oMm Omgeving AGENDA Boekenweek 1952 in Alkmaar SïacS en „Groen koren" waaronder ook kaf zat Een zwak stuk met artisten die hun best deden Oplichter in Bolswarc! gearresteerd Declamatiewedstrijd voor middelbare scholen Schrijvers verkopen hun eigen werk Dr Adriani sprak over leven en materie Een oplossing werd nog niet gevonden C.J.M.V. VIERDE FEEST Alkmaarse lening ruim overtekend Majoor Van der Steur naar Den Haag Noordhoilands Noorderkwartier heft omslag percentage van 4 °/o Meevaller door oorlogs schaden Burgerlijke Stand De „Westfriese Flora Bovenkarspel" Zilveren jubilaris werd gehuldigd HEILOO Vier V.V.V.'s dokteren aan bloemencorso Petten Twee auto's botsten tegen elkaar Bergen Cilli Wang danste MARKTBERICHTEN LAATSTE NIEUWS Koninklijk Paar vloog naar Londen Nationale Vergadering verwierp drietal moties KALIEF VAN GAFSA DOODGESCHOTEN Collecfe Bio vacantieoord bracht f 157303.64 op Varkensvlees 2>A kg. bamiliebi DONDERDAG 14 FEBRUARI 1953 I)E auteur van het toneelstuk „Groen u Koren", dat gisteravond in het Gul den Vlies door de Nederlandse Come- die is opgevoerd, moet, dunkt mij, toen hij zijn schepping voor het eerst opge voerd zag, hebben gedacht, dat hij en kele bedrijven te kort is gekomen. Em- lyn Williams is in Wales geboren en hij plaatste zijn spel in de groezelige uit zichtloosheid van een afgelegen mijn streek rond de eeuwwisseling. Er wa ren toen nog jonkers, die mannen de mijn instuurden, en niet al te jonge juffrouwen, in het bezit van enig geld er. veel idealisme, die op eigen ini tiatief de sociale wantoestanden te lijf gingen. Het sociale conflict tussen de Jonker (Jan Teulings zag er uit als de manager van een goedkoop, even wel niet nader te noemen huis) en de idealiste - between - two - ages (Mary Dresselhuys worstelde op de rand van comedie en tragedie) is geboren. Laat er nou een jonge mijnwerker zijn, die over bijzondere gaven van geest beschikt. Aan deze jongeman klampt de juffrouw zich vast. In hem ziet zij de mogelijkheid haar idealen te realiseren. Zij doet dat met haar volle verstand, maar niet met haar hart. Nog minder met de dingen die des lichaams zijn. Zij vergeet om zo te zeggen steeds, dat een man een man en een vrouw een vrouw is. De dochter van haar gedienstige weet dat beter. Het kind is omtrent zestien jaar, maar op dat moment, dat de mijnwerkers jongen in opstand komt tegen zijn ge dwongen educatie verleidt zij hem met de kunsten van haar, die het oudste beroep ter wereld beoefenen. Daar is dan het vierluik, dat de auteur voor ons openzet. De Jonker be keert zich, de jongen gaat niettegen staande al zijn verdrongen complexen naar Oxford, het veile dochtertje krijgt een baby en de juffrouw adopteert het kind. En dan moet ik er onmiddellijk aan toevoegen: het kind, dat zij zelf eigenlijk had moeten krijgen. Dan was er tenminste één conflict uitgewerkt geweest. Nu horen wij veel, zien ook veel, beleven handig geschreven to neel; maar het is alsof Williams vrees de de duivels, die hij zelf bezig was op te roepen, niet te kunnen bezweren. Dat is mijn voornaamste bezwaar. Het is een zwak stuk geworden. Om het anders te zeggen: het koren was groen en bleef groen. Mijn tweede op merking gaat de verdere uitwerking aan. De auteur heeft kennelijk zeer goed gevoelu, dat hij op weg was een draak te componeren; daarom schiep Een beruchte oplichter, de 27-jarige A. F. L. uit Groningen, wiens aanhou ding door de recherche uit verschillen de plaatsen, waaronder ook Alkmaar, was verzocht, is gisteren in Bolsward gearresteerd. Hij had bij zijn arrestatie nog slechts 17 cent op zak en was volgens zijn zeggen althans blij, dat de politie hem had gegrepen. L. maakte er een gewoonte van in de een of andere stad naar een pastoor te stappen en hem adressen te vragen van behoorlijke pensions. Hij bleef door gaans niet lang in zijn kosthuizen en als hij weg was kwam men tot de ont dekking, dat de aardige kostganger meteen wat geld of sieraden had mee genomen. hij om de vier hoofdpersonen een aan tal bijrollen, die voor de vrolijke noot moesten zorgen. En dat deden ze dan ook in de al te populaire vertaling van Jan Teulings. De leden van de Nederlandse Come die konden er niets aan doen, dat dit stuk maar een onding bleef. Mary Dresselhuys zelfs wist geen raad met deze gespleten en onvolledige vrouw. Alleen de rol van de jonge mijnwer ker was compleet. Daardoor kreeg Ma xim Hamel voortreffelijke kansen, die hij op bewonderenswaardige manier benutte. In het derde bedrijf deed hij ons sterk denken aan Pierre Blanchard in Schuld en Boete van Dostojewsky. Wat de taal betreft: het is niet ge makkelijk Wales' dialect in het Neder lands over te brengen, maar het is niet nodig, dat sommigen Limburgs spraken, anderen Brabants; ook Arn hem was vertegenwoordigd en Mimi Boesnach kwam recht uit Amsterdam. H.M.K. DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: De man die terugkwam (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Ontwrichte jeugd (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Californie (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Sim- son en Delila (14 jaar). Waakt en Bidt, 7.30 uur: Godsdienst oefening; voorganger ds. Chr. van Dam van Amsterdam. Stadhuis, 2 uur: Openbare raadsver gadering. 't Gulden Vlies, 8 uur, opvoering „Zo waarlijk helpe mij", door Alkm. To neelgezelschap. Nachtdienst apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jaar); Cinema Ame ricain, 8 uur: Salon Mexico (18 jaar) Victoria Theater, 8 uur: De stem van het geweten (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 j.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 6.03 18.11 Vrijdag 6.32 18.42 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 6.08 18.16 0.08 12.16 Vrijdag 6.37 18.47 0.37 12.47 De Boekenweek 1952 is een landelijke actie in het kader waarvan ook plaat se lijkó boekverlcopersvercnigingen of zelfs individuele zaken bepaalde initia tieven kunnen ontplooien. De Alkmaar- se zaken zullen zich dan ook niet be perken tot het uitsteken van de be kende groen-wit-groene vlag en het verstrekken van het Geschenkboekje, maar ook op andere wijze van zich doen horen. Zij zullen zich daarbij inzonder heid richten tot de leerlingen van de middelbare scholen hier ter stede. Op Maandag 3 Maart zal des avonds in het Gulden Vlies een bijeenkomst worden gehouden, waarin leerlingen van verschillende middelbare scholen dit in ruime zin genomen elkaar zullen ontmoeten in een declamatie- en improvisatiewedstrijd. De scholen kun nen hierheen hun beste voordragers af vaardigen. Het geheel zal staan onder leiding van de bekende onderwijsman en radiospreker Jaap Buys Jr., die de verschillende onderdelen met elkaar zal verbinden en de jeugdige sprekers in het bezit zal stellen van het onder werp, waarover zij een korte inlei ding moeten improviseren. De jury zal worden samengesteld uit enige journalisten. Er zijn twee prijzen per school beschikbaar, alsmede enkele prijzen voor de uitblinkers in de bei de onderdelen. Ter meerdere verho ging van de sfeer dient een litteraire hersengymnastiek. Boekhandel Zwaan aan de Nieuwe- sloot komt daarenboven met een eigen initiatief. In de met Franse zwier aan geklede winkel zullen op Maandag 25 Februari Simon Vestdijk en Henriette van Eyk en op Donderdag 28 Februari Willy Corsari en S.' Carmiggelt gesig neerde en van een speciale opdracht voorziene exemplaren van hun eigen werk verkopen. Het is de bedoeling, op deze wijze een nauwer contact tussen schrijver en lezer tot stand te brengen. Voorts organiseert deze firma op Dinsdag 26 Februari in het Wapen van „I EVEN is een kwestie van structuur en orde. Maar wat is eigenlijk le ven?" Met dit weinig concrete en voor de wetenschappelijke mens volstrekt niet bevredigend antwoord op de vraag „Wat is biologisch leven?" besloot onze oud-plaatsgenoot, dr. Adriani, zijn gis teravond voor het Nutsdepartement ge houden voordracht. Op uiterst sugges tieve wijze kon de spreker de zeer velen geboeid houden, die zowel voor de inleider als het -onderwerp „Leven en materie" naar de Kleine zaal van de „Harmonie" waren getogen. Reeds van oudsher, zo begon dr. Adriani zijn causerie, heeft de mens heid zich over alles wat hem omringt verwonderd. Deze verwondering kan als de diepe drijfveer voor elk weten schappelijk onderzoek gelden. Pas in de achttiende eeuw begon Linnaeus wat van de plantenwereld bekend was te rangschikken en in soorten in te delen. Na hem komende generaties ontdekten een zekere samenhang tussen de soor ten van zijn systeem en pas tegen het einde van de volgende eeuw slaagde de mens erin zich een duidelijk afgeba kend overzicht te scheppen, dat een vrij goed inzicht gaf in leven en mate rie. De onderzoekingen en ontdekkingen van de laatste vijftig jaren echter stie ten dit mooi afgeronde geheel in dui gen. De verklaring van het leven en de stof bleken niet zo eenvoudig en con creet te zijn. De ultra-materialistische voorstelling van Hackel: „De mens is wat hij eet" en „Zonder phosphor geen De Alkmaarse CJMV-ers hebben gisteren in de aula van het gymnasium een propaganda-feestavond gegeven, waarbij het feestelijk karakter verre weg de overhand had. Aan het begin van de avond sprak de heer J. J. Zuiderent een kort propagandistisch woord, waarin hij het doel en het nut van de jeugdbeweging uiteenzette en daarna namen de jonge leden zelf hun plaatsen in op het toneel. Zij brachten verschillende schetsen, de meisjes de den een volksdansje, er was een accordeonnist en Huib Fenijn vertelde enkele geestige voorvalletjes, natuur lijk op rijm. Soli Deo Gloria speelde tussen de bedrijven door verschillende vlotte wijsjes. Het tweede gedeelte van de avnn werd gevuld met de opvoeritw van h -.lijspelletje: „Eduard wordt mens gedachten" waren bij lange na niet volledig. Wij weten slechts, dat het eiwit, waaruit de chromosomen in het protoplasma van onze cellen zijn op gebouwd met hun structuur en orde bepalend zijn voor vorm en leven. Hoe verder men in deze materie doordringt, des te meer moet men tot de conclusie komen, dat men er nog maar weinig van weet. „Zowel in de macro- als microcosmos staan wij met lege handen", zo riep dr. Adriani uit. „Hoe het leven zich voltrekt ontgaat aan ons voorstellingsvermogen. Nog steeds staan wij in verwondering over alles, wat ons omringt. Beziet de grond, gij staat op heilige bodem". Heemskerk een samenkomst, waarin als spreker zal optreden de heer I. H. Mis set uit Egmond aan de Hoef. Deze is hoofdcommissaris van politie geweest in een onzer grote steden en waarne mend hoofd van de algemene politie in Nederlands-Oost-Indie. Een belevenis in zijn Indische periode inspireerde hem tot het schrijven van het boek „Si Piet". De heer Misset zal zowel over zijn In dische als over zijn Nederlandse erva ringen spreken. Naar wij vernemen is op de door Alkmaar uitgeschreven 2.500.000 4 dertigjarige obligatielening zodanig in geschreven, dat een belangrijke reduc tie op de toewijzing moet plaats vinden. De oorspronkelijke bestemming van de lening is gewijzigd, zodat in plaats van 176.000 voor plaatsing van een water- gastoestel en van 900.000 voor voor schotten voor de bouw van 73 woning wetwoningen en twee winkels door „Goed Wonen", thans een aantal door Ged. Staten reeds goedgekeurde objec ten werden gesteld. Met ingang van 15 Februari wordt majoor mr. J. P. van der Steur, dirige rend officier der Rijkspolitie derde klas, overgeplaatst naar Den Haag. Ma joor van der Steur, die als comman dant van de Rijkspolitie in het district Alkmaar een nauw contact had met de politiegroepen en de burgemeesters in het grootste deel van de kop van Noord Holland is een uitstekend politie man, en men ziet hem daarom node vertrekken. Tot zijn opvolger is benoemd majoor A. C. van Gorkum, toegevoegd officier bij de gewestcommandant te 's Gra- venhage. Hij zal Maandag zijn nieuwe functie van districtscommandant aan vaarden. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 13 Febr. 1952. Aardappelen 810; wit lof 3454; rode kool 816,50; Savoye kool 6,5011; groene kool 921; spruit kool 1257; boerenkool 416; andijvie 3864; bieten 9—18; winterpeen 6,50 18; waspeen 1829; uien 635; prei 17 40; soepgroenten 89,50; peterselie 6,50; knolseldery 320; Bellefleurs 24. De hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwar tier hebben gistermiddag bij de behandeling van de begroting 1952 het omslag- perentage vastgesteld op 4%, wat een half procent hoger is dan het percentage van verleden jaar. Als motivering gold de stijging van de prijzen van de mate rialen en de hogere lonen. De begroting, die een eindbedrag vertoonde van 3.553.280,werd na enige opmerkingen goedgekeurd. der- en Ilperrijweg in een brug van ge wapend beton 12.000) en het vernieu wen van de Wateringsbrug in de ge meente Warder 12.000). Tweedui zend gulden is beraamd voor het ma ken van uitwijkplaatsen op deZuider- dijk tussen Wijdenes en Oosterleek. De hèer Schagen uit Beemster vroeg het college aandacht voor de slechte toestand van de quartaire wegen in Noord-Holland. Hij zou gaarne zien, dat men meer dan tot nu toe zich toe legde op het overnemen van de wegen. Bij de bespreking over het bedrag aan oorlogsschade, dat het Hoogheem raadschap nog te goed heeft, deelde de dijkgraaf, mr J. Kamp, mede, dat men er op rekent nog 111.000 te ontvan gen voor werken, die inmiddels uit de gewone dienst zijn gefinancierd. Dit bedrag zou dus een zuivere bate bete kenen. Tot slot van de vergadering werd afscheid genomen van de hoofd ingeland, de heer J. Kroonenburg uit St. Pancras, die na achttien jaar lid te zijn geweest van het college zijn func tie moest neerleggen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer Kamp prees de heer Kroonenburg voor diens ijver en toe wijding. Zijn persoon en werk zullen niet worden vergeten, aldus de dijk graaf. Voor het onderhoud van de IJsel- meerdijken was eenpost geraamd van f336,570. voor het onderhoud van de wegen 206.230, voor dat van sluizen en bruggen ƒ9430 en voor sloten ƒ32.880. Bij het onderhoud van de we gen is o.a. begrepen het veranderen van een houten brug in de Purmerlan- Overleden: Everarda J. van Dijk, 70 jaar, wed. van J. Boots. Aldert Nol. 74 jaar, gehuwd met G. Slot. Theodorus van Baden, 71 jaar, gehuwd met J. de Graaf. DE HEER IVANGH SPRAK OVER T.BC.-PATIëNTEN De heer J. Ivangh, de bekende natuur liefhebber, die zelf landschappen en vo gels tekent en ze dan in lichtbeelden laat zien, heeft de tbc-patiënten van het Zweedse Paviljoen een gezelige avond be zorgd. Hij toonde hun verschillende duin streken van Den Helder tot Kaap Gruz- Nez in Frankrijk en liet zien hoe de ver schillende vogels hier broeden. De patiënten hebben hiervan zeer ge noten. De heer Ivangh heeft bij de lichtbeel den boeiend verteld. Eén der patiënten vertolkte aller gevoelens, door de heer Ivangh hartelijk te bedanken voor deze mooie avond. LAAGSTE INSCHRIJFSTER De firma I. Buur, alhier, was met f 107.761,laagste inschrijfster bij de gisteren te Beverwijk gehouden aanbeste ding voor de bouw van een R.K. lagere school te Beverwijk. Tulpenshow van groie kwaliteit en ongekende schoonheid (Van een onzer redacteuren) Meer dan vjjf-en-twintigduizend bloeiende tulpen zullen op de „Westfriese Flora" te Bovenkarspel, die gehouden wordt van 20 tot en met 24 Februari, de stille, doch wonderschone getuigen zijn van dat wat met de Westfriese kleibol kan worden bereikt. In de grote veilingbal van „West-Friesland" zal op een oppervlakte van zestienhonderd vierkante meter door tuinarrangeur Van Wou denberg te Enkhuizen, die op dit gebied zijn sporen heeft verdiend, een tulpen- tuin worden ingericht, welke de staalkaart van het Westfriese productiegebied genoemd kan worden. Alle soorten tulpen, van de oudste tot de nieuwste, zal mén op deze expositie in haar soort de grootste in Nederland, aantreffen. De vakman zal zich op deze tentoonstelling, die vorig jaar ruim vijf en twintigduizend bezoekers trok, op nieuw kunnen overtuigen van de hoge kwaliteit van Westfriese kleibol en de liefhebber zal getroffen worden door de schoonheid van de duizenden bloe men, die op zeer artistieke wijze wer den opgesteld. Een brok voorjaars-ro- mantiek op winterdagen: een vijver omzoomd door bloeiende heesters en hyacinthen, de representanten van de nieuwe cultuur in dit gewest. Het cen trum van deze tuin wordt beheerst door een imposante fontein, waar om heen perken in sierlijke vormen zijn aangelegd. In de overtollige ruimte van deze machtige veilinghallen, die een totale oppervlakte van vijfduizend vierkante meter hebben, zal de aandacht ge vraagd worden voor de mechanisatie en de middenstand van West-Friesland. Non plus ultra Zozeer zijn de organisatoren van deze tentoonstelling overtuigd van de kwa iiteit van de Westfriese trekbol, dat zij met 'n gerust hart ook, de concurren tie" gastvrijheid op de Flora heeft ver leend. Vierduizend tulpen getrokken uit de zandbollen zullen hier worden geëxposeerd en zo kan men met eigen Jogen waarnemen wat altijd wordt be weerd: de kwaliteit van de Westfriese kleibol staat aan de spits. Hoe belangrijk deze tentoonstelling is, moge ten overvloede blijken uit de medewerking die door vele instanties wordt verleend. De Spoorwegen zullen tijdens de tentoonstellingsdagen vol doende rijtuigen op dit traject laten rij den, de Naco zal een speciale dienst onderhouden tussen de veilingshal en het station Bovenkarspel en 's avonds om elf uur een bus laten rijden in de richting Hoorn. Voorts zorgde de ge meente voor voldoende parkeergele genheid. Tot een van de grootste at tracties tijdens de tentoonstelling mag de modeshow worden gerekend, die van Donderdag tot en met Zaterdag elke middag in de veilingzaal zal worden ge houden. OP STRAAT OVERLEDEN Gistermorgen is de 67-jarige heer C. J. Smit op de Westerweg door een hart verlamming getroffen en overleden. Het stoffelijk overschot is naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. GESLAAGD Voor het Middenexamen A van de Nederlandse Vereniging van Leraren in de Engelse taal „Britannia" te 's Gravenhage slaagde de heer Joh. A. van den Doel alhier. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer W. Bruin beter bekend als „Willem Bruin" als chauffeur in dienst trad bij Vroom en Deesmann N.V. te Alkmaar. Vanmorgen om kwart over acht werd tot zijn intentie in de St. Dominicuskerk aan de Laat een H. Mis opgedragen, waarbij de di rectie en vele personeelsleden van V. en D. aanwezig waren. Na van huis te zijn afgehaald, werd de heer Bruin, die vergezeld werd door zijn vrouw en dochtertje, te 10 uur op feestelijke wijze aan de zaak door de directie ontvangen en in har telijke bewoordingen gelukgewenst. De directie memoreerde hoe in de af gelopen 25 jaar vooral de plichtsbe trachting, de ijver en de correctheid van de jubilaris terdege naar voren kwamen. Daarbij werd opgemerkt, dat de auto's van een kwart eeuw geleden er toch wel anders uitzagen dan die van heden. Aan de jubilaris werd een geschenk onder couvert overhandigt, waarna zijn vrouw bloemen werden aangeboden. Hierna volgde een huldiging door de chef, collega's en afgevaardigden van het overige personeel, wier toe spraken vergezeld gingen van diverse cadeaux. Ten slotte dankte de zilveren jubi laris voor de vele vriendelijke woor den en de hem aangeboden geschen ken. De dag werd verder gezellig in de familiekring doorgebracht, waar nog vele bekenden en personeelsleden van V. en D. van de gelegenheid ge bruik maakten hem en zijn vrouw persoonlijk geluk te wensen. De VVV-besturen van Heiloo, Cas- tricum, Limmen en Akersloot broeden aan een plan om in April een gezamen lijk bloemencorso te organiseren, dat zal moeten samenvallen met de Ne- versiedag in Limmen. Een definitieve beslissing is nog niet genomen. Er zijn n.l. stemmen opgegaan om het corso alleen in Limmen te houden en dan een stertocht naar deze plaats uit te schrij ven. Een ander voorstel wil daarente gen alle vier gemeenten in het corso betrekken en met de versierde wagens naar de desbetreffende dorpen rijden. Wel staat vast, dat langs de routes, die naar Limmen leiden bloemenmozaïken zullen worden aangelegd, Het even tuele corso wordt georganiseerd in sa menwerking met de Vereniging voor Bloembollencultuur. (Advertentie. Ing. Med.ï Toen gistermorgen dr. Heringa uit Schoorl met een flinke vaart de bocht vanaf de Kiddelweg naar de betonweg kruiste, kwam hij in onzachte aanra king met een personenauto, bestuurd door de heer De Graaf uit Koegras. Dokter Heringa belandde met zijn auto in de nabij gelegen sloot, maar kwam er zelf heelhuids af. De auto van de heer De Graaf werd tegen de dijk gedrukt, maar ook de inzittenden van deze auto liepen geen verwon dingen op. Beide auto's waren echter zwaar beschadigd en moesten later per kraanwagen worden weggehaald. De Kunstkring Bergen heeft volop ge noten van het optreden van Cilli Wang en daarvan op ondubbelzinnige wijze blijk gegeven door de kunstenares te overladen met bijvalsbetuigingen. Haar uitbeeldings kunst wekte algemene bewondering. Zo danste zij geheel alleen een Tiroolse volks dans, om het volgende ogenblik een weg kwijnend kindje uit te beelden en daarna op te komen als een elegante giraffe. Haar piogramma was vol afwisseling. Van de gewone man in de tredmolen van het dagelijkse leven naar de Parijse dancing is voor Cilli Wang maar een stap. De vrolijke acrobaatjes, het sensationele cir cusnummer en het even spannende num mer met de griezelige vrek, werden door de danseres scherp uitgebeeld. Na het laatste nummer „Het mondaine danspaar" brak een storm van applaus los, die niet bedaarde voor Cilli Wang een toegift had gegeven. Wim de Vries begeleidde haar aan de vleugel. Garagehouder bezat geen vestigingsvergunning Voor de Alkmaarse economische po litierechter, mr. P. M. J. Nolet, stond gisteren terecht de garagehouder en autoreparateur C. Z. uit Bergen, die niet in het bezit van een vestigingsver gunning bleek te zijn. Hij was thans evenwel hard aan de studie om de be nodigde diploma's te behalen. Tijdens de behandeling kwam vast te staan, dat Z. een uitstekend vakman was, die on middellijk na de bevrijding zijn bedrijf was begonnen en destijds voornamelijk voor de B.S. had gewerkt. De officier van justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, eiste een boete van f 50 of 25 dagen. De uitspraak luidde f 25 of tien dagen. Expositie schilderijen Jan van Herwijnen Wij vestigen de aandacht op de exposi tie van tekeningen en schilderijen van Jan van Herwijnen, ais werkend lid van het Kunstenaars Centrum Bergen, in de kunstzaai van „De Rustende Jager" te Bergen, Deze boeiende' tentoonstelling zal dc drie volgende weekeinden gedurende de Zaterdag- en Zondagmiddag geopend zijn. NOORDERMARKTBOND, 14 Febr. 6000 kg uien 29,90—30,40, grove 30,80— 12 en drielingen 28—29; 300 kg witlof: II 38 en afw. 17; 191.000 kg rode kool 11,90 -20.70; 60.000 kg gele kool 6,50—12,80: 6700 kg groene kool 17—27; 130.000 kg Deense witte kool 7,30—10.40. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 14 Febr. 70.000 kg rode kool 11,10- 21; 150.000 kg gele kool 6,50—11,70; 35.000 kg groene kool 14,90—30,50; 75.000 kg witte kool 6—9.80; 13.000 kg uien 29 32 en drielingen 24,90—25,50; 3500 k peen: B 22.40—25,10; 1200 kg witl..f 48,2056,10; 400 kg spruiten 3641. (Ongecorrigeerd) H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zijn hedenmorgen om precies elf uur in de regeringsdakota naar Londen vertrokken ter bijwoning van de begrafenisplechtigheid van Koning George. De koningin droeg onder een donkere bontmantel een stemmig zwar te japon. De prins was gekleed in het uniform van vice-adiniraal.-Om twaalf uur landde de Dakota op London Air- port. Een half uur voordat het koninklijk paar op het vliegveld Soesterberg arri veerde, had H.M. op paleis Soestdijk van haar jongste dochter, prinses Ma rijke, namens alle Nederlandse kleuters, het kleinste klokje van het carillon voor de Verenigde Staten in ontvangst genomen. Hedenmorgen om 4.25 uur waren ongeveer 185.000 mensen langs de baar van Koning George in Westminster Hall getrokken. De Frai.se Nationale Vergadering heeft besloten met 344 tegen 240 stem men (Gaullisten en socialisten) de so cialistische motie niet te bespreken. Met 521 tegen 102 stemmen werd een communstische motie om Duitse herbewapening in iedere vorm af te wijzen, verworpen en met 474 tegen 119 stemmen een motie der Gaullisten, welke politi >.ke eenheid in Europa wil de vóór een Europees leger. Si Sliman Ben Hamoeda, kalief van Gafsa (Zuid-Tunesie), is gisteravond doodgeschoten. De aanvaller, die met een pistool was gewapend en wist te ontvluchten, schoot de kalief in, het hart. De stichting „Bio Vacantieoord" deelt mede, dat de gedurende de Kerst- en Nieuwjaarsweken in alle Nederlandse bioscopen gehouden collecte totaal heeft opgebracht f 157.303.64 (vorige maal was de opbrengst f 143.473.97). bet nu pe. uu„ gr. KARBONADEN ±.u5 iVlADjbjKE LAPi-Ei\ 1.5 rHIGAN^EAU 1.90 DOOjaR. DAPPEN 1.65 GEHAKT (halfom) 1.40 rundvlees DOORR. LAPPEN1.50 MAGERE LAPPEN 1.65 RltoLAPpEN 1.70 ROSBIEF 1.75 BIEFSTUK 2.00 GEHAKT 1.50 POULET 1.50 RAUW KUNDVET 1.15 SAUCIJSJES J,.40 LEVERWORST90 BLOEDWORST 95 METWORST 1.50 1AUWE REUZEL 5.50 magdalenenstr. hoek achterstraat De Heer en M Paul—de Wolf geven met vre van de gehoor Zoon JOHAN CH1 LODEV Apeldoorn, 13 I Arnhemseweg 1 Ondertrouwd: D. J. VAN D luit. te arts de en VESLA FAY Huweiyksvolt volmacht ten S Alkmaar op 2 om 11 uur. •w*r»*wAja, M.K.C Oslo, Kirkeveien Alkmaar, 14 Fe Burgem. Paling: 1902 Op 2 Maart hop liefde Ouders, Grootouders C. SNIJDE] 1 en H. SNIJDE] KC de dag te herds zij vóór 50 jaar welflk zijn getre< Hun dankba kinderen, bel kleinklnderei Q. SNIJDER E. SNIJDER BO P. SNIJDER J. SNIJDER- en kleinkinde Alkmaar, 14 Fel Wagenmakerstra Heden overleed onverwacht, on Vader, Behuv Grootvader, de 1 JACOB BRI Wednr. va A. A. in de ouderdom 1 77 jaar. J. BRUI N. BRUI A. WIEF H. WIEI JACQUI NELI. Alkmaar, 13 Feb Verdronkenoord De crematie z hebben as. Zat; Westerveld, na a halte Driehuis veld van trein 1 de richting Haa; van trein 11.40 richting Alkmaa trek van huis v dags 11 uur. Tot onze diepi heid overleed plotseling, voorz het H. Oliesel, on geliefde Echtgen der, Behuwd- en vader de heer JOHANNES CO] SMIT, in de ouderdom jaar. Uit aller naam C. SMIT-B Alkmaar, 13 Febi Molenbuurt 17. Oe gezongen H. U dienst zal plaats Maandag a.s. 's n e 9 uur in de pa xerk van de H. I cus, waarna de t nis te 10.30 uur de kerk op het R.K hof St. Barbara, Rozenkransbidd avonds 7.30 uur kapel van het St beth Ziekenhuis. Heden overleed Centraal Ziekenhi ze beste Vader, B« vader, Grootvad Broer, de heer GERMENT BOl Wednr. van Marie in de ouderdom va 69 jaar. Uit aller naam, G. J. E Alkmaar, 13 Febr. Hoeverweg 3. Condoleantie-adre; Schermerdijk 10, Oterleek. De begrafenis zal hebben Zaterdag bruari a.s. op d meente-Begraafpk Alkmaar, n.m. 1 1 De overledene is baard in de rouw van het Centraal 2 huis. Bezoekuren tot 11 uur v.m. en tot 4 uur n.m.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2