i Schermerhorn's ontvanger bij zijn afscheid opgrootse wijze gehuldigd Wereldbank wil de Perzischi olieproductie financieren Toespraken en cadeaux De Nederlandse boeken worden verwijderd LAATSTE NIEUWS Acht millioen DM voor boter, twee millioen voor groenten Communisten verwerpen krijgsgevangenen-plan Burgerij van Huissen dreigt gesloten kloosterkerk met geweld open te breken Concurrentie tussen de parochie en orde-paters Mond- en klauwzeer, groot probleem vele variëteiten Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Nederlandse schilders exposeren in Venezue'a Nederlanders blijven bij Indonesische politie DONDERDAG 3 JANUARI 1953 Raad en burgerij deden van hun dankbaarheid blijken bleef men nog langen tyd gezellig bij- Het afscheid van de heer J. Klippel als gemeente-ontvanger en secretaris van het burgerlijk armbestuur is een grootse manifestatie geworden, waar aan de gehele burgeij heeft deelgeno men, Daardoor werd de intrede en beëediging van zijn opvolger, de heer C. A. M. de Vries, een gebeurtenis als hier zelden zal voorkomen. In een bijzondere raadsvergadering met een 40-tal genodigden en des avonds in een receptie, aangeboden door de burgert), ls afscheid genomen van de heer J. Klippel. In de met bloemen versierde raads zaal sprak burgemeester W. J. Dries- Sen de heer Klippel toe en schetste diens brillante carrière als gemeente ambtenaar. Nauwgezetheid, een zeer grote vakkennis en een grote dosis hu mor maakten hem als ambtenaar tot de beste in z'n soort. Voor het vele werk voor de gemeen te Schermerhorn verricht heeft het H.M. de Koningin behaagd hem de ere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen. Onder luid applaus spelde de burge meester de heer Klippel de orde op de borst. Namens het gemeentebestuur bood spr. een fraaie gothische leun stoel aan. Aan mevr. Klippel—v. d. Capelle bood spr. bloemen aan voor de vele steun, die haar man van haar had on dervonden in moeilijke tijden. Ondanks onze grote tegenstelling in levensbeschouwing hebben wij 28 jaar zeer prettig samengewerkt, zo zeide de nestor v. d. raad, wethouder Mantel. Namens de raad dank ik U voor de grote vakkennis en nauwgezetheid waarmede U vooral in moeilijke tijden onze begroting wist te maken. De heer Plugboer bracht warme woorden van dank namens het Bur gerlijk Armbestuur. Onder aanbieding van een kistje sigaren met aansteker dankte de heer W. Blokdijk voor de prettige verhouding, die de heer Klip pel als chef van het gemeentepersoneel wist te scheppen. De heer De Vries als op volger beëdigd. Na de beëediging van de nieuwe ge meentesecretaris, de heer C. A. M. de Vries, feliciteerde burgemeester Dries- sen deze met zijn benoeming. Als wel kom aan mevr. De Vries bood spr. na mens de gemeente een fraai bloemstuk aan. De maidenspeech van de heer De Vries was een zeer geestige en hij toonde zich hiermede een waardig op volger voor z'n voorganger. Verschillende sprekers Zeer bewogen dankte de heer Klippel H.M. de Koningin voor de onderschei ding hem verleend en voor het cadeau aangeboden door de gemeente. De ja ren tussen 1930 en 1940 waren moei lijk voor een noodlijdende gemeente. Spr.'s plicht als ontvanger was taak no. 1. Hij bracht dank aan de gemeen tewerkman, de heer C. Plas, die hem in de moeilijke oorlogsjaren zo'n gro te steun was geweest. Ik heb, zeide spr., burgemeesters „versleten", maar burgemeester Driessen steekt verre boven allen uit. Pastoor Standenmeijer zou aan het dialect een nieuw woord toevoegen, n.l. het werkwoord klippelen. Klippe- len is dan werken zonder klippen te omzeilen. U, aldus de 'pastoor, heeft altijd geklippeld en overwonnen. Na mens het R.K. kerkbestuur en school bestuur bracht spr. hem dank voor zijn bemoeienis en z'n werkkracht ondanks het verschil van opvatting. Ds. Y. van Dijk dankte voor de ar beid van de heer Klippel als ambte naar verricht voor kerkeraad en dia conie der Ned. Herv. gemeente. Vervolgens werd o.a. nog het woord gevoerd door dr. H. Heringa als ge meente-arts, door burgemeester J. Fosch van Oterleek, die het boekwerk „Honderd jaar gemeentewet" aanbood, door de Oteeker wethouder, de heer W. Schelling, die een fraaie mand fruit schonk en door burgemeester Baas uit Kerkwerve. Onder het genot van een tractatie Was de zitting van de raad 'n groot se huldiging, nog veel grootser was de huldiging, die de heer Klippel des avonds ten deel viel in de feestelijk versierde zaal van de heer Stroomer. Honderden afgevaardigden uit de ge hele omtrek en het dorp, van vereni gingen op cultureel en sociaal terrein, vulden de grote zaal. Een comité van voorbereiding had enige weken gewerkt om de gehele burgerij te betrekken in het afscheid en op deze avond kwam spontaan tot uiting hoe rijk en arm had geofferd om de heer Klippel te huldigen. Te zijner ere werd een receptie aangebo den van ongekende omvang. Talloos waren de sprekers die het woord voer den. We noemen hier o.a. de heer K. A. H. Dagelet namens de burgerij en voorzitter van het comité. Onder luid applaus trok spr. een doek weg en bood de scheidende amb tenaar een fraaie hetelucht kachel aan. De heer D. E. Deerenberg sprak na mens het Centraal genootschap Kinder uitzending, de heer P. Kluft namens de Tuinbouwvereniging, de K. Alles als voorzitter van de KAB. de heer Dage let als voorz. van 't Witte Kruis, mevr. G. de WitKluft sprak namens de Schermerhorner vrouwen. Ds. Keuning uit De Rijp hield een gloedvol betoog namens het districts- bestuur van het Witte Kruis. De heer Siewerda uit De Rijp belichtte het werk van de heer Klippel gedaan voor de wijkverpleging. Mevr. Rol uit Starnmeer was de tolk voor Gezinszorg „Schermereiland". Al deze woordvoerders getuigden van de grote werkkracht en onbaat zuchtige liefde waarmede de heer Klip pel werkte voor de lijdende mens. Gro ter werd iedere keer de stapel cadeaux die voor hem Op de tafel werden ge deponeerd. Steeds meer bloemen wer den mevr. Klippel aangeboden. Burgemeester Driessen zag zijn woor den onderstreept die hij 's middags had gesproken. „Het Klippelt hier, het klippelt daar, het klippelt overal", zo begon de heer de* Vries zijn begroetingsrede aan de burgerij. Hij verzocht de bevolking ver trouwen in hem te stellen en hoopte dezelfde hulp te worden voor de bur gerij als zijn voorganger steeds is ge weest. Zeer bewogen dankte tenslotte de hr. Klippel voor de grootse huldiging hem ten deel gevallen. Hij had zo iets niet voor mogelijk gehouden. Lang hoopte spr. nog te mogen werken voor allen die in nood verkeren. De lijdende en hulpbehoevende mens, heeft en zal steeds zijn volle toewijding hebben. Uit Indonesische leeszalen Enkele maanden geleden zijn aan de oentrale leeszaal en bibliotheek van sociale zaken te Semarang alle Neder landse boeken onttrokken. Dezelfde maatregel zal binnenkort worden toe gepast op de openbare bibliotheek van Tjandi. Onder meer zullen alle kinder boeken, waarvoor veel belangstelling bestond, worden verwijderd. De norm is, dat er niet meer Nederlandse boe ken mogen zijn, dan de bibliotheek aan Frans, Duits en Engels werk tezamen bevat. Europese kolenvoorziening wordt te Parijs besproken De volgende week Vrijdag zullen de ministers van Buitenlandse Zaken of Financiën van 18 Europese landen, die zitting hebben in de bestuursraad van de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking, te Parijs bijeen komen ter bespreking van de onvol doende kolenvoorziening van Europa, welke de grootste bedreiging vormt voor de uitvoering van 't bewapenings programma. Van Amerikaanse zijde is de laatste tijd aangedrongen op grotere Europese inspanning tot vergroting van de kolen- productie, aangezien de landers die on der de Amerikaanse hulpverlening val len, op het ogenblik ongeveer 700 mil- lioen dollar per jaar moeten besteden voor de invoer van kolen uit de Ver enigde Staten. De koleninvoer uit de V. S. wordt voor 1952 geraamd op 28 millioen ton. Export naar W -Duitsland De Westduitse autoriteiten hebben he den een bedrag van 2.1 millioen DM be schikbaar gesteld voor invoer van groente uit Nederland, alsmede een be drag van 8.4 millioen DM voor de invoer van boter eveneens uit Nederland. De communisten hebben vandaag op categorische wijze het Woensdag inge diende en uit zes punten bestaande plan der Verbondenen voor de uitwisseling van krijgsgevangenen verworpen. In een geallieerde verklaring wordt gezegd dat vandaag bij de besprekin gen in de subcommissies voor toezicht op het naleven van een wapenstilstand en voor de uitwisseling van krijgsge-1 vangenen niet de minste vorderingen zijn gemaakt. BEURS MIDDENMEER BEURS MIDDENMEER, 2 Januari 1952. Aardappelen 28.35 20 tot 30; 35.45 14 tot 25; boven de 45 12 tot 17; consumptie-aardappelen tot 1214; bui tenland 28.35 20 tot 30; 35.45 14 tot 25; boven 45 12 tot 17; consumptie-aard appelen 9 tot 10%; granen: tarwe 23 tot 24; gerst 35 tot 38; haver 2814 tot 30% rogge 33 tot 36; duivenbonen 50 tot 60; capucijners 51 tot 57; groene erw ten 47 tot 56; karwijzaad 69 tot 74; blauw maanzaad 105 tot 112; wit hooi 120 tot 130; rode klaverhooi 115 tot 125; lucernehooi 125 tot 130; haverstro 60 tot 65; gerststro 67 tot 70; tarwestro 70 tot 72; groene erwtenstro 78 tot 80; ander erwtenstro 55 tot 70; voederbie ten met hoog gehalte 26 tot 28; voeder suikerbieten 32 tot 35; suikerbieten 40; voeraardappelen 414 tot 5; tarwe 23 tot 24.20. Ceen echte Van Goghs te Breda gevonden De te Breda door de 82-jarige heer Schalk ontdekte drie doeken van „Vin cent van Gogh" blijken stuntelige co- pieën te zijn, aldus het oordeel van een Haags expert. Afbeeldingen der origi nelen onder de nummers 41 en 46 in de bekende Hyperion-uitgave van J. Baart de la Faille hadden als model gediend. MAN DOOR TRAM OVERREDEN Woensdagavond, omstreeks zeven uur is op de Ceintuurbaan te Amsterdam een 58-jarige man onder een wagen van lijn 3 gekomen en op slag gedood. De man wilde nog op de tram springen, toen deze zich reeds in beweging had gezet. Hij botste daarbij tegen een an der, die op de vluchtheuvel stond, viel, en raakte onder de bijwagen. In Chelsea werd het nieuwe jaar met het traditionele kunstenaarsbal ge vierd. Op het middernachterlijk uur zweefde een wolk van ballonnejes boven de geconstumeerde dansers. Een feestolifant en clowns zetten aan het geheel luister bij. "yAN de kansel werd een dezer dagen bekend gemaakt, dat de klooster kerk van de paters Dominicanen met ingang van 2 Januari in Huissen offi cieel gesloten zou worden. De bevol king is hierdoor nogal geschokt en men heeft thans het voornemen om de kloosterkerk Zondagmorgen vroeg open te breken. Daarbij wil men zich beroe pen op een oud gebruik, waarbij geldi ge toegang tot een gesloten kerk en de erediensten moet worden verleend, indien de deur door het volk wordt open gebroken. Er is overigens nogal enige twijfel of inderdaad de bevolking deze geweld dadige maatregel zal doorzetten. Er be staat een controverse tussen de kloos- Venijnige ziekte, waarvan men nog te weinig weet Gevaarlijk ook, door de Naar de Veeartsenijkundige dienst mededeeld/'is er bij 't geval van mond en klauwzeer te Wcesperkarspel sprake van een variëteit, die bekend staat als mond- en klauwzeer C. Uit het feit, dat de variëteit een naam heeft, blijkt al, dat men niet te doen heeft met een ge heel onbekende soort. In het Oosten van het land is mond- en klauwzeer van deze aard de laatste tijd weer voorge komen zo wordt ons gezegd nadat ons land er lange tijd van verschoond is gebleven. Natuurlijk zijn onmiddellijk maatre gelen genomen om een entstof te be reiden, die afweer bevat tegen deze C- variëteit. Medegedeeld werd, dat de stal van de betreffende veehouder 'n maand geleden was ingeënt. In dit verband zij er op gewezen, dat het inenten met entstoffen tegen bepaalde variëteiten in de regel ook beveiliging biedt tegen andere. Veel belangstelling trokken een Haagse echtpaar en een heer, die vanaf Oudejaarsmiddag tot het begin van de uitverkoop hun bivak voor een meubelmagazijn hadden opgeslagen om een dressoir van ƒ1.50 en een 13 meter cocosmatting van 75 ct. te bemachtigen. Men kende in het begin van dit jaar drie variëteiten, die bekend waren als mond- en klauwzeer A, C en O. Daar bij kwam dit jaar de variëteit A 5. Geënt werd steeds met een entstof tegen A en O. De veehouders, die hun vee tegen deze variëteiten hebben laten enten, hebben als regel geen last gehad. In hoogst enkele gevallen werden hun dieren toch ziek en dan bleek het de toen nieuwe, maar nu langzamerhand goed bekende variëteit A 5 te zijn. De tegenmaatregelen bestonden daaruit, dat in allerijl een entstof tegen A 5 werd bereid. Meestal wel, doch niet altijd. Dat de gebruikte entstof meestal wel, doch niet altijd beveiliging bood tegen de variëteiten, waartegen ze niet direct was gericht, behoeft geen verwonde ring te wekken. Men moet bedenken, dat men te doen heeft met levende dieren, die in goede en in minder goede toestand kunnen verkeren. Hoe sterker en gezonder een koe is, hoe meer weer stand het dier uit de aard der zaak heeft tegen iedere ziekte. Daarbij komt, dat men omtrent de ziekteverwekkende virussen nog zo bitter weinig weet. Men weet niet eens of deze organismen, die een kris talvorm vertonen, leven of niet. Men weet niet, of ze stabiel zijn of aan ver andering onderhevig, men weet niet hoe ze zich vermeerderen. Op het ogenblik wordt druk gewerkt aan een entstof tegen de C-variëteit en daarover zal men aanstonds wel de be schikking hebben. Wellicht dat deze dan weer gemengd wordt met 'n andere, maar daaromtrent valt nog weinig te zeggen. Het bovenstaande is echter voldoende om aan te tonen, dat we te maken heb ben met een geweldig probleem, waar van de oplossing verre van gemakke lijk is. De moeilijkheid is vooral gele gen in het grote aantal variëteiten, waarbij komt, dat het lang niet zeker is dat het bij de vier, welke men thans kent, zal blijven. terorde van de paters Dominicanen en de parochiegeestelijkheid in het stede ke Huissen. Vele parochianen gaan te biecht bij de Dominicanen, zodat het voor de herders van deze parochie in Huissen soms wel moeilijk wordt om toezicht te houden over al de gelovigen. De kerkelijke overheid in Utrecht is inmiddels gekomen met een compro mis-voorstel, dat inhoudt om de kloos terkerk in Huissen te sluiten en de pa ters in ruil daarvoor een parochie in Utrecht aan te bieden. De paters zijn met dit voorstel accoord gegaan en zij hebben sinds November een parochie te Utrecht. Men had evenwel er niet op gere kend, dat de behoefte bij de bevolking in Huissen zeer sterk is om niet bij de eigen geestelijkheid, maar bij de paters te biecht te gaan. Ook zijn er ingezete nen, die voor hun leven banken in de kloosterkerk hebben. De gemeenteraad verzocht daarom de kerkelijke overheid te Utrecht de kloosterkerk niet te slui ten. Nu daartoe toch is overgegaan, werd de raad opnieuw bijeengeroepen om een en ander te bespreken. Men kan wel vaststellen, dat in ruim 60% van de Over-Betuwnaren de wens leeft om de kloosterkerk niet te sluiten. Het werk van de 'paters heeft een traditie van meer dan een eeuw en het is met de bevolking innig verweven. PURMERENDER MARKT Het aanbod van vette koeien was niet slecht. Er waren dan ook heel wat slagers op de been. Ook op de gelde- markt was de handel goed. Met de ver- s ewas het heel kalm en de kwaliteit was niet heel goed. Het aanbod van de pinken en graskalveren was gering en daarmee ging het heel kalm. De nuch tere kalveren waren in de vroegte heel duur, maar daar het aanbod nog al aan hield, werd de gang stroever en zak ten de prijzen. De vette schapen waren nogal gevraagd met vaste prijzen, maar de beste lammeren waren duur en de gang was daardoor wel stroef. Het kleine aanbod van bokken en geiten was moeilijk te plaatsen. De vette var- kensmarkt, die bij een kalme gang in zette met f 2.30, zakte al gauw een paar centen om heel stug te eindigen. De lichtere soorten gingen van f 2 tot f 2.10, de vette zeugen van f 2 tot f 2.14. Ook de biggen waren in de vroegte wel duur. De paardenmarkt was stil en de pluimveemarkt gaf ook maar een kal me handel te zien. PURMEREND, 2 Jan. Aangevoerd 498 runderen waaronder 226 vette koei en van 2.10—3 p. kg (vlug); 55 melk en kalfkoeien 6751025 (kalm); 176 gel- dekoeien 525—725 (goed); 18 pinken 430 —525 (matig); 12 graskalveren 205—310 (kalm); 280 nuchtere kalveren 38—110 (begin vlug, afloop stug); 444 schapen vette 90—155 (goed), lammeren 85—135 (goed); 9 bokken en geiten 1050 (stug) 131 vette varkens 2.022.30 p. kg (kalm); 719 schrammen 40—90, biggen 30/3840/72 (begin goed, afloop min der); 5 fokzeugen 300—350 (kalm); 31 paarden 575—900 (stil); totaal 2117 die ren. 900 oude kippen en hanen, rode en witte van 2.20—2.40 p. kg.; 300 idem blauwe 2.402.60; 100 jonge hanen blau we 2.35; 150 eenden 1.25—2.50 p. st.: 400 konijnen 19 p. st.; 40 ganzen 12 14; 1000 kipeieren 1617 p. 100 st. Vorming van technische De handel in witte kool trekt deze week de meeste aandacht. Tijdens de jaarwisseling zijn omvangrijke aanko pen voor Amerika gedaan. Duizenden kisten worden volgepakt met de aller beste kwaliteit witte kool in de sorte- ing van 3.5 tot 4.5 pond. Doordat de veilingaanvoeren veel te klein zijn, mag de handel de kool bestellen bij de tuinders, die dan de besproken partij en op monster op de veiling aanbieden, waarbij de koper op de gegarandeerde prijs afdrukt. Bij deze methode wordt het oude veilingsysteem min of meer geweld aangedaan. De grote vraag ver oorzaakt nu namelijk niet zo gauw een prijsstijging, welke de tuinders zo graag zouden zien om een meer lonen de prijs te maken. De exportkool wordt met 8 cent per kg betaald, hetgeen bij de thans opgeslagen oogst maar een karige beloning betekent. Waar de hoge verpakking en vrachtkosten de prijs op ruim 40 cent brengen sommigen zelfs 50 cent zou het weinig verschil maken, indien de handel de tuinder een iets hogere prijs zou betalen. De handel in rode kool is slap. Voor goede kool wordt een prijs maximum tot 14 cent betaald. Het grootste deel van de aanvoer wordt voor afwijkend aangeboden, 'voor welke soort geen heffing betaald behoeft te worden. Gele kool toont steeds hetzelfde troosteloze beeld: geringe aanvoer, die slechts even boven de minimum prijs van de hand gaat. Groene kool wordt nog steeds over vloedig aangevoerd, waarbij sterk va riërende prijzen betaald worden. De hoogte van deze prijs wordt bepaald door de verhouding aanvoer tegen ex- portvraag. waarbij het binnenland wacht met kopen tot de prijzen laag zijn. Uien blijven gevraagd en prijshou dend. Voor Belgie bestaat flinke vraag. Goede exportuien brachten ruim 32 cent op. Het is echter voor de tuinders moeilijk om aan de zeer strenge UCB- eisen te voldoen. Een culturele uitwisseling In Caracas, de hoofdstad van Vene zuela wordt momenteel een tentoonstel ling gehouden van werken van tien mo derne, Nederlandse schilders. De cata logus omvat vijftig doeken, w.o. wer ken van Jan Sluyters, Carel Appel en de Bergense kunstenaars Charley Toor- op en Edgar Fernhout. Over enige tijd zal een soortgelijke tentoonstelling van Venezolaanse schil derkunst in Amsterdam worden gehou den. De hoofdcommissaris van politie te Djakarta heeft verklaard, dat ongeveer tachtig procent van de Nederlandse po- litie-ambtenaren, die in Indonesië wer ken, na 27 December zal aanblijven. Slechts 20 procent heeft ontslag ge vraagd of gaat met pensioen. Van de overgebleven politie-ambtenaren hun aantal bedraagt circa honderd man heeft 40 procent het Indonesische staatsburgerschap aanvaard. Vennoot van Efa Produka op vrije voeten gesteld De Amsterdamse rechtbank heeft de voorlopige hechtenis van de beherende vennoot van de stofzuigerfabriek Efa Produka doen opheffen. Dit bedrijf is ruim twee jaar geleden failliet verklaard. De beherend ven noot, J. A. C. M. bevond zich toen in het buitenland. Hij werd verdacht van verduistering en bedriegelijke bank breuk en is gearresteerd, toen hij zich ongeveer twee maanden geleden in de omgeving van Amsterdam ophield. De behandeling van de zaak in open bare zitting zal vermoedelijk niet lang meer op zich laten wachten. DE BURGEMEESTER VAN SYDNEY NAAR NEDERLAND. De burgemeester van Sydney, Er- nest O'Dea, heeft medegedeeld dat hij in de loop van deze maand, op uitno diging van de burgemeester van Am sterdam, mr A. J. d'Ailly, een bezoek aan Nederland zal brengen. Hij zal per KLM reizen. staf in overweging De missie van de wereldbanken, die momenteel in Teheran vertoeft, om wegen te zoeken, langs welke men kan komen tot een hervatting van de Per zische olie-productie, heeft medege deeld, dat de bank de vorming van 'n staf van technisch personeel overweegt voor de exploitatie van de raffinaderij-. Verder overweegt de bank de mogelijk heid om de productie en verkoop van de Perzische olie te financieren. Eerst moet men het echter over de prijs eens zijn. De bank wil niets te doen hebben met het probleem van de schadevergoe ding voor de Anglo Iranian. De wereldbank zal de Perzische olie industrie slechts op een „overbruggings basis" exploiteren, wanneer haar be sprekingen om de productie weer op gang te brengen succes mochten heb ben. De tussenkomst van de bank heeft alleen ten doel om Engeland en Perzie adempauze te geven en de olietoestro- ming naar het Westen weer op gang te brengen. Tijdens een onderhoud, dat de mis sie Dinsdag met premier Mossadeq had, heeft de Perzische minister-president verklaard, dat Perzie zijn olie dient te verkopen tegen 1.75 dollar per vat. In regeringskringen was het voorstel be sproken, om een basisprijs vast te stel len, waarvan eventueel zou kunnen worden afgeweken. Premier Mossadeq heeft zijn vreugde geuit over het feit, dat de wereldbank bereid is Perzie te helpen. Truman betuigt instemming met het carillon Naar wij vernemen is op het depar tement van buitenlandse zaken een ambtsbericht binnengekomen, waaruit blijkt dat president Truman uiting heeft gegeven aan zijn grote instem ming met het voornemen om ter gele genheid van het bezoek van H.M. de Koningin aan de Verenigde Staten een geschenk in de vorm van een carillon namens het Nederlandse- volk aan het Amerikaanse aan te bieden. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Coe- vorden: J. H. W. Samdijk te Jutwerd en Krewerd; beroepen aangenomen naar Borculo: R. Renier te Wedde (Gr.) Be noemd tot hulpprediker te Rotterdam- Charlois (wijk Carhisse): J. K. P. Mantz, emeritus-predikant aldaar. Geref. Kerken: Beroepen te Hasselt: B. Scholten, cand. te Kampen; te Nieuwdorp: G. Aalbersberg te Sonne- maire. Chr .Geref. Kerken; Bedankt voor Meppel: G. Biesma te Hoogeveen. Baptiste Gemeente: Beroepen te Gro ningen: S. Zijlstra te Eindhoven. Geref. Gemeenten: Bedankt voor 'i- Gravenhage: J. W. Kersten te Genemui- den.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5