fPim Pam en Pom in Zwitserland"^ Kappie- De wagen in het Kloosterbos Zwaluwen-teams speelden tegen Rotterdam en Amsterdam WEK DE GAL IN UW LEVER OP Arsenal behaalde drie punten op leider Portsmouth JIMMY BROWN AL AUTORENNER Jan Pronktriomfeerdeop Gentse winterbaan Arie Vooren won met Zoll koppelwedstrijd Stormvogels versloeg Alcmaria met 4—1 Van de Pol enTeegelaar gaan naar Brussel Het Radioprogramma DONDERDAG 27 DECEMBER 1951 28. Terwijl Moeder Woeffie bezig was om de arme meneer Knorremans weer tot bewustzijn te brengen, had ook meneer Bernhard alle maatrege len getroffen om weg te gaan. Aller eerst had hg nog even zijn kaart- vrlenden opgebeld om hun te vertel len, dat hij wel een uurtje later zou komen „Ja, ja, even een klein reddinkje verrichten. Nee, niet de moeite waard. Ik ben van plan om Paul en Ina mee te nemen. Het wordt tijd, dat zij nu ook eens een beetje routine krijgen. Tot straks hoor!" Paul en Ina, die in de kamer van hun vader aan het spe len warep, spitsten hun oren, toen zij hun namen noorden noemen. Paul en Ina waren de kinderen van meneer Bernhard en zoals dat hoort in Sint Bemhards kringen, zouden zij ook op geleid worden om later als speurhon den dienst te doen. Maar nu hadden zij helemaal geen zin om naar bui ten te gaan. Zij waren juist zo lekker met hun mecano-doos bezig. „Hè jak kes Pap, ik heb helemaal geen zin om met U mee te gaan", mopperde Paul, het zoontje van meneer Bernhard. „Foei, jongen, hoe durf je het te zeg gen. Moet er later een echte Sint Bernhard uit je groeien?" zei vader streng. „Vooruit, ruim vlug je speel goed op en zorg dat je binnen vijf minuten klaar bent". Zonder de spelers van DWS heeft het Amsterdams elftal gisteren tegen het Zwaluwenelftal moeten spelen. Niet tegenstaande deze handicap bleken de hoofdstedelingen in een snelle en aan trekkelijke wedstrijd in staat om een 21 overwinning uit het vuur te slepen. De krachtsverhoudingen waren echter van dien aard dat een gelijk spel een volkomen normale uitslag zou zijn ge weest. Uitblinkers kreeg men niet te zien. Prettig was het echter dat vrijwel geen enkele speler onder de maat bleef. In het Zwaluwen-elftal had doel man Gerberink spoedig alle harten ver overd door zijn sublieme stijl, waar mede hij zijn overbuurman Van Kaalte in de schaduw stelde. Het eerste doel punt werd in de tweede helft door de Zwaluwenspeler Van der Leij ge scoord. Van Dijk bracht de partijen spoedig op gelijke voet. Dezelfde spe ler scoorde in de laatste minuten het winnende doelpunt voor de gastheren. Nederlandse wielrenners hebben op de winterbaan te Gent successen be haald. Jan Pronk heeft weer eens laten zien dat het niet toevallig is geweest dat hij dit jaar de titel van wereld kampioen behaalde. Hij werd in twee manches winnaar in de wedstrijd ach ter grote motoren, voor de Belg Le- liart, de Fransman Lemoine en de Zwitser Besson. De omnium-wedstrijd voor koppels werd een zege voor onze landgenoten Schulte en Van Vliet. Te gen de gezamenlijke krachten van deze Nederlandse toprijders waren de Bel gen De Beukelaere en Gosselin en de Fransen Matteoli en Bellenger niet opgewassen. De Fransman Carrara heeft met acht punten de internationale omnium wedstrijd in het Messe Sportpaleis ge wonnen. Na hem was de volgorde: 2. Schwarzer (Did.) 7 pnt., 3. Senfftleben (Fr.) 7 pnt., 4. Derksen (.N.) 7 pnt., 5. Knoks (Did.) 5 pnt., 6. Rigoni (It.) 5 punten. De koppelwedstrijd over 100 km eindigde met een zege van het Duits-Nederlandse paar ZollVooren. Klassement: 1. ZollVooren (Dld.- Ned.) 10 km in 2.15.07, 11 punten. Op 1 ronde: 2. RigoniTerruzzi (It.) 31 punten. Op 2 ronden: 3. LapebieCar rara (Fr.) 16 punten. Een Tour de France-étappe door Ifalie De organisatoren van de Tour de France hebben in principe besloten in 1952 een etappe door Italië te laten rij den. Het zal vermoedelijk de etappe Alp# d'Huez-Sestrieres worden. Van Dijk scoorde de gelijkmaker in de wedstrijd Amsterdam Zwaluwen. Hoewel in het Feijenoord Stadion een aardige wedstrijd werd gespeeld tussen een Rotterdams- en een Zwaluwen elf tal leverde deze ontmoeting, welke in een 11 gelijkspel eindigde, geen nieu we gezichtspunten op voor onze natio nale ploeg. De spelers Clavan, Van Overbeek, Bennaers, C. v. d. Gijp en Lugthart, konden niet boven hun nor male clubpeil uitkomen. Reeds na twee minuten spelen scoorde Bak (Excelsior) het Rotterdamse doelpunt. J. v. d. Gijp, die in de tweede helft voor Clavan was ingevallen, scoorde in de 25e minuut na de hervatting het doelpunt voor de Zwaluwen. In een matige wedstrijd heeft Storm vogels een gemakkelijke overwinning op Alcmaria behaald. De Alkmaarders hebben met deze 41 nederlaag eens te meer bewezen dat het hun moeilijk zal vallen zich in de tweede klasse te handhaven. Zij hebben thans, na dertien wed strijden, met hun vier winstpunten, vijf punten achterstand op Helder. Stormvogels blijft in de running. De IJmuidenaren hebben namelijk een verliespunt meer dan HVC en evenveel als ZFC. In 2 B heeft DWV de uitwed strijd tégen UW met 2—1 gewonnen. op weg naar Uo-lttyUMW-d 40. De bamboestam, die als katapult had gediend, slingerde Kappie en de maat dwars over de kloof heen en recht op de tegenover-liggende berg piek af, waar Trol nog stond. Toen Trol Kappie en de maat pal op zich af zag komen, strekte hij afwerend zijn handen uit, want hij had geen tijd meer om weg te lopen. „Nee!", schreeuwde hij. „Ga weg!" Het was al te laat! Kappie en de maat streek van Trol af en petsten daar met Voor Kappie en de maat was het een een bergwand niet gedaan. Niettemin een klap tegen aan, natuurlijk met het bof geweest, dat ze tegen net lichaam voelden ze zich allebei een aardig gevolg, dat Trol steil achterover viel van Trol waren aangebotst, want dat poosje erg duizelig en draaierig en dat schoten als kogels recht op de maag- en van niets meer wist. lichaam gaf tenminste mee, en dat had was ook niet te verwonderen. Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond heeft besloten Piet van de Pol en Teegelaar af te vaardigen naar het Europees kam pioenschap kader 47/2 dat van 17 tot en met 20 Januari te Brussel wordt ge houden. Zoals bekend moet Van de Pol zijn titel verdedigen. Verongeluktezweefvlieger brak wereldrecord Na onderzoek is gebleken, dat de Zweedse zweefvlieger Carl Erik Oevgaard, die vier dagen voor Kerst mis bij Bishop in Californie dood in het wrak van zijn toestel werd aange troffen, een hoogte heeft bereikt van 16.775 meter, hetgeen 4.475 meter hoger is dan het wereldrecord. Oevgaard is waarschijnlijk door een windstroom omhoog gezogen tot een hoogte, waar voor zijn zuurstofapparaat niet meer berekend was. Fraaie tijd van Russische schaatsrijder op 500 m. (42.9) De Russische hardrijder Youri Ser- gejev legde te Svendloosk de 500 me ter af in de prachtige tijd van 42.8 sec., precies 1 seconde boven het we reldrecord, zijn beste tijd was tot nu toe 42,9 seconde. Canada heeft Italië ontslagen van bepaalde verplichtingen, die waren neergelegd in het vredesverdrag, omdat zij „niet in overeenstemming zijn met Italie's positie als democratisch, vrij heidslievend land". KERKELIJK NIEUWS NED. HERVORMDE KERK. Benoemd tot hulpprediker te Hars kamp (voor de Evangelisatie): P. J. Dorsman te Schelluinen. GEREF. KERKEN Beroepen te 's-Gravenzande: L. J. Boeijinga te Fijnaart; te Huizum: H. Pol te Boskoop. Aangenomen naar Groningen: J. R. Hommes te Winschoten. Bedankt voor Appelsga (voor sana- toriumarbeid)J. van Herksen te Er- melo. GEREF. KERKEN onderh. art. 31 lc.o. Aangenomen naar Zuidwolde: T. de Haan te Oldehove. U lult 's morgezxs „kiplekker" nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doe» «tromen. Eist Carter's LeverplUetjea. (Advertentie, Ing. Med.) Steiger tegen Ned. Herv. kerk op Texel omgewaaid Op Eerste Kerstdag des avonds om negen uur is in Den Burg op Texel een 12 meter hoge en 25 meter lange steiger, staande tegen de zuidelijke gevel van de Ned. Hervormde kerk, met veel geraas omvergewaaid. De steiger kwam terecht op het kerkhof. Er gebeurden geen persoonlijke onge lukken. Geen enkele grafsteen liep enige schade op. Drie ploegen op de eerste plaats De Gunners hebben de beide Kerst dagen gebruikt om hun achterstand op Portsmouth ln te lopen. De eerste dag versloeg Arsenal Portsmouth met 4I op Highbury en In de returnvved- strijd op Tweede Kerstdag werden te Portsmouth de punten gedeeld. Ook Manchester United zag kans om in de twee wedstrijden tegen Pulham drie winstpunten te behalen, zodat Arsenal, Manchester United en Portsmouth met een gelijk aantal punten aan de kop gaan. Tijdens de Kerstdagen hebben twaalf ploegen een dubbele overwinning be haald op dezelfde tegenstanders, t.w. Manchester City op Chelsea, Leeds op Leicester City, Coventry op Bury, Bir- minham op Rotherham, Southampton op Brentford, Colchester op Gilling ham, Newport op Shrewsbury, Rea ding op Aldershot, Norwich op Ips wich, Brighton op Crystal Palace, Hartlepools op Mansfield en Grimsby op Scunthorpe. Over het algemeen waren er minder verrassende uitslagen dan anders met Kerstmis en Pasen vaak het geval is. Arsenal kan met de drie punten uit de Kerstwedstrijden zeer tevreden zijn, want ze werden immers verworven ten koste van één der ernstigste con currenten voor het kampioenschap. De Gunners dankten him succes goed deels aan Freddie Cox, die weer in de ploeg was opgenomen als rechtsbuiten en die in beide wedstrijden scoorde. Uitslagen Eerste Kerstdag: Arsenal Portsmouth 41, Aston Villa—Wol verhampton Wanderers 3—3, Charlton 29. Meneer Giebel en Jimmy Brown gingen zó in hun werk op, dat zij hele maal vergaten dat er in de hall nog steeds iemand op hen zat te wachten. Deze de heer Cardanolio liep zenuwachtig heen en weer te ijsberen en toen het hem al te lang duurde stak hij voorzichtig zijn hoofd eens om de hoek van de deur. Hij keek in de stu deerkamer van meneer Giebel op wiens bureau een hele stapel paperassen lag opgetast. De gedachte besprong hem, dat daar wel eens iets van zijn gading bij zou kunnen zijn. Op zijn tenen sloop hij de kamer binnen en begon ijverig tussen de papieren te snuffelen. Behal ve een stuk of tien belasting-aanslagen en allerlei soort reclame-materiaal trof hij echter niets aan, waarin hij belang stelde. Juist wilde hij eens heel bru taal in een der laden van het bureau neuzen, toen een andere deur piepend open ging. De heer Cardanolio deed een wanhopige sprong achteruit en deed alsof hij druk bezig was een lastige vlieg achterna te jagen. „Néé Antonio", zei iemand, „daar is niets voor je bij. Wat jij zoekt ligt in die stalen brand kast, die rechts naast het bureau staat!" Het hart bonsde meneer Cardanolio eensklaps in de keel, maar een zucht van verlichting ontsnapte hem toen hij temer.ite, dat het Dorus Draadnagel was, die deze woorden tot hem gespro ken had.... m.AUEMAAt ZMNENBERG'S ROOKWORST..KOIOSSAAL na Her piE2tewo gujden OP GlAPPE BAAN. TRACTEeRT MOEDER a OP ROOKWORST VAN DE „MTT£ DOOR MARIORIB VERNON 124) Wat haar betreft zou ze er liever een langer engagement van hebben ge maakt, maar nu mevrouw Darley een maal beet had, was ze niet meer te houden, en, zoals ze eens tegen Peta zei, toen deze op een gegeven ogen blik de moed had te protesteren tegen al die overhaasting: de bruiloft kon evengoed helemaal niet doorgaan als die niet spoedig plaats vond, want mijn schuldeisers nemen een steeds dreigen der houding aan en het ogenblik was niet ver meer of de bom zou barsten. Dus schikte Peta zich maar in het onvermijdelijke en hield zichzelf dui zend keer per dag voor ogen dat ze toch wel een grote geluksvogel was. Ze maakte /.ichzelf wijs dat haar har- tewens vervuld was, dat haar roman tische liefde voor die zigeuner wel gauw zou tanen en dat ze later ziels- dankbaar zou zijn dat ze niet alleen haar plicht tegenover anderen maar ook tegenover zichzelf had gedaan. Dat ze verstandig genoeg was geweest om de lier niet aan de wilgen te hangen en een gemakkelijk, luxueus leven te ruilen tegen een armelijk bestaantje van een paar tientjes per week En zo gleden de dagen voorbij en de datum van de bruiloft kwam steeds nader. Op een avond toen ze naar Haverton waren geweest om daar te eten en te dansen, een grote zeldzaamheid te genwoordig, want Peta scheen weinig tijd meer te hebben voor haar bruide gom door alle voorbereidingen voor de bruiloft wendde Neville zich met een laatste wanhopige poging tot haar toen ze in de auto voor het hek van de Manor zaten. „Peta zou je ook met me trouwen alsals ik niet was wat ik schijn, ofals er een mysterie aan me was verbonden?" De situatie was niet eerlijk tegen over Peta, vond hij, hij had haar niet veel aan te bieden: en terwijl hij sprak dacht Peta snel na. Nu had ze haar kans om eerlijk te zeggen: „Neville, ik hou niet van je. Ik ben erg dol op je, en wat je ook gedaan mag hebben doet er niet toe, maar ik geloof dat het ver standiger zou zijn als we uit elkaar gingen Maar de moed ontbrak haar. Blake wilde haar toch niet hebben. Al was ze vanavond vrij, dan zou hij toch niet met haar willen trouwen, omdat hij haar immers had gezegd dat de liefde, die zij had aan te bieden voor hem niet deugde. En een koude rilling liep over Peta's rug toen ze bedacht, wat de schuldeisers zouden doen, hoe haar kennissen met opgetrokken wenkbrauwen en weinig mededogen de reden voor het verbre ken van de verloving zouden beklet- sen en wat de reactie van haar moe der op het nieuws zou zijn.... Neen, ze had de moed niet om zo'n verstrekkend besluit te nemen. Zoals Blake had gezegd, had ze blijkbaar geen pit in zich.... in ieder geval had zede moed niet om haar verloving met Ne ville af te maken. Al die gedachten schoten als bliksem stralen door haar hoofd, terwijl Grant ingespannen wachtte. Hij had geen zin om met Peta te trouwen, hoe mooi en stralend ze ook was, hij wist volkomen zeker dat hjj het niet wenste. Hij zou nog liever door het leven gaan met slechts een herinnering aan een paar blauwe ogen En zo besefte hij, terwijl hij op het antwoord van zijn verloofde wachtte, dat dit voor hem óf het fatsoenlijk houden van zijn belofte betekende óf de vrijheid waarnaar hij plotseling mei overweldigend verlangen hunkerde. Eindelijk wendde Peta zich naar hem toe, schoof wat dichterbij en nes telde zich vol vertrouwen tegen zijn schouder. „Ik zou, zelfs els er een andere vrouw in je leven was, toch met je willen trouwen", verklaarde ze en de vrees die ze even had gekoesterd bi,) het vooruitzicht hem misschien te zul len verliezen gaf haar stem een noot van vertrouwen. Neville was teleurgesteld. Dan was het dus niet anders, hij moest doorzet ten en in stilte 'n belofte doen dat Peta tenminste nooit spijt van baar vertrou wen zou hebben. Zelfs al was er een andere vrouw in zijn leven, had ze ge zegd. Dat was typisch. Zou ze er enig idee of vermoeden van hebben? Maar al was dat zo. dan maakte het blijk baar geen verschil voor haar en ver der gaan kon hij niet. Tenslotte waren ze goede vrienden en dat was een solide basis om te be ginnen. (Wordt vervolgd) AthleticTottenham Hotspur 03, ChelseaManchester City 03, Li verpoolBlackpool 11, Bolton Wan derersWest Bromwich Albion 3—2, Burnley—Preston North End 0—2, Huddersfield TownDerby County 11, Manchester UnitedFulham 32, SunderlandNewcastle United 1—4. Tweede Kerstdag: BlackpoolLi verpool 20, Derby CountyHudders field Town 21, FulhamManches ter United 33, Manchester City- Chelsea 31, MiddlesbroughStoka City 30, Newcastle UnitedSunder land 22, PortsmouthArsenal 11, Tottenham HotspurCharlton Athle tic 23, West Bromwich AlbionBol ton Wanderers 32, Wolverhampton WanderersAston Villa 12. Kabinetswijziging in Japan De Japanse premier, Sjigeroe Josji- da, heeft enkele wijzigingen in zijn kabinet aangebracht. Er zijn twee mi nisters zonder portefeuille benoemd voor kwesties betreffende het verdrag met de Verenigde Staten. De premier is van plan Katsoeo Okazaki te benoemen tot minister van buitenlandse zaken, wanneer het vre desverdrag van kracht wordt. Tot dit tijdstip zal Josjida deze portefeuille blijven beheren. VRIJDAG 28 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. -i.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.- muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.- muziek. 11.15 Sopraan en piano. 11.43 Gram.muziek. 12.00 Amusements-orkesJ 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen, 12.33 Mandoline-ensemble. 12.59 Klokgelui 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal-ensemble. 13.45 „In dienst van het Vaderland", eau- serie. 13.55 Gram.muziek. 14.00 „De cy clamen in de huiskamer", causerie. 14.15 J Promenade-orkest en soliste. 14.50 Fluit l en clavecimbel. 15.15 Voordracht. 15.351 Harpen-ensemble. 16.10 Voordracht. 16.301 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Amu-l sements-muziek. 18.35 Regeringsuitzen- ding: Prof. Dr. C. Berg: „Een jaar gaat voorbij". 18.45 Een goed woord voor een goede zaak. 18.50 Muzikale causerie. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toe lichting". 19.35 Gram.muziek. 19.40 Ra- aiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten, 20.10 Vijf minuten. 20.15 Radio Philhar- monisch Orkest en solist. 21.35 „Is er in veertien jaar veel veranderd in Surina me?", causerie. 21.55 Piano-recital. 22.20 „Zwerftocht door het Verre Oosten", re portage. 22.30 Orgelconcert. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM IX, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, .19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zen dersluiting. 9.00 Nieuws en weerberich ten. 9.12 Plancongres van de Partij van de rbeid. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Orgel en zang. 10.40 Voordracht. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Plancongres van de P. v. d. A. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Sport en prog nose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen I of gram.muziek. 13.20 Orkestconcert. 14.00 Kookpraatje. 14.20 „Samson et Dalila", opera (2e en 3e acte). (15.00—15.20 Boe kenschouw.) 13.00 Muzikale causerie. 16.80 J Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 FeliJ citaties. 18.45 Plancongres van de P. v. d.l A 19.15 Pianospel. 19.30 „Feestgetijden", I causerie. 19.30 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek, 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Een sterk volk", causerie. 21.00 „Op de valreep van 1951". 21.25 Buitenlands overzich?. 21.40 Demonstratieve bijeenkomst P. v. d. A 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek. Experimenteel Televisie-programma van de AVRO. 20.1521.45: 1 Opening; 2. Televizier; 3. Film. Pauze. 4. „Au Salon des Variétés". VERNttf,er 1 uitsluitend de originele flacon Afr-Vict A I (Advertentie, Ing. Med.) Ap

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6