Stad en Omgeving in actrice in zeven rollen AGENDA Alcmaria V.V.V. schrijft journalistieke prijsvraag uit Slipjacht door de duinen tussen Wijk aan Zee en Egmond SJ|| Ml De kinderzorg in onze provincie Plechtige uitvaart Harrie Kuyten Alcmari omstari DTS liet in punten Enny Mols-De Leeuwe speelde De appels van Eva Gezelschap Johan Kaart in Het Gulden Vli es Belangrijke prijzen beschikbaar gesteld Bakkers blijven bij hun protest Gladde weg oorzaak van twee ongevallen De dubbeltjes kwamen terecht HEILOO Spoedig gegrepen Heer-Hugowaard Kennemer darnkring- competitie S Bergen Achter de meute van Prins Bernhard ie Hensbroek Grote belangstelling op Schoorls begraafplaats Egmond aan Zee Vlotte uitvoering door „Achilles" Zaankanten tactisch Wielinga redde Langedijker voor volmaakt ongevi Ife- - MAANDAG 4 FEBRUARI 1952 Het stuk, dat dr Allan Berthal onder de titel „De appels van Eva" de wereld in heeft gezonden, heet een thriller te zijn. Nu hebben we in ons leven stuk ken gezien, welke met meer recht de ze kwalificatie droegen, maar dat is tot zover. Het is, geloven wij, niet het belangrijkste element erin, al bewegen zich dan ook alle discussies drie bedrij ven lang om de vraag, wie toch wel mevrouw Eva Rankins kan hebben ver moord. In feite is dit stuk weinig meer dan een groot formaat transformatieschets. Men kent dat soort amusement: één speler vertolkt alle rollen en wisselt daartoe op de vereiste momenten met een enkele handgreep van pruik, kle ding en geestelijke habitus. Zoiets spreekt sterk tot de verbeelding van de toeschouwer. De uitbeelding van één type, drie bedrijven lang dwingt al bewondering af - het zeven- of achttal dat in „De appels van Eva" tot leven moet worden gebracht, geeft het ge heel het karakter van een stunt. Mevrouw Enny Mols-De Leeuwe heeft als gast bij het Toneelgezelschap Jo han Kaart de zware taak aanvaard, om ons zeven verschillende vrouwentypen 'voor te spelen. Vijf ervan zijn ver pleegden in een tehuis voor herstel lende geesteszieken, de zesde is de moe der van de vermoorde, de zevende een werkster. Er is tussen al deze vrouwen voldoende verschil, om het gevaar voor vervaging der grenzen te bezweren. Ze zijn fors getekend, bijna schematisch. Het gaat dan ook niet om psychologi sche verdieping. Niettemin is mevrouw Mols erin ge slaagd, van al deze schema's levende overtuigende creaties te maken. Haar vertolkingen overtuigden ons stuk voor stuk door de warmte, waarmee ze over het voetlicht werden gebracht. De stunt werd hier haars ondanks tot kunst. Leo de Hartogh maakte van Thomas Conelly een zeer behoorlijke inspecteur van politie, Willem Faassen was ons als dr John Mclntyre wat te slap. Jan Hahn had als rechercheur Hopkins in feite geen andere taak dan enige pau zes tussen de verschillende verschij ningen van mevrouw Mols op te vullen. Hij deed het naar behoren, al zette hij naar onze smaak de grofkomische kan ten van zijn rol al te zwaar aan. Het was bijtijden „bepaald niet mooi meer". Het publiek had een goede avond en heeft daarvan, blijkens het herhaalde lijk opklaterende applaus, allerminst een geheim gemaakt. Van W. maandag Harmonie Theater, 8 uur: Mijn man is verloofd (tot 10 jaar o.g.)Cine ma Americain, 8 uur: Paniek op straat (18 jaar)Victoria Theater, 8 uur: Chinees goud (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verstoten vrouwen (14 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Non-stop uitvoe ring van „Turnlust". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 4 Februari 10.15 22.53 Dinsdag 5 Februari 11.30 12.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 10.20 22.58 4.20 16.50 Dinsdag 11.35 24.15 5.35 18.15 Naar „De Journalist" meldt heeft het bestuur van „Alcmaria VVV" de Nederlandse journalisten uitgenodigd deel te nemen aan een prijsvraag voor journalisten. Deze prijsvraag is onder verdeeld in een prijsvraag-Nederland (le prijs f 500, 2e prjjs f 250) en een prijsvraag-buitenland (le prijs f 1000, 2e prijs f 300 en 3e prijs f 200). Van de deelnemers wordt verwacht een artikel of reportage over Alk maar van minstens duizend woorden m een Nederlands of buitenlands dagblad, nieuwsblad of tijdschrift. Vijf exemplaren van het blad, waar in het artikel is opgenomen, moeten vóór 1 Mei a.s. met naam en adres van de schrijver, de titel van het ar tikel en de naam van het blad aan het bureau van „Alcmaria VVV" wor den gezonden. De schrijvers van de publicaties in de Nederlandse bladen dingen mee naar de prijzen van f 500 en f 250, van de prijsvraag Nederland; die van de artikelen in de buitenlandse bladen De bakkers, die twee weken gele den in Alkmaar nog hun protest lie ten horen tegen de te lage prijs van het volksbrood, hebben, zonder dat zij daarvan het minste vermoeden had den, via de radio en krant vernomen, dat de begeerde prijsverhoging is ge komen. Nog wel vijf cent per brood. Maar dit betekende niet de vervulling van hun vurige wens, want tezelfder tijd werd medegedeeld, dat het meel f 8,50 per 100 kg in prijs zou stijgen. De reactie van de bakkers was dan ook verre van vrolijk. Een eenvoudig rekensommetje leert namelijk, dat de verhoging precies wordt opgeslokt door de gestegen meelprijs en dat dus de toestand in feite ongewijzigd is gebleven. Uit 100 kg meel haalt de bakker ongeveer 175 broden. Dit getal maal vijf cent maakt een bedrag van f 8,75. Het voordelig saldo bedraagt dus slechts één kwart je. Geen van de bakkers, die in het actie-comité zitting hebben was van morgen te bereiken. Zij hielden con ferenties in alle mogelijke hoeken van het land om de nieuwe moeilijkheden te bespreken. Immers hun verzoek om een hogere prijs voor volksbrood zal nu op nog meer tegenkanting stuiten dan tot Zaterdag het geval was. In de eerste plaats wel omdat een tweede stijging van het volksbrood voor vele gezinnen bijna niet te dragen zal zijn. In plaats van een verbetering is de prijsverhoging voor de broodbakkers dus een verslechtering geworden. Anton Gerlach overleden Zondagmorgen is in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam op 69-jarige leef tijd overleder. de toneelspeler Anton Gerlach (zijn werkelijke naam luidt Th. A. M. Stranger). Anton Gerlach werd uit een oud- toneelspelersgeslacht te Alkmaar gebo ren en wijdde zijn gehele leven aan het toneel. Reeds op jeugdige leeftijd was hij verbonden aan het zogenaamde „am- bulante-toneel". In later jaren maakte hij onder meer deel uit van het gezel schap Herman Bouber, van het Oost- Nederlands toneel onder Van Dalsum, van het gezelschap Eduard Verkade en van Louis Davids' Kurhauscabaretge- zelschap. Zijn eigen genre vond hij in de peri ode, dat hij zelf een gezelschap leidde en zijn arbeidsveld lag voornamelijk in de provincie. Hij was één der eerste to neelspelers, die de Noord Oostpolder bereisde. Vele werkers in de polder en mannen van de wederopbouw heeft hij menige aangename avond bezorgd. De leiding van dit gezelschap wordt thans overgenomen door zijn echtgenote mevrouw Greta Gerlach. De teraardebestelling zal geschieden op Donderdag 7 Februari des morgens om 11 uur op de R.K. begraafplaats te Diemen. NED. LEGER DES HEILS Hedenavond 7.30 uur zal de leider van het Ned. Leger des Heils, kommandant F. Favre uit Groningen, een bijzondere samenkomst leiden in het gebouw Slik- steeg 4. Er zullen enige nieuwe soldaten worden ingezegend en aanstellingen aan hen worden uitgereikt. De hevige sneeuwval van gistermid dag is oorzaak geweest van twee ver keersongelukken. die nog betrekkelijk goed zijn afgelopen. Het eerste gebeurde in de Emmastraat nabij de Prins Hendrikstraat. Omstreeks kwart voor vijf reed een personenauto door de Emmastraat in de richting van de Kennemerstraatweg, toen in de bocht voor Huize Augustinus een tegen ligger naderde. De eerste wagen, welke met een snelheid van ongeveer vijf en twintig kilometer reed, begon te slip pen en toen de bestuurder probeerde te remmen gleed de wagen nog verder door. De auto's kwamen met elkaar in botsing, waardoor beide aan de voor zijde werden beschadigd. Het tweede ongeluk gebeurde op de Kennemerstraatweg nabij de bushalte tegenover het Shellstation. Omstreeks vijf uur wilde de bestuurder van een personenauto een aldaar staande bus voorbij rijden, toen uit de tegenover gestelde richting een andere auto na derde. De bestuurder van de eerste auto zag het gevaar te laat en toen hij probeerde te remmen slipte hij met dezelfde snelheid door en kwam tegen de achterzijde van de bus terecht. De auto werd hierdoor aan de voorzijde ernstig beschadigd. Het verkeer moest ter plaatse enige tijd worden geregeld. Voorlichting beroepskeuze Het vorige jaar besloot de Minister van Sociale Zaken om financiële rede nen de voorlichting inzake beroeps- en studie-keuze, welke van de zijde der arbeidsbureaux werd gegeven, stop te zetten. Vele leerlingen van scholen en ande ren die reeds een verzoek om een be roeps- of studiekeuze-advies hadden ingediend, moesten toen worden teleur gesteld. Naar de directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Alkmaar ons meedeelde, zijn thans de beperkin gen opgeheven en kunnen de adviseurs van de arbeidsbureaux weer beroeps- en studie-keuze-adviezen aan particu lieren verstrekken. De aan een zodanig advies verbonden kosten zijn afhanke lijk van het inkomen van het gezins hoofd of van betrokkene zelf, indien deze zelfstandig is. In bijzondere geval len kan ontheffing worden verleend. Zij, die gebruik willen maken van de diensten van de afdeling beroepskeuze voorlichting van het gewestelijk ar beidsbureau Alkmaar, kunnen zich daartoe rechtstreeks wenden tot dit bureau of een bijkantoor daarvan (de bijkantoren zijn gevestigd te Den Burg, Edam, Enkhuizen, Den Helder, Hoorn, Medemblik, Purmerend, Schagen en Wieringerwerf). UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: W. Leeuwenkamp (E.), Alkmaar, Achter straat 25. Groothandel in auto-onder delen. Auto-rijschool „Centrum", Alk maar Laat 127. Auto-rijschool. Eigenaar: W. Bijlaard. Foto Focus, Alkmaar. Ber- gerweg 49. Reportage-fotografisch bedrijf. Eigenaar: M. Raden Prawiradipradja. Coöperatieve Afzetvereniging van Zaai zaad en Pootgoed Broek op Langendijk en Omstreken G.A., Broek on Langendijk gem. Langedijk, Dorpsstraat 100. Afzet van zaaizaad en pootgoed geteeld door de leden en aankoop van zaaizaden en poot goed ten behoeve van die leden en aan leg van proeftuinen. W. A F. Stoker (E.), Alkmaar. Popelmanslaan 20. Schoen- herstellersbedrijf. (Overname verboden) GESLAAGD Bij de schriftelijke en mondelinge exa mens te Haarlem en Utrecht is geslaagd voor het Ivex-diploma voor Export-prak tijk de heer D. J. J. Poll, adhier. ongeacht de nationaliteit van de schrijver naar de prijzen van f 1000 f 300 en f 200 van de prijs-buitenland. De jury bestaat uit 5' personen on der wie drie niet-Alkmaarse journalis ten en zal de inzendingen uitsluitend op journalistieke kwaliteiten beoor delen. De prijswinnaars worden door het gemeentebestuur van Alkmaar of ficieel ten stadhuize ontvangen en zul len enkele dagen de gast zijn van „Alcmaria VVV". Wij hebben in ons vorig nummer melding gemaakt van een vergissing van een ambtenares aan het postkan toor, die Vrijdag in de drukke uren van uitbetaling iemand een zakje met duizend dubbeltjes terug had gegeven inplaats van een zakje met duizend centen. Het maakte een verschil van f 90.uit en het is gebruikelijk, dal de ambtenaar die een vergissing maakt het verschil uit eigen zak moet bij betalen, wanneer het althans een voor de staat nadelig verschil is. Gelukkig was het geld in goede han den gekomen. De heer J. F. Knip, paarden- en varkensslager op de Oudegracht las het stuk in de courant, waarin een beroep op de „vinder" werd gedaan. Hij herinnerde zich aan het postkantoor te zijn geweest en keek zijn geld na, waarbij hij tot de ont dekking kwam dat hij inderdaad dub beltjes had ontvangen. Hij deed onmiddellijk aangifte bij het postkantoor, waar natuurlijk grote blijdschap heerste bij het bericht, dat men het vermiste geld bij hem kon komen afhalen. Kleding raakte in brand Zaterdagmorgen kon door krachtig optreden van de politie een begin van brand in een perceel aan de Kerkstraat worden bedwongen. Enkele kleding stukken, welke in een kast hingen waar tevens brandstoffen waren opge slagen, raakte in brand en veroorzaak ten een sterke rookontwikkeling. Met behulp van natte dweilen slaagden en kele agenten er in de vlammen te do ven. Aangenomen wordt, dat de brand is ontstaan doordat de in dit huis wo nende vrouw bij het scheppen van an- thraciet een lucifer heeft aangestoken en deze brandend heeft weggeworpen. Burgerlijke stand Geboren: Alida E., d. van L. de Waal en A. van Renen. Johanna A., d. van L. Volgers en R. Sanstra. Aleida, d. van H. Harderwijk en H. J. van Eijk. Jeltje R. M., d. van R. P. Hiemstra en M. Prins. VISOTTER GEVANGEN Twee tuinders uit Heiloo, de heren Winder en Kok, hebben in de Venne- waterspolder nabij de kapel een vis- otter gevangen, aldus meldt H.W. De heer Winder kwam het roofdier op hét spoor door zijn hond, die de otter reeds enkele dagen achtervolgde. De Rijkspolitie heeft succes gehad dooordat zij anderhalf uur nadat uit de auto van de heer R. S„ die onbeheerd op het plein van de Beetsschool stond, en waaruit een bontjas, twee actetas- sen en een sjaal waren ontvreemd, de dader kon arresteren. Op de fiets was de dader, een zekere O. uit Amsterdam, ermede vandoor gegaan, doch de poli tie te Heiloo had de Zaanse politie ge waarschuwd. Op de Hembrug werd de man ge arresteerd. Na het verhoor is hij in het Huis van Bewaring te Alkmaar inge sloten. Bromfietser reed op auto in Zaterdagmiddag, omstreeks 1 uur, kwam de heer De N., wonende in de Schuine Hondsbosschelaan alhier, met zijn auto uit de richting Alkmaar en wilde de Kerkelaan inrijden. Op dit moment stond de Naco-bus juist stil, waardoor het uitzicht naar de Kerke laan werd belemmerd. Een bromfiet ser kwam eveneens uit de richting Alkmaar en bereed het rijwielpad. Juist toen de heer De N. de Kerkelaan wilde inrijden, wilde de berijder van de bromfiets de Kerkelaan oversteken met het gevolg, dat de bromfietser de auto in de flank reed. De auto kwam er goed af, maar de bromfiets werd lelijk gehavend, terwijl de berijder enige lichte ontvellingen opliep. Zeer belust op revanche is D.O.S. uit St. Pancras op bezoek gegaan naar S.N.A. in Heerhugowaard. Het tweede tiental van D.O.S. zag spoedig een overwinning. In het eerste tiental werd van weerszijden tot aan de laatste partij gevochten om de punten, totdat de partij Kloosterboer Peereboom in remise eindigde. Zo mocht D.O.S. met de winstpunten naar huis terug keren. Hier volgen de uitslagen. Eerste klasse (SNA I—DOS I)P. Groen veld— D. Kloosterboer 1—1; C. Groenveld Jac. Kooi 11; L. KonijnF. Kunst 2—0; A. Smit—A. Meereboer—2; K. Kloos terboer—P. Peereboom 11; A. Hooge- boomA. Wagenaar 11; C. Steur—H. Groen 11; Jac. AppelmanC. Klanker 0—2; A. OudhuisP. Nierop 20; Jac. BorstJ. Oud 02. Tweede klas (SNA II—DOS II): J. Groot—G. Nieuwland 0—2; W. Konijn— H. Wiedijk 1—1; J. Smit—K. Bakker 1—1; G. Appelman—P. Admiraal 0—2; J. Berk hout—B. Turkstra 0—2; H. Oudhuis—C. Ivang 02; J. MeesterK. Bakker Azn. 02; Th. BankrasC. Kloosterboer 11; A BerkhoutN. Slijkerman 20; G. de BoerP. Oud 02. RECTIFICATIE In ons Zaterdag geplaatste verslag over de straatverkoop van groente en vis te Bergen meldden wij, dat deze verkoop plaats zou vinden op de Oude Frieseweg. Dit is een zetfout en moet zijn Oude Prinsweg. Het duingebied van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf tussen Wjjk aan Zee en Egmond was Za terdagmiddag het décor voor een ro mantisch schouwspel: een slipjacht van de Koninklijke Jachtvereniging. De djelnemers, een groep van veertig ruiters en amazones heeft enige uren door de duinen gejaagd, met als eindpunt „Johanneshof" te Bakkum. Het weer werkte bijzonder mee Hoewel het niet windstil was, bleek de temperatuur voor de tijd van het jar zeer dragelijk. De enkele plek ken, waar de sneeuw nog niet was weggedooid, waren niet groot in aan tal en niet hinderlijk. De start was vastgesteld op de Van Oldenborgh- weg, onder de rook van Wijk aan Zee. De paarden werden in gesloten vrachtwagens naar de startplaats gebracht, evenals de meute, die be schikbaar was gesteld door ZKH Prins Bernhard. Als huntsman trad op mr. Jos Gilissen, die o.m. terzij de werd gestaan door burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen. De deelnemers kwamen voor een deel van buiten de provincie, maar ook door ruiters uit Noord-Holland werd meegejaagd. Zo reden er in de stoet leden van de Kennemer Rij-sociëteit te Alkmaar, van de „Wieringermeer- ruiters" te Wieringermeer, van de „Rossinant" te Nieuwe Niedorp en van „Hollands Noorden" te Juliana- dorp. Fraai schouwspel. Omstreeks Half twee, nadat alle paarden waren gezadeld, werd de meute losgelaten. De kluwen van ze nuwachtig huilende foxhounds stort- Causerie van ds Van Deth Op een gemeente-avond van de Ned. Herv. Gemeente te Hensbroek heeft ds. Van Deth, predikant-directeur van Kin derzorg in Noord-Holland, in een boeiend betoog erop gewezen, dat de zorg van zijn instelling zich richt op de verwaarloosde kinderen, die aan de voogdij van de ouders worden onttrokken. Bij het begin dezer eeuw zijn nieuwe kinderwetten van kracht geworden, waar bij het mogelijk is gemaakt om ouders uit de ouderlijke macht te ontzetten. De rechtbank kan tot deze ontzetting eerst overgaan na een diepgaand onderzoek. De Ned. Herv. Kerk heeft toen gevoeld, dat hier een werkterrein bloot lag en zo is Kinderzorg opgericht om voogdij te kun nen aanvaarden. Het kind heeft in de eerste plaats persoonlijke liefde nodig, waarom de kinderen, indien het enigszins mogelijk is, niet in gestichten worden ge plaatst. Kinderzorg heeft in Noord-Hol land 400 kinderen onder zijn bescherming. Het streven is er op gericht om voor de kinderen zoveel mogelijk gezinnen te vin den, waar ze als eigen kinderen kun nen worden opgevoed. Dit is geen ge makkelijke taak. Spreker haalde hierbij verschillende gevallen uit de praktijk acn. Tal van weeshuizen in onze provincie', zo als b.v. te Hoorn, Edam, Schagerbrug en Purmerend, bieden thans ook huisvesting aan deze kinderen. Voor het uitvoeren van het mooie, maar moeilijke werk wordt een rijkssubsidie genoten, die echter niet toereikend is om alle kosten te dekken. Legaten vloeien niet meer zo rijkelijk als voorheen en zo is Kinderzorg er toe over gegaan, om in de huiskamers busjes te laten plaatsen, waarin op geregelde tijden en bij bij zondere gelegenheden een gave wordt ge daan ten bate der vereniging. Door mid del van deze 2000 busjes wordt jaarlijks een bedrag van f 8 f 9000,— bereikt. Met een beroep om dit werk, waarbij Christus de kinderen op de weg der Dia conale zorg heeft geplaatst, besloot spre ker zijn rede, die met grote aandacht was beluisterd. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarna met toelichting vele lantaarnplaatjes werden vertoond van onder voogdij genomen kinderen en van weeshuizen. Harrie Kuyten mocht de evangelische leeftijd niet hereiken: hij ging op acht en zestig-jarige leeftijd van ons heen. Zaterdagmiddag werd onder grote belang stelling het stoffelijk overschot op de Algemene Begraafplaats aan ide Echootj' der aarde toevertrouwd. Vooral uit de Kunstenaarswereld hadden velen zich rond de met bloemen overdekte baar verzameld om een laatste groet te brengen aan de overleden kunstbroeder. Onder de vele belangstellenden merkten wij op de dichter A. Roland Holst, mr. A. f. Kamp en j. Roggeveen van het Kunste naarscentrum Bergen en de heren Heinsius en Van Mever namens Arti et Amicitia. Pastoor Drost verrichtte de absoute. Het koor van de R.K. Kerk zong o.m. Libera mei, In Paradisum en Misere re mei Domine. SCHOORL's BURGEMEESTER SPRAK Burgemeester mr C. A. J. Jochems memoreerde in zijn afscheidswoord, hoe hij ongeveer anderhalf jaar gele den nog het voorrecht had te Bergen een tentoonstelling van werken van de thans ontspapene te mogen openen. Toen was deze zelf in Frankrijk op een studiereis. Weinig was toen te vermoeden, aldus spreker, dat wij hem betrekkelijk zo kort daarna zouden moeten verliezen. Hij was een schilder van groot formaat, wiens werken een wezenlijke verrijking vormen van het Nederlandse Kunstbezit. Over zijn per soon en zijn werk, zo vervolgde mr. Jochems, is veel gesproken én geschre ven en steeds met grote of en waarde ring. Ook bij zijn verscheiden werd weer in de dagbladen zijn betekenis als schilder tot uiting gebracht. In de wereldomroep werd hij eveneens her dacht en zijn verscheiden een werkelijk verlies genoemd in de Kunstenaarswe reld. Ik heb eens, vervolgde spreker, een dispuut bijgewoond over de „taak" van de schilder in de maatschappij en daar werd o.m. de stelling geponeerd, dat van zulk een taak niet kan worden gesproken, dat de maatschappij heeft af te wachten, wat de schilder haar geeft en dat, als zijn werk goed is, dat winst betekent voor de maatschatmii. Zo gaat het met 't werk van deze schilder. Zulke winst heeft hij, Harrie Kuyten de maatschappij gegeven, Goddelijke winst. Schoorl, waar hij zo lange jaren heeft gewoond en gewerkt en waarvan bij het natuurschoon op zo prachtige wijze op zijn doeken heeft vastgelegd, Schoorl is er trots op hem onder zijn inwoners te hebben geteld. De gemeente prijst zich gelukkig, dat zij kort geleden in het bezit is geko men van een zijner beste werken, een zelfportret, Dit kon geen betere plaats hebben gekregen dan in het gemeente huis in het hart der gemeente, waar het in de burgemeesterskamer hangt. Dit in '49 geschilderde portret is iets als een afscheid van Schoorl. Spreker eindigde met de woorden: Harrie Kuy ten, ik neem nu afscheid als burge meester namens de gemeente, zelf ais bewonderaar van uw persoon en uw werk. Rust zacht, rust vredig! Zich tot de zwaar getroffen weduwe en kinderen wendende, zei burgemees ter Jochems nog: Ik wil niet proberen woorden van troost tot U te spreken. Tk weet. bon nutteloos die ziin in de eerste ogenblikken van het schrijnende leed. Ik kan slechts hopen, dat U en uw kinderen de kracht gegeven moge worden dit verlies te dragen en er in te berusten. ANDERE SPREKERS Hierna spraken nog de heer C. Hein sius, secretaris van Arti et Amicitiae, waarvan de overledene 35 jaar lid was geweest en de heer C. Veldkamp uit Amersfoort. Een zoon van de overledene dankte voor de laatste eer zijn vader bewezen Diep onder de indruk verlieten allen de begraafplaats. Tijdens de korte rustpauze tussen twee „runs" van de Zaterdag mid dag gehouden slipjacht van de Ko ninklijke J echtvereniging in de duinen, maakte onze fotograaf dit fraaie plaatje van de meute. „Huntsman" is mr. Jos. Gilissen, die het roerige troepje foxhounds met behulp van een lange zweep enigszins in het gareel houdt. (Foto H. J. van Roon) te zich uit de wagen, minstens even verlangend om het spel te beginnen als de deelnemers. Het spoor was uit gezet door jhr. W. Quarles van Uf- ford, die in totaal drie „slips" heeft getrokken. Een grote groep belang stellenden heeft de slipjacht gadege slagen. In een lange stoet auto's, voor afgegaan door een met een witte vlag gemerkte wagen van een jachtopzie ner van het PWN, kon van de Van Oldenborghweg af het jagen bij stuk ken en brokken worden gevolgd. Op sommige plekken lag de stoet in een verspreid veld uiteen, maar elders joe gen de deelnemers nagenoeg in geslo ten formatie door de duinen. Een fraai schouwspel, dat een enigszins spectaculaire apotheose kreeg in de omgeving van Egmond toen enige hindernissen genomen moesten wor den. De gymnastiekvereniging „Achilles'' gaf onder leiding van haar directeur de heer N. Schroor een uitvoering in de Vergulde Valk. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Dekker in het bijzonder welkom, de oud-directeur, de heer Budding. Met een toepasselijk woord werd door de voorzitter het speldje van 25 jarig lidmaatschap ge speld op de borst van de heer N. de Graaff. Het uit twintig nummers bestaande programma werd in echt non-stop tem po afgewerkt. Vrije oefeningen, brug, ringen, evenwichtsbalk, alles werd cor rect uitgevoerd. Aardig was de scène bij het rek, na de pauze. Ook de per soonlijke vrije oefening en de Russi sche dans vielen bij het publiek in de smaak. Bij het toestelturnen zijn in het afge lopen jaar goede vorderingen gemaakt. „Achilles" kan er trots op zijn zowel een goede dames- als herenploeg te be zitten. Het programma werd afgewis seld met sketches, muziek en zang. De sketches „De kinderjuffrouw" en „Ik doe het zelf" oogstten een dank baar applaus. In zijn slotwoord dankte de voorzit ter de medewerkers en vooral de leider van deze avond de heer Schroor. Burgerlijke stand Geboren: Anne J. d. van P. W. Fafiani en A. de Boer. Wouter P. M., 7.. van J. W. Sterk en L. J. M. Tromp. Marian, d. van M. Rietmeijer en K. de Groot. Maria C. C. J„ d. van C. A. de Raadt en L. M. Liefting. Ondertrouwd Arie Visser en To- nia E. de Groot. Willem Stam en Cor nelia Stam. Getrouwd: George M. van Hout. won. te Zaandam, en Cornelia E. Keijs- per. Jan Visser en Catharina A. Ver ver, won. te Limmen. Gerrit Dekker en Maria A. Wolters. Jan Zwart en Alida de Geus. Hubertus Schong en Maria J. Termaat. Abraham G. van Maanen en Jannetje Stam. Overleden: Elisabeth Schol, 91 jaar, wed. van A. Stam. Pieter Dek ker, 75 jaar, echtgen. van M. de Graaff. Frederik J. Klein, 79 jaar, echtg. van P. Aerts. UITVOERING „ST. ARDALIO" De R.K. toneelvereniging St. Ardalio heeft in het Parochiehuis te Egmond han Zee een uitvoering gegeven van de klucht Jacobson en Co. De beproefde leiding van regisseur Snoeks heeft er voor gezorgd dat aan velen de zaal was uitverkocht een genotvolle avond werd bereid. Alle spelers hebben hun beste krachten ge geven en daardoor werd de opvoering een waar succes. DE BEVOLKING NAM TOE De bevolking van Egmond aan Zee be stond op 1 Januari 1951 uit 1741 m. en 1(09 vr., totaal 3450 personen. Er vestig den zich in 1951 totaal 357 personen, ter wijl er 299 vertrokken. Geboren werden 72 kinderen, terwijl 34 personen over leden. Op 1 Jan. 1952 bestond de bevol king uit 1801 m. en 1745 v„ totaal 3546, zodat de bevolking met 94 personen toe nam. Het is Alcmaria in de we één punt op de andere cand kanters behaalden een verdii de wetenschap dat hun kan voor degradatie voor Alcmar geworden. Allerminst, maar punten uitermate belangrijk Etem in het kapittel hadden, van ramp daalden in de twe dekentjes uit een loodgrijze deze slechte omstandigheden heren hiervan de meeste las Bische capaciteiten van ZF( beter bij de moeilijke omsta: Hoewel ZFC een gedecii overwinning heeft behaald, Zaandammers toch nog ge niet zeker van de overwii weest, niettegenstaande het een minuut na de hervatti: voorsprong hadden genome ria putte namelijk zoveel mi doelpunt dat Dick Wieling tactisch boogballetje van Bteyn, scoorde, dat van een wicht geruime tijd geen sj De Alemaria-defensie kon de uitstekende ZFC-verdedi: le kansen scheppen, waarva heren zo schrokken dat zij verdediging terugtrokken schijniijk zou de uitslag va strijd geheel anders zijn g het Alcmaria-binnentrio va: sen gebruik had gemaakt, zelfs zou een gelijkspel da: zijn geweest. De kansen w ter niet benut en ZFC kreej legenheid het heft in ham men. Het Alcmaria-team b deze tegenslagen niet opge misschien was het ook wel sneeuwbui, die het vuur in ria gelederen doofde. Hoe kwam een matheid over he enthousiast spelende Alcrr het gevolg dat ZFC zijn t zonder moeite tot 5-1 kon zw Spoedig na de aanvang de bezoekers duidelijk dat een zware strijd tegemoet Regelmatig opereerde de hoede, uitstekend gesteund terhoede en middenlinie, O] van Alcmaria. Weliswaar h: fensie van onze stadgenot kend stand, maar de druk i zamerhand toch zo groot punten onvermijdelijk werde ste goals kwamen vijf min half-time, toen de voortref lende Wassink even in d wegslipte en middenvoor Dr eerder bij de bal was. Nog nuut later deponeerde dez Ier nummer twee in de touw de rug van doelman Afink. rust scheen Wielinga de a te willen verkleinen. Hij pas kele ZFC-spelers, stoppers] incluis, maar zijn schot wa om doelman Lust in moeili; kunnen brengen. Een aarzeling van Afink zaak dat de kleine Roos di: hervatting ZFC aan een v voorsprong kon helpen. Hie de Alcmaria-maehine iets draaien. ZFC werd op eige ruggedrongen, zodat Wiel) genheid kreeg de eer te rt j De sliding van de snelle sporadische Alcmaric Tegen alle verwachtingen —Grashoppers toch gespeeld, zier hebben de Langedijker vele werk aan het terrein i Niet alleen gingen de Hoogw de punten strijken, d^ch vooi nier waarop werd verloren w withemden niet erg aangena: lijk bleek, dat de DTS-voorh v*arlijk is; het maken van f

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2