f I'ia. Pam en Pom in Zwitserland"^ Kopfiie UcMt^uw-cui In de greep van de woestijn JIMMY BROWN ALS AUTORENNER Alcohol als medicijn voor kippen HeiSooër plattelandsvrouwen vierden eerste lustrum Clandestiene distilleerderij in de Beemster „Dagelijks zijn dozijnen lopers in overtreding' Het Radioprogramma Feestavond mei een bont programma Drie selectiewedstrijden van afd. Noord-Holland Zuid-Scharwoude Langendij'k Z.- en N. Schermer Door pech achtervolgd I>1NSDAU JAMIAKI 1952 49. Ja, Pim had dat nu wel gezegd: „Alles komt in orde!" Maar hoe" Pim, Pam en Pom begrepen heel goed, dat dat niet zo gemakkelijk zou zijn. Om Paultje moed in te spreken hadden ze over de rand geroepen: „We komen di rect terug om je eruit te halen", maar ze wisten zelf nog niet hoe ze dat zaak je op moesten knappen. „We kunnen het beste zo vlug mogelijk naar huis toe gaan", zei Ina. „Dan kan Vader ons helpen. Alleen zal Vader erg boos zijn. We mogen hier eigenlijk helemaal niet komen". „Ja. dat heb je nu al een paar maal gezegd", riep Pim ongeduldig. „Maar waarom dan niet?" „Omdat hier ergens de Boze Beer moet wonen". „Oh", zeiden de broertjes alle drie heel onnozel. „Is deze berg dan soms de Be- renpiek?" Ina knikte. „En waarom is Paultje dan hierheen geklommen?" „Ja, dat begrijp ik ook niet goed. Ik denk, dat hij dacht dat jullie hem niet zouden durven volgen en dan was hij vanzelf weer gauw teruggekomen. Wij wisten niet, dat jullie zo goed klimmen konden". „En of!" riep Pim en stak toen zijn neus in de lucht. „Ik ruik iets vreemds". „Ja. ik ook al een hele tijd!" riep Pom. „Een berenlucht!" Zij wisten niet, dat er al die tijd al een klein beertje nieuwsgierig naar hen stond te kijken. Justitie, vroeg de verdediger toepassing van de geldboetewet. Mr. Alblas achtte de aard van het ten laste gelegde echter zo ernstig, dat hij zich aansloot bij het requisitoir. Leverancier onbekend. De zaak die hierna diende en waarin B. H. uit Wormer als verdachte terecht stond, hing nauw met de voorgaande samen. H. vas ten laste gelegd, dat hij in begin 1951 een mandfles met tien liter jenever had afgeleverd bij een inmid dels opgeheven advocaatfabriek te Schoorl. H. gaf dit toe. doch hij weiger de te zeggen van wie hij de alcohol had betrokken. Hij wilde niet toegeven dat K. de leverancier was geweest. De rijksadvocaat was er van over tuigd, dat H. Je drank niet op normale wijze heeft betrokken en dat hij dus wist dat hij de accijnzen ontdook. Hoe veel keer verdachte aan dergelijke transacties heeft deelgenomen/achtte mr. Korthals Altes van weinig belang. Hij vroeg een gevoelige gevangenis straf en verbeurdverkliaring van de drank. Mr. Vellinga requireerde hierna drie maanden gevangenisstraf. Een maand. Ook in deze zaak trad mr. dr. Berk houwer als verdediger op. Spreker be toogde dat nooit bewezen kan worden dat H. meer dan tien liter alcohol heeft vervoerd, ook al vermoedt de Justitie achter deze zaak een „drankaffaire als een berg". Als verdachte gestraft zou worden omdat hij meer dan één liter alcohol vervoerde zonder daarvoor het vereiste geleidebiljet te hebben, kan men dageliiks talloze dozijnen mensen bekeuren die een ruime inkoop hebben gedaan in een winkel voor gedistilleerd. Het feit dat H. een fles van tien liter vervoerde zonder dat hij in het bezit was van een geleidebiljet. impliceert niet dat hij geen accijns heeft betaald Spreker achtte het zeer goed mogelijk dat zijn cliënt de drank van een kaste lein had betrokken. Mr. Alblas. die hierna uitspraak deed. zeide de indruk te hebben dat H. de al cohol niet op regelmatige wijze heeft betrokken. De politierechter veroor deelde de man hierna tot één maand gevangenisstraf. Toen enkele ambtenaren van de ac cijnzen onlangs een onderzoek instelden bij de pluimveehouder K. K. te Beem ster, troffen ze in zijn woning een com plete distilleerderij aan. Er stonden twee distilleertoestellen en weldra vond men ook twintig liter alcohol van meer dan 50 pet. Niet minder dan vier feiten konden hem ten laste worden gelegd: het vervaardigen van de toestellen, het voorhanden hebben er van, het stoken van alcohol en het in voorraad hebben van gedistilleerd. De Alkmaarse politierechter, mr. J. N. Alblas, voor wie K. zich gisteren had te verantwoorden, vond het uitoefenen van deze clandestiene distillatie zó ernstig, dat hij K. veroordeelde tot acht weken gevangenisstraf. Het vonnis was overeenkomstig het requisitoir van de Rijksadvocaat, mr. E. J. Korthals Altes, en dat van de officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga. Het pleidooi. De verdediger, mr. dr. C. Berkhou wer, zette uiteen dat zijn cliënt de al cohol niet gebruikte om er mee te han delen, doch de drank als medicijn aan zijn kippen gaf, die aan een ingewand ziekte leden en anders niet waren te genezen. Daar het voor de eerste maal was dat K. in aanraking kwam met de WOENSDAG 23 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.J 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram.- rnuziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Schoolradio 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Orgelspel. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Drs. W. A. Nell: „Zorg en Liefde, wijsgerig beschouwd". 11.30 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Piano-duo. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte mu ziek. 13.50 Regeringsuitzending: Jeugd uitzending: Drs. A. Deeleman: „Madoera eiland van veeboeren en zeelieden". 14.00 Gesproken portret. 14.15 Jeugdocncert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Piano-recital. 15.30 Voor de jeugd. 16.10 Idem. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara varia. 18.20 Actualiteiten. 18.30 R.V.U. Dr. J. C. A. Fetter: „De mens en zijn lot". 19.00 „Tussen Tokio en Kyoto", causerie 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Metropole Orkest en solisten. 20.50 Aetherforum. 21.30 Omroepkoor en -or kest. 22.15 Gevarieerd progamma. 22.45 „Tussen mens en nevelvlek", causerie 23.00 Nieuws. 23.15 en 23.4524.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Een woord voor de dag. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor d zieken. 9.30 Gram.muziek. 10.15 Gram muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.20 „De amourette van Cathe rine d"Orléans", hoorspel. 12.00 Viool ei piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- iingen. 12.33 Amusementsmuziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.15 Radio Philharmonisch Sextet. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Wals muziek. 15.45 Voor de jeugd. 16.30 Zen dersluiting. 18.00 Nieuwsi 18.15 Gram. muziek. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Spec trum van het Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Commen taar Familiecomnetitie. 20.00 Concert gebouworkest. 21.10 „Internationale sa menwerking: Luxe of noodzaak?", cause rie. 21.30 Salonorkest. 21.55 Gram.muziek 22.12 Pianorecital. 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram, muziek. 22.45 Avondoverdenking.O 23.0 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35 24.00 Gram.muziek. OPLOSSING HERSENGYMNASTIEK 1. Bevordering van culturele doelein den; 2. Dokter is een beroepsaanduiding, doctor is een wetenschappelijke titel; 3 4 maal, 1 vóór-, 3 achterzij: 4. Allebei even zwaar; 5. Hondenkenner; 6. October 7 Dan klopt de stormwind aan de deur; 8. Vis-soort weeraal; 9. 2de Zondag in Mei; 10. In Peru. op weg naar 61. Nog vóór de Maat goed en wel van de schrik bekomen was, zag hij plotse ling Kappie uit de ravage te voorschijn komen. De ogen van de Maat rolden bijna uit hun kassen, toen hij zag, hoe Kappie met een hoofs gebaar het pakje met de kostbare steen aan het bruidje overhandigde. warring in het luchtschip afhandig had ben wij nu mogelijk gemaakt! Zie toch meer mensen op het toneel. Van de ene „Ziehier mejuffrouw, het geschenk weten te maken. hoe blij en gelukkig zij kijkt!" kant kwam de postbode, die vol trots van uw vader. Ik hoop, dat ge het ja De tranen schoten de Maat in de ogen 1 Inderdaad had het bruidje haar schrik een gebonden Trol de Trooster mee- in geluk en voorspoed zult dragen!" toen hij naar dit gelukkige schouwspel helemaal vergeten en met een stralend voerde en van de andere kant storm- En met een zwierige buiging gaf hij keek en met een verheerlijkte blik gezicht bedankte zij Kappie. den twee agenten naderbij, haar de steen, die hij Trol in de ver- mompelde hij in zichzelf: „En dat heb- Doch plotseling verschenen er nog 'pOEN gisteravond mevr. Glynls- Schermerhorn als presidente van de Ned. Bond van Plattelandvrouwen, af deling Heiloo, de eerste lustrum-vie ring van deze afd. opende, was de Rustende Jager tjokvol met belang stellenden. Door mevr. Glijnis werd allereerst een overzicht gegeven van wat er in die vijf jaren was bereikt. Voorts memoreerde zjj de excursies, exposities, uitstapjes, kookdemonstra ties e.d., zangelub, de Engelse les en het handwerk-clubje. Ook de mode-show, uitgaande van de Landelijke Bond. werd in herinne ring geroepen. Daarna kreeg mevr. Best, voorzitster van de feestcommis sie, het woord. Zij feliciteerde bestuur en leden met het bereiken van dit lus trum. Als cadeau van de leden werd hierna een prachtig groot kleed - be stemd voor de bestuurstafel - overhan digd. Het heeft in het m'dden het wa pen van Heiloo, terwijl het geheel om zoomd is met aparte stukjes stof, waar op alle leden hun handtekening had den geborduurd. Inderdaad een fraai en bijzonder geschenk. Ontwerpsters waren de dames De Wit, die een woord van gelukwens daaromtrent in ontvangst mochten nemen. De heer H. Mulder feliciteerde de afdeling Heiloo namens de Holl. Mij. van Landbouw en wees er op, dat beide verwante af delingen veel met elkaar samenwerken en dat dit steeds op prettige wijze was geschied. Spreker hoopte, dat dit ook in de toekomst zo zou mogen blijven en overhandigde als blijk van waarde ring voor het vele nuttge, door de ju bilerende vereniging' verricht, een voorzittershamer. De Landelijke Hij- vereniging had van haar belangstel ling bij dit jubileum bljjk gegeven, door het zenden van bloemen. Het feestelijke gedeelte Na al deze vriendelijke woorden aan het adres van de juilerende afdeling werd overgegaan tot het feestelijke gedeelte van de avond en mevr. Best trad als conferenciere op. Zij deed dit op prettige en vlotte wijze en de 24 programma-nummers werden alle naar voren gebracht met een élan artisten waardig. Al deze nummers te noemen zou te veel plaatsruimte in beslag nemen, we willen slechts vol staan met het noemen van de decla- matrice mevr. Kloosteroer, het werke lijk koddige „Ochtendgymnastiek", de zang van de dames Beemster, Nes en Muijs; de „Nieuwerwetse kok" van mevr. Selhorst en de groep dames, die „De Vrije Vrouwen" opvoerde. Ook het klompendansje met muzikale be geleiding van de accordeonniste mevr. Zwart en de zang van het zangclubje van de afdeling, onder leiding van mevr. Van Lienen oogstten grote bij val. Een bijzonder compliment willen wij brengen aan de amateur-gooche laar, de heer Nienhuis uit Heiloo. Tenslotte volgde een bal, dat een waardig slot gaf aan deze grootse lustrumviering. „De wereld heeft geen wachtkamer" Op aangrijpende wijze is Zaterdag avond door de toneelvereniging „Falkland" uit Heiloo „De wereld heeft geen wachtkamer" opgevoerd. De regie, die in handen was van de heer J. Hoed, die tevens een der hoofd persoon uitbeeldde, was uitstekend. Dit boeiende, doch moeilijk stuk van Maurits Dekker wordt op Zaterdag 26 Jan. en 2 Febr. a.s. nogmaals opge voerd. Mevr. Speur werd deze avond gehuldigd in verband met haar 25- jarige toneelloopaan en mocht harte lijke woorden van dank, gesproken door voorzitster Keesman in ontvangst nemen. GESLAAGD Voor het diploma m'oderne Bedrijfs- boekhouding slaagde dezer dagen de heer Gerard Kossen. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 22 Jan. De aanvoer bestond hedenmorgen uit ongeveer 500 runderen. De handel in vette koeien was veel vlugger dan de vorige week, waardoor de prijzen thans vaster wa ren. Hetzelfde beeld vertoonde de markt voor de geldekoeien. Daarente gen was de handel in verse koeien kalm gestemd. De vraag naar nuchtere kalveren was groot, vandaar dan ook de hoge prijzen. Enkele vette kalveren v/aren bepaald duur. Een vlugge han del was er ook op de schapenmarkt voor lammetjes. Kalm was echter de vraag naar vette schapen. De varkens- markt verliep voor vette varkens stroef; de hoogste prijs was f 2.18, doch het merendeel werd verkocht voor f 2.12. De handel was stug. Voor biggen was de vraag aanvanke lijk goed, doch later trad een kentering in als gevolg van het grote aanbod. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 22 Jan. 1952. Witlof 2238; bloemkool 2336; rode kool 716,50; Savoye kool 6,509,50; groene kool 8,5021,50; spruitkool 1244; boerekool 712; an dijvie 2661; rode bieten 625; win terpeen 5,5018,50; waspeen 1938; uien 735, drielingen 17, nep 16; prei 1022; selderie 7,506,50; peterselie 6; knolselderie 220; Bramley Seedling 1619; Goudreinetten 2036; Winter- jan 2838. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 22 Jan. 1952. 50.000 kg rode kool 715,90; 25.000 kg gele kool 6,50 8.80. 70.000 kg groene kool 7,50 14,70; 130.000 kg witte kool 6—12; 8500 kg uien 33,60—34,50, grove 33.40—34,70; 1500 kg biet A-21; 2.000 kg peen B 19.80; 300 kg andijvie 3746. 300 kg spruiten 20—27; 200 kg witlof BI 37. NOORDERMARKTBOND, 22 Jan. 1952. 16.500 kg uien 33,9034,70, gro ve 33.7034,80, drielingen 3133, nep 20; 1500 kg biet B 18; 2.000 kg andijvie 45, II 25—35. B 14—22; 62.000 kg rode kool 9—15.30; 7200 kg gele kool 7— 920; 15.000 kg groene köol 8,60—12,90; 160.000 kg Deense witte kool 612,50. De afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B. heeft voor Zondag 3 Februari twee selectiewedstrijden vastgesteld op het terrein van „De Foresters" te Hei loo. Het gaat tussen Drechterland/ Waterland—Kop van Noord-Holland en Alkmaar en omstrekenZaanstreek. De opstellingen zijn: Comb. Drechterland/Waterland: C. van Ottenbros (Hollandia)C. v. d. Berg (Hollandia) en J. Doodeman (Zwaagdijk); C. Wals (OFC), T. Fon- teijn (OSV) en J. Markesteijn (OSV); H. Appel (RKVVS)F. Kok HOOFD VAN DE KLEUTERSCHOOL Mej. W. Mercuur, hoofd van de Kleuterschool te Harkstede (Gr.), is benoemd tot hoofd van de Kleuter school te Zuid-Scharwoude. BURGERLIJKE STAND Geboren Anna Chr., d. van P. Aar- dema en N. Vroegop. Petrus M., z. van C. Zonneveld en G. J. Brink. Klaas, z. van D. Barten en J. Swager. Overleden Theodorus Rijper, 68 jaar, gehuwd met C. Jonker. (Zouaven), N. Pelder (Monn.dam) en W. Zijlstra (Hollandia). Kop van Noord-Holland: N. Koorn (Flevo); A. Lomans (HRC) en D. J. Wulfelé (Helder); W. v. Mullem (Wa tervogels), IJ. Bos (DTS) en D. Ramler (WGW)E. Langerak (HRC>, C. Winkel (Schagen), C. Ruijter (Flevo), C. Vlug (DTS) en J. B. v. d. Maas (HRC). Zaanstreek: C. Berger (SVA)H. Stam (Zaandijk) en C. W. Mensonides (ZFC); J. ter Beek (KFC), H. Diets (WFC) en J. Smit (ZFC); Th. Kramer (GVO), B. Aten (WFC), IJ. Snelders (Zaandijk), D. Ewouds (Zaandijk) en H. Bout (ZFC). Alkmaar en omstreken: C. Stam (Eg- mondia)A. Keesman (CSV) en G. Graas (Ale. Victr.); P. Breg (Alc. Vic- trix), C. Roetink (RKAFC) en H. de Leeuw (Alc. Victrix); P. Zwart (Zil- verm.), P. Sneider (Alkm. Boys), C. Kooy (Alkmaar), M. Goosens (Alc. Vic trix) en H. Stolk (CSV). Reserve's: A. Blauw (Alkm. Boys) en G. Brouwer (Alc. Victrix). Bovendien is voor Zondag 10 Februari een selectiewedstrijd vastgesteld op het terrein van „Egmondia" te Egmond aan Zee. Daar komen de volgende ploegen tegen elkaar uit: Elftal A: Kugel (Kaagvogels)De Graaf (Vesdo) en Koot (Vios); Tromp (SRC), Schouten (Schagen 2) en Geen- sen (Petten); Siepel (Kaagv.)..Stikkel- man (SRC), Bouma (Flevo), Kleverlaan (Zeevogels) en Bedorf (Alcmaria Vic trix 3). Elftal B: Druif (N.Niedorp); Beere- poot (Woudia) en Stapel (Valken); Dekker (WFC 4), Scholten (Uitgeest), Schoemaker (Uitgeest); Kramer (Alcm. Victrix 3), Mul (Egmondia), Bos (St. Victor), Van Tunen (SVA) en Schout- sen: (Westfriezen). Reserve's: Meijer (Berdos), Wiering (Westfriezen), Doodeman (Hugo Boys), Buiten (Vios). Een minimumstraf van f 100.— Voor de politierechter te Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stond gisteren een café houder uit N. Schermer terecht, die op alle mogelijke manieren door het pcch- duiveltje schijnt te worden achtervolgd. Als zijn verweer op waarheid berust en de rechtbank scheen dit inderdaad aan te nemen is zijn geval in Alk maar een unicum. De caféhouder Van T. kreeg op 9 April van het vorige jaar bezoek van enige controlerende ambtenaren, die in zijn zaak enkele sigaren en sigaretten aantroffen, welke niet van banderollen waren voorzien. De man werd geverba liseerd en hem werd een transactie aanbod van f 10 gedaan, waarna geen strafvervolging zou plaats vinden. Van T. was echter van mening dat de zaak op een misverstand berustte en daar hij vreesde zijn vergunning voor het ver kopen van tabaksartikelen te zullen ver liezen, ging hij niet op het transactie- voorstel in en wachtte een dagvaarding af. Ter rechtszitting verklaarde de café houder gisteren, dat de niet gebande- rolleerde sigaren en sigaretten voor eigen gebruik waren geweest. Hij had zijn rookwaar bij de voor de verkoop bestemde tabaksartikelen gelegd omdat het daar goed droog was. Van T. ver telde dat hem zijn vergunning inmid dels toch is afgenomen. De Rijksadvocaat, mr. E. J. Korthals Altes, noemde het een heel ongelukkige samenloop van omstandigheden, daar de minimumstraf die hij kon vorderen f 100 bedroeg. Mr. Alblas sloot zich hierbij aan. De politierechter gaf Van T. in overweging een gratieverzoek in te dienen bij de Koningin, zodat de straf misschien alsnog wat kan worden ver licht. 14) „Bravo. We laten ons niet op de kop zitten. Als we er niet min of meer openlijk in kunnen komen, moe ten we het heimelijk doen. In het kort ie dit mijn plan: het is vanavond volle maan, dus het zal helder licht zijn, maar dat hindert niet zolang we voorzichtig zijn en in de schaduw blijven. Omstreeks middernacht zul len we op verkenning gaan, misschien vinden we ergens een opening in de muur of een punt waar hij niet zo hoog is. Als we op onze paarden gaan staan, moeten we de bovenkant kun nen bereiken en ons aan de andere kant kunnen laten neervallen.Hamed zal met ons meegaan en daarna hier met de paarden terugkeren, en slechts wij drieën zuil, de stad binnengaan". „En als we nu eenmaal binnen zijn, wat dan?" vroeg Gary. Jane wierp hem dezelfde snelle blik toe ais de vorige maal. „Nou, ik spreek vloeiend Arabisch, zoals u weet. Jullie moeten als Trap pistenmonniken zwijgen, doen alsof, door: MARJORIE VERNON ]e doofstom bent. We kunnen mis schien een schuilplaats in de stad vin den en ik zou de boodschappen kun nen doen tussen honderd andere viouwen zal ik in mijn zwarte abba niet opvallen. Bovendien vertrouw ik dat ik die exclusieve sheik, als ik eenmaal goed en wel binnen ben, wel zal kunnen bewegen om wat vrien delijker en toeschietelijker te zijn. Als ik hem er maar van kan overtuigen dat ik geen slechte bedoelingen met aat spionneren heb en ik slechts ma teriaal voor een boek wil verzamelen, draait hij wel bij". „Ik weet het niet. Als hij er zo op ge steld is om vreemdelingen aan de verkeerde kant van de muur te hou den en geen bezoekers toelaat, zal hij er allerminst op gesteld zijn dat er over zijn stad wordt geschreven", ar gumenteerde Gary. Jane Frask schudde haar hoofd. „U zou verbaasd staan hoe heerlijk de meest onwaarschijnlijke mensen het vinden om in een boek op te tre den", sprak ze. „Dan verliezen ze al nun terughouding en kronkelen zich in allerlei bochten om je van dienst te zijn, mits ze maar in druk ver schijnen". „Wel, misschien heeft u gelijk". Gary haalde zijn schouders op. „Ik voor mij vind het een onzinnig en roe keloos plan". Jane Frask wierp hem een blik toe waarin duidelijk minachting te lezen viel. „Ja, als u bang bent, hoeft u na tuurlijk helemaal niet mee te gaan", merkte ze vol verachting op. „Natuurlijk ben ik niet bang". Cromer bloosde diep. „Ik dacht alleen maar aan jullie vrouwen. „U hoeft zich om mij niet ongerust te maken en wat Mara betreft, ik heb haar van te voren gezegd dat deze on derneming een zeker risico zou mee brengen. en het feit dat ze bereid was dat risico te nemen, was oorzaak dat ik haar als mijn secretaresse aanstelde." „Natuurlijk, ik vind het niets grie zelig", zei Mara haastig. „Integendeel ik verheug er me erg op". „Als dat in orde is, kunnen we beter een paar uur rusten voor we beginnen", besloot juffrouw Frask. „Kom allebei tegen elf uur in mijn tent, dan kunnen we ons gaan schminken". Mara dacht dat ze onmogelijk zou kunnen slapen van louter opwinding, 50. Meneer Giebel voorzag zich van een flink stuk papier, een potlood en een chronometer en daarop begon hij ijverig te rekenen. Hij nam namelijk eerst de snelheid op van de Serrari van Luigi Rinaldini, daarna de snel heid van de Betha Parisia van signor Armando en tenslotte die van Jim my's Meteoor en reeds na een paar ronden kwam hij tot een vreemde con clusie, een conclusie, die hem in hoge mate verontrustte. Hij ontwaarde na melijk, dat Jimmy voortdurend ronden maakte van 4 minuten en 15 seconden. Rinaldini ronden van 4 minuten 32 seconden en Armando ronden van 4 minuten 12 seconden Jimmy haalde dus we] terrein in, maar hij verloor telkens een paar seconden aan de blau we racewagen van de wereldkam pioen... „Hoe kan dat?" mompelde meneer Giebel „Hoe is het mogelijk, dat die Betha Parisia van Armanrlo nog sneller is dan mijn Meteoor, waar in wij Jimmy's uitvindingen hebben toegepast? Zouden die kerels dan toch achter ons geheim zijn gekomen'" Meneer Giebel tandenknerste van er gernis: „Er is verraad in 't spel", bromde hij. maar zodra haar hoofd het kussen nad aangeraakt, eiste de natuur haar rech ten op en sliep ze in. Er scheen haast geen tijd verlopen te zijn toen ze wakker schrok doordat ze stevig bij haar arm werd geschud en toen ze zich op haar elleboog op richtte, slaakte ze een verschrikte kreet bij het zien van een grote lelijke Ara bische vrouw van middelbare leeftijd, gekleed in een haveloze zwarte abba, die zich over haar heen boog. „Wie bent u? Wat wilt u van me?" riep ze uit. „Wat ik wil? Die is goed! Ik wil dat je er "uit komt, en wakker wordt, jij luie meid!" was het volkomen onver wachte antwoord. „O!" Er ging het meisje een licht op en ze lachte van verrukking. „O, maar u bent prachtig! U bent net een echte Arabische vrouw!" „Natuurlijk" Jane Frask sprak op gewekt. „Ik doe de dingen nooit half doe de dingen helemaal niet of doe ze goed, dat is mijn motto. Maar kom nu mee, het wordt onze tijd". Mara liet zich dat geen tweede maal zeggen en sprong op. Weldra onder wierp ze zicli' aan de schminkkunst van Jane's bekwame- handen. „Ziezo, zo kan het wel", sprak ein delijk de schrijfster en Mara moest even lachen. „Ik vóel me zelfs anders" verklaar- „Er zal je niets overkomen zolang je je mond maar houdt", was het karak teristieke commentaar van juffrouw Frask. „Nu gaan we op weg. Waar is die kerel? Waarschijnlijk bezig zich in. zijn scheerspiegel te bewonderen." Maar juist op dat ogenblik verscheen een lange knappe gestalte in sneeuw witte haik en met blauw afgezette bur nous en vertelde dat alles klaar was voor de start. ..Gary! Wat zie je er enig uit! Is het geen schitterende onderneming?" riep Mara uit en haar blauwe ogen onder de zwart-aangezette oogleden straalden van enthousiasme. Hij wierp een blik op haar en glim lachte even. „Nog wel. sprak hij veelbete. e- nend. O, wees toch niet altijd zo'n spel breker Ik vind het dol, net een film". Ze volgden Jane Frask en bestegen hun paarden en Mara moest lachen toen de schrijfster zonder plichtplegin gen haar zwarte gewaad bij het op stijgen optilde, waardoor haar rijbroek en laarzen daaronder te zien kwamen. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6