LAATSTE NIEUWS Bergen door Schagen met 5-0 gekraakt ZILVEREN BE QUICK TURNDE Jan van Herwijnen exposeert oud nieuw werk in K.C.B. en Raad van Egmond-Binnen houdt rekening met Belgisch bezoek H.V.C. liep in op Z.F.C. weer even Wijzigingen in politiek der V.S.? Éét i WSm Perzie geeft hoop op lening op Geen overlevenden bij vliegramp op Sicilië Egmond a.d. Hoef Vijf-jarig knaapje stak hooiberg in brand St. Pancras „Irene" gaf een goede donateursuitvoering WI-JO: Twee Schoorlse jongens weer even „thuis'' Hensbroek Moordaanslag was padvinderspel Woensdag begint proces tegen Marie Besnard m 1S1S§P: F. BI SUES MAANDAG 18 FEBRUARI 1953 Gasten werden na de rust productief Het terrein aan de Kerkedijk was uitstekend bespeelbaar, toen scheids rechter Grol het aanvangssignaal voor de wedstrijd BergenSchagen gaf. Aanvankelijk werd in een behoor lijk tempo gespeeld, doch de Bergena- ren liepen na een half uur spelen ta melijk terug. Prompt straften de bezoe kers dit met een doelpunt af. Na vijf minuten spelen kregen de bezoekers een goede kans om te scoren door een misverstand in de achterhoede van Ber gen. Door krachtdadig ingrijpen werd erger voorkomen. Nadat Domper en Van Haren een fraaie scoringskans misten, plaatste Rooy naar de vrijstaande De Graaf, die op zijn beurt een hoge voorzet gaf welke door Schoorl onhoudbaar werd ingekopt. Even later liet Bergen een mooie kans op de gelijkmaker verloren gaan. Na de thee was de strijd spoedig be slist. Van der Oord en De Graaf brach ten met goede doelpunten de stand od 03. Toen Kooy in het beruchte ge bied hands maakte kreeg Bergen een kans om de eer te redden. De slecht genomen strafschop wist Slikker ech ter te keren. Na deze tegenvaller was Bergen uitgespeeld. Schagen had dan ook geen moeite de stand tot 50 op te voeren. Een teruggekeerde reddingsploeg heeft gemeld, dat er geen overlevenden zijn onder de inzittenden van het Brit se „Vikking"-vliegtuig, dat Zaterdag met 31 personen aan boord in West- Sicilië is neergestort. Vele goede wensen en tal van cadea ux Er waren heel wat vrienden van (le gymnastiekvereniging „Be Quick" bij een, toen deze Zaterdagavond ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan een uitvoering in de „Rustende Jager" gaf. de Tentoonstelling die moeite loont Soms kan het onschone schoon wor den. Dat gebeurt namelijk, wanneer het wordt aangeraakt door de vinger van de Muze. Dan gaat een kunstenaar er zich mee bezig houden. Zijn oog ont leedt het zijn vaardige vingers bren gen het op het doek of op het papier en noteren er het essentiele van. Het schrikwekkende wordt eraan ontnomen. Wat rest kan ons ontroeren. Zijn het deze overwegingen geweest, die de Berger kunstschilder Jan van Herwijnen twintig jaar geleden naar de Willem Arntzstichting dreven, om er de patiënten te tekenen? Bewogen zij hem tot het afbeelden van blinden tot het schilderen van slachtoffers van een ongeluk? Wie zal het zeggen? Hij zelf laat er zich niet over uit. „Het is een periode geweest" zegt hij, wanneer men hem er naar vraagt. De rest moet men raden. Het materiaal er voor heeft men op de expositie, die momenteel wordt gehouden in het zaal tje van het KCB te'Bergen. Van Her- wijnen, h^eft er een aantal oude teke ningen en nieuwe schilderijen bij elkaar gebracht. De tekeningen dateren voor het merendeel uit de tijd van twintig jaar geleden. Men ziet daar bijna levens groot die vrouwen, die men de waan van het gelaat afleest, uit wier hele houding de getourmenteerdheid spreekt. Uitermate simpel zijn de middelen, waarmee deze dramatische uitdrukking Werd verkregen: een enkele zware con tourlijn, een doodenkel detail. Deze stukken vormen de *hoofdschotel van de expositie, samen met twee tekeningen van blinden een oude man, wie men verzet tegen en verbittering om het lot dat hem weerloos trof, uit de ver krampte handen afleest, en een jon gen, die nooit anders heeft gekend dan de duisternis en deze gelaten aanvaardt. Doordat een 5-jarig jongetje in een onbewaakt ogenblik met lucifers bij de hooiklamp heeft gespeeld, is gister middag omstreeks twee uur een ge deelte van de hooiberg van de heer J. Kraakman aan het Hoeverpad te Egmond aan de Hoef verbrand. Terwijl enkele bewoners van de boerderij met emmers water de bran dende hooiberg trachtten te blussen, snelde een ander naar de sigarenwin kel van de heer Jansen aan de Wes- terweg om de brandweer te waarschu wen. De Alkmaarse Vrijwillige Brand weer rukte onder commando van de heer J. van Maarleveld met vier wa gens uit. Met één slang kon het brandje worden geblust, waarna men de hooi berg, die tegen een houten schuur is gelegen, veiligheidshalve heeft afgesto ken, om er zich van te vergewissen, dat zich geen vuur meer in de klamp bevond. Inmiddels was ook de brand weer van Egmond gewaarschuwd, die tezamen met de Alkmaarse brandweer lieden de laatste hand aan de blussing legoe. Had het blussen van de hooiberg op zichzelf niet veel te betekenen, moeilij- kpr was het de motorspuiten ov^r het scnier onbegaanbare „pad" naar de Westerweg te loodsen. Botsing op hoek Slotweg Op de hoek SlotwegHerenweg is een zandauto tengevolge van de glad heid van de weg in botsing gekomen met een personenwagen, die ernstig werd beschadigd. De bestuurder van de personenauto, de heer P. J C. van O. uit Rotterdam, bleek een gebroken knie te hebben opgelopen. Hij is naar een ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Ze zijn nuchter van observatie, zonder sentiment in hun uitbeelding. Er hangt verder nog een beminnelijk schetsje van zijn vrouw met de dertien dagen oude Liesbeth nu ook al weer een bakvis van vijftien jaar origineel van compositie. De vraag is, in hoeverre dit werk nog representatief is voor de tekenaar van thans. Bij alle respect, dat we hebben voor de kwaliteilten ervan, kunnen we toch niet loskomen van het gevoel, dat het qua techniek in elk geval passé is. De schilderijen geven ons een beter beeld van de kunstenaar van thans. Zijn stillevens ziin meestal zeer uitbun dig van kleur. Het is alsof de maker een voorkeur heeft voor primaire tinten. Alleen in het laatste is een verstilling van de kleur op te merken. Het felle van de andere stukken is verdwenen. Ook de levendigheid van de verf. ver kregen door het opzetten in zeer kleine toetsen, is door de vervloeiing ervan in grotere massa's verminderd. Wil Van Herwijnen een andere kant uit? We zouden het h=a'st wel zeggen. We hebben voor dit werk groot respect. Daarom wensen we het de ko mende weekenden na afspraak kan men ook op andere dagen terecht zeer veel bezoek. Het is het waard. Van W. Voorzitter Blokker riep staande te midden van een grote schare turners de vertegenwoordigers van het Ge meentebestuur, de Turnkring Alk maar en Omstreken, de zustervereni gingen, Bergens Harmonie en donar- teurs een hartelijk welkom toe. Wet houder L. d. Das, complimenteerde na mens B. en W. en uitte zijn bewonde ring en waardering voor hetgeen Be Quick in de afgelopen kwart eeuw heeft gepresteerd. Hierna volgde een lange rij van sprekers, die dikwijls hun goede wen sen van geschenken vergezeld lieten gaan. De dank van Be Quick werd wel het best vertolkt door het 20 num mers tellende jubileum-programma, waarin de leden van de vereniging hun kunnen toonden. Het publiek was gul met applaus en vergaf graag de klei ne tekortkomingen, die er soms wa ren. Hoogtepunten waren: Hoge brug voor heren, brug met ongelijke leggers voor dames, ringenzwaaien, vrije oefening (dames) en ten slotte de „evenwichtsbalk", ook voor de vrou welijke leden. Accordeonmuziek van de heer Hartland en zang van me vrouw Huisman, vulden één en ander voortreffelijk aan. Een gezellig bal was het slot. DTSZAP ging door Dank zij de activiteit van het bestuur en stille werkers aan de Langedijk kon er toch nog gevoetbald worden, al was het terrein van DTS dan ook zwaar te bespelen. DTS en ZAP hebben in een vrij behoorlijk gespeelde wedstrijd de punten gedeeld, wat wel ongeveer de verhouding weergaf. Dank zij een fout van back Timmer wist DTS na tien minuten de leiding te nemen, terwijl de oude rot De Waard er 20 van maakte. Mocht DTS soms van een ste vige overwinning hebben gedroomd, dan werd deze droom wreed verstoord door Van Oosten die met twee harde schoten de partijen op gelijke voet bracht. Dat alles gebeurde voor rust. Na rust was er weinig te beleven. Post „officiële ontvangsten verhoogd De gemeenteraad van Egmond-Binnen heeft bij de behandeling van de begro ting 1952 besloten de post „officiële ontvangsten" te verhogen met ƒ750,met liet oog op het bezoek van een deputatie uit het Belgische Zottigem. Hoewel Egmond-Binnen niet bij machte zal zijn de Belgen op dezelfde grootse wijze te ontvangen als zij het verleden jaar de Egmonders hebben gedaan, wil men van gemeentewege toch alles in het werk stellen om de ontvangst zo goed mogelijk te doen slagen. grotingspost werd met f 5000.ver hoogd. Voor zover nodig zal ook de post onvoorziene uitgaven worden aangesproken Aan de lijst van subsidies werden toegevoegd een bijdrage van f 50. voor de N.H. jeugd, van f 100,— voor de kankerbestrijding en een verhoging van de subsidie aan het VVV tot f500. Besloten werd jaarlijks f 1000.uit te trekken voor het toezicht op de kampeerterreinen. Nadat waarderen de woorden waren gesproken over het beleid van burgemeester en wethou ders werd de begroting 1952 vastge steld. Schagen versloeg Bergen Door van Westfrisia met 21 te win nen heeft HVC zijn achterstand op ZFC tot twee punten gereduceerd. De Zaankanters krijgen dus de kampioens titel in 2A nog niet cadeau. Algemeen werd betreurd, dat de binnenwegen niet gelijktijdig opge knapt kunnen worden. Men is er even wel niet in geslaagd een lening te plaatsen, waaruit deze werkzaamhe den zouden moeten worden gefinan- cieerd. De verbetering zal nu geleide lijk geschieden. De desbetreffende be- Mensen, die muziek minnen zijn goede mensen Vele tientallen donateurs van de mu ziekvereniging „Irene" hebben geno ten van de jaarlijkse donateursuitvoe ring, die in de zaal van de heer Bouw- stra onder de schijnwerpers kwam. Natuurlijk nas het lichte programma vooral muzikaal prima verzorgd. De vrolijke noot bracht daarbij de radio- artiste Freddy van Bergen, een ond- plaatsgenote. Burgemeester Kroonenburg spoorde in zijn openingswoord de ouders aan de liefde tot de muziek bij hun kin deren te wekken en te bevorderen. Mensen, die de muziek minnen, zijn goede me wen Dirigent Peetoom bewijst het corps steeds meer tot één geheel te kunnen maken. De heer Bosloper oogstte veel applaus met zijn nummers op de xy- lophoon. Gerard Veldman, een 'eugdig pianist begeleidde hem voortreffelijk. Hij speelde twee pianosoli zeer muzi kaal en beheerst en beschikt zeer over talent. Freddy van Bergen maakte de lachspieren soepel en met haar gees tige schetsen. Een topgift van de heer Bosloper op de xylophoon bracht f 36.— op voor de TBC-bestrijdingsactie „Stopt het lek". Een goed programma brachten ze mee Wim LaKeman en Ju de Leeuw, de twee Schoorlse jongens, die op 18 Januari 19:34 hier debuteerden nebben Schoorl na een zwerftocht door het gehele land weer eens aan gedaan en een programma gebracht, dat het beste bewijs was voor de popula riteit van Wi-Jo. Deze hebben zich in de loop van de tijd gericht op de wisselende smaak van hun publiek. Medewerkers kwamen en gingen, maar Wi-Jo bleven onafscheidelijk. Nu hadden ze de zangeres Ria Brinkman, de ill-round artiste Annie Hol en de goo- heiaar-telepaath ..Remidol" in. hun ge- .ederen opgenomen. Jo de Leeuw peddelde op zijn pruts- fiets", een sappig stukje Westfries over et toneel en vertolkte later met Wim ^akeman een pracht schets van twee dove rouwtjes in een dokterswachtkamer. Ria uracht op gevoelige wijze enkele levens liedjes. „Remidol", met zijn pop Japie erwekte bewondering en verbazing in de welgevuljde zaal. Ten slotte werd door alle nerie'i '-ritonden een Oosters sprookje op- fevnerri, dat vooral door costumering en decor een uitstekende indruk maakte. Een geanimeerd bal volgde. ZFC HVC Stormvogels West-Frisia WA Baarn HFC AFC Helder OSV 17 11 17 10 14 16 16 16 16 15 16 13 Alcm. Victrix 16 1 27 39—16 2 25 31—17 2 21 36—17 5 17 39—34 7 16 38—37 8 13 26—40 9 13 33—42 7 12 35—37 9 11 33—34 7 9 17—25 1 8 20—48 In 4 A vonden zowaar twee wed strijden plaats. Schagen nam hier in leiding. In Bergen was c'e zege' geen ogenblik in gevaar. Met 05 kregen de gastheren klop. In Oudkar spel deelden DTS en ZAP de punten (2—2). Schagen 17 11 3 3 25 40—15 Grasshoppers 15 11 2 2 24 39- -14 Texel 17 8 3 6 19 37- -28 ZAP 17 8 3 6 19 37- -34 VZV 16 5 8 3 18 35—34 RKAFC 16 6 5 5 17 32- -29 Oudesluis 14 7 1 6 15 22- -19 Bergen 16 6 3 7 15 20—27 Succes 16 5 i 7 14 35- -35 Vrone 17 3 7 7 13 27- -38 DTS 14 4 4 6 12 21- -24 W.waard 15 3 2 10 8 19- -42 Watervogels 16 2 5 11 7 17—42 OPENBARE VERKOPING GAAT NIET DOOR Dinsdag zou in de zaal van de heer C. Kossen ten overstaan van mr H. de Boer, notaris te Hoogwoud, een publie ke verkoping plaats vindén, ten verzoe ke van de erven P. van Leijen van: een huis, schuur, erf en bouwland, ge legen aan de Dijk alhier, samen groot 64 30 a. Inmiddels is het geheel bij on derhandse verkoop overgegaan aan de heer Abr. van Leijen, alhier, zodat de veiling niet doorgaat. Nederlander onderzoekt Ierse goudmijn" Een Nederlandse deskundige, J. v. d. Velde, is door de Britse „Metallao Che mical Refining Co. Ltd." naar Ierland gezonden om een nader onderzoek in te stellen naar goud- en zilvervond sten, die door de gepensionneerde rechter Michael Comyn zijn gedaan in een oude mijp bij Carron in het Zuid- Ierse graafschap Clare. De Nederlan der zal onderzoeken of economische exploitatie van de mijn mogelijk is. Prins Bernhard bezocht prinses Armgard Prins Bernhard heeft Zondag met prinses Beatrix een bezoek gebracht aan zijn moeder, prinses Armgard, die voor gezondheid in Bad Driburg ver toeft. DS. MEERBURG KEERT TERUG Gisteren is ds. Ph. P. Meerburg, veld prediker bij het Nederlandse detache ment Verenigde Naties op Korea uit Tokio vertrokken. Dinsdagavond hoopt hij op Schiphol te arriveren en men verwacht hem nog dezelfde dag in Maastricht, alwaar de Ned. Hervormde predikant een hartelijk welkom wacht. II f - j Zondagmiddag werd in Den Bosch de voetbalwedstrijd BW tegen Willem 11 gespeeld, welke strijd door Willem 11 met 32 werd gewonnen. Een aanval op 't Bossche doel: v.l.n.r. Wittens (BW), Bexks, Krijgh en Utermark (BW) LIET Bredase politie- apparaat is gealar meerd, geweest voor een moord op een landweg onder de gemeente. Drie dames, die getuigen waren geweest van de aanslag, hebben meteen de re cherche gewaarschuwd. Zij vertelden, dat een auto in volle vaart de Overaseweg kwam op rijeten, stopte, waarna een stel kerels de wagen uit sprongen. Zij hoorden roepen: „Ik geef je drie seconden, hoorden een knal, zagen een vuur straal en daarna een man ineenzijgen. Het slacht offer werd onmiddellijk in de auto getrokken, waarna de wagen snel wegreed. Op d„ plek van de misdaad lag een grote plas bloed. De recherche rukte aanstonds uit, de commis saris van politie, enkele hoofdinspecteurs en een groot aantal agenten met politiehonden zochten de omgeving af. De officier van Justitie werd uit een vergadering gehaald. De brandweer rukte uit met een lichtaggregaat om de donkere weg te verlich ten, de fotografische dienst stond gereed voor het maken van foto's. Behalve de plas bloed op de weg, was er niets meer dat aan de misdaad herinnerde. Een der oog getuigen had echter de tegenwoordigheid van geest gehad het auto nummer te noterenHet was een nieuw nummer, dat geverifieerd moest worden in Den Haag. Dit auto-nummer leid de tot de ontknoping van het „drama". Thans bleek, dat van een moord-aan- slag geen sprake was ge weest. Het betrof hier slechts een voortrekkers- spel, dat door de aanwe zigheid van ooggetuigen verkeerd was uitgeko men. De plas bloed op de weg bleek varkensbloed te zijn. Men had de aan houding van een opium smokkelaar in scène ge zet en dit zo „echt" mo gelijk willen doen. De pret voor de jongelui was die avond wei grondig bedorven. Aanbesteding Rotterdams unieke winkelcentrum De bouw van het winkelcentrum Rotterdam, dat ten Westen van de Coolsingel een etalagefront van onge veer 700 meter zal krijgen en een uni cum in West-Europa zal worden, zal binnenkort aanbesteed worden. Zeet waarschijnlijk zal met de bouw reeds worden begonnen in het komende voorjaar. Vroegtijdige geschenken voor prinses Marijke P RINSES MARIJKE heeft Zaterdag twee dagen voor haar vijfde ver jaardag reeds enkele geschenken mogen ontvangen. Enige bestuursleden van de bond van kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit hebben in het 25-jarig bestaan van de bond aanleiding gevonden naar het paleis Soestdijk te gaan om de kleine prinses een levensgrote mand fruit aan te bie den. Bovendien kreeg het prinsesje. blijkbaar tevens voor haar zusjes, vier albums, waarin zij plaatjes kunnen plakken. Van de Weka-fabrieken uit Oldenzaal was er een grote St. Bernhardhond van pluche op wielen aangekomen, met daarachter een echte slee. Voorts had een banketbakker in Maastricht een taart gestuurd, voorstellende het huis van Hans en Grietje, Zeven Britten liepen in hinderlaag op Malakka Zondag zijn op een rubberplantage op 85 m ten Zuiden van Iph (Malakka) zeven Britse soldaten in een hinderlaag gelopen. Zij werden allen gedood en van hun uniform, wapens en munitie beroofd. Arsenicum en oude kant Woensdag: begint te Poitiers in Frankrijk het proces tegende 56- jarige weduwe Marie Besnard, die ver zot is op grote hoeden en kanten kra gen en er van wordt verdacht twee echtgenoten, een schoonmoeder, een schoonvader, twee schoonzusters, twee nichten, een tante, haar beide ouders en een vriend van de familie door ar senicum om het leven te hebben ge bracht. Zij werd in Juli 1949 gearres teerd. Al deze personen waren in de loop van vijftien jaar een onverwachte dood gestorven. Men begon tegen Ma rie Besnard, die in haar familie be kend stond als „een moeder voor ieder, die vriendelijkheid om zich ver spreidt", verdenking te koesteren: toen haar tweede echtgenoot overleed na het eten van door haar bereide soep. Men vond in haar boerderij flessen vergif, een samenstelling van arseni cum, de bestemd was voor het doden van coloradokevers. Stuk voor stuk werden de lijken van haar verwanten opgegraven en deze bleken alle arse nicum te bevatten. Marie Besnard is ook in haar cel nog steeds een en al vriendeli.ikhed en vertelt aan de bezoekers: „Iedere nacht bid ik voor mijn geliefde afge storvenen". Ten opzichte van Peking en Formosa De „New Vork Times" meent te we ten, dat het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken op het ogen blik drie belangrijke veranderingen in de Amerikaanse politiek ten opzichte van Formosa en communistisch China bestudeert. Deze vergaderingen zouden zijn: Uitbreiding van de instructies aan de Amerikaanse zevende vloot, die Formosa beschermt, teneinde deze vloot algehele vrijheid te geven om iedere communistische aanval, op wel ke wijze ook uitgevoerd, af te slaan Annulering van de aan de zevende vloot gegeven bevelen om iedere aan val van nationalistische strijdkrachten f/ - - mnlu Gisteren vond te Bussum een Nationale Cross over 8 km plaats, welke werd georganiseerd door de Athletiekvereniging „Tempo". De lopers tijdens de Cross; aan de kop de Fries Huizinga, die winnaar werd. Besprekingen in een kritiek stadium Een Perzische regeringswoordvoerder heeft verklaard, dat Perzie in feite op gehouden heeft te hopen op de lening van 25.000.000 dollar van de Amerikaan se Import-Exportbank. De regering had uit Washington vernomen, dat de bank „het ene excuus na het andere" maakte. De besprekingen tussen de vice-presi dent van de Wereldbank en de Perzi sche premier, dr Mossadeq, zijn Zater dagmorgen volgen AFP op een volledi ge mislukking uitgelopen. Garner be sloot zelfs onmiddellijk naar Washing ton terug te keren, doch de voorzitter van de Perzische senaat, Taghi Zadeh, wist hem te bewegen zijn vertrek uit te stelen. Zadeh bereikte voorts, dat Mos- sado Garner 's middags opnieuw ont ving. Dit onderhoud duurde drie en een half uur en werd gisteren voort gezet. Volgens het Perzische blad „Bachtar Emrooz", dat het vertrouwen van de regering geniet, biedt het nieuwe voor stel van de Wereldbank niet meer dan de voorstellen van Stokes en Harriman '50 pet. van de winst), die de premier in Sentember verwierp. Dr. Hoessein Fatemi, die Vrijdag middag als slachtoffer van een aan slag in de maag geschoten is, heeft Zaterdag verklaard: „De Britten heb ben getracht mij te doden, maar het zijn geen goede schutters" Volgens Fatemi's blad heeft de ple ger van de aanslag aan de politie meegedeeld, dat zijn kogel voor het hoofd van Mossadeq bestemd was. op communistisch China te onder scheppen. Herhaling van de verklaring, dat Formosa door de Verengde Staten be schermd zal blijven tegen iedere com munistische aanval, zelfs indien een bestand (in Korea) zou zijn gesloten, aldus de „New York Times". Nieuwe kaart van Frankrijk Het geographisch instituut heeft een nieuwe kaart van Frankrijk uitgege ven op een schaal van 1/20.000. Door een ingewikkelde bewerking kon de vroegere stafkaart op schaal 1/80.000 op 1/20.000 uitgevoerd worden. Dit resul taat is ook te danken aan de toepas sing van de luchtfolographic bij de photogrammetrie. Nu is het mogelijk om de hoogte van een willekeurig punt op een halve- en de afstand op 5 meter nauwkeurig te schatten. Oproep van Grotewohl is propagandarnanoeuvre De Westduitse regering heeft in een Zaterdag uitgegeven verklaring gezegd dat de jonste oproep van de Oostduit- se premier, Otto Grotewohl, „niets an ders is dan een nieuwe tactische pro- pagandamanoeuvre". Grotewohl heeft, zoals bekend, de vier bezettende mo gendheden deze week verzocht spoe dig een vredesverdrag met Duitsland te sluiten. MARKTBERICHTEN VEEMARKT TE ALKMAAR Opgave van op Maandag 18 Februari aangevoerde vee: 9 paarden van 550—950, 95 vette koeien van 500—1300 en 210 nuchtere kalveren (slacht) van 35—75 per stuk; 212 varkens van 2,00—2,16 per kg. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 18 Febr. 13.000 kg rode kool 14.50— 22,70; 13.000 kg .gele kool 7,10—13,50; 25.000 kg witte kool 7,50—11,40; 700 kg uien 32,50 en grove 33,20. NOORDERMARKTBOND. 18 Febr. 500 kg uien 31,70 en grove 33,20; 90.000 kg rode kool 14.60—22,30; 20.000 kg gele kool 1.2013,20; 52.000 kg Deense witte kooi 8,60—11,40. Zo lang de voorraad strekt hebben wij nog steeds die prima Vitrage (geen zijde) v.a. 65 et. Pracht afgepaste Glas gordijnen va. 2.50 p. st. Prima Overgordjjnstof- fen, 120 br„ v.a. 2.50 p. M Keus uit meer dan 100 soorten. Ziet de etalages. De gordijnsper.ialist ÏjAAT 99 TFl. 3436

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3