ksweg Risico's rondom een volkomen verzonnen afspraak ct* weg en voorstel Ijon van de ast ournaals Cultureel Nieuws Prijsstijging in 15 jaar Regeringsbureaux siaan onder zware bewaking Koffie tegen Westmark Burgemeester legde een boete op in hongerwinter Jan van Riebeeck-en de Nieuw Guinea-zegels Jan van Riebeeck-vlucht van de K.L.M. Een hogere garantieprijs voor baconvarkens Bakkers stichten een pensioenfonds Kruiswoordpuzzelaars aan de slag! Moh. Yamin terug in Nederland AM OR IN ENGELAND Het huwelijksleven aan de overzij Flegmatieke instelling is te bespeuren Admiraal McCormick zal ons land bezoeken Cadeaux R ZATERDAG 16 FEBRUARI 1952 lag. Med.) se spiegelglad, let uit Bussum olgende auto's 'olge waarvan lkaar schoven, lertuig niet op in de Muider Chevrolet had eid van geest i een van de zodat hijzelf ioor toegesnel- droge konden le Diemer po- tm, waren de andere auto weg leek al lutoscootertent vijl een ieder e chaos heen steeds meer le bestuurders ;n tijdig tot ivolg was, dat ioms driemaal t is haast on- Dok maar een wagens als opeen stonden le verwarring log zes auto's t de richting ook, omdat verder in de zes auto's Het vermoe- »ens bij het waren gaan :elfde gevolg, ie zich veilig gelootst, was ertegenwoor- et vorige Jaar Jarlo meege- at de daarin •b'l*w ng hem heeft nameljjk niet e zijn kleine tjes, die nog in en gljjden 1de ons ten- gelach onder en opging, andstrooiers- idheid te be- i imunistische dj on voor- vredescon- i haar eigen bruari vast- Koninklij- ond zijn in der terrei- orprogram- ikomst van den en de itorven ko- s Engeland handhaaft, geven het n middel- s kan men de eerste nde in Al- 1 de ouden naar hun rhaald :n en oude en electro- 'en Helder s recher- op de da- echt M. uit lig in het de motor :he in de ilaeht- heeft ook achtoffers (esterweg, de afge- van de jl ook op m tweetal van de werd gis- van de ;n groot dankbaar toen de sraak ter IJET PLAATSJE Pinocchio, gelegen in de buitenwijken van Ancona, een havenstad aan de Adriatische Zee, waarvan vele Italianen het bestaan niet kenden, is plotseling in de belangstel ling komen te staan. Men zegt, dat de stad Pinocchio aan de schrijver Carlo Collodi (13261890) de naam heeft ge geven voor diens wereldberoemde crea tie, de pop Pinocchio. Er is nu een co. mité gevormd om een standbeeld van Pinocchio op te richten. Vroeger heeft men er wel eens aan gedacht een mo nument te maken van de schrijver, die Pinocchio in zijn armen houdt. In Berlijn is een organisatie opge richt van verenigingen van Duitse schrijvers, die haar zetel in Hamburg heeft. De organisatie omvat zes vereni gingen van schrijvers uit de Bondsre publiek en drie uit Berlijn. In de gehele Oekraine worden voor bereidingen getroffen om op 4 Maart de honderdste sterfdag van de schrijver Nikolai Gogol te herdenken. Daarbij zijn alle plaatsen betrokken, die zijn verbonden met Gogols leven en wer ken. Gogols werken zullen in grote op. lagen worden verspreid. De Kief-fdm- studio zal een kleurenfilm over Gogo] gaan opnemen. De schouwburgen zullen zijn stukken opvoeren. JN DE Oostduitse republiek wordt door een staatsfilmmaatschappij een korte documentaire over het leven van Beet hoven gemaakt, wiens 125-ste sterfdag in Maart wordt herdacht. De operette van de ook in ons land zo bekende en gewaardeerde componist Robert Stolz „Frühüng im Prater" zal in April door een Oostenrijkse maatschappij worden verfilmd. Medewerking verlenen o.a. Hans Moser, Paul Hörbiger en Oskar Sima. De films „A streetcar named desire" en „A place in the sun" staan boven aan de lijst voor de 24ste jaarlijkse prijs van de Motion Picture Academy. „Streetcar' kreeg 12 aanbevelingen, o.a. voor productie, spelers, actrices, regie en draaiboek. De winnaars van de „Os car" zullen 20 Maart worden bekend gemaakt. De Britse rooms-katholieke schrijver Graham Greene is via Hongkong op weg naar Hollywood voor besprekingen over de verfilming van zijn boek „End of the affair". Walt Disney is door de Franse regering onderscheiden. Hij is „Officier d'Academie" geworden. GRAHAM GREENE ..toch naar Hollywood. TER gelegenheid van het feit, dat Mul- tatuli 65 jaar geleden (op 19 Fe bruari 1887) te Nieder-Ingelheim over leed, is het Multatuli-Genootschap be gonnen het bedrag bijeen te brengen, dat nodig is voor de aankoop van het sterfhuis. Het ligt bij de stad Ingelheim op 13 km van Mainz en heeft een fraai uitzicht naar de Rijn en de gebergten bij Bingen. In de gevel is een steen aan gebracht, die de herinnering aan Mul- tatuli levendig houdt. Het huis zou ge schikt zij als centraal punt van Meder- landse culturele voorlichting in Duits land. Zaterdag 10 Mei en Zondag 11 Mei zal het Boston Symphony Orchestra con certeren respectievelijk in het Gebouw van K. en W. te Den Haag en in het Amsterdamse concertgebouw. Bep Racunni wordt 75 jaar De actrice Bep RacunniBeckmann zij speelde sinds haar achttiende jaar bij Royaards, de Hagbespelers, Co- media, het Hofstad toneel etc. etc. wordt Maandag 75 jaar. Ze verzorgde in haar vruchtbare artistenloopbaan o.m. de regie bij 't Verenigd Toneel en het Residentietoneel. Vier jaar geleden vestigde zij zich te Laren, ten huize van Rie Cramer. Als men in 1952 onderstaande artikelen WITTEBROOD ROOMBOTER KAAS KOFFIE SIGARETTEN dan kreeg men in1937 voor hetzelfde geld onder- staande hoeveelheid Drie Zu eedse astronomen zijn bezig op het eiland Capri een observatorium in te richten om de zonsverduistering te kunnen volgen, die 25 Februari wordt verwacht. Professor Ingve Dhmann. de leider van de expditie, beproeft de telescoop. Belevenissen langs het IJzeren Gordijn (Van onze speciale verslaggever) LIET was omtrent zeven uur 's avonds. Ik kuierde van de Amerikaanse sector via de Potsdammerplatz in de Sowjettische atmosfeer. Zwarthandelaren ver sperden aanvankelijk de weg: „Koffie tegen Westmark?" Volkspolitie „be schermde" de handel en controleerde of het Westgeld werd afgedragen aan de goed uitziende Slavische typen, „straatkassiers van Karlshorst". Achter mij op het eindpunt van de Amerikaanse sector draaide hoog boven de huizen de licht krant voor de Oost-Berlyners. Men moet echter een heel eind in de Leipziger- strasse zijn om haar te kunnen lezen, want het uitzicht is versperd door enorme houten schotten met propaganda-leuzen. dat de muur «hier en daar niet gans voltooid was. Ik kon er doorhe'en glip pen. Amper was ik een eindweegs een donker binnenplein opgelopen of ie mand riep: „Wat doe je daar?' WAAR Göring vroeger te pronk liep, in het ministerie voor lucht vaart, zetelt thans minister-president Grotewohl en in een paleisje daar naast de president der Duitse Volks republiek, vader Pieck. Ik duwde even aan de zware gesloten deur, waarach ter het donker was. Tegelijkertijd ging binnen een fauw lichtje aan en ik zag twee agenten zich terugtrekken achter een pilaar. Overal in de gangen ston den of liepen van die zwijgende man nen. Ik zag ze staan, toen ik kort daarop achter een volkspolitieagent aan het gebouw doorliep, op zoek naar de minister-president, met wie ik een afspraak heette te hebben. Ik beland de onder dit geleide ten slotte in een kamer, waar een magere juffrouw me vertelde, dat de heer Grotewohl in Leipzig was en dat mijn afspraak op een vergissing moest berusten. Op de zelfde omslachtige wijze werd ik weer naar buiten geleid en had toen in elk geval de voldoening, dat ik wist hoe het er binnen uitzag. Koffiesmokkel Buiten volgde ik nu een muur van minstens drie meter hoog. Er kwam geen einde aan. Boven die muur zag ik het enorme complex der regerings gebouwen uitsteken. Ik liep zeker reeds twee kilometer, toen ik merkte, Hoge Raad verwierp beroep van veroordeelde In Februari 1945, de hongerwinter dus, heeft de toenmalige burgemeester van het Betuwse dorp Maurik aan de ingezetene P. K., ter zake van door hem gepleegde economische vergrijpen, een boete opgelegd van omstreeks 10.000, welke boete door K. betaald werd. Later heeft echter K. de gemeente Maurik aangesproken tot terugbetaling van dit bedrag met renten en kosten op grond, dat genoemde burgemeester geen be voegdheid had tot het opleggen van boeten. De rechtbank te Arnhem heeft deze vordering toegewezen, geen wettelijk voorschrift kennende, dat de burge meester in die tijd de bevoegdheid tot rechtspraak verleende. De gemeente te kende hoger beroep aan met het ge volg, dat het Hof anders oordeelde. Het nam als bewezen aan, dat de gemeente in Februari 1945 volkomen geïsoleerd was en dat er geen contact met de of ficier van justitie mogelijk was. Op grond van ongeschreven noodrecht achtte het Hof het optreden van de burgemeester tegen K. noodzakelijk. Het vernietigde het vonnis van de recht bank en ontzegde de vordering. Ook de Hoge Raad heeft thans ge oordeeld, dat de toenmalige burge meester rechtsgeldig handelde en dat het rechtsgevolg geacht moet worden in stand te zijn gebleven, nu enige na dere voorziening van overheidswege niet is getroffen. Het beroep werd mits dien verworpen. Onderhoud Noordhollands Kanaal aanbesteed Door de Rijkswaterstaat te Haar lem is Vrijdagmorgen het onderhoud van het Noordhollands Kanaal voor het jaar 1952 aanbesteed. Voor pereeel i hadden ingeschre ven J. de Groot, Purmerend f 45000, Firma B. M. van Nordennen en Zn, Aannemersbedrijf Giesendam f 47800; H. Vessies en A. Wierda, IJmuiden f 48970; H. J. E. Mertens te Weerd f 49380 en A. J. Wittebrood, Beem- tér f 55000. Daalders aann.bedrijf N.V. Alkmaar, had voor perceel 2 inge schreven met f 30590 en de firma Nordennen uit Giesendam met f 50800. De inschrijvers voor perceel 3 waren I. Kooyman .Harlingen. met f 24840 en firma Nordennen, Giesen dam, met I 50800. „Ik moet naar de minister-presi dent", antwoordde ik. „Dan ben je verkeerd! Eruit!" Vijf minuten later strompelde ik op een andere plaats weer over deze de solate vlakte. Het resultaat was het zelfde als de eerste keer. Eerst veel la ter waagde ik een derde „inval". Ik kwam ar n de achterkant van een gebouw, waar men vrachtauto's laadde. Voor een handvol sigaretten vernam ik dat er weer een dikke twintig ton koffie naar West-Berlijn gesmokkeld moest worden. In dit „regeringsge bouw" zetelde de centrale van de „of ficiële zwarte handel". Toen ik tenslotte weer over de Pots dammerplatz Westwaarts liep en de kleine man hoorde venten „Koffie te gen Westmark", zag ik duidelijker dan ooit het gehele Oostduitse regerings systeem als een zetbaas van Moskou. Ter gelegenheid van de herdenking van de landing van Jan van Riebeek aan de Kaap de Goede Hoop op 6 April 1652, zullen gedurende het tijdvak van 14 Maart t/m 15 April 1952 in de post- inrichtingen bijzondere postzegels ver krijgbaar worden gesteld, welke met een toeslag boven de frankeerwaarde zullen worden verkocht. Ze zullen t/m 33 December 1953 voor de frankering geldig zijn. De netto-opbrengst boven de franke ring zal dienen ter bestrijding van de kosten verbonden aan de herdenking in \Jederland van de stichting der Kaap kolonie en aan de Nederlandse deelne ming aan die herdenking in Zuid- Afrika. De zegels geven het portret van Jan van Riebeek te zien. De waarden en kleuren van de zegels zijn de volgende: 2 cent 3 cent) violet-grijs; 6cent 4 cent) groen; 10 cent (+5 cent) rood en 20 cent 5 cent) blauw. Tevens zijn in de serie Nieuw Guinea zegel vier nieuwe waarden verschenen, n.l. frankeerzegels met de beeltenis van H.M. Koningin Juliana, in de waarden van 0.30, 0.45, 0.55 en 2.—. Ter gelegenheid van de Jan van Rie- beeckfeesten in Zuid-Afrika, die tussen Maart en 6 April hun hoogtepunt zul len bereiken, zal de KLM een bijzon dere „Jan van Riebeeck-vlucht" naar Kaapstad maken. Aan boord van de machine, die deze vlucht maakt zal zich de officiële delegatie bevinden, die op uitnodiging van het Zuidafrikaanse „Van Riebeeck-comité" de feestelijkhe den te Kaapstad zal bijwonen. Wegens de verhoging van de prijs van gedistribueerde voedergranen, heeft minister Mansholt de garantie prijs voor de baconvarkens met zestien cent verhoogd. Zij wordt met ingang van 18 Februari a.s. f 2.54 per kg ge slacht gewicht, vermeerderd met kwa liteitstoeslagen van resp. f 0.03 en f 0.06 voor tweede en eerste kwaliteit bacon. De werkgevers- en werknemersorga nisaties in het bakkersbedrijf hebben besloten, besprekingen te openen over een eventuele verbetering van lonen en arbeidsvoorwaarden in het bakkersbe drijf. Reeds is in beginsel besloten tot het instellen van een bedrijfspensioen fonds voor de bakkerij. Nederland levert appels aan Frankrijk De Franse regering heeft na lang talmen de invoer van 3000 ton Neder landse appelen toegestaan. Dnze mogen met ingang van 20 Februari worden geleverd. Verwacht wordt, dat half Maart weer een dergelijk kwantum wordt vrijgegeven. Men hoopt in totaal 6700 ton appels te kunnen leveren. De strijd tegen de illegale handel in Berlijn blijft vruchteloos, zo lang de grensstructuur zo abnormaal is. Er zijn Wegen, die van het Westen naar het Westen een paar honderd meter door het Oosten gaan, gelijk de Reinicke- dorferchaussee. STAKING OP JAVAANSE SUIKERPLANTAGES Met het oog op de ontslagen op gro te schaal bij de suikerondernemingen op Java zullen op 5 Maart alle werk nemers op de suikerplantages, de proeftuinen en do laboratoria van de landbouwondernemingen in staking gaan, zo heeft de betreffende Javaan se vakbond bekend gemaakt. Te Surabaja zullen dezer dagen be sprekingen tussen de vakbond en de werkgevers worden gevoerd tfr be slechting van het geschil. Moh Yamin, die als „koerier" van de Indonesische delegatie die thans in Den Haag met de Nederlandse delega tie besprekingen voert over de vraag stukken Unie en Nieuw-Guinea, over leg heeft gepleegd met de Indonesische regering is gistermiddag op Schiphol aangekomen. Provincies krijgen deel van opbrengst zomerzegels Vijf en twintig procent van de netto opbrengst van de zomerzegels zal in het vervolg aan de provincies worden uitgekeerd ter besteding naar eigen inzicht. Het ligt in het voornemen aan de Commissarissen der Koningin advies te vragen omtrent deze besteding. De verdeling van de gelden over de ver schillende provincies zal voor de helft plaats vinden op basis van de bereikte resultaten en voor de andere helft op basis van het aantal inwoners en de (land) oppervlakte van elke provincie. De gelden, weike na aftrek van deze 25 overblijven, komen, evenals voor heen, ten goede van instellingen van sociaal, sociaal-hygiënisch en cultureel nut. Dr. A. F. J. Portielje gaat met pensioen Dr. A. F. J. Portielje, hoofd van de voorlichtingsdienst van Artis, zal op 22 Maart met pensioen gaan. Ter huldi ging van deze ook buiten Amsterdam zeer bekende figuur is een comité ge vormd. waarvan o.m. dr. J. Verweij, Den Helder, directeur van het zoolo gisch station van de Nederlandse Dier kundige Vereniging, deel uitmaakt. Doordat hij zijn evenwicht ver loor, is een timmerman bij de Am sterdamse Droogdokmij van een vijf meter hoge steiger gevallen. Hij stierf kort daarna. (Van onze correspondent te Londen) TWEE Britse geleerden hebben in het wetenschappelijk orgaan van de Engelse medici, het „British Medical Journal", een uitvoerig artikel gepubliceerd over het huwelijksleven in Engeland. De twee psychiaters hebben naar hun zeggen, enige honderden huwelijken in alle lagen der bevolking met alle middelen d r psycho-analyse doorvorst. Het zwaartepunt van het onderzoek schijnt echter hij de stadsbevolking en de middenstandsgezinnen gelegen te hebben. In ieder geval zijn ze er wel in geslaagd op deze wijze een inzicht te krijgen in het gemid delde Engelse huwelijk. HE verlovingstijd wordt, naar men in het artikel kan lezen, in Engeland gewoonlijk nogal gerekt. Twee jaar proeftijd schijnen de meeste bruidspa ren als gepast en verstandig te beschou wen. Het initiatief tot de verloving wordt niet steeds van de mannelijke zijde genomen. Het Engelse meisje vindt, dat er geen bezwaar tegen be staat de dingen een beetje te forceren, als ze de man van haar keuze gevon den meent te hebben. Ze ontwikkelt haar liefdestaktiek echter met buiten gewone handigheid en maakt graag ge bruik van sportieve ondernemingen of politieke vergaderingen als voorwend sel om haar doel te hereiken. De jonge man in Engeland heeft in de meeste gevallen weiniv verstand van liefdesza ken en laat zich zonder grote moeilijk heden daarheen leiden, waar de vrouw hem hebben wil. Hij beschouwt zich, als hij dit punt eenmaal bereikt heeft, als gebonden voor zijn gehele verder6 leven. Vele echtgenoten geven op vra gen van de psychiater het antwoord, dat ze zich verplicht voelden om een jong meisje, als ze haar eenmaal ge kust hadden, ten huwelijk te vragen. Daar een gentleman zijn gegeven woord niet breekt, is ook de verdere, speciaal voor Engeland opmerkelijke conclusie wel verklaarbaar, dat het eigenlijke huwelijk in 70 procent van alle geval len reeds voor de voltrekking van het huwelijk begonnen is. HET KARAKTER SPREEKT TS het huwelijk eenmaal gesloten, dan treden de eigenaardigheden van het nationale Britse karakter, vooral de flegmatieke instelling, eerder naar vo ren dan eigenlijk in de wittebroodswe ken het geval zou moeten zijn. De jonge vrouw ontpopt zich als autoritair en aggressief; als oorzaak wordt opgegeven dat zij lid wordt van vrouwnclubs. De man accepteert deze ontwikkeling met stoïcijnse gelatenheid; na enige maan den, in uitzonderingsgevallen, na enkele jaren, trekt hij zich ook in zijn club terug en de echtelijke samenleving wordt minder hartstochtelijk, maar ook rustiger. De liefhebberijen, die de echt genoten uit hun vrij gezellen tijd mee in het huwelijk gebracht hebben, verliezen voor hen aan aantrekkingskracht; de man, die zich vroeger met literatuur bezig hield en een muziekinstrument bespeelde, leest nu detective-romans en luistert naar 'de radio; de vrouw heeft van haar kant geen zin meer in dansen en uitgaan. Ze verliest echter tegelij kertijd ook haar neiging tot vrouwelijke coquetterie; aangezien ze een man ge vonden heeft, hoeft ze verder niet veel moeite meer te doen. Een uitzondering vormen de sportliefhebbers; ze gaan door met het beoefenen van hun vroe gere sport en wel gemeenschappelijk. WIE is in het Engelse huwelijk de „baas in huis"? Van de 200 mannen, die deze vraag beantwoord hebben, heeft slechts één man toegegeven, dat hij onder de pantoffel zat. De o trier e 199 hebben uitdrukkelijk beweerd, dat zij de baas waren, maar van de bijbe horende echtgenoten hebben er 100 d»-** bewering met een ironisch glimlachte aangehoord Uit het artikel van de psychiaters blijkt verder, dat er slechts bij de helft dezer huwelijken liefde in het spel is In de andere gevallen zijn materiële ar gumenten, het verlangen naar kinderen, huishoudelijke overwegingen het mo tief. Vóór de huwelijksvoltrekking speelt de kwestie van de godsdienst een grote rol. In het huwelijk zelf spreken de echtelieden weinig over godsdienst; evenmin als over politiek; op beide ge bieden bewaren ze hun onafhankelijk heid, zodat het dikwijls voorkomt, dat men echtparen in de tegenovergestelde politieke kampen aantreft. Toelichting: Bij een anagram kruis woordraadsel staan de letters van da in te vullen woorden niet in de juista volgorde. De eerste letter van ieder woord staat echter altijd op zijn plaats. Woorden van twee letters blijven dus onveranderd en woorden van drie let ters zijn ook onmiddellijk te vinden. Immers moet het woord „oom" in de puzzle ingevuld worden, dan kan dit alleen als „omo" geschreven worden. Horizontaal: 2. Hoofddeksel; 5. nacht vogel; 8. waterpeil; 10. hertachtig dier; 12. in het jaar des Heeren (afk.); 13. vod; 15. tijdrekening; 16 vallei; 17. vreselijk; 18. huisdier;, 19. hoofd; 20. gewichtje; 22. indien; 24. water in Friesland; 25. buitenste v. brood; 27. motorraces in Assen; 28. voorzetsel; 29. soort paling; 31. sohoorsteenzwart; 32. roofvogel; 33. vlaktemaat; 35. toespijs; 36. spil; 38. soort textiel; 40. nevensch. voegwoord; 41. voordeel; 43. voorzetsel; 44. kerel; 45. loot; 46. bedorven; 47. Eng. adellijke titel; 48. dakbedekking; 50. lofdicht; 52 deel v. d. mast; 53. geestelijke; 55. lidwoord; 56. vlug; 57. rivier in Z.-Frankrijk. Verticaal: 1. groente; 3. voorzetsel; 4. plechtige gelofte; 5. aarden kruik; 6. zangnoot; 7. smal weggetje; 9. specerij; 11. werpkoord; 12. kaartenboek; 14. ge zichtsorgaan; 16. aanw. voorn, woord; 19. zangvogel; 20. grondsoort; 21. voch tig, 23. meubelstuk; 25. deel van een stoommachine; 26. langwerpig rond; 28. vloerbedekking; 30. arctische zwem vogel; 34. vrouw van Aegir (Germ. Myth); 35. beroep; 37. duivel; 39. slot, 40. muziektempel; 42. afgelopen, 44 in sect, 47. plaaggeest, 48. lange smalle plank; 49. eerste vrouw; 51. aanw. voorn.woord; 53. bij volmacht (afk.); 54. onder het nodige voorbehoud (afk). Op zijn reis door de tot zijn com mando behorende landen zal de op perbevelhebber van het gebied van de Atlantische Oceaan, admiraal L D. McCormick van de Amerikaan se marine van 9 tot 11 Maart een be zoek brengen aan ons land. In Amsterdam porde een zeven jarig meisje in een onbewaakt ogen- bik met de pook in de haard. De kleertjes vatten vlam en het kind werd zwaar gewond naar een ziekenhuis ge bracht. Lied van de week Minister Albregts wil een einde maken aan de excessen van het cadeaustelseL krantenbericht. De minister heeft gesproken En wij hebben het verstaan, Het cadeaustelsel in Holland Gaat waarschijnlijk van de baan. Dat wordt huilen, kameraden, Wég de kans op een rollade Bij mijn kloffie, wat een sof, Sijmen die heeft nooit een bof. Wat moet ik nu op mijn jaardag? 'k Kocht costumes voor 't hele stel Enkei om een taart te krijgen. Do's voordelig, voelt u wel. En nu moet ik, 't kan mij spijten, Voortaan op een houtje bijten. Mensen, mensen wat een lol, 'k Heb mijn buik al meer dan vol.... Om een voetbal voor mijn jongen Heb ik bórden pap gehapt En als blijk van grote dank heeft Hij de ruiten ingetrapt. 'k Heb m' een blauwe buik gedronken Om met een servies te pronken En ik snoepte binnen *t jaar Zeven lakens bij elkaar Alle gekheid op een stokje-, 's het nu zo'n groot bezwaar Dat de koper een cadeau krijgt Ril zijn pas gekochte waar? é.At men het dan zelf betalen, Wat kan dat een ander malen, t Maakt de mensen immers blij Waar is géén verlakkerij? JABSON

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3