Stad en Omgeving THE VENLO-INCIDENT Boekhandel COSTER Captain Payne Best vertelde over het Venlo-incident AGENDA Nieuws uit de Langedijker Do Bijeenkomst in de kleine kapel in het woonwagenkamp Uiisiekende avond van Nederland— Engeland" Boeiend relaas van bijna vergeten voorval Twee werelden.... Ruim f 27.000 aan gewetensgeld Telers knoeiden met vergunningen De toekomstige ouderdomsvoorziening FIETS STUK? Bel S226 OOYEVAAR Verschillende sprekers uitten hun waardering Ernstige aanrijding Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Oudorp St. Pancras DONDERDAG 31 JANUARI 1953 QP 9 November 1939, kort na het uitbreken van de tweede wereldoorlog, vond aan de Nederlands-Duitse grens nabij Venlo een incident plaats, dat op dat inoment even grote beroering verwekte, doch dat in feite slechts een symptoom van die roerige tijd was, een onbeduidend voorval in het grootse bestek van het wereldgebeuren. Twee Britse geheime agenten werden op die dag door de Nazi's van Nederlands grondgebied gekidnapped, een Nederlands officier betaalde de hoogste tol voor zijn heldhaftig optreden. PISTERAVOND sprak captain S. Payne Best O.B.E., lid van het Britse Intelligence Corps, een der des tijds ontvoerde Engelsqp, die beiden de gehele verdere oorlog in Duitse con centratiekampen doorbrachten, in de kleine zaal van de Harmonie voor een aanzienlijk aantal leden en introducees van het Genootschap Nederland-En- geland over zijn wonderlijke avontuur, dat in de geschiedenis te boek staat als het „Venlo-incident". Captain Best, typische tanige Brit met marquante kop plus monocle, ver telde zijn verhaal, waarin weinig of geen nieuwe gezichtspunten naar vo ren kwamen, op een onopvallende, non-spectaculaire, quasi-droge ma nier, maar zo knap en scherp, zo vol humor, ironie en wat men noemt fijne trekjes, dat het een kostelijke er varing was naar hem te mogen luiste ren. Uitvoerig ging de Intelligence-offi- cier in op het preludium van het inci dent op 9 November 1939, hoe moei lijk het was om contacten te leggen met de binnenlandse vijanden van het Nazi-regiem, en hoe talrijke pogingen om gevolmachtigde vertegenwoordi gers van de oppositie te ontmoeten steeds weer mislukten. Tot ten slotte, na vijf op niets uitgelopen rendez-vous met Hitiers tegenstanders op Nederlands grondge bied, in Dinxperlo, Arnhem en Venlo, bleek, dat de laatste ontmoetingen slechts een „Spiel" waren geweest, in elkaar gezet door de Gestapo. Bij de zesde afspraak, in een café enkele kilo meters buiten Venlo, vlak aan de grens, kwam er een abrupt einde aan dit huiveringwekkende spel. Negen k tien zwaar gewapende Duitsers in een open auto kwamen plotseling Neder lands grondgebied oprijden en ont voerden captain Best en zijn Intelli- gence-collega, major R. H. Stevens. De Nederlandse luitenant Klop, die door generaal-majoor Van Oorschot aan de twee Britten was uitgeleend om hen door het zwaar bewaakte grensgebied te begeleiden (en tegelijkertijd om op de hoogte te blijven van het verloop van dit gevaarlijke spel op Nederlands grondgebied), werd zwaar gewond, toen hij zich tegen de indringers ver zette. Ook hij werd ontvoerd en stierf later in Düsseldorf. De wijze, waarop captain Best over deze ontvoering vertelde, was meester lijk: humoristisch, kalm en terloops, en niettemin zeer boeiend. Ook uit zijn vijfenhalfjarig verblijf in verschil lende Duitse concentratiekampen ver haalde hij talrijke merkwaardige voor vallen. Interessant vooral was de ge schiedenis van George Eiser, een com munistische gevangene, die in op dracht van de Gestapo (hem was hier voor de vrijheid en een grote som gelds beloofd) de beruchte bom in de Münchener Bürgerbraukeller plaatste. De bedoeling van deze aanslag was een goede Kriegsstimmung onder het Duitse volk te scheppen. Natuurlijk ging de invrijheidsstelling van Eiser niet door. De Gestapo was van plan hem de rol van een tweede Van der Lubbe te doen spelen en captain Best was om verscheidene redenen uitver koren en dit was de voornaamste reden van zijn ontvoering uit Neder land om berecht te worden als de Britse agent, die hem had omgekocht de aanslag te München te plegen. Het grote proces ging echter niet door en Eiser werd kort voor Duitslands in eenstorting geliquideerd. Captain Best werd aanvankelijk als een kostbare buit in volkomen afzon dering gevangen gehouden. Des nachts werd hij aan de muur geketend, doch door de tactvolle wijze, waarop hij met zijn bewakers wist om te springen, werd zijn behandeling langzaam maar zeker beter. In kamp Sachsenhausen zo vertelde hij luisterde hij op het laatst zelfs naar de B.B.C. en had hij zoveel privileges, dat de bewakers bij hem een borrel konden komen halen. In die latere jaren ontmoette hij ook vele illustere medegevange nen, zoals Von Schussnig, Leon Blum en Von Falkenhausen. Boeiend vooral ook was het einde van dit wonderlijke avontuur, toen captain Best en een aantal anderen door louter bluf op het laatste nippertje aan liquidatie wisten te ontkomen. In 1947 heeft captain Best, thans als vrij man, wederom een bezoek aan Duitsland gebracht. Hierbij ontmoette hij ook de Duitser dr. Fischer, die hem in 1939 als Brits subagent in Holland in contact had gebracht met Major Schammel, zogenaamd een vijand van het Hitler-regiem en een afgevaar digde van de samenzweerders. Deze Major Schammel, met wie verschei dene ontmoetingen werden gearran geerd, bleek later niemand minder te zijn dan Sturmbannführer Schellenberg, een der leiders van de Nazi-Inlichtin gendienst. Dr. Fischer, die thans te Stuttgart woonde, verklaarde, dat de Gestapo hem destijds op het spoor Wonderlijk was gisteravond het blijde weerziens van captain Payne Best en onze grote dich ter Adriaan Roland Holst. Oude vrienden, die elkander weer zagen, doch welk een verschil tussen hen! Twee werelden kwa men hier tot elkaar. De dichter met zijn wijsheid en zijn dromen, kalm en breedgeschouderd; de Britse Intelligence-officier scherp, „keen", een man van de practijk, ook kalm, doch op een geheel an dere wijze.. Beiden begaafde man- ■fien van grootse allure, opvallende, markante verschijningen, mannen, die het leven op hun eigen ma nier durven te zien en durven te beleven. Misschien daarom die blijde begroeting tussen deze twee overigens zo oneindig veel verschillende mensen. En mis schien als achtergrond de liefde van Roland Holst voor de Brit ten, de liefde van Payne Best voor de Nederlanders CAPTAIN S. PAYNE BEST was gekomen en hem had gedwongen verraad aan de goede zaak te plegen, door zijn gehele familie in gijzeling te nemen. Captain Best zei "ervan overtuigd te zijn, dat iedereen de handelwijze van hem en major Stevens uiterst dom en onverantwoordelijk voild, maar zo zette hij uiteen hij was een groot vriend van Nederland, waar hij twin tig jaar had gewoond, en ook daarom had hij alles geriskeerd en iedere kans aangegrepen om een vrede te bewerk stelligen en in ieder geval Nederland buiten de oorlog te houden. Tot besluit van zijn boeiend relaas wijdde captain Best een woord van herdenking aan de Nederlandse luite nant Klop, die zijn moedig optreden met zijn leven betaalde. Slechts gewa pend met een pistóol nam hij ter wijl hij had kunnen ontkomen de strijd op tegen negen tien Duitsers met automatische wapens, daar zij het Nederlandse grondgebied schonden. De ontvanger der directe belastingen hier ter stede heeft aan gewetensgeld bedragen van f 25.000 en f 2767.08 ont vangen wegens te weinig betaalde in komstenbelasting. Alg. Bond van Ambtenaren vergaderde Gisteravond belegde de plaatselijke afdeling van de Alg. Bond van Amb tenaren een goed bezochte ledenverga dering in het A. B. B.-gebouw, onder voorzitterschap van de heer F. Greve. Medegedeeld werd, dat het ledenaan tal pl.m. 600 bedraagt en dat in de loop van Februari een hoofdbestuurslid zal spreken over de „Gemeente-classifica tie". Nagegaan zal worden of het ook voor de groep gemeente-ambtenaren mogelijk zal blijken, de tegemoetko ming in de kosten van ziekteverzeke ring vrij van loonbelasting te krijgen. Met de Unie-bonden zijn besprekingen aangevangen over de wenselijkheid de contributie al dan niet van het salaris af te houden, zoals met ingang van 1 Maart a.s. bij de PTT zal geschieden. Aan het hoofdbestuur zal worden verzocht nog eens aandacht te willen besteden aan de mogelijkheid tot pen sionnering van hen, die op 60-jarige leeftijd de dienst zullen verlaten. De vergadering stelde er prijs op, dat op het eerlang te houden bonds- congres de titulatuur van het personeel van de Rijkswaterstaat onder de ogen zal worden gezien evendis de positie van de ambtenaren bij de invoering van de wet op de P. B. O. Bedrijfsehaakcompetjtie De wedstrijden verliepen Dinsdag avond weer in een prettige sfeer. De Alkm. Crt. wist een overwinning te be halen, hoewel met een achterstand van 10 begonnen werd daar de speler aan bord I niet was opgekomen. Sabelis Kerrebijn verloor met 05 van het Hooge Huvs en F 4 SA 2 met van de PTT. De Alkmaarsche Courant won met 32 van Hulskamp. De stand is thans: Hooge Huys 4 0 0 4, RASA 1 5414, PTT 4 3 1 3. DOS 4 2 2 2. Hooge Huys 4 2 2 2, RASA 2 .5 2 3 2, Hulskamp 4 13 1, Alkm. Courant 5 14 1, Sabelis Kerrebijn 5 14 1 punt. Voor de economische politierechter alhier, mr. P. M. J. Nolet, stond gis termiddag een aantal tuinbouwers te recht, die ervan werden verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan een soort deel-teelt. Zo had A. B. uit Heerhugowaard 87 A kool geteeld zonder vergunning, doch in samenwerking met anderen. De op brengst ten bedrage van ongeveer f 688 was gedeeld. Bovendien had ver dachte tesamen met J. B. uit Scher- merhorn in de Beemster 96 A slabonen geteeld. Ook hiervoor bezat hij geen vergunning, maar teelde hij voor de helft van de opbrengst. In verband hiermede werd hij ver oordeeld tot f 250 of 30 dagen, J. B. uit Schermerhorn hoorde zich tot f 125 of 25 dagen veroordelen. C. W. uit Oter- leek, die zich ook aan deze onrechtma tige teelt had schuldig gemaakt en hiervoor grond beschikbaar had ge steld werd veroordeeld tot f 150 of 25 dagen. Een zelfde vonnis kreeg A. L. G. uit Heerhugowaard, wegens zijn mede plichtigheid in dit duistere geval. Ook C. W. uit Oterleek had een rol gespeeld in dit onrechtmatige teelt-spel, waar voor hij f 25 of 10 dagen kreeg. Kinderfeestmiddag in Gulden Vlies In het Gulden Vlies was gistermid dag voor een groot aantal kinderen door de zeven Alkmaarse Kroon-win- keliers een kinderfeestmiddag georga niseerd. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld en het programma deed het uitstekend bij de enthousiaste kin derschare. De heer Robert was een vlotte conférencier, professor Cakie wist met zijn goocheltoeren de jeugd vol komen in te palmen en Ger Visser zorgde op de van hem bekende ver zorgde wijze voor het muzikale gedeel te. Bovendien kregen de kleinen een feestmuts, een luchtballon, en verschil lende tractaties, zodat zij na afloop van deze Kroontjes-middag opgetogen huis waarts gingen. VIJF EN VIJFTIG JAAR GETROUWD. De heer en mevrouw PeekBoekei, alhier waren gister 55 jaar getrouwd. Feest werd er eigenlijk niet gevierd omdat de bruidegom, die 85 jaren telt in het ziekenhuis ligt. Meer dan 30 jaar heeft hij op de Alkmaarse machinefa briek gewerkt. De 82-jarige mevrouw Peek is gelukkig nog gezond hoewel de oude dag natuurlijk ook hier met gebreken komt. Kinderen zijn niet meer in leven, maar kleinkinderen en ach terkleinkinderen zijn er voldoende om de dag toch tot gezelligheid te maken. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De zwarte monnik (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Lullaby of Broadway (alle leef tijden) Cinema Americain, 8 uur: Het lied van de jeugd (alle leeftijden); Vic toria Theater, 8 uur: De maniak (18 j.) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Mijn man is verloofd (tot 10 jaar o.g.)Cinema Americain, 8 uur: Paniek op straat (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Chinees goud (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verstoten vrouwen (14 jaar). Aart Martin, Waagplein, hoek Door braak, 8 uur: Zesde Klaverjasdrive. Café Huiberts, 8 u.: Biljartkampioen schap Alkmaar en Omstreken. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 31 Januari 7.01 19.20 Vrijdag 1 Februari 7.46 20.05 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 7.06 19.25 13.06 1.25 Vrijdag 7.51 20.10 13.51 2.10 Captain S. Payne Best: Prijs f 8.35. Verkrijgbaar bij VOORDAM 11 - TEL. 3320 (Advertentie, lng. Med.) Mobylefteclub opgericht In een zeer geanimeerde vergadering in „Het Wapen van Heemskerk" werd gister besloten tot oprichting van een „Mobylette Club". In het tijdelijk be stuur namen de heren J. W. Th. Brul en H. J. de Graaff. Secretaris en technisch- adviseur is de heer J. P. A. Bramse, lid der fa Best, Kanaalkade 5. De vuilnisbelt verboden terrein De Alkmaarders H. S. H. van V., G. A. de J. en A. N. stonden voor de poli tierechter in Haarlem terecht beschul digd van het zoeken van oude metalen op de vuilnisbelt van Krommenie, waar de toegang aan onbevoegden is verbo den. Daar er evenwel geen waarschu wingsbord staat beweerden de verdach ten, dat zij niet hadden geweten dat zij daar niet mochten komen. Er werden boeten van f 7.50 en van f 2.50 geeist. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester op Donderdag 14 Februari, des middags om 2 uur een gemeente raad te beleggen. Gisteravond kwam de Langedijker Bestuurdersbond bijeen onder voorzit terschap van de heer P. Blom. Als spreker van de avond was uitgenodigd de heer W. H. Segaar te Bussum, die sprak over de toekomstige ouderdoms voorziening. Allereerst behandelde spr. de geschiedenis van de ouderdomsvoor ziening, die reeds in 1882 door de heer Bergsma werd verdedigd. In 1891 sprak de regering zich in principe voor een zekere voorziening uit. In 1896 ging de vakbeweging zich met deze materie be moeien. De bond voor staatspensionne- ring nam dit over evenals het NW. In 1905 deed o.a. dr. Kuyper een poging, die strandde. In 1913 kwam de invalidi teitswet van minister Talma, die ook 'n zekere ouderdomsvoorziening trachtte te brengen. Eerst in 1919 kwam de vrij willige ouderdomsverzekering. Een commissie van NVV en SDAP bracht terzake rapport uit in 1924. Eveneens in 1928 en 1938. Dit laatste rapport was van grote betekenis. Spr. legde dit rapport nader uit. Tot nu toe geldt het stelsel van verzekering. Steeds weer kwam de ouderdomsvoorziening in de Kamer, maar er kwam niets van. Spreker ging vervolgens de ontwikkeling van de Ne derlandse bevolking na, die in 50 jaar verdubbelde. Aan de hand van statistie ken werd aangetoond dat de gemiddelde leeftijd steeds stijgt. Voorts werden het kapitaaldekkingssysteem en het om slagstelsel besproken, waarbij voor- en nadelen werden aangetoond. Daarna werd de Noodwetouderdoms voorziening van Drees besproken, die nog niet door een definitieve regeling kon worden vervangen. Spr. noemde deze noodwet echter een grote verbete ring. Met bezit wordt weliswaar reke- Ridderstraat 24 Alkmaar (Advertentie, lng. Med.) GESLAAGD Mej. G. M. Kommer alhier slaagde aan de Rijks Universiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen in de Diergeneeskundige faculteit. Geslaagd is voor het arts-examen le gedeelte de heer J. A. Schouten te Alk maar. TOEN burgemeester mr. dr. H. J. Wytema gistermiddag het woord voerde op een kleine bijeenkomst in de kapel in het woonwagenkamp, noemde hij het een verheugend feit met een symbolische, diepere betekenis, dat deze kapel het eerste gebouw was, dat in dit kamp is verrezen. Hij zei, dat de tot standkoming ervan ook voor het ge meentebestuur een grote vreugde was en sprak de hoop uit, dat er vele zege ningen van de kapel zouden mogen uit gaan. Ook voor de toekomst zegde de burgemeester de steun van het gemeen tebestuur toe. De bedoeling van deze bijeenkomst in de kapel was om het gemeentebestuur, alsmede de besturen van verschillende Instanties en verenigingen, die te ma ken hebben gehad met de totstandko ming van dit gebouwtje, op de hoogte te stellen van het moeilijke werk van het Comité R.K. Woonwagenliefdewerk en hen tevens de kapel te doen bezich tigen. Aanwezig waren onder meer burgemeester mr. dr. H. J. Wytema, geestelijken van de verschillende paro chies en afgevaardigden der kerkbestu ren, voorts de heer J. van Wijk namens sociale zaken en maatschappelijk hulp betoon, en afgevaardigden van de St. Vincentiusvereniging en andere vereni gingen. De voorzitter van het comité, de heer L. Rietveld, zei in zijn woord van wel kom, dat wat tot dusver voor de woon wagenbewoners was gedaan nog vrij primitief was, doch dat het in ieder ge val de moeite waard was iets voor hen te doen. De heer Rietveld sprak zijn welgemeende dank uit voor de door de overheid verleende steun en medewer king. Verder uitte hij de wens op de duur te komen tot de oprichting van een kampklas, daar tegen normaal schoolbezoek door deze kinderen ver schillende bezwaren bestonden. Boven dien somde de voorzitter van het comité nog verschillende wensen op, o.m. ver betering van de wegverbindingen in het kamp, die zich nog steeds in een deplorabele toestand bevinden, en aan leg van een electrische verlichting in de kapel. De kampaalmoezenier, kapelaan B. Voets, zei, dat het kampwerk zeer veel liefde en zorg vroeg en verklaarde, dat veel van wat tot nogtoe was bereikt, aan de persoonlijke medewerking van de burgemeester was te danken. Woor den van dank richtte kapelaan Voets ook tot de pastoor van Oudorp, die het altaar en een drietal banken had ge schonken, en. tot de firma Spruyt, welke o.m. voor een loper had gezorgd. De heer J. van Wijk sprak namens de dienst van sociale zaken en maatschap pelijk hulpbetoon waarderende woorden over het mooie werk, dat hier werd ver richt. De pastoor van Oudorp sprak even eens zijn vreugde uit over het tot stand komen van de kapel. Nadat zo verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd de een voudige, doch keurig ingerichte houten kapel bezichtigd en blqef men daarna nog geruime tijd voor een interessante gedachtenwisseling bijeen. Een moment uit de strijd tussen Luc van Dam (links) en de Tune siër Milazzo in het Palais des Sports te Parijs. Luc van Dam verloor op punten. Hedenmorgen omstreeks zeven uur werd de eenenzestig-jarige heer P. uit Oudorp •bij het oversteken van de Nieuwe Scher- merweg door een uit de richting van Alk maar komende personen-auto, bestuurd door de heer G. uit Bergen, aangereden en ernstig gewond. De bestuurder van de auto trachtte de heer P. nog te ontwij ken, doch dit mocht niet gelukken. Het slachtoffer is in zeer zorgwekkende toe stand in het St. Elisabeths Ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Goedkope borrel De caféhouders W. M. en J. Th. de V., beiden uit Bergen hadden in Novem ber van het vorige jaar diverse soor ten sterke drank heneden de minimum prijs verkocht. De economische politie rechter te Alkmaar, mr. P. M. J. Nolet was echter van mening, dat men zich aan de minimum-prijs-regelingen heeft te houden, ter voorkoming van onder linge concurrentie. Hij veroordeelde de beide zondaars tot f 25 of 10 dagen. Burgerlijke Stand Geboren: Elsien, d.v. W. H. Kraaij en E. Meijer. Gehuwd: Arend Helderman en Johan na M. van Lienen. Overleden: Jacob Maats, 57 jaar, gsh. met E. Hart. Willempje Ruiter, 89 jaar, wed. van W. Grootes. BUURTVER. „BLOEMWIJK". Op de ledenvergadering van „Bloem- wijk" is bij de bestuursverkiezing be noemd tot secretaris de heer J. A. de JonVf, C. W. Bruinvisstraat 15. ning gehouden, maar men wordt niet zoals vroeger verplicht het op te sou peren. De commissie-Van Rhijn scha kelt 'in haar voorstel eigen inkomsten en gemeenteklassen uit. Het verlagen van de normen tot de gemiddelde uitke ringen van Drees, zoals deze commissie wil, noemde 4>r. fout. Het NVV heeft hiertegen dan ook bezwaar gemaakt. De drie vakcentrales gaan er van uit dat de ouderdomsuitkering moet worden ge. baseerd op een uitkering uit het be drijfspensioenfonds en een aanvullende uitkering uit de rijksregeling. Deze uit keringen moeten verplicht worden in gesteld. Nagegaan werden de consequen- tes bij stiiging van de kosten van le vensonderhoud en van de lonen. Spre ker juichte het toe dat tussen de dri® vakcentrales terzake van de toekom stige regeling overeenstemming be staat. Hierdoor mag een gunstige ont wikkeling ervan worden verwacht. Ten slotte sprak de heer Segaar zich uit tegen verlaging van de gestelde leeftijd van 65 jaar. Ter bestrijding van de werkloosheid zou dit verplaatsing van de moeilijkheden zijn. Beter zou het zijn het in onderwijsvernieuwing te zoeken en de jeugd niet op 14-jarige, doch 18-jari"»e leefüd op de arbeids markt in te schakelen. Hierop volgde een belangwekkende discussie. Zoals in het vorig overzicht reeds ver ondersteld werd, zijn de aankopen van witte kool voor Amerika inderdaad geheel gestaakt. De nrijzen zijn dientengevolge belangrijk achteruitgelopen. Behalve en kele kleine transacties voor Belgie en Duitsland ging er in witte kool weinig om. De tuinders waren ook zo goed als niet genegen om voor deze prijs te gaan afleveren. De middenprijs lag tussen 7 en 8V2 cent. Gele kool blijft zeer moei lijk te verkopen, ofschoon de aanvoeren zeer klein blijven. Tweede soort draait bijna steeds door. In rode kool gaat wel wat meer om, ofschoon de aanvoer bij deze voortgang onvoldoende geacht kan worden om op tijd geruimd te zijn. Kleine rode kool brengt 1415 cent op en grote 10—11 cent. Afwijkende kwaliteiten wor den verhoudingsgewijs het best betaald. Hieruit zou men afleiden, dat bij de bin nenlandse handel zeer weinig voorraad zit. Groene kool gaf zeer uiteenlopende prijzen te zien. Dinsdag 29 Januari liep de prijs omhoog tot 27 cent en de volgende dag bracht dezelfde kwaliteit 13-14 cent op, de aanvoeren nemen wat af. Voor de middelexport uien werd 33^. 36 cent betaald. Na vele strubbelingen met de controleurs van het uitvoer con trole bureau wordt de keur thans ook hier wat practischer toegepast. Witlof-prijzen trokken wat aan, voor lof I kon 35—43 cent betaald worden. Woensdag werden te Broek op Langen- dijk voor het eerst spruiten voor export gekocht. Gymnastiekrevue van DVV Gisteravond bracht de gymnastiek vereniging DVV in de zaal van hotel „de Burg" te Noord-Scharwoude de gym- nastiekrevue „Parade" onder leiding van de heer Jac. Komen. In het pro gramma, dat vlot werd afgewerkt, kwa men verschillende balletten voor, brug voor dames en heren, knots- en baloefe ningen, paard en een uitstekend num mer onder de titel „zigeunerleven". Aan de avond verleenden medewerking de heren H. Witte en G. Goudsblom. Muzikale medewerking werd verleend door de heren Th. Sombroek, G. Duyves en W. van der Pol. Het lijdt geen twij fel dat DW met deze avonden, waar van er een viertal worden gehouden, veel eer heeft ingelegd en nog zal in leggen. MOND EN KLAUWZEER Onder het vee van de heer M. de Groot, Frieseweg 126, is mond- en klauwzeer uitgebroken. De burgemees ter heeft in samenwerking met de In specteur van de Veeartsnijkundige dienst de nodige maatregelen voorge schreven om het gevaar voor besmet ting zoveel mogelijk te beperken. LAAGSTE INSCHRIJFSTER Bij de aanbesteding van een blok van zes woningen op een terrein aan de toe gangsweg naar het sportveld te Lands meer was de laagste inschrijving die van de firma F. Hes en J. Wester te St. Pancras voor f 55.300. De begroting was f 56.194. De gunning is aangehouden. Stormweer, later buien (Van onze weerkundige medewerker) Een vrij actieve depressie van de Oceaan trekt met sterke lucht drukdaling naar West-Europa. Hier in het kustgebied zal de wind uit Zuidelijke richting tot storm kracht aanwakkeren. De neer slag, die aanvankelijk nog uit natte sneeuw zal bestaan, gaat later in regen over. De tempera tuur schommelde hedenmorgen ook in Noord-Holland nog dicht bij het vriespunt, maar zal in de loop van de dag flink stijgen. De Wind ruimt in de namiddag naar het Zuidwesten en neemt belang rijk aan kracht afOns land is dan in een Oceaanstroming ko men te liggen, waarin af en toe nog opklaringen en buien voor komen. De koude vorstlucht zal hierdoor naar Oost-Europa weg trekken. Nieuwe depressies, die nog boven de Oceaan liggen, zul len het weer de komende dagen een sterk wisselend maar vrij zacht karakter geven.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2