VICTORY BOUW DE PERS Sïad en Omgeving Ontroerende uitvaart van dokter Maats Alcmaria-Z.F.C. AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN i Kaasprijzen liepen verder op 1I0TEL-RESTM1RMT MUZIEK Bedrijfsvo'leybal REX-TH EATER: Verstoten vrouwen CINEMA AMERICAIN: Paniek op straat VICTORIA THEATER Chinees Goud HARMONIE THEATER: Mijn man is verloofd De journaals Acht maanden geë'st tegen vechtersbaas Nutsspaarbank te Alkmaar LAATSTE NIEUWS Militair zwaar gewond bij oefening Dr Winsemius adviseur van de „Wereldbank" Wedstrijd-programma blijft gehandhaafd Er was zeer veel belangstelling Een droeve, uitermate lange stoet be geleidde gistermiddag wijlen dokter Jacob Maarts op zijn laatste tocht door de nog witbesneeuwde, glooiende dre ven van de schitterend gelegen be graafplaats Westerveld. Geüniformeerde leden van het Rode Kruis fungeerden als slippendragers en vormden later ui de aula een erewacht bij de baar. Enorm groot was de belangstelling bij deze uitvaartplechtigheid en zowel hierujt als uit de in de aula gesproken woorden bleek duidelijk, welk een bij zonder grote plaats dokter Maats in de loop der jaren was gaan innemen in de harten van allen, die hem kenden. Nadat bij aankomst in de aula van de begraafplaats het orgel het Prelu dium in c kleine terts van J. S. Bach had doen klinken, werd een woord van afscheid gesproken door dokter C. M. Hoogenboom, als voorzitter van de afdeling Alkmaar en omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij tot bevorde ring der geneeskunde. Deze memo reerde de verschillende bestuursfunc ties, die de overledene met veel liefde had vervuld, en dankte hem hiervoor. Meer nog dankte de spreker dokter Maats echter voor het schitterende voorbeeld, dat hij zijn collega's had gegeven door zich gedurende de twee- en-dertig jaren van zijn huisartsen- practijk met volle overgave .en toewij ding dag en nacht onvermoeibaar aan zijn taak te geven. „Wij hebben een goede arts, een goede vriend en een goed mens verloren", aldus dokter Hoogenboom. Vervolgens sprak dr. F. J. Frederikse namens de afdeling Alkmaar van het Nederlandse Rode Kruis. Hij zeide, zeer dankbaar te zijn voor het vele, dat dokter Maats sinds 1922 voor de afde ling had gedaan, ondanks zijn zeer drukke practijk. Hij had de overledene immer bewonderd als een man met een scherpe en heldere geest, en als iemand, die steeds recht door zee ging. Hierop dankte mej. M. L. Post, de directrice van de Alkmaarse Huishoud en Industrieschool, de overledene voor de wijze, waarop gedurende dertig jaar in de beste harmonie was samenge werkt. De spreekster zeide, dat de school een leraar en arts had verloren, die te allen tijde had gereed gestaan. Nadat de organist bij het dalen van de kist een gedeelte uit de Mattheus Zowel uit buiten- als uit binnenland werd in de afgelopen week de vraag goed genoemd en aangezien de pro ductie nog steeds blijft zakken, voerde dit tot een hernieuwde prijsstijging. Leeuwarden verhoogde de notering voor de volvette Goudse kaas met 7 cent per kg, die voor de Edammers met 8 cent. Daarmee kwam de Goudse te staan op f 2.32f 2.33 per kg, de Edam- mers op f 2.12f 2.13. Er werd evenals de vorige week verkocht tegen 1 a 2 cent boven de noteringen en de han del was goed. Hiermee is de prijs opgelopen tot de recordhoogte, die op 4 Januari werd genoteerd. Er volgde toen echter on- middllijk een vrij scherpe daling. Ge zien de geringe productie en de uiterst vlotte vraag is de verwachting thans, dat de prijzen zich wel even op het tegenwoordige niveau of wellicht nog iets daarboven zullen handhaven. De notering voor Noordhollandse Edammers te Alkmaar werd met 4 ct. per kg verhoogd en gebracht op f 2.12 per kg. Hiermee zien we andermaal, dat de Friese kaas een hogere prijs op brengt. Met de oude kaas gaat het minder naar wens. De voorraden daarvan zijn groot en de vraag is niet bevredigend, zodat er weinig wordt verkocht. De verwachting, dat de hoge prijzen voor jonge kaas die van de oude wel zou den meenemen, schijnt zich voorlopig niet te verwezenlijken. Intussen zijn de prijzen bekend ge maakt, waartegen de kaas bij de rege ringspakhuizen van het I.V.Z. kan wor den geleverd, wanneer de prijs mocht gaan dalen. Deze zijn overanderd ge handhaafd op f 1.58 voor de Edammers en op f 1.80 voor de volvette Goudse, alles per kg. We zijn daarvan op het ogenblik wel zeer ver verwijderd. Hoe de toestand aan de kaasmarkt echter zal worden, wanneer straks de grote productie inzet, vermag niemand te zeggen. Overigens had men verwacht dat deze inleveringsprijzen, gezien de door de minister gegarandeerde melk prijs, hoger zouden zijn gesteld. Voorvvedsfnjden Kampioen schap van Nederland 38-2 Aan de Akmaarse Biljartvereniging De Optimisten spelend in Hotel de Nachtegaal, is door de Ned. Biljart Bond opgedragen de organisatie van één der voorwedstr.den kampioenschap van Nederland 2e klas cadre 382. Deze wedstrijden zullen in Alkmaar gehouden worden op Donderdag, Vrij dag en Zaterdag 7, 8 en 9 Februari in het clublokaal van de Optimisten. Deelnemers zijn de volgende spelers: G. Wessels, Alkmaar. A. van Lingen, Bergen; J. Peetoom, Schagen; Broerse en Koomen uit de Zaanstreek. Op de eerste dag zullen gespeeld wor den de partijen v. LingenPeetoom. BroerseKoomen, KoomenWessels, PeetoomBroerse, WesselsPeetoom en V. LingenBroerse. Het zal tussen deze uitstekende bil jarters een vinnige strijd worden. Passion had gespeeld, dankte de oud ste zoon van dokter Maats namens zijn moeder en zijn broers voor de ge- gesproken woorden en de vele blijken van medeleven. Hij zeide, dat men thans afscheid nam van een man, die voor ieder, die hem kende, veel heeft betekend, en voor allen een steun en een toeverlaat was. Hierop verliet men de aula, terwijl het orgel het Solvejgs Lied van Grieg deed horen Ijs en weder dienende.. Op het „magere" inhaalprogramma staat voor de Alkmaarse voetballief hebbers een zeer belangrijke wedstrijd. Kampioenscandidaat ZFC komt name lijk, ijs en weder dienende, een be zoek aan degradatie candidaat Alc- maria brengen. Het zal een zware taak voor de withemden worden om de Zaankanters op een afstand te hou den. Aan een overwinning durven wij dan ook nog niet Je denken, hoewel een verrassing natuurlijk niet uitge sloten is. Het doel van ZFC zal niet door Jaket worden verdedigd. Deze bekwame doelverdediger (in zeven wedstrijden werd hij geen enkele maal, drie wedstrijden eenmaal en in vier wedstrijden tweemaal gepasseerd. Slechts éénmaal viel hij met vier goals wat uit de toon.) Jaket staat zijn plaats af aan de jongere Lust, de voormalige doelverdediger van OSV. Alcmaria komt met de volgende op stelling in het veld. Afink; Wijnands en Paulisse; Maa- sen, Wassink en Brouwer; Dinkelberg, Wielinga, Bijl, Eversteijn en Genefaas. Gunning onderhoud van kunstwerken Het onderhoud gedurende het jaar 1952 van de kunstwerken in de Noord oostpolder bij De Voorst, te Marknes se, te Kadoelen, te Vollenhove, te Blokzijl en te Emmeloord is door de Dienst voor de Zuiderzeewerken in Den Haag gegund aan P. Daalder's Aann. Bedrijf te Alkmaar voor 13.333. Het onderhoud gedurende het jaar 1952 van de Meeldijk enz. van de Noord-oostpolder, het uitvoeren van bijkomende werken en het leveren van directiebehoeften is door de Dienst voor de Zuiderzeewerken te Den Haag eveneens gegund aan P. Daalder's Aann. Bedrijf te Alkmaar voor f 62.243. Aan hetzelfde bedrijf is voor 1952 het onderhoud gegund aan de kunst werken met dienstgebouw en bijbeho rende terreinen enz. in de Noordoost polder nabij Lemmer voor f 6883. „Biljarts-ronde vars AFkmaar De uitslagen van de vijfde ronde van de seriewedstr.den om het biljartkam pioenschap van Alkmaar luiden: Wessels 175 26 54 6.72 Veeken 256 26 45 9.84 Kramer 175 17 32 10.29 Van Lingen 147 17 24 8.64 Ligthart 140 18 23 7.3o Burger 82 18 15 431 ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Mijn man is verloofd (tot 10 jaar o.g.)Cine ma Americain, 7 en 9.30 uur: Paniek op straat (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Chinees goud (18 jaar)Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Verstoten vrouwen (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Toneelgezelschap Johan Kaart met „De appels van Eva". Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Vijf jaar Bedrijfsvoetbal. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Valks Lunchroom, 10.15 uur v.m.: De Dageraad: dr. W. F. Storm spreekt over „Op elke vraag een antwoord". MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Mijn man is verloofd (tot 10 jaar o.g.)Cinema Americain, 8 uur: Paniek op straat (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Chinees goud (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verstoten vrouwen (14 jaar). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 2 Februari 8.30 20.50 Zondag 3 Februari 9.17 21.46 Maandag 4 Februari 10.15 22.53 TE CAMPERDUIN Zaterdag Zondag Maandag Hoog 8.35 20.55 9.22 21.51 10.20 22.58 Laag 2.35 14.55 3.22 15.51 4.20 16.58 waar U gezellig kunt dineren; waar U sfeer vindt in café ,en Restaurant. (Advertentie. Ing. Meel., ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag 3 Februari zijn beschikbaar de huisartsen dr. J. Lourens, Oude gracht 295 „(telef. 2892) en dr. A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersingel 59 (telef. 3193). ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek De Bever in de Emma- straat 36. (Advertentie. Inc. Wed.! De uitslagen van de bedrijfsvolleybal- competitie zij i als volgt: Dames: 't Hooge HuysPCB 3-0: HVB—SOVA II 1-3: Centra—SOVA I 0-3; IVA IILastinagirls 1-3; Dacota Milfleur 1-3; Krom—IVA I 0-3. Heren: Hulsk. Toppers—PCB 2-2; IVANagengast afg.; DedivitoSOVA 1-3; APSVDeneba 3-0; Centra't Hcoge Huys afg RingersNagengast 0-3; RingersRhodesia 0-3. Stand dames: 't Hooge Huys 7 7 0 0 14 21— 0 SOVA I 7 6 1 0 13 20— 4 IVA I 7 6 0 1 12 18— 4 PCB 7 4 1 2 9 14—10 Milfleur 7 3 1 3. 7 11—13 IVA II 7 3 0 4 6 11—12 Lastinagirls 7 1 3 3 5 10—16 Krom 7 2 1 4 5 9—15 HVB 7 2 0 5 4 9—16 SOVA II 7 1 2 4 4 8—17 Dacota 7 1 1 5 3 7—18 Centra 7 0 2 5 2 6—19 Stand heren: 't Hooge Huys 5 5 0 0 10 15— 0 IVA 5 4 1 0 9 14— 2 APSV 6 4 0 2 8 14— 6 PCB 6 2 3 1 7 12— 9 KvWA 6 2 3 1 7 12—10 Nagengast 6 2 3 1 7 12—10 SOVA 6 3 0 3 6 11—11 Notenkrakers 6 2 2 2 6 11—12 POVAIJ 6 2 2 2 6 10—12 Rhodesia 7 3 0 4 6 12—13 Dedivito 6 1 3 2 5 10—13 Centra 5 2 0 3 4 6—11 Stoel 6 0 3 3 3 3—15 Deneba 6 1 1 4 3 6—14 Hulsk. Topp. 6 0 3 3 3 6—15 Ringers 2 0 0 2 0 0— 6 De zesde ronde zal gespeeld worden op 15 Februari in het café van de heer Breed aan het Ritsevoort. ULDERS in ons blad treft men de oplossing van onze zeer gewaardeerde legpuzzle aan. Het aantal inzendingen was zo enorm dat wij tot loting moesten overgaan. Hier volgen de gelukkigen: Ie prijs 50.— Mej. A. W. Mol, Westerweg 80, Alkmaar; 2e prijs 15.J. C. Willig, Nassaulaan 8, Bergen; 3e prijs 10.— F. Bijtjes, St. Annastraat 51, Alkmaar. Tien boekwerken werden verloot onder de volgende winnaars: J. Zwart, Kanaalkade 72, Alkmaar; G. Ploeger-Hoppe, San. „Hilversum", Hilversum; J. de Boorder, Ewislaan 20, Heiloo; I. Janssen, Baangracht 4, Alkmaar; J. Helleman, Korte Landstraat 15, Alkmaar; Mej. B. de Vries, Zeglis 77, Alkmaar; G. J. Muis, Houtweg 23, Alkmaar; G. Horio, Hofplein 2, Alkmaar; J. Strybis, Westerweg 16, Alkmaar; D. N. de Louw, Houttil 4, Alkmaar. Zowel de geldprijzen als de boeken worden toegezonden. Met vriendelijke dank voor de vele en daarbij ook originele inzendingen besluiten wij 'onze prijsvraag „Bouw de Pers". DE ALKMAARSCHE COURANT ALKMAAR De Italiaanse film „Verstoten vrou wen", welke deze week in het Rex- Theater wordt vertoond, behelst het wonderlijke verhaal van een lichtzin nige jeugdige schone (de charmante Gina Lollobrigida), die een gezellige tijd met de Amerikaanse troepen in Livorno heeft doorgebracht en na hun vertrek wegens haar gedrag door de Italiaanse politie-autoriteiten naar ha<ir geboortedorp wordt teruggezonden, zo als dat in Italië gebruikelijk is. In dit dorp speelt zich vervolgens een reeks vrij onwaarschijnlijke gebeurtenissen af, nadat is gebleken, dat de pastoor, die haar spaargeld een wel zeer groot bedrag! voor haar beheerde, alles heeft besteed aan de verzorging van een aantal oorlogswezen, die hij onder zijn hoede heeft genomen. Wanneer het gehele dorp ten slotte in rep en roer is geraakt, waartussendoor de wees kinderen nu en dan op het gemoed van de toeschouwer komen werken, ver laat het meisje, dat hoewel in haar hart niet slecht de aanleiding was tot al deze narigheid, het dorp weer, waarschijnlijk om een eerbaar beroep te gaan zoeken. De film heeft goede momenten, doch het geheel voldoet niet aan de verwachtingen, die men om trent een Italiaanse rolprent koestert. In het voorprogramma ziet men o.m. een muziekfilmpje en een grappig te kenfilmpje. Een detective- of een avonturenfilm moet met spanning geladen zijn en wij vinden het altijd interessant de reactie van het publiek te zien omdat het luid ruchtigste deel daarvan onmiddellijk laat blijken wanneer het niet langer ge boeid wordt en de regisseur dus het contact met de massa heeft verloren. Bij de film „Paniek op straat" zijn de opnamen heel wat beter dan de min of meer alledaagse titel doet vermoeden en het geheel is zo interessant dat men deze rolprent van het begin tot het einde met grote interesse blijft volgen. Een man wordt in een kroeg op vals kaartspel betrapt, wil er met de buit vandoor gaan maar hij wordt achter volgd door de gangsters met wie hij ge speeld heeft. Zij schieten hem dood, gooien hem in de rivier en als de politie de drenkeling opvist blijkt hij door builenpest te zijn aangetast. De inspec teur van de geneeskundige dienst eist de directe arrestatie van de moorde naar die besmet moet zijn en de gehele stad ziek kan aansteken als hij niet bin nen een etmaal wordt gevonden. Er is nog geen enkel spoor, maar dan begint de grote klopjacht. Twee vrouwen zijn reeds aan builenpest gestorven als de moordenaar na een opwindende jacht nog op tijd gegrepen wordt om een ramp te voorkomen. Richard Widmark, Paul Douglas en de bekoorlijke Barbara Bel Geddqs ge ven eminent spel in deze film waarvoor de regisseur zijn typen met de uiterste zorg heeft gekozen. Een film vol avonturen in het steeds in oorlog zijnde China. Door dit land trekken de troepen van generaal Yang, een wreed en heerszuchtig despoot. Het volk wordt onderdrukt, maar in 't ge heim verzamelen verzetsstrijders geld voor de aankoop van wapenen. De ide alistische Amerikaan O'Hara neemt de taak op zich het geld naar Shanghai te brengen. Perrie, een Amerikaan van twijfelachtige reputatie, moet de plan nen van O'Hara zien te verhinderen en natuurlijk moet zijn mooie en char mante dochter Judy daarbij helpen. Deze strijd ontwikkelt zich met wisse lende kansen. Talrijk zijn de avon turen, die zich in het grote land af spelen en de situatie wordt wel enigs zins ingewikkelder als de liefde in het spel komt. Voor beide partijen worden de situaties steeds moeilijker. Yang wordt neergestoken, maar wil eerst zijn gevangene zien sterven. O'Hara weet daarop Yan'g te bewegen hem in leven te laten opdat er iemand zal zijn, die het roemvolle einde van de gene raal zal kunnen verkondigen. De ijdele Yang zwicht voor deze aandrang en Judy en O'Hara kunnen samen een nieuwe toekomst tegemoet gaan. De bekende Akim Tamiroff als Yang wordt zeer goed ter zijde gestaan door Gary Cooper en Madeleine Carroll. De hoofdfilm wordt niet alleen inge leid door een tweetal mooie journaals, maar ook nog door een schitterende film van uitnemende Amerikaanse kunstrijders op de schaats, waarbij tal van bekende kampioen. Een zeer mooie sportreportage. Metro Goldwyn Mayer heeft met „Mijn man is verloofd" wel een zeer bijzondere film gebracht. Niet dat regisseur Robert Leonard diepgaande of hartverheffende problemen heeft gesteld. Integendeel „Grounds for marriage (de titel waaronder deze film in Amerika heeft gecirculeerd) heeft eigenlijk helemaal niets te zeg gen. Het is een verrassend geestige comedie, waarnaar men met het grootste genoegen zit \e kijken, om daarna met een glimlach op het gelaat de zaal te verlaten. Van Johnson, Kathryn Grayson, Paula Raymond en Barry Sullivan zijn de hoofdfiguren in deze film, die mef prettige onver schilligheid een parodie geeft op de klassieke driehoeksverhouding. Voor zover nog niet bekend, kan men deze week door de journaals ken nis nemen van het feit dat het in Tu nis allesbehalve rustig is. De Fransen moesten daar in het geweer komen, evenals de Engelsen dat enige tijd ge leden in Egypte moesten doen. Van al die incidentpn en het aanzienlijk vrede lievender défilé van een aantal stam hoofden uit Marokko voor een Franse generaal, kan men uitstekende opna men zien. Koningin Juliana opende de vaste brug bij Doesburg. Belangwek kend was de reportage van de nou- veauté's welke door de Nederlandse !e- derwarenindustrie op de markt worden gebracht en met genoegen hebben wij in de heerlijk verwarmde zaal gekeken naar de eerste sneeuwpret van 1952. Hij sloeg drie politie mannen neer De procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof heeft tegen de 23-jarige boerenarbeider A. B. uit Kol- horn in hoger beroep acht maanden gevangenisstraf geëist. Hij had op Ko ninginnedag van het vorige jaar in Heerhugowaard drie wachtmeesters van de Rijkspolitie neergeslagen en een van hen met zijn vingers de ogen dichtgecrukt, zodat de politieman zes weken onder behandeling van een oogarts was geweest. De Alkmaarse rechtbank had verdachte veroordeeld tot zes maanden, maar de procureur- generaal vond, dat het met de moei lijkheden, die de onverschillige ver dachte steeds met de politie zocht, maar eens uit moest zijn. Het Hof zal over veertien dagen uitspraak doen. Maandoverzicht Januari 1952. In de loop van de maand Januari werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 616.694,30 (v.j. f ül5.894,86) en terug betaald f 527.171,62 (v.j. f 628.424,96), alzo meer ingelegd dan terugbetaald f 89.522,68 (v.j. minder ingelegd dan te rugbetaald f 112.530,10). Het aan de in leggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar f 11.052.628,34, be draagt thans f 11.142.151,02 (vorig jaar f 11.320.726,72). Het aantal in de loop van Januari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 245 (v.j, 170). Ingetrokken werden 217 boekjes (v.j. 208). Het aan tal in omloop zijnde boekjes, bij het be gin van het jaar 28.219, bedraagt thans 28.247 (v.j. 27.762). Van dit aantal beho ren 17.355 (v.j. 17.458) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6837 (v.j. 6622) aan personen of instellingen elders gevestigd en 4055 (v.j. 3682) aan schoqlspaarders. Onder de in Januari nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 25 (v.j. 26) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. In Januari bedroeg het aantal posten van inleg 3960 (v.j. 3307), dat van te rugbetaling 2771 (v.j. 3365), tezamen 6731 (v.j. 6672). De lediging in de loop der maand Januari van 773 (v.j. 567) spaarbusjes leverde een bedrag van f 11.602,73 (v.j. f 8.755,21) aan kleine be sparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes, bij het begin van het jaar 5549, bedraagt thans 5598 (v.j. 5666). Wie ontving dubbeltjes inplaats van centen P Op het postkantoor alhier blijkt een van de vrouwelijke ambtenaren Vrij dag tijdens de drukte aan het loket „uitbetaling" een zakje met duizend dubbeltjes in plaats van duizend cen ten overgegeven te heben. Dat maakt een verschil van f 90, dat de ambtenares van haar salaris zal moe ten betalen als de betrokkene zich niet zo spoedig mogelijk aan het postkan toor meldt om de fout te herstellen. Wil ieder die Vrijdag een zakje geld aan het postkantoor heeft ont vangen even nakijken of ten aanzien van hem of haar misschien de fatale vergissing is begaan? Wanneer het geld in eerlijke handen is gekomen behoeft deze vergissing voor de be trokken vrouwelijke ambtenaar geen belangrijke financiële gevolgen te hebben. Zeldzaam jubileum De expeditie-onderneming M. Ver- wer en Zn. in Wormerveer vaart een paar maal per week heen en weer tussen Zaandam en Alkmaar met de motorschuit Catharina Elisabeth. Het bedrijf is eigenlijk een familie-onder- neming, want op 18 Februari wordt door de familie Verwer deze dienst rêeds 175 jaar onderhouden. Zeker een jubileum, dat de aandacht verdient. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Er doen zich momenteel hier ter ste de vier gevallen van de besmettelijke ziekte diphtherie voor. (Ongecorrigeerd) Tijdens een militaire oefening op de rivier de Oude Maas bij Spijkenisse is hedenmorgen de soldaat eerste klasse A. S. uit Amsterdam zwaar gewond. Door het ontploffen van een spring lading werd zijn rechterhand afgesla gen en de duim aan zijn linkerhand verbrijzeld. Hij is opgenomen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. KAAS NAAR DUITSLAND De invoercommissie van de Duitse bondsrepubliek heeft vandaag toestem ming gegeven voor de invoer van kaas uit Nederland tot een waarde van 12,60 millioen D.M. Zondag opklaringen Vanaf Donderdag wordt het weer over ons land bepaald door lagedrukgebieden, die ook giste ren weer tal van hagelbuien in ons land veroorzaakten. Daar er vandaag toch ook flinke opkla ringen zullen optreden, menen wij van een verbetering te mo gen spreken. Ook een waarschu wing voor harde wind werd van morgen weer ingetrokken. Giste ren werd er in Den Helder 15 en in De Bilt IS mm. neerslag ge meten, zodat Februari wat de neerslag betreft alweer een goed begin heeft gemaakt. Het zal ge durende het weekeinde nog vrij koud blijven, daar lucht van noordelijke breedte wordt aange voerd. Toch beginnen de baro meters over geheel midden en West-Europa weer te stijgen, zo dat de verdere vooruitzichten nog onzeker blijven. Hier in het kustgebied zullen naast opklarin gen toch ook nog enkele regen- of sneev"nhi'*en kunnen vallen. Reis naar Jamaica Op verzoek van de Wereldbank te Washington, die een steeds belangrijker plaats inneemt bij de economische ont wikkeling van achtergebleven gebieden, zal de Nederlandse econoom dr. A. Win semius, directeur-generaal voor de in dustrialisatie gedurende drie maanden naar Jamaica worden uitgezonden, ten einde de economische ontwikkelings mogelijkheden aldaar te bestuderen. Hierna zal hij de Wereldbank adviseren inzake de industriële opbouw van Ja maica, welke de Wereldbank zich heeft voorgenomen. Van de zyde van de KNVB verzoekt men ons te willen mededelen dat het wedstrydprogramma van de KNVB voor morgen volledig blijft gehand haafd. De keuring van de terreinen zal op de gebruikelijke wijze door de consuls geschieden. Huissleutel tijdens visite uit handtas gestolen Op geraffineerde wijze hebben twee loswerklieden uit Den Haag, van wie de jongste 17 jaar was, zich toegang verschaft tot een perceel aan de Zuid- Binnensingel. De oudste, de 28-jarige J. L. H„ maakte van de gelegenheid dat de bewoonster van het perceel bij zijn neef op visite was, gebruik om uit haar tasje de huissleutel te rollen. Hij fluisterde daarop zijn 17-jarig neefje in het oor, dat er geld was te verdienen en gezamenlijk roofden zij uit het pand een radiotoestel, een di vankleed, een hereneostuum en een zil veren sigarettenkoker. Tijdens hun ope ratie werd er nog gebeld door een courantenbezorger, maar de jongste van het edele stel neven opende rustig de deur en nam het dagblad in ont vangst alsof er niets aan de hand was. Suikerprijs voor producent met vier gulden verhoogd Om het bestaande suikerbieten-areaal in stand te houden en zo mogelijk uit te breiden heeft de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, besloten de suikerprijs voor de produ cent van de oogst-1952 met f 4.t« verhogen, dus tot f 48.per 100 kg. Op basis van de nieuwe suikerpriji zal de industrie de teler een belangrijk hogere prijs kunnen betalen dan in 1951, Een en ander zal niet tot uitdrukking behoeven te komen in de suikerprii9 voor de consument. Wal er vóór 25 /aar gebeurde In de Alkmaarsche Courant van 3 Februari 1927 wordt be- picht, dat uit Alkmaar aan „Het Volk" werd geschreven, dat he Raad in principe besloten had aan een in de Cadettenschool te stichten R.K. Lyceum subsidie te verlenen. Met zekerheid zegt de Alkm. Crt. in antwoord daarop kun nen wij berichten, dat in de comité-vergadering de Cadetten school als plaats van vestiging niet genoemd is. Het voornemen bestaat om het R.K. Lyceum na bij de R.K. kerk in het Nassau- kwartier te stichten. Het plan om het Cen'rale Neutrale Ziekenhuis in de Cadettenschool onder te brengen wordi nie losgelaten. Naar wij vernemen, komen de definitieve voorstellen inzake de CadettenschoolNeutraal Zieken huis in de eers'volgende raads vergadering in behandeling.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2