Heden trachten vijf slepers Noor van de Hondsbossche te trekken S.S.-deserteur werd vermoord PARTIJ VAN DE ARBEID HIELD IN UTRECHT ONDERWIJS-CONGRES Critiek op de reis van Ds. Niemolier Zeven Noordhollandse cracks zijn naar Lillehammer vertrokken Donner klom d ie plaatsen omhoog Hoofdpijn AKKERTJE Woelige zee maakte overbrengen van de sleeptros gisteren onmogelijk Duizenden maakten een vergeefse reis Twee mannen op eenzaam eiland Grote tekenwedstrijd voor en door kinderen Onderwerpen: Sprookjes van Hans Andersen De heer I. W. Reinierse naar Amsterdam F. 300 geëist tegen VARA-bestuurder Italiaans vliegtuig op Sumatra neergestort Hef ijs in Noorwegen trekt Besprekingen met KNVB worden hervat Euwe won te Gothenburg MOORDENAAR WERD TOT 4l/2 JAAR VEROORDEELD Amerikaans esquadrille voor zware aanvallen KERKELIJK NIEUWS De beroering in Huissen duurt voort Gevaarlijk spelletje eiste slachtoffer VRIJDAG 4 JANUARI 1952 DRIEDUIZEND P.K. BLEVEN ONGEBRUIKT (Van een onzer redacteuren) pE Hondsbossche Zeewering houdt de „Frameggen" nog steeds in haar stenen armen geklemd. Reeds twee etmalen rust de Noorse houtboot nu op de glooiing van de „waker", die het vlakke Noordhollandse polderland bij gebrek aan duinen beschermt. Gisteren hebben wind, water en wering met vereende krachten het onfortuinlijke schip op de kasseien van de djjk gehouden. Dit tot woede van kapitein Odenga en tot voldoening van de exploitanten van de twee „koek-en- zoopies", die aan de duizenden, die gisteravond een vergeefse reis maakten om getuigen te zijn van de berging van het schip, dankbare klanten hadden. Ja, de eerste bergingspoging is mislukt. Gisteren was de zee nog te ruw om de sleep tros, die de Noor met de vijf sleepboten moet verbinden, per vlet over te bren gen. Om deze reden zijn de slepers van Wijsmuller en Doeksen en het bergings vaartuig „Texel" gisteravond onverrichterzake naar Nieuwediep en IJmuiden teruggekeerd. Hedenmorgen te half vijf is het bergingsflottielje thans nog versterkt met het bergingsvaartuig „Hulp in Nood" van de rederij Goedkoop opnieuw uitgevaren om de Noordzee haar buit te betwisten. DRIEDUIZEND paardekrachten wer- pen Doeksen, de ongekroonde ko ning van Terschelling, en de rederij Wijsmüller uit Amsterdam in de strijd om de „Frameggen" van de Honds bossche en over de banken naar de be vrijdende zee te sleuren. Drieduizend paardekrachten, die gisteravond onge bruikt bleven, maar naar alle waar schijnlijkheid vandaag de kamp zullen aanbinden tegen de keien en het zand, die het gestrande schip niet willen prijsgeven. Of deze gebundelde kracht voldoende zal zijn? Men durft het niet met zekerheid te zeggen, maar men heeft goede moed, temeer nu het ber gingsvaartuig „Hulp in Nood" van Goedkoop twee ankers van drie ton aan boord heeft, welke vanochtend naar de „Frameggen" zijn gebracht en zullen worden uitgeworpen, waarna de Noorse bemanning met behulp van de winches zelf een bijdrage kan leveren aan haar bevrijding. Om half vijf zijn de schepen vertrokken, om half acht is men ten Zuiden van Petten gearri- veert en te ongeveer tien uur zullen naar men vanmorgen verwachtte drie sleeptrossen zijn overgebracht. Een tros zal de „Oceaan" van Doeksen met de „Frameggen" verbinden, de tweede wordt vastgemaakt aan twee sleep boten van Wiismüller en de derde aan de ..Stortemelk II" en Wijsmüllers derde sleper. Het bergingsvaartuig „Texel" blijft in de buurt voor het ge val de Noor bij de berging mocht lek slaan. Het zal dan langszij komen en assisteren bij het pompen. De slepers komen DAT de woelige zee gisteren het ber gingswerk onmogelijk maakte, was niet alleen een tegenvaller voor de No ren en de slepers, maar vooral voor de duizenden, die in de avonduren uit alle hoeken van Noord-Holland naar Petten kwamen om te negen uur het uur van de vloed— van nabij te aanschou wen of de „Frameggen" de Hollandse kust vaarwel zou zeggen. Het begon zo hoopvol, 's Middags had schipper Van Eeuwijck zijn sleepboot „Oceaan" on geveer vijfhonderd meter uit de kust voor anker gelegd. De „Stortemelk II" en de „Texel" bleven voor het oog on zichtbaar, doch zij waren uit Nieuwe- (Vervolg van pag. 1) Na een vermoeiende tocht van twin tig uren kwamen zij inderdaad bij een eenzaam wonende familie, die echter niet de gezochte was en hen niet kon helpen, zodat zij onverrichterzake de terugtocht aanvaarden. Toen zij doodop de kust weer be reikten, bleek de Anna Elisabeth ver dwenen zonder iets anders op bet strand achter te laten dan wat ver spreid liggende kleren van de Duitser en de Belg, die tezamen voor ongeveer achthonderd dollar aan bezittingen aan boord hadden. Zij vonden ten slotte een gids. die hen naar de andere kust van het eiland bracht, waar inderdaad de familie Wittmer woonde, van wie zij verna, men, dat het evengoed een dag als een jaar zou kunnen duren, alvorens een schip de baai passeerde! Vier weken lang leefden zij op het eiland van de visvangst, die zij voor de bewoners uitoefenden. Toen kwam eindelijk het vaartuig El Oro, waarmee de Duitser naar de bewoonde wereld terugkeerde De Belg bleef voorlopig op het eiland achter, waar hij zich zette aan het schrijven vgn een exotisch boek over het eiland Floreana. Onderzoek ingesteld. De Duitser kwam in Ecuador terecht, vanwaar hij zijn in Hoorn woonachtige -„„ote van zijn wederwaardigheden op de hoogte stelde, die een aanklacht indiende bij de officier van justitie !n Alkmaar. Deze heeft toegezegd, in deze zaak een onderzoek te zullen instellen Van de Anna Elisabeth werd intussen vernomen, dat het schip op het eiland Hi va Oa was aangekomen en koers zette naar Tahiti. Van vermissing van twee opvarenden werd in het desbe treffende telegram geen melding ge maakt. diep vertrokken. En te vijf uur, toen een striemende regenbui de aanwezigen deed huiveren, kondigden drie rook pluimen in het zuiden de komst van Wijsmüllers 1500 P.K. aan. Keurig in kiellinie verschenen de „Nestor", de „Stentor" en de .Hector" op het „toneel van het touwtrekken". ^AARMATE de avond viel en de vloed opkwam, groeide het aantal belang stellenden. Een schier onafzienbare ket ting van auto- en rijwiellampen priem de lichtbundels door de duisternis. Te negen uur stond een kilometerslange rij auto's spatbord aan spatbord aan de voet van de dijk geparkeerd. Honder den fietsen lagen langs de kant van de weg en op en aan de zeezijde van de Hondsbossche Zeewering verdrong zich een deinende massa, die de zee aftuur- de op zoek naar de sleepboten. Het speuren bleek echter tevergeefs. De schepen waren reeds naar Den Helder en IJmuiden teruggekeerd. Desondanks trotseerde men de venijnige wind en riskeerde men een val op de aalgladde keien om te genieten van de zeldzame aanblik, welke de „Frameggen" deze avond bood. Aan boord had men alle lichten ontstoken. Hier en daar hing een opvarende over de reling, die het gewoel op de glooiing van de dijk gade sloeg. Een witte kolkende watermassa baande zich een weg langs de grijze scheepsromp. De vloed stuwde de bran ding tussen schip en strekdam, zware rollers braken stuk op de achtersteven en joegen metershoge ragfijne water- schermen over de' verschansing. Een bleke maan reed op de wolken en zond haar zilver licht op een loodkleurige zee. In de woelige dagen vlak voor de bevrijding [N het begin van het vorige jaar werd aan de Laakkade te 's Gravenhage onder een grote hoeveelheid huisvuil het stoffelijk overschot opgegraven van de gedeserteerde SS'er K. uit Den Haag, die in de laatste dagen vóór de bevrijding een onderdak had weten te vinden in het huis van de kleermaker Van der M en daarna spoorloos was verdwenen. Beschuldigd van moord op de SS- deserteur stond gisteren voor de Haag se Rechtbank terecht de 29-jarige Haag se metaalbewerker J. v.d. M„ de zoon van de kleermaker. De getuige-des- kundige, dr. J. Hulst uit Leiden, be vestigde het rapport, dat hij vorig jaar na de sectie had opgemaakt en waarin wordt gezegd, dat K. door een schot in het hoofd was gedood en dat zijn schedel later nog met een stomp voor werp was verbrijzeld. Twee en dertig landen, waaronder Nederland hebben reeds ingeschreven voor de internationale tékenwedstrijd voor en door kinderen, die georgani seerd wordt door de Deense sectie der „International Union for child Welfa re". De bedoeling is, dat de school jeugd, tot en met de leerlingen der middelbare scholen, tekeningen in pot lood, pen, krijt, waterverf, tempera of pastel, ja zelfs een linoleum- of hout snede maakt, tot onderwerp hebbend een tiental sprookjes van Hans Ander sen. De uitgekozen sprookjes zijn: Het lelijke jonge eendje, de kleine zeemeer min, het meisje met de zwavelstokken, het tinnensoldaatje, de tondeldoos, de nieuwe kleren van de Keizer, de nach tegaal, de prinses op de erwt, de var kenshoeder en Duimelijntje. De teke ningen moeten uiterlijk 15 Januari a s. per school worden ingezonden aan de plaatselijke verenigingen van Pro Ju- ventute, of rechtstreeks aan het Ver bond, Keizersgracht 725, Amsterdam. De honderd beste tekeningen zullen midden Februari in Amsterdam ten toongesteld worden en daarna gaan ze naar Denemarken voor een internatio nale expositie. De eerste prijs is een tien-daagse reis naar Denemarken. Angstig avontuur van drie vluchtelingen Met het Finse s.s. „Carelia" zijn gis teravond drie Oostduitse vluchtelingen in de haven van Kopenhagen aangeko men. De „Carelia" pikte hen bij het eiland Oeland in de Oostzee tijdens een sneeuwstorm op uit een klein roei bootje. In dat bootje hadden ze komen de van Swinemünde, drie en een half etmaal rondgezwalkt. Ze hadden voor achttien uur benzine bij zich gehad voor de buitenboordmotor en dacht dat dat voldoende zou zijn om de Zweedse kust te bereiken. Ze werden echter door de sneeuwstorm overvallen en toen ze naar Swinemünde terug wil den gaan ging de motor stuk. De pro viand raakte op en twee mannen vielen van honger en kou flauw. De Deense vreemdelingenpolitie wil de hen in Kopenhagen niet aan land laten gaan. Zij zullen nu met de .Ca relia" verder reizen naar Nederland, vanwaar zij naar West-Duitsland hopen te kunnen komen. Amerika heeft het recht van de KLM om de route Amsterdam—New York te vliegen met drie jaar verlengd. Het decreet is door president Truman op 31 December getekend. Door de vader van verdachte werd verklaard, dat zijn zoon enkele dagen vóór de bevrijding was thuisgekomen met K., die gekleed was in een SS- uniform en een karabijn bij zich droeg. Vader en zoon hadden voortdurend onenigheid gehad over de aanwezig heid van de deserteur, tot de laatste op een kwade dag K. in zijn kamer met zijn eigen karabijn had doodgeschoten. De officier van Justitie, mr. Kemper, eiste ten slotte tegen verdachte een ge vangenisstraf van zes jaar met aftrek Comfortabel avontuur verlangd Odd Harald Kvalvaag, een der tienjarig jongmens uit Kristian- sand in Noorwegen, beviel het thuis niet langer. In het nieuwe jaar wilde hij elders een nieuw leven beginnen en daarom ging hij er op Nieuwjaarsdag vandoor. Later is hij nog even weer thuis geweest, namelijk in de nacht van Woensdag op Donderdag om half drie. Toen zijn ouders hem op de trap hoorden stommelen, gingen ze eens even kijken. Ze kregen zoonlief niet meer te spreken, maar zagen hem nog juist door de deur verdwijnen, opnieuw de wijde wereld in. Hij was alleen maar even thuis geweest om te proberen 'wat beddegoed te pak ken te krijgen. Sindsdien heeft men niets meer van hem gehoord of gezien. Als hoofd der burgerlijke luchtverdediging Met ingang van 1 Januari 1952 is be noemd tot hoofd van de burgerlijke luchtverdediging Amsterdam de heer I. W. Reynierse, gepen, schout-bij-nacht te Den Haag. De heer Reynierse kwam onmiddel lijk na de bevrijding in Amsterdam en had onder de admiraal Berk een werkzaam aandeel in de vrijmaking van de haven van IJmuiden, het Noord zeekanaal en de haven van Amsterdam. Tot eind September 1945 was hij als zodanig werkzaam. Na zijn verblijf in Indonesië keerde de heer Reynierse naar ons land terug, waar hij zijn ma rineloopbaan beëindigde als comman dant Zeemacht Nederland te Den Hel der. De Amsterdamse Rechtbank heeft gistermorgen een begin gemaakt met de behandeling van een beledïgingszaak die zich heeft afgespeeld in de radio wereld. De verdachte is de secretaris penningmeester van de Vara, de heer J. W. Lebon, die in de Vara-Radiogids van November 1950 een artikel onder het kopje „Er was eens" heeft geschre ven, waardoor dr. A. A. M. Enserinck en de heer A. Dubois uit Hilversum zich in hun eer en goede naam aan getast achtten. De officier van Justitie, mr. J. F Hartsuiker, achtte de belediging bewe zen en eiste een boete van 300.- sub sidiair één maand. In zijn pleidooi zei- de de verdediger, mr. H. Salm, o.m. dat het artikel van zijn cliënt een ver weer van de Vara is tegen de brochure van de heer Enserinck „De dictatuur in de radio-omroep". Dit stuk bevindt zich echter niet in het dossier en hier in vond de rechtbank aanleiding de zaak voor onbepaalde tijd aan te hou den. Een Italiaans sportvliegtuig, dat op weg was van Singapore naar Palem- bang, is bij Bengkalis, op Sumatra, neergestort. De Italiaanse piloot is ern stig gewond. Over de enige passagier, een Italiaanse journalist, zijn nog geen mededelingen binnengekomen. De mili taire luchtmacht in Indonesië stelt een onderzoek in. De piloot, kapitein Lualdi, vertrok in September uit Milaan, om met zijn toe stel te bewijzen, dat vliegen goedkoper is dan reizen per auto of schip. Zijn vliegtuig weegt slechts 450 kg en ver bruikt 1 liter benzine op 9 km. Het Australische Davis Cup-team rond de Cup, nadat het de Amerikanen in Sydney had verslagen. V.ln.r.: Mervyn Rose, Ian Eyre, Kapitein Harry Hopman, Ken Mc.Gregor en Frank Sedgman. Onderwijspacificatie in bespreking De Partij van de Arbeid, heeft Woens dag en Donderdag in Utrecht een on- derwijscongres gehouden, waar diverse inleiders hebben gesproken over ver schillende onderdelen van een door een commissie opgesteld „pacificatierap port". Aan het eind van de discussie is met vrijwel algemene stemmen een re solutie van een en twintig punten aan vaard, waarin een aantal desiderata worden opgesomd en ter nadere bestu dering aan het partijbestuur worden doorgegeven. In deze resolutie wordt gepleit voor een nieuwe beheersvorm voor de open' bare lagere school, waarin de leerkrach ten en de ouders op verantwoorde wijze zijn ingeschakeld. Zowel voor het lager onderwijs alsook voor andere onder wijsvormen wordt de grondgedachte der pacificatie erkend. Dat betekent dus dat er plaatsruimte moet zijn voor con fessionele nijverheidsscholen, al zullen deze naast de algemene pas dan dienen te verrijzen, wanneer daaraan in enig opzicht behoefte bestaat. Gepleit wordt voor een landelijk plan voor de uitbrei ding van het N.O. voor jongens en meisjes. Het wetsontwerp tot regeling van het kleuteronderwijs voldoet niet geheel aan de eisen tot toepassing van de grondgedachte der pacificatie. Ook voor VGLO-scholen wordt een vorm van planning bepleit. Hier, zo goed als bij De voorzitter van de conferentie van rectoren van Westduitse universiteiten, heeft vandaag fel geprotesteerd tegen het feit, dat ds. Niemöller, het hoofd van de Protestantse kerk te Hessen, een bezoek aan Moskou brengt, teneinde op zijn manier te helpen de spanning tus sen Oost en West te verminderen. Hoe zeer ook de rectoren alle pogin gen om Oost en West tot elkaar te brengen toejuichen, men acht het „ongelukkig", dat juist ds. Niemöller, die de laatste jaren „op verwarring brengende wijze" heeft gehandeld, met een dergelijke opdracht is belast. Ds. Niemöller zélf heeft verklaard, dat het bezoek, dat hij met zijn dochter aan Moskou brengt, zuiver particulier is. Het officiële blad van het Westduitse vakverbond verwijt Niemöller de nim mer eindigende illusie te koesteren, Stalin te kunnen bekeren. „Hij weet blijkbaar niet", zo schrijft het blad, „dat tienduizenden Christenen achter het IJzeren Gordijn aan vervolging bloot staan". Zeven Noordhollanders en zes andere landgenoten zijn gistermiddag per trein vanuit Amsterdam vertrokken om te Lillehammer, onder leiding van Klaas Schenk, hun schaatstechniek en hun snelheid op te voeren. Nu het ijs niet naar hen wil toeko men, trekken zij naar het ijs in Noor wegen. In de moderne grote jeugdher berg te Lillehammer zullen zij een maand verblijf houden en dagelijks trai nen op de prachtige ijsbaan. In over leg met Klaas Schenk, trainer van de kernploeg, zullen sommigen van hen tevens deelnemen aan wedstrijden. Onder de groep bevinden zich de laat ste vier rijders uit de kernploeg die tot kerstmis door dr. A. G. M. Carlier in Overveen zijn getraind. De vier die met steun van de NVBHS de reis ondernemen zijn: H. C. Schuier uit Barneveld, J. Wervers uit Rotter dam, J. van den Berg uit Leeuwarden en de benjamin van het gezelschap, de 18-jarige J. P. S. van Amen uit Rotter dam. De overige negen gaan op eigen kosten. Zij zijn: N. Oltshorn uit Maas dijk, J. Pronk uit Warmenhuizen, M. C. Rozendaal uit Warmenhuizen, J. Stig- ter uit Aalsmeer, M. Hoogschagen uit Voetbal en televisie Naar het ANP verneemt zullen op Maandag 14 Januari de besprekingen worden heropend tussen de Nederlandse Televisie-stichting en het bestuur van de KNVB, waarbij het gehele televisie probleem onder de loupe zal worden genomen. Eén der punten, welke nader zal worden bestudeerd, is het uitzenden van interland-wedstrijden op het mo ment, dat ze worden gespeeld. Alkmaar, S. Hopman uit Egmond a. d. Hoef, J. de Leeuw uit Grouw en J. W. Kelderman uit Broek in Waterland. Het enige vrouwelijke lid is mej. Ria Kooy uit Haukes (Wieringen), korte baan kampioene van Noord-Holland, die de korte baan vaarwel wenst te zeg gen en in Noorwegen een begin zal ma ken met haar training op de langere afstanden (500 en 1000 meter). Onze landgenoot Donner heeft te Hastings zijn partij uit de zevende ron de tegen de Fransman Popel in 74 zet ten gewonnen. De stand in de hoofd groep is thans: 1. Gligoric (V.S.) 6 pnt. 2. Yanovsky (Canada) 5 pnt. 3. Schmidt (Did) 4% pnt. 4. Barden (G.B.) 3y„ pnt. 5/6 Donner (Ned.) en Thomas (GIB.) 3 pnt. 7/10 Popel (Fr.), Abrahams (G.B.), Golombek (G.B.) en Hooper (G.B.) 2% punt. In de groep premier reserves „B" leidt Oakley (G.B.) met 5l/„ punt, wat de buitenlandse deelnemers en deel neemsters aangaat heeft mej. S. Bus- sers (B.) 3l/„ pnt., mevrouw Fenny Heemskerk (N.) 3 pnt. en J. Jacobson (N.) 2% punt. Het internationaal schaaktournooi te Gothenburg is gewonnen door dr. Euwe In de zevende en laatste ronde won hij van de Zweed Lundgren. De eindstand luidt: 1. dr. Euwe 5% punt. 2. Erik Jo hansson 41/0 punt. 3, 4 en 5 Laurine, In ge Johansson en Carlsson 4 punten ieder. 6. Lundgren 3 punten. 7 Gedda 2 pnt. 8. Aahman 1 punt. Dr. Euwe was de enige buitenlandse deelnemer. SPORT IN 'T KORT Luc van Dam ontmoet Milazzo te Parijs De wedstrijd tussen Luc van Dam en Milazzo zal niet, zoals wij reeds eerder meldden, te Luik maar in Parijs wor den gehouden. De Rotterdammer zal zich in Nederland onder leiding van de Franse trainer Antoine voorbereiden. Ook de met vertraging binnenge komen aanmelding van Chili voor de Olympische Winterspelen is door het organisatie-comité geaccepteerd, zodat het totaal aantal deelnemende landen thans 30 bedraagt. Het record voor de deelneming was 28, welk aantal bij de Winterspelen te St. Moritz in 1948 en te Garmisch in 1936 werd bereikt. De wedstrijd tussen het Bondself- tal en het Engelse B-team is vastgesteld op 26 Maart. De ontmoeting zal om streeks 5 uur in de middag beginnen. Er zal nader worden beslist in welk sta dion de wedstrijd plaats vindt. De wed strijd is bedoeld als oefening voor Bel- gie-Nederland, welke op 6 April te Ant werpen wordt gespeeld. Te beginnen met het volgend sei zoen zal een reeks van wedstrijden worden geopend tussen de B-elftallen van Nederland en Belgie, waarbij het in de bedoeling ligt de ontmoetingen van de B-teams op dezelfde dag of de dag daarvoor te organiseren als waar op de A-ploegen zich met elkaar me ten. Als het Nederlands elftal in Am sterdam of Rotterdam tegen Belgie speelt, zal het Nederlands B-team dus op bezoek gaan bij de B-ploeg van Belgie. het Nijverheidsonderwijs, zou in bepaal de gevallen kunnen worden gestreefd naar een federalistische schoolstruc tuur. Voor elke jongen en elk meisje dient voorts de gelegenheid te bestaan, tot onderwijzer (es) te worden opgeleid, on geacht financiële positie en woonplaats. Er bestaan te veel kleine streekscholen. Een deel hiervan dient te verdwijnen en te worden vervangen door scholen met in- en externe leerlingen (inter naat of pension, met een stelsel van studietoelagen). Derk R., uit Schipborg, is door de Arrondissementsrechtbank te Gronin gen tot vier en een half jaar gevange nisstraf veroordeeld. Hij heeft in de nacht van 21 op 22 Juli 1951 de 38-jari- ge weduwe L. Meyer-Venema, die t% Kielwindeweer nabij Hoogezand woon de, door wurging van 't leven beroofd.' Destijds was zes jaar met aftrek tegen de verdachte geëist. De Amerikaanse marine heeft een aantal Savage-bommenwerpers samen gevoegd tot escadrille nummer 1 voor zware aanvallen. Deze toestellen kun nen van vliegdekschepen af aanvallen met atoombommen uitvoeren, waardoor Amerika minder afhankelijk zal wor den van het bezit van bases overzee voor vergeldingsaanvallen met A-bom men. De Savages zijn uitgerust met twee zuigermotoren en een straalmotor en hebben een vliegbereik van 3200 km, hetgeen veel groter is dan dat van an dere toestellen, welke van vliegdeksche pen kunnen opstijgen. (Advertentie, Ing. Med.) Ned. Hervormde Kerk: Bedankt voor Emst: H. N. van Hensbergen te Schalk wijk. Chr. Geref. Kerken: Aangenomen naar Dedemsvaart: D van Heelsum te Eindhoven. Gemeenteraad doet beroep op het Vaticaan Nog steeds heerst in de gemeente Huissen beroering vanwege het feit, dat de kapel van het klooster der paters Dominicanen voor het publiek is ge sloten. Deze heeft gisteravond een uit weg gevonden in een onder grote be langstelling gehouden openbare raads vergadering. In deze vergadering is be sloten, dat men van de beslissing van het Nederlandse episocopaat in beroep zal gaan bij de paus. De raad heeft in een motie zijn ver wondering over de sluiting van de pa terskerk uitgesproken en op herope ning van deze kerk aangedrongen. Aan de pauselijke nuntius, mgr. Paolo Giobbe, is verzocht, het verlan gen van de Huissenaren ter kennis van het Vaticaan te brengen. Naar eerst thans bekend werd, heeft zich op Nieuwjaarsdag in het Groning se plaatsje Tolbert een ernstig onge val voorgedaan. Een 17-jarige jongen bracht in een melkbus een hoeveelheid carbid tot ontploffing. Door de toe voeging van een te grote hoeveelheid water, vormde zich zoveel gas, dat het deksel van de bus met grote kracht omhoog vloog. De jongen kreeg het deksel tegen zijn gelaat waardoor zijn onderkaak totaal verbrijzeld werd. Zijn gevaarlijke spelletje is er tevens de oorzaak van dat hij bovendien een oog zal moeten missen. Besprekingen tussen Churchill en Truman beginnen Maandag Wanneer de Queen Mary op tijd te New York zal arriveren, zullen a.s, Maandag de besprekingen tussen Chur chill en Truman beginnen. Vermoe delijk zullen ze Dinsdag worden voort gezet. Woensdagmiddag zal Churchill van Washington naar New York ver trekken. Hij zal ook gedurende vijf dagen in Canada vertoeven. Vóór zijn vertrek, waarvan de datum nog niet is bepaald, zal de Britse premier een rede houden voor een gemeenschappe lijke zitting van het Amerikaanse Con gres.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5