Koning George maakte zijn laatste reis naar Londen Sicd en Om^evi ng Tweede feestavond werd eveneens een succes AGENDA De jeugd is nog altijd baldadig Laatste Nieuws Stichting voor Geestelijke Volks gezondheid in Noord-Holland Baby geboren in KLM-vliegtuig GEVOLGEN VAN DE WONINGNOOD Derde vliegramp in Elizabeth MAANDAG 11 FEBRUARI 1953 Vijf jaar bedrijfsvoetbal Opwekkende woorden van de KNVB-voorziiier - QNDER welhaast even grote belang stelling en in een feestelijke stem ming als de week daarvoor vond Za terdagavond in het Wapen van Heems kerk een herhaling plaats van de jaar lijkse feestavond van de Alkmaarse Be drijfsvoetbalverenigingen, waaraan, zo- ars bekend, ditmaal een bijzonder ca chet werd verleend door het feit, dat de ABV haar eerste lustrum vierden. Voorzitter G. Hartland herinnerde in zijn openingswoord wederom aan het vele, dat in de afgelopen vijf jaar is bereikt, en bracht dank aan allen, die eraan hebben meegewerkt om tot der gelijke goede resultaten te komen. De heer Hartland uitte zijn dank voor de wijze, waarop het bestuur van de Be drijfsvoetbalverenigingen de eerste avond was gehuldigd, en zei, dat zijn collega's en hij hierdoor zeer aange naam verrast waren. Ter nagedachtenis van wijlen mevr. Cock-Holsmuller werd door de ganse zaal een minuut stilte in acht geno men. Hierop ging de voorzitter over tot het uitreiken van de resterende prijzen, nadat vorige week de meeste bedrijfs- voetbaMftallen en handbalieams hun welverdiende trofeeën hadden ontvan gen. Ditmaal waren het voornamelijk de zwemploegen, die hun ereteken n mochten incasseren: de dames van Te- lefonia (kampioen 4 x 25 m. estafette), 't Hooge Huys en Ringers (winnares sen op de 25 m school- en vrije slag) en de heren van Ringers (kampioen op 4 x 25 m estafette) en van Sova, Alk maarse Courant en Ringers (winna.rs op 25 m school- en vrije slag). Hierop was het woord aan de heer G. Sougé, voorzitter van de afdeling Noord-Holland van de KNVB. Deze wenste de ABV namens het afdelings bestuur geluk met dit eerste lustrum en uitte zijn bewondering voor de uit stekende resultaten, die in deze periode waren bereikt. De heer Sougé zegde het bestuur dank voor de verleende steun bij het werk in KNVB-verband en zei, dat de organisatie van de A <■- maarse Bedrijfsverenigingen in ons land een zeer bijzondere plaats innam. Hij verklaarde de ABV als een volwaar dige tak van de Noordhollandse afde ling van de KNVB te beschouwen en deelde tot slot mee, dat het in de be doeling lag, een bedrijfselftal uit te no digen voor de komende wedstrijden ter gelegenheid van het vijftienjarige bestaan van deze afdeling. „Granvilles Fiasco" pjIEROP was wederom het woord aan de amateur-tonelisten uit de Alk maarse Bedrijfssportverenigingen, die het blijspel van Joop Spit, „Granvilles Fiasco" niet onverdienstelijk voor het voetlicht brachten. Het gegeven van dit stuk bood vele mogelijkheden, doch he laas is de auteur er niet in geslaagd het verhaal zo op te bouwen, dat zoals wij dat zo gaarne zien de cli max als een explosie komt kort voor dat het doek voor de laatste maal sluit. Wij schreven dit reeds de vorige maal. De twee eerste bedrijven zijn het aan schouwen zeer de moeite waard, zij zijn vol humor en spannende momen ten, doch dan komt het bijna overbo dige, vrij langdradige derde bedrijf, dat met zijn vele dialogen de winst van de eerste twee bedrijven verloren doet gaan. De keuze van het stuk was dus niet zeer gelukkig, doch regisseur Bob Verhagen heeft er ongetwijfeld van gemaakt, wa. er van te maken was. Vooral de zwijgende gedeelten, de stukken van louter actie, waren voor deze zelden spelende dilettanten moei lijk, en het is niet billijk, noch mo i- lijk op het pogen van ieder afzonder lijk critiek te leveren. Maar, zoals wij zeiden, er werd over het algemeen, en vooral door de manlijke vertolkers, zeer verdienstelijk en enthousiast ge speeld. Er waren de bekende foutjes van het te laat iemand in de' rede val len en van het iets te beschaafd spre ken van sommige schurken (een goede afkomst verloochent zich immers nooit) Voorts werd er veel geëist van de fantasie van de toeschouwers, want hoe moeilijk is hef niet van hoe goe den wille men ook is om zich iemand die men in het dagelijks leven kent als een eerbaar werker voor het dagelijks Hood, plotseling als een koelbloedige moordenaar voor te stellen? Maar dit is slechts muggenzifterij. Vast staat dat de bedrijfssporttonelisten het be- drijfssportpubliek een zeer genoeglij ke avond hebben helpen bezorgen. Na afloop bracht voorzitter Hartland in het bijzonder hulde aan de heer C. Neef en W. Middelbeek, die reeds gedurende vijf jaren hun onmisbare steun aan het bedrijfstoneel hebben gegeven. Na een vrolijke verloting met vele taarten en allerlei soorten borstels werd nog tot laat in de nacht, of zo gij wilt vroeg in de morgen, zeer ge zellig gedanst bij de uitstekende dans muziek van het nog jonge dansorkest „The Moodmakers". (Ontleend aan onze Advertentie-rubriek) MAANDAG. Cinema Americain, 8 .uur: De man die terugkwam (18 jaar; Victoria The ater, 8 uur: Ontwrichte jeugd (14 jaar1; Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Ca'ifor/lië (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur; Simson en Delila (14 jaar). I.andbouwhuis, 8 uur: Volksuniverii- teitcursus: „De antieke beschaving en haar invloed op de onze". Nachtdienst apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1. DINSDAG. Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Pianist Leo Bruins voor de Alkm. Kamermuziek Vereniging. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond dpor Kon. Ver. Oost en West. Nachtdienst apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee. Maandam, 11 Febr. 16.35 4.43 Dinsdag, 12 Febr. 17.06 5.10 Te Camperduin. Hoog Laag Maandag 16.40 4.48 10.40 22.48 Dinsdag 17.11 5.15 11.11 23.15 AANKOOP WEILAND IN POLDER O VERDIE EN ACHTERMEER De heer ir. E. A. Bierdrager te Heemstede heeft de gemeente twee percelen weiland te koop aangeboden in de polder Overdie en Achtermeer te zamen groot 2.26.20 h.a. in totaal voor f 17.869,80 onder voorwaarde, dat de huidige pachter het wefland mag blij ven pachten zolang de gemeente dat niet voor eigen gebruik nodig zal heb ben. Deze percelen zijn in een goedge keurd uitbreidingsplan gelegen. B. en W. stellen voor tot aankoop daarvan over te gaan. Hei komt de gemeente op enkele duizenden guldens te staan In de maanden October tot en met December zijn door de politie weer tal van gevallen van jeugdbaldadigheid ge constateerd. Alleen al aan gemeente eigendommen werd in dit tijdvak voor f 572.20 vernield. In vele straten wer den stenen uit het wegdek gehaald voor het knikkerspel. De klinkers werden dan meestal in het water geworpen. Bij het balspel wordt geregeld gebruik ge maakt van reddinghaken, welke na ge bruik niet op hun plaats worden terug gebracht. Vele van deze haken werden in het water aangetroffen. Ouders en Renteloos voorschot voor ,,De Sociale Werkplaats" Aan de stichting „De sociale werk plaats" ten dienste van minder valide arbeidskrachten werd als werkkapitaal een renteloos voorschot van f 5000. toegekend. De Stichting had in 1950 r.iet voldoende opdrachten en kon niet voldoende personen plaatsen. De con tacten welke de nieuwe bedrijfsleider met het bedrijfsleven legde deden voor 1951 een gunstiger jaar verwachten, doch door ziekte van deze leider moest de werkplaats in de loop van dat jaar worden stilgelegd. Het bestuur ver trouwt, dat de werkplaats groot nut kan afwerpen als er voldoende werk gelegenheid is en wil daarom de werk basis verbreden door ook werk voor eigen rekening uit te voeren. Daarvoor moeten nieuwe machines en nieuwe gereedschappen worden aangeschaft, voorraden grondstoffen aangelegd en afgewerkte producten in voorraad worden gehouden. Het bestuur ver zocht daarom het voorschot van maxi maal f 5000 waarvan reeds f 4000 is opgenomen tot maximaal f 10.000 te verhogen. B. en W. doen daartoe het voorstel aan de raad. VOORSCHOT AAN GEM. L. O. Aan de besturen der daarvoor in aan merking komende ijzondere scholen voor L.O. willen B. en W. voorschotten toekennen in de kosten van instandhou ding, welke in hun voorstel voor iedere school afzonderlijk berekend zijn. Verbod inzameling schillen en resten van levensmiddelen Met ingang van 1 Februari is het Af- vallenbesluit 1940 vervallen, alsmede de daarop gebaseerde verordening be treffende het bewaren en ter beschik king stellen van afvallen van levens middelen en het ter beschikking stel len van dierlijke afvallen van cada vers van honden, en katten alsmede de beschikking van B. en W. ter uitvoe ring hiervan. Ingevolge deze regeling hebben B. en W. aan een 29-tal per sonen vergunning verleend in een be paalde wijk afvallen van levensmidde len op te halen. Het lag in de bedoeling van de be trokken minister bij de Staten-Gene- raal een voorstel in te dienen tot rege ling bij de wet van de materie waarin tot 1 Februari werd voorzien, maar de minister achtte later een gemeentelijke verordening meer op haar plaats. Ook B. en W. achten een regeling wense lijk en vinden een bepaling voldoende, waarbij het inzamelen en vervoeren van schillen en resten van levensmid delen aan een vergunning van B. en W wordt onderworpen. In deze verordening die onmid dellijk na vaststelling zal worden af gekondigd wordt na artikel 203d van de Alg. Politieverordening een ar tikel opgenomen waarin bepaald is, cat het verboden is zonder vergunning van B. en W. schillen of resten van levensmiddelen aan de huizen of op ai.dere plaatsen in te zamelen of te vervoeren. Benoemingen bij de PTT De heren D. Tol, J. van Wilsum en M Groefsema, allen employé 3e klasse bij de P.T T. te Alkmaar, zijn bevor derd tot employé 2e klasse. De heer C. J. Mooy, die op arbeids overeenkomst werkzaam was, is be noemd tot vakman (technische groep) in vaste dienst. De heer A. A. A. A. Eeussen. die eveneens op arbeidsover eenkomst werkzaam was, werd be noemd tot geoefend werkman in vaste d'enst. De heer H M. Boerssen, be steller te Alkmaar, is benoemd tot ex pediteur alhier. De vakman bij de technische groep, de heer G. P. de Boer is van Alkmaar overgeplaatst naar Schagen. De besteller A Pool te Koedijk is benoemd tot besteller le klasse aldaar. De heer P. M. Ploeger, vakman bij de technische groep, werd bevorderd tot vakman le klasse. VOORSCHOT AAN BIJZ. L. O. Voorgesteld wordt aan de besturen der daarvoor in aanmerking komende Biiz. scholen voor gewoon, voortgezet gewoon en U L.O. voor 1952 voorschot ten toe te kenner, in de kosten van vakonderwijzers. VOORSCHOT BIJZONDER B.L.O. B. en W. stellen voor aan het bestuur ler O L. Vrouwe van Lourdesschool voor R K. Buitengewoon L.O. alhier voor 1952 een voorschot op de vergoe ding toe te kennen van f 16.153.94. onderwijzers zouden er goed aan doen de kinderen er op te wijzen dat het openbreken van bestrating ongelukken kan veroorzaken en dat de reddingha ken niet gebruikt mogen worden om ballen uit het water te vissen. Openbreken en bestrating Bestratingen werden opengebroken in de v. d. Woudestraat, Bergerweg (tunnel), Gedempte Baansloot, Bleekers- kade, Kooltuin, v. Oostsanenkade, Voor- dam, Munnikenweg, Vondelstraat, Ka naalkade, Jan van Galenstraat, Heilig land, Compagniestraat, Wolfpad, Raaks- ie, Baansingel, Mr. P. J. Troelstrakade, P L. Takstraat, Oudegracht, J. v. Scorelbrug, Frieseweg, Baanstraat, Gas houderstraat, Canadaplein, Akerslaan, Spanjaardstraat, Kruseman v. Eltenweg, Bierkade, Dijkgraafstraat, van Houten kade, Augustiinsteeg, Westerkolkstraat en Grensstraat. Verdere baldadigheden In de plantsoenen werden de volgen de vernielingen geconstateerd: een boom, staande bij de Nieuwe Schermer- weg vernield; een berkeboom in de Corfstraat vernield; op het bolwerk werd een papierbak ontvreemd en een bank volkomen vernield. Voorts: ver nieling van ruiten 16; vernielingen aan bouwwerken, afscheidingen enz. 2; lo pen op de spoorbaan 2; dierenkwelling 1; baldadigheid met als gevolg lichame lijk letsel 1; overige baldadigheden 36. MUTATIES BIJ DE BELASTINGEN. De hoofdcontroleur van 's Rijks Be lastingen W. Willemse (inspecteur te Alkmaar) is per 1 Mei a.s. eervol ont slag verleend. De schrijver A. G. Schaaps alhier is benoemd tot adjunct commies-titulair. Gastvrijheid raahl in 'i gedrang -M t het huidige woon- en verwar- ingsproble >.i zijn gezin en gasten iikwijls op één kamer aangewezen. Al is de kamer klein en al wordt er nog zo zwai> gedampt, de nieuwe Ameri kaanse vinding Air-Wiek neemt de on aangename lucht van de tabakswalm weg, terwijl het vóór de komst der visite de hardnekkige geurtjes van koken, bakken en braden reeds heeft verdreven. Air-Wiek camoufleert de geuren niet, het vernietigt ze, want het bevat 125 reukdodende bestand delen en chlorophyl. het bladgroen dat de buitenlucht zo zuiver en fris maakt. Open de flacon, trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weerstaat Air- Wick - een ware uitkomst, niet alleen voor uw woning, maar ook voor kan toor en winkel. Een flacon Air-Wiek f 2.40 verschaft u op elk uur van de dag een behaaglijke omgeving enhet is te merken' als u vergeet de Air-Wiek epen te zetten! (Advertentie. Ing Med.) Broer en schoonzoon liepen achter de affuit Hedenochtend heeft Koning George, temidden van de sombere praal die reeds duizend jaar de dood van Britse koningen heeft vergezeld, zijn laatste reis naar Londen gemaakt. De kist, gedekt door de koninklijke standaard en een krans van de koningin-moeder, werd op een affuit van het kerkje van St. Maria Magdalena te Sandringham naar het station van Wolferton ver voerd. De Hertog van Gloucester en de Hertog van Edinburgh liepen achter de baar. Zij werden, in een auto, ge volgd door Koningin Elizabeth, de ko ningin-moeder en prinses Margaret. Leden van de koninklijke staf, jacht- Alkmaarse schaakclub VVV Tegen de schaakclub Haarlem werd voor de competitie van de KNSB door het eer ste tiental van VVV de laatste wedstrijd gespeeld. De voorlopige uitslag is 61/*IVs voor Haarlem. De twee afgebroken par tijen zullen vermoedelijk winst opleveren voor VVV I, die hiermede in het midden van de ranglijst eindigt. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. SchneidersE. G. Kayser '/aVa; P- Ver- donckP. Vreeken 10; G. B. v. d. Velde P. Seewald afgebr.; J. BlokkerW. Kwak afgebr.; H. SchmitzD. B. A. Appel Va—Va; A. Haitsma—R. Pijning 1—0; P. A, v. DrielJ. Veis 10; P. E. Brommer A. W. Beemsterboer 1—0; J. Wijker—P. Hoekstra 1—0; J. F. Strengers—Ir. G. F. Cool Va—Va. COMMISSIE VAN TOEZICHT L.O. Door het overlijden van dokter Maats is er een vacature in de Commissie van toezicht op het L.O. De aanbeveling van B. en W. is: 1. Dr. J. Degenaar, 2. G. Kruisinga. Gistermorgen in olie vroegte hiel den afdelingen van de Engelse marine oefeningen met de affuit waarop het stoffelijk overschot van de Engelse Koning naar zijn laatste rustplaats zal worden gebracht. Burgerlijke Stand 11 Februari 1952. Geboren: José, d. v. C. Wiedeman en F. M. Benz; Willem J., z. v. W. Flui ter en E. M. H. van der Waals; Yvonne A„ d. v. C. J. Koning en J. A. Spaans: Maria E. B., d. v. J. R. L. van Roon en J B Oud; Pieternella J., d. v. J. van 't Veen en J. Paarlberg; Martina S. J., d. v. M. E. Woppenkamp en S. M. Jansen; Alex J„ z. v. J. J. de Vulder en C. L. Swartelé. Overleden: Francisca de Jong, oud 9 mnd.; H. A. de Groot, 63 j., echt- gen. van W. F. M. Schaap. Zegenrijke organisatie met vele vertakkingen De Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid heeft in de eerste plaats een psychologische afdeling, waaraan -verkzaam /.ijn twee psychologen en vijf assistent-psychologen, allen academisch gevormde personen. Het bestuur van de Stichting staat n.l. op het standpunt, dat dit werk, waarbij het gaat om de hoogste belangen van onze kinderen, maar ook om die van andere candidaten, wetenschappelijk verantwoord dient te geschieden. Deze afdeling heeft haar werkzaam heden op schoolpsychologisch, op be- drijfspsychologisch en op sociaal-psy chologisch terrein. Op grond van individueel of groeps psychologisch onderzoek geeft zij ad viezen inzake schoolmoeilijkheden, school- en beroepskeuze. Het doel is, een verantwoord advies te geven aan diegenen, die moeilijkhe- ien hebben bij de keuze der verderp schoolopleiding en bij die van het be roep. In de steeds verder voortschrijdende differentiëring en specialisering in on derscheidene takken van het maat schappelijk leven, is het van belang, dat men op die plaats terecht komt, die behalve met zijn wensen, ook met zijn capaciteiten in overeenstemming is. De juiste man op de rechte plaats. Het psychologisch onderzoek is uit gangspunt voor advies inzake perso- ucelsselectie en inventarisatie. De hier boven bedoelde differentiatie en spe cialisatie in onderscheidene takken van het bedrijfsleven maakt het noodzake lijker dan ooit, dat de juiste man 'P de juiste plaats komt. Daarom is h-t van het grootste belang, dat de werk gevers zich bij het doen van een keuze voor aan te stellen personeel, psyche- logisch laten voorlichten. Dit geldt niet alleen voor het hogere, maar evenzeer voor het lagere personeel. Een goede keuze is niet slechts in het belang van het bedrijf, maar tevens in het belang van de werknemer. Sociaal-psychologische pro blemen. Deze afdeling verstrekt ook advie zen inzake sociaal-psychologische pro blemen, zoals deze zich voordoen Dij sociale diensten van overheid of parti culieren bij moeilijkheden of bij op bouw van groeps- of gemeenschaps- werk. Er zijn thans reeds 500 adviezen van allerlei aard verstrekt. De bureaux zijn gevestigd te Alk maar en te Zaandam en de spreekuren worden gehouden: te Alkmaar, Der Helder, Hoorn, Purmerend en Zaan dam. In al deze plaatsen kan ook het onderzoek piaats hebben. Medisch Opvoedkun'i.ge Bureaux. Vervolgens heeft de Stichting in ex ploitatie een zestal Medisch Opvoed kundige Bureaux, waaraan moment jtl werkzaam zijn 5 psychiaters, 5 kinder artsen, 3 psychologen en 7 psychia- trische-sociale werksters. Hun taak is het verlenen van psy- chologisch-maatschappelijke hulp en 't bevorderen daarvan ten aanzien van kinderen, wier gedragingen thuis, rp school of anderszins aanleiding geven voor het vermoeden, dat hun geeste lijke en karakterontwikkeling, alsmede de toekomstige maatschappelijke bruik baarheid gevaar gaan lopen. In 1951 werden door deze bureaux ten aanzien van meer dan 600 kinderen reeds adviezen verstrekt en hun aan tal neemt nog regelmatig toe. De bureaux zijn gevestigd te Alk maar, Bussum, Den Helder, Hilversum, Hoorn en Purmerend. Vóór- en nazorg Tenslotte is er de afdelingen „Voor- en Nazorg" voor geestelijk gestoorden. Aan deze afdeling zijn verbonden 8 psychiaters en 11 sociale werksters. Deze afdeling heeft de zorg over on geveer 2300 patiënten en het doel van di' werk is door middel van het tref fen van sociaal-geneeskundige maatre gelen te bevorderen: a. dat opneming van geestelijk ge stoorden in inrichtingen alleen ge schiedt, als een andere maatregel niet mogelijk- of niet wenselijk is; b. dat de verpleging in een inrich ting niet langer duurt dan noodzake lijk is; c. dat de weg voor iedere verpleeg de, die uit een inrichting vertrekt, wordt geëffend, opdat een heropneming zoveel mogelijk kan worden vermeden Ten behoeve van deze geestelijk ge stoorden heeft de Stichting op tal van plaatsen in haar werkgebied consulta- tiebureaux gevestigd, die onder de lei ding staan van een psychiater. Even eens worden in vel gemeenten spreek uren gehouden. De centrale administratie van de Stichting, Oudegracht 182, Alkmaar (tel. 5041), geeft over alles wat men van dat medisch-maatschappelijke werk wenst te weten gaarne alle gewenste inlichtingen. opzieners, houtvesters en ander perso neel sloten de stoet. Voor het vertrek uit het kerkje na men de inwoners van Sandringham met een eenvoudige dienst afscheid van hun koning. De dienst, waarin twee van d# geliefdste gezangen van Koning Georg» „Verblijf bij mij" en „De Koning der Liefde is mijn herder" werden ge zongen, werden door de leden van de koninklijke familie bijgewoond. Van het station van Wolferton naar Londen werd het stoffelijk overschot vt rvoerd in de wagon, die zestien Jaar geleden het lijk van Koning George V, naar de Britse hoofdstad bracht. Na aankomst op het station Kings Cros3 werd de keizerskroon, overgebracht van de Towr, op de kist geplaatst. Vervolgens ving de vijf kilometer lange processie naar de historische Westmin ster plaats, waar de aartsbisschop van York, dr. Garbett, bij ontstentenis van dc aartsbisschop van Canterbury, dr. Fisher, het stoffelijk overschot in ont vangst nam. Reeds Zondagavond had den velen zich, wind en koude regen trotserend, langs de route opgesteld. Mr. STIKKER NAAR LONDEN Naar wij vernemen zal minister "f'l-'-er zich in het gevolg van H. M. Koningin Juliana en Prins Bernhard naar En-c'and bceven om de begra fenis van Koning George bjj te wonen. Vlieatuiren teisteren stad Voor de derde maal is het stadje Elizabeth (New Jersey), dat in het ver lengde van de rolbanen van een nabij gelegen vliegveld ligt, door een vlieg ramp getroffen. Gisteravond laat is een viermotorig passagiersvliegtuig, een Douglas DC 6 met 62 personen aan boord in een woonwijk van het plaatsje neergestort. Het vliegtuig stortte op een speel plaats, nadat het een weeshuis, waarin zestig kinderen sliepen, had gemist, doch de achterzijde van een gebouw waarin veertig gezinnen woonden, had geraakt. Het gebouw vloog in brand. Verminkte lijken liggen tussen de wrakstukkon, die over een groot gebied verspreid zijn. Er zijn enige overleven den uit het wrak gehaald. Het reddings werk wordt bemoeilijkt door een aantal ontploffingen binnen het gebouw en van de benzinetanks van het vliegtuig. Volgens de eerste berichten zijn er 33 slachtoffers. Op last van de autoriteiten te New ark onmiddellijk na de ramp voor ver der verkeer gesloten. De bewoners van Elizabeth hadden reeds eerder het slui ten van het vliegveld geëist. In de KLM Constellation PontianaK, die onder gezagvoerder Sluyters van Amsterdam naar Sydney onderweg was, is gisteren 30 minuten voor de landing te Manilla (.21.30 uur plaatse lijke tijd) een baby geboren. De moe der, mevrouw Barakat, was met haar man en een kind in Bangkok ingestapt, nadat zij daags tevoren met de KLM van Bagdad naar Bangkok was ge reisd. Moeder en kind maken het uit stekend. De familie Barakat zal ver moedelijk een week in Manilla over blijven en met het volgende KLM- vliegtuig haar onderbroken reis naar 'jdney voortzetten. Bemanning van gestrande „Marjory" gehaald De redingboot „Jan Leis" heeft van morgen de dertig leden van de beman ning van de „Marjory', welke bij Hoek van Holland is gestrand, aan land ge bracht. De kans is groot, dat het lot van de „Marjory" gelijk zal worden aan dat van de „Radmar", die een kilometer verderop ligt. De plaats, waar het schip thans onbeweeglijk zit, is al even on diep als die waar de „Radmar" ligt. Als de omstandigheden gunstig zijn, zal er echter Vanmiddag, bij vloed, een po ging worden gedaan om het schip las te slepen. DE 20.000 ER UIT Op nr. 15299 van de 515e Staatsloterij (2e klasse, le lijst) is een prijs van 20.000 gevallen. MARKTBERICHTEN LANGKDIJKER GROENTENCENTRALE, 11 Febr. 7.000 kg rode kool 10,70—20: 50.000 kg gele kool 6.70—12; 2500 kg groene kool 9,50—16,70; 30.000 kg witte kool 6,50—8,80; 800 kg uien 28.70 en drie lingen 16,20; 400 kg witlof IB 43. NOORDERMARKTBOND, 11 Febr. ■500 kg uien 30,80; 72.000 kg rode kool 10.30—20.70; 20.000 kg gele kool 7,80— 12,70; 12.00 kg groene kool 21; 40.000 kg Deense witte kool 6—8,70. WARMENHUIZEN, 11 Febr. 6000 kg rode kool 10,70—18; 1000 kg gele kool 12.40. VISAFSLAG HOORN Aangevoerd aan de Gem. Visafslag te Hoorn in de week van 3 t.m. 9 Fe bruari 1952: 993 pond snoekbaars 86— 80; 233 pond baars 80—77; 1491 pond kleine blei en voorn 86. 340 pond gr. blei 9—8; 101 pond karper 30—27; 16 pond snoek 63. Prijzen per pond.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2