NIEUW VERKEERSPLEIN BIJ TRUITJE De Stad en Omgeving DE MOOR VAN VENETIE moderne mens staat ver van de klassieken Op voering in hei Gulden Vlies „De weg naar de vrijheid" AGENDA Stichting karaktervormend onderwijs Israël: een smeltkroes voor vele nationaliteiten Het „gezicht'' van de hedendaagse jeugd in Frankrijk Filmclub Hervormde Jeugdraad Voordracht van ms. Robert Kanters in „Victory" Wachtmeester en jager vrijgesproken Mansholt spreekt op mechanisatiedag Biljartcompetitie PJET zien van een klassiek toneelstuk vergt van de moderne mens bijzon dere inspanningen. Deze zijn in de eerste plaats van psychologische aard. Het is bekend, dat de wisselende in vloeden van buiten af met zulk een •nelheid op ons aankomen, dat wij ze slechts voor een deel kunnen opvan gen en verwerken. Niettemin hebben zij tot resultaat, dat de rust, de zin voor beschouwing, uit ons worden weggenomen. Met het gevolg, dat het kaleidoscopische filmbeeld ons nog kan bekoren of de lapidaire bericht geving van een nieuwsbulletin. In het moderne toneelstuk trekt ons diezelfde bliksemsnelle ontwikkeling, die onuitgesproken, zelfs onberede neerde, alleen maar aangeduide voort gang naar de ontknoping. Het klassie ke werk dwingt ons tot rust; het neemt de tijd; het verlangt ónze volle tijd en aandacht, opdat wij geen nuance van het spel missen. Deze wijziging van persoonlijke houding, opgelegd door mutaties in het leven zelf, ervoeren wij sterk bij de opvoering van Shakespeare's Othello door het Rotterdams Toneel, gister avond in het Gulden Vlies gegeven. Shakespeare laat in zijn overbeken de bewerking van een verhaal uit Gi- raldi's „Hecatommiti" niets aan de verbeelding over. Het fatum van jaloe zie en rassendiscriminatie wordt zon der verlies van woord of gedachte tot het eind verbeeld. Slechts een nieuwe rust in onszelf kan ons tot geconcen treerd luisteren en tot diepe ontroe ring brengen. De Rotterdammers hebben de Moor van Venetie met zijn psychopathische afwijking niet geheel aannemelijk kunnen maken. Daarvoor ontbrak de eenheid van opvatting, die alleen ja ren ingespannen Shakespeare-studie, of liever cultus, kunnen brengen. Ko van Dijk in de hoofdrol hechtte met name in het vierde bedrijf te zeer aan uiterlijkheden; zijn tegenspeler Frits Op de Zaterdag gehouden vergade ring van het gewest Noord-Holland- Noord van de Partij van de Arbeid heeft drs. Den Uyl, secretaris van de Plan-commissie een uiteenzetting ge geven van het. plan „De weg naar vrij heid". Wij moeten zodanige structurele wij zigingen in de grondslagen van de maatschappij aanbrengen, dat alle on vrijheden waaraan wij nu onderwor pen zijn, zijn verdwenen. Geen rijke- luisleventje kunnen wij bieden. Maar het moet zo worden, dat ieder de ver antwoordelijkheid voor zijn eigen be staan kan dragen en als verantwoorde lijk mens kan leven. Het Plan „De weg naar vrijheid" wijst daarvoor de richting aan. Èr zal een vergemeenschappelijking van het bezit moeten komen, omdat juist de grote ongelijkheid van de verdeling van het bezit op de verdeling van het na tionale vermogen zo'n grote invloed heeft. Eén procent van de volwassen men sen in Nederland bezit meer dan de helft van het nationale vermogen. Om tot een betere verdeling te komen, dringt het Plan er op aan, dat het be zit van de Overheid wordt vergroot en dat ook de arbeiders een deel van het nieuwe kapitaal, dat thans gevormd wordt, krijgen toegewezen. Dit eigen vermogen van de overheid kan worden verkregen door belasting heffing, maar ook door socialisatie (met schadeloosstelling) van bepaalde be drijven, waardoor zij aandeel krijgt in het nieuw te vormen kapitaal. Ook de arbeiders zullen een, geza menlijk te beheren, aandeel moeten krijgen in het voornamelijk in de be drijven te vormen nieuwe kapitaal, dat thans slechts ten goede komt aan de particuliere bezitter. Hierdoor wordt een logische, organi sche wijze van beheer van het bezit, door overheid, gezamenlijke arbeiders en de particuliere bezitters voor wie ook een ruime plaats zal moeten zijn verkregen en wordt een eventueel misbruik van economische macht voor komen. Dat hiervoor geleide economie nodig is aldus spr. beweren wij niet om de geleide economie, maar wordt be wezen door de practijk in het particu liere bedrijfsleven. Daarin gaat men ook planmatig te werk. Voor een gro tere productie ten bate van grotere welvaart is nu eenmaal een goede voor bereiding noodzakelijk. Het plan heeft gekozen voor vrijheid van consumptie en vrijheid van arbeid, welke, dat wordt door het Plan aange toond, eerst kunnen worden verkregen, wanneer de geleide economie wordt toegepast! Dit alles krijgt pas inhoud, wanneer de mens voldoende onderricht kan krij gen en een beroepskeuze kan doen op een leeftijd, dat hij een verantwoorde lijk keus kan doen en er werkgelegen heid is voor allen. Dat perspectief wordt door het Plan gegeven. Ook aan de mens wordt veel aandacht besteed in het Plan. De mens moet er niet zijn voor de productie, maar de productie voor de mens. De mens moet tot zijn recht komen en niet tot een nummer worden. De individualistische Inslag van de mens zal moeten verdwij nen. Hij moet groeien naar het dienst- motief. van Dijk gaf aan de sluwe ophitser Jago een huiselijk tintje, dat hem niet paste. Tegen Cassio voelden wij het bezwaar van een te „>igewekte", om niet te zeggen „vrolijke" verschijning. Andrea Domburg kon ons als Desdemo- na het meest bekoren. Zij liet en Shakespeare wil het zo het afschu welijke noodlótsspel over zich komen, te zwak om er weerstand aan te bie den; aangrijpend vooral in het laatste bedrijf. Maar laten wij dankbaar zijn, dat deze Rott wdamse Shakespeare-versie ons niet is ontgaan. Volgende week Maandag wordt het stuk opnieuw ten tonele gevoerd. H. M. K. Burgerlijke Stand Geboren: Gerda A., d. van G. Jan sen en J. Visser. Gerard, z. van P. Verboom en C. Kieft. Cornelia J. F., d. van J. G. Vrouwe en C. Pels. Bar- bera C. C., d. van T. A. Grootjen en A. T. Snijders. Overleden: Doortje Rijs, fil jaar, gehuwd met J. Meuleveld. Maximilia- nus Boekei. <58 jaar. Reitje de Geus. 79 jaar, wed. van J. Hopman. KLAVERJASSERS GEVRAAGD De pas opgerichte klaverjasclub „De Vier Azen", vraagt leden. Bijzon derheden vindt men elders in dit nummer.' (Ontleend aan onze advertentierubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Alice in won derland (elke leeftijd); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De avonturen van Casa nova (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Mangano in de klauwen der Maffia (18 jaar)Victoria Theater, 8 uur; Blonde onschuld (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Contactavond voor a.s. emigranten. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dona teursconcert door Arbeiderszangver. „De Stem des Volks". Sted. Museum, 25 en 7.3010 uur: Schilderijen-tentoonstelling experimen tele kunst. Gebouw Ned. Herv. Gem., Heul 11: Filmavond „Onze kleuters". WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Alice in wonderland (elke leeftijd); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De avonturen van Casanova (14 jaar); Cinema Ame ricain, 2.30 en 8 uur: In de klauwen van de Maffia (18 jaar)Victoria Thea ter, 2.30 en 8 uur: Blonde onschuld (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Avond van Ned. Reisvereniging over Noorwegen. Sted. Museum, 25 en 7.3010 uur: Schilderijententoonstelling Experimen tele kunst. Aula Gymnasium, 7 uur: Film en propaganda-avond Ned. Ver. voor Sui kerzieken. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 22 Jan 10.53 23.35 Woensdag 23 Jan. 12.10 0.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 10.58 23.40 4.58 17.40 Woensdag 12.15 0.15 6.15 18.15 Mater Amabilisschool ie Alkmaar geopend Gisteravond werd in een zaal van het R.K. Lyceum een korte plechtig heid gehouden. Het bestuur van de stichting Mater Amabilisschool opende namelijk onder belangstelling van ver scheidene autoriteiten en genodigden, waaronder de wethouder van Onder wijs R. Bakker, een eerste cursusavond. Deze Mater Amabilisschool stelt zich ten doel cursussen te geven voor jonge meisjes, met als zwaartepunt de geestelijke, zedelijke, maatschappelijke en huishoudelijke vorming, in het bij zonder met het oog op de gezinstaak en het bevorderen van een passende besteding van de vrije tijd. Deze cur susavonden worden op Rooms-Katho- lieke grondslag gegeven. De heer Dijkhuis deelde namens het bestuur mede, dat deze officieuse ope ning nog maar een schuchtere poging was om het Mater Amabiliswerk te stimuleren. Het is de bedoeling dat in de toekomst meer dan één cursus wordt georganiseerd en men hoopt in dit ver band samen te kunnen werken met de stichting „Zonnebloem", een soortge lijke organisatie die op dit gebied voor andersdenkenden werkzaam is. De eerste contacten zijn reeds gelegd en daar de verstandhouding en het we derzijds begrip zeer prettig mogen worden genoemd, twijfelt de heer Dijk huis dan ook niet aan een vlotte sa menwerking in de toekomst. Op het ogenblik moet nog worden volstaan met het organiseren van avondcursussen. Het is echter de be doeling, aldus spreker, dat in de toe komst dagcursussen worden georga niseerd. Daar echter de cursisten zul len bestaan uit werkende meisjes uit de industrie en van de kantoren, zal hiervoor de medewerking van werk gevers nodig zijn. Spreker voorzag met betrekking tot de huidige sociaal-eco nomische toestand wat dit betreft nog wel enige moeilijkheden. Ten slotte bracht de heer Dijkhuis dank aan de directrice van de huishoudschool, mej. Post, voor haar spontane medewer king. De cursussen worden namelijk, onder leiding van mej. L. Miltenburg, in het gebouw van de huishoudschool gehouden. Hierna opende spreker de Mater Amabiliscursus waarmede hij het bestuur, mevr. Brouwer (voorz.), mevr. Van der Sluis (secr.) en de heer J. Buur (penningm.) van harte succes toewenste. Voor een vrü groot aantal belang stellenden leden van het Comité Winterlezingen Alkmaar gaf dr. A. van Deursen uit Groningen gister avond in Het Wapen van Heemskerk een uiteenzetting over het ontstaan en de groei van de jonge staat Israel. Ter verduidelyking van zqn toespraak toonde de heer Van Deursen een groot aantal lichtbeelden. In het begin van zijn rede wees spreker op het nog tweeslachtige ka rakter van het land. Enerzijds wil men de Oosterse tradities handhaven, doch ten aanzien van techniek, militairisme etc. richt Israel zich naar het Westen. Het land is groot geworden door fou ten van de tegenstanders^- Aanvanke lijk droomden de Joden van een ge deelte van Palestina als kolonisatie gebied, dat zij zouden moeten delen met de Arabieren. Toen echter de En gelsen zich terugtrokken en de Arabi sche legioenen niet opgewassen bleken te zijn tegen de Israëlieten, konden de Joden gemakkelijk het land bezetten dat door hun naburen werd verlaten. Niettemin zijn verscheidene zogenaam de heilige plaatsen in handen van de Arabieren gebleven. Israel zet zijn poorten wijd open voor alle Joodse emigranten die er 'n nieuw tehuis willen vinden. Hierdoor wordt het land een smeltkroes voor vele na tionaliteiten, waaruit langzamerhand een nieuw ras ontstaat, waaronder men zelfs vaak kinderen aantreft met blonde haren en blauwe ogen. Een be zwaar is, dat na de idealistische pio niers thans -ook minder gewenste ele menten uit de achterbuurten van het Oosten naar het nieuwe land trekken, waar zij een weinig heilzame invloed uitoefenen. Aan de hand van enkele voorbeelden zette de heer Van Deursen uiteen dat dé Joden reeds zeer veel bewonde renswaardig werk tot stand hebben gebracht in het veelal onherbergzame land, waar zij kol-onies stichten. Wat de geloofsovertuigng betreft deelde spreker mede, dat onlangs een rabbie heeft gezegd, dat Israel Jezus Chris tus als de ware Messias zal moeten er kennen. Zijn stem heeft echter geen weerklank gevonden en van een beke ring van de Joden tot het Christendom •zal zeker voorlopig geen sprake zijn. Voor de afdeling Alkmaar van het Genootschap NederlandFrankrijk hield de journalist en letterkundige Robert Kanters gisteravond in hotel „Victory* een voordracht over de hedendaagse Franse jeugd en haar geestelijke leids lieden, een onderwerp, dat actueel is, ook daarom, omdat talrijke problemen, waarmede de jongeren in Frankrijk hebben te worstelen ook de vraagstukken zijn, waarvoor zeer vele jongeren uit de andere Westeuropese landen worden geplaatst. In die geest, zou men, volgens de inleider, ook tussen de Nederlandse jeugd en die van zijn land bepaalde parallellen kunnen trekken. Parallellen, die onzes insziens toch op vele door de spreker gestelde lijnen wat de Neder landse jongeren betreft niet opgaan, omdat de Franse mens, ook die van deze tijd, in een veel sterker opzicht individualist is dan de Nederlandse. Hoe het zij, het onderwerp verdiende de in verhouding tot andere bijeenkomsten, grote be langstelling, ook van een verblijdend aantal jongeren ten volle. als Sartre, Colette, Jean Cocteau, Ca mus, Claudel, Malraux en Gide. Voorts nog Jouvet en de schilders Picasso en Matisse. Spreker zag in dit alles, dat de Franse jeugd, ondanks de geweldige verwarring, die er schier op elk ter rein in de hedendaagse wereld is, toch wel een zin voor het leven tracht te zoeken, klaarheid wil vinden en on danks een gevoel van geestelijke een zaamheid voort wil gaan naar een doel. Dr. R. Wiarda, voorzitter van de af deling Alkmaar, die een slotwoord sprak, 'achtte het gezien de geweldige onzekerheid die het wereldbeeld van heden kenmerkt en de toeh ook door de jongeren gevoelde verantwoordelijk heid voor dit wereldbeeld, in elk geval verheugend van de spreker te hebben mogen horen, dat de jeugd in Frankrijk in elk geval nog naar geestelijke leiding zoekt en niet slechts het leven in een apatisch-cynisme ondergaat. Nachtwache Donderdag om 8 uur wordt in df- Aula van het Gymnasium de derde filmavond gehouden, met ais hoofdfilm „Nachtwache" (Wachter wat is er van de nacht?). „Een nieuw gebod geef ik U: dat gij elkander lief hebt". In een tijd. die alle geboden overboord schijnt te hebben geworpen, is er moed. en bovenal inspiratie voor nodig geweest, om zich met een film, gebouwd op du thema, te richten tot de tijdgenoot Twinig eeuwen Christendom: een on afzienbare rijkdom aan technische uit vindingen, wetenschappelijke ontdek kingen, sociale verbeteringen, die een zegen hadden kunnen zijn voor de mensheid. In plaats daarvan: oorlogen en dreiging van oorlogen. De mensheid- is verward door twijfel en angst, angst voor, het heden en voor de toekomst, angst om te kort .te komen en angst voor elkaar. In de film „Nachtwache" beleven wij de geschiedenis van enige mensen, maar het gaat tenslotte niet om dominee Heger cn zijn dochtertje om dr. Cornelia, om de kanelaan. of om de toneelspeler Stefan Gorgas. De kern van het probleem is het onze. De film richt zich daarom tot iedereen. Voor verdere gegevens zie men de adver tentie. Motorrijder in botsing met onverlichte motor De 21-jarige slager O. uit Midden- Beemster heeft gistermiddag bij een botsing aan de rechterzijde van de Noordervaart een zware hersenschud ding opgelopen. Hij raakte met zijn motor de 41-jarige K. uit Schermer - horn, die met een onverlicht motor rijwiel in de berm van de weg stond. Door de snelheid waarmee hij reed men heeft deze geschat op ruim zes tig kilometer werd O. met geweld tegen de grond geslingerd. Hij moest naar het Centraal Ziekenhuis worden overgebracht. Zijn duo-passagier, de 21-jarige R., kwam er zonder kleer scheuren af. K., die klaagde over pijn in zijn been. kon per Naco-bus naar zijn woonplaats terugkeren. Beide motorrijwielen werden zwaar bescha digd. Equipe Met- in Frankfurt Zaterdagavond is het Chevrolet- équipe uit Noord-Holland, dat deel neemt aan de Rallye de Monte Carlo, goed en wel in Frankfurt am Main aangekomen. Het équipe bestaat uit de heren Met uit Alkmaar, De Ruyter uit Hoorn en Zwart uit Wormerveer. De heer De Ruyter schreef ons, dat men gedurende de gehele reis lichte sneeuwval had gehad, tengevolge waar van de weg hier en daar glad was. Als de weersomstandigheden niet beter worden dan vreest men het gemiddelde van vijftig kilometer tijdens de wed strijd niet te zullen kunnen halen. Slacht-veemarkt van Maandag Op de markt van gisteren viel dui delijk te constateren, dat de behoefte aan varkensvlees even toeneemt. De belangstelling voor de varkens omvatte namelijk een veel ruimere kring dan gewoonlijk het geval is. Daardoor deed zich de omstandigheid voor, dat de ogenschijnlijk ruime aanvoer maar juist voldoende was om alle kopers te vreden te kunnen stellen. De handel is zeer vlot verlopen met toch lagere no teringen. Alleen voor de zware -var kens konden de prijzen van verleden week gehandhaafd blijven. Het kwantum koeien was minder; het aantal prima dieren zelfs uiterst gering. Door de hoge vraagprijzen is de handel rustig verlopen, met voor de prima dieren prijzen tot f 3.per kg. Ofschoon de kalveren in prijs niet ho ger waren men kan zelfs zeggen van even goedkoper is de handel toch stug geweest. ALDERT DEKKER ALS DRUMMER BIJ MAX WOISKI Naar wij vernemen zal onze stad genoot Aldert Dekker als drummer zijn medewerking verlenen bij het orkest van Max Woiski, de band die. zoals wij reeds eerder publiceerden. Donderdagavond een soiree dansante in 't Gulden Vlies organiseert. Teneinde de gedachtenwereld van de jeugd in zijn land te peilen en als het ware een geestelijk gelaat van die jeugd te kunnen projecteren, werd een uit gebreide enquête ingesteld. De heer Kanters zeide, dat men met dit onder zoek heeft trachten door te dringen in practisch alle sectoren van de jeugd en dat betekent tegelijk, dat men te ma ken kreeg met jonge mensen, inzonder heid wier ervaringen door de tweede wereldoorlog zeer sterk uiteenliepen. Laat men in dit verband slechts aen- ken aan de jongeman, die met de le gers der Vrije Fransen zijn vaderland uit de greep der bezetters bevrijdde, aan degene die zich schaarde in het verzet van binnen uit en aan de jonge man, die aan de kant van de vijand stond. Met onze vragen hebben wij ge tracht te zoeken naar dat wat hen, on danks die sterk uiteenlopende ervarin gen, die niet nalieten invloed op de persoonlijke groei uit te oefenen, ver enigt, naar dat wat voor allen beteke nis heeft. In totaal werden er vijf en dertig vragen opgesteld, die een zo breed mogelijk terrein van het leven verkenden, vragen op het gebied van het politieke, het sociale en het eco nomische leven, vragen over gezin en het strikte privé-leven van de jongens en meisjes, over hun al of niet bestaan de belangstelling voor godsdienst, phi- losofie, schilderkunst, letteren, de film. CONCLUSIES Om het resultaat van het onderzoek, zij het globaal, te kunnen overzien, vat te spreker dit samen rondom drie be langrijke punten. Ten eerste die aan gaande het privé-leven en het leven van de jongen of het meisje in het ge zin. Hoewel het aantal antwoorden hierop zeer gevarieerd was, werd over de verhouding tot de ouders in het al gemeen gezegd: Men moet hen maar accepteren zoals ze zijn. Laten we maar streven naar een soort accoord met va der en moeder. Vijandschap tegenover de oudere generatie is er niet. Het tweede kernpunt betrof de houding ten opzichte van politieke en economische vraagstukken. Voor politiek bleek niet veel interesse te bestaan. Een 23-jarige, parachutist vond de betekenis van de politiek, van het „hoe we worden ge regeerd" wel enorm, doch was van me ning, dat men het bemoeien ermee maar moet overlaten aan de deskundi gen. Bij de politieke jongerenbewegin gen (die in ledental achteruit gaan) ontbreekt de hartstocht. De jeugd heeft geen politieke leiders. Over economi sche problemen werd geen concrete me ning gegeven. Tenslotte vertelde monsieur Kanters over die gebieden, die in de culturele en godsdienstige sfeer kunnen worden samengevat. Er werd gevraagd naar de tien personen uit deze sfeer, die dooi de ondervraagde de belangrijkste wor den geacht. Merkwaardig was te con stateren, dat er geen kerkelijke leiders, geen geleerden of uitvinders werden genoemd, maar vnl. moderne auteurs HET ligt in de bedoeling de verkeers situatie op het kruispunt Kenne- merstraatweg, Kennemersingel, Heiloo- erbrug nog voor het zomerseizoen te verbeteren door middel van verkeers leiders en een drietal oversteekplaat sen. Er is lang gezocht naar een goede oplossing van dit ongetwijfeld lastige verkeersvraagstuk op deze hoek en men meent deze thans te hebben gevonden door al het verkeer te leiden om een in het centrum van het kruispunt te plaatsen verkeerszuil. Men bereikt hiermee, dat de verkeersstromen elkaar loodrecht moeten snijden, wat de kans op botsingen zo gering mogelijk maakt en wat bovendien tot voordeel heeft, dat de autobestuurder gedwongen wordt vaart le minderen voor de rech te hoek, die hij moet maken. Tussen de verkeersleiders is genoeg ruimte, waar de auto's zich kunnen opstellen om het verkeer van rechts voorrang te verle nen. 0°K de voetgangers en wielrijders worden netjes om de verkeerszuil gedirigeerd. Voor hen komen er drie dubbele oversteekplaatsen. Een ingrij pende verandering ondergaat ook de Wilhelminalaan, waarvan het begin aan de kant van de Kennemerstraat- weg wordt afgesloten door eèh breed trottoir. De verbinding tussen Wilhel minalaan en Harddraverslaan tot nu toe slechts gebruikt voor één-richting- verkeer zal daarom worden ver breed. Aan het begin van de Harddra verslaan komt een verkeerszuildie het verkeer uit deze richting lood recht naar de Kennemerstraatweg wijst. De Meervoudige Kamer te Alkmaar heeft hedenmorgen de wachtmeester der Rijkspolitie Sjieuwe B. en de beroeps jager Antoon K., beiden afkomstig uit West-Graftdijk, vrijgesproken. Zoals bekend, werd K. ervan beschul digd een gift te hebben gedaan aan de wachtmeester waardoor deze zijn plicht zou hebben verzaakt. De wachtmeester werd verweten, dat hij de gift had aan genomen en in strijd met zijn plicht had nagelaten een proces-verbaal op te ma ken. Veertien dagen geleden eiste de officier tegen ieder der verdachten vier maanden gevangenisstraf. Op 8 Februari zal in het Gulden Vlies te Alkmaar een provinciale me chanisatiedag worden gehouden, waar op de minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening S. L. Mansholt de betekenis van de fnêchanisatie voor de landbouw zai bespreken. Verder wordt op deze bijeenkomst het woord gevoerd door prof. ir. G. Riemer, ir P. de Putter en ir. G. Goemans. De mechanisatiedag is georganiseerd door de Stichting van de Landbouw in sa menwerking met de Rijkslandbouw- voorlichtingsdiensten. Veertien dagen geleden is in het district Alkmaar van de Koninklijke Ned. Biljart bond een begin gemaakt met de biljart- competitie 1952, waaraan door 42 teams wordt deelgenomen, die verdeeld zijn over twintig verenigingen, wat neer komt op ongeyeer 325 biljarters. Het bestuur van het district Alkmaar heeft vele moeilijkheden moeten over winnen om deze massale wedstrijden, die in vier maanden verspeeld worden, vlot te laten verlopen, maar door de goede medewerking van de caféhouders zijn deze moeilijkheden geheel opgelost. In deze competitie, die in drie afdelingen is gesplitst, namelijk A, B en twee C klasse, wordt fel gestreden om de be geerde titel van clubkampioen van het district Alkmaar van de KNBB. De, standen ziet er als volgt uit: A. 2 1212 183 6.62 10 Alcm. Victrix 2 650 171 3.80 10 Optimisten I 2 818 212 3.85 10 Excelsior II 2 706 173 4.08 10 2 952 188 5.06 8 2 794 153 5.18 8 Driesprong 2 559 176 3.17 8 Optimisten II 2 801 190 4.21 6 Drie Ruiten 2 871 1S7 4.65 6 Onder Ons 2 627 185 3.38 4 B. Gekroonde Valk 2 669 195 3.48 12 Lindenhoek 2 619 200 3.09 12 Excelsior I 2 632 238 2.65 12 Rust Wat 2 700 170 4.11 10 Doorbraak 2 499 165 3.02 8 Witte Huis 2 553 191 2.89 7 Z.E.K.Z 2 563 208 2.70 7 Driesprong 2 551 152 3.62 6 Drie Ruiten 1 289 332 3.32 4 De Molen 2 522 225 2.32 2 Excelsior II 1 212 95 2.23 0 C I. Oude Poorter 2 619 270 2.28 14 2 622 343 1.81 14 Drie Ruiten I 2 675 288 2.34 12 2 460 335 1.37 12 2 482 251 1.92 10 Drie Ruiten II 2 526 229 2.29 8 Onder Ons 2 612 313 1.95 8 Alcm. Victrix 2 522 308 1.62 8 Gekroonde Valk 2 512 276 1.85 8 Witte Huis 2 528 318 1.66 6 C 11. Gekroonde Valk 2 433 451 0.96 16 Witte Huis 2 425 390 1.08 14 Oude Poorter 2 511 341 1.49 13 Driesprong 2 553 272 2.03 12 De Waag 2 452 334 1.35 12 De Molen 2 503 351 1.43 9 Lindenhoek 1 273 209 1.34 7 Alcm. Victrix 1 276 178 1.55 6 Rust Wat 2 357 393 0.90 6 D.E.S. 1 2 407 402 1.00 3 D.E.S. II 2 251 488 0.51 2 (Te lezen: gesp., caramb., brt, moy. en PROMOTIES RIJ DE BELASTING DIENST De schrijver van 's Rijks Belastingen D. Houtkoper te Alkmaar aan het kantoor D B. I. en A. is benoemd tot adjunct-commies-titulaif. Mej. M. IJ. van der Riet, tijdelijk schrijfster van 's P:iks Belastingen te Alkmaar (kan or D.P 1 is benoemd tot schrijfster in vaste dienst.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2