PELS' THEO GROOTHUIZEN Zns. H.V.vJiJernis. Coster en Z». Woningnood verminderde maar ook het aantal gasten r - B. en W.staan niet afwijzend tegenover particuliere bouw Arbeiderswoningen naar behoefte Geen verkapte subsidie aan BSV Nog meer besluiten HEILOO Uitgeest Derde tweeling in één gezin Greep uif ontwikkelingsproces van Bergen Nieuws uit Castricum Vitesse-terrein onderwerp van geruchten Critiek in vele gevallen overdreven Limmen Veld kan in 1953 prima zijn Hensbroek Heer-Hugowaard Geslaagde uitvoering door „Viva la musica" Woningtekort nam af met 16 procent BOUNTY Nu f 1.40 perKg. KLEPPER's VIS BOTERSTERREN Autostalling De Dageraad ETALAGE MATERIALEN l^Voor al Uw drukwerk JJvlIN JJJjlvlJAvi öl üAi\ UaKI lava Een rustige vergadering in Bergen De gemeenteraad van Bergen heeft zich gisteravond beziggehouden met een agenda, die misschien tot verwondering van de toehoorders op de publieke tribune geen enkele maal aanleiding gaf tot het haken-en-ogen^spelletje, waarmee de vroede vaderen zich zo langzamerhand in wijde omtrek berucht feebben gemaakt. Een ogenblikje leek het er op of het C. H.-raadslid mr. S. D. Sluis de knuppel in het hoenderhok wilde gooien, toen hy sprak over de afwy- zende houding van B. en W. tegenover de Algemene Woningbouwvereniging. De voorzitter haastte zich echter te zeggen, dat een dergelijk verwijt B. en W. niet kan treffen. Het college wil graag de particuliere woningbouw stimuleren en zijn medewerking verlenen, aan het bouwen van arbeiderswoningen naar behoefte, maar de huizen waarover het hier gaat, konden nog niet aan de vereniging wor den overgedragen omdat het wachten nog steeds is op de afrekening met het Rijk. Ditzelfde punt zal overigens op een volgende vergadering opnieuw worden aangeroerd wanneer het schryven van de bewuste woningbouwvereniging in be handeling komt. De aanleiding tot deze critiek, het voorstel om toe te treden tot de N. V. Bouwkas Noord-Nederlandse gemeenten, werd met algemene stemmen aangenomen, zonder dat de leden over het resultaat van hun besluit nochtans grote verwachtingen koesterden, ,,'t Is een dode mus", zeide heer J. Swaag. Het KVP-raadslid C. W. Elles kwam nogal op tegen het voorstel om het de finitieve huurcontract met BSV over de twee sportvelden vast te stellen op f 300 per jaar. Niet dat hij de Berger Sportvereniging iets misgunde of ook maar op enigerlei wijze te kort wilde doen, maar omdat naar zijn mening in deze te lage huur een verkapte subsidie was verwerkt. Hij betreurde deze handelwijze en had liever gezien, dat men er openlijk voor was uitgeko men, dat men BSV met een lage huur van dienst wilde zijn. Dan zouden ook andere sportverenigingen in geval van nood een beroep kunnen doen op het gemeentebestuur, zo meende de heer Elles. De heer dr. J. Hemelrijk verbaasde zich erover, dat iemand tegen dit voor stel gekant kon zijn. Spreker vond, dat in het betoog van de heer Elles een ondertoon lag van jalouzie en hij zei ronduit, dat het aangevoerde bezwaar niets anders was dan het zoeken van spijkers op laag water. Voorzitter Huygens verklaarde met klem, dat het bedrag van f 300 geba seerd was op de werkelijke, op de sportvelden drukkende kapitaalslasten. Een vroegere opgave van f 600, die door de heer Elles ter staving van zijn op merking was aangehaald, had nimmer berust op een serieuze berekening. De gemeente had van het eigenlijke bedrag van f 400 honderd gulden afgetrokken voor het gebruik, dat zij zelf van de terreinen maakt. Van een verkapte subsidie is stellig geen sprake. „Overi gens", zo zei de voorzitter, „zullen we steeds een open oor hebben voor de moeilijkheden van andere sportvereni gingen". „We kijken niet naar kleur, maar naar de sport in het algemeen", merkte wethouder L. den Das nog op. „Om die uitspraak was het me nu net te doen", antwoordde de heer Elles. En daarmee was voor deze avond de spraakwaterval afgelopen. Protest Verbrande Pan Bij Gedeputeerde Staten en het PWN zal formeel een protest worden inge diend tegen het voornemen om in het duingebied van de Verbrande Pan drie nieuwe secundaire pompstations op te richten. Er is geen enkele reden om ongerust te zijn over een daadwerke lijke uitvoering van deze plannen, al dus de voorzitter. Zij zijn bedoeld als eventuele reserve wanneer de toekom stige Lekwatervoorziening zou uitval len. Toch achtte hij het gewenst for meel te protesteren tegen de onttrek king van het water uit dit gebied en de daarmee gepaard gaande schending van het natuurschoon. R.T.M. blijft bereid Bij de rondvraag werd door de heer J. Broersma (CPN) geattendeerd op het feit, dat een woning aan de Noord laan nu reeds drie maanden leeg slaat, zonder dat hiertegen maatregelen wor den genomen. Uit het antwoord van de voorzitter bleek echter, dat de eigenaar juist was gesommeerd vóór Maandag aanstaande een beslissing te nemen, aangezien het huis na die datum door een ander gezin zou worden betrokken. Naar aanleiding van een vraag van hetzelfde raadslid over de tramkwestie, antwoordde de voorzitter, dat de Rot terdamse Tramweg Mij. nog steeds be reid is de exploitatie van de ljjn op zich te nemen, wanneer dit door enige overheid wordt gevraagd". De heer A. Maasen (PvdA) roerde het parkeerprobleem in Bergen aan Zee aan, maar de voorzitter vertelde, dat hieraan reeds druk wordt gewerkt. Er zijn op het ogenblik met de Bouwex- pioitatiemij. onderhandelingen gaande De Raad besloot verder een geldlening aan te gaan van f 10.000 ter gedeeltelijke financiering van een nieuwe mistblusser, die inclu sief wagen f 13.000 zal kosten. Aan de kleuterscholen zal een extra subsidie over 1951 worden gegeven van f 5,per leerling en de plaatselijke gymnastiekvereni gingen krijgen kosteloos de be schikking over de gymnastiek lokalen ten behoeve van hun jeugdleden beneden 16 jaar. Tevens werd besloten f 5.000, uit te trekken voor doorlichting van de bevolking en het vervallen arrestantenlokaaltje aan de Hoop- weg te slopen. De middenstand en de marktverkoop Naar aanleiding van het artikel, dat wij in pns vorig nummer schreven on der de titel „De middenstand voor een moeilijk probleem", waarin medege deeld werd, dat de prijzencommissie be sprekingen met de middenstand voert om daar ter plaatse ook tot marktver koop te komen zijn wij hedenmorgen opgebeld door de voorzitter van de middenstandsvereniging in Bergen. Deze deelde ons mede, dat onze be schouwing niet juist of in elk geval voorbarig zou zijn geweest. In verband daarmede hebben wij ons tot de voor zitter van de prijzencommissie gewend, die de juistheid der door ons gegeven mededelingen bevestigde. Alleen zou er wat de groenten betreft, niet van een kraam maar van een hal sprake zijn, waarbij de vishandel evenwel een kraam plaatst. Een en ander is, zoals wij reeds mededeelden, tot stand geko men na overleg tussen de betrokken mid denstanden en de prijzencommissie en beoogt in deze vorm het in het leven roepen van een „volkszaak". Met de slagers worden nog besprekingen ge voerd om het voorbeeld der vis- en groentenhandelaren te volgen. over het overnemen van alle parkeer terreinen door de gemeente. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de Rijkswater staat zal overgaan tot het ruimen van de twee bunkers aan het strand, zo beantwoordde de voorzitter de opmer king, dat deze betonnen obstakels een voortdurend gevaar opleveren voor de jeugd. De heer Sluis vroeg zich af waarom de gemeenteraad nog steeds de begro ting niet heeft kunnen behandelen. Hij zou in de toekomst hierin graag wat meer spoed zien betracht. Interessante gemeenteavond in de Ruïnekerk Men verzoekt ons opneming van het volgende: De gemeente-avond voor de leden van de Ned. Herv. gemeente, die hedenavond 8 uur in de Ruïnekerk wordt gehouden, zal in tweeërlei qp- zicht belangrijk en actueel zijn. In de eerste plaats wordt behandeld en zal in discussie komen het vraagstuk van de bewapening. Een vraagstuk, dat de aandacht en bezinning vraagt van allen, die het ernstig menen met het evangelie van Jezus Christus. Daarnaast zal 'n Duits predikant, Pfarrer Grüber, die in Hohenbrück staat, 20 k.m. ten Oosten van Berlijn, vertellen van zijn ervaringen achter het ijzeren gordijn. Ds. Grüber is tijdelijk in Holland en heeft door zijn werk onder de jeugd (hij is jeugdpredikant) een schat van erva ringen opgedaan, die aan de jeugd, maar ook aan de ouderen in Holland veel te zeggen hebben. Het gesprokene zal door ds. Bekius worden vertaald, zodat ieder het zal kunnen volgen. Foresters dames spelen selectiewedstrijden Op 10 Februari zullen selectiewed strijden plaats vinden om te komen tot de samenstelling van een Noordhollands dameshandbalelftal. Voor elke klasse zijn 25 dames uitverkoren, zodat Fores ters zeker geen slecht figuur slaat met een afvaardiging van acht leden. Voor de eerste klasse zijn gekozen de dames: J. Hoet-Strijbis, A. Boschman, K. Bou- ma, W. Vorst en T. Stuveling; voor de 2e klasse: N. de Graaf, N. Plooijer en A. Boschman. De wedstrijden zullen plaats vinden op de Rooswijckveiden te Velsen-Noord op 10 Februari. De verwachting is, dat, wanneer de Fores- ters-dames hun uiterste best zullen doen, zeker enkele speelsters in het Noordhollands elftal zullen worden op genomen. Comité Oranje- en Nationale feesten Binnenkort zal er een ledenvergade ring plaats vinden van bovengenoemd comité. De gewoonte getrouw zijn dan alle bestuursfuncties van het comité vacant. De nog zitting hebbende comi té-leden, t.w. de heren H. C. Groot, Jac. Wassenaar, H. Pel en ds. Bloem- hoff, stellen zich wederom candidaat, doch door het bedanken van de heer Van Riet als voorzitter (wegens ver trek) en van de heer K. Helder (se cretaris) en mede door het bedanken van het enige vrouwelijke comitélid, zijn er drie vacatures, die aanvulling behoeven. Het comité is echter samen gesteld uit diverse groepen der. bevol king en daarom is het toe te juichen, dat daarmede ernstig wordt rekening gehouden. In een rondschrijven aan alle verenigingen ter plaatse is nu verzocht candidaten naar voren te brengen en er moet ernstig rekening mede gehou- houden worden, dat buiten de aanvul ling van de vacatures zelfs nog andere candidaten nodig zijn om tot uitbrei ding van het comité te komen, omdat steeds weer blijkt, dat de werkzaam heden tijdens een feestviering zo veel vuldig zijn, dat het comité vaak han den tekort komt om alles zo ordelijk mogelijk te laten verlopen. Op deze ledenvergadering zal verder het finan cieel verslag door de penningmeester worden uitgebracht en zal een voorlo pige bespreking plaats vinden over de a.s. feesten. Ook de geldinzameling ten bate van de festiviteiten zal worden besproken en er zullen belangrijke me dedelingen worden gedaan. Een geboorte van een tweeling is al hier, evenmin als elders, niets bijzonders temeer daar Uitgeest zich er reeds op beroemen kan een drieling onder haar bevolking te mogen tellen. Dat echter niet minder dan drie tweelingen in één gezin voorkomen is toch wel het ver melden waard. Gistermorgen kwam de heer Winter, wonende aan de Lage- dijk, de geboorte van een tweeling aangeven, twee flinke zoons. Dit was de derde aangifte van een tweeling in dit gezin. Op 28 September 1946 werden twee dochters en op 25 April 1950 een dochter cn een zoon geboren. Zowel de moeder als de drie twee lingen maken het uitstekend. Een greep uit het ontwikkelingsproces van de plaatselijke gemeenschap, noem de burgemeester dr. W. Huygens zijn jaaroverzicht, dat hij gisteravond uitsprak ter opening van de raadsvergadering. Hij herinnerde aan het verscheiden van oud-burgemeester Jac. van Reenen, die het dorp maakte tot een liefelijk woon oord. Een figuur, die hij wiide kwalificeren als de patriarch van Bergen. voor zijn bestuur en sprak namens alle fracties de hoop uit, dat het hem ge geven zou zijn ook dit jaar de bloei Spreker gaf uitdrukking aan zijn vol doening, dat het vliegveld Bergen nu definitief van de baan is en verheelde niet zijn spijt over de betreurenswaar dige administratieve fout bij de aanleg van de Bergerweg. Als punten van ur gent belang, die nog steeds om afdoe ning vragen, noemde hij: de tramkwes tie, de aankoop van het Oude Hof en omgeving, de uitbreiding van het Na tuurreservaat, het instandhouden van het Parnassiapark, de restauratie van de Ruïnekerk en het probleem van de zeereep. Over de schooltapdartsendienst zei de voorzitter, dat heÉ" wenselijk zou zijn, wanneer de twaalf hierbij aange sloten gemeenten en het ziekenfonds zouden overgaan tot aanschaffing van een rijdende installatie. Minder gasten In 1951 kwamen negentig huizen ge reed en het aantal woningzoekenden verminderde met 22°/i, tegen een toena me in 1950 van 30'/o. Minder optimis tisch was de mededeling, dat er in het afgelopen jaar in de hotels 15'/« minder verblijfsnachten werden genoteerd. Voor de gemeubileerde huizen was deze da ling lO'/i. De werkelijke bevolking steeg met 377 personen, het totale bevolkingscij fer (inclusief de gerepatrieerden) daal de met 218 tot 9237 personen. Gebleken is, dat Bergen een bewegelijke bevol king heeft. Een derde deel vertrekt of komt in de loop der jaren. De burgemeester kwam ten slotte tot de conclusie, dat de gemeente Bergen een gezond beeld vertoont. De geld leningen voor de financiering van 32 woningen zijn goedgekeurd en uit alles blijkt, dat 1952 een belangrijk jaar zal worden. Baron H. L. Taets van Amerongen bracht de voorzitter dank van de gemeente te bevorderen. OPENBARE VERKOPING Ten overstaan van notaris C. Knook werd Woensd^ in „De Oude Prins" in het openbaar bij afslag verkocht de villa ,,'t Roefje" met erf te Bergen aan Zee aan de Paulinestraat 13, groot 8 aren en 31 centiaren. Op 23 Januari in gezet op f 13.500, werd dit perceel thaits voor f 24.500 gekocht door de heer C. Schotten te Bergen aan Zee. INZAMELING SINTERKLAASFEEST 1951 De totale opbrengst van de inzameling ten behoeve van het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen der verschillende scholen te Bergen (Iijstencollecte en giro) heeft bedragen f 1926,43. Niet min der dan 1700 kinderen namen aan de feesten deel. 2927 inwoners In 1951 is de bevolking onzer ge meente met 52 inwoners toegenomen en daardoor gestegen tot 2927, t.w. 1422 mannen en 1505 vrouwen. Er werden 80 kinderen geboren 140 m. en 40 vr.) en 91 personen vestigden zich hier ter plaatse. Daarentegen ver trokken 96 inwoners en werden er 23 grafwaarts gedragen. Het terreinencomplex van de Castri- cumse derde klasser Vitesse, dat in de zomer van het vorige jaar officieel in gebruik werd genomen, is nadien het onderwerp geweest van gesprekken waarin de critische noot niet achter wege bleef. Deze critiek is deze week op een min of meer officiële plaats aan de oppervlakte gekomen, toen in de rondvraag van de KVP-vergadering hierover vragen werden gesteld. Het is reeds bij de aanleg van de vel den niet van een leien dakje gegaan. Het complex is eigendom van het R.K. Kerkbestuur, dat opdracht tot de aan leg heeft gegeven. De aannemer, die aanvankelijk met het werk was belast, heeft zijn taak niet volbracht, zoals die door de technische adviseurs van de opdrachtgevers was aangegeven. Daar na is een andere aannemer in de arm genomen, die het werk heeft voltooid. Dit is dus meer een interne kwestie. Van geheel andere aard zijn de opmer kingen, die thans worden gehoord over de toestand van het terrein. Die zou niet aan de verwachtingen beantwoor den; met name zou het minder snel water doorlaten, dan in het belang van zijn bestemming als voetbalveld wel wenselijk zou zijn. Sommigen zijn ge neigd dit te wijten aan het feit, dat bij de aanleg niet de gebruikelijke weg gevolgd zou zijn, om een deskundige van de KNVB in te schakelen als ad- Gemeente heeft geen bemoeienis Bij het tot stand komen van het Vi- tesse-sportpark zijn als technische ad viseurs opgetreden de heren J. W. Beijersbergen en J. Duijn. Beiden zijn werkzaam bij de dienst van Openbare Werken van de gemeente Castricum, maar dit betekent niet, dat er enig ver band tussen deze dienst en het complex mag worden gelegd, want de beide he ren traden in dit geval op als particu lier. Zij verleenden hun medewerking belangeloos. Eerstgenoemde vervaardig de het ontwerp en het bestek; zijn col lega trad op als adviseur inzake de grond. „Het stond bij voorkeur reeds vast", aldus vertelde ons de heer Beijersber gen, „dat zich na de voltooiing minder goede plekken in het veld zouden ver tonen. In de eerste plaats vanwege het natuurlijke proces van inklinken, dat pas voltooid zal zijn, nadat er vorst over het terrein is gegaan en nadat er een winter op gespeeld is. Bovendien bevat de onderlaag van een der hoeken een bepaald soort klei, die moeilijk water doorlaat. Het is echter mijn vaste over tuiging, dat door het opbrengen van zandhoudende grond hierin verbetering is te brengen". Onze zegsman voelde zich zeker genoeg van zijn zaak, om te durven voorspellen, dat het veld in het volgende seizoen in prima conditie zal zijn. KNVB adviseerde wèl De critiek over het niet inschakelen van een KNVB-deskundige is niet ge heel gerechtvaardigd, zo vernamen wij voorts. Toen het schetsontwerp voor 't complex was voltooid, heeft een bespre king plaatsgevonden, waarbij vertegen woordigd waren het R.K. Kerkbestuur, het bestuur van Vitesse en de R.K. Sportraad (een overkoeping van de R.K. sportverenignigen)Bovendien wa ren aanwezig de heren Beijersbergen en Duijn. In dit gezelschap heeft een deskundige van de KNVB het ontwerp besproken. Zijn aanwijzingen en verbe teringen zijn daarna bij de aanleg ver werkt. Tijdens de werkzaamheden is een KNVB-deskundige ook enige keren komen kijken en later, nadat de eerste critiek in Castricum werd gehoord, heeft hij het veld nogmaals bezocht, waarna hij het bestuur van Vitesse gelukwenste met de conditie hiervan. Nadien hebben verscheidene scheids rechters hun onverbloemde lof over 't Castricumse sportpark uitgesproken. Voorts is een sterk argument een nauw keurig bijgehouden staatje, waarop staat te lezen, dat op het Vitesse-veld nog gespeeld kon worden, hoewel ter reinen elders waren afgekeurd. Ballen op de weg?zelden! Een criticaster heeft een waarschu wend geluid laten horen ten aanzien van ballen, die vanuit het veld op de langs het terrein lopende Beverwij kerstraatweg terecht terecht zouden komen. Gezien het drukke verkeer op deze weg zou dat inderdaad een poten tieel gevaar kunnen zijn. De risico factor schijnt echter in de practijk mi nimaal te zijn, want in de loop van de competitie zijn aan deze zijde van het veld maar vier ballen buiten het veld getrapt, waarvan er slechts één de openbare weg bereikte. Ontspanningsavond ouden van dagen In Hotel Borst werd door de afdeling Castricum van de Algem. Ned. Bond van Gepensionneerden een ontspanningsavond gegeven, waarbij ook de ouden van dagen uit onze gemeente waren uitgenodigd. Na het openingswoord door de heer G. Wouters sprak nog de heer C. F. Bakker uit Zaandam, secretaris van de Plaatselijke Bond van Ouden van Dagen te Zaandam, woorden van waardering voor de organi satie van deze avond en ook voor het feit, dat de jongere generatie deze avond verzorgde. De Castricumse Accordeon vereniging, onder leiding van A. B. v. d Wolff, opende met „Alte Kameraden", gevolgd door een drietal nummers, waar mede het orkest veel succes oogstte. Maar ook de „Zingende Zwervers" uit Koog aan de Zaan, geen onbekenden meer in Castricum, brachten in costuum, verschil lende aardige cowboy-liedjes ten gehore. De heer Bern. Res overleden Gistermiddag is de heer Bern. Res, die zich per rijwiel door de Burgemees ter Mooystraat begaf, komen te vallen en waarschijnlijk tengevolge van een hartaandoening ter plaatse overleden. De heer Res was 82 jaar oud. Vóór de tweede wereldoorlog was hij lange tijd lid van de gemeenteraad van de R. K. Staatspartij. VAN DE HONDERD VELDEN Voor de onderlinge competitie speelden de leden van de damclub „St. Thomas" de volgende partijen: A. de ZeeuwG. Sprenkeling 20; J. KabelC. Reynders 0—2; R. Stet—J. v. Velzen 1—1. In de bondscomptitie speelt het eerste tiental van St. Thomas Maandag in café Kramer haar laatste wedstrijd en wel tegen Sportief. CASTRICUM, 30 Jan. Spruiten A 29—47, B 15—26; boerenkool 4,50—9.50; witlof I 44, II 26; prei 23.50; kroten 16.50; peen afw. 69.50. GEMEENTEWONING WORDT VERDUBBELD De gemeentewoning, bewoond door de gepensionneerde gemeentebode- schoolschoonmaker, de heer C. Evers, zal geschikt gemaakt worden voor be woning door twee gezinnen. De uit voering van het werk is opgedragen aan de heren Kooij en Naastepad, al hier. De tegenwoordige gemeentebode- schoolschoonmaker, de heer Keuning, zal t.z.t. het andere gedeelte van de woning kunnen betrekken. GEMEENTEAVOND Vrijdag zal in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente een gemeente avond worden gehouden. Hier zal ds. Van Deth, predikant directeur van Kinderzorg in Noord- Holland, een lezing met lichtbeelden houden over het onderwerp „Kinde ren, die geen ouders hebben, om hen goede nacht te wensen". OBDAM, 30 Jan. 1952. 11000 kg Uien 23.70—34.70, grove 33.30—34.30 en stek 17.3021; 35000 kg Breekpeen B 2426, C 18.50—20.10, D 13—14.80, stek 8.70— 10.60; 6500 kg Kroten A 25.10—26, B 19.30—19.70, C 6.90—8.60; 850 kg Sprui ten 18—27. Zondag en Dinsdag gaf de muziekver eniging „Viva la Musica" o.l. van de heer D. Sijs een muziekuitvoering in het lokaal van de de heer Ursem. Ge zien het feit, dat deze vereniging nog slechts één jaar bestaat, mag deze uit voering geslaagd worden genoemd. De accordeonclub speelde afwisselend met de zangclub. Verschillende bekende wijsjes, o.a. bekende radionummers van Wessel Dekker, werden ten gehore ge bracht. Daarnaast hoorden we minder populaire, doch moeilijk te spelen stuS» jes muziek, die op een enkele na, feil loos werden uitgevoerd. Na de tweede pauze kregen we het optreden van het duo Dekker met guitaar, bijgestaan ri"or Theo Ursem. die prachtige nummertjes naar voren brachten, wat door het pu bliek zeer werd gewaardeerd. Dit trio is zo goed op elkaar ingespeeld, dat een vermelding hier zeker op zijn plaats is. Het laatste gedeelte van deze uitvoe ring bestond wederom uit accordeon- muziek en zang. Het optreden van „Viva la Musica" werd door de talrijke bezoekers gewaardeerd. Opmerken wil len we nog dat een beter instuderen van de naar voren gebrachte nummers tot meer succes aanleiding kan geven Aan het „invallen" van de verschil'ende par tijen ontbrak hier en daar nog iets. Aan deze avond was een grote ver loting verbonden, waarvan de prijzen gratis door de middenstanders bereik baar gesteld waren. De baten waren be stemd om de aangekochte piano is financieren. Een gezellig bal besloot beide avon den. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND. 31 Jan. 27.000 kg uien 31.50—33.50, grove 31.10— 32.50 en drielingen 31; 3100 kg neen: B 24,20—24.60 en C 21,10—21.20; 120.000 kg rode kool 9.90—15.70; 14.000 kg gele kool 7,609,20; 2700 kg groene kool 16.30—29: 73.000 kg Deense witte kool 7,109,90. W ARMENHUIZEN, 31 Jan. 8000 u'en 31,50—32,60, grove 32.40—33,50 en drie lingen 32,70—33,20; 53.700 kg rode kool 10,50—14,80; 600 kg gele kool 6.80—7.10; 22.000 kg Deense witte kool 7.107.40: "00 kg bieten 23,10; 1300 kg peen 17,70 —24.00. LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE, 31 Jan. 35.000 kg rode kool 715.10; 50.000 kg gele kool 6.50—9.20; 18.000 kg groene kool 16.3026; 40.000 kg Deense witte kool 59.70; 25.000 kg uien 31.70—33.50, drielingen 24.90— 29.70; 3000 kg bieten A 24.80, 2000 kg peen B 25, 1500 kg witlóf I B 30-37, 600 kg andijvie 17—28, 500 kg spruiten 18—30. WOGNUM, 30 Jan. 1952. Bieten 8—20; 8500 kg Uien: middel 32.70—34.40, grof 31_34.10, drielingen 26—32.80, nep 26, afw. 627.10; Gele bew. kool 6.509.80; Rode kool 7.40—14.60; 4250 kg Spruit- kool 15—35; 16500 kg Witlof A 36—47, B 29—39, C 26—36, stek 16—29; 3250 kg Breekpeen B 23.40—24.90, C 21.10—2!.30, afw. 5—18.10; Prei I 23—27, II 18—20; Sjalotten 29; Bramly Seadling 1523. Naiionale leningen om bouw te financieren „Als men alle woningen, die na de oorlog zijn gebouwd, bij elkaar zou brengen, dan zou daaruit een stad ont staan zo groot als Amsterdam", atdus verklaarde minister In 't Veld vanmor gen, toen hij in Dordrecht de eerste paal sloeg voor een complex van zeshonderd flatwoningen. Spreker noemde dc cij fers van de woningbouw vertrouwen wekkend, omdat sedert 1 Januari 1950 het woningtekort met 40.000 huizen, of wel met 16 procent, is verminderd. Over de vooruitzichten voor 1952 zei de minister, dat de lucht weliswaar niet geheel is opgeklaard, maar dat er toch reden is voor een gematigd optimisme. Om de woningbouw te kunnen blijven financieren zullen er ondanks de bur gerzinleningen van de gemeenten nog nationale leningen nodig zijn, waarvan de aankondiging binnenkort is te ver wachten. „Mijn grootste zorg", zo be sloot spreker, „heeft betrekking op 1953 en volgende jaren, omdat het zeer de vraag is of de kapitaalstroom voldoen de blijft vloeien om het investerings program te kunnen financieren". Biljartkampioenschap van Alkmaar en Omstreken. 5e ronde kader 38/2 op Vrij dag J Febr. 8 uur, café Hum berts, Westerweg hoek Lin- denlaan. Feeké-Wessels, Van Lingen -Kramer, Lighthart-Burger. VRIJ ENTREE De bekende Oude Klare met z'n zachte smaak en pittig aroma, per LITER 7.15 RECLAME-AANBIEDING ZEEZALM-FILET van 2 Verder alle soorten VERSE VIS tegen concurrerende prijzen Koningsweg 57. Telefoon 4728. 'n heerlijk spritskoekje UITSLUITEND met roomboter bereid, slechts 85 ct. p. 250 gram BANKETBAKKERIJ. LAAT 129 TEL. 2479. ACHTER HET IJZEREN GORDIJN Over dit onderwerp spreekt HEDENAVOND 8 uur: PFARRER GRÜBER, uit Oost-Duitsland, in de Ruïnekerk te Bergen. Autostalling aangeboden In het centrum van Alkmaar. Brieven onder no. A 271, bur. v. d. blad. ZONDAG 3 FEBR. '52 spreekt in VALK'S LUNCHROOM Dr. VV. F, STORM onder het motto: Op elke vraag een antwoord. Entrée 35 ct. Leden 15 cent. Aanvang 10.15 uur. VOOR UW VERDRONKENOORD 121, PI. Stenenbrug. Telefoon 3463 SINDS 1902 VAKLUI! Voordam 11 Alkmaar Tel. 3320

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3