Balans Opruiming GERARD WORM'S Modemagazijnen Mmi'ë nadert P.ÖA 'n.v. Payglop r Woensdag 2 Januari 1952 Stad en Omgeving B en W achten demping van Lindengracht ongewenst de B. W. G. LIENESCH Grootse huldiging van Johan Kuiper AGENDA De heer P. Leeuwverliet de Rijkswaterstaat Gedistilleerd en Wijnen.... Komt er een filiaal van C A in Alkmaar? Woensdag 2 Januari 9 uur Avond vol muziek, zang bloemen en speeches Dokter J. POT legt zijn praktijk neer Dokier H HOEK volgihemop APPEL EN Volleybal tournooi Damclub D.D..D. Koud en guur begin van 1952 HEILOO Bergen MAANDAG 81 DECEMBER 1951 Tijdens de Donderdag te houden gemeenteraadsvergadering komt het verzoek van de buurtvereniging Ritse voortKoorstraat aan de orde tot op- hefting van het stopverbod in deze beide straten en demping van een ge deelte van de Lindegracht. In hun ad vies aan de raad zeggen burgemeester en wethouders dat tegen het verzoek van de buurtvereniging ernstige bezwa ren bestaan, zodat zij voorstellen afwij zend te beschikken. Ten aanzien van het zogenaamde stop verbod merken B. en W. op, dat in be doelde straten een „wachtverbod" be staat. Automobilisten, die een der in die straten gevestigde winkels wensen te bezoeken, kunnen hun auto parkeren op de Lindegracht, de Oudegracht, de Laat, de Breedstraat, de Heul en nabij de Grote Kerk. Tegen het dempen van een gedeelte van de Lindegracht ter verkrijging van meer parkeergelegen heid bestaan ernstige bezwaren en wel in de eerste plaats uit het oogpunt van stadsschoon. Demping zou het aesthp- tisch aanzien van dit aardige hoekje van de oude stad voor altijd bederven. Bovendien zouden er aan weerszijden doodlopende grachten ontstaan, waarin ernstige vervuiling zou zijn te verwach ten. Aan dit bezwaar zou men enigszins tegemoet kunnen komen door het ma ken van een duiker in de lengterich- Vele waarderende woorden Zaterdagmiddag nam het personeel van de dienst van Rijkswaterstaat uit Alkmaar en wijde omgeving in café Ceres afscheid van de heer P. Leeuw uit Heiloo, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst ging verlaten. De heer Leeuw was tot heden werkzaam als opzichter. Als eerste werd het woord gevoerd door de hoofdingenieur, de hter J. D. A. M. ten Brink, die de scheidende op zichter een voorbeeld van plichtsbe trachting noemde. Niet alleen in de dienst heeft de heer Leeuw zijn taak opj voortreffelijke wijze vervuld, doch ook als gezinshoofd heeft hij getoond uit het goede hout te zijn gesneden. De heer Ten Brink zeide te hopen dat de heer Leeuw nog vele jaren van zijn Welverdiende rust zou mogen genieten De heer A. Schermer, technisch amb tenaar uit Schoorl, zeide te weten dat de heer Leeuw het niet prettig vond zijn taak te moeten neerleggen. De op zichter hield veel van zijn werk en, ondanks de moeilijkheden die hij bui ten zijn werkkring ondervond, vervulde hij zijn taak steeds met blijheid. De heer A. Woelders, bureelchef, deed zijn beste wensen voor de toekomst vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering. Namens het technisch en administratief personeel bood hij de heer Leeuw een schilderij aan. Ook de heer B. Hoppe bood een geschenk aan Namens het Kanaal-weg en -duinperso- neel en enkele leveranciers overhan digde hij een enveloppe met inhoud Voorts werd nog het woord ge voerd door de heer Bot uit Castricum namens de kantonniers en de heer Makkus uit Koedijk namens de gezin nen. In zijn dankwoord zeide de heer Leeuw het wel wat pijnlijk te vinden dat hij zijn taak moest neerleggen. Hij was verheugd dat zovelen met wie bij samengewerkt, bijeen waren gekomen om afscheid van hem te nemen en hem op zo hartelijke wijze hadden toege sproken. De scheidende opzichter wens te allen toe dat zij ook in het komende jaar bevrediging zouden vinden in hun arbeid voor de Rijkswaterstaat. De 70e verjaardag van mr. W. C. Wendelaar In verband met de 70ste verjaardag van oud-burgemeestèr Wendelaar, wel ke morgen zal worden herdacht, ver nemen wij dat de heer W. Voorthuy- sen, directeur van het Slachthuis, ver gezeld door de kaasdragers C. J. Bier man en K. Ruiter die beiden in uni form zullen zijn morgen per auto naar Den Haag gaan om de heer Wen delaar hun gelukwensen aan te bieden. De heer Wendelaar zal zijn verjaar dag in de familiekring vieren. Von- hen, die hem willen gelukwensen, zal hij Zaterdagmiddag 5 Jan"ari te z' —n huize, Waalsdorperweg 141% te 's Gra- venhage ontvangen. DE VEEMARKT ALKMAAR, 31 Dec. 1951. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden f 650— f 950; 57 Vette koeien f 500f 1325; 55 Nuchtere kalveren (slacht) f 40f 100; 11 Vette schapen f 130f 170; 160 var kens per kg f 2f 2.30. a/, eeuw kwaliteitl (Advertentie, log. Med.J ting. De kosten van het werk zouden evenwel een zeer aanzienlijk bedrag (f 125.000f 130.000) vergen. Voor een dergelijke investering zou in het tegen woordige tijdsgewricht geen toestem ming worden verleend. Opheffing van het stopverbod achten B. en W. niet aan te bevelen, daar op de Koorstraat en het Ritsevoort twaalf kruisingen met dwarsstraten voorko men. Op tien meter van deze hoeken mag dus niet geparkeerd worden en het overblijvende gedeelte is te gering om daarvoor het verbod op te heffen. Op Nieuwjaarsdag wordt geen vuilnis opgehaald In verband met de Nieuwjaarsdag zal op 1 Januari geen vuilnis worden op gehaald. Na Nieuwjaarsdag wordt men verzocht de bakken op de gewone daar voor bestemde dagen buiten te zetten. Naar verluidt zou de bekende zaak C. A., dochtermaatschappij van de Nederlandse Bedrijfsunie te Amster dam, een der gegadigden zijn voor het pand van de N.V. Noorderbank in de Langestraat 95. Wij konden daarvan bij de Neder landse Bedrij'sunie nog geen bevesti ging krijgen. Wel staat vast dat er voor dit in onze hoofdstraat gevestigde pand meer gegadigden zijn. Een beslissing schijnt evenwel door de Amsterdamse Bank, die thans eige naresse van dit pand is geworden, nog niet te zijn genomen. Verkeerd ingelicht In ons verslag over de opvoering van het toneelstuk „Met eervol ontslag" hebben wij gemeld dat de ouders van een uit Alkmaar afkomstige actrice de voorstelling bijwoonden. Dit is niet juist; ons desbetreffend bericht be rustte op een verkeerde informatie van de zijde der toneeldirectie. Wij hebben redenen om aan te nemen dat de ouders het met de beroepskeuze van hun be gaafde dochter om principiële redenen volkomen oneens zijn. Langestraat 41-45 Alkmaar «Advertentie. lug Med.) QNZE plaatsgenoot, de musicus Joh. Kuiper, heeft 40 jaar lang met suc ces de vocale kunst gediend. Hiermede heeft hy voor onze stad een waarde volle culturele bijdrage geleverd en er was dus alle reden om dit heuge lijke feit recht feestelijk te herdenken. Aan dit fccstconccrt werkten mede de zangklassen, het St. Dominicus Mannen- en Knapenkoor, het St. Dominicus Da meskoor en de Operetc Ver. „Odeon". De grote zaal van het Gulden Vlies was geheel gevuld met luisteraars, die deze jubileum-avond van harte hebben meegevierd. Onder de aanwezigen bevonden zich ook onze burgemeester, mr. ar. Wytema en echtgenote, de hoogeerw. heer deken Jacobs, de zeer eerw. he ren Binkhorst en Biesta, pastoors van de St. Jozef en Dominicus parochies. Vóór de pauze wad het zangspel „De Schamele Straatzanger" met muziek van Joh. Kuiper, en tekst van J. Haakman, opgevoerd. In dit zangspel werden de kinder koren in één woord subliem gezon gen. Het strijkorkest begeleidde zeer volgzaam en leden van „Odeon" ver vulden zeer verdienstelijk de hoofd rolletjes. Na de pauze het „Te Deum Laudamus" van Jos. Gruber, voor ge mengd koor en strijk-orkest. Een uitstekend en feestelijk klin kend stuk dat de dirigent uitnemend liet zingen. Ook het Cantate Dominum van Joh. Kuiper werd zéér mooi uit gevoerd. De huldiging De heer Moeskops sprak namens het Dominicus Koor en bood de ju bilaris boekwerken aan. Van het jongenskoor van de St. Dominicus- kerk mocht de jubilaris een bloemen hulde in ontvangst nemen. Dirigent Corn. Jonker sprak na mens de Ned. Toonkunstenaars Vei- eniging en als oud-leerling. De Ope rette Vereniging „Odeon" en ook het Dameskoor gaven blijken van belang stelling. De heer W. Mooy van het Gulden Vlies bood de jubilaris een viertal cadeaux aan, o.m. het gratis gebruik van de zaal. Ook de musicus, de heer G. Pranger, gaf acte de presence. Na de vele toespraken was het podium van het Gulden Vlies zo langzamei- hand een bloementuin geworden. De jubilaris dankte allen, en vond dat men bij zijn huldiging wel wat overdreef. Op dit punt waren we het niet met hem eens. Het is zéér juist en verheugend, dat een musicus na veertig jaar vakbe kwaamheid en onverwoestbare werk lust de waardering ontvangt, welke hem in alle opzichten toekomt. Ms. Op 1 Januari 195» zal de bekende Alkmaarse arts, dr. J. Pot, zün praktijk neerleggen. Hij zal worden opgevolgd door dr. H. Hoek, de zoon van wijlen de directeur van het Sportpark en de Plantsoenen. Deze behaalde in 1950 zijn doctoraal en bevindt zich vanaf October 1950 in militaire dienst als officier van gezond heid. Naast de praktijk zal hij tot het einde van zijn dienstplicht verbonden blijven aan de militaire keuringsdienst te Heiloo. Als bijzonderheid zij ver meld dat dr. Hoek destijds „cum laude" slaagde. Dr. Pot komt in functie bij het Cen traal Beheer in Alkmaar van waaruit hij de districten Hoorn en Den Helder zal verzorgen Politienieuws Zaterdagmiddag werd in de Hout manstraat een geparkeerde auto door een paard-en-wagen aangereden. De schade aan de auto werd getaxeerd op f 120, Omstreeks half negen werd Zater dagavond op de Laat een zeven-en-vijftig jarige man door een bestuurdervan een auto aangereden. Het slachtoffer is m<t een hersenschudding en een enkel-fractuur in het St. Elizabeth Ziekenhuis opge nomen. In de De Ruyterstraat werd dezer dagen bij een van de bewoners het was goed van de lijn gestolen. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) OUDEJAARSDAG Rex Theater. 2.30 uur: De gesluierde Maja (alle leeft.) Stedelijk Museum, 10—12 en 1.30—4.30 uur: Van Gogh- tentoonstelling. NIEUWJAARSDAG Harmonie Theatér, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De Jantjes (14 jaar)Cinema Ame- ricain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Abbott en Costello in „Van je familie moet je het maar hebben (14 jaar)Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Mensen in het wit (14 jaar); Rcx Theater: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De gesluierde Maja (alle leeftijden). Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Alcmaria Victrix. Wapen van Heemskerk, 7 u.: Nieuw jaarsbal. Stedelijk Museum, 25 uur: Van Gogh-ten toonstelling. WOENSDAG Bioscopen, programma van Dinsdag. Aanvangstijden 2.30 en 8 uur. Gulden Vlies, 8 uur: Wim Sonne- veld's Cabaret brengt „Artistenpen- sion". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Spar- revue „Alles wat je hart begeert". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 31 Dec. 5.50 v.m. 6.10 n.m. Dinsdag 1 Jan 6.29 v.m. 6.59 n.m. Woensdag 2 Jan. 7.28 v.m. 7.50 n.m. WATERSTANDEN CAMPERDUIN hoog laag Maandag 5.55 6.15 11.55 0.15 rinsdag 6.34 7.04 12.34 1.04 Woensdag 7.33 755 1.33 1.55 „ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Morgen zijn beschikbaar de huisart sen dr. A. L. Gransbergen, Gsesterweg 11 (tel. 2294) en dr. R. F. Westerkamp Emmastraat 93 (tel. 4357). ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Ook morgen zal de apotheek Hartong van Ark voor het publiek geopend zijn. CABARET WIM SONNEVELD. In het nieuwe jaar start het Gulden Vlies op Woensdag 2 Jan. met het ca baret van Wim Sonneveld, n.l. „Artis- tenpension". Wekenlang was dit pro gramma bet succes van het Leidseplein Theater te Amsterdam. Naast Wim Sonneveld kan men het optreden van enkele prominente cabaret-artisten be wonderen. Han Beuker verzorgt het muzikale gedeelte. De vijfde voorstel ling van „Potasch en Perlemoer" op 16 Dec. was geheel uitverkocht, zodat ve len teleurgesteld moesten worden. Om aan de grote aanvraag te voldoen heeft de directie van het Gulden Vlies be sloten nog één enkele opvoering te or ganiseren. Hiervoor is nu eens een weekdag gekozen o.m. voor degenen die niet gaarne op Zondag uitgaan, n.l. Vrijdag 4 Januari. Onder hM applaus bood mevrouw Geels, de voorzitster van het Sint Dominicus-dameskoor, de jubilerende heer Kuiper een fraai bouquet bloemen aan. RECTOR VAN DEN HOEK OVERLEDEN Gisteren is overleden op de leeftijd vjm 50 jaar de hoogeerwaarde rector J. vhn den Hoek van de Pius-stiehting. De overledene was o.m. regionaal ad viseur van de R.K. sport- en jeugdbe weging. GESLAAGD Voor het te 's Gravenhage gehouden examen slaagde onze stadgenoot, de heer J. W. Leep, voor het Staatsprac- tijk-diploma voor Bedrijfsadministratie 2e gedeelte. Aanvang 2 Januari a.s. klokslag hall negen EN NU IS HEr HEK VAN DE DAM Nu zjjn er geen grenzen meer Alles op het gebied van DAMES-, HEREN- en KINDERKLEDING, ook onze MODE-ARTIKELEN, verkopen wjj nu tegen ongekend lage prijzen. ER IS VAST EETS VOOR U BIJ! DAMESMANTELS en SWAGGERS van 90.— voor 39.76 REGENMANTELS, dubbel Egypt, katoen van 66.voor 36.75 In tweekleurige soorten van 79.50 voor 59.75 KINDERMANTELS met baret van 59.— voor 29.75 HERENCOSTUUMS 98.— HERENOVERJASSEN 118.— HERENKEGENJASSEN dubbel Egyptisch katoen JACKS en JOPPERS voor heren en jongens PANTALONS - 79.— 89.— 59.— 49.75 89.75 78.— 59.— 89.75 48— 19.75 29— 15.90 15.75 9.75 KINDERKLEDING voor prijzen ver waarde. beneden de normale (Advertentie, Ing. Meel.) Overdracht kleuterschool „Kieuterweide" Het bestuur der vereniging „Alkmaarse Fröbelschool" zal Woensdag 9 Januari des middags om 3 uur in het schoolgebouw met genodigden bijeenkomen. Dan zal de overdracht plaatsvinden door het gemeente bestuur van Alkmaar aan bovengenoemde vereniging van de nieuwe kleuterschool, genaamd „Kieuterweide", welke gebouwd is aan de Heilooërdijk 25 te Alkmaar. BEDRIJFSSCHAAKCOMPETITIB De wedstrijd R.A.S.A. I tegen R.A.S.A. II eindigde in het voordeel van R.A.S.A. I (41/2— V/th De uitslag is als volgt (RASA IRASA II): C. Wouterseri—J. Kieft 1—O; ,.A. G. SchaapsJ. Kuperus 1—-4); C, VisserC. Winkelman 1—D. KoornA. Smoren- berg l*-0; J. de Mik—J. Struif Vs—'/t. Donderdag 3 Januari o.m 8 uur worden de volgende wedstrijden gespeeld: Alkm- CourantDOS; Sabebs en Kerreb/jn—- PTT; Hooge Huys I—Hulskamp.. AVENHORN: 29 Dec. 1000 kg Bintjes grove 8,10;' 250 kg spruitkool 41—50; 3700 kg rode kool 612,60; 3300 kg gele kool 5,50—9,50; 1200 kg groene kool 7,50 —12,50; 13.000 kg uien: grove 32,20— 32,80, gewone 31,80—32,80, drielingen 29,10—30,60 en nep 27—32; 3200 kg bie ten: I 14,10—14,70, II 11,60—11,80 en modjo 8; 70 kg witlof: I 37 en II 33; 10.000 kg peen (niet voor export)II 6—8,10, III 12—14,10 en IV 13,80—14,40; SEIZOEN-OPRUI HOUTTIL 50 66 LANGESTRAAT 40 «Advertentie. Inn Med De heer H. Schumer overleden Te Heiloo is op 79-jarige leeftijd overleden de heer H. Schumer. Jaren lang was de heer Schumer belast met het toezicht op onze plantsoenen'. Hy liep niet in uniform en zag er met zijn wandelstok als een gewone bezoeker uit. Juist doordat hij in burger ge kleed was kon hij hier en daar op duiken zonder dadelijk herkend te worden en hij was dan ook de schrik van de vaak baldadige jeugd. De heer Schumer werd op 21 Fe bruari 1899 aangesteld als agent van politie. Op 21 Februar' 1924, toen hij zijn 25-jarig jubileum vierde, weru hem de eremedaille in brons van de gemeente uitgereikt. De heer Schumer verliet de dienst op 1 Januari 1928 met eervol ontslag. Hoogmis in Alkmaar wordt door K.R.O. uitgezonden De St. Vincentiusvereniging bestaat hon derd jaar. In verband daarmee zal on 13 Januari ln de St. Laurenskerk door deken Jacobs een plechtige Hoogmis worden op- rtedra*en. welke door de KRO zal worden uitgezonden. Medewerking wordt ver leend door het zangkoor dat order lei- '"ng van de heer Hof ©en driestemmige Mis zal uitveren. De feestnredikat'e "ordt gehouden door pastoor Drost uit Schoorl. NOORDERMARKTBOND. 31 Dec. 1000 k? iden: gróve 01,10; 2000 ke an dijvie 40. TT 38—48 en B 30-31; 1500 kg rode kool 8,90—12; 9400 kg Succes witte kool 6—6,30; Wat het Alkmaarse volleybal ontbreekt, is het gemis aan goede trainers. Zodra deze handicap niet meer aanwezig is, zal het volleybalpeil in onze stad met spron gen vooruit gaan. Het is daarom prettig dat Zaterdag een vijftiental stadgenoten naar Haarlem was getrokken om iets te gaan leren bij het „Vijf Districten-Tour- nooi", een volleybal-tournooi waarbij de dames uit Amsterdam en de heren uit Rijswijk hun kampioenschap prolongeer den. Vóór het echter zover was, zijn daar harde noten gekraakt, waarbij de ontmoeting Amsterdam—Rijswijk ongetwij feld de meest spannende herenwedstrijd .verd. ken derde set, die meer dan een half uur duurde was nodig om de Rijswijkers onder daverend applaus de fel begeerde 15—13 stand en het kampioenschap te brengen. Belangrijker dan dit is voor Alkmaar echter dat er vijftiah entouhsi- aste stadgenoten huiswaarts keerden. Het is hen nu echter tevens duidelijk gewor den, dat onze Alkmaarse volleyballers nog een grote achterstand hebben in té bdlen- Moge deze dag er toe hebben mede gewerkt, dat de Alkmaarse volleyballief hebbers eindelijk de hóófden eens bij Burgerlijke Stand Geboren Adrianus C. J., z. van C. J de Raadt en C. J. Bleeker. Eméren- tia T. M„ d. van A. C. Commandeur en E A. Smit. Marianne G. M., d. van J. N. van der Plas en A. M. J. van de Geer. Antonius J. C., z. van A. Roden burg en p. T. van Dijk. Cornells, z. van J. Gol en F. Langenberg. Hilbertus, z van E. Goselink en A. F. Timmer. Pieternella. d. van L. Horst en N. M. van Houten. Overleden Cornells Reitsma, 53 Jaar, gehuwd met S. Leijenaar. In de onderlinge competitie sloeg kop loper Verder met moeite de aanval of, die Schuit ondernam op de eerste plaats. Na een door Schuit soliede en een door Verver grillig gespeelde partij werd het ten slotte nog een tamme remise. Het gelukte M. Oud in een door hem zeer sterk gespeeld eindspel M. J. Langras Jr. te kloppen. Hierdoor verzekerde Oud zich voorlopig van de tweede plaats. Booy koos tegen Hemels in het midden spel een weliswaar als theoretisch zwak bekend staande voortzetting, maar het lukte Hemels niet om winnend voordeel te behalen. In een eindspel, dat niets meer inhield, besloten beide spelers tot remise. De partij WoonijkMekken eindigde traigsch. In een gelijkwaardig eindspel verzuimde Woonijk de remise te forceren, waarna Mekken door enkele onverwachte dreigingen de partij in zijn voordeel be sliste. Riebeek had weinig moeite met De Wijn, die in deze competitie al vele par tijen verloor wegens te snel spelen. De partij Bleeker—Lengers was be langwekkend, doordat Lengers tegenover het orthodoxe spel van zijn tegenstander enkele zetten stelde, die, hoewel afwij kend van de theorie, leidden tot een com binatie-rijke variant. De uitslag werd re mise door goed tegenspel van Bleeker. N. Visser profiteerde van een blunder en won van Korn. Stam hervond zijn oude vorm en klopte Peerdeman door sterk centrumspel. Bal der werkte zich coorlopig uit de gevaar lijke zóne door te winnen van M.' J. Langras Sr. Ook gisteren wakkerde de wind weer to1 stormachtig aan, toen een actieve depressie over Schotland, waar wind stoten van 180 km per uur werden waar genomen, naar de Noordzee trok. In de afgelopen nacht nam de wind snel af, maar van lange duur is ook deze verbe tering niet. Op de Oceaan, ten zuidwes- t van Engeland, beweegt zich snel een nieuwe depressie naar het noord oosten. Deze zal in de namiddag de be wolking doen toenemen. Later, tegen de avond, zijn hierbij -.veer regen en tot hard toenemende wind te verwachten. Morgen zal koudere lucht kunnen bin nenstromen, waaruit regen en natte sneeuwbuien kunnen vallen. Het nieu,- we jaar schiint dus een koud en guur begin te willen maken, maar met van avond nog onbestendig depressieweer. BURGERLIJKE STAND Geboren Benedictus W., z. van J. Tervoort en C. C. Weijers. Lucia M., d. van J. Tervoort en C. C. Weijers. Getrouwd Jan Kluft en Trijntje W. J. Besse. Johan Ootjers en Klaasjè Hogenstijn. Cornells de Jager en Elisa beth Slot. Overleden Cornelis Reus, 93 jaar, weduwnaar- van C. de Waard. DOKTERSDIENST OP NIEUWJAARSDAG Op Nieuwjaasdag neemt dokter Lug- ten, Russenweg, tel. K 2208—2700 de me dische diepst waar. K'adbloes voor het opnemen van voorraad. Schriften met 1 en 2 geldkolommen voor inventarisering. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2