het Kerstspel, dat on der leiding van meester Van Leeuwar den werd opgevoerd, wekte alom veel bewondering. In een korte toespraak wees meester Alblas op de waarde van sport en spel bij de opvoeding van de kinderen, behandelde meester Pielage de onderwijsvernieuwing en memoreer de meester Van Leeuwarden het grote belang van de gezinsopvoeding Het toekomstig hoofd van de school, de heer J. Koopman, deed een beroep op de ouders om vooral een goed voor beeld te geven. Hij liet duidelijk naar voren komen, dat de rooms-katholieke scholen niet alleen kennis moeten bij brengen, doch ook de kinderen dienen te leren, dat er een God bestaat. De eveneens voor het eerst georga niseerde tentoonstelling van werken der leerlingen trok grote belangstel ling van de ouders. z'n post, die ook even later een vlie gend schot van De Boer uitstekend ver werkte. Nog eenmaal zou Kraak op de proef worden gesteld toen hij bij een voorzet uit z'n doel liep en reeds geslagen scheen. Untied aarzelde te lang met schieten, zodat de beide backs de bal van de doellijn af tot hoekschop ver werkten. Enkele momenten vóór de rust bleef Wijnands bij een duel aan de zij lijn in de minderheid, waardoor de bal kon worden voorgezet. Mulder reageer de onvoldoende en zo werd met 31 gewisseld. De tweede helft bracht zo mogelijk nog meer juweeltjes van kansen voor de thuisclub dan de eerste„doch Afink was thans resoluter dan vóór de rust en tal van schoten wist hij onschadelijk te maken. Een enorme kogel door spil Snoeks op de helft van het veld gelost, ketste tegen de doellat. Onophoudelijk liepen de blauw-hemden storm doch telkens verzuimden zij in de laatste seconde van hun groot overwicht par tij te trekken. Eerst in de laatste minuten treuzelde Helderman vlak voor doel met wegwer ken, waardoor Van Onselen van dicht bij Afink voor de vierde maal kon pas seren. Een grootse strijd, zoals beide elftal len voorheen wel hebben laten zien, is de vriendschappelijke ontmoeting tus sen RKAFC en Kanders niet geworden. Zowel Randers als RKAFC speelden in een gewijzigde opstelling, doch even tuele versterkingen hebben we er niet uit kunnen halen. Wat ons in deze wedstrijd is opge vallen was het slechte plaatsen en ook het positie kiezen had beter kunnen zijn. In de Randers-voorhoede waren het Stroet, Van Sol en Van der Burg, waar de RKAFC-verdediging al hun aan dacht aan moest schenken. Achter was Klepper de grote man, die vele aanval len wist te stoppen, om dan met lange passen, die te veel binnendoor gingen, zijn voorhoede aan het werk te zetten. Vethaak verdedigde het doel goed. Alleen zijn uitlopen was nogal eens on zeker. Bij de Westerweg-bewoners komen de jeugdige spelers er steeds beter in. Hoebe speelde na lange afwezigheid weer eens mee, en bleek zijn plaats nog volkomen waard te zijn. De eerste periode was voor de blauw-gelen. Na een kwartier was het Van Liempt die, met een strak schot, zijn club de leiding gaf. Randers werk te zich los, maar de linkervleugel was niet gelukkig met schieten. Van Sol deed het op rechts beter, passeerde enkele tegenstanders, en maakte op prachtige wijze gelijk. Na de thee hernam de thuisclub de leiding. Hierna kreeg Van der Burg een mooie kans om gelijk te ma ken, doch schoot hard tegen keeper Vink op. Van Sol schoot een paar vrije schoppen hoog over, doch wist toch de gelijkmaker te scoren. De verstandhouding in het veld was als van ouds, uitstekend. De wedstrijd werd goed geleid door scheidsrechter Hartland. Plaatsgenoten zwermen uit Vandaag zullen met het m.s. Sibajak vanuit Rotterdam naar Nieuw Zeeland emigreren onze plaatsgenoten: C.^P. van Soest en Jan Dekker, die beiden een opleiding bij de PTT zullen ontvangen, C. Bakker, die zijn zaak in melkpro ducten heeft overgedaan en wiens gezin later volgt, mevr. SmitPetrle, wier man reeds vooruitgegaan is, C. Roobeek, die een plaats krijgt in het boerenbedrijf en F. M. Hopman, die zijn toekomst zoekt als handelsbedien de. De reis gaat via Amerika door het Panamakanaal, hetgeen de reis, die anders via Suez loopt, met twee weken bekort. Men verwacht 1 Februari te Wellington voet aan wal te zetten. De Ring Noord-Holland van de Kon. Eond van Chr. Zang- en Oratorium-ver enigingen in Nederland, hoopt op de 2de en zo mogelijk op de 3de Pinksterdag, een groot nationaal zang-concours te hou den in het veilinggebouw te Broek op Langendijk. Het concours wordt georganiseerd door bet Mannenkoor „De Lofstem" te Broek °P Langendijk, directeur Paul Kok, in samenwerking met de Ring Noord-Hol land, ter waardige herdenking van het vi)fentwintig-jarig jubileum van het koor. Ha afloop wordt er een sluitingsconcert gegeven. PURMERENDER MARKT PURMEREND, 24 December 1951 De laatste, en tevens een verstelde markt, in 1951 muntte niet uit wat het aanbod betrof. Want waren de gedach ten er voor al niet zo gunstig, het viel evengoed nog geducht tegen. Daar het aanbod van vette koeien maar heel ge ring was, al zag men daar ook weinig belangstelling van slagers, de prima beesten werden vrij vlug en voor iets hogere prijzen genomen. Op de gelde- markt was het een kalme gang. Maar na het aanbod van rundvee viel de aan voer van verse melkkoeien niet tegen. En daar was de belangstelling vrij goed, er werden vrij hoge prijzen be steed. Naar de pinken was hoegenaamd geen vraag en graskalveren en vette kalveren waren niet aangevoerd. En de gang in de nuchtere was door het ge ringe aantal heel goed, maar geen prijs verhoging. Ook de wolveemarkt was maar dun bezet, wat dan ook wel hielp voor de verkoop, daar de vette zowel als de lammetjes vrij vlug en goed prijshoudend verkocht werden. Maar de bokken en geien waren weer stug. Op de vette varkensmarkt was het al heel stil; bijna geen aanloop, maar ook geen slagers. De paar slachtvarkens de den f 2,24 en de vette zeugen gingen van de f 2,— tot f 2,10 per kg. Beter was het op de biggenmarkt; ook wel een geringe aanvoer, maar de handel was heel goed en de prijzen hoger. Op de paardmarkt was geen notering te krijgen, daar er voor de slacht evenmin als voor 't leven iets werd gedaan. En de pluimveemarkt gaf al geen beter beeld te zien. Weinig aanbod, maar een stugge gang. Purmerend, 24 December 1951 Aangevoerd 200 runderen, waaronder 71 vette koeien f 2,05f 3,00 per kg. Handel goed. 56 Melk- en kalfkoelen f 675—f 1050. Handel goed. 59 Gelde koeien f 500—f 700. Handel stil. 14 Pin ken f 425—f 550. Handel stug. 102 Nuch tere kalveren f 40—f 110; handel kalm. 138 Schapen: Vette schapen f 80f 170; handel goed. Lammeren f 70f 120; handel goed. 13 Bokken en geiten f 10— f 50; handel stug. 12 Vette varkens f 2— f 2,24 per kg. handel kalm. 418 varkens: schrammen f 42—f 90, aware biggen f 42 --f 85, lichte biggen f 34—f 42; handel vlug. 750 Oude kippen en hanen, rode en witte f 2,20—f 2,40 p. kg; 150 idem, blauwe f 2,40—f 2,60 per kg. 100 Jonge hanen, blauwe, f 2,40 per kg. 250 Een den f 1,25—f 2.50 per stuk. 500 Konijnen f 1—f 9 per stuk. 30 Ganzen f 11f 13 per stuk. 25 Kalk lenen f 3f 3,50 per kg. 1000 Kipeieren f 16—f 17 per 100 si. Hoewel de natuur ons dit jaar, wat Kerstfeest betreft, niet behulpzaam is, zijn de plattelandsvrouwen er toch in •geslaagd om op haar bijeenkomst een goede stemming te scheppen, die mede door de mooie voordrachten van mevr. VisserFrankot en het pianospel van mevr. v. d. Groot, de gehele avond ge handhaafd bleef. Het koortje, dat enige liederen zong, onder leiding van mevr. BlaauwKostelijk, mag zeker een woord van lof niet onthouden worden. Ook de bakkunst van enige dames werd ten zeerste gewaardeerd. Voor ieder was er een cadeautje onder de Kerstboom, dat op originele wijze door middel van halve spreekwoorden werd uitgedeeld. Ook de leden, die door ziek te waren verhinderd, werden niet ver geten. GESCHENK VOOR HET „HERVORMD CENTRUM" Aan de restauratie-commissie der Ned. Herv. gemeente alhier werd voor de meu bilering van haar „Hervormd Centrum door mevr. E. VisserDol een z.g. dubbele tafel aangeboden. MEVR. VISSER—RENSES NIET HERKIESBAAR Mevr. C. VisserRenses heeft zich bij haar a.s. aftreding als notabele der Ned. Herv. gemeente niet voor herkiezing be schikbaar gesteld. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. K. C. Geusebroek, slaagde aan de Rijks universiteit te Leiden voor het eerste ge deelte candidaats-examen theologie. Biljartkampioen werd gehuldigd In hotel „De Rode Leeuw" werd gis teravond door de voorzitter van de biljartvereniging „De Vriendschap", de heer N. Mooy, het medelid de heer W. Zoon gehuldigd met het te Alk maar behaalde persoonlijke kampioen- schap le klasse libre. Van de zeven door hem gespeelde partijen won hij er zes en legde met een gemiddelde van 6,24 beslag op de titel. Van alle zijden werd de Schoorlse Icampioen ge luk gewenst met dit behaalde succes en een fraai bloemstuk zei de rest. Wie minder eet dan goed is. merkt pas later de schadelijke gevolgen Maakt U te weimg reclame, dan komt U (later) bedrogen uit I Adverteren in DAGBLADEN maakt Uw zaak sterk, ook voor de toekomst. WONINGBOUWVERENIGING „OTERLEEK" Bij Koninklijk Besluit is de toelating als vereniging in het belang van de verbetering van de volkshuisvesting van de Woningbouwvereniging „Oter leek" ingetrokken. Overwogen werd. dat de corporatie tot dusverre niet in het belang van de verbetering van de volkshuisvesting werkzaam is geweest en dat zodanige arbeid ook niet (meer) kan worden verwacht. De woningbouw vereniging „Oterleek" heeft het be lang van de volkshuisvesting niet be hartigd, zo wordt opgemerkt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus N., z. van N. J. Oudejans en C. D. G. Bl-auw. Corne lls P. M„ z. van H. P. Stam en A. Lan- genberg. Ineke G„ d. van A. J. Kal- teren en T. Has. Alberdina J„ d. van A. Hogenstijn en T. Henkes. Getro iwd: Simon P. Nooij en Margaretha C Boots. O v e r 1 e den: Hendrik van Doorn, echtg. van A. Heinis, 72 jaar. In wel alle steden en dorpen op het Noordhollandse platteland is het kerst feest in «grotere kring dan die van het gezin gevierd. Het kerstfeest moét ook wel iets hebben van een samenkomen, zoals eens de herders bij Bethlehem zich rond de kribbe verzamelden, elk in feite alleen met zijn eerbied, en toch in aanbidding vereend met de anderen. Het kind nam bij elke kerstviering de eerste plaats in en dit was nodig, want het kind ziet het kerstfeest, zoals het gezien moét worden: iets onbevat telijks door zijn grootheid en toch zo begrijpelijk door zijn eenvoud. Geluk kig ziet het kind de draadjes garen niet, waarmee de glinsterende ballen aan de kerstboom zijn opgehangen. Wie het kerstfeest in zijn hart wilde vieren heeft naar kinderogen gekeken, en zal daar veel van geleerd hebben. Gisteren hebben de kinderen in de Ned. Herv. Kerk het kerstfeest gevierd. Ds. Dikboom uit Alkmaar beschreef in eenvoudige woorden het kerstgebeu ren. Onder leiding van mevr. Piepen broek zongen de kinderen enige kerst liederen. Een mooi kerstverhaal, dat door mevrouw Moejes werd verteld, kreeg al die ontroerende kinderlijke aandacht, die het verhaal ook verdien de. Vervolgens ontving ieder kind een geschenk. Ds. Dikboom deelde nog mede, dat de kinderen, die de Zondags school gaan verlaten een kerkboek zullen ontvangen. Hij hoopte, dat er vooral in de tijd tussen Zondagsschool en catechisatie veel gebruik van het boekje zou worden gemaakt. Op initiatief van de maatschappelijk werkster mej. A. Luijckx werd voor de dames een kerstavond georganiseerd in de zaal van J. den Houdijker. Op deze avond werden praktische wenken gegeven voor het samenstellen van een eenvoudig kerstmenue. Verder kregen de aanwezigen op prettige wijze colle ge in het maken van tafelversieringen. Samenzang, declamatie, het optreden van een dameskoortje en de voorlezing van een kerstverhaal maakten de avond, die gehouden werd rond een kerststal, tot een. waardige inleiding tot het grote feest. In het sluitings woord zei mevrouw Belleman, dat men in de toekomst meer van dergelijke avonden zal organiseren. De belang stelling, die op deze kerstavond ge toond werd, doet zeker het beste ver wachten. In de Ned. Herv. Kerk te West Graft- dijk werd de kerstviering voor Oost en West Graftdijk gehouden. Het kerk gebouw was goed gevuld en overal dansten de kaars-vlammetjes tegen de wanden. De heer Albertz uit Groot Schermer sprak een welkomstwoord, waarna van Gezang 1 de verzen 2, 3 en 4 werden gezongen. Terwijl de kin deren van de Zondagsschool kerstlie deren ten gehore brachten, kwamen de kleinsten van de Zondagsschool met brandende kaarsjes in de hand, het kerkgebouw binnen. De heer Albertz vertelde de geschiedenis van Jozef en Maria, die op weg waren naar Bethle hem, waar Jezus werd geboren. Groot en klein luisterde met veel aandacht naar dit oude en toch steeds wgep geheel nieuwe verhaal. De kin deren zongen vervolgens, onder leiding van mevr. Slootmaker het mooie „Eeuwen geleden". Emmy Verhage verzorgde de begeleiding op het orgel. Natuurlijk ontbraken de chocolade en kerstkoekjes voor de kinderen niet op dit feest. Een kerstverhaal, door de heer Albertz, kreeg de grootste aan dacht. Vier meisjes zongen toepasselij ke liederen, waarna het kinderkoor het „Wij danken U, o Vader" zongen. Met Gezang 18 werd de kerstviering beslo ten. De kinderen mochten daarna hun kerstgeschenken in ontvangst komen nemen. Er was tijdens de Kerstwijding in de Ruïnekerk geen plaatsje onbezet. Ds. A. B. Bekius memoreerde op deze voor avond van het Kerstgebeuren de verschil lende In de H. Schrift opgetekende be loften over de komst van de Mes sias. Vervolgens las hij de boodschap van de generale synode, waarin onder meer wordt gewezen op de geweldige bewape ning, de dreigende oorlogstoebereidselen en de woorden van Jezus: „Wie het zwaard neemt, zal door het zwaard vergaan". De avond werd besloten met het uit beelden van A. M. Valeton's Kerstspel „De dwaze herder", door leden van de Jongerenkring Kranenburg, een afdeling van VCJB. Tweede Kerstdag gaf de zangver. Soli Deo Gloria in de Gereformeerde Kerk een concert onder leiding van haar dir. de heer Paul Kok. Het kerkgebouw was vrij goed bezet. Voor de aanvang speel de reeds het orgel, wat bij een concert als dit niet gebruikelijk is. Het koor zong achtereenvolgens „Kerstlied" en „Kerstnacht", van H. C. van Oordt, en „Wiegenlied der Hirten", van Chr. D. Schubert. We hoorden hier het koor met orgelbegeleiding, wat een schoon effect gaf. Het orgel was echter wat sterk, speciaal in de bas, waardoor de zangstemmen enigermate in het ge drang kwamen. Ook was de orgelzetting iets te hoog, waardoor de sopranen met de hoge gedeelten enige moeite hadden. Het Wiegenlied van Schubert, hoewel overbekend, voldeed goed, evenals „Dorpsvesper", van Leo Smeets. Het „Russische Vesperkoor", van Bortnians- ky, werd eveneens goed gezongen, dit nummer heeft men echter langzamer hand genoeg gehoord en daarom zullen we gaarne eens met iets nieuws ken nismaken. Het zelfde geldt voor een nummer als „Achter Hem aan", van H. W. de Wolf. „Kerstmis", van Dina Apel doorn viel goed in de smaak; ook hier was echter de inzet te hoog. „Die Ster retjes", van Wierts werd fris gezongen, evenals het „Wiegelied", van Jan Nie- land. Bij deze twee nummers werd het koor spontaner en kwamen ook de teno ren goed uit. De zang werd omlijst door orgelspel van de heer Freek Houtkoop, uit Am sterdam. De aankondiging had onze verwachtingen hoog gespannen. De heer Houtkoop speelde drie nummers uit de bundel Kerstsuites van Jan Zwart. Wij vragen ons af, of de organist meent, dat de Langediikers dergelijke muziek waarderen. Het tegendeel is waar. Het deed ons dan ook zeer veel genoegen, dat hij aan het slot één van Bach's Trio sonates ten gehore bracht. Hoewel dit nummer veel moeilijker is dan de mu ziekjes van Zwart was de vertolking aanzienlijk beter. Men is hem voor dit werk zeer dankbaar. Jammer, dat het spelen van het „Stil le Nacht" door een technische storing in het orgel mislukte. Al met al is men Soli Deo Gloria voor dit concert zeer erkentelijk. In de Nederlands Hervormde kerk te Broek op Langendijk is op Eerste Kerst dag door de Christelijke Muziekvereniging „Advendo", onder leiding van de heer G. van Kalken en het Nederlands Hervormd kerkkoor, onder leiding van de heer K. Wagenaar met medewerking van de heer J. Timmerman (orgel), een kerkconcert ge geven. Dr. De Zeeuw opende het concert om acht uur door twee verzen te laten zingen van Psalm 105, waarna hij een openingswoord sprak. Vervolgens gaf hij de heer K. Wagenaar gelegenheid met or gelbegeleiding „Stille Nacht" te zingen, gevolgd door „Schoonste Heer Jezus" en „Nu sijt wellecome". Ontwikkelingsavond K.A.B. De tweede ontwikkelingsavond van het winterprogramma te geven door de heer van Jaarsveld uit Alkmaar wordt gehouden op 4 Jan. 1952 in het N. K. J. B.-gebouw. Onderwerp: Christendom en Commu nisme ten opzichte van de mens. Zaterdag 29 Dec. wordt er voor de kinderen van 6 tot 12 jaar van de le den van de K. A. B. een Kerstfeest ge geven in het Brunogebouw des namid dags om 2 uur. Er zullen enkele leuke filmpjes worden vertoond en in de pauze zullen er versnaperingen worden rondgedeeld. POSTDUIVENHOUDERS EXPOSEREN. Zaterdagavond en Zondag de gehele dag wordt er in de Rustende Jager de voornaamste postduivententoonstel- ling gehouden van Noord-Holland, u.l. van Afd. A. van de N.A.B. van Post- duivenhouders. Daarbij zijn aangeslo ten alle georganiseerde postduivenhou- ders vanaf Zaandam, Heemskerk, Pur merend tot aan Den Helder. Meer dan 500 duiven van vooraanstaande liefheb bers uit geheel N.-H. worden geëxpo seerd en verwacht wordt, dat de col lectie van bijzondere kwaliteit zal zijn. MARKTBERICHTEN DE SLACHTVEE-MARKT VAN MAANDAG Negen koeien van 800—1100 en 14 nuch tere kalveren van 40—70 per stuk: 31 varkens van 2,20—2.30 per kg. Het merendeel der slagers had zich Maandag niet vrij kunnen maken, om de markt te bezoeken. Het gevolg hiervan was. dat daardoor de toch ai uiterst ge ringe aanvoer maar moeilijk bij de en kele aanwezige kopers geplaatst kon worden. ALKMAAR. 24 Dec. Witlof 834; rode kool 6—10; savoye kool 6; groene kool 7,50—12.50; spruitkool (extra 42) 12 —34; boerenkool 11—15.50; sla 9—14; an dijvie 7—18; winterpeen 6—13; waspeen 15—25; uiep 7—27; prei 8—18; soep groenten 9; peterselie 2; knolsoepgroen ten 3—11. LANGEDIJKER GROENTEN CENTR. 8000 kg rode- kool 9.50—12.70; 12000 kg gele kool 5.507.70; 17000 kg groene kool 6.5010.30; 30.000 kg witte kool 5—7.20; 1300 kg andijvie 12—20.90; 700 kg witlof I 2735. Doorgedraaid 2000 kg groene kool en 1700 kg gele kool. NOORDERMARKTBOND, 27 Dec 700 kg andijvie II 16,50; 9000 kg rode kool 9,10—11,60; 16.000 kg Succes witte kool 5—5,60; 11.000 kg Deense witte kool 5,90 —8; 500 kg groene kool 6.50. De componist, de heer P. Kiel, heeft hier bij zeer mooie klankeffecten bereikt. „Advendo" speelde Gezang 70. „De Heilige Stad" van F. Adama, arangemen- ten van J. Palar, „Mtitterchens Romance" van E. Gebhart en de lofzang van Za- charias. Deze nummers werden goed ge blazen, hoewel de ruimte het geluid on- gunstig beïnvloedde. Daarna kwam weer het kerkkoor met het „Eere zij God", van P. Kiel en Psalm 150, van Jellesirm. Deze nummers werden met veel enthousiasme gezongen, waarbij het orgel de massale klanken stimuleerde. „Advendo" besloot dis programma met „Ik heb geloofd" van G. Boedijn, „Boven de Sterren" van S. D. van Leeuwen, „Judex" uit een Oratorium van Ch. Gounod met koorzang van het kerkkoor. Het „Ere zij God" door „Ad- vendo", het kerkkoor, het orgel en de zang van alle aanwezigen maakte diepe indruk. Als altijd was de orgelbegeleiding bij de heer J. Timmerman in uitstekende handen. Dr. De Zeeuw besloot deze mooie avond met dankgebed en tot slot werd met begeleiding van „Advendo" gezongen Gezang 229. KOCHTEN OP 18 DEC. DIT WAS DE GRATIS KOOPDAG Nog meer goed nieuwstot oude jaar RESTANTEN VOOR SPOTPRIJSl „Billijk man" Langestraat 22-23 Alkmaar Sinds I887 Gevraagd: AANKOMEND SLAGERSBEDIENDE bij. TH. v. d. KAMER., Huigbrouwerstraat 22. van de op alle artikelen bij PAYGLOP 17 - ALKMAAR

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3