Alcni. van di Stad en Omgeving Knaapje aan brandwonden overleden AGENDA W. J. van Randwijk overleden Sint Vincentius-vereniging vierde honderdjarig bestaan Velen kwamen de jubilerende kegelclub OKA feliciteren ei-joarsvezide bie de Grunnegers De Bond van Zangkoren in Noord- Holland vergaderde in Alkmaar Geïmproviseerd bed bij kachel vatte vlam Meer dan een halve eeuw gaf hij zijn beste krachten aan de Alkmaarse Courant Plechtige Hoogmis door KRO uitgezonden De oogst is groot; de arbeiders zijn weinig Bergen Suurhoff sprak over „De weg naar vrijheid" Een bont programma Zestienjarige jongen te Noord-Scharwoude verdronken HEILOO Hensbroek De heer Schrijver werd herkozen Alkm. Bo] hun li Zeeburgia in versla Uitslagen afd Hollar MAANDAG 14 JANUARI 1952. Brand in „Ooievaarsnest'' met tragisch slot De 10-jarige Gerrit Visser, wonende in het perceel Burgemeester Bosstraat 39, ls hedennacht het slachtoffer geworden van een brandje, dat tragische gevolgen heeft gehad. Het knaapje, dat herstellende was van een ziekte en juist voor de laatste maal de nacht zou doorbrengen in de verwarmde huiskamer, was in de omiddellyke nabijheid van de kachel op een geïmproviseerd bed ter ruste gelegd. Vermoedelijk heeft hy in zijn slaap het beddegoed zo dicht tegen de kachel getrapt, dat dit vlam vatte. Zowel de stoelen, waarvan het bed was gebouwd, als het behang en de vloer werden door het vuur aangetast. De 10- jarige jongen bekwam ernstige brandwonden aan de beide benen en het onder lichaam. Hij werd vannacht naar het Centraal ziekenhuis overgebracht, alwaar hij hedenmorgen aan de bekomen verwondingen is overleden. Twee brandweren rukten uit Hedennacht te ruim één uur werd het echtpaar Visser, dat op de boven verdieping sliep, gewekt door het hulp geroep van zijn zoon Gerrit. Toen de vader beneden kwam, sloegen de vlam men uit het bij de kachel geplaatste tiood-bed. Onmiddellijk greep hij het deerlijk gewonde knaapje en bracht het bij de buren. Omwonenden vergaten, dat zij eigenlijk in Oudorp wonen en waarschuwden de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Deze rukte onder comman do van hoofdbrandmeester J. Th. v. d. Idsert met groot materieel uit. Toen de in de nabijheid wonende adjunct-brand meester N. Dirkmaat zich als eerste brandweerman toegang tot de kamer verschafte, kon hij deze in verband met de sterke rookontwikkeling niet betre den. Op de grond liggend, spoot hij de inhoud van twee brandblusapparaten in de richting van het vuur. Toen de rook wat was verdwenen, sleepte de brand weer de brandende stoelen en het smeulende beddegoed naar buiten. In het voortuintje werden de laatste vuur- resten gedoofd. De brandweer van Oudorp, die inmiddels was gearriveerd, behoefde geen dienst te doen. De scha de in het perceel omvat een geblaker de muur, een gat in de vloer, vp-brand beddegoed en meubilair, alsmede de „schuimschade". „Orpheus" naar A'dam Zaterdagavond vertrokken verschei dene autobussen met zangers en vrien den van „Orpheus" naar Amsterdam waar het koor zijn medewerking zou verlenen aan het jubileumconcert van de „Stemmen van Amsterdam". Op dit concert, dat gegeven werd in het Concertgebouw, zong „Orpheus" o.l.v. zijn dirigent Joep Schreurs met het G.E.W.A.-koor en de „Stemmen van Amsterdam" o.a. Trösterin Muisik van Bruckner. Ook verleende het koor zijn medewerking aan het laatste program manummer het „Te Deum Laudamus" van Hubert Cuypers, „Orpheus" had het voorrecht een bijdrage te mogen leveren aan het meest artistieke ge deelte van dit concert. Bijzondere diensten van het Leger des Heils In verband met de boodschap van generaal Orsban, de leider van het Leger des Heils, uitgesproken op nieuwjaarsdag via de radio en gericht tot de gehele werld om meer te ko men tot verdieping van het geestelijk leven en meer dan ooit intensiever strijd te voeren tegen de machten der duisternis, zijn er reeds, en zullen ook in Alkmaar, daartoe bijzondere dien sten worden gehouden: Zaterdag om 7.30, Zondag 10 en 8 uur, onder leiding van kapiteine Doetjes, Maandag 14, Dinsdag 15 Januari de Senior kapitei ne Bergsma, die gedurende de oorlog alhier 5 jaar was gestationneerd. Het leger wekt allen op, die de nood der tijden aanvoelen, deze belangrijke dien sten bij te wonen. Burgerlijke Stand Geboren Alphonsus A., z. van J. Schelvis en A. P. Castricum. Alida, d. van J. van Erkelens en A. Scheflers. Jacoba A., d. van G. P. Olsthoorn en J. A. Valkering. Willy, d. van H. van den Heuvel en W. J. de Haas. Dirk W. J., z. van D. W. J. ten Haaf en G. M. Lau- ritsen. Hugo, z. van J. D. Hollander en A. C. Schut. Geertruida A„ d. van W. Liefting en A. A. Mak. Aatje, d. van G. P. Ie Feber en A. de Jong. Getrouwd: Johannes A. E. Dalloij- aux en Maria D. Laan. Pieter Spruit en Catharina S. Waijboer. Overleden: Elisabeth J. D. Die- penheim, 69 jaar, gehuwd met J. Kuhl. Leden van de EHBO ontfermden zich over de 10-jarige Gerrit Visser. Reeds spoedig was dokter J. Degenaar Jr. aan wezig, die overbrenging naar het Cen traal Ziekenhuis raadzaam achtte. Per ziekenauto werd het knaapje daarop vervoerd. De Alkmaarse gemeentepoli tie, onder leiding van inspecteur W. v. d. Horst, zorgde, in afwachting van de Rijkspolitie, voor de afzetting. DIEFSTAL VAN KLEDINGSTUKKEN Onverlaten hebben van de zolder van een pand aan de Dijk een aantal gebruikte kledingstukken ontvreemd, die toebehoorden aan de St. Vincen- tiusvereniging en bestemd waren voor behoeftige gezinnen. (Ontleend aan onze advertentierubriek) MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Eva (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Met vliegende vaandels (14 jaar); Harmo nie Theater, 8 uur: De pastoor van Kirchfeld (14 jaar) Cinema Americain 8 uur: Guerrilla op de Philippijnen (14 jaar). Dinsdag Bioscopen als Maandag. Kleine zaal Harmonie, 8 uur: Genoot schap „Ex Oriente Lux", spreker dr. Kampman over: Kruisridderburchten in het Midden-Oosten. 5.22 vm 6.05 nm HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 14 Januari 5.22 vm 5.29 nm Dinsdag 15 Januari TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag Dinsdag 5.27 5.59 17.34 18.10 11.27 11.59 23.34 24.10 GESLAAGD Voor het practijkdiploma Boekhou den (examen Ned. Associatie) slaagde de heer G. Bakker uit Alkmaar. Voor het examen Stenografie (Systeem Groote) slaagde de heer N. Groof eveneens uit Alkmaar. Beiden waren leerling van de Alk maarse Onderwijsinstellingen. OPHAALBRUG BIJ APPELSTEEG WORDT VERNIEUWD Hedenmorgen is de ophaalbrug wel ke de verbinding vormt tussen de Ap- pelsteeg en de Achterdam, voor het verkeer afgesloten en zijn werklieden van de fa. S. Schaaf begonnen met het vernieuwen van de balans. Het vorig jaar werd het onderstuk van deze brug geheel hersteld. Verwacht wordt, dat verkeer afgesloten en zijn arbeiersvan het werk twee en een halve week zal duren. Uit het zakenleven In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: Coöp. Conservenfabriek „Nieuw Leven" W.A., Langedijk, Oudkarspel 117. Ge meenschappelijk afzet en/of conservering van speciaal voor conservering in aan merking komende tuinbouwproducten. Pension „Ten Anker", Egmond aan Zee, Binnenboulevard hoek Emmastraat ongen. Pensionbedrijf. Eigenaar: H. Dekker. C. Pool en J. Blokker, Alkmaar, Barsin- gerhorn B18. Veehoudersbedrijf. Venno ten: C. Pool en J. Blokker. Mode-vak school A. Leek (Eig. mej.). Alkmaar, Ver- dronkenoord 117. Mode-vakschool (da mes-, heren- en kinderkleding, coupe en bewerking). T. J. de Rover (Eig. mej). Bergen, Doorntjes 22. Handwevers- en knopersbedrijf. (Overname verboden) Op 82-jarige leeftijd is hier ter stede overleden de heer W. J. van. Randwijk, die een lange én eervolle loopbaan in dienst van de vooroorlogse Alkmaarsche Courant achter de rug had. Hij kwam op 3 October 1881 ais jongmaatje van 12 jaar in dienst bij de firma Herms. Coster en Zoon, op de drukkerij, waar hij tot 4 Juni 1936, dus niet minder dan 55 jaar is werkzaam geweest, het laatst als chef van de handzetterij, in. het bijzonder belast met het zetten en op maken van de Alkmaarsche Courant. Bij de huldiging op de dag van zijn 50-jarige diensttijd werd hem door burgemeester Wende- laar medegedeeld, dat H.M. de Koningin hem de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had toegekend, welke onderschei ding de burgemeester hem toen op de borst speldde. Het is be grijpelijk dat het overlijden van een zo oude en getrouwe mede werker ons allen met deernis vervult. De heer Van Randwijk was een man die geheel opging in zijn werk en tot wie wij altijd in de meest aangename verhouding hebben gestaan. Vroeger jaren toen de om standigheden waarin over het algemeen de arbeiders werkten nog zeer veel van de tegen woordige verschilden, was hij één der voormannen van de coöperatie. Hij had zitting in het bestuur van een coöpera tieve arbeiderswoningbouwver. en was ook bestuurslid van de coöperatieve bakkerij „Ons Belang" hier ter stede, welke eertijds op de Laat was geves tigd. De heer Van Randwijk was één der veteranen in de afdeling Alkmaar van de Algemene Nederlandse Typografenbond, waar men hem bij het 60-jarig bestaan in 1951 als één der oprichters heeft gehuldigd. Hij werkte in de tijd dat men zes werkdagen van 's morgens zes tot 's avonds tien uur in de zetterij stond en als het druk was des Zondagsmorgens moest terug komen, terwijl de verdiensten van een gehuwde typograaf destijds gemiddeld 9.50 per week bedroegen. Hem werd toen door de voorzitter dank gebracht voor alles wat hij voor de typografen van thans en voor hun kinderen gedaan heeft. Warme woorden op feest van het hart Katholiek Alkmaar heeft gisteren het feestgewaad aangetrokken, ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de Sint Vincentius-vereniging in onze stad. Een feest als dit, is een feest van het hart; een vreugde, die men stil en in dankbaarheid beleeft. Deze stille viering vond gistermorgen plaats in de Sint Laurentius kerk. De Deken J. Th. Jacobs, celebreerde om tien uur een plechtige Hoogmis, welke door de K.R.O. werd uitgezonden. Aan de kerke lijke viering was een Triduum voorafgegaan, geleid door Pater Buys O.P. Daar na klonk „buiten" de feesttrompet. In 't Gulden Vlies werd een koffiemaaltijd aangeboden, gevolgd door een drukbezochte receptie. Een feestvergadering, die behalve door de Alkmaarse R.K. geestelijkheid door de burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema, de gemeente-secretaris, mr. Veendorp, de wethouders G. van Slin gerland, mr. A. Leesberg en M. Coerts werd bijgewoond, vormde het belang rijkste deel van de middag. Tijdens de koffiemaaltijd had de voorzitter van de bijzondere raad, de heer A. J. J. v. d. Drift medegedeeld, dat de honderd gezinnen, waarover de St. Vincentiusvereniging haar zorgen uitstrekt, een feestgave hadden ont vangen. Er was voor f 10.000 aan kle ding, dekking en voedingsmiddelen uit gereikt. De heer v. d. Drift opènde de feestvergadering. Mr. H. G. J. Morshuis, president van de hoofdraad memoreerde de vrucht bare samenwerking van de Vincentius- verenigingen met de kerkelijke en burgerlijke overheid. In korte trekken beschreef hij de groei en de bloei van bet Vincentiuswerk. Hij stelde vast, dat men over de resultaten van het werk niet voldaan, doch wel dankbaar mocht zijn. De Deken greep terug naar de H. Schrift, om te bewijzen, dat het feite lijke Vincentiuswerk veel ouder is dan honderd jaar. Zijn warme toespraak besloot hij met het woord: „De oogst is groot; de arbeiders zijn weinig", hiermede de aanwezigen opwekkend te blijven werken. ,4Vat bezielt ons?" Ir. J. C. M. van Winkel, president van de Centrale Raad bood evenals zijn voorgangers zijn felicitaties aan, waarna het woord was aan mr. Jan Derks, hoofdredacteur van „De Tijd". Zijn feestrede, die tot titel droeg „Wat bezielt ons?", geleek een gias cham pagne, op een blij feest omhoog gehe- j ven. Het was een betoog, dat vaak j vlijmscherp was, maar toch vooral eer- lijk en begeesterend. Mr. Derks vroeg zich eerst af, of de R.K. leer nog wel met het leven te combineren is. Een goede theorie moet immers de practijk bevestigen en van de R.K. leer schijnt men dit soms niet te kunnen zeggen. Hij kwam tot de conclusie, dat de dode letter van de leer inderdaad niet op het leven aansluit, doch dat de kern van deze leer, de liefde, een antwoord is op alle vragen en essentieel voor dit leven. De liefde maakt levend. De heer Derks gaf de aanwezige Vincentianen de nuttige raad mee door hun levens stijl te bewijzen, dat een goed katho liek een bohemien zijn. Zijn levensstijl kan zijn als de stijl van het katholicis me, dat in wezen Zuidelijk is en joyeus. Al zien velen dan de gevolgen van Adams zondeval als belangrijker dan de gevolgen van Christus' komst...." „Feitelijk apostolaat" Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema feliciteerde de vereniging namens het gemeentebestuur met deze „eerste eeuw". Ge werkt voor de geest der mensen", aldus spreker, „en dit is, wat men kan noemen: het feitelijk aposto laat". De leden van de Sint Vincentius- vereniging zetten hun eigen persoon in ter conservering van hun geloofsgeno ten, tot behoud der maatschappij. De wereld zal het niet kunnen houden, zonder dit apostolaat. De heer v. d. Drift dankte ten slotte allen, die op enige manier aan het Vin centiuswerk of aan het welslagen van deze feestviering hadden bijgedragen. Gisteravond werd een feestbijeenkomst gegeven, die het slot van de zeer geslaagde dag vormde. De afdeling Bergen van de Partij van de Arbeid wijdde haar eerste openbare bijeenkomst in 1952 aan het nieuwe plan „De weg naar vrijheid". In 1935 kwam de SDAP ook met plannen, die echter een heel ander ka rakter droegen. Toen vroeg een ander probleem om een oplossing: de werk. loosheid. Was het in 1935 een economi sche crisis van voorbijgaande aard, nu staan we voor vraagstukken van blij vende aard, aldus de inleider, de heer J. G. Suurhoff. Nederland is niet meer als eeuwen geleden het middelpunt van de wereld, maar heeft zijn bevoorrech- te positie voorgoed verloren. Over Eu ropa hangt de dreiging of het zijn de mocratische structuur zal kufinen hand haven. Met het oog op al deze proble. men gaat het nieuwe plan voor de toe komst veel dieper. Nadat de Stem des Volks o.l.v. de dirigent Heist enkele liederen ten ge hore had gebracht, betrad de heer J. G. Suurhoff het podium om in een boeiende rede zijn auditorium enig fri- zicht te geven in het politieke pro gramma van de P. v. d. A. De plannen bemoeien zich in de eerste plaats met het probleem van de menselijke vrij heid. Om die zoveel mogelijk tot ont plooiing te brengen, zal inperking van de vrijheid van een enkeling niet kun nen uitblijven. Door bewapening al leen, vervolgde spreker, zal Europa niet beveiligd kunnen worden. Cultu rele verheffing is nodig. Spreker hield een warm pleidooi voor ordening van de productie en voor een ingrijpen van de overheid, overal waar het vrije ini tiatief te kort schiet. Het plan beoogt verder bestaanszekerheid bij een stij ging van het levenspeil. Spreker be sloot zijn rede met het uitspreken van de hoop, dat de twintigste eeuw zou worden tot de eeuw van de gewone man. De visite begon natuurlijk met een welkom door de voorzitter die ge lijk een goed gastheer betaamt zijn gasten een gefukkig 1952 wenste. Na het gezamenlijk staande zingen van het Grunneger Laid werd begonnen aan het welvoorziene programma. Dat was al lereerst een Nieuwjaarswens van Pie ternel en Thomasvaer fresp. mevr. Hoekmeijer en de heer Wagenborg), waarin verschillende belangrijke voor vallen uit Groningen en het wedervaren van de ver. „De Mollebonen" in vogel vlucht werden weergegeven. Bij de her innering aan de overledenen werd een De 16-jarige G. S. uit Zuïdschar- woucle, die gisteravond omstreeks ne gen uur met een vriend per fiets het uitbreidingspla^n Centrum te Noord- Scharwoude was binnengereden, kwam daar ongelukkigerwijs met zijn rijwiel in het water terecht. Zijn metgezel trachtte hem op het droge te brengen, doch toen dit niet mocht gelukken, ging hij hulp halen. Deze kwam ech- teT te laat. Toen men de jongen ten slotte uit het water had gehaald, ble ken zijn levensgeesten reeds te zijn geweken. De neer Van Randwijk op zijn gewone plaatsje op onze zetterij. Toen in 1908 hier ter stede de Open bare Leeszaal en Boekerij werd opge richt, kreeg de heer Van Randwijk daarin zitting voor de arbeiders. Hij bleef vele jaren bestuurslid, werd bij het 40-jarig bestaan dezer instelling in 1948 door de voorzitter als één der weinige nog in leven zijnde oprich ters gehuldigd. De heer Van Randwijk heeft geluk kig nog lange tijd van zijn pensioen kunnen profiteren. Nog tot voor wei nige dagen kon men hem kaarsrecht en met een uitstekend geheugen voor alle markante gebeurtenissen uit zijn leven, zijn dagelijkse wandeling zien maken. Thans heeft de dood na slechts enkele dagen van ziekte, aan dit lange en zo werkzame leven een einde go- maakt. Wij herdenken met ontroering wat hij voor onze onderneming en voor zo velen onzer persoonlijk ge weest is. De teraardebestelling zal Woensdag 16 Januari des middags 2 uur plaats vinden op de Algemene Begraafplaats. Geen voorrang verleend Dezer dagen verleende de heer P. uit Limmen geen voorrang aan de be stelwagen van de heer H., eveneens uit Limmen afkomstig, terwijl beiden elkander wilden passeren op de Hoo- geweg te Heiloo. De bestelwagen werd zeer ernstig beschadigd, terwijl p.'s auto aan de voorzijde averij opliep. De rijkspolitie stelde een onderzoek in naar de schuldvraag. VEEMARKT TE ALKMAAR Opave van het aangevoerde op 14 Jan.: 6 paarden van 700950, 120 vette koeien van 5001275, 4 graskalveren van 173 250, 50 nuchtere kalveren (slacht) van 40100 en 16 vette schapen van 100 145 per stuk; 186 varkens van 2,002,18 per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. 18*000 kg rode kool 8,6015; 3000 kg gele kool 6.507; 6000 kg groene kool 9,80 10,50; 60.000 kg witte kool 6—13,10; 1000 kg uien 34,20 en grove 31,5031,70. WARMENHUIZEN. 14 Jan. 17.500 kg rode kool 9,70—14.00: 99.300 kg witte kool 108014,70; 1300 kg uien 33,50 -34. Gouden kegel bij zilveren leest Zondagmiddag heeft de kegelelub O.K.A. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een druk bezochte receptie ge houden in het Wapen van Heemskerk, waar verschillende sprekers hun ge lukwensen kwamen aanbieden. De voor zitter van de Alkmaarse Kegelbond, de heer Van Diepen, sprak er zijn voldoe ning over uit, dat O.K.A. een kwart eeuw lang de steun is geweest van de plaatselijke kegelbond. In het bijzon der complimenteerde spreker de op richters van de jubilerende vereniging: de heren Van Spanje, Eickholt en Kok, die zich zeer voor de kegelsport heb ben ingespannen. Namens de bond bood de heer Van Diepen een gouden kegel aan, waarom in clubverband zal worden gespeeld. Als voorzitter van de „Koekoek" her innerde de heer Van Diepen vervolgens aan de vele successen, die O.K.A. in diverse wedstrijden heeft behaald en hij noemde in dit verband het mooie resultaat, dat de heer Eickholt bereik te tijdens het concours ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Amsterdamse Kegelbond. De heer Van Diepen sprak de wens uit, dat O.K.A. nog vele successen zou boeken. Vele sprekers gaven vervolgens nog uiting aan hun sympathie voor de jubilerende De Groningers in Alkmaar en omgeving, die verenigd zijn in de vereniging „De Molleboonen", hebben Zaterdagavond, naar de in hun vroegere woonplaats nog steeds geldende gewoonte, een Nieuwjaars-visite gehouden. Weken lang is er door de verschillende afdelingen gewerkt aan de voorbereiding en het kan gezegd worden, dat het geheel een groot succes is geweest. Mede dank zij de uitvoerige mededelingen in hun Contactblaadje, was de grote zaal van 't Gulden Vlies geheel bezet met in hoog gespannen verwachting verkerende Molleboonen, ogenblik stilte betracht. Achtereenvol gens werd daarna een duet gegeven door mevr. Vegter en de heer Woud man, van wie eerstgenoemde nog een solo zong; het koor zong ,,D' olie toren" (de beroemde Groninger Martini) in nieuwe bewerking. Een blijspelletje in één bedrijf door Jan Boer werd gespeeld door enige leden van de toneelclub ,,'t Gebeiskop". Het voltooide het eerste deel van de avond. Na de pauze kwam. allereerst een schoolklasje op het toneel waarin o.m. ook een lesje in goed Gronings werd gegeven. waarbij gebulderd werd van de lach. Naar een gui taar-solo van de heer Kleinenberg werd met aandacht geluisterd. Groot enthousiasme verwekte de klompen dans van acht jonge Molleboontjes, die daarna plaats maakten voor professor Korstini, die een paar verrassende goocheltoeren tên beste gaf. „De olie jonges", een zangspelletje van twee da mes en twee heren, had aller instem ming. Bij al deze nummers verzorgde de heer H. J. ten Berge op verdienste lijke wijze de conference. De kroon op alles zette wel de finale door het koor, gesteund door een zestal padvinders met trom en trompet o.l.v. hun tamboermaitre. Dez finale demon streerde de leidende gedachte van de Groninger beweging: „alleen door goede Nederlanders te zijn wordt ge echte Groningers". De verschillende tafere len (twee over over Groningen, één over Alkmaar en één over Nederland) werden ingeleid met declamatie van mevr. van de Ploeg, gevolgd door zang van het koor. Elk tafereel ging verge zeld van het optreden van jeugdige vlaggendragers (sters), terwijl het ge heel overkoepeld werd door een grote rood-wit-blauwe vlag. Een zeer geanimeerd bal hield de mensen nog een paar uren in de beste stemming bijeen in de door wapenschil den en grote vlaggen „aangeklede" zaal. Op het toneel prijkte weer de mooie Martini-toren. kegelclub. De heer J. Brink bracht de felicitatie over van „Top", de heer W. Lagas sprak namens de wedstrijdcom missie, mevrouw Schermer namens „Ophouden wint", de heer Van Uitert namens „Alcmaria", mevrouw Piet uit naam van „Het rollend raadsel", de heer C. H. de Lange namens ZEK.Z., de heer Q. Jonker als vertegenwoordi ger van de technische commissie, de heer A. Hekket namens „Onder' ons" en de heer Snijders als afgevaardigde van de kegelopzetters O.Z.E.K. Ook de jongste kegelclub J.G.O.G. gaf op deze receptie acte de présence. Verder wa ren bijna alle leden van de Haarlemse kegelclub „ODO" aanwezig om het be vriende O.K.A. te complimenteren. De voorzitter van de jubilerende ke gelaars, de heer A. Winder, dankte ten slotte voor de grote belangstelling, de gloedvolle woorden en de prachtige cadeaux. Na de receptie bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. BENOEMING AAN KLEUTERSCHOOL Tot onderwijzeres aan de kleuter school hier ter plaatse is benoemd mej R. Stam te Noord-Scharwoude. Gistermiddag werd in het Paviljoen „Kinheim" te Alkmaar onder niet zeer grote belangstelling de algemene ver gadering gehouden van de Bond van Zangkoren in Noord-Holland. Nadat de voorzitter van de Bond, de heer P. J. Mink uit Warmenhuizen, de afgevaar digden van negen zangkoren had wel kom geheten, wijdde hij enkele woor den van herdenking en waardering aan de onlangs overleden penningmeester van de Bond, de heer Lek uit Bergen. Bij de behandeling van het jaarver slag over 1951 uitten enkele leden hun bezwaren tegen het feit, dat verschil lende koren zonder enige opgaaf van redenen voor het lidmaatschap hadden bedankt, doch de reglementen bevatten dienaangaande geen vastomlijnde voor schriften. Hierop bracht de commissie tot het nazien van de rekening over 1951 kort en bondig een goedkeurend rapport uit over het werk van de penningmeester. De rekening werd hierop z.h.s. goedge keurd, evenals de begroting over 1952, welke een bedrag omvat van f 334,21. Het periodiek aftredende hoofdbe stuurslid, de heer A. Schrijver uit Z.- Scharwoude, werd met algemene stem men herkozen. Als plaats voor de vol gende algemene vergadering werd Alk maar wederom uitverkoren. „Zangiust" uit Medemblik stelde hierop voor. het zangconcours in het vervolg niet meer buiten te houden, doch in een daarvoor ingericht gebouw. Ook het hoofdbe stuur gaf de voorkeur aan een con cours binnenshuis, doch was van oor deel, dat daarvoor geschikte gebouwen in de plaatsen, waar de concoursen meestal worden gehouden, niet, of al thans moeilijk te vinden zijn. Boven dien zouden de kosten hiervan te hoog worden. „Andijks Gemengd Koor" stel de voor het concours 1952 in Andijk te houden. Hiertoe werd na enig overleg besloten. Een voorstel van „Internos" uit Groo tebroek om een bepaling in het con coursreglement op te nemen, waarbij het de deelnemende verenigingen niet is toegestaan twee of meer malen ach tereen met een zelfde koorwerk als vrij werk uit te komen, werd afgewe zen, daar het niet gewenst werd ge acht hier verplichtingen op te leggen „Zangiust" te Hauwert stelde hierop voor, de algemene vergadering niet meer op Zondag, doch op Zaterdagmid dag te houden. Ook dit voorstel werd na hoofdelijke stemming echter zon der volstrekte meerderheid verwor pen. Hierop werd deze algemene ver gadering door de voorzitter gesloten. Directeur der Ned. Opera Had auto-ongeluk Zaterdagnacht hebben de directeur van de Nederlandse Opera, de heer A. van der Vlies en zijn echtgenote een auto-ongeluk gehad, dat goed is afgelopen. De auto van de heer Van der Vlies is halverwege Den Haag en Amsterdam door de gladheid geslipt, waarna ze over de kop sloeg. De heer Van der Vlies moest plotseling rem men voor een zwaaiende man wiens auto op dezelfde plek was ge slipt. Zijn wagen lag echter in de sloot. Het echtpaar Van der Vlies kwam met de schrik vrij. VAN RIEBEEK-HERDENKING OP NEDERLANDSE SCHOLEN Het comité voor de Van Riebeek- herdenking op 6 April, heeft aan de Nederlandse minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht, aan Jan van Riebeeks landing in de Tafelbaai, drie eeuwen geleden, op de scholen aandacht te doen besteden, door een speciale aardrijkskunde of geschiedenisles. De minister heeft aan het verzoek voldaan. Na een serie teleu Ieren dan eindelijk haalden de withemd bovendien konden O In een slag is de to geworden. Weliswaai tig moeten zijn met a bedraagt nu nog slee Alcmaria) staat nog nen wij helaas minde winst vertrekken en i D.T.S. In de kopgroep va verandering. ZFC v( het dan ook met h lijke verschil, en H wedstrijd tegen OSV pioensadspiraties te i selvallige West-Fri duidelijke zege op Al tegen Helder te zijn ZFC 15 9 HVC 14 8 Stormvogels 13 8 WA 14 Westfrisia 14 Baarn 14 AFC 14 HFC 15 OSV 13 Helder 15 Alcmaria V. 15 In een spannende ste plaats liet Zeebur terrein door Volenda het brood eten. KFC steeds niet van zijn i: en kwam in de uitwe Spartaan niet verdei spel. DWV deed het ren van deze Amster weer daar, zoals was van Schoten werd Schoten ziet de toek zonder slecht uit, te cules kans zag ZVV kwam naar HRC om te slepen, zodat de als volgt is: Volendsm 15 9 Zeeburgia 14 7 DWV 15 8 KFC 15 7 ZVV 15 6 De Kennemers 14 7 UW 14 6 HRC 14 4 De Spartac 15 2 Hercules 14 2 Schoten 13 - Dat Hollandia de st< 3C is blijkt wel uit he kolom verloren wedst: ploeg nog steeds „nul" staat. Gisteren l-enaren van CSV. Zaa nog steeds mee daar tegen WSV werd ge' Beverwijk kan de lei genoeg bezorgen. Hollandia Zaandijk Beverwijk QSC WSV Alkm. Boy CSV Ripperda GVO BKC Wijk aan Zee IVV 16 10 15 10 16 9 15 16 16 16 15 16 15 16 14 NOORDERMARKTBPND, 14 Jan. 3800 kg uien 34—.34.10, grove 32.50—33 en drlelinge 28; 54.000 kg rode kool 7.90— 16; 3000 kg gele kool 7,50; 600 kg groene kool 7,50; l-LOOO witte kool 6—13,70; 150 kg andijvie 22. 1 A: USVU—Beemst DREO 42; Egmondia RCZZeevogels 12 SVA 1—3. 1 C: AlkmaarVios SRC 7—3; N. Nied 52; BerdosSchoorl 2 A: BerkhoutPu Zaanse BoysGraftdijk Gr. Schermer 23; P' WBSVKolping Boys Westzaan 74. 2 C: DirkshornTex landia TDuinranders De Koog (De Koog Oosterend afgel.; Zeem FlevoPetten 10. Res. IA: Alcmaria 4 Res. 1 B: AIcm. 3ZF Res. 1 C: BKC 2—A Grasshoppers 2—RKAF( ces 2Helder 3 71. Res. 2 C: Alcmaria Zeevogels 2Meervogel Res. 3 D: Foresters 2- Alkm. Boys 4Vitesse Res. 3 F: Vrone 2—RI 4 G: St. Adelbert 2»- Berdos 3Alkmaar 3 5- 2Limmen 2. 4 H: HSV 5—Adelberl 4 I: Foresters 4 SSV 2Meervogels 3 4 J: Vrone 3—Kolpin Reiger Boys 2—Hugo Junioren: Alcmaria- G: BKC—DTS 2-5. CC: ZAP bDuinrand Vios 2—7. Adspiranten: OSV— C: OSC bAlcmaria G: Alcmaria c—Forest maarse Boys b—Vrone R' Alcmaria d—Alkm S: CSV b—DTS c 0— II: Meervogels cR RKAFC hAdelbert c

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2