RIKKI EN HET BEELD VAN PANDOR Woning A'dam-Z In Alkmaar zal een „Braderie" werden gehouden UW Boekhandel COSTER NASSAU-TAX TEL. Feestavond van Alcmaria A!cmaria-team werd nogmaalsgewijzigd Nieuw gebouw van het Ziekenfonds Oproep aan de verzekerden om bijdragen voor een beeldhouwwerk Cabaret Wim Sonneveld Vennoten Regenkleding- paradijs stonden terecht Verzekeringsinspecteur kreeg brand Vier emmers water waren HEILOO Nutsspaarbank Alkmaar Hensbroek Kroosbankenschouw ingesteld Koedijk OMZET VERGROTEN een JONGEN ENKHUIZE R ALMANAKKEN OPRUIMING fetec -dcood -tokt I DONDERDAG S JANUARI 1952 bood vergezeld ar op diens 10* BETERE GENRE ;n HEREN- )DE-ARTIKELEN IZETTEN iter de Vismarkt teutie, Ing. Med.) hoofdzetel van de telijke Volksgezond- al zo ver, dat daar- te worden gevreesd, ■ang van menig ge- toch een ernstige Nu mogen kapitaal- igevoerd, als daar- ng is gesloten. De woningbouw. 'eerslag op iedere name ook op die )UW. 1951, toen het bouw- d, was men tamelijk dit jaar zijn slechts de voorraad toege- ,ntal woningzoeken- g niet is verminderd 140 tegen 1073 op 1 de gunstige finan- meente met betrek- ;nde schuld konden najaar de vereiste financiering verze- i behoeve van een en voor „Rochdale", ale industriële be- Voor het overige n-1951 in de z.g. iets verwezenlijkt, woningen voor ge niet in uitvoering in het huisvestings- mtal woningen, no- tod op te heffen, op i helaas in 19 geval- i tot vordering over rziening gemeente aar hebben alle ge- verkeerd omtrent elementaire behan- intwerp-verlenging- ïeentefinanciën. in de op het eerste van de Ver. van 1946, door professor vraagstuk van de gheid der gemeen- iwing onder de ti- ïmering?" :m een ten goed ge- Kamer enige steun in het bijzonder /an het financiëel- ■p, dat in Novem- Er bestond begrip voor haar taak, en o zij die vervulden, in hebben vele ta- 5 ander instantie vernemen. ;pr. een onderhoud etenschap, een his- rde van het detail- i, dat velen over ok het kleine moet kunnen niet allen moeten ook een- willen zijn. t hervormen, maar dat alleen kunnen, ne kring beginnen gedaan moet wor- p de basis van de voor onwrikbaar m is voor spr. dat zelfwerkzaamheid, volstrekte verant- ïs Hem Die ons op teld. aldus eindigde de staan aan het be ar, waarin tal van U zowel als ons, aarop hij is ge- IT allen, niemand de kracht en de moge worden In te arbeiden aan et belang van on- ef dat wij elkan- lar ook in het ge- ige het zó zal he in Zijn ondoor- heeft bepaald en Langestraat, Laai en Nieuwesloot drie dagen voor hei rijverkeer gesloten De Contactcommissie voor de middenstand hier ter stede heeft grote plannen. Als de gehele Alkmaarse winkelstand meewerkt zal men gedurende de eerste drie dagen van Juli in de kaasstad een verkoopsactic kunnen houden, die in de gehele kop van Noord-Holland zijn weerga nog niet heeft gevonden. Het wordt een zogenaamde „Braderie", zoals er het vorig jaar een in Almelo is gehouden. De resultaten die men daar heeft geboekt waren zó overweldigend, dat een proef in Alkmaar zeker gewettigd is. Niet minder dan 225.000 personen hebben de Almelose braderie bezocht en dat al deze mensen niet alleen hebben gekeken, blijkt wel uit het feit, dat er in die korte tijd voor anderhalf millioen gulden werd omgezet. Er stonden rijen geparkeerde auto's van twee tot drie kilometer lengte en er werden in die dagen vijf wagons confetti in de stad uitgestrooid. Trottoirs worden aan de middenstanders verhuurd Wat is een braderie en hoe werkt deze geweldige magneet? Het principe van het spel is, dat de gemeente, die eigenaresse is van de trottoirs in de stad, het beschikkings recht voor drie dagen overdraagt aan de Contactcommissie voor de midden stand. Deze mag dan met de trottoir ruimte doen wat zij wil; ze mag ze zelfs verpachten en dat zal in dit ge val ook gebeuren. Iedere Alkmaarse winkelier heeft het recht enkele meters van de stoepen van de Langestraat, de Laat of de Nieuwesloot en misschien zelfs van de Koorstraat of het Ritse voort te huren en daar een „stand" op te slaan. De winkeliers die in deze stra ten wonen kunnen de ruimte vóór hun eigen zaak betrekken, doch als zij niet wensen mee te doen, zal de plaats door een ander worden ingenomen. De bin nenstad wordt voor het verkeer afge sloten en de gehele handel zal van 's ochtends negen uur tot 's nachts twaalf uur op straat worden gehou den. Aan de deelnemers zullen natuur lijk enkele eisen worden gesteld. Zo zullen zij zich bijvoorbeeld moeten ver plichten niet met een simpel kraampje c straat te verschijnen, doch een aan trekkelijke te maken. Dit zal zeker 'n feestelijk-bonte stemming in de stad scheppen. Ook enkele fabrikanten va-i bepaalde merk-artikelen zullen aan deze braderie mogen deelnemen. Het is de bedoeling, zo werd ons door het voorbereidend comité medegedeeld, dat er in genoemde stratén een vrijwel on onderbroken rij van stands komt. De plannen van de Contactcommissie zien er dus veelbelovend uit en als de gehele Alkmaarse winkelstand de han den ineen slaat zal succes niet kunn i uitblijven. De leiding berust thans bij de heer C. W. Keijsper, die zal worden bijgestaan door acht comnrwsies: voor standverhuur, ontvangst^ verlichting, Traditiegetrouw organiseerde Alcma ria Victrix op Nieuwjaarsdag een feest avond. Het is een goede gewoonte dat alle leden van de grote Alcmariafamilie op die dag bijeen komen om elkaar veel heil en zegen voor het nieuwe jaar toe te wensen. Vooral in een periode dat het een eerste elftal slecht gaat, zoals dat bij Alcmaria thans het geval is, is zo'n verenigingsfeest voor de goede verstandhouding en het hechter maken van de vriendschapsband van 't groot ste belang. Het was te begrijpen dat voorzitter Zwager in zijn openings woord speciale aandacht schonk aan de positie van het eerste elftal. Hij wens te het senioren-elftal nog vele over winningen toe in 1952. welke nodig zul len zijn om het tweede-klasserschap te kunnen handhaven. Het kleinkunst- ensemble van Kees Stet bracht een keurig verzorgd programma voor het voetlicht, waarin de Rio's als uitblin kers schitterden. Dat een gezellig bal deze feestavond besloot behoeft geen betoog. Met een totaal gewijzigde opstelling ontvangt Alcmaria Zondag het Heem- steedse HFC, de ploeg die op Nieuw jaarsdag met 3-2 van de oud-Oranje mannen won. De volgende withemden gaan proberen de Alcmaria-huid zo duur mogelijk te verkopen; Afink; Wijnands en Paulisse; Maasen, Was- sink en Brouwer; Dinkelberg, Wielin- ga, Bijl, Eversteyn en Genefaas. financiën, landbouw, verkeer, stand aankleding en pers, propaganda en at tracties. In een op 10 Januari in „Het Wapen van Heemskerk" te houden bijeen komst voor alle Alkmaarse winkeliers, zal de organisator van de Almelose braderie, de heer Pezie, een uiteenzet ting geven over het in zijn gemeente zozeer geslaagd verkoopsfeest. Boven dien zal op die avond een film worden vertoond. Na afloop van de bijeenkomst zal er reeds gelegenheid worden gege ven plaats te bespreken. Ook hier geldt: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Aan de Alkmaarse middenstanders thans de gelegenheid om te bewijzen dat Alkmaar koopstad nummer één is in Hollands Noorderkwartier. Onbevoegde strohandelaar berecht Voor de economische politierechter, mr. P. M. J. Nolet, stond gistermiddag E. P. K. uit Akersloot terecht wegens het handelen in stro zonder in het bezit te zijn van een daartoe vereiste vergunning. Hierdoor had verdachte te vens de f 17.50 ontdoken, welke hij anders jaarlijks aan de vakgroep had moeten betalen. De officier van Jus titie, mr. dr. J. M. Vellinga meende daarom dat een boete van f 100.of 30 dagen op zijn plaats was. De politie rechter veroordeelde K. tot f 75.of 25 dagen. Spar-revue 1952 In „Het Wapen van Heemskerk" is gis teravond voor de Spar-klanten de Spar- revue 1952, „Alles wat je hart begeert" opgevoerd. Daaraan werd o.a. medewerking ver leend door Berry Kievits, Gerard Walden en Harry Boda. Een uitgebreid en interessant program ma heeft de vele aanwezigen tot laat in de avond bezig gehouden. De uitvoering werd besloten met een grote slot-finale „Dat doet de deur dicht' waarbij alle medewerkenden optraden. Het was voor de Spar-gebruikers een prettige avond. Men voelde zich met recht leden van de „Spar-familie". KASGELDLENINGEN B en W hebben de Raad voorgesteld ten laste van 1952 kasgeldleningen aan te gaan tot ten hoogste f 1.000.000 tegen een rentepercentage dat het door de betrokken ministers vast te stellen ren tepercentage niet overschrijdt. Een commissie uit de „Verzekerden- Raad", bestaande uit de heren J. Bos kamp te St. Pancras, P. A. G. Louws te Alkmaar, F. Riekwel te Koedijk en W. Stroomer te Ursem heeft tot de verzekerden aan het Ziekenfonds „Alk maar en Omstreken" het volgende schrijven gezonden: Het is u waarschijnlijk bekend, dat ons ziekenfonds a.s. voorjaar een eigen nieuw kantoorpand in gebruik zal ne- nemen. Dit gebouw is tot stand geko men dank zij de reserves, welke reeds vóór en tijdens de oorlog gevormd zijn. De veronderstelling, dat de bouw be- mie is onjuist en de verwachting be taald wordt uit de huidige hoge pre- staat, dat door het betrekken van het nieuwe pand de uitvoering van de ad ministratie doelmatiger, dus goedkoper zal worden. Aangezien de opening van het nieu we kantoorgebouw ook voor de verze kerden van het ziekenfonds een be langrijke gebeurtenis is, heeft de „Ver zekerden-Raad" besloten aan de leden te verzoeken een som bijeen te brengen met het doel deze ter verfraaiing van het gebouw aan te wenden. Gedacht is aan een in de gevel aan te brengen beeldhouwwerk, hetwelk symbolisch de strekking van het ziekenfondswezen voorstelt. Hoewel de voor dit doel gevormde Commissie zich wel van de dure tijd bewust is, acht deze het vragen van een bijdrage voor dit doel verantwoord, uitgaande van de gedachte „vele klein tjes maken één grote". Het aantal le den van ons fonds is namelijk zó groot, Trein defect De trein die hedenmorgen om 6V uit Alkmaar vertrekt en om 6.09 in Hei- loo arriveert, bleek bij aankomst al daar defect te zijn zodat de reizigers moesten uitstappen en op de trein van 6.35 uit Alkmaar moesten wachten om hun reis te kunnen voortzetten. Burgerlijke stand Geboren Fredericus A. M., z. van G. Kaaij en A. M. Boon. René, z. van T. Bethlehem en E. A. Oudes. Petrus H.f z. van W. E. Kroon en C. A. C. Jas- perse. Elisabeth, d. van D. T. Schouten en J. Doldersum. Lodewijk F., z. van A. J. Valk en A. van Esseveld. Nico- lette M., d. van N. G. Vis en C. A. Pronk. Julia, d. van C. van Leeuwen en A. M. Schippers. Getrouwd Anthonius P. Pronk en Agatha Wester. Aldert A. Hoekmeljer en Catharina A. van Netten. Overleden: Johannes H. van den Hoek, 50 jaar. dat reeds met een bijdrage van lOcent per gezin het gestelde doel kan wor den bereikt. De ziekenfondsbode zal gaarne uw bijdrage, die geheel vrijwil lig is, tegen kwitantie in ontvangst ne men. Komt verzekerden, laten wij samen de schouders eronder zetten. Het zie kenfondswezen zelf is een toonbeeld van samenwerking. Laat ons trachten dit in een beeldende vorm tot uitdruk king te brengen aan ons eigen zieken fondsgebouw. Arfisfenpension Er was gisteravond in Het Gulden Vlies een verheugende belangstelling voor Wim Sonneveld's Cabaret-revue; „Artistenpension" waarin behalve de leider een zestal bekwame cabaretartis- ten medewerkten, die met Han Beuker als de muzikale leider een geheel vorm den, dat de aanwezigen een zeer goede voorstelling heeft gebracht. Wim Sonneveld en zijn artisten ne men hun intrek in het pension van Lola Overmast en geven daar een show van hun verschillende nummers die zeer goed van aankleding, bijzonder gevari eerd en zeer vlot gespeeld en gezongen worden. De entree van Emmy Arbous als de pensionhoudster was reeds dadelijk pakkend. Zij toonde zich als Lola in tal van scènes van haar beste zijde. De verdere medewerkenden bleken, in de vele geslaagde scènes, die onder leiding van Wim Sonneveld in verzorgde aan kleding werden gegeven, artisten, die de sfeer van het cabaret duidelijk aan voelden. Een grote steun hadden de artisten aan de uitstekende muzikale begeleider Han Beuker en het was zeer verdiend, dat men deze pianist aan het slot in de welverdiende hulde liet de len. Wim Sonneveld, die bijna in alle scè nes een werkzaam aandeel had, was zeer goed op dreef. Een verrassing was het optreden van de balletdanser Albert Mol. Conny Stuart toonde zich een prima artiste. Haar spel zowel als haar zang kwamen in tal van scènes tot hun recht. Dini de Neef had succes met haar typeringen. Het Spaanse ballet van de vier Gitano's „Mijn eigen krant" van Lia Dorana, de liedjes en geestige intermezzo's van Wim Sonneveld, en het optredenvan Albert Mol droegen zeer veel tot het succes bij. Het harte lijke applaus, dat de uitvoerenden aan het slot in ontvangst mochten nemen, was dan ook verdiend. G. Voor de economische politierechter, mr P. M. J. Nolet, werd gistermiddag de zaak behandeld tegen de vennoten J. N. uit Amsterdam en P. B. uit de Haarlemmermeer van het „Regenkle- ding-paradijs" in de Langestraat. Beide verdachten werden ervan beschuldigd herenjassen te hebben verkocht zonder in het bezit te zijn van de daartoe ver eiste vergunning. Wel was er een ver gunning voor dames- en meisjesboven- kleding aanwezig, doch volgens de ten lastelegging was er voor de verkoop ook een percentage specifieke heren jassen in voorraad. Volgens verdachte J. N. had P. B., die verstek liet gaan, niets met de zaak uitstaande, daar deze slechts be herend vennoot is en alleen over de financiën van de zaak gaat. Wat de re genjassen betreft meende hij te moe ten opmerken, dat verschillende soor ten jassen zeer goed zowel door man nen als door vrouwen gedragen kun nen worden, en daarom ook wel aan mannen worden verkocht. De officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga wist uit eigen ervaring, dat er wel degelijk speciale herenjassen voorradig waren. Wat betrof P. B., meende hij, dat beide vennoten voor hun zaak een even grote verantwoor delijkheid dragen. Hij wilde dan ook een straf vorderen, al hoefde die niet hoog te zijn en eiste f 25 of 15 dagen. De advocaat van verdachte, de heer Seholten, concludeerde, dat de heer B. dient te worden vrijgesproken, omdat deze verdachte geen opdrachten inza ke de verkoop in de zaak heeft gege ven. Over de vraag van het al dan niet verkopen van speciale herenjassen meende hij, dat dit verschil de laatste tijd toch wel uiterst miniem is. Zelfs regenjassen met capuchon worden te genwoordig al door heren gedragen. Pleiter beriep zich voorts op een uit zonderingsgeval in de Vestigingswet kleinbedrijf volgens welke kleine grens overschrijdingen in de verkoop van da mes- en herenkleding mogelijk wor den gemaakt. Op deze gronden bepleit te hij dan ook ten aanzien van ver dachte N. vrijspraak. De officier van Justitie persisteerde bij zijn eis, daar hij van mening was, dat het beroep op het uitzonderingsgeval niet mogelijk is, omdat dit niet van toepassing is op de verkoop van jassen. De politierechter besloot tenslotte de zaak aan te houden om te onderzoeken waar de uitzonderingsbepalingen in de vestigingswet kleinbedrijf precies op slaan. NIEUWJAARSBAL „DANZA" Met medewerking van het bekende dansorkest „The Rhythm Sheiks" o.l.v. Aldert Dekker, organiseert de Alkm. Operettevereniging, ,Danza"a.s. Zater dagavond in het Gulden Vlies een Nieuwjaarsbal met verschillende at tracties. TWEE WINKELRUITEN ZIJN BEZWEKEN De grote drukte tijdens de eerste uren van de opruimingsverkoop zijn oorzaak geweest dat op de Laat twee grote winkelruiten van 2 bij 1.35 m. zijn gesneuveld. Het publiek dat be gerig was naar de eerste koopjes, ver oorzaakte zulk een gedrang, dat de rui ten wel moesten bezwijken. Foresfers-revue 1952 Van de Foresters-revue 1952 zal Za terdag de première worden gegeven. De laatste weken is er door de medewer kers hard gewerkt om de verschillende onderdelen als zang, balletten, muziek en schetsjes als een vlot geheel voor het voetlicht te kunnen brengen. Wij zijn er van overtuigd dat men daarin zal slagen, te meer daar de algemeen leider Klaas Komen niet voor het eerst met het „revue-bijltje" hakt. Zonder twijfel zal deze uitvoering een waardig feest worden om het vijfjarig bestaan van de vereniging te herdenken. vo',doende De hoofdlieden van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer, alsmede enkele gasten, o.w. de commissaris van poli tie, de heer J. Dreeuws, zijn gisteren in 't Gulden Vlies bijeengekomen op de traditionele Nieuwjaarsreceptie. Kort nadat deze geanimeerde receptie was geëindigd, werd de brandweer gealar meerd voor een brand in het perceel van de heer J. Sluys aan de Nic. Beets- kade 75. De sterke rookontwikkeling deed een ernstige brand vermoeden. De bewoners van het huis waren niet thuis, zodat ijlings enige dakpannen werden verwijderd, waarna men zich in het schijnsel van een lichtaggregaat toe gang verschafte tot dat gedeelte van de woning, dat door de heer P. A. de Kruyf wordt bewoond. Het bleek, dat door kortsluiting brand was ontstaan in een voor fotografische doeleinden ingerichte donkere kamer. Vier em mers water waren voldoende om het brandje te blussen. Nadat de pannen weer op het dak waren gelegd, kon de brandweer inrukken. De schade, welke zeer gering is, wordt door de verzeke ring de bewoner is als inspecteur werkzaam in de verzekeringsbranche gedekt. Oudejaarstraditie Ook ditmaal heeft de commandant van de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer, de heer J. v. Maarleveld, zich bij de jaarwisseling via de alarm-installa tie tot de leden van zijn corps gericht, om na in het kort de brandweer-acti viteit in 1951 te hebben geschetst, alle leden en hun echtgenoten een geluk kig 1952 toe te wensen. Grote branden zijn in het voorbije jaar niet geblust, doch de brandweer was steeds paraat om kleine branden reeds in de kiem te smoren. De commandant kwam dan ook tot de conclusie, dat de brandweer over de vervulling van haar primaire taak tevreden kan zijn. Getrouw aan de traditie werd aan het slot van de toespraak, welke Op het politiebureau werd uitgesproken, aan het in de Oudejaarsnacht dienstdoende politiecorps een mand met versnape ringen aangeboden, waarbij de dank werd geuit voor de prettige samen werking, welke ook in het vorige jaar tussen politie en brandweer heeft be staan. VERGELIJKEND JAAROVERZICHT 1951—1950 Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar werd in 1951 aan spaargelden ontvangen f 4.327.373,75 (v. j. f 4.324.844,67) en terug betaald f4.925.622,27 <v. j. f 4.595.374,88), zodat minder werd ingelegd dan terug betaald f 598.248,52 (v. j. f 270.530,22). Voorts werd over 1951 aan rente op de spaarrekeningen bijgeschreven totaal f 217.620,04 (V. j. f 230.916,88). Het spaarderskapitaal, bij de aanvang van 1951 groot f 11.433.256,82 bedroeg aan het einde van het jaar f 11.052.628,34, waaronder f 69.669,48 verschuldigd aan cp school sparende kinderen. In 1951 bedroeg het aantal posten van inleg 39.947 v. j, 42.200), dat van terug betaling 27.113 (v. j. 27.109), tezamen 67.060 (v. j. 69.309). In 1951 werden uitgereikt 2272 nieuwe boekjes (V. j. 2333), waaronder 797 aan schoolspaarders (V. j. 592), terwijl 1853 boekjes (v. j. 2307) werden ingetrokken. Bij de aanvang van 1951 bedroeg het aantal in omloop zijnde boekjes 27.800. Dit aantal vermeerderde in 1951 met 419 tot 28.219, waaronaer 4109 van op school sparende kinderen. Het gemiddeld tegoed per spaarder (de schoolspaarders buiten beschouwing gela ten) bedraagt thans f 455,54 (v. j. f 472,25). Het aantal spaarbusjes in omloop is thans 5.549 (v. j. 5.637). Het aantal ledi gingen bedroeg 7.160 (v. j. 9.626), waar bij bleek, dat in de busjes gespaard was f 108.312,32 (v. j. f 123.469,61). O Tér toelichting op dit jaaroverzicht zij vermeld, dat in de eerste zeven maanden in het bijzonder onder de invloed van de algemene prijsstijging, welke het gevolg was van de ontwikkeling van de oorlogs toestand in Korea de inleg van spaar gelden door de terugbetalingen met f 815.Ö00,-werd overtroffen. In Augustus kwam daarin plotseling een kentering. In het tijdvak tot het einde van het jaar werd per saldo f 218.000,meer in gelegd dan terugbetaald. Tezamen met de over 1951 op de spaar rekeningen bijgeschreven rente ad f 217.000,overschreed op 31 December hét gezamenlijk kapitaal der spaarders wederom de som van elf millioen gul den, verdeeld óver ruim 28.000 spaarders, Als gevolg van het zachte winter weer heeft het Azolla zich in de slo ten van de polder Hensbroek zeer sterk vermenigvuldigd. Deze massa is zeer hinderlijk bij het varen, temeer nu op verschillende plaatsen het kroos tot banken is samengewaaid en het soms welhaast onmogelijk is deze te passeren. Ook de visserij ondervindt in niet geringe mate nadeel en hinder van deze plaag. Om aan deze ongewenste toestand een einde te maken, heeft het polderbestuur besloten een kroosban kenschouw in te voeren. Deze schouw zal voor het eerst worden gehouden per 1 Februari. Belanghebbenden die nen hiermede terdege rekening te hou den, daar bij niet nakoming van de verplichtingen een boete van f 5 zal volgen. MEEVALLER VOOR ONS FANFARE CORPS Het plaatselijk fanfarecorps „Vol harding" ontving van het Anjerfonds de verrassende mededeling van een gift van f 500 ten behoeve van de aan koop van nieuwe muziekinstrumenten. VERPACHTING GRASGEWAS SPORTTERREIN Bij inschrijving is het grasgewas van het gemeentelijk sportterrein voor 1952 verpacht aan de heer M. de Boer. EEN VROLIJKE DORPSAVOND De caféhouder D. C. Butter, thans eigenaar van het café „Het Vergulde Paard" alhier, zal Zaterdag de officiële cpeningsavond houden. Hiervoor zijn uit genodigd alle plaatselijke verenigingenen collega's ter plaatse en omgeving, leve ranciers enz. Het zal aan belangstelling wel niet ont breken en on£f.twijfelü een vrolijke dorpsavond worden. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 2 Jan. Witlof 16—41; rode kool 712; savoye kool 6,S010; groene kool 7,50—19; spruitkoöl (extra 46) 1638; boerenkool 922; andijvie 1846; knolsoepgroenten 915; bieten 7; winterpeen 7—14,50; waspeen 22—37; uien 733; prei 1125; soepgroenten 3,504,50; peterselie 2,505, LANGEDIJKER GROENTEN CENTR. 35000 kg rode kool 7—15.10; 16000 kg gele kool 6.508.80; 40D0Ö kg groene kool a 1014.40; 65000 kg witte kool 6 —8.60; 12000 kg uien 32.80—34.40, drie lingen 27.1029; 1500 kg bieten a 15 15.40; 5500 kg andijvie 3042; 2500 kg witlof lb 34—41, witlof 2b 22—29; 300 kg spruiten 2429; 450 kg bloemkool b I 37—42. NOORDERMARKTBOND. 13000 kg Uien 32.8034.50, grove 30.9031.30, drielingen 32; 1500 kg Bieten A 13.20 14.70, B 10; 10.000 kg Andijvie 42, II 25 —32 en B 26; 87000 kg Rode kool 8.20 14.50; 6100 kg Gele kool 6.50—9.1; 100.000 kg Deense witte kool 68.60; 3000 kg Succes witte kool 6.307.10. WARMENHUIZEN. 48600 kg rode kool 9.60—14.70; 1100 kg gele kool 6.50 —7.80; 2900 kg witte kool 7—8.60; 1500 kg uien, grove 31.70, gewone 32.50 33.30; 1800 kg andijvie 18—33. Aangeb. op goede stand, voor heer, GEM. of GEST. ZIT- en SLAAPKAMER met pension (str. water). Brieven onder No. A 149 bureau van dit blad. NET KOSTHUIS gevraagd in Alkmaar. Br. onder No. A 150 bur. van dit blad. 7 Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken door Uw advertentie in deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachti g publiek. Voor direct gevraagd voor licht pakhuiswerk, lft. tot 17 jaar. EIERVEÏLING, Kanaalkade 73, Alkmaar. tegen woning Alkmaar om geving Station. WEERENBECK, Reggestr. 36II, A'dam. 90 cent Voordam BALANS BIJ 01 SEN GROTE THEEDOEKEN 49 ct. BADDOEKEN 98 ot. EXTRA GROTE WITTE BADDOEK 1.59 FIJNE LINKS- GEWEVEN KOUSEN 1.98 FLANELLEN NACHTHEMDEN 5.98 enz. enz. enz. PAYGLOP 12 „Een vertrouwd adres!" 40. Met korte, scherpe fluittoon roept Ba- rendse de vier rechercheurs, die buiten op wacht staan en dan doorzoekt hij met deze getrainde politiemannen de villa, die toebe hoort aan de sinds veertien jaar in Nederland wonende Pool, Nobotsky. In dit huis hebben de neger en zijn gezellin gedurende de laatste tien dagen gewoond. Wie weet, welk een be langrijke ontdekkingen de Speciale Recherche vanavond in dit verlaten huis zal doen? „Jullie hebben dit huis nu al vier dagen in de gaten gehouden", zegt Barendse tot een van de re chercheurs. „Hebben jullie een meisje van een jaar of twintig met donker haar gezien?" De rechercheur knikt. „Dat kleine, knappe ding met die zwarte krullen? Jazeker, dat is het dienstmeisje van Nobotsky. Zij heeft verkering met de slagersknecht, die Bolkenbier heeft uitgehoord". Barendse knikt. „Juist", zegt hij En deze boeven wilden de getuige onschade lijk maken. We hebben haar namelijk zoeven vergiftigd in de keuken gevonden. Ze leef nog, maar daarmee is alles gezegd". Op dat ogenblik slaat Frank de handen ineen bij een oud-Chinees muurkastje en roept: „Kom eens gauw hier kijken"! VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3