Positie van DAW is onaantastbaar Bergen Stad en Omgeving Liberale jongeren hielden hun districtsdag in Alkmaar AGENDA Victorie-beeld moet ruim veertig meter worden verplaatst Dertig-jarig Dindua ontving een geestdriftige hulde Jan van en n w -a Mr dr Berkhouwer sprak over politieke bezinning T.V.- belangstelling S.S.S. demonstreerde te Burgerbrug Blijft de oude stadsmuur? Drie kleine brandjes tijdens weekeinde SCHAATS-FENOMEEN ANDERSEN Maar de spelers bleven in de zaal De Noordhollandse zwemcompetitie Nereus, Nepiunus en NNH kregen een groie achiersiand Polowedstrijd werd door Nereus gewonnen Schermerhorn Aanbesteding van de R.K. lagere landbouwschool Oudorp Gasien wen rusf pro Tenfoonsielli moeite Egmond a Vijf-jarig kn hooiberg WI-JO: Een goed brachten MAANDAG 18 FEBRUARI 1952 (Van een onzer verslaggevers) Mr dr C. Berkhouwer, fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Alkmaar, heeft Zaterdagmiddag in de Marijkczaal van hotel Victory te Alk maar ter gelegenheid van de Districts dag voor het dictrict Noord-Holland van de Jongeren-organisatie Vrijheid en Democratie een rede gehouden over „Politieke bezinning", waarin hij een uiteenzetting gaf van doel en streven der liberalen. De spreker betoogde, dat de liberale richting nooit de ongebreideldheid van het „Laissez faire, laissez aller" heeft gewild, doch steeds heeft gestreefd naar maatschappelijke verantwoordelijkheid en sociale rechtvaardigheid als tegen hangers van de persoonlijke vrijheid. Het liberalisme wenste hierbij volstrekt geen bevoordeling van bepaalde groe peringen en invoering van belastingen als middel tot bezitsspreiding en ver mogensverschuiving, zoals dit in onze welvaartsstaat sedert de bevrijding plaats vindt, aldus de heer Berkhouwer Het was sprekers persoonlijke visie, dat thans de renaissance van het politiek vrijzinnig denken is gekomen en dat er reden is om te geloven in de ontplooiing van een nieuwe liberale staatkunde, waardoor er een grote taak is wegge legd voor de liberale jongeren. De heer Berkhouwer betoogde, dat het er thans om gaat gezamenlijk het hoofd boven water te houden en een algemene grote visie te huldigen. Geen behartiging dus van groepsbelangetjes, doch de ge zamenlijke strijd om het behoud van de Westerse beschaving. Spreker toonde zich een fel tegen stander van het bewandelen van de derde weg. Hij achtte hier slechts één keuze en geen compromis mogelijk. De staat zou nooit primair mogen worden en de mens secundair. De Europeaan moet minder etatistisch denken, besloot de heer Berkhouwer, en aan de Europese jeugd is hier de grote taak om de nationale barrière.^ te slechten en om dóór de staats grenzen de nam. en te grijpen van ae broeders en zusters in Europa. Met deze rede van mr. dr. C. Berk houwer kwam tevens een einde aan de middagbijeerkomsf, welke evenals De laatste maanden is herhaaldelijk de vraag gesteld op welke wijze de belangstelling voor de televisiepro gramma's zou kunnen worden verle vendigd. En in het antwoord lag steeds de opmerking besloten, dat de televisie mensen in Bussum te weinig rekening hielden met mogelijkheden, die in de reportage besloten liggen. Er is inder daad een roep naar actualiteit. J.l. Vrij dag heeft de NCRV een goede beurt gemaakt met het vertonen van een film van de begrafenis van de Engelse Ko ning. De film was diezelfde dag in Lon den opgenomen en ontwikkeld. Het resultaat was uitstekend; ook voor die lokalen hier ter stede, waar gelegenheid wordt gegeven de T.V.-pro- gramma's op Dinsdag- en Vrijdagavond te volgen. Voorzichtig bij aankoop van een woning De laatste tijd worden wederom in toenemende mate vrij gekomen of bin nenkort vrij komende woningen ten verkoop aangeboden. Natuurlijk is een ieder vrij een der gelijk perceel aan te kopen, wat ech ter geenszins betekent, dat de koper dit ook zal mogen bewonen. Daarvoor behoeft men een woonver gunning, te verstrekken door burge meester en wethouders, die de toewij zing o.a. afhankelijk stellen van de sa menstelling van het gezin van de ko per in verhouding tot de grootte van de woning en voorts nagaan of de ko per c.s. voldoet aan de eisen, die bij toewijzing van woonruimte worden ge steld. Van bevoegde zijde verzocht men ons er daarom nog eens op te willen wij zen, dat de kopers van percelen, die hun nieuw verworven eigendom zelf willen gaan bewonen er goed aan zul len doen om alvorens tot koop over te' gaan zich schriftelijk tot het Ge meentelijk Bureau voor Huisvesting, Oudegracht 86 te wenden teneinde al daar te informeren of hun al dan niet een woonvergunning voor het betref fende perceel zal worden verleend. Eventuele kopers wordt alsdan de grote teleurstelling bespaard, dat, in dien zij niet aan de geldende richtlij nen inzake urgentie, doelmatige verde ling van de beschikbare woonruimte, economische gebondenheid aan de ge meente e.d. voldoen, zij geen toestem ming zullen ontvangen het aangekoch te perceel te bewonen en de woning aan een ander gezin dan het hunne 7*1 worden toegewezen. Burgerlijke Stand Geboren: Mirjam L. L. C., d. van J. C. Ooms en E. Kuleseviciute. Cor nells N., z. van C. Koopman en G. van den Berg. Jacobus P. J., z. van N. J. Oud en G. J. H. Stoelinga. Overleden: Jan Nierop Groot, 79 jaar, gehuwd met W. Polman. Johanna A. Wijnberg, 93 jaar. Maria G. A. We ver, 70 jaar, wed. van L. Groeneweg. ALKMAARSE SCHAAKCLUB Paas-iournooi in voorbereiding Het bestuur van de A.S. „V.V.V." heeft een commissie benoemd- tot het orga»iseren van het jaarlijkse Paastour- nooi. In deze commissie hebben zitting de heren J. Schuurman, voorzitter; J. de Wolf, secretaris; D. Appel Sr., pen ningmeester (bij wie men zich kan aan melden); F. J. Hol en P. Groenenberg, leden. Het tweedaags-tournooi zal ge houden worden op 12 en 14 April in het Wapen van Heemskerk. De commissie heeft gemeend geen wedstrijd te moeten houden op de 1ste Paasdag, om ook hen, die niet op Zon dag spelen in de gelegenheid te stellen aan dit Paas-tournooi deel te nemen. Er zal getracht worden een Ere-groep samen te stellen en ook een uitgebreid Jeugd-tournooi daarbij te organiseren Verder zal er worden gespeeld in groe pen van vier spelers en wel in Hoofd-, Eerste-, Tweede- en Derde-klasse. de avond werd geleid door de heer K. Edzes, voorzitter van de afdeling Alkmacr van de J.O.V.D. Na een gezamenlijke maaltijd werd de avond bijeenkomst geopend met een rede van drs. Jac. Linssen, vice-voorzittei van de J.O.V.D., d!e een beschouwing hield over deze Jongeren-organisatie. Volgens spreker was d, J.O.YD. van oordeel, dat de staat o.m. tot taak heeft in het algemeen belang de ontplooiing van persoonlijke gaven en krachten mogelijk te maken en te bevorderen en de individuele vrijheid, waar deze de gemeenschap of mee- burgers te kort zou doen, te beper ken en in goede banen te leiden. De J.O.V.D., aldus drs. Linssen, gaat uit van de algemeen erkende religieus? en ethische grondslagen der Neder landse volksgemeenschap en stelt aan alle staatkunde de eis, dat zij gericht is op de geestelfke en stoffelijke bloei van deze volksgemeenschap. Na de rede van drs. Linssen bleven de J.O.V.D.-ers nog geruime tijd ge zellig bijeen. Er werd gedanst, er werd van gedachten gewisseld en mej. I. Pasma uit Schoorl bracht enkele Westfriese voordrachten, die zeer bij het publiek in de smaak vielen. Alkmaarse Kolvers wonnen In de Kolfbaan van café Centraal werden Zaterdag onder grote belangstel ling Kolfwedstrijden gehouden tussen de acht beste kolvers uit Koog a. d. Zaan en de acht beste van de Club Centraal uit Alkmaar. Alkmaar won met 21 tegen Koog a. d. Zaan 11 partijen. De hoogste series waren van de heren Chr. Rolff en C. de Vries, n.l. Rolff 52 en 54 en De Vries 53 en 56. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Salon Mexico (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De stem van het geweten (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 j.) Gulden Vi es, 8 uur: Haagse Comedie met „Zijne Excellentie" (2e Abonn.voor- stelling serie B.) Landbouwhuis, 8 uur: Volksuniver siteitscursus: „De antieke beschaving en haar invloed op de onze". DINSDAG Bioscopen als Maandag. Harmonie, 2.30 uur: Jaarvergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen. Veiling lokaal Magdalenenstraat 19, 2 en 6 uur: Boelhuis notaris C. Knook. „Wapen van Haarlem", 8 uur: Verga dering Centraal Genootschap voor Kin derherstellingsoorden. BERGEN. „Rustende Jager", 8 uur: K.C.B.-concert. LIMMEN. Hotel-café „Friesland", 13.30 uur: Voorlichtingsdag Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEF. Maandag 8.24 20.44 Dinsdag 9.10 21.45 TE CAMPERDUIN Hoog Laag 8.29 20.49 2.29 14.49 9.15 21.50 3.15 15.50 Maandag Dinsdag De Alkmaarse krachtsportvereniging S.S.S. heeft Zaterdagavond te Burgerbrug een geslaagde demonstratie gegeven. De vele aanwezigen in de zaal van café „Du Passage" konden na afloop de Alkmaarse gewichtheffers, maar vooral de worstelaars, met recht een ware ovatie brengen. De kampioenen Bijtjes en Hogendijk gaven eens te meer blijk van hun grote vaar digheid, maar ook hun clubgenoten heb ben zich voor een dankbaar publiek tot het uiterste gegeven. Er werd met zo veel animo geworsteld, dat men soms de indruk kreeg, dat het geen demonstratie, maar een wedstrijd betrof. De Alkmaarse plantsoendienst is be gonnen met het herstel van het Victo rie-park, dat door de aanleg van de op ritten naar de Friese brug weliswaar aanmerkelijk is ingekrompen, maar dat desondanks zal worden herschapen tot een zeer aantrekkelijk plekje. Een moeilijk karwei zal het verrollen van het Victorie-beeld zijn. Het beeld moet veertig a vijftig meter worden verplaatst, wat een uitgave van enkele duizenden guldens zal vergen. De be doeling is het beeld te plaatsen in een perk met een veel grotere diameter dan tot nu toe het geval was. Tevens komt er een breed front aan de zijde van het Kanaal met het oog op de plechtighe den tijdens de 8ste October. Op het wezen van het park (je) wordt geen. in breuk gemaakt. De gebogen paden blij ven, en de grote bomen zuilen angst vallig worden gespaard. Wel wil men een wandelpaadje aanleggen vlak langs de oever van het Kanaal, en men hoopt (uit deze voorzichtige terminologie blijkt, dat .er nog geen beslissing is ge nomen), het wandelpad, dat van de Friese brug in de richting van de Ach terweg loopt, door het park te leiden, achter het gedeelte van de oude stads muur langs, dat men bij de werkzaam heden heeft blootgelegd. Het zou in derdaad te betreuren zijn, als de muur weer aan het oog onttrokken zou wor den. Twee schoorsteenbrandjes hebben Zater dagmiddag enige schrik verwekt. Het eer ste ontstond in de Overdiestraat, waar een houten balk, voor het schoorsteengat in de keuken, vlam vlatte. De bewoners doof den het vuurtje zelf. Om drie uur trad de politie in de Heem raadstraat als brandbestrijder op. Een vuile schoorsteen was hier begonnen te branden. Zondag, rond het middaguur werd er brand gemeld op de B.erkade. Uit een „Kattegang" tussen twee huizen, perste zich een dikke rookwolk. Bij onderzoek bleek, dat iemand waarschijnlijk door een w.c.-raampje een brandende sigaret naar buiten had gegooid, die wat afval in de nauwe gang in vlam had gezet. Enkele emmers water waren voldoende om één en ander te doven. Den HelderAlkmaar (judo) door gastheren gewonnen In de bovenzaal van café Postbrug te Den Helder werden gistermorgen judo wedstrijden gehouden tussen de Hel- derse Judoclub (in oprichting) en de Alkmaarse Judoclub. Het ligt in de be doeling, dat ae Helderse vereniging een onderafdeling wordt van „Alkmaar", waar het bestuur zal zetelen. De par tijen duurden twee minuten of twee punten. De uitslagen waren: le ontmoeting: Breed (A)Veldhui zen (Den H.) 0—2; P. Jol (A)—Pool 20; Groepsema (A)Morell na drie maal verlengen onbeslist; Ket (A) Roodjes 0—2; Schilder (A)—Jongepier driemaal onbeslist; Smits (A)Bosch 0—2. 2e ontmoeting: BreedBosch 02; JolJongepier 20; GroepsemaRood jes 20; KetMorell 02; Schilder Pool 02; SmitsVeldhuizen 02. En hiermede had Den Helder gewon nen. Tot besluit werd een revanche ge streden: GroepsemaBosch 20; Schil der—Roosjen 02; JolMorell 20; BreedPool 02; SchilderVeldhuizen 02. De eindstand was 1511 in het voordeel van Den Helder. De heer Kuilman bestond het hierna, vijf tegenstanders binnen vijf minuten te verslaan, zonder een enkel tegenpunt op te lopen. De heren Kuilman en Jon gepier gaven samen nog een jiu-jitsu- demonstratie. Kunnen wij in Alkmaar nog iets met God beginnen? Deze vraag, waarvan het antwoord beslissend is voor het wel of wee van onze stad, zowel als van heel de wereld, vormt het motto voor de reeks van bij zondere opwekkingssamenkomsten die deze week van Maandag tot en met Woensdag worden gehouden. De con ferentie wordt belegd door de Baptiste Gemeente. De samenkomsten worden gehouden in het gebouw der Lutherse gemeente, Oude Gracht 187, en de tij den zijn als volgt: Maandag 18 Febr. n.m. 3 en 8 uur, de heer v. d. Brink, Bloemendaal, Dinsdag 19 Febr., alleen 8 uur ds. Bosma, Leeuwarden. Woensdag 3 en 8 uur ds. Zijlstra, Eindhoven. - De fameuze Hjalmar Andersen legde beslag op de Olympische titel over de L000 meter tnet een tijd van 8 min. 10.6 sec. vóór Kees Broekman, die er 8 min. 21.6 sc. over deed. i KING'S 1000 ft mf' jUl de sigaret met het grootste aantal vaste rokers! - v-si 896 de 1( King's Cross j rokers rookten hem een jaar geleden - ook ah i Advertentie, hik Mt-n De bekende Alkmaarse R.K. Gemengde Toneelvereniging „Dindua" heeft thans dertig jaar als dilettantenvereniging het toneel gediend en steeds getracht haar grondslag op getrouwe wijze tot uitdrukking te brengen. Dat dit jubileum niet onopgemerkt voorbij is gegaan, bleek Zondagmiddag wel heel duidelijk op de receptie die „Dindua" hield in de foyer van 't Gulden Vlies. Een groot aantal bloemstukken gaf de zaal reeds direct een feestelijk aanzien. Bestuur en wer kende leden waren allen aanwezig en langzamerhand vulde de zaal zich met be langstellenden voor dit jubileum. Op duidelijke wijze heeft de zwemploeg van DAW Zaterdagavond in de Alk maarse Overdekte zijn superioriteit bewezen over de ploegen van Nereus, Nep- tunus en het district Noordelijk Noord-Holland. In de Kaasstad werd gisteren namelijk het tweede gedeelte van de kringzwemcompetitie georganiseerd. Aan liet einde van de acht nummers hadden de gastheren ruim tweehonderd punten aan hun voorsprong, welke zij reeds op Nereus, Neptunus en NNH hadden, toe gevoegd. Het is nu reeds geen vraag meer welke club deze zwemcompetitie gaat winnen. Zonder twijfel is dat DAW. Van belang is alleen nog maar hoe de strijd tussen de Zaanse rivalen Nereus en Neptunus en NNH zal eindigen. Slotboom van Noord-Holland-Noord eindigde op de vierde plaats. Het is begrijpelijk dat de estafettes niet anders dan overwinningen voor DAW konden opleveren. Hoopgevend voor de Zaanse vereni gingen is echter dat zij op het ogen blik over een behoorlijk aantal jeug dige zwemmers met aanleg kunnen beschikken. Het moet mogelijk zijn met serieuze traning onder bekwame leiding in de toekomst een aanval te doen op hegemonie van DAW in Noord-Holland. Voor N.H.N. zien wij de toekomst voorlopig nog donker in. Noch kwalitatief, noch wat betreft de kwantiteit kunnen de Noordelijke Noordhollanders behoorlijk mee doen. Tot slot van deze genoeglijke zwem- avond speelde de teams van Nereus en DAW een vriendschappelijke water- polowedstrijd. Tegen de verwachting in verloren de Alkmaarders slechts met 87, een resultaat waarmede zij tevreden mogen zijn, gezien het feit dat Nerus een klasse hoger speelt. De gevaarlijke man bij Nereus was de „veteraan" Excalto, die zowel verde digend als aanvallend nog steeds een uitstekende kracht is. Over het alge meen was het spelverband bij de gas ten aanzienlijk beter. De snelle jonge, maar minder geroutineerde spelers van DAW, waren niet in staat de Zaandammers uit positie te spelen. De belangrijkste uitslagen luiden: Als wij in alle objectiviteit vast stellen dat de ploeg van DAW in feite een klasse sterker is dan die van de andere Noordhollandse zwemvereni gingen, moeten wij daar direct aan toevoegen, dat het eigenlijk maar jam mer is dat de Alkmaarders in onze provincie zo weinig tegenstand ont moeten. Vooral de jongere zwemmers zouden zich kunnen gaan verbeelden dat zij er al waren, hetgeen allerminst het geval is. DAW is met zijn jeugdi ge kern de laatste jaren bezig het ver schil tussen het provinciaal en natio naal niveau regelmatig kleiner te ma ken. Maar een bedenkend verschil is er echter nog steeds, zeker wat betreft de prestaties van het sterke geslacht met uitzondering van Boxem en Slik ker. Weliswaar won de DAW-er Klaas Besse de 50 meter rugslag jongens in de behoorlijke tijd van 37.2 sec., maar dat is nog steeds geen tijd waarmede hij het op nationale wedstrijden ver zal Drengen. In de Zaanstreek en in de kop van Noord-Holland voelt men kennelijk in het geheel niets voor het nummer rugslag. De eerste zeven plaatsen waren namelijk voor de Alk maarders. Met een tijd van 42.4 sec. was Cor Stelling van Nereus de sterk ste „concurrent" voor de gastheren. Ook op de 200 meter schoolslag was het volkomen een Alkmaarse aange legenheid. In zoverre was de strijd in teressant dat de borstcrawl zwemmer Ad Boxem het met de klassieke school slag, zij het dan ook dat hij met zijn benen een uitgesproken schaarbewe ging maakt, tegen de vlinderende Slikker en De Jong moest opnemen. Tot ieders verrassing tikte Boxem in (voor Nederlandse begrippen) snel le tijd van 2.55.5 sec. aan. Slikker had geen grote moeite het duel tegen De Jong in zijn voordeel te beslissen, hoe wel het verschil niet bijzonder groot was. Tine Tenkink op dreel Het DAW-sterretje Tine Tenkink gleed in een behoorlijke stijl naar overwinningen op de 100 meter rug slag en de 50 meter borstcrawl, ook al weer in voor deze kring uitstekende tijden. Het enige nummer waarop de Alkmaarders niet als winnaars aan tikten was de 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk voor jongens, Tinus Pauw redde hier de Zaanse eer door Nierop Groot en Bielfeldt te verslaan. Henk 50 meter rugslag jongens: 1 K. Besse 37.2 sec., 2 J. Nierop-Groot, DAW 37.5, 3 T. Pauw, Nerus 37.7, 4 J. Cloeck, DAW 39.4, 5 T. Ries, DAW 40.3. 200 meter schoolslag heren: 1 A. Boxem, DAW 2.55.5, 2 A. Slikker, DAW 2.56.1, 3 H. de Jong, DAW 2.57.8, 4 W. Sloothoofd, DAW 3.06.3, 5 R. Kliffen. Neptunus 3.11.8. 100 meter rugslag dames: 1 T. Ten kink, DAW 1.24.2, 2 G. de Waard, DAW 1.29.1, 3 D. Burgers, Nereus 1.29.9, 4 en 5 E. de Boer, Neptunus en T. v. d. Neut, DAW 1.31.4. 50 meter vrije slag meisjes: 1 T. Tenkink, DAW 32.3, 2 L. Spierenburg, DAW 33.3, 3 T. Schats, DAW 33.8, 4 R. Frickers, Neptunus 36.2, 5 A. Kuijk, Neptunus 36.9. 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk, jongens: 1 T. Pauw, Nerus 1.2, 2 J. Nierop-Groot, DAW 1.2.4, 3 F. Biel feldt, DAW 1.4.7, 4 H. Slotboom, NNH 1.5.4, 5 S. Teeling, Nerus 1.5.5. 3 x 50 meter wisselslag estafette, meisjes: 1 DAW 1.58.8. 2. Nereus 2.07, 3 Neptunus 2.11, 4 DAW II 2.12, 5 DAW III 2.13. 10 x 25 meter vrije slag, heren: 1 DAW 2.15, 2 Nereus 2.22.6, 3 Neptunus 2.29.1, 4 DAW II 2.32, 5 NNH 2.34.1. 5 x 50 meter vrije slag, dames: 1 DAW 2.49.7, 2 DAW II 3.5.2, 3 Neptu nus 3.7.5, 4 Nereus 3.16.1, 5 DAW III 3.23.6. Stand na het tweede deel van de zwemcompetitie is: DAW 3330.8 pt., Nereus 3629.7 pt., Neptunus 3727.8 pt., NNH 3874.6 pt. Het moment waarop de D.A.W.- meisjes Tine Tenkink en Leida Spierenburg in het koele nat van de Alkmaarse Overdekte zullen duiken om de eerste en tweede plaats te gaan veroveren op het nummer 50 meter vrije slag. Leida Spierenburg „kleeft" nog juist aan het startblok, terwijl haar rivale, die niettemin als eerste aantikte, nog in evenwicht staat. De heer A. Groefsema, voorzitter van Dindua, heette allen hartelijk welkom in het bijzonder kapelaan B. Voets, een grote steun der vereniging. De voorzit ter van de feestcommissie, de heer A. Goes, bracht op enthousiaste wijze hul de aan het werk van „Dindua" en haalde diverse oude herinnerin gen op en roemde het werk voor de katholieke cultuur in Alkmaar. Ook de geestelijk adviseur, kapelaan B. Voets, roemde het werk van Dindua, de ver eniging, die steeds had pal gestaan voor goed Rooms toneel. De heer C. W. Keys- per wist op de van hem bekende wijze aardige gebeurtenissen op te halen en het goede en mooie werk van Dindua hulde te brengen. Verder werd het woord gevoerd door de heer Th. Buis- sink namens „Vondel", de heer Spieker- man namens „Cantecleer", de heer F. Putman namens de Kath. Middenstand, de heer K. van den Berg namens de KAB (met geschenk onder enveloppe) en de heer Stijger namens de Alkm. Pers. De heer W. Mooy wees op de pret tige verstandhouding met de vereni ging. De voorzitter, de heer Groefsema, dankte namens „Dindua" allen hartelijk voor de wel zeer bijzondere hulde. In jubileumstemming bleef men nog enige tijd bijeen. Deze receptie met haar be wijzen van waardering zal bij „Dindua" zeker in de volgende jaren nog lang in herinnering blijven. De uitvoering. 's Avonds was de grote zaal van 't Gulden Vlies geheel bezet met een enthousiast aantal vrienden van „Din dua". De vereniging „Het Masker" uit Heiloo huldigde „Dindua" door haar een voorstelling aan te bieden, zodat ook de spelende leden van „Dindua" als toeschouwers in de zaal het feest kon den meemaken. De Heiloose vereniging, die onder leiding staat van Jean Ro bert Jr., heeft de aanwezigen bijzonder geamuseerd met een inderdaad vlotte opvoering van de bekende klucht: „De Kuise Bruidegom" (van Arnold en Bach), welk stuk ook bekend is onder de titel: „Als je maar een verleden hebt". Dat dat blijspel zo uitstekend voldeed is zeker te danken aan de di lettanten uit Heiloo, die een zeer goede indruk hebben gemaakt en de aanwe zigen kostelijk hebben vermaakt. De titelrol werd op zeer komische wijze vertolkt door de heer J. Lammers, die Max Stijger tot een groot succes maak te. Maar hij werd ook zeer goed ter zijde gestaan door de heer Borst als zijn Uit het zakenleven Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven. Chemische Pharmaceutische Fa briek „Pareus", Alkmaar, Stationsweg 46, Fabriek van een grooth. in chem. pharm. producten, eigenaar: J, P. Peereboom. P. H. van Dijk, Alkmaar, Verdron- kenoord 7. Groothandel In papier en grafische producten. C. G. Reijn, Alkmaar, Koningsweg 4850. Agenturen in en reparaties van landbouwmachines. BOTSING IN DE SPOORSTRAAT Het kruispunt Spoorstraat—Snaarmans- laan wordt niet zonder reden het gevaar lijkste van de gehele stad genoemd. Za terdagavond botsten hier weer twee luxe auto's tegen elkaar. De door de Spoor straat rijdende wagen verleende geen voorrang aan de auto, die rechts uit de Snaarmanslaan kwam. De twee wagens kregen enige schade. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het nationale bp schenk aan de Verenigde Staten h hier ter stede netto f 750 opgebracht. compagnon, door de heer Jean Robert Jr als Veltman en door de heer C. Borst als de echte verloofde van de filmster Ria Ray. Deze filmster was bij mej. A. Morsch in de beste handen. De vrouw en dochter van de fabri kant Seibert gaven veel voldoening door het aantrekkelijke spel van mej. Velseboer en mevr. LieftingDe Wit. De rollen van de vriendinnen en van de gedienstige kregen door de dames A. Tamis, A. Pater en T. v. Straa- ten op hun juiste plaats in dit geslaag de blijspel. „Dindua" en „Het Masker" kunnen over de toneelavond zeer tevreden zijn en de woorden van dank, die voorzit ter Groefsema aan de uitvoerenden bracht, waren welverdiend. „Dindua" kan over deze jubileumdag ten zeerste voldaan zijn. Zij ondervond veel waar dering. Vrijdag had ten raadhuize de aanbe steding plaats van de bouw ener RK lagere landbouwschool te Schermer horn. Architect is ir Keesman uit Alk maar. Er waren vijftien inschrijvings biljetten ingekomen. 1. fa. D. Enk, De Rijp, 37000; 2. G. J. de Reus, Schermerhorn, 38100; 3. T. N. A. Hoogerwerf, Ursem, ƒ39380; 4. G. Borsjes, Schermerhorn, ƒ39770; 5. fa. G. Slot en Zn., De Rijp, ƒ39900 6. P. Schotsman, Schermerhorn, ƒ40300; 7. fa. Wed. G. Kunst, Avenhorn, ƒ40400; 8. W. de Wit, De Rijp, 40650; 9. fa. C. de Geus, Broek op Langendijk, ƒ40800; 10. C. Overboom, Avenhorn, ƒ42500; 11. L. M. de Koekoek, O.-Graftdijk, ƒ43989; 12. N. P. Brinkman, Purmerend, ƒ45500; 13. N. Oudejans en Zn„ De Rijp, ƒ47180; 14. S. M. Smit, Hoogwoud, ƒ47200; 15. S C. Duinmayer, Alkmaar .ƒ49365. De gunning is aangehouden. VERBOUWING WOONHUIS Aan de laagste inschrijfster fa. P. Schotsman en G. de Reus te Schermer horn is de verbouwing gegund van een dubbel-woonhuis voor rekening van de NV Zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren. Het resultaat van de aan besteding was: P. Schotsman en G. J. de Reus, Schermerhorn, 16121; G. v. Harskamp, Oterleek, 16266; R. Loots, Stompeto ren, 16279; J. Nat, Stompetoren, 16499; P. Pronk, Z.-Schermer, 17235. De begroting was 14600. Ingekomen en vertrokken personen Ingekomen: Cl. M. Berkhout van Monnikendam naar Herenweg 98. E. Giliam van Den Haag naar Kerklaan 8. Fr. van der Veen van Alkmaar naar Ka naaldijk 7. Joh. Oud, van Alkmaar naar Ooievaarstraat 29. N. A. Swaerts. van Texel naar Hoornseweg 24. G. M. v. d. Meer, van Noordwijk naar Kanaal dijk 5. A. M. van Lent van Blaricum naar Kievitstraat 8. H. J. Phllipsen van Alkmaar naar Ooievaarstraat 27. H. J. J. Adams van Alkmaar naar Burg. Bos straat 56. Vertrokken Mart. de Vries naar Alkmaar, Kanaalkade 14. Marg. A. Ven- neker naar Uitgeest. Busendam 9. A. H. Vroonhof naar Monnikendam, Noord einde 21. Nic. J. Prinse naar Krom menie, Weiver 33 Th. Buisman naar Alkmaar, Rekerstraat 18. URK, 16 Februari: Zaterdag werd door 36 vaartuigen aangevoerd: 3042 pond snoekbaars, pri:~ r 0.82—ƒ0.84; 992 pond rode baars ori!' 0 86— f 0.88: 3284 oond voorn en blei :is 0.070.08; 33 pond karppr. pr -- 0.18 en 3 pond snoek, prijs 0.60. Alles per pond. Het terrein aan di uitstekend bespeelba rechter Grol het aat de wedstrijd Bergen- Aanvankelijk were lijk tempo gespeeld, ren liepen na een hé melijk terug. Promp kers dit met een do minuten spelen kreg een goede kans om t misverstand in de acl gen. Door krachtdadi erger voorkomen. Nadat Domper en fraaie scoringskans Rooy naar de vrijst: die op zijn beurt een welke door Schoorl Ingekopt. Even later mooie kans op de ge. gaan. Soms kan het ons den. Dat gebeurt nair wordt aangeraakt dc de Muze. Dan gaat zich mee bezig hou leedt het zijn vaar gen het op het doek c noteren er het ess schrikwekkende word Wat rest kan ons onti Zijn het deze over die de Berger kun Herwijnen twintig jai Willem Arntzstichtir de patiënten te teken hem tot het afbeeldei tot het schilderen vi een ongeluk? Wie zal Hij zelf laat er „Het is een periode wanneer men hem rest moet .nen raden, voor heeft men op momenteel wordt geh tje van het KCB te" wijnen, heeft er een ningen en nieuwe sch gebracht. De tekeningen d merendeel uit de tijd geleden. Men ziet groot die vrouwen, di van het gelaat aflee houding de getourme Uitermate simpel waarmee deze drama Werd verkregen: een tourlijn, een doodei stukken vormen de *h expositie, samen me van blinden een o verzet tegen en verbi dat hem weerloos .1 krampte handen af gen, die nooit anders de duisternis en deze Doordat een 5-jarij onbewaakt ogenblik i hooiklamp heeft ges middag omstreeks tv deelte van de hooibf J. Kraakman aan h' Egmond aan de Hoef Terwijl enkele be boerderij met emmei dende hooiberg tracl snelde een ander na kei van de heer Jan terweg om de brand- wen. De Alkmaarse weer rukte onder cc heer J. van Maarlevi gens uit. Met één slan worden geblust, waa berg, die tegen een 1 gelegen, veiligheidshE ken, om er zich van dat zich geen vuur bevond. Inmiddels w weer van Egmond gc tezamen met de Alkn lieden de laatste han legpe. Had het blussen ve zichzelf niet veel te 1 Vpr was het de motc scmer onbegaanbare Westerweg te loodsen Botsing op hc Op de hoek Slot\ een zandauto tengev heid van de weg in met een personenw: werd beschadigd. De personenauto, de hee uit Rotterdam, blee knie te hebben opge een ziekenhuis te Rc Wim Lakeman en J Schoorlse jongens, die hier debuteerden neb zwerftocht door het g aan gedaan en een t dat het beste bewijs 1 riteit van Wi-Jo. Deze hebben zich in gericht op de wissele: publiek. Medewerkers maar Wi-Jo bleven

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2