firn. i'siii en I'ubi in Mansholt voor decentralisatie in het landbouwschap Drie personen auto-ongeval! omgekomen bij en in Utrecht Een fabrieksschoorsteen stortte in Schade in Italië bedraagt meer dan 200 milliard lire éénmaal altijd In de greep van de woestijn JIMMY BROWN ALS AUTORENNER Voiksbrood 5 cent duurder Dodelijke va! van kademuur Balk van leuning drong in auto Drie arbeiders werden gewond Prins Bernard tweede bij „Prix Caprilli Het Radioprogramma "Het was frappant te ontdeJdcen, dat van de 1000 ondervraagde King's Cross rokers er I I een jaar geleden óók reeds King's Cross sigaretten rookten I 170.000 h.a. vruchtbaar land overstroomd étÊk de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! Hoppe moetBelgie verlaten Leeuwin wandelde door het dorp MARJORIE VERNON Vorderingen te Panmoendjon Voor het eerst sinds 52 dagen Britten inZuidpoolgebied beschoten CENSUUR MAANDAG 4 FEBRUARI 1952 61. Overal langs het circuit zag Jim my juichende en wuivende mensen. Sommigen smeten van louter enthou siasme hun hoeden en petten de lucht in. Vrouwen wierpen hem kushandjes toe. Er waren er zelfs bij, die tranen stortten van blijdschap. Jimmy wuifde af en toe terug, maar niet helemaal van harte, want hij begon zich nu toch ook een beetje ongerust te maken over de toestand van zijn banden. Hij besloot na deze ronde bij de pits te stoppen om zijn wielen te verwisselen. Met een snelheid van vér over de 200 km per uur loeide hq over het rechte eind en eerst honderd meter vóór de pits rem de hy af. Zijn banden begonnen afgrij- selyk te huilen. Ie-wie-wie-wie-wie- wie-wie-wieü! ging het. Een geluid, dat besloten werd door twee knallen als kanonschotenTwee zijner banden, tot de draad versleten, hadden deze laatste escapade niet meer kunnen ver dragen. Zij waren uit elkaar geploft! Gelukkig juist op het ogenblik dat Jim my ongeveer stil stond. Hy sprong uit zijn cabine en rende op meneer Giebel af. „Als de gesmeerde bliksem!' schreeuwde hy. „Vier nieuwe wielen. Ik zet de wagen vast op de krik!" Medezeggenschap voor de consument Minister Mansholt heeft op het agra risch congres van de Party van de Ar beid te Apeldoorn de aandacht geves tigd op de noodzaak ook het vraagstuk van de landbouw internationaal te zien, omdat alleen langs die weg de oplossing voor verschillende moeilijkheden kan worden gevonden. Sinds 1939 is de we reldbevolking met 13 toegenomen, maar de voedselproductie met slechts 9 Ordening in productie en afzet is dan ook noodzakeiyk, aldus de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening. Sprekende over de tuinbouw zei de bewindsman, dat deze tak van het agra risch leven vaak het stiefkind is. doch dat komt doordat zijn moeilijkheden zo bijzonder groot zqn. Spreker heeft be wondering voor het Centraal Bureau van de Veilingen, maar toch zullen wij tot organen moeten komen om het be treffende vraagstuk verticaal op te los- (Vervolg van pagina 1) V'OOR de gemiddelde gezinnen heeft de regering helaas geen compensatie kunnen vinden voor de vijf cent, die zij per week meer zullen uitgeven. Daar was niets aan te doen. Voor het landbouw egalisatiefonds betekent de verlaging van het subsidie op veevoe der een belangrijk voordeel, dat even wel voor een deel weer teniet wordt gedaan door de meerdere subsidie op vetten. Uiteindeijk zal het voordeel voor dit fonds toch nog 40 a 45 mil- lioen gulden bedragen. Dit bedrag komt vrijwel geheel ten laste van de boeren. De zuivelsector wordt prae- tisch niet gemaakt doordat daarin ge°n voedergranen worden gebruikt. Wat de vrije voederprijzen betreft, ver wacht de regering geen belangrijke prijsstijging. Wel zal de verhoging van de prijs van de geimporteerde voedergranen tarwe en mais een stimulerende in vloed hebben op de eigen voederteelt door de boeren. Het is ook steeds de bedoeling van de regering geweest, dat de boeren meer grasland zouden gaan scheuren voor de verbouw van voeder gewassen. In de eerste plaats komen daarvoor in aanmerking aardappelen, loederbieten en bakvruchten. sen. Nodig is een betere regeling, dan de privaatrechtelijke van thans, waarin consument en arbeider niet meespre ken. In het landbouwschap acht de minis ter decentralisatie noodzakelijk, hoewel hij weet welke gevaren daarin dreigen. Dat landbouwschap dient zich niet met internationale vraagstukken zoals b.v. de uitvoer bezig te houden, maar moet een levend orgaan zijn, waarvoor de belangstelling krachtig kan worden ge stimuleerd. Dat kan niet beter dan door het leggen van verantwoordelijkheid op de betrokken» n, aldus spr. Zondagmorgen vond men op het dek van een schip, dat gemeerd lag aan de Bassinkade bij de Koninklijke Ne derlandse papierfabriek te Maas tricht, het tyk van de 60-jarige heer P J. A. H. Castermans, hoofdcommies op de provinciale griffie aldaar. De heer C. is Zaterdagmiddag tegen 16.00 uur van huis weggegaan en is daar niet meer teruggekeerd. Omstreeks 24.00 uur is hij in de stad gezien. Ver moedelijk is het slachtoffer door de duisternis misleid van de vier meter hoge kademuur op het schip gevallen. Zaterdagavond zijn in Utrecht twee auto-ongevallen gebeurd, die in totaal drie doden eisten. Om ongeveer half acht reed een Chevrolet Fleetmaster met een vaart van 80 km op het via duct bij de Lunetten tegen de afschei ding tussen de rijweg en het voetpad. Door de geweldige klap schoof de auto over de brugleuning, waarvan een balk van links tot aan de rechterzijde van de auto drong. De inzittende, de 26-jarige mej. G. M. uit Amersfoort werd uit de wagen geslingerd en over leed ter plaatse. De zevenenvijftigjarige bestuurder H.G. een bedrijfsleider uit Baarn, zat zoda nig beklemd dat de kraanwagen van de brandweer er aan te pas moest ko men om hem uit de wrakstukken te bevrijden. Toen men S. ten slotte be vrijd had, bleek ook hij te zijn over leden. Aan de andere kant van de stad, op de Amsterdamsestraatweg, ter hoogte van de spoorwegviaduct, werd door de 33-jarige Utrechtse autobestuurder T. v. Z. een voetganger doodgereden. Twee auto's reden daar achter elkaar in de richting Zuilen. De 73-jarige Utrechter J. C. B„ die de drukke weg overstak, liet de eerste auto voorby gaan, doch lette niet op de achterop komende. Alhoewel de bestuurder hiervan een zeer matige snelheid reed, kon hy de man niet meer ontwyken. KUBEUK WERD ONWEL De dirigent Raphael Kubelik is gis termiddag tijdens een concert in het Amsterdams Concertgebouw plotseling onwel geworden. Hij werd per particu liere auto naar zijn huis vervoerd, waar na hij zich onder doktersbehandeling heeft gesteld. Zijn toestand schijnt niet ernstig te zijn. Het tweede gedeelte van 't middagconcert werd na 'n pro gramma-wijziging door Hein Jordans geleid. Gisternamidag is de 75 meter hoge schoorsteen van een reeks cokesovens te Jemappe (Henegouwen) ingestort. Tien arbeiders waren op dat ogenblik nabij de schoorsteen aan 't werk. Drie hunner werden gewond. Door het instorten van de schoor steen brak een gasleiding, waardoor brand ontstond. De brand woedde ver scheidene uren. De brandweer gebruik te geen water, teneinde de ovens, die met zandsteen bedekt zijn, niet te be schadigen. Er moesten verscheidene tonnen kleiaarde worden aangevoerd om de gaten, waarlangs het gas ont snapte, te dichten. Zondagavond waren Door de Zuid-Hollandse Jachtvereni- ging werden Zaterdag wedstrijden ge organiseerd om de „Prix Caprilli", be- staande uit een dressuurproef en een springconcours. Winnaar werd W. F. K. Bischoff van Hecmskerck (Wassenaar) op „Bento" met 241 3/4 punt Prins Bernhard werd tweede met „Agenda" en behaalde 233 1/2 punt. Op de derde plaats ein digde T. Timmer iDen Haag' met „Draufgaenger", die 2281/4 punt ver zamelde. W. F. K. Bischoff van Heemskerck klasseerde zich met „Napoleon"' op de vierde plaats met 2081/4 punt, terwijl mevrouw Beuseken (Den Haag) met „Sunsl ne als zesde eindigde met 1921/2 punt. de brandweerlieden nog steeds aan het werk. Het vuur heeft echter de condensa toren en de steenkolenopslagplaats niet bereikt. De eigenlijke ovens in totaal 48 die in 1950 werden gebouwd zijn echter zwaar beschadigd. De schade zou verscheidene millioenen belopen. DINSDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.25 De Groenteman. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Alt en piano. 12.00 Piano-trio. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Buren". 16.00 Gram. muziek. 16.30 Voor de kinderen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram.muziek. 17.25 Cello en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Jazzmuziek. 19.50 Vraagtekens voor a.s. militairen. 20.00 Nieuws. 20.05 Actuali teiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 „Ik weet, ik weet, wat IJ niet weet". 21.30 „Als de bloemen", causerie. 21.35 Amu sementsmuziek. 22.05 Discogram. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Licht baken", causerie, 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade-Orkest en solist. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouw mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 „De tragedie van een traditie", causerie. 13.25 Kamerorkest. 14.00 Gevarieerd program ma. 14.55 Gram.muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: Sam Robles: „Stude rende jeugd in Suriname". 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Gram.muziek. 18.45 Cursus voor lekenspelers. 19.00 „Hier is vrij Europa", Vaudeville-programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram. muziek. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Omroeporkest en solist. (Om 21.10 Actualiteiten en „De Radiodokter".) 22.10 Vocaal ensemble. 22.45 Herdenking Z. Em. Jozef Kardinaal Mindszenty en de ver volgden van onze dagen. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25— 24.00 Radio Philharmonisch Orkest. Experimenteel Televisie-programma van de KRO. 20.15—21.45: 1. „Voor oog en oor": a. Bezoek aan het Zoölogisch Mu seum te Amsterdam, b. Film, c. De Noord en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij, d. Weeroverzicht. - Pauze. - 2. Spaanse dansers. (Uit een vertrouwelijk rapport over een in een deel van ons land ingesteld rokersonderzoek) De conclusie is duidelijk: King's Cross Virginia is goed en blijft constant. Zij, die éénmaal King's Cross hebben gerookt, gaan niet meer over op een ander merk. 60. Pim, Pam en Pom vonden zich zelf reuze schrander, toen zij in die lange kale boom klommen. Klimmen was iets, dat zij uitstekend in Afrika geleerd hadden. En dat kwam hen nu van pas. Maar de domme hondjes vergaten, dat óók een beer heel goed klimmen kan. Groot was hun ontzetting dan ook toen zij zagen dat de boze beer met een valse grijns op zijn gezicht op de boom toekwam en meteen de onderste tak beetpakte. „Denk maar niet, dat jullie me ontsnappen zullen", riep hij en zijn stem klonk zo boosaardig dat Pim, Pam en Pom trilden. „Oh Pim, hij klimt ook de boom in", riep Pam, terwijl hij ang stig omlaag keek. „Wat moeten we nu beginnen?" „Ja we zullen door moeten klimmen. Dat is het enige wat erop zit" antwoordde Pim. Maar ook hy voelde zich helemaal niet op zijn gemak. „Die beer is veel zwaarder, dan wij. Hij kan dus nooit in 't bovenste puntje klimmen riep Pim weer. „En wij wel. We zullen dus zo hoog mogelijk moeten stügen". ,.Ja maar ik vind het zo eng, als je naar beneden kijkt", zei Pam. „Ja, dan moet je dat maar niet doen. We kunnen nu eenmaal geen andere kant uit. Het enige dat we kunnen doen is zo hoog mogelijk klimmen". En zo klommen de broertjes al hoger en hoger de boom in. Maar achter hen aan kwam langzaam maar zeker, de Boze Beer. De overstromingen, die in de tweede helft van het vorige jaar Italië geteis terd hebben, alsmede de in het huidige jaargetijde noodzakelijk gebleken inun daties hebben tot dusver bijna 170.000 ha vruchtbaar land getroffen, terwijl 469 gemeenten met een oppervlakte van ongeveer 2.000.000 ha rechtstreeks of indirect en op min of meer ernstige wijze geschaad werden. Drie millioen personen kregen schade aan huizen en landerijen. De tot dusver geschatte schade heeft uitsluitend betrekking op publieke werken en op woonhuizen, op de oogst en landhouwvoorraden en beloopt circa 150.009.000 Lire. Indien men hier de schade aan particuliere goederen en aan industriële installaties en grond stoffen bijvoegt, beloopt zij bij een eerste schatting meer dan 200 mil liard Lire. ,c (Advertentie, Ing. Med.) Belgie heeft Tsjechoslowakije ver zocht de militaire- en luchtvaartatta ché te Brussel, Miroslav Hoppe, terug te roepen. In een communiqué van het Belgische ministerie van buiten landse zaken wordt verklaard, dat commandant Hoppe sinds zijn komst in Belgie drie jaar geleden militaire en economische gegevens heeft ver gaard „op een wijze, die door de diplo matieke practijk veroordeeld wordt" Zoals bekend, heeft de Tsjechoslo- waakse regering 7 Januari de Belgi sche militaire attaché te Praag, kolo nel Vanderwelle, van spionnage be schuldigd en uitgewezen. Deze be schuldiging is thans met klem van de hand gewezen. In een Italiaans dorp is een leeuwin uit de kooi ontsnapt doordat de bewa ker de kooi had opengelaten. De men sen vluchtten in de huizen, toen het dier door de dorpsstraat wandelde. Een vrouw kon niet meer uit de voeten ko men en de leeuwin liep haar omver. De oppasser kon echter bijtijds ingrijpen. De vrouw werd slechts licht gewond. 25) „Je hoef# niet te wachten, Cromer". Het gezicht van de sheik stond hard toen hy sprak. „Ismoul-Ali-" Hij riep twee van de mannen die hen hadden vergezeld en beval hun Cromer terug te brengen naar het paleis. Toen wend de hij zich weer tot de oude man en zijn gezicht stond merkwaardig vrien delijk .Hij sloeg zorgvuldig het stof van hem af, liet zijn slanke soepele vingers over hem glijden om er zeker van te zijn dat hij niets had gebroken; gaf hem een slok water uit de waterfles die hq altijd bij zich droeg en drukte enige muntstukken in de bruine gerimpelde handpalm, „Allah zegene u, Sheik!" De oude man boog zijn voorhoofd over de hand van de sheik „De profeet zal u belonen voor uw vriendelijkheid en edelmoedig heid!" Met een laatste geruststellende glim lach draaide de sheik zich om en on middellijk betrok zijn gezicht „Jamei is geen bedelaar", sprak hij tot Jane Frask. „Niemand van mijn volk hoeft te bedelen, Allah zij geloofd Maar hy is een echte ziener, en het zou zijn hart breken als hij van zijn zand- nlaat moest scheiden, en niet de voorte kenen en wondertekens meer zou kun nen lezen voor hen die hem consulte- door: ren. Hy vindt het heerlijk een kans te krijgen zijn kunnen te vertonen". „Allicht!" beaamde Jane Frask harte- ïyk. „Waarom zou hij zijn talent dat zeldzaam is niet benutten? Ik zou jiem graag eens consulteren, jy niet, Mara?" „Ja ja zeker". Het meisje was niet op haar gemak en voelde zich be schaamd. Opnieuw had Gary zich van zijn slechtste kant tegenover ben Hasrif laten kennen, wiens denkbeeld over hem toch al laag was, zoals ze heel goed wist. Amid mompelde iets van „ik zal wel eens zien of dat kan" en bleef met een van zijn mannen staan praten over een interne moeilijkheid die hij beloofd had voor hem in orde te zullen maken „Ik wou dat Gary dat niet had ge daan!" barstte Mara, als tegen haar wil uit. „Waarom deed hij dat, juffrouw Frask?" „Wat?" vroeg Jane afwezig. „O, die ouwe man neerslaan?' Ze trok haar wenkbrauwen op. „Dat, kindlief, was een demonstratie in goede manieren van een Engelse gentleman tegenover een Arabische schoft...." HOOFDSTUK VH „Wat zit u te peinzen?" Mara draaide zich by het geluid van die gehate stem met een ruk om en zag de trotse gestalte van de sheik met on beschaamd gemak, en grote zelfver zekerdheid op haar toe komen „U houdt ervan me te sarren, is het niet?" Ze was op het punt geweest om te zeggen „hulpeloze lieden te sarren" maar toen ze zich zijn vriendelijkheid tegenover de oude Jemel twee dagen tevoren herinnerde, wijzigde ze haar woorden. „Misschien wel". Hq ging nonchalant op de marmeren balustrade zitten, een been heen en weer zwaaiend en het andere zachtjes met zijn rijzweep slaande. Zijn spottende ogen keken haar aan, en namen haar van het hoofd tot de voeten op met een blik, die het meisje het gevoel gaf naakt en weer loos voor hem te staan. Instinctief trok ze de dunne shawl, die ze om haar schouders had geslagen, dichter om zich heen. „Vanwaar die ontevreden uitdruk king, o Engelse bloem? Snakt u haar uw beminde?" Een blos kleurde haar kaken. „Ja inderdaad. Ik mis hem, ik wil by hem zijn. Het ellendig om zo van elkaar gescheiden te moeten leven!" riep ze uit. Hij lachte onverschillig en stond op „Wel armzalig, maar toch myn eigendom", haalde hij cynisch aan „Welke van uw schrandere schrijvers was daarvoor verantwoordelijk?" Woedend pakte ze het rijzweepje op dat hij op een laag tafeltje had laten vallen toen hij opstond, maar in een oogwenk lag zijn hand op de hare in een stalen greep. „Wat, nog eens?" hij trok zqn don ze toch getroffen door het verschil tus- kere wenkbrauwen op. „Zul je het dan nooit leren?" „Ik zal nooit leren bakzeil voor jou te halen", hijgde ze. „Laat me los!" Hij lachte slechts uitdagend ten ant woord, en in een plotselinge aanval van woede draaide Mara zich snel en lenig in zijn greep om en beet de bruine pols die haar vasthield. „Woede van Allah!" Hij nam haar bij de schouders en rammelde haar heftig heen en weer, terwijl zijn ogen vonk ten van woede. Toen rukte hij haar plotseling voorover, zodat ze bijna tegen hem aanviel; hq boog haai heerszuchtig achterover over zqn arm ei. bracht zijn gezicht dichter en dich ter naar haar toe. Iets als een electri- sche stroom ging door het meisje; ze kreunde even, liet zich slap hangen en haar wimpers bedekten haar zware oogleden. Met een vonk in zijn eigen ogen keek Amid neer op dat blanke gezichtje met de rote 'ippen, de lange slanke hals en de zachte ronding van haar biankp boezem toen wierp hij haar met een korte lach plotseling en haast verachtelqk van zich weg. Met een kleur als vuur, vernederd en woedend op zichzelf voor haar onver klaarbare zwakheid, keek ze hem aan „Ais u met deze pesterij klaar is. wilt u dan zo goed zijn te vertrekken?' vroeg ze op vernietigende toon. „Een weinig van uw gezelschap is mij al veel te veel, Sheik Amid". (Wordt vervolgd) In Zuid-Italië werden ongeveer 40.000 personen dakloos, terwql in Noord- Italië ongeveer 150.000 personen geëva cueerd werden. De binnenlandse economische toe stand in Italië wordt door deze schade zeer ongunstig beïnvloed vooral de minder ontwikkelde gebieden van het Zuiden. Gisteren zijn te Panmoendjon voor het eerst sinds 52 dagen enige vorderingen gemaakt. De communisten hebben een nieuw voorstel gedaan, waarin wordt ingestemd met het voorstel der verbon denen, dat aan op vrije voeten gestelde krijgsgevangenen niet zal worden toege staan de wapens weer op te vatten. De communisten verwerpen echter nog steeds het voornaamste punt van het geallieerde voorstel, waarin wordt bepaald, dat de krijgsgevangenen zelf zullen mogen uitmaken, of zq al dan niet zullen worden teruggezonden. Ook door de subcommissie voor de wapen stilstand zijn vorderingen gemaakt, nadat de noordelijken hun eis, dat zij bepaalde eilanden, die thans in de han den der geallieerden zqn, na het tot stand komen van een wapenstilstand onder hun beheer zouden krijgen, heb ben laten varen. Zoals gemeld wordt, hebben Argen- tqnen Vrijdag over de hoofden van een groep Britten geschoten, die in Hope Bay (een Britse basis in het Zuidpool gebied) van de „John Biscoe", een daar opererend Brits patrouille- en onder zoekingsvaartuig, aan land wilde gaan. De Argentijnen waren eerder geland. Zij kwamen met een transportvliegtuig en een tankschip. De Britten verlieten Hope Bay in 1949 en wilden thans weer aan land gaan. Zq trokken zich na het incident op de „John Biscoe" terug. Engeland heeft bij het Argentijnse ministerie van buitenlandse zaken geprotesteerd. De Argentijnen zouden buiten hun op dracht zijn gegaan. Thorez maakt het zeer goed Auguste Leeoeur, secretaris van de Franse communistische party, heeft meegedeeld, dat Maurice Thorez nog enige tijd in de Sowjetunie zal blijven. Thorez is geheel hersteld van zijn ver lamming, maar heeft nog verdere me dische bijstand nodig om het volledig gebruik van zijn rechterarm en -been te herkrijgen. Thorez is in staat weer effectief deel te nemen aan de leiding van de partij. In Thionvilles (Fr.) heeft een 13-jarige jongen bekend twee postzakken gestolen te hebben. Zijn grootmoeder, bij wie hij logeerde, had hem gezegd, dat zij een brief aan zijn ouders had ge zonden, waarin zij verteld had hoe ondeugend hij was geweest. Op weg naar huis zag de jongen in de autobus twee postzakken, die bestemd waren voor zijn woonplaats. Hij had de zakken meegenomen, om te verhinderen, dat genoemde brief aan zijn ouderlijke woning bezorgd zou worden.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5