Maher Helgoland is schietschijf af ABDIJSIROOP f Pim. Pain en Pom in Zwitserland Chefarine 4" In de greep van de woestijn Mohammedaanse gedelegeerden plegen overleg in Parijs Over siappen in de Tunesische kwestie Politieke commissie gispt Russisch optreden in China op ovei JIMMY BROWN AL AUTORENNER Duitsland krijgt de rots terug NET 'N KUCHJE Het Radioprogramma Paleis van Versailles is ernstig in gevaar Bey wil geen Frans voorstel aanvaarden Amerika verwerpt nota van Rusland Ook Truman candidaat voor presidentschap Venizelos naar Turkije De toelating van nieuwe leden blijft nog rusten De kwestie Korea wordt Donderdag behandeld Malan waarschuwt de Bantoe-negers Vier bondgenoten tegen pijnen en griep Verduistering uit wrok Ook comma komi McCormick krij in Atlantische Politieke commis beroep op Kom WOENSDAG 30 JANUARI 1953 i g e k V VI i b b 'i v I1 3 'i v 'i C >i a n 5 P ;i 3 t d 0 r b a t i i E b fc c i 87. Met het passeren van de Serrari van Rinaldini had Jimmy Brown nier veel moeite. In één der bochten liep hij de Italiaan vlot voorbij, maar met Armando's Betha Parisia kreeg hij méér moeite. Deze wist natuurlijk al lang dat Jimmy hem al enige ronden lang op de hielen zat en met een ver beten gezicht probeerde hij Jimmy de baas te blijven. Hij vergde het uiterste van zijn wagen, die dat dient te worden toegegeven een knappe snel heid ontwikkelde. Op het lange rechte eind was hij Jimmy gedecideerd de baas, maar in de bochten verloor hij telkens terrein. Armando begon nu in de bochten ook meer risico's te nemen en zodoende wist hij twee ronden lang te voorkomen, dat Jimmy hem voorbij schoot, maar langzaam maar zeker De- gon hij te beseffen dat hij Jimmy op den duur niet zou kunnen houden. Jimmy zat hem vlak op de hielen en deze loerde op elke gelegenheid om plotseling naast de Betha Parisia te springen om hem daarna voorbij te schieten. Toen begon Armando een heel gemene tactiek toe te passen. Hij begon Jimmy te hinderen door vlak voor zijn wielen te gaan rijden. „De schavuit!" bromde Jimmy. „Ik zal 'm leren!" De natuur was sterker OP 1 Maart zal een bewogen na-oorlogse periode voor het eiland Helgoland worden afgesloten. De Engelse bezetting zal dan de rots in de Duitse Bocht aan de Duitse regering overdragen, nadat zij deze zes jaren lang als schiet schijf voor gevechtsvliegtuigen heeft gebruikt. De oorspronkelijke plannen der militaire experts waren er op gericht het rots-eiland in de golven der Noord zee te doen verdwijnen, doch de natuur bleek sterker dan het buskruit. Duizenden kilo's springstof, die de Duitsers hadden achtergelaten hebben een krater van 300 meter wijdte doen ontstaan en sindsdien hebben de raket ten meedogenloos gebeukt op de ver pulverde ruïnes van het oude dorpje op de rots. Zjj beukten tegelijk ook op het insulaire gemoed van 1200 Helgo- landers, die als vluchtelingen aan de vaste wal waren gespoeld en geen an dere Illusie hadden dan terug te keren naar hun eiland. Ettelijke protestdemonstraties en een jaar „bezettingen" van het eiland zijn vooraf gegaan aan het nuchtere Engel se besluit een nieuwe schietschijf te zoeken. Uiteraard wordt het op 1 Maart nog geen glorieuze intocht, omdat een groot dat verwaarloosd wordt beginnen soms ernstige aandoeningen der lucht wegen. Bestrijdt het voortwoekeren van de besmetting met de zui verende. slijmoplossen- de en geneeskrachtige AKKERS •'s Werelds beste hoestsiroop - (Advertentie, Ing. Med.) DONDERDAG 31 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 19.00 NATIONAAL PROGRAMMA, 23.00 24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.- muziek. 9.30 De Groenteman. 9.35 Water standen. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amateursprogramma. 11.50 Groeten van emigranten uit Nieuw-Zee- land. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.mu ziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Orkestconcert. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 „Tussen Luxor en Parijs", causerie. 14.15 Gram.muziek. 14.25 „Van fiets tot vliegtuig", causerie. 14.35 Viool en piano. 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Piano-duo. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 „Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête. 18.55 Voor de kinderen. Natio naal Programma: 19.00 Klok. 19.01 Ge varieerd programma door leerlingen van middelbare scholen. 20.00 Klok. 20.01 Nieuws. 20.08 „De Ronde van Nede- land", gevarieerde muziek. 21.30 Gram. muziek. 21.40 „Drie generaties uit ons Oranjehuis", klankbeeld. 22.05 Neder landse folkloristische muziek. 22.15 „Het wapen van Prinses Beatrix", causerie. 22.25 Kamerorkest. 22.50 „Ten besluite..". 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.3024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 14.00 NCRV, 19.00 NATIONAAL PROGRAMMA, 23.00— 24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Mor gengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram.muziek. 10.00 Ge wijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 12.33 (Land en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Zang en orgel. 14.00 Promenade-orkest en soliste. 1^.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek 15.30 Kamerkoor. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Voor de jeugd. 18.40 „Op de Stelling". 18.50 Leger des Heilsmuziek. Nationaal Programma t. g. v. de ver- Jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix: 19.00 Zie Hilversum I, 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram.muzie'\ aantal blindgangers eerst moet worden opgeruimd. De Duitse autoriteiten zijn vol goede voornemens om Helgoland te doen her leven. Er komen een jeugdherberg, een strandboulevard voor de toekomstige badgasten, een internationaal jeugdhuis, een standbeeld voor Hoffmann von Fallersleben, de dichter van het Duits landlied en meteorologische en zoölo gische instituten. Het door de Zonnekoning gebouwde paleis van Versailles, waarvan Lode- wijk de Zestiende en Marie Antoinette de laatste bewoners waren, vertoont tekenen van verval. Er zou thans een bedrag van vijf milliard frans nodig zijn voor voldoen de restauratie. Er is echter niet méér dan 200 millioen francs per jaar be schikbaar. ERITREA KIEST EIGEN ASSEMBLEE De bewoners van Eritrea zullen bin nenkort een voorlopige nationale ver gadering kiezen de eerste gekozen assemblée in hun geschiedenis die een belangrijke stap betekent naar de uitvoering van de resolutie der VN, volgens welke deze voormalige Itali aanse kolonie met Ethiopië zal worden samengevoegd. De Pakistaanse minister van buiten- landse zaken, Sir Zafroellah Khan, heeft te Parijs besprekingen gevoerd met Arabische gedelegeerden en de twee Tunesische ministers, die op het ogenblik in Parijs vertoeven. Er zou een belangrijke beslissing genomen zjjn, het is echter nog niet bekend welke. De Verenigde Staten zullen de laatste Sowjetrussische protestnota te gen het voorgenomen pact voor het Midden-Oosten verwerpen. De nota is Maandag te Moskou aan de Amerikaan se Britse, Franse en Turkse diplomatie ke vertegenwoordigers overhandigd. Spaanse verzetsbeweging verspreidt pamfletten Bij het jongste Amerikaanse vloot- bezoek aan Spanje zijn pamfletten ver spreid onder de Amerikaanse marine officieren. De pamfletten, afkomstig van de „Catalaanse verzetsbeweging", zijn onder meer naar de bevelhebbers van alle Amerikaanse schepen, Ame rikaanse persvertegenwoordigers en het Amerikaanse consulaat te Barcelo na gezonden. De Internationale commissie tegen het regime van concentratiekampen zal binnenkort in West-Berlijn een symbo lisch proces tegen Oost-Duitsland ope nen. De Arabische gedelegeerden zouden de twee Tunesische ministers hebben verzocht hun concrete bijzonderheden over het geschil tussen Frankrijk en Tunesië te verschaffen: Sir Zafroellah Khan zou nieuwe in structies van zijn regering heden ont vangen, die hem veroorloven zelf te beoordelen of het opportuun is om de kwestie voor de Veiligheidsraad' te brengen. Hij zou voor 't ogenblik nog geen besluit hebben genomen. De bey van Tunis weigert nog steeds, de Franse hoge commissaris Jean de Nauteclocquie, die nieuwe voorstellen voor een hervatting van de onderhan delingen bij zich heeft, te ontvangen. De Franse regering is vastbesloten om haar voorstellen dan ook binnen 24 uur aan de bey te doen toekomen, zodat hij geen uitvlucht kan zoeken, als hij niet op de voorstellen heeft geantwoord. De Franse en de Britse minister van buitenlandse zaken zullen naar ver wacht wordt de toestand ln Tunesië en Egypte bespreken gedurende het be zoek dat Eden Vrijdag en Zaterdag aan Parijs zal brengen. De naam van Truman zal worden ingeschreven op de lijst van candida- ten voor het Amerikaanse president schap, welke de basis zal vormen voor de voorverkiezingen in de staat New Hampshire op 11 Maart a.s. De presi dent zal tien dagen de tijd hebben om zijn naam te laten schrappen. Sophocles Venizelos, de Griekse vl- ce-premier en minister van buiten landse zaken, is Dinsdag per boot in Istanbul aangekomen, op weg naar An-' kara, waar hij besprekingen zal voeren met de Turkse regering over de toe lating van Griekenland en Turkije tot de NAVO. ORKAAN EISTE 12 DODEN Door de orkaan, die Maandag de Fidji-eilanden heeft geteisterd, zijn vermoedelijk twaalf eilandbewoners gewond. Als gevolg van de aangerich te verwoestingen dreigt hongersnood te ontstaan. De strijd tegen corruptie in de Ver. Staten De juridische commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een onderzoek gelast naar het beheer van het ministerie Van justitie en het bureau van de Amerikaanse procureur-generaal McGrath. Sedert bekend geworden is, dat le den van de staf van het ministerie be trokken zijn geweest bij belasting schandalen, is veel critiek geleverd op de procureur-generaal en zijn departe ment President Truman heeft McGrath zelf last gegeven een actie tegen corruptie in regeringskringen te leiden. Plan voor socialisatie van de Westduitse basis-industrie De Westduitse sociaal democratische partij heeft een plan uitgewerkt om de mijnindustrie en de ijzer- en staal industrie te socialiseren. Volgens dit plan zou het eigendomsrecht der grote ondernemingen voortaan in de onder neming als zodanig moeten worden verankerd. Er zouden geen aandelen of aandeelhouders meer zijn. De „sociale gemeenschap" van het bedrijf zou gel den als eigenaar. ONDERHANDELINGEN OVER EEN JAPANS BEVEILIGINGSVERDRAG. Te Tokio wordt thans onderhandeld over het sluiten van een Amerikaans Japans beveiligingsverdrag. „Het verdrag zal voorlopige voorzie ningen bevatten voor de Japanse ver dediging. Er zullen nog Amerikaanse eenheden in Japan gelegerd blijven, om mogelijke aanvallers af te schrikken", verklaarde de leider van de Ameri kaanse delegatie Dean Pusk. NIEUWE FUNCTIE VOOR BARUCH Herman Baruch, die van Maart 1947 tot October 1949 Amerikaans ambassa deur in Nederland is geweest, zal be noemd worden tot opvolger van Mac Veagh, de Amerikaanse ambassaeur te Lissabon. Het districtsgerechtshof te Sofia heeft een groepje oud-officieren wegens spionnage voor Amerika berecht. Twee hunner zijn ter dood veroordeeld. Vijf kregen straffen van vijf tot vijftien jaar gevangenis. 56. Ja hoor ,daar had de Boze Beer de „onverlaten" al ontdekt. In. zijn kwaadheid zag hij niet eens, dat zijn eigen zoontje Bollie ook tot de boosdoeners behoorde. „Zo, daar heb ik julie te pakken hè," gromde hij. „Daar betrap ik jullie op heterdaad. Wat zjjn jullie voor schurken en wat doe je met mijn touw? Jullie zijn on bekend hier in de buurt hè, maar blijk baar brutaal genoeg om naar mijn hol te sluipen en mijn touw eruit te halen. MIJN touw, versta je dat?" Zijn stem werd steeds luider en de arme Pim, Pam en Pom stonden als aan de grond genageld. „Ja maar meneer B begon Pim aarzelend, maar de Boze Beer liet hem niet uitspreken. „Niks te ja-meneren! Lcat los dat touw! Laat los zeg ik je. Onmiddellijk! Of er gebeurt hier een ongeluk!" De verschrikte Pim, Pam en Pom wisten niets beters te doen dan het touw los te laten, alleen Bollie, die in ademloze spanning naar zijn vader geluisterd had, vergat om het bevel onmiddellijk op te volgen. En tot zijn grote schrik werd hij meteen mee naar beneden gesleurd, want aan de ander kant van het touw hing nog steeds Paultje, maar ja, dat kon d* Boze Beer ook niet weten! De politieke commissie van de V.N. heeft Dinsdag met 24 tegen 9 stemmen bij 25 -nthoudingen een resolutie goed gekeurd, die de Sowjet-Unie in gebreke stelt inzake de nakoming van een ver drag van vriendschap en bondgenoot schap met China. De resolutie stelt ver der, dat de Sowjet-Unie de Chinese na tionalisten heeft belet hun gezag in Mandsjoerije na de Japanse capitulatie opnieuw te vestigen en de Chinese com munisten heeft gesteund in hun strijd tegen de nationalisten. Verwacht wordt, dat deze door nationalistisch China In gediende resolutie ook in de Algemene Vergadering zal worden aangenomen. Aan de stemming is een debat van drie dagen voorafgegaan. In het debat van Dinsdag verklaarde de Russische afgevaardigde Malik, dat volgens Bir mese politieke leiders zes divisies Chi- Malan, de Zuidafrikaanse premier, heeft de Bantoenegers gewaarschuwd, dat elke poging tot ophitsing tot uit daging van wet en orde zal worden weerstaan. Hij antwoordde op een brief van het nationaal congres, de voor naamste organisatie van de Bantoes, waarin werd gedreigd met protestbij eenkomsten en betogingen tegen 6 April, wanneer de regering de discrimi- natiewetten niet herroept. Malan zeide, dat de regering er niet aan denkt, deze eis in te willigen. 21) „Redelijk!" echode ze. „U kent de betekenis van dat woord niet eens!" „Ik heb er in ieder geval mijn eigen uitleg voor". Hij glimlachte flauwtjes terwijl hij een sigaret uit zijn zilveren koker nam en aanstak. „Natuurlijk, de uitleg die u het best in uw kraam te pas komt, zoals alles hier", zei ze hatelijk. „Ik ben mijn eigen wetgever", gaf hij toe. Hij constateerde dat ais een feit, sterk, eenvoudig, oprecht, zonder op schepperij of bravour. „Misschien heeft u ook wel eens van zo'n kleinigheid als de Engelse Wet en het Engelse Recht gehoord?" tartte ze hem en even keek hij haar ongeïnte resseerd aan vóór hij verder rookte. „Ik heb van vele dingen gehoord, maar niet één jaagt me angst aan'' antwoordde hij koud en het meisje stikte haast van woede. „Het spijt me zeer dat ik zo'n prettig gesprek moet onderbreken", viel een klagelijke stem van de andere kant van de kamer in, „maar kunt u me een vuurtje geven, Sheik? Mijn vermale dijde aansteker doet het niet". Hij draaide zich onmiddellijk om en was met zijn lange stappen in een ogenblik aan de andere kant van de kamer. door: MARJORIE VERNON „Neemt u me niet kwalijk, juffrouw Frask". Hij boog zich voorover en gaf haar hoffelijk een vuurtje. „Uw vrien dinnetje heeft zulke aanminnige ma nieren en zo'n allerliefste manier om zich uit te drukken dat ik nergens an ders aandacht voor had". Mara kleurde opnieuw bij deze pro vocerende opmerking, maar juffrouw Frask deed heel verstandig of ze niets hoorde. „Wel, u bent juist degene, die ik graag wilde zien", verklaarde ze vrien delijk en nodigde hem naast zich op de divan. „Gaat u zitten, Sheik, dan kun nen we eens gezellig praten". Maar het bruine gezicht was als van graniet geworden en zijn strenge mond stond hard en onverbiddelijk. „Ik ben niet gekomen om eens ge zellig te praten", antwoordde hij ijzig. „Slechts om u wat nader omtrent uw positie in te lichten. Om de een of andere reden die u zelf het best bekend is, had u besloten om El Araish binnen te gaan: nu u eenmaal hier bent, zult u moeten blijven. Zolang u nog niet ge wend bent aan de Oosterse leefwijze en u nog niet met het denkbeeld heeft verzoend, zal ik u streng laten bewa ken; later zal ik u allen leren hoe u een nuttig lid van onze gemeenschap kunt worden. Ik vraag u één ding te geloven, en ik heb de indruk dat u tenminste' verstandig genoeg bent om dat in te zien, en dat is, dat het geen zin heeft om een poging tot ontvluch ting te wagen". „En wat gebeurt er als onze vrienden een groot kabaal om ons beginnen?" vroeg Jane; maar hij haalde slechts zijn schouders op. „Die zullen u heus niet in El Araish komen zoeken". Hij sprak zonder enige aarzeling en Jane Frask kon niet zeggen of dat het gevolg was van kennis of van inbeel ding. „Maar u kunt ons hier toch niet ten eeuwigen dage vasthouden", wierp ze tegen, en hij haalde zijn donkere wenk brauwen op. „Denkt u heus dat ik het prettig vind u hier in El Araish te hebben?" Hij fronste geprikkeld zijn wenkbrau wen. „Er is echter geen keus. Nu u hier eenmaal bent, blijft u hier". „Maar Sheik Ze ging op de rand van de divan zitten. „Misschien heeft u een heel verkeerd denkbeeld van ons. We hadden geen geheimzinni ge bedoelingen in uw stad zelfs het tegendeel. Ik ben schrijfster, en Ik was van plan er een boek over te schrijven", Een ogenblik staarde hij haar verbaasd aan, toen wierp hij zijn hoofd achter over en barstte in een vreugdeloos ge lach uit. „En dat brengt u als een verzachtende omstandigheid naar voren?" vroeg hij eindelijk en er was een verschrikkelijke klank in zijn stem. „Om mijn stad zo naar beneden te halen, er een goedkoop romannetje van te maken dat ons in felle kleuren zo schildert dat het aan trekkelijk is voor het grote publiek! Om er hier kuddes onbeschaamde tou- risten met wijd-open mond heen te ja gen, die maar kauwgom kauwend staan te gapen en hun sinaasappelschillen en papieren op de grond laten slingeren en iedereen aanstaren alsof het een cir cus is! Neen nooit. Dan zult u eerder duizend jaar in El Araish moeten blij ven!" „Nou, ik schijn wel een echte manne lijke Greta Garbo tegen het lijf te zijn gelopen!" mompelde Jane. „U wilt per se alleen blijven, is het niet?" „Dat is inderdaad een zeer benijdens waardige staat", beaamde hij ernstig, en draaide zich om als ware het onder houd teneinde. Maar bij de deur keerde hij zich om. „Ik zal er over denken wat voor u beiden het beste is", zei hij „U, juf frouw Frask zou nuttig werk kunnen doen in een hoge kerkelijke functie, maar die kleine tijgerkat dat weet ik nog niet". Een spottende glimlach vloog over zijn gezicht. „We kunnen haar misschien tussen de dansmeisjes zet ten". „Beest, durf dat eens te wagen!" riep Mara snakkend naar adem, maar hij was al weg. Intussen was Gary aan de andere, kant van het gebouw, in even goed in gerichte vertrekken, ten prooi aan een dodelijke verveling. (Wordt vervolgd) nese nationalisten, door de Amerika nen bewapend en opgeleid, zich in Bir ma bevinden. Dr Tsiang, de Chines* nationalistische afgevaardigde, v ■- klaarde, dat zijn regering de laatst* drie jaar geen versterkingen naar Bir ma gezonden had. Verder heeft de politieke commissi* besloten de behandeling van een La tijns-Amerikaanse resolutie, weikever- zoekt om advies van het international» gerechtshof inzake de toelating van nieuwe leden, te laten rusten tot d* volgende gewone zitting van de Alge mene Vergadering. Donderdag zal de politieke commissi* de kwestie-Korea behandelen. De 4 bestanddelen van Chelarin* „4" tezamen in één tablet ver enigd vormen het beroemde ge neesmiddel, dat vaak uitkomst brengt, waar andere middelen (alen. 'n4lie doet wonderen (Advertentie, Ing. Med.) De Hagenaar J. G. M„ meer dan 20 jaar montagechef bij een radiatorenfa- briek tegen een salaris van 14 a 15 mille per jaar, stond onlangs voor de Haag se rechtbank terecht wegens verduis tering van 7.000 gulden. Hij had het gedaan uit wrok, omdat hij tegen zijn verwachting in niet tot mede-directeur was benoemd. De rechtbank veroor deelde hem gistermorgen tot 10 maan den gevangenisstraf met aftrek van 8 maanden voorwaardelijk. „Zakenadresboek" was een oplichtingszaak Twee gebroeders Van H„ die resp. t* Amsterdam en te Haarlem een recla mebureau dreven, zijn aangehouden, omdat zij aan tal van zakenlieden in binnen- en buitenland facturen zonden voor advertenties, die geplaatst zouden zijn in een zakenadresboek. Het boek bestond alleen in hun verbeelding, de toezending van facturen viel onder het hoofdstuk poging tot oplichting. Vele zakenlieden liepen er in en zonden het gevraagde bedrag. Vermoedelijk heb ben de heren op deze wijze in enkele maanden ruim f 22.000.onrechtmatig verkregen. Vertraging in treinenloop AmsterdamHaarlem Een draadbreuk onder Haarlem heeft gisteravond het verkeer van electrische treinen tussen Amsterdam en Haarlem enige vertraging gegeven. Enkele doorgaande treinen naar Zandvoort moesten hierdoor uit vallen, maar de halfuur-dienst tussen beide steden kon, zij het met vertra ging, gehandhaafd blijven. Het trein verkeer tussen Amsterdam en Haar lem was van half vijf tot zeven uur onregelmatig. Daarna svas alles weer normaal. Nederlandse korporaal had zich in Zweden misdragen Het hoog militair gerechtshof heeft uitspraak gedaan tegen korporaal L. H. S. uit Den Haag, die zich als chauffeur van de Nederlandse militaire attaché in Zweden aan verschillende diefstallen heeft schuldig gemaakt. Het hof be- estigde de door de krijgs raad opgelegd straf: twee jaar ge vangenisstraf met ontslag uit de mili taire dienst. ADVERTENTIES ABONNEMENTEI Voordam 11, Tel. 3 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 18, Tel. J Directie; J. BIJLSMA en C. KI Hoofdredacteur; A. KAPTEIN £R 18 nieuwe hoop ontsi Maher Pasja in een in Chronicle een verzoenend blad zou de premier een schappelijk gebaar te mal •en vier-mogendhedencon diende echter te geschied met deze kwestie heeft M van Amerika, Engeland, visite een beieefdheidsbez Britse ambassade een en\ Britse troepen van Cypri De Noordatlantische V« satie heeft de Amerikaa Lynde McCormick tot oj ber over het gebied van t Oceaan benoemd. McCorn Engelse vice-admiraai Sir drews, die op het ogenl velhebber van de Engels vlootbases op de Antillen vervangend opperbevelheb McCormick, die tevens hebber van de Amerikaan Atlantische Oceaan is, vei verschrikkelijk stel functi den. Hij zou zijn staf san officieren uit alle NAVO hoofdkwartier zal te Norf zijn. Hij neemt zich voor ke mate te decentralisere oorlog komen, dan zal hij twee functies vermoedelijl der overdragen. Naar zijr het bijstaan van generaal een zeer groot deel van z men. Voor terugkeer Grieks De speciale politieke co: de V.N. heeft met 44 tegen bij vijf onthoudingen een se resolutie aangenomen, beroep wordt gedaan op formlanden om de terugkee se kinderen, die zich binne zen bevinden, te vergemak gaat hier om kinderen, di Griekse burgeroorlog hun verlaten. Chui Onze eensg Nog onvoldoende in Europa Premier Churchill heeft degedeeld, dat toen hij tot het Amerikaanse Cong over „prompte, vastberade treffende actie in geval stilstand in Korea zou w( ken", deze woorden niet dat te Washington nieuwe waren genomen. De kwesti het genoemde geval zou i den gedaan, was reeds v< naar de V.S. besproken. 1 hij te geloven, dat Engelan ka de kans op een overe Korea hadden vergroot, dc te maken, dat ze het vol waren. Hij deelde mede, dat di mogendheden in Z.O.-Azie, en het Midden-Oosten besi 26 divisies.'Bestonden de hi lijkheden in deze delen va: niet, dan zouden er, naar mening, voldoende troepen zijn om in Europa een fror tegen de 176 Russische c zich daar zouden bevinden De premier verklaarde niet overtuigd te zijn van van een opperbevelhebber lantische Oceaan, doch de lU&eA&eAici Verwachting tot Vrij ENKELE OPKLARI! Wisselende bewolking n buien. Matige tot krachti lijke wind Temperatuu vriespunt tot lichte doe VRIJDAG Zon op 8.2 7.26. Maan op 10.12, ond

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6