Pim, Pam en Pom in Zwitserland In de greep van de woestijn ZONDAG BRACHT RUST IN HET GETEISTERDE CAIRO ZWITSAL Lodewijk van Deijssel overleden WEK DE GAL IN UW LEVER OP Verontwa. Nederlandse kolonie bleef onverlei Driehonderd arrestaties Ze xijn er-dol opl Kutdee HONING SIROOP Drie vliegvelden voor de VS in Belgie Vier en veertig doden bij busongeluk in Mexico Russen wijzen Westelijk voorstel af de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! H.M. de Koningin opent nieuwe Doesburgsebrug PLANTER IN INDONESIË VERMOORD Ruim drie van de Hen lusten geen borrel Portret van De Ruyter naar Vlissingen Lamberty liet Strobel en De Failly achter Zonder verlof aan land gegaan JIMMY BROWN ALS AUTORENNER Regering grijpt bij bepaalde gemeentelijke leningen in Belangrijke figuur uit onze letterkunde Het Radioprogramma Wereldbank zi olie explo Mossadeq's pc Teheran ong Politieke partijs Adenau MAANDAG 28 JANUARI 1952 (Vervolg van pag. 1) Alle bedrijven lagen stil en verschil lende Europese kantoren trachtten het vrouwelijk personeel in veiligheid te brengen. Voorzover de droeve balans kan worden opgemaakt, zjjn er twintig Egyptenaren om het leven gekomen, terwijl er 200 werden gewond. Er vie len acht Britten, o.w. vermoedelijk de bekende econoom James Graig. Acht tien Engelsen worden nog vermist. De schade bedraagt naar schatting 10 mil- lioen Eg. Ponden. Zwltsal Kinder Honing Siroop, is «pedaal voor da kleintjes gemaakt Zacht In samenstelling, Wonderlijk In werking. U moogt niet verzui men met deze heerlijk* Hoestsiroop een proef te nemen. U wilt dan nooit andere meer (Advertentie, Ing. Med.) Volgens het Brusselse blad De Stan daard zullen in de Antwerpse Kempen drie Amerikaanse vliegvelden met start banen van twee en een halve kilometer worden aangelegd. Hiervoor zullen plm. driehonderd hectare grond worden ont eigend. Bij een autobusongeluk nabij Puebla In Mexico zijn Zaterdag 44 personen, onder wie drie kinderen, levend ver brand. De bus was vol arbeiders, ter wijl zich ook passagiers op het dak be vonden. Voorts werden twee grote va ten benzine vervoerd. Deze vlogen in brand en het vuur greep zo snel om Zich heen, dat de passagiers zich niet ln veiligheid konden brengen. De chauffeur is voortvluchtig. CEN woordvoerder van de Egyptische delegatie bij de V. N. te Parijs, ver klaarde, dat zijn land zeer waarschijn lijk de diplomatieke betrekkingen met Engeland zal verbreken. Het blad „Al Misri" weet dit positief te bevestigen. Gisteren protesteerden alle landen, die een diplomatieke vertegenwoordiging in Egypte hebben tegen de gebeurtenis sen in Cairo. Hieronder zijn ook de Arabische staten. Het duurde tot Zondag eer de ru3t in Cairo langzaam terugkeerde. Wel brandde het nog overal en men was nog druk bezig met het onderbrengen van de talrijke gewonden in ziekenhui zen en noodhospitalen. Het plunderen gaat nog voort. Het bovenmenselijke is van politie en militairen geëist, eer zij de toestand meester waren. Men heeft een cordon getrokken rond het gehele stadscentrum, waar het oproer het he vigst was. Er werden 300 arrestaties verricht. De politie beschikte over lijs ten van „linkse personen", die verant woordelijk worden geacht. De Neder landse kolonie in Caïro is geen leed berokkend, zo werd verklaard. De staat van beleg voor de stad houdt ln, dat onbevoegden zich tussen zes uur 's avonds en zes uur 's mor gens niet op straat mogen bevinden. In de desbetreffende regeringsverklaringen worden „ophitsers en vijandige ele menten" ervan beschuldigd de oprechte nationale gevoelens van de Egyptische jeugd te hebben opgezwiept en in ver keerde richting geleid, tot het dienen van hun eigen doeleinden. Nahas Pasja zeide in een radiotoespraak, meer ge griefd te zijn door de troebelen van Zaterdag dan door het Britse optreden in Ismailia. gTERKE eenheden van „Scots Guards" en de „Goldstream Guards", die up Cyprus verbleven, zijn naar Suez scheep gegaan. De censuur, die sedert de Palestijnse oorlog in Egypte bestaat is aanzienlijk verscherpt. De plaatsvervangende hoge commis saris van de Sowjet-Unie in Oostenrijk, generaal-majoor Kraskewitsj, heeft het voorstel van de Westelijke hoge com missarissen om hun regeringen het on verwijld sluiten van een staatsverdrag aan te bevelen, afgewezen. Starhemberg's landgoederen aan zijn zoon overdragen De voormalige Oostenrijkse prins Starhemberg heeft alle rechten op 82 landgoederen en eigendommen, die hem door het hoogste gerechtshof te Wenen zijn toegewezen, aan zijn 18-jarige zoon overgedragen. "Het was frappant te ontdekken, van de 1000 ondervraagde King's Cross rokers er 896 een Jaar geleden óók reeds King's Cross sigaretten rookten I* (Uit een vertrouwelijk rapport over een in een deel van om land ingesteld rokersondenoek) De conclusie is duidelijk: King's Cross Virginia is goed en blijft constant. Zij, die éénmaal King's Cross hebben gerookt, gaan niet meer over op een ander merk. Voor hèn geldt: 80 cent per 20 stuks De welhaast klassieke schipbrug van Doesburg behoort thans voorgoed tot het verleden, sedert gistermorgen H. M. Koningin Juliana de moderne, Stalen bmg, die Doesburg met het Westen van het land verbindt, heeft geopend. De opening geschiedde origi neel. Een scherm, waarop de oude schipbrug was afgebeeld, week naar twee zijden weg, nadat H. M. de Ko ningin aan een koord had getrokken. Onder het geloei van sirenes en stoomfluiten van fabrieken en schepen, schreed de Koningin, gevolgd door tientallen autoriteiten en honderden belangstellenden over de nieuwe brug. De rondrit die hierna volgde van H. M. door het stadje, werd een ware triomf tocht. De planter G. W. I. Whitlau, verbon den aan de theeonderneming Gedeh, is Zaterdag op de plantages der onderne ming door vier schoten in de rug ge dood, toen hij zich in de tuinen bevond voor bespuiting van het theeblad. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft aan mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevol king onlangs de vraag gesteld: „Drinkt U geregeld, zo nu en dan, zelden of nooit sterke drank?" De resultaten zijn: geregeld 4 pet., zo nu en dan 25 pet., zelden 39 pet., nooit 32 pet. Drie op de tien volwassen Ne derlanders drinken volgens dit onder zoek dus nooit sterke drank. De gemeente Vlissingen heeft een fraai portret van admiraal De Ruyter in bruikleen verkregen. Het is eigen dom van jhr. Elias van Stabroeck te Brussel, een afstammeling in rechte lijn van een der dochters van de grote zeeheld. Het doek is waarschijnlijk ge schilderd door Ferdinand Bol en gevat in een lijst met marine-emblemen. Destijds bezaten de admiraliteiten in Nederland elk een dergelijk portret met embleemlijst. Het drama op Floreana Over de heer E. Lamberty, de man, die met het zeilbootje Anna Elisabeth een wereldreis maakt, is kortelings nog al wat te doen geweest. Htf zou nl. de te Hoorn woonachtige Duitser Strobel en de Belg De Failly hebben beroofd en 55. Jimmy besefte ook wel, dat hij een riskant spelletje aan het spelen was. „Wat ik doe, gaat tienmaal goed", mompelde hij, „maar de elfde keer mislukt het en dan vlieg ik als een tol de bocht uit. Tóch is dit de enige ma nier om nog iets van deze race terecht te brengen, want ik moét en ik zal die heren van de Betha Parisia fabrieken eens tonen, dat zij met mij geen grap jes moeten uithalen. En daarom, hup maar weer! Daar is weer een nieuwe bocht. Vooruit Jimmy, laat nog maar 's zien wat je durftEn voor de zoveelste maal vloog Jimmy's meteoor op twee wielen door de bocht. Intussen besefte meneer Giebel amper nog, dat hij leefde. Door middel van de micro foon had hij natuurlijk ook vernomen, welke kunsten Jimmy in de bochten uithaalde, maar zelf wilde hij niet gaan kijken, omdat hij Jimmy, van zijn vaste plaats af, op de hoogte wilde blijven houden van het verloop van de wed strijd. Nu dat overtrof zijn stoutste verwachtingen, want binnen tien ron den was Jimmy al zijn tegenstanders voorbij gestoven op Armando en Ri- naldini na. Meneer Giebel was daar wel erg verheugd over, maar hij maak te zich grote zorgen over de toestand van Jimmy's banden. „Wat hij uithaalt, daartegen is geen enkele band be stand" bromde meneer Giebel, zich het zweet van het voorhoofd wissend. op een eenzaam eiland in de Galapagos- archipel hebben achtergelaten. Het Cu- ratjaose dagblad Beurs- en Nieuwsbe richten publiceert thans een deel van een brief, die Lamberty aan een fami lielid op Curacao heeft geschreven. Hierin vertelt hij, blijkbaar nog on kundig van de tegen hem ingebrachte beschuldigingen, dat hij met zijn drie metgezellen twee dagen op het eiland Floreana in de Galapagosgroep heeft doorgebracht. Hij liet daar Strobel en De Failly met al hun bagage achter, daar zij ondanks zijn waarschuwingen het binnenland ingingen naar een Duitse plantage en niet op tijd aan boord terugkeerden. Nadat Lamberty een halve nacht op de beide mannen had gewacht, vertrok hij met Chris Plymackers, de vierde man aan boord. Verder meldt hij, dat zijn verloofde, de dochter van een der stamhoofden op Tahiti, ernstig ziek is en dat haar her stel wel twee jaar kan vergen. Volgens een brief aan de colleges van Ged. Staten, heeft de regering overwe gend bezwaar tegen verdere gemeente lijke leningen van het type, zoals Til burg onlangs heeft uitgegeven: met name een 30-jarige, 4 pet. obligatiele ning. De gemeente heeft niet de be voegdheid tot tussentijds aflossen, ter wijl de geldgever elk jaar zijn stukken ter aflossing kan aanbieden. De ge meente, aldus de brief aan Ged. Sta ten, verspeelt daarmede de kans bin nen 30 jaar. tot een reële consolidatie te komen. De laatste der Tachtigers „Een her- cisch verdie diger van het individualis me" is Zater dagavond overleden. Lodewijk van Deijssel, de laatst overge blevene van de Tachtigers, is in de leef tijd van 87 jaar in zijn pension te Haarlem overleden. Hij is volkomen onverwacht heengegaan. Met hem ver- r liest Nedcr- Lodewijk van Deijssel ,an(, de ,aat. ste vertegenwoordiger van die groep kunstenaars, die in de jaren tussen 1880 en 1885 het letterkundige leven in ons land uit zijn dommel hebben wak ker geschud. De overledene, wiens werkelijke naam was dr. Karei Joan Lodewijk Alberdink Thijm, is in 1864 te Amster dam geboren als zoon van de letter kundige en hoogleraar dr. J. Alberdink Thijm. Reeds op zijn zeventiende jaar publiceerde hij zijn eerste artikel in de Dietse Warande. Ook de Amsterdam mer bood hem gelegenheid, zijn penne- vruchten te publiceren. Zo schreef hij in enkele jaren een groot aantal arti kelen over letterkunde, toneel- en schilderkunst. Hij kwam in contact met Willem Kloos en dat leidde in 1885 tot oprichting van De Nieuwe Gids. Na het uiteenvallen van de groep rondom dit felle en strijdbare orgaan was hij van 1894 tot 1905 redacteur van het Twee maandelijkse Tijdschrift dat zich in 1910 met de Nieuwe Gids verenigde. Van Deijssel werd hiervan weer redacteur en medewerker en bleef dit ook na de dood van Willem Kloos. Aanvankelijk was hij een vurige be wonderaar van het Franse naturalisme. Zijn roman „Een Liefde" verried hier van de sterke invloed. Later kreeg hij meer aandacht voor mystische levens- TT «alt 'b morgens „kiplekker** oit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal t> uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doea «tremen. Eist Carter's Leverpilletjes. (Advertentie, Ing. Med.) waarden en werd ook zijn critiek rus tiger. Zijn kostschooltijd heeft hij be schreven in „De Kleine Republiek", Later heeft hij een groot aantal bun dels van zijn artikelen en critieken ge publiceerd. Voor zijn gevoel is de gehele litte raire ontwikkeling in Nederland na 1880 een geheel, ondanks alle verschil len in opvattingen, omdat zij door de „stoot" der Tachtigers op gang is ge bracht. Hij is in 1935 onderscheiden met het ere-doctoraat in de letteren van de Amsterdamse universiteit. DINSDAG 29 JANUARI HILVERSUM I. 402 m.J 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muzjlek. 9.30 De Groenteman. 9.35 Waterstanden, 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Sopraan, bas-bariton en piano. 12.00 Orgel en ac cordeon. 12.20 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano-duo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Promenade-Orkest. 14.00 Voor de vroum 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Ameri kaanse Buren. 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Ha* waiïanmuiek. 18.30 Surinaamse Volks- muiek. 18.55 Voor de kinderen. 19.Q0 Pianospel. 19.15 „Paris vöus parle". 19.20 Omroepkoor. 19.43 „Herinneringen uit mijn letterkundig verleden", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 „De sport man van het jaar". 21.30 Prijsvraag ten bate v. d. uitzending van Nederl. athleten naar de Olympische Spelen. 21.50 Gram. muziek. 22.00 „Dit is Uw land, Uw volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Jazzmuziek. 23.45— 24.00 Gram.muziek, HILVERSUM H. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.470 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", cau serie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededeligen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsorkest en solist. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.20 Gram.muziek. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Pianospel. 18.45 Cursus voor lekenspelers. 19.00 „Hier is Vrij Europa", Vaudeville-programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Licht® muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Die Zauberflöte", opera. (Ca. 21.25 De Radiodokter.) 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 21.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25—24.00 Omroeporkest. Experimenteel Televisie-programma van de VARA. 20.15—21.45: 1. „Af ben jij", telavisie-spel; 2. Dansorkest; 3. Weer bericht. - Pauze. - 4. Programma over het ontstaan van de schaats; 5. Poppen theater. 19) De schrijfster antwoordde niet, daar ze als steeds oprecht gevoel eerbie digde. Mara had stil naar dit gesprek geluisterd, en trachtte verlangend iets op te vangen dat hoop op een snel ver trek zou geven. Ze zou dit mooie, gra cieuze meisje aardig hebben kunnen vinden, want ze had iets zeer aantrek kelijks over zich als ze niet als ze niet de zuster van Amid Ben Has- sif was geweest Bij de gedachte aan die gehate naam kleurde ze boos en balde haar vuisten. Afschuwelijke kerel! Het was verschrikkelijk verne derend cm hier onder zijn dak te moe ten verblijven. PlotseLng herinnerde ze zich haar verlangen om de geheimzinnige stad te betreden en ze had hard-op kunnen lachen. Gary had gelijk gehad het was een idiote, gevaarlijke, belache lijke onderneming geweest, die moei lijkheden eenvoudig uitlokte. De ge dachte aan f '-ary deed haar voor dé eerste iraal het woord tot Yhula rich ten. „En mijn verloofde? Wat gebeurt er met hem?" vroeg ze. „HU «rpiilrf f, TT nOêii niei bang re zijn". „He» kan ik dat geloven?" riep het door: MARJORIE VERNON meisje uit, maar Jane Frask legde een hand op haar arm. „Ik weet zeker dat dat in orde is" sprak ze sussend en wendde zich nog maals tot Yhula. „Misschien zoudt u van uw broer gedaan kunnen krijgen dat hij me spoedig een oi derhoud toe staat, dat zou de lucht opklaren en iedereen meer op zijn gemak brengen" stelde ze voor. „Ik zal doen wat ik kan", sprak Yhula bedenkelijk, en daarmee moes ten ze tevreden zijn. Maar er gingen vele dagen voorbij vóór de sheik hun de eer van zijn tegenwoordigheid toestond dagen, waarin hun zenuwen tot het uiterste gespannen waren. Ze werden vriende lijk behandeld, hun verblijfplaats en voeding was goed verzorgd maar de onzekerheid en onbestemdheid van hun lot speelde hun parten. Ze kenden de bedoelingen van Sheik Amid ten op zichte van hen niet, konden daar ook niet naar raden, en er konden allerlei akelige dingengebeuren. Het enige waaraan ze houvast hadden was zijn uitlatine dat wanneer er eenmaal onge wenste bezoekers binnen de muren waren gekomen, ze er nooit weer uit kwamen en ze wisten maar al te goed dat hij er de man niet naar was hen met loze bedenksels te dreigen. Ze hadden vernomen dat Gary zich in de Salaamlik of 't gastenverblijf, be vond. Dat lag in de vleugel van het witmarmeren gebouw aan de andere kant van waar ze zelf waren opgeslo ten. Hij en Mara voelden de gevangen schap het meest, zij maakten zich zor gen en raakten in woede hoewel het meisje terwille van Jane trachtte haar opstandigheid te verbergen. Wat Jane zelf betreft, zij was bijna tevreden bijna? Ze was tevreden dat zou men hebben gezworen. Ze lag op de zachte van kussens voorziene divan een on noemelijke hoeveelheid sigaretten te roken, en stopte zich vol met het zoete, bepreierde Turkisch Delight, waarvan altijd grote hoeveelheden op de Moorse tafeltjes stonden en schreef zonder ophouden of onderbreking. Tot hun verbazing had Yhula hun een kleine kofferschrijfmachine in bruik leen aangeboden, zodat Mara in staat was haar werk voort te zetten, waar ze om meer dan één reden blij om was. Ze kon tenminste niet piekeren terwijl haar vingers over de toetsen vlogen en ze het haast onleesbare schrift van juffrouw Frask ontcijferde. Op een dag opperde ze het denk beeld dat de Arabieren misschien zou den vermoeden dat hun iets was over komen wanneer ze niet naar het kamp terugkeerden, en hulp zouden halen, maar Janue was niet optimist. „Ik ben bang dat we niet op hulp van die zijde kunnen rekenen", zei ze. „Zodra ze onraad ruiken nemen ze de benen en onze tenten en uitrusting bovendien", voegde ze er grimmig aan toe. „Geloof me, deze Arabieren zijn er meesters in om zichzelf niet te kort te doen. Sommigen zijn natuurlijk trouw; maar de losse krachten die de toeristen voor een paar weken huren, geven geen steek om hun tijdelijke werkgevers. En waarom zouden ze ook? Dus als ze in de gaten krijgen dat we niet terug komen, beschouwen ze dat als een prachtige kans om onze eigendommen in te pikken en er van door te gaan". „Maar zouden ze dan niet bang zijn dat ze ontdekt en gestraft worden?" „Weineen. Ze zouden eenvoudig niet terugkeren naar Cairo er zijn andere steden in Egypte genoeg. En als ze toch werden gevonden wat heel on waarschijnlijk zou zijn, dat weten ze best, hebben ze wel het een of ander aannemelijk smoesje bij de hand ze zijn zo glad als een aal". Mara glimlachte bitter. „Ik had wel kunnen weten dat het geen zin heeft om een Arabier te ver trouwen", sprak ze. Jane Frask keek haar aan. „Dat heb je mis, kindlief", sprak ze rustig. „Sommige hooggeboren Arabie ren en verscheidene van de eenvou- digen bovendien hebben een even sterk eergevoel als welke Engelsman ook. Misschien niet precies hetzelfde eergevoel; maar dat kan men ook niet verwachten. Maar in zijn soort even zeer achtenswaard." 54. Een zucht van verlichting ont snapte hen alle vier, toen zij bemerk ten, dat Paul in staat was om zichzelf aan het touw vast te binden. „Trekken maar!" hoorden zij flauwtjes uit de diepte roepen. Nu dat behoefde Paul- tje geen tweede keer te zeggen. Pim, Pam en Pom deden niets liever! Met zijn vieren haalden ze voorzichtig het touw omhoog. „Wat een geluk, dat we jou tegen het lijf liepen, Bollie", riep Pim opgewekt. „Wie weet, hoe lang het anders nog geduurd zou hebben, vóórdat die arme Paul opgehaald zou worden. „Ja, mijn vader heeft allemaal van die fijne gereedschappen thuis", antwoordde Bollie trots. „Hè, zouden wij niet eens bij je mogen kijken?" Bollie trok een ongelukkig gezicht. „Ik weet het niet", aarzelde hij, „maar ik zal het vragen. „Vader moet toch be grijpen, dat ik ook wel eens graag een paar vriendjes op visite wil hebben", dacht hij bij zichzelven. „Kom jongens, niet praten. Nog een pagf rukjes en we zijn er", kondigde Pim aan, die nog eens over de rand Lad gekeken. „Paul is bijna boven! En ik mag wel zeggen, dat we dat aan jou te danken hebben, Bollie". ADVERTENTIE ABONNEMENT Voordam 11, Te Postgiro 1872S Redactie; Achterdam 18, Te Directie: J. BIJLSMA en C. Hoofdredacteu A. KAPTEIN Deze verwrongen mt van de bestelauto O. D. v. d. Watering gistermiddag op ee overweg te Castric electrische trein vi Het ziet er naar uit, bank, voorlopig op proc held zal worden geste! olie te exploiteren. De 1 ■tellen dienaangaande premier Mossadeq en paalde punten nog nad Onder meer heeft de ■teld, dat zij een kwaï zal achterhouden, tene Iranian een schadeloos: len. Engelsen zullen voi technische functies niei kunnen komen. De banl befnoeiingen geen vergt Uit de eerste uitslag kiezingen voor het Perz blijkt, dat de positie v: front te Teheran ongew van de twaalf gekozen Teheran zijn lid van he de zijde van Mossadeq hangers van de Toedeh geen zetel te hebben kui De oppositie van Djem slechts een gering aanti haald. URANIUM IN NOO In Marokko zijn ur mineralen gevonden. Vo dat de phosphaten van uranium bevatten. Verscheidene Westduil rissen hebben verklaart nis te hechten aan de Grandval tot Frans ar Saarbruecken dan de Christelijk-Demoeraten i Val de man, die sinds geweest de Frans-Duitsi te verstoren. Verder we hier kennelijk een pog daan de Duitsers van i tafel weg te dringen, z ogen van de wereld de lijkheid op zich zouden mislukken van de N.A. gen. Men was van ooi Franse regering Saarlar niet alleen een eigen Buitenlandse Zaken in t ook consulaten-generaal tenland te vestigen, zo: De Westduitse politieke ben zich achter Adenau deze kwestie geschaard, waarschijnlijk de Franse stap in de Saarerisis late West-Duitsland meent, gestadig vordert op weg kelijkheid, waardoor wordt op een Duits vree wijl Frankrijk de verwe een doelmatige Europesf Duitse bijdrage dreigt te te vertragen. Gisteren heeft de rege land besloten een diploi genwoordiging in Parijs Saarbruecken zal een Europese aangelegenhedi gericht. Buitenlandse waarnen oordeel, dat Adenauer, t ren deel te nemen aan leger, voordat de spanni land is opgeheven, mir winnen om in West-Duit voor Westduitse bewape groten Het debat hiero schijnlijk moeten word totdat de Duitse regering weet, waaraan ze in dez

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6