Moeilijkheden rond badhuis Heiloo Stad en Omgeving Nieuwe winkelsluitingswet maakt uitzonderingen mogelijk „Directie voor belangrijk deel verantwoordelijk voor misstappen" Alkmaar roert elfhonderd Zwervende jongeman had zin in een rokertje de trom voor bleekneusjes AGENDA Een triest verhaal Se'skip „Friso" spee'de „De Domkop" Stuk was amusant maar verouderd Als gemeente geen subsidie verleent, dreigt sluiting van het gebouw 47 geslaagden in de Overdekte Kinderen namen hun ouders mee B. en W. stellen voor het tarief te verhogen „Op de markt gekocht' Wielrijdster fietste tegen autobus Textielgoederen 'angs de kant van de weg Middenstanders kunnen verlangens kenbaar maken Op 1 October 1952 zal de nieuwe Winkelsluitingswet in werking treden. In verband hiermede maakt de Kamer Van Koophandel en Fabrieken te Alk maar de winkeliers, middenstandsver enigingen en patroonsvakorganisaties in haar district erop opmerkzaam, dat het raadzaam is reeds thans te over wegen of het wenselijk is bij de respec tievclijke gemeenteraden verzoeken in te dienen tot het verkrijgen van uit zonderingsbepalingen op de algemeen geldende regelingen of tot het verkrij gen van andere faciliteiten, die de nieuwe Wet biedt. In enkele dezer gevallen moet nJ. door de betrokken gemeente eerst het advies van de Kamer van Koophandel worden gevraagd, terwijl voorts be paalde gemeentelijke verordeningen de goedkeuring van de Kroon moeten heb ben alvorens zij kunnen worden afge kondigd. Verwacht mag dus worden, dat met de inwerkingtreding van deze gemeentelijke verordeningen geruime tijd is gemoeid. Daar de bestaande plaatselijke regelingen op 1 Octobera.s. automatisch komen te vervallen, is het duidelijk, dat teneinde geen vacuum te doen ontstaan het wenselijk is, dat belanghebbenden zich spoedig om trent deze materie beraden. De onderwerpen, die o.m. voor rege ling door de gemeenten in aanmerking komen zijn: 1. de eventuele instelling van een ver plichte ochtend- of middagsluiting; 2. de eventuele instelling van een koop avond; 3. de eventuele instelling van een va- cantieregeling; „Bloemwijk hield geani meerde klaverjaswedstrijd In Alkmaar mag de buurtvereniging „Bloemwijk" zich nog steeds in grote bloei verheugen. De vereniging telt nog 500 leden en het bestuur, onder leiding—van de uitstekende voorzitter de heer J. Jonker, is bij voortduring in actie om de leden prettige ontspan ning te brengen. Zo had men gister avond voor de leden een klaverjaswed strijd uitgeschreven, die gehouden werd in café-restaurant „du Passage" en om ruim acht uur kon de voorzitter aan 32 dames en heren het welkom toeroe pen. Hij deed dat op een zeer hartelij ke wijze en deelde nog mede, dat voor de drie winnende paren prijzen waren beschikbaar gesteld (taarten enz.) be nevens een z.g. „marsenprijs". Hij bracht dank aan 'e heer Jac. Harzing voor 't beschikbaar stellen van zijn zaak. Nadat de heer C. .W. Visch, de techni sche leider, nog enige goede aanwijzin gen had gegeven, kon de strijd aan de acht tafels beginnen. Na 15 spellen kregen de paren andere tegenstanders. Er werd met veel animo gespeeld en de dames bleken het klaverjas-spel even goed te beheersen als de heren. Minder goede resultaten werden spor tief geaccepteerd en moeilijkheden de den zich voor de leider niet voor. Na drie wedstrijden moesten de sco- ringkaarten worden ingeleverd en kon een aanvang worden gemaakt met het berekenen van de uitslag. Dat was nog een ingewikkeld werkje, maar 't kwam best in orde en de uitslag werd door de dames en heren met grote belang- st :lling tegemoet gezien. Deze uitslag was als volgt: le pr. met 5118 p. de heren C. Droge en W. Ruiter, die de taarten in dank accepteerden. 2e pr. met 5102 p. de heer en mevr. J. E. Dekker; 3e pr. de heren N. Nooij en E. de Zeeuw met 4828 p. Deze derde prijswinnaars ontvingen eveneens de marsenprijs (5 marsen). En ten slotte ontvingen de gebr. Dui- veman de troostprijs (met 3350 p.) Met hartelijke woorden werden door de voorzitter de prijzen uitgereikt, waarbij hij tevens het succes memo reerde van deze wedstrijden en allen dankte die tot het welslagen hadden medegewerkt. De wedstrijd was zeer in de smaak gevallen en daar 1952 een schrikkeljaar is, leek de heer Harzing een herhaling op schrikkeldag geen slecht idee. 4. de aanwijzing van ten hoogste 21 werkdagen per jaar, waarop de avondsluiting en/of de verplichte middagsluiting niet zal gelden; 5. de ontheffing van het avond- en Zondagsverkoopverbod voor seizoen en forensenplaatsen, alsmede de ont heffing voor bijzondere gevallen (b. v. bloemenverkoop bij ziekenhuizen op Zondag). Burgerlijke Stand Geboren Amalia F., d. van N. de Koning en T. E. Kruizinga. Hyacintha M., d. van L. H. Woerde en M. T. F. Gene- faas. Katharina G„ d. van R. Alders en G. C. Bakker. Petrus W., z. van C. J. Tromp en C. M. E. de Wildt. Lau- rentius A.f z. van P. K. te Bos en A. Beitsma. Maria C. en Elisabeth, d. van H. W. Swertz en J. C. Lakeman. Overleden Cornelis J. Eeken, 49 jaar, gehuwd met L. van Dijk. Catha- rina Hartenberg, 65 jaar, gehuwd met C. Krijgsman. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jaar); Cinema Amerfcain, 2.30 en 8 uur: Salon Mexico (18 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De stem van het geweten (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Comité Winterlezingen: Filmvoorstelling over Australië. Harmonie, 8.15 uur: Genootschap Ne derlandEngeland: „The history of Punch". DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Actie in de Stille Zuidzee (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Salon Mexico (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De stem van het geweten (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 j.) Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond „Alk maar uw koopstad". Aart Martin, Waagplein, 8 uur: Acht ste klaver jasdrive. HEILOO. Rustende Jager, 2 uur: Spoorwegmiddag voor schooljeugd. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 10.20 23.07 Donderdag 0.10 11.52 TE CAMPERDUIN Woensdag Donderdag Hoog 10.25 23.12 0.15 11.57 Laag 4.25 17.12 5.57 18.15 De alfaire Duin en Bosch" Slager uit Bakkum ontkende vlees van kok te hebben gekocht (Van een onzer redacteuren) Nadat de officier van Justitie bij de Meervoudige Kamer te Alkmaar, mr Meischke, tegen de hoofdverdachten in de zaak „Duin en Bosch., Van der P., Cornelis M. en Klaas J„ respectievelijk twee jaar, anderhalf jaar en anderhalf jaar gevangenisstraf had geëist, werd de zitting voortgezet met de behandeling van de mindere „goden" in deze zaak, zoals een van de verdedigers dat later uitdrukte. Tegen Otze H., de parkwachter van het Provinciaal Ziekenhuis te Bakkum, werd een jaar gevangenisstraf geëist. Het was een triest verhaal, dat deze verdachte tot zijn verweer afstak. Hij had op regelmatige tijdstippen vlees en boter aangenomen van verdachte M., wetende dat een en ander op onrecht matige wijze was verkregen. De vrouw van verdachte was ziekelijk en had versterkende middelen nodig, welke verdachte niet van zijn inkomen kon betalen, daar hij Schulden had. Niette min meende de officier, dat M. meer verantwoordelijk was dan de andere verdachten, daar hij juist als park wachter de taak had het andere per soneel te controleren. Een jaar gevan genisstraf luidde de eis. De verdediger, mr. Bondam, zeide, dat de misstappen van zijn cliënt voor een belangrijk deel op de verantwoor ding van de directie moesten worden geschoven. De directie wist, aldus ver dediger, dat verdachte door moeilijk heden in zijn gezin zijn werk steeds slechter deed en men had toch mogen verwachten, dat men hieraan op een of andere manier aandacht zou hebben besteed. „Als uw college met de door de offi cier gestelde eis zal meegaan, gaat het gezin van verdachte volkomen ten gronde", zo besloot pleiter, die de rechtbank adviseerde een gecombi neerde straf op te leggen. De enige van de dertien verdachten, die het ten laste gelegde ontkende, was de slager Seger L. uit Bakkum. De officier had hem ten laste gelegd, dat hij op verschillende tijdstippen van verdachte M. vlees had gekocht. De voormalige kok van „Duin en Bosch" sprak deze ontkenning volkomen tegen. Hij zou voor een bedrag van ongeveer zestig gulden aan vlees heb ben verkocht. „Maakt deze onder ede afgelegde verklaring geen indruk op u?" infor meerde de president. „Het is een verhaaltje", aldus ver dachte. Daar was gebleken, dat verdachte bij zijn grossier aanzienlijk meer vlees had gekocht in de periode dat M. in Alkmaarse Friezen hadden genoeglijke avond We zouden niet graag willen beweren, dat het blijspel „De Domkop" door Ludwig Fulda. in het Duits geschreven, door Jac. de Vos in het Nederlands be werkt en ten slotte door P. Dokter nog eens in het Fries overgebracht nu het stuk is, waarop het Friese toneel nu al jaren zit te wachten. Integendeel. In feite is het stuk verouderd in zijn opzet en ietwat onwaarschijnlijk in zijn intrigue. Het verraadt voorts, ondanks de drastische ingrepen, die het heeft ondergaan, nog steeds zijn Duitse afkomst in bepaalde scènes en opvattingen. Het eerste bedrijf verliep stug, alsof de spelers met hun houding nog niet recht raad wisten, maar in de volgen de bedrijven verkreeg men een goed tempo, dat men tot het einde wist vast te houden. Mevrouw Dokter maakte van me vrouw Skriemer het gebruikelijke hei- beiïge type; mej. S. Vegelin, als haar dochter, stond haar naar behoren bij. De heer F. de Jong was een zeer dich terlijke. overgevoelige Joost, zonder in uitersten te vervallen. Het schurken- trio Koijn Ingelhart en Willem en Gerben Bikkel (resp. J. G Zweijtser. P. Pijl en J. Faber) was uitstekend, waarbij Willem voor ons gevoel de beste papieren had. Het publiek heeft zich uitstekend geamuseerd en regisseur en spelers beloond met een langdurig anplaus (Van W De typering der figuren is hier en daar wat overtrokken in de richting van het caricaturale. Dat geldt met name voor de hoofdfiguur. Joost Hal- bertsma, die in zijn wereldvreemdheid bijna grotesk wordt voorgesteld. Het is zo erg met hem gesteld, dat hij zich door een stel gehaaide neven laat fles sen en dan nog blij is, dat hij hen een dienst kan bewijzen dat hij, rijk ge worden, bij een tante gaat inwonen die. hem aan haar dochter wil koppelen en dan niet begrijpt, dat ze hem op straat zet, wanneer hij zijn fortuin heeft weggegeven zonder er haar kind ook maar een cent van te laten meedelen. Gelukkig ontfermt zich ten slotte een rijke Amerikaanse over hem. Hij houdt van haar en zij weet, dat dollar- liefde bij hem niet voorhanden is. We hebben respect voor wat de regisseur, de heer R. Brouwer, en de leden van de toneelclub van het Selsklp Friso gisteravond in Het Gulden Vlies van dit stuk hebben ge maakt. De heer Brouwer heeft de caricaturale elementen behoorlijke af gezwakt en daardoor in feite het stuk een dienst bewezen. Onder ziin leidine werd voorts de toneelgroep een homo geen gezelschap zonder veel uitblin kers maar met een behoorlijk gemid deld peil. Bi'iarf'kaiwpioenschap tweede klasse cadre 38-2 G. WFISSELS IV DE FINALE Van 1316 Maart zal in café „De Post Hoorn" te Schagen de finale worden ver speeld voor het kampioenschap 2e klas •adre 382, waarin ook de Alkmaarse i teler G (Vessels zal uitkomen. De overige zeven deelnemers zijn: Bak ker (A'dam), Barzilay (R'dam). Heuts Kerkrarie), Hiemstra (Maastricht), Jansen .(Helmond), De Kleine (Zwolle) én Lank- hof te Hilversum. voorlopige hechtenis was gesteld, meende de officier dat, met de posi tieve verklaring van M-, de ten laste gelegde heling was bewezen. Mr. Meischke eiste een gevangenisstraf van acht maanden. De verdediger, mr. Berkhouwer, twijfelde aan de waarheidsliefde van getuige M. Iemand die verduistering heeft gepleegd, kan ook meineed ple gen. Het bewijs dat de officier distel- leert uit het feit dat ziin cliënt in de periode dat M. in voorarrest zat, meer vlees bij een grossier heeft gekocht, achtte verdediger ongerijmd, daar deze periode juist in de feestdagen van de maand December viel. Volgens de verklaring van een grossier in vlees was het vleesverbruik in de maand December altijd aanzienlijk hoger. Na dat het ver"oek van mr Berkhouwer verdachte L. uit voorlopige hechtenis te ontslaan was ingewilligd,, kwam de verdediger tot de conclusie, dat L. diende te worden vrijgesproken. Kleinere zaken Vervolgens verscheen een aantal verdachten in de rechtszaal, die op ge ringe schaal hadden geprofiteerd van de vrijgevigheid van vprdachte M. Johannes K (Bakkum); Johannes K. Castricum)Dirk V., Petrus de B., Jacobus le N., Leonardus V. en Johan van E., allen uit Bakkum, hoorden resp. vier maanden, vier maanden, een jaar en zes maanden, ƒ80.subs. 49 dagen, ƒ60.subs. 30 dagen en f 60.— subs. 30 dagen tegen zich eisen, al naar gelang de grote van hun mis stappen. Tegen Petrus L., die enige bussen verf had meegenomen, werd eveneens een boete van 60.subs. 30 daeen geëist. In al deze zaken zal de rechtbank op 4 Maart vonnis wijzen. Gisteravond werd in de Alkmaarse Overdekte het eerste diploma-afzwem- feest in 1952 gegeven en het is weer een volledig succes geworden. Voor het voorbereidende diploma slaagden 30 van de 32 candidaten. In zijn toe spraak bij het uitreiken van de behaal de diploma's wees de heer Van der Grient er zeer terecht op dat zij, die dit eerste deel met succes hebben af gelegd pas volledig veilig in het water zullen zijn, wanneer zij ook het B-diploma in hun zak hebben. Want eerst wanneer men met kleren en al in het water thuis is, is men in staat zichzelf te redden. Voor deze B-afde ling slaagden alle 13 candidaten. Voor het zwaarste, C-diploma, slaag den alle 4 jongelui, die zich aangemeld hadden, t-w. de 12-jarige Catharina Adolf, Thea van Dijk, oud 15 jaar en de jongens Kees Huybers en Gerard Langeberg, resp. 15 en 13 jaar. Tussen de bedrijven door gaven 16 meisjes uit de laagste klassen van de ULO-school o.l.v. mej. Cornelisse een zeer goede demonstratie figuurdrijven Heel terecht kregen allen na afioop een verrassing voor hun keurig werk. Ook de Alkm. Reddingsbrigade en D.A.W. gaven ieder op hun gebied een demonstratie om de geslaagden te tonen welke weg zij later kunnen kiezen: die van het meer sociale werk van een reddingsbrigade of die van de sportieve kant. het wedstrijdzwemmen. Tot slot memoreerde de heer Van der Grient, dat het enkele jaren ge leden nog zo was, dat de ouders de kinderen meenamen naar het zwem bad om ze te laten zwemmen. Dank zij het ver doorgevoerde schoolzwem men ziet men nu dikwijls het tegen gestelde: dat zoon of dochter dP ouders meetronen naar de zweminrichting. Hij wekte de geslaagden op in plaats van het papieren dioloma een tegel- diploma aan te schaffen, wat een meer blijvende herinnering zal vormen er, waarmee men tevens het Mr. Bieren- broodspotfonds steunt, dat o.a. de uit zending van Nederlandse zwemmers naar de Olympische Spelen mede helpt bekost'cep. Diereirtfoescheririing Ter beschikking zijn een bruine hond, type herdershond (staande oren), en een foxhond; deze is zeer actief en zeer ge schikt voor een boerderij (rattenvanger). Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat 1, Alkmaar. ZILVEREN JUBILEUM BIJ V. en D. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer N. P. C. Erkamp als chauffeur in dienst trad bij de firma V. en D. Ook deze figuur, die spe ciaal bekendheid geniet in de omlig gende gemeenten van Alkmaar, zal het ongetwijfeld niet aan belangstel ling ontbreken. In hun verslag aan de gemeenteraad zeggen B. en W. dat de mededeling van het bestuur van het Badhuis, als zou de exploitatie in de afgelopen ja ren met een dermate groot verlies heb ben gewerkt dat het nemen van een tweede hypotheek van f 2000 noodza kelijk werd, pertinent onjuistfis. Noch tans ontkennen B. ert W. niet dat in derdaad de genoemde hypotheek is ge sloten en in een uitvoerig schrijven Uitspraken Meervoudige Kamer De Alkmaarder Johannes N. werd gistermorgen door de Meervoudige Ka mer te Alkmaar veroordeeld tot een geldboete van f 300.subs. 30 dagen. N. had enkele maanden geleden een auto bestuurd, terwijl hij kort te voren enkele borrels had gedronken. Wegens verduistering in dienstbetrekking werd de Alkmaarder Johannes M. tot een ge vangenisstraf van zes maanden met af trek en zes maanden voorwaardelijk met drie proefjaren veroordeeld. Voor een zelfde feit werd de jeugdige Hen drik B. uit Heiloo tot twee jaar ge vangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis, veroordeeld. Jubileummcomité beraamt plannen Elfhonderd, zwakke kinderen hebben verladen jaar tevergeefs gewacht op een plaatsje in een vacantiehuis. Hun kans op enige weken extra goede ver zorging en een gezond buitenleven ging voorbij, omdat de tehuizen in Nederland propvol zaten. ^Als het Emma-kindertehuis maar weer opgebouwd was", verzuchtten de mensen van het Centraal Genootschap en dit bracht het hoofdbestuur op het idee bij het vijftig-jarig bestaan van de vereniging een jubileumcadeau te vragen in de vorm van een nieuw herstellingsoord te Wijk aan Zee. Een kwart millioen moet voor dit doel bij elkaar worden gebracht en Akmaar, dat op 7 Juni het jubileumcongres binnen zijn poorten krijgt, is van plan een belangrijk aandeel in deze som te leveren. Het plaatselijke jubileum comité heeft gisteravond de eerste voorbereidende besprekingen gevoerd voor een grootscheepse actie. Er werd gesproken over een rebus, oliebollen verkoop, huisbezoek en uit al die vdorstellen werd ten slotte een vast omlijnd plan gedistilleerd, waarvan de Twijfel aan herkomst van een rijwiel nE OFFICIER van Justitie bij de Meervoudige Kamer te Alkmaar eiste giste ren acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis tegen de 23-jarige Alkmaarder F. S„ die terecht stond ter zake van diefstal van twee dozen sigaren. S. pleegde die diefstal in de nacht van 26 op 27 Januari. Hij trapte de ruit van een aan de Nieuwesloot gevestigde sigarenwinkel in en deed een greep in de etalage. Weinige ogenblikken later werd hij echter reeds door de politie aangehouden. De officier van Justitie hield er bij het stellen van de eis rekening mee, dat het niet de eerste keer was dat S. gerechtelijk werd vervolgd. Ook is reeds een keer voorwaardelijke gevangenisstraf ten uitvoer gelegd. nE VERDEDIGER, mr Leesberg Jr belichtte speciaal de omstandig heden waaropder het misdrijf was ge pleegd. De jeugdige verdachte was destijds zonder werk geraakt en hem was de toegang tot het ouderlijk hui: door de vader ontzegd. Zonder een cent op zak was hij toen gaan zwer ven. Mr Leesberg was van mening, dal zijn cliënt goede reclasseringskansen heeft, mits hij onder stevige leiding komt te staan. De president, mr A. D van Regteren Altena, besloot hierna de zaak terug te wijzen naar de rechter commissaris voor een nader onderzoek Diefstal of heling Op 25 Mei van het vorige jaar deed de heer C. K. uit Alkmaar bij de poli tie aangifte van diefstal van zijn rij wiel, dat hij onbeheerd voor een huis aan de Bleekerskade had laten staan Een half jaar later vervoegde K. zich wederom bij de politie; toen echter om e zeggen dat hij zijn fiets had terug- revonden. Hij had zijn eigendom zien taan vóór een huis aan de Dr Scheep winstraat. De nieuwe eigenaar bleek de Alkmaarder F. G. te zijn, die giste ren, verdacht van diefstal, terecht moest staan. G. ontkende het hem ten laste ge- egde met grote stelligheid Hii ver klaarde de fiets eind Juni op de markt alhier te hebben gekocht var. ■en hem onbekende koonman van wit lij nog wel een signalement kon op geven. De man had hem gezegd, dat hl geregeld fietsen onkorht van emigran ten en G. had geen reden gehad daar aan te twijfelen. Ook de prijs 62,50) Tussen het gemeentebestuur van Heiloo enerzijds en de Stichting Badhuis van Het Witte Kruis en de vereniging Het Witte Kruis anderzijds, is een con flict ontstaan, dat door alle drie de partijen in alle openbaarheid wordt uitge vochten. De moeilijkheden zijn ontstaan door een verzoek van het bestuur van de stichting „Badhuis van Het Witte Kruis", om een subsidie voor het jaar 1952 ten bedrage van 1000,B. en W. hebben naar aanleiding daarvan een onder zoek naar de financiële toestand van het badhuis laten instellen. Het verslag van hun bevindingen en de conclusies die zij daar aan verbinden, zijn voor Het Witte Kruis aanleiding geweest in een uitgebreid schrijven stelling te nemen tegen de gemeente. Wij tekenen hierbij aan, dat de stichting badhuis los staat van Het Witte Kruis, maar wel de naam gemeen heeft. gaan zij na wat de aanleiding daartoe kan zijn geweest. Zij zetten uiteen dat het stichtingsbestuur in 1950 bleef zit ten met een nadelig exr>ioitatiecaldo van het indertijd gebouwde wijkge- bouw aan de Holleweg over 't tijdvak van 1 Juni 1948 tot en met 9 Augustus 1950. Zij herinneren in dit verband er aan, dat de gemeenteraad in 1950 be reid was het wijkgebouw over te ne men voor de totale som der bouwkos ten, onder uitdrukkelijk voorbehoud dat de gemeente op geen enkele wijze zou worden belast met het overblijvende te kort. Dit tekort is dus bij de Stichting Badhuis gebleven, zodat moeilijkheden niet konden uitblijven. Vast staat, dat de stichting met grote financiële moeilijkheden te kampen heeft, waardoor bijvoorbeeld de brand- stoffenrekening van f 455,98 onbetaald is gebleven. Tariefsverhoging B. en W. zijn van mening dat het te kort op de begroting voor 1952 ad f 1000.door een aantal correcties kan worden gereduceerd tot f 208.Dit tekort kan wellicht worden opgevangen door een kleine tariefsverhoging, waar in B. en W. geen bezwaar zien. Het college is van mening dat de vereni ging „Het Witte Kruis", die in 1930 de stichting Badhuis in het leven heeft ge roepen, uit dien hoofde zekere verant woordelijkheid draagt. Door wrijving tussen het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis werd het wijkgebouw destijds gesticht door een neutrale derde, de Stichting Badhuis van Het Witte Kruis. Dit gaf het Witte Kruis het recht deze stichting met het gehele tekort te laten zitten, hoewel dit recht in de ogen van B. en W. niet moreel kan worden ge vonden. Zij zijn van mening, dat laatst genoemde kruisvereniging de stichting de helpende hand moet' bieden Zij zijn van" mening dat deze vereni ging ten onrechte probeert zoveel mo lk voordeel uit het badhuis te trek ken, ten koste van de subsidiërende ge meente. B. en W. stellen dan ook voor de gevraagde subsidie af te wijzen. Erger dan de kwaal Het bestuur van de stichting Badhuis heeft hier op geantwoord, dat het kas tekort is ontstaan door de ongunstige exploitatie. Het bevreemdt het bestuur, dat B. en W. Je post „onderhoud ge bouwen" van f 200 hebben verlaagd tot f 50, terwijl er al jaren lang veel te weinig aan het badhuis is gedaan en de installatie noodzakelijk moet worden verbeterd. Zeer bedenkelijk achten zij het, dat de vergoeding van de bad meester is teruggebracht van f 15 tot f 10 per week. Hij zal dan 33 cent per uur verdienen. Als de tarieven verhoogd worden, zullen de huidige bezoekers zeker naar Alkmaar gaan, waar het tarief toch al lager is. Het middel is dus erger dan de kwaal. Mocht de subsidie niet wor den verleend, aldus de stichting, dan blijft ons niets anders over dan het badhuis te sluiten en het gebouw te verkopen. De heer A. C. de Koster heeft naar aan leiding van het geschil tussen B. en W. en de stichting een onderzoek ingesteld naar de financiële achtergrond van de ze kwestie, waarbij hij tot de conclusie komt dat de berekening welke het col lege geeft, niet overeenkomt met de werkelijkheid. Het Witte Kruis Ook het bestuur van Het Witte Kruis heeft van zich doen horen en het col lege in een uitvoerig schrijven van re pliek gediend. Het ontkent met stellig- heiu, dat Het Witte Kruis de „Stichting Badhuis van Het Witte Kruis" in het leven heeft geroepen. De stchting maakt ook geen deel uit van deze kruisver eniging. Wel heeft de vereniging me dewerking toegezegd. Alle financiële verantwoording heef', zij echter afge wezen. Zij deed dit m 't het oog op de hoge kosten en deze zienswijze is juist gebleken. Toen de gemeente het wijk gebouw van de stichting Badhuis over nam, was het vanzelfsprekend dat ook de schulden moesten worden voldaan. De stichting Badhuis moest toen een hypotheek oonemen. Het bestuur van de vereniging Het Witte Kruis protes teert tegen de bewering als zou de ver- enigin" financieel voedsel uit het bad huis willen trekken; zii had daar trou wens geen behoef e aan. Mevrouw Van der W., die gister avond om 8 uur. met haar man van de Omval naar de stad fietste, is aan het begin van de Nieuwe Schermerweg door een Naco-bus aangereden, toen zij de weg overstak zonder op het haar van achteren naderende verkeer te letten. De chauffeur van de bus, de heer Van der D., slaagde er niet in de wielrijdster te ontwijken. Zij kwam met een smak op het wegdek terecht en werd met een hoofdwonde naar het Centraal Zie kenhuis overgebracht, vanwaar zij, na verbonden te zijn, naar huis kon terug keren. jaarvergadering Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Gistermiddag kwam de afdeling Alk maar van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen in de kleine zaal van de Harmonie in algemene vergade ring bijeen. In de bestuursvacatures, welke ontstonden door het feit dat de aftredende dames Roos en Schildknecht niet herkiesbaar waren, werden de da mes KeyserLienesch en Degenaar Vis benoemd. Tot slot van deze verga dering, welke een vlot verloop had, gaf mevrouw Dekker een demonstratie met huishoudelijke artikelen, welke door het instituut waren goedgekeurd. Dit instituut, waaraan verscheidene inge nieurs medewerken, stelt zich tot taak huishoudelijke gebruiksvoorwerpen als koffiemolens, rauwkostmolens, gas- ovens e.d., op hun deugdelijkheid te onderzoeken. Het laat zich begrijpen, dat de vergadering voor deze demon stratie zeer veel belangstelling toonde. uitvoering zal afhangen van de toe stemming van de desbetreffende autoriteiten. Van iedere 500, die wordt ingeza meld, komt ƒ400.ten goede aan het nieuwe tehuis in Wijk aan Zee en 100 aan een Alkmaars kind, dat voor dit bedrag zeven weken kan genieten van de frisse sfeer en, niet te ver geten, de beste kost in een van de vacantie-oorden. De elfhonderd bleek neusjes rekenen dit jaar op een plaatsje en met dat beeld voor ogen zullen de comité-leden zich enthousiast aan hun vrijwillige taak gaan wijden, in de hoop,- dat de Alkmaarse burgerij straks hun moeite zal belonen. Kampioenswedstrijden Alkmaarse Kegelbond Vanaf Zaterdag begint de Alkmaarse Kegelbond weer aan een programma voor de kampioenswedstrijden, waar aan bovendien de wedstrijden om de Johan Diepen-wisselprijzen zijn verbon den. Het gegooide hout in de kam pioenswedstrijden geldt tevens voor de Johan Diepen-wisselprijzen. De elub- kampioensehapswedstrijden vangen aan op Zondag 24 Februari, evenals de vrije baanwedstrijd. De prijsuitreiking vindt plaats op Zondag 9 Maart in de kleine zaal van de Harmonie. had hem niet bijzonder laag geleken. Hij had de fiets wat opgeknapt, zonder het uiterlijk te veranderen, waarna hij er mee was gaan rijden. De officier van Justitie zei, toch te geloven dat G. het rijwiel had gesto len. Als dit niet kan worden bewezen, zal de man toch gestraft moeten wor den wegens schuldheling. Uit een ar rest van de Hoge Raad blijkt namelijk, dat iemand, die in het bezit is van ge stolen goed, moet kunnen aantonen van wie hij dat heeft betrokken. Als hij dat niet kan, wordt aangenomen dat hij het zelf heeft „verdonkere maand". De officier eiste zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr W. C. A. Buors, was van mening dat vrijspraak zou moeten volgen, daar er geen enkel be wijs was dat G. de dief van het rijwiel is. Het is eerder zeer waarschijnlijk dat hij dat niet is. Verdachte kwam einde Juni pas met het rijwiel thuis, hetgeen door de echtgenote werd bevestigd zonder dat zij ruggespraak hadden kunnen houden. Als verdachte de fiets wel had gestolen, zou het toch heel vreemd zijn dat hij, zonder iets aan het ipzichtige rijwiel te veranderen, ei mee door de stad was gaan rijden Ook schu'dheling achtte pleiter nie< bewezen. Als G. de fiets op een open hare markt kocht, mocht hij aannemer iat hij geen gestolen waar kocht. Al: •edere koper op de markt steeds eer ■nderzoek moet instellen naar de her ;omst van hetgeen hij betrekt, kan men de markt wel afschaffen. Mr A. D van Regteren Altena sloo: hierna het onderzoek en bepaalde de uitspraak op 4 Maart. Een jaar gevangenisstraf zonder aftrek van preventieve hechtenis eiste de officier bij de Meervoudige Kamer te Alkmaar, mr. J. c. V. Meischke tegen de Amster dammer F. O., wie diefstal van een dames mantel, een paar nylons en enkele shawls ten laste was gelegd. O. ontkende iedere aantijging, doch zijn verweer klonk zó zwak, dat de officier er door in de lach schoot. O. werd in de nacht van de 31e Januari bij de pont te Hembrug door de politie aangehouden, waarbij werd geconstateerd dat hij verschillende textielgoederen bij zich had die waren gestolen uit een huis te Heiloo. O. ontkende zich aan deze diefstal te hebben schuldig gemaakt. Hij zou de goederen te Uitgeest langs de kant van de weg hebben gevonden, waarna hij ze had meegenomen om ze bij de Am sterdamse politie aan te geven. O. zou i'e avond zelfs niet m Heiloo zijn ge weest. Hij was naar het huis van zijn u-oer in Castricum gefietst, doch hij had iaar niemand gesproken, ook onderweg niet. Mr. Meischke kwalificeerde het verhaal 'an O. als zeer ongeloofwaardig. Mede ^mdat de man reeds acht veroordelingen achter de rug heeft, eiste de officier één aar gev.-ngen*«straf zonder aftrek van revent-ef. De toekan»s n "erdediger, nr. Bondam, ze'de niets aan de woor- ien van verdachte te hebben toe te oegen. Uitspraak op 4 Maart.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2