Twee sleepboten door de storm groot gevaar in De herhalingsoefeningen zullen dit jaar lang duren Reorganisatie van NAVO? Politieke leiders in Tunesie gearresteerd VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN eer-Hugowaard tterrein Hugo Boys verbeterd? Zaterdag 19 Jan. 1952 Schager markt mmi LAAT 172 l SS [ATKAS; 122.50 11.90 522.90 528.90 lUng22.80 27.80 wo{." 52.50 2.95 6.25 w.o!7.90 J 49e Jaargang No. 16 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Hoek van Holland had een zwarte dag Schipper van reddingboot vond bij plichtsvervulling de dood „Radmar" en „Merope' zitten nog vast Trawler „Alkmaar" is onvindbaar Coaster „Seaham maakt 70 graden slagzij Stikker genoemd voor belangrijke post Storm teistert tuindorp bij Schiedam Dronken buschauffeur reed te water Oproep tot staking was het gevolg Tweede en derde divisie nemen deel aan geallieerde manoeuvres Betere regeling van de kostwinnersvergoeding Onze mijnen mogen op Duits gebied delven Zelfs indien niet Ongeveer 120 millioen voor woningbouw lokaal van de heer Bleeker „Hugo Boys" Zaterdagavond rgadering houden. Tijdens de stuursvergadering is in prin- iten over te gaan tot verbe- n het sportterrein; de leden iterdagavond over het Plan te De kosten worden geraamd eer zevenhonderd en vijftig itgeen voor de club een aan, uitgave betekent. Gezien resultaten van het eerste elf. lugo Boys is het wel nodig, t één en ander wordt verbe- oestand, waarin het veld mo. rerkeert, is werkelijk slecht iel in vette koeien was aan kant. De duurste koe ging 30 van de hand. De aanvoer er dan de vorige week. De l daar wel enige invloed op. icht van f 2.40f 2.80. We- ;ure weer werd de handel in in de stal gehouden. Ze j goed te plaatsen met een jtering van f 925. De handel eien was aan de kalme kant prijshoudend. De aangevoer- n gingen hoofdzakelijk voor weg. Graskalveren gingen tere kalveren wat beter van In de vroege morgen zelfs prijzen. iaardenmarkt waren alleen iea aangevoerd. Er was een iel met hoge prijzen. Op markt was weinig te doen. ivoeren en stroeve prijshou- del. Vette schapen en over- ijven maar duur. De haudel was redelijk, maar ze kon- hogere prijzen bedingen, en waren: 11 paarden 450— ldekoeien 450700; 43 vette 1100; 5 kalfkoeien 850— •zen 350500; 2 graskalveren 4 nuchtere kalveren 4070; :hapen 115145; 31 overhou- 10; 64 biggen 4056. LE ETALAGE ge- E-, JAPANSE ZIJDE PLASTIC en BOE- ■rse kleuren? 1PENKAP. orme sortering in: .ON. diverse breedten en FRANJES, or rokkapjes. 'UL? Wij hebben een en te ruimen prijzen, gaan Igende aanbie- TELLEN t 2 Java- 79.50 t 1 kuss. 72.50 sterk. 39.50 er wol. 79 50 waar; |49.Q0 rote mt„ 39 75 •en, koopt dan de adres van HST boek FnidSwp 59 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; A. KAPTEIN ALKMAABSCHI COUR TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd., 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 niEPE ROUW heerst in Hoek van Holland, sedert gistermiddag de droeve mare de ronde deed, dat schipper A. Brinkman, de gezagvoerder van de reddingboot „President Jan Leis", tijdens zijn menslievend en gevaarlijk werk Is verdronken. De dag van gisteren was een zwarte dag voor Hoek van Hol land. Bniten de pieren kookte en brulde de zee, opgezwiept door een der zwaarste Noordwester stormen, die hier ooit woedden. En in het ziedend ge weld van storm, water en schuim vochten twee sleepboten, de „Witte Zee" en de „Ganges" voor het behoud van het Panamese schip „Merope", dat Don derdagavond op het Noorderhoofd was gelopen, later los kwam en nu zou worden opgesleept naar Rotterdam. Ondanks de storm waren de sleepboten uit gevaren om aan de Fanamees vast te maken. Bij hun pogingen het schip op sleeptouw te nemen, overkwam beide schepen de ramp, die elke sleper vreest: een tros in de schroef. Onhandelbaar als de vaartuigen waren, kwamen ze bo vendien in aanvaring met elkaar, waardoor het dek van de „Ganges" scheurde. De boot maakte veel water. Bij de pogingen de opvarenden van de twee boten in veiligheid te brengen, is de 31-jarige schipper Brinkman verdronken. £)E „WITTE ZEE" kon de ankers uit werpen en scheen het inderdaad te houden. De „Ganges" dreef af naar de Maasvlakte, waar nog steeds de Engel se „Radmar" vastzit. Ook de „Ganges" slaagde erin het anker uit te werpen, doch later brak de ankerketting. Hier na liep ook dit vaartuig aan de grond. De noodseinen van de twee onttakelde slepers volgden elkaar in steeds snel ler tempo en steeds dringender op. De spanning aan de wal was zeer groot. Overal tuurden mensen over de don derende zee, waar men nu en dan de boeg van een klein scheepje meende te zien. De hoop vlamde weer op, toen de reddingboot „Koningin Wilhelmina" uit Stellendam langszij de „Ganges" kwam. De „Jan Leis" praaide de „Witte Zee" en haalde elf man van boord. Acht man besloten aan boord te blijven. Ka pitein Snoek van de „Witte Zee" had alle hoop nog niet verloren. Doch ook de „Ganges", die toch het meest geha vend was, werd niet verlaten. Kapitein Weltevreden en de eerste machinist, Van 't Hart, bleven aan boord. Hulp onderweg DIJ HET schier bovenmenselijke werk, dat door de bemanning van de „Jan Leis" is verricht om het personeel van de „Witte Zee" te redden, is de gezag voerder van de reddingboot door een stortzee overboord geslagen. Men heeft urenlang wanhopig gezocht, doch zon der resultaat. De verslagenheid in „De Hoek" was groot. Twee sleepboten, plus de „Radmar" en de Panamees „Me rope" verkeren tegelijkertijd in nood. Dit is hier nog nimmer voorgekomen. Begrijpelijkerwijs was de bemanning van de „Jan Leis", die zijn schipper kende als een moedig en doortastend man, het meest onder de indruk. De mannen van de „Jan Leis" waren gis termiddag dan ook niet In staat op nieuw uit te varen, als dat nodig mocht zijn en daarom zal de bemanning van de „Koningin Wilhelmina", die met averij aan de boeg binnenliep, de „Jan Reddingboten geven hei zoeken op De Noorse reddingboten, die Woens dag, Donderdag en Vrijdag naar de IJmuider trawler Alkmaar hebben ge zocht, zijn naar hun havens terugge keerd. Zij hebben geen spoor van het vermiste schip gevonden. Zoals bekend wordt de Alkmaar sinds Maandag avond vermist. De laatste positie van de Alkmaar werd opgegeven als voor de kust van Stavanger. ,Philadelphos is gebroken Gistermorgen is men erin geslaagd de Nederlandse kustvaarder „Seaham", die Donderdagmiddag bij de ingang van het Kanaal in moeilijkheden kwam te verkeren, op sleeptouw te nemen. Van de bemanning van acht leden, waren er Vrijdag vijf in veiligheid ge bracht. Drie man worden nog steeds vermist. Het schip, dat thans zeventig graden slagzij maakt is dus geheel verlaten. De stuurhut wordt reeds overspoeld en op de plaats van de ramp woedt de zwaarste storm, die men hier ooit meemaakte. Het 7000 ton metende Griekse vracht schip „Philadelphos" is gistermiddag voor de Noorse kust in tweeën gebro ken en gezonken. De bemanning van het vaartuig is in veiligheid. Het schip was met een lading grind van Narvik op weg naar Rotterdam. President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft de minister van Bin nenlandse Zaken, Tsjiang Soek Joon, benoemd tot minister-president. Naar te Parijs verluidt zal de NAVO binnenkort op de vergadering van ministers te Lissabon een ingrijpende verandering ondergaan. Verwacht wordt, dat de raad van plaatsver vangers, de raad voor defensieproduc tie eu de financiële en economische raad zullen worden vervangen door een enkel orgaan, dat in de nabijheid van Parijs zal worden gevestigd. De belangrijkste post van dit nieu we orgaan zou worden bekleed door een secretaris-genetaal, een soort „po litieke Eisenhower", die aan het hoofd zou staan van een staf van internatio nale deskundigen, die in staat zijn de fensie, productie alsmede politieke problemen, die nu door afzonderlijke staven worden behandeld, af te wer ken. RUSTIG EN DROOG WEER Verwachting tot Zondagavond: Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Langs de kust aanvankelijk nog vrij krach tige Noordelijke wind, overigens matige tot zwakke wind aanvan kelijk uit Noordelijke en later uit uiteenlopende richtingen. Van nacht op de meeste plaatsen lichte vorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als van daag. Men acht het waarschijnlijk, dat voor de post van secretaris-generaal een Europeaan zal worden aangewezen. Hiervoor worden de namen van de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, Stikker, Spaak (Belgie) en Hervé Alphand (Frankrijk) genoemd Het Parijse blad „Le Monde" houdt rekening met de mogelijkheid, dat een Amerikaan zou worden benoemd: Harriman, Draper of Hoffman. Leis" bezetten, als de buitengaats ver kerende schepen noodsignalen uitzen den. Inmiddels is uit Vlissingen en Ter schelling een aantal sleepboten vertrok ken om de „Merope" binnen te bren gen. Te IJmuiden liggen twee redding boten gereed om op het eerste sein uit Hoek van Holland hulp te bieden. Een handvol mannen is onder de ge vaarlijkste omstandigheden een storm achtige nacht ingegaan. Hoek van Hol land wacht, en vreest voor het leven van de stoere zeelui op de „Witte Zee" en de „Ganges" in de eerste plaats, maar ook voor dat van de opvarenden van de „Radmar", en de „Merope". Dak van elf woningen afgewaaid Gistermiddag heeft de vliegende storm in het tuindorp Kethel bij Schie dam het ruberoid dak van elf mon tagewoningen na een dubbele salto ln de achtertuinen gesmakt. Een aanne mer kreeg van de gemeente opdracht, nog voor de nacht de woningen water dicht te maken, waartoe ,h(j ln ver schillende omliggende plaatsen arbei ders van het werk moest halen. De schade is zeer aanzienlijk. Een van de schoorstenen sloeg door het dak in een slaapkamer, tal van electriciteits- Ieidingen kwamen bloot te liggen voor weer en wind en heel wat inventaris stukken werden door het water be dorven. Twaalf doden, 29 gewonden Een Mexicaanse autobuschauffeur die vermoedelijk beschonken was, ver loor de macht over zijn stuur, toon Hj zich met zijn wagen op een brug op de weg tussen Mexico-City en Guate mala bevond. Hij reed door de brug leuning 't water in. Twaalf passagiers stierven de verdrinkingsdood en 29 an deren, waaronder enkele kinderen, werden ernstig gewond. Dt. Drees bezocht in New York het gezondheidscentrum van de Interna tional Ladles Garment Workers Union, Waar hij werd rondgeleid door dr. Leo Price, de directeur van de instelling. Toenemende spanning in Frans proiectoraai In het Franse protectoraat Tunesië is gisteren een communistische oproep tot een algemene staking van onbe paalde duur uitgegaan, nadat zes com munistische en zes nationalistische lei ders waren gearresteerd. In Bizarta en Ferryville is het tot relletjes gekomen tijdens protestbetogingen tegen het verbod van een nationalistische confe rentie, die in Tunis zou worden gehou den. Er vielen drie doden en dertig gewonden. De twaalf leiders werden ln verband met deze conferentie, die van Franse zijde een „openlijke campagne van aansporing tot geweldpleging" wordt genoemd, gearresteerd. Het feit van hun arrestatie was te Tunis de aanleiding voor onlusten. Onruststokers wierpen stenen naar voertuigen en werden hier en daar door de politie verjaagd. Tunesische vertegenwoordi gers in Parijs hebben bij de V.N. ge protesteerd tegen de „Staat van Beleg" in hun land en de Tunesische premier, Tsjenik, heeft de veiligheidsraad ver zocht een onderzoek in te stellen naar het Franse bewind in Tunesië. De afgevaardigden van de Arabische staten bij de Verenigde Naties zijn gis teravond twee uur in besloten verga dering bijeen geweest om de laatste ge beurtenissen in Tunesië te bespreken. Er zouden nog geen beslissingen zijn genomen. Politie bewaakte gisteren de toegangen tot het Britse consulaat-ge neraal in lunis, nadat er geruchten waren geweest, dat een Tunesische de legatie bij de Engelsen tegen de arres tatie der twaalf leiders wilde proteste ren. Te Casablanca zou twee maanden geleden besloten zijn tot de oprichting van een „Noordafrikaanse communis tische partij". J^JINISTER Staf heeft gisteren verklaard, dat de herhalingsoefeningen dit jaar zwaar en van ongewone duur zullen zijn. Dit zal in de eerste plaats gelden voor de militairen, die zijn ingedeeld bij de zware tanks. Dezen zullen vijf en tachtig dagen moeten opkomen. De minister motiveerde deze plannen door te zeggen, dat het een grote noodzaak is in de naaste toekomst een zo goed moge lijke verdediging op te bouwen. Een legerkorps van twee divisies met een aantal legerkorpstroepen zal dit jaar deelnemen aan de manoeuvres, welke in Septem ber in geallieerd verband in Duitsland zuilen worden gehouden. Deze divisies zullen zijn de tweede en derde divisie, waarvan de laatste bestaat uit de lichtings- ploegen 1950 2, 1951 I en 1951 2. Het is onmogelijk, aldus minister Staf om terug te grijpen op andere lichtingen, daar eigenlijk de maximum leeftijd voor het veldleger 28 jaar is. In verband met de late opbouw van het leger heeft Nederland eigenlijk al leen nog de beschikking over de eer ste en tweede divisie. De jongere lichtingen zullen de derde, vierde en vijfde divisie vormen en voortbou wende op deze weg kan in 1955 de oorspronkelijke eerste divisie verdwij nen en in 1956 de tweede. De ploeg 1950 2 (de 31ste regiments gevechtsgroep), welke 1 Februari met groot verlof vertrekt, komt terug en THEODOOR maar blij, dat hij niet Theodor heet, waaruit volgt, dat hij dan Duitser zou zijn. Dat leert hem het geval van Werner Finck, een Duitse radiokomiek die zich een politiek grap je had veroorloofd. De CDU-fractie van de Bondsdag was er ontdaan van en meende, dat Finck ernstige vraagstuk ken op lichtvaardige wijze had behan deld. Enfin, Finck heeft zich flink ver dedigd. Hij eiste bescherming voor de genen, die alleen maar humor bezitten jegens hen, die inplaats van humor al leen maar aanmatiging ten toon sprei den. In de Sint Pietersberg heeft men een ondergrondse smokkelgang ontdekt, die naar Belgisch grondgebied leidde, p In Oost-Duitsland wil men de harten der arbeiders warm houden en daarom zijn er af en toe vergaderingen, waarop de politiek nogeens bekeken wordt. Het afgelopen jaar zijn door de ze bijeenkomsten vijftien millioen man uren verloren gegaan, p In Seattle (USA) hield de politie een automobilist aan, die 60 mijl per uur reed in een drukke straat. Naar de aanleiding van zijn sneltreinvaart gevraagd, antwoord de de man: „Ik luisterde juist naar liet programma voor veilig verkeer, dat over mijn auto-radio kwam. Toen de 8W suut biwid wvume*- omroeper vroeg: „Wilt u Amerika's millioenste verkeersslachtoffer zijn?", schrok ik zo, dat ik opeens vol gas gaf. p Tussen de assen van een celwagen, die de gevangenis van Parijs verliet, had zich een vluchteling verborgen. De man was zeker buiten gekomen als hij niet juist bij het passeren van de poort een schoen had verloren, die voor de voeten van de wachtpost terecht kwam. p Onder bedreiging van een uitgesto ken vinger heeft een snoodaard twee en veertig dollar gestolen uit een kas register in de winkel van mevrouw Anna Margolin, woonachtig te Newark. Mevrouw Margolin dacht, dat de vin ger een pistool was. p Ene mevrouw Rum in Chicogo is gescheiden van haar echtgenoot George, die een beroeps dronkaard was. Mevrouw Rum nam haar meisjesnaam weer aan en heet nu dus: juffrouw Kurk.p Een vrouw Gros- seto (Italië) erfde van haar grootmoe der een ouderwetse naaimachine, die echter weigerde te werken. Een mon teur ontdekte de oorzaak: anderhalf millioen Lire, die door opoe in het ma chientje waren verstopt. Helaas wa ren de biljetten inmiddels uit de cir culatie genomen. wel dertig dagen voor de soldaten en 45 dagen voor de officieren en onder officieren. De derde gevechtsgroep van de tweede divisie werd in 1951 niet voor herhalingsoefeningen opgeroepen, daar zij eerst kortgeleden uit Indonesië was teruggekeerd. Teneinde deze gevechts groep (de 32ste) op hetzelfde peil te brengen als de beide anderen zal zij langer onder de wapenen worden ge roepen, nl. 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de officieren en de onderofficieren. Voor de 21ste en 22- ste regimentsgevechtsgroep zijn 37 da gen voor de soldaten en 54 voor de officieren en onderofficieren uitge trokken. Voor de staven van de beide divisies en de regimenten is de duur der herhalingsoefeningen gesteld op 43 dagen voor de soldaten en 60 dagen voor de officieren en onderofficieren De materiële handicap bij herha' lingsoefeningen is voor velen de kweS' tie der kostwinnersvergoeding. De burgemeesters zullen gerechtigd wor den deze vergoedingen direct uit te betalen, waardoor geen tijd wo-df ver loren met ambtelijke procedures. Voorts zal aan de werkgevers een ontslagverbod worden opgelegd t.a.v de werknemers, die aan de oefeningen zullen deelnemen Ook "oor or.gehuw- den zal in verband met de lange duur der oefeningen een vergoedingsrege ling worden geschapen, bijv. voor het doorlopen van kamerhuur. Aan verzoeken tot vrijstelling voor examens zal worden tegemoetgekomen indien dit mogelijk is. Minister Staf waarschuwde echter, dat de regering hier niet te vrijgevig zou kunnen zijn Nederland en de Westduitse bonds republiek hebben een overeenkomst gesloten waarbij aan de Nederlandse mijnen Willem Sophie en Laura het recht wordt gegeven kolenlagen op Duits gebied af te graven. De overeenkomst biedt de Neder landse mijnen, die met hun afgra vingen reeds sedert geruime tijd Duits gebied genaderd zijn, de gele genheid om de kolenwinning voor lange tijd voort te zetten zij vormt daardoor een belangrijke bijdrage voor de oplossing van de Nederland se en Europese kolennood. J?R wordt vaak gezegd dat de kern van het geloof in God ig samen te vat ten in de beide woorden en toch!" Met evenveel recht kan men dit be weren van de drie woorden die hier boven staan. Indien de werkelijkheid die door deze woorden wordt uitge drukt niet voor en in ons leeft, dan zijn wij met ons „geloof" nog altijd maar „een droeve gast op de donk're aarde". Hét sterkst komt dit uit,in de manier van bidden. Bekend, of liever berucht is het gebed van Jacob na zijn droom van de hemelladder: Als God, die hem die nacht verschenen is, met hem wil zijn, als Hij hem zal behoeden, kleden en voeden, en hem eenmaal weer on gedeerd naar zijn vaders huis zal doen weerkeren, dan wil Jacob Hem wel als God erkennen. Als - als - als - hoe- vele verlanglijsten plegen wij allen God op soortgelijke, zij het ook misschien minder eerlijke wijze, voor te houden. We willen wel zo goed zijn op Hem te vertrouwen (alsof Hij ons nodig zou hebben!) indienMaar dat ène In dien, of aan vele Indiens, moet dan ook beslist zijn voldaan. Waar heb je an ders een God voor? Zo wordt „de Heer der heren" iemand, of bijna: iets, dat wij er op na houden, dat wij gebruiken kunnen, dat altijd tot onze beschikking moet zijn wanneer wij in nood zitten, en dat door ons „betaald" wordt met gebeden, offers, kerkdiensten en tempels. Jacob ont dekte het pas als oude man, dat hij van God de Heer op die manier een afgod had gemaakt, een amulet. Dan heeft zijn gebed een andere klank gekregen: „Ik ben te gering vooral de gunstbe wijzen en voor al de trouw die Gij aan Uw knecht bewezen hebt". Gods zege ningen hebben hem ootmoedig ge maakt, hij aanvaardt ze niet meer als iets waar hij recht op heeft en dat hij met offers kan afbetalen. Bij een dergelijke ootmoed behoren ook de gebedswoorden „zelfs indien niet". Wanneer de drie Joodse jonge lingen op het punt staan door koning Nebukadnezar in de vurige oven te worden geworpen, omdat zij als gelo vige Joden zich niet hebben willen buigen voor zijn afgodsbeeld, dan ant woorden zij hem: „Indien onze God, die wij vereren, in staat is on3 te be vrijden, dan zal Hij ons uit de bran dende vuuroven, en uit uw macht, o koning, bevrijden; maar zelfs indien niet het zij u bekend, o koning, dat wij uw goden niet vereren, en het gou den beeld dat gij hebt opgericht, niet aanbidden". Zelden zal de kern van het geloof in God, die de Heer is, zo duide lijk en aangrijpend onder woorden zijn gebracht als door die drie jonge Joden. Het enige waar wij misschien een vraagteken bij zouden plaatsen is de uitdrukking „in staat". Natuurlijk is God ertoe in staat, zegt ons geloof in de Almachtige, bij wie alle dingen mo gelijk zijn. Wij zouden eerder zeggen: .indien het onze God behaagt". Maar de hoofdzaak blijft dat „Zelfs indien niet". Daar is moed voor nodig, om dat naar waarheid te belijden. En toch blijft zonder die moed het geloof een dor blad. In een pas verschenen boekje, „Het kleine wonder", van de Engelse schrij ver Paul Gallico, komt hetzelfde voor in kinderlijke vorm: Een arme Itali aanse weesjongen, wiens enige en dier bare bezit uit 'n ezel bestaat, trekt met het dier, als dat ziek wordt, naar het graf van Franeiscus van Assisi, in de hoop op genezing. De geestelijkheid vindt het eerst niet goed, maar ten slotte wordt aan het kind de vraag ge steld: „En als de heilige nu eens zóveel van je ezel ging houden dat hij hem graag bij zich in de hemel zou hebben, zou je hem dan willen afstaan?" Het kind verbleekt en deinst terug voor de eis. Maar buigt dan het hoofd en fluis tert: Ja. Hierop wordt hem de toegang tot de krypt verleend. En in de allerhoogste vorm kennen wij het „zelfs indien niet" in Christus' gebed in Gethsémané, waarbij onge twijfeld, na de derde maal, in de hemel reeds gejubeld werd: Het i s volbracht! Levensverzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen hebben kortelings een complex van leningen verstrekt aan de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Hiervan zal tot het eind van dit jaar 120 millioen voor nieuwbouw beschik baar zijn. Zeven millioen hiervan zal worden gebruikt voor het voltooien van woningen, die reeds in 1951 wa ren toegewezen. Van de rest zal een deel worden gebruikt voor gemeenten, die gerepatrieerden hebben opgenomen, voor gemeenten met een bijzondere economische ontwikkeling e.d. De over blijvende 56 millioen zal over de ge meenten worden verdeeld. KONINGIN EN PRINS WENSEN KONING FAROEK GELUK H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden hebben de ko ning en de koningin van Egypte tele grafisch geluk gewenst met de geboor te van hun zoon.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1