Franse Nationale Vergadering vóór een buropees leger r Pim. Pain en Pom in Zwitserland In de greep van de woestijn -n Eerste Kamer wierp zich op de begroting 1952 GRIEPH0EST ABDIJSIROOP JIMMY BROWN AL AUTORENNER van veeriig siemmen in 'n mum van tijd - van Uw baard bevrijd Nieuwe voorstellen van Perzische regering Regering-Faure kreeg meerderheid Krachtige Franse actie in Indo-China V'i hoort Ui htm! Duitse Protestanten verzetten zich niet tegen de herbewapening Het Radioprogramma Peron neemt drastische maatregelen Plan Schuman aanvaard ma HOUTENS CACAO iwimisansmin de zuinigste 'm-tm thans 45 et» per 100 gram Interpellatie-Gerretson werd afgewezen Inwoner van Wassenaar vervalste reischeques Dokkumer meisjes in het gelijk gesteld 75. Samen met meneer Giebel klom Jimmy Brown weer in de cockpit van de trouwe Meteoor. Zij staken hun hoofden door de grote krans en reden nog éénmaal langs het gehele parcours, waar duizenden en duizenden mensen waren blijven wachten op dit grote ogenblik. Overal wierpen de mensen hun hoeden in de lucht en waar Jimmy en meneer Giebel maar keken, overal zagen zij lachende en blijmoedige ge zichten. „Je hebt voorgoed je naam als coureur gemaakt, Jimmy", zei meneer Giebel. „Overal ter wereld zullen ze je met open armen ontvangen en je zult zelf je gage kunnen bepalen. Je zult morgen het een en ander over je zelf in de kranten kunnen lezen. Ik hoop maar, dat de glorie je niet naar het hoofd zal stijgen". Jimmy keek meneer Giebel even aan: „Wees daar maar niet bang voor", zei hij ernstig. „Daar is weinig kans op, want na deze race zal ik nóóit meer aan een auto mobielwedstrijd deelnemen". Meneer Giebel keek Jimmy met grote ogen aan. „Wat ga je me nou vertellen", zei hij geschrokken. „Laat je nou zo'n beste broodwinning zo maar in de steek en mij daarbij?" ,,'t Spijt me voor u meneer Giebel", antwoordde Jimmy, „maar ik heb schoon genoeg van dat autoracen. Ik heb nu gezien welke praktijken daarbij worden toe gepast. 't Hangt van bedrog en intri ges aan elkaar". r»E Franse Nationale Vergadering heeft zich Dinsdag met 327 tegen 287 stem- men accoord verklaard met het principe van een Europees leger en de daar mee gepaard gaande herbewapening van West-Duitsland. De regering-Faure heeft deze meerderheid met zeer grote moeite verkregen. Tot twee maal toe werd de stemming uitgesteld om de steun van de socialisten te verkrijgen die aanvankelijk dreigden tegen te stemmen. De uitslag betekent echter niet, dat de regering op een meerderheid kan rekenen, wanneer het plan voor een Europees leger in zijn definitieve vorm aan de Nationale Vergadering zal worden voor gelegd. HE meeste tegenstemmers waren com- munisten en Gaullisten. Voorts stem den ongeveer twintig socialisten, enige radicalen, en enige gematigd-conserva tieven tegen, onder wie de oud-minis ter van defensie Moch en de oud-minis ter van arbeid Mayer. De socialisten hebben zeer nadrukkelijk medegedeeld, dat hun steun aan de regering nog al lerminst inhoudt, dat zij ook bij de stemming over de ratificatie van het plan aan de zijde van de regering zullen staan. De partijleider Guy Mollet ver klaarde: „Wij zijn voorstanders van een Europees leger, maar niet in de vorm, waarin dat door de deskundigen is uitgewerkt". De aanbevelingen, op gesomd in de resolutie van de regering, wenste Mollet te zien beschouwd als de Franse voorwaarden voor deelneming aan een Europese'defensiegemeenschap. De geringe meerderheid van de re gering wordt beschouwd als een aan wijzing voor de verdeeldheid der ver gadering op het stuk van de Duitse herbewapening. De condities, welke de Westduitse Bondsdag kortelings heeft gesteld, hebben de oppositie in Frank rijk tegen het plan nog doen toenemen. Dat de socialisten het regeringsvoorstel hebben aanvaard, vloeit aan de ene kant voort uit de overweging, dat een re geringscrisis vlak voor het begin van de NAVO-conferentie in Lissabon ramp zalige gevolgen zou hebben, aan de an dere kant uit de verwachting, dat af wijzing van het plan door Frankrijk zou leiden tot de vorming van een on afhankelijk Duits leger en tot beperking van de Amerikaanse hulp aan Europa. Scheert U zich) eens met de' Braun shaver. Dan bemerkt U direct wat „elas tisch scheerblad" zeggen wil. Snel ler scheert hij door het grote werkzame opper vlak, en intenser door het 0,05 mm. dunneN scheerblad. Vraag Uw handelaar in zage van enthousiaste ge- bruikersverklaringen en vrijblijvende demonstratie Imp. C. V. Hapé, Nwe Horengracht 11, A'dam. Tel- 48882 (Advertentie, Ing. Med.) De Perzische regering heeft nieuwe voorstellen geformuleerd, welke giste ren aan de gedelegeerden van de We reldbank zijn voorgelegd. Men meent te weten, dat deze tegen-voorstellen hoewel zij enige modificaties op die van de bank bevatten, een nieuwe po sitieve bestudering van de toestand zullen veroorloven. Twee leden van de delegatie van de internationale bank zullen nog enkele dagen in Teheran blijven. Garner en Prudhomme zouden evenwel hedenochtend naar Karatsji vertrekken. I)E directeur-generaal van het Franse persbureau AFP, Maurice Nègre, is op bevel van de Franse minister van voorlichting uit zijn functie ontheven. Hjj wordt verantwoordelijk gesteld voor het bericht van het bureau uit Londen, volgens hetwelk Amerika en Engeland zich bereid zouden hebben verklaard Jot een garantie voor het Europese le ger. Dit is later vai Amerikaanse zijde tegengesproken. Het bericht heeft in de Nationale Vergadering groot tumult veroorzaakt. Binnen twee jaar weer een sterke Japanse luchtmacht De Japanse regering zal aan het be gin van de volgende maand bij de Rijksdag wetsontwerpen indienen voor de productie van vliegtuigen en mili taire uitrusting. Hierdoor zou Japan in staat zijn binnen twee jaar een krach tige luchtmacht op te bouwen. Ongeveer drieduizend soldaten van de Vietminh, die in groepen de Tonkin- delta waren binnengedrongen, zijn thans geheel op de vlucht geslagen voor twee sterke Franse gemobiliseerde colonnes, die zich in de richting van het bolwerk der opstandelingen ten zuidoosten van Hanoi bewegen. De rebellen lieten meer dan honderd doden achter. Voorts hebben de Fransen elders een krachtig tegenoffensief ingezet tegen Vietminh- keurtroepen, die hierbij driehonderd do den verloren. .7 Bi \'J j mmmmm :{f ASPIRtN- ISVdUjöil .egypfe _HET:: BAYERKRUS, HET. SYMBOÓéVAN-yÈRTROUWEN (Advertentie, Ing. Med.) Niemoeller wensi bespreking op Synode Leidende theologen en leken in de Evangelische Kerk in de Bondsrepu bliek staan op het standpunt, dat het Duitse volk nimmer meer de wapenen zal mogen opnemen ter herovering van de oude Duitse machtspositie. Het Duitse volk moet met alle kracht de vrede dienen. Dat houdt echter geen onbeperkte bereidheid tot weerloos heid in. Aldus een memorandum, dat aan de Raad van de Evangelische kerk in Duitsland is toegezonden en dat o.m. de handtekeningen van de protestantse bisschoppen in WestDuitsland draagt. Men meent, dat een verbod voor chris tenen, om voor een Duitse verdedigings- bijdrage te stemmen, niet op de christe lijke geboden is gebaseerd. De kerk kan niet uitmaken, of de liefde voor de broeders in het Oosten goed- of afkeu ring van de verdedigingsbijdrage in houdt. Eenheid van Duitsland zonder vrijheid voor deze broeders zou echter niet de vervulling, doch de vernietiging van hun hoop meebrengen. Dr Niemoeller heeft de bijeenroeping van de synode der Duitse Evangelische kerk gevraagd. Dr Dibelius, de bisschop van Berlijn, heeft hierop nog niet ge antwoord. Verwacht wordt, dat Nie moeller de kwestie van de herbewape ning ter sprake zal brengen. DONDERDAG 21 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. - 7.00 Nieuws. 7.15 Grai^i.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.35 Vragen- I.eantwoording. 10.50 Voor de kleuters. II.00 Radioscoop. 11.45 „De zin van het Carnavalsfeest". 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Gram.muziek. 13.55 „U kunt het geloven of niet". 14.00 Gram.muziek. 14.15 „Nationale vraagstukken". 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Hersengymnastiek. 16.25 Dansmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.50 Regeringsuitzending: Jeugduitzen ding: Mevr. M. van Lith—Van Schreven: „Het verhaal van Sumardja". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Metropole- Orkest. 18.55 Voor de kinderen.. 19.00 Ge sproken brief uit Londen. 19.05 Avro- ailerlei. 19.10 „Tien jaar geleden bij de slag in de Java-zee", causerie. 19.20 Zang, orgel en piano. 19.40 Het Ronde Tafel- Parlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroep orkest en solisten. 21.15 „De Slag", hoor spel. 22.30 Amusementsmuziek. 23.00 Nieuws. 12.15 Sportactualiteiten. 23.30 24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 289 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24,00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.40 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw.9.40 School radio. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Promenade-or kest en soliste. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Cello-recital. 15.35 Gram.muziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano-duo. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge mengd koor. 18.35 Gram.muziek. 18.40 Op de Stelling. 18.50 Gram.muziek. 19.05 Le vensvragen van allerlei aard en een pasto raal antwoord. 19.20 Salonorkest. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. Peron, de president van Argentinië, heeft in een radiorede drastische be perkingen a.mgekondigd, noodzakelijk geworden door de economische moei lijkheden welke zich momenteel in het land voordoen. Onder meer worden ingevoerd een nationale loonstop, con trole op immigratie en toezicht op de vestiging van nieuwe industrieën. In hotels komen twee vleesloze dagen per week. Dén dag per week mag !n het geheel niet worden geslacht, op een tweede uitsluitend voor export. Het verbruik door de burgerij zal zeer worden beperkt. Gestreefd zal worden naar uitbreiding van de veestapel en naar een grotere productie van steen kolen en andere delfstoffen. ERNSTIGE MOND- EN KLAUWZEER IN OOSTENRIJK In de atgelopen drie dagen zijn in Oostenrijk 53 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer geregistreerd. Het aantal besmette boerderijen bedraagt op het ogenblik 1.193 en het aantal be smette koeien ongeveer 15.000. 74. Zwijgend zetten de dappere man nen de tocht voort. Niemand had zin om te praten over de Boze Beer, maar toch was iedereen in zijn gedachten met hem bezig. Ook meneer Waffl en de ski-leraar van het hotel. „Hoe denk je, dat we hem het beste kunnen over vallen" vroeg Waffl zachtjes, toen zij bezig waren de Berenpiek te beklim men. „Ik heb gehoord dat hij tien man te sterk af is. We zullen hem dus bij verrassing moeten overrompelen". De ski-leraar knikte. „Ja het beste is om zijn hol te omsingelen en dan moeten we allen als één man aanvallen" „Oh oh, dat arme vrouwtje", zuchtte meneer Waffi. „Wat zal zij schrikken als zij ons allemaal zo binnen ziet vallen. Zij is natuurlijk ook al gevangen en gebon den door die woesteling". „Ja maar stel je eens voor, hoe blij zij zal zijn, dat wij gekomen zijn om haar te bevrij den. Zij heeft natuurlijk niet gewe ten, hoe een woesteling die beer waj; anders was zij er nooit heengegaan". Weinig konden zij vermoeden, dat net „arme vrouwtje" op dat ogenblik sa men met de Boze Beer het hoogste lied zong. Maar plotseling stond de ski leraar met een ruk stil. „Luister eent, wat hoor ik daar? Gezang!" Geschrok ken keek meneer Waffl zijn vriend aan. „Wat?" „Stil luister! riep de ski leraar weer. Nu hoorde meneer Waffl het ook. Een luid en vrolijk gejodel weerkaatste in de bergen! De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag inzake de Europese ge meenschap voor kolen en staal het plan-Schuman met 36 tegen 2 stem men aangenomen. Slechts de commu nisten stemden tegen. Na het Plan-Schuman te hebben af gehandeld, begon de Eerste Kamer gistermiddag met de algemene politie ke beschouwingen over de rijksbegro ting 1952. Prof. Anema (A.R.) achtte weinig reden tot optimisme aanwezig en vroeg bijzondere aandacht voor de werkloosheid en het woningtekort. Hij drong aan op een belangrijke verho ging van het lage huurprijsniveau. Hij verklaarde zich voorts een principieel tegenstander van de „derde macht", hoewel hJ; toegaf, dat de huidige sa menwerking tussen de kleine fracties ook onbevredigend is. Prof. Molenaar (VVD) betuigde zijn ongenoegen over het beleid van de minister van financiën, die hij verant woordelijk stelde voor de trage gang bij de woningbouw. Mr. Kolff (CHU) achtte bezuiniging op de defensieuitgaven onjuist. Voorts uitte hij zijn beduchtheid voor de steeds toenemende staatsbemoeienis. Zijn gunstige opinie over de derde macht was naar hij zei in strijd met het besluit van de algemene vergade ring der CHU. Ten slotte verweet hij de regering een te slappe houding bij de incidenten rond de aangehouden schepen in Indonesië en achtte het gevaarlijk de beslissing over de toe komstige status van Nieuw Guinea over te laten aan het Internationale Gerechtshof. De vergadering werd hierna geschorst. De avondvergadering In de avondvergadering uitte de heer v. d. Kieft (Arb.) eveneens zijn -4' -•••* isiir. fa.» -: -• 'j.V-C (Advertentie, Ing. Med.) 39) Na dit commentaar keerde hij tot zijn werk terug, terwijl zyn meester door het zand voortraasde, inderdaad alsof een djinn hem op de hielen zat, zoals Ali veronderstelde. Door deze speciale poort uit te gaan, vermeed hij de kleurige volle straten van de stad en was hij bijna onmiddellijk in de woestijn. --u, „ei uy ou.v - volk hield, hij had er vandaag geen zin in hen te zien of te spreken en dat zou onvermijdelijk zijn geweest wan neer hy door de drukke hoofdstraten was gereden. Nooit ging hy daarlangs zonder dat iemand zijn advies over het een of ander vroeg, of het nu be langrijk was of niet, want men wist dat dat nooit werd geweigerd; zonder dat hij iets moest bewonderen dat juist was afgekomen, of zonder een kop dikke zoete koffie of een nieuw soort gebak te gebruiken. Amids ogen kregen bij die gedachte een zachtere uitdrukking en zijn grimmige mono ontspande zich. Dat waren allemaal bewijzen van de waardering die men voor hem had en waarop hij zeer was gesteld. Slechts vandaag verlangde hij naar eenzaamheid en snakte hij naar de vrede en rust die de uitgestrekte woestijn met haar grote lege stilte hem kon schenken. Na een poosje hield hij Hassan in en zette hij zijn rit gematig der voort. De hemel was diep, intens blauw, het zand haast oranje in de koperen hitte, ginder aan de horizon wees een kleine palmgroep, die zich slank en uitnodigend tegen de lucht aftekende, op een oase. Maar Amid staarde met nietsziende ogen voor zich door: MARJORIE VERNON uit: in gedachten zag hy voortdurend 't blanke gezichtje van een meisje, dat rose-uitdragend was geweest, maar wit in zoete o\ergave. Hy fronste zijn wenkbrauwen en dreef zijn paard weer aan, alsof snelle beweging hem van zijn verwarrende gedachten kon bevrijden. Waarom had hy zich de avond tevo ren zo gedragen en daarmee bewezen dat hij een barbaar was, een onbe schaafde woesteling? Hij had gedacht dat hij zo sterk was, zo volkomen meester van zichzelf en toen had zijn zelfbeheersing hem begeven en hem voor eeuwig in haar gedachten gebrandmerkt als een „Arabische schoft". Hij zette zijn tanden als in pyn op elkaar, terwijl hij zich die woorden herinnerde. Het was waar dat zijzelf ze niet had gebruikt, maar zonder twijfel was ze het er mee eens en per slot van rekening had ze hem andere woorden naar het hoofd geslingerd. Nou, misschien kon ze niet slechter over hem denken dan ze al vóór zijn wangedrag van de vorige avond had gedaan. Maar in strijd met de bittere gedachte dat hij op deze wijze de slechte indruk die ze van hem had, had bevestigd, was een verborgen vreugde, een bedwel mend gevoel van triomf wanneer hij dacht aan het ogenblik waarop haar soepele slanke lichaam weerloos in zijn armen had gelegen en haar vochtige lippen zijn vurige kussen hadden beant woord Gedurende een zalig ogenblik was ze de zijne geweest, volkomen be reid en gewillig om te doen wat hy wilde en hij had haar slechts van zich afgeworpen! „Idioot!" mompelde hij woest. „Waarom heb je jezelf voor de gek gehouden?" Hij ging over in de bloem rijke taal van het Oosten, zoals hij altijd deed wanneer hij een conflict doormaakte. Hij schudde zijn hoofd en sprak: „Ze is niet voor jou, ben Hasrif. Ze heeft de Engelsman lief, hoe on waardig hij ook moge zijn, en haar overgave van gisteravond had niets te betekenen. En zelfs al ware dat niet zo, dan zou er nog een onoverbrugbare kloof tussen jullie zijn en je zou er goed aan dat te bedenken". Hij moest weer aan haar zachte war me lippen denken, aan haar jonge schoonheid die hij aan zijn hart had gedrukt, en er blonk een triomfantelijk lichtje in zijn ogen. „Maar ik zou haar kunnen veroveren en haar voor altijd tot de mijne maken, kloven of geen kloven! Voor de kracht van mijn liefde zouden die moeten wij ken!" Even plotseling als het licht in Amid's ogen was verschenen doofde het weer, zijn blik werd somber en wanhopig en de brede schouders bogen zich. „Die vent Cromer is haar niet waard, maar ze zou gelukkiger met hem zijn daarginds in het land van haar ge boorte. Verlangt ze daar niet reeds naar? Hoe zou ze hier gelukkig kun nen zijn, ver van haar natuurlijke om geving en haar eigen volk? Ze zou zijn als een gekooide vogel, die zijn vleugels met steeds groter wordende wanhoop en wrok tegen de tralies te pletter slaat". Ben Hasrif zuchtte diep, en in die zucht was alle pijn van afstand-doen besloten. Hij kon hij mocht dit niet doen. „Heb ik niet gezegd dat ik geen vrouwen in mijn leven kan gebruiken?" vroeg hy zich af. „Ik ben verbonden aan El AraiSh, voor nu tot in eeuwigheid en het is een feit, dat niemand twee meesteressen kan dienen. Zou ik in haar blanke armen mijn plichten niet verge ten? Heb ik hedenmorgen niet reeds vergeten dat ik vandaag El Shura zou bezoeken et juffrouw Frask" Nu moet het tot morgen wachten". Hij fronste zijn wenkbrauwen op nieuw en beet met zijn sterke witte tanden op zijn onderlip. Sinds de komst van het Engelse gezelschap waren zijn gedachten verward, zijn gemoedsrust verstoord en zijn aandacht voor het eerst van zijn leven van zijn volk en zijn stad afgeleid geweest. „Ik moet ze wegsturen". Dit besluit woog hem zwaar. „Hun misdaad is niet zo groot geweest dat dat hun levens lange gevangenschap rechtvaardigt. Ei genlijk is er geen enkel steekhoudend argument om hen nog langer vast te houdende schrijfster zal mijn wen sen respecteren en haar mond houden, maar Cromer dat weet ik niet. Die is in staat uit wraak te kletsen. Toch kan ik hem hier niet houden en de beide vrouwen laten gaan; bovendien zou Mara (hij sprak haar naam zachtjes, als was het een liefkozing, uit), niet geluk kig zijn als hij niet bij haar was. Hij moet door angst tot stilzwijgen worden gedwongen, voordat hij El Araish ver laat dat moet niet moeilijk zijn". Hij liet een kort verachtelijk lachje horen toen hij dacht aan het droeve figuur dat Croner de nacht van hun gevangenneming had geslagen. Hij was bang geweest om zich te verzetten, uit angst dat de volgelingen van Amid hem wat zouden doen; de vrouwen hadden vrij wat meer durf en initia- i tief getoond dan hij. „Een lafaard". Ben Hasrifs lippen krulden zich verachtelijk. „Ik ver trouw hem niet verder dan de lengtf van mijn schaduw...." (Wordt vervolgd) ongerustheid over de stijgende werk loosheid en het wankelmoedige beleid t.o.v. de woningbouw. Veel aandacht besteedde spreker aan „de rol van het Kamerlid Gerretson (CHU) in fascis tische bewegingen" en herinnerde hierbij aan de door hem tijdens de be zettingstijd in de N.R.C. gepubliceer de artikelen. De heer Gerretson be vond zich tijdens deze persoonlijke aanval niet in de Kamer. Zowel de heer v. d. Kieft als de heer Kropman (KVP) zouden graag willen weten, of het toetreden van prof. Gerretson tot de CHU een koersverandering van deze partij betekent. Mr. Kropman nam aan dat de VVD voorstandster is van een kabinet op brede basis, doch achtte een duidelijker houding van mr. Oud onmisbaar. De heer Schalker (CPN) was van oordeel, dat alleen een vermindering van de bewapening de werkloosheid en het woningtekort zal kunnen ver lichten. Op voorstel van de voorzitter, mr. Jonkman, heeft de Eerste Kamer gis termiddag besloten afwijzend te be slissen op het verzoek van het Kamer lid prof. Gerretson (CHU) om de rege ring vragen te mogen stellen over de Nieuw-Guinea-politiek. Prof. Gerret son ging er mee accoord, dat vragen over dit onderwerp gesteld kunnen worden bij de algemene politieke be schouwingen. De politie te Wassenaar heeft 'n zekere C. A. C. de H. aangehouden op verden king, dat hij vijfhonderd reis-cheques van twintig dollar en tweehonderd blanco cheques op naam van een be staande bank in Wish'ngton heeft ver valst en ten dele uitgegeven. De man had van de cheques cliché*» laten maken en daarna de valse papie ren laten drukken bij twee drukkerijen een in Den Haag en een in Wassenaar. De H vroeg er Nederlandse valuta voor Vermoedelijk heeft hij er nog weinig kwaad mee kunnen doen. Onderzocht wordt, of de H ook nog andere misdrij ven heeft gepleegd. De drie Dokkumer meisjes, die er bezwaar tegen hadden, om hun conter- feitsel alom in den lande tegen te ko men, krijgen hun zin. De foto's, die van hen werden gemaakt, toen zij in badcostuum aan het Scheveningse strand vertoefden, zullen met de nega tieven moeten worden vernietigd. De uitgever van deze prentbriefkaarten zal bovendien vijftig gulden boete moeten betalen. Dat was de beslissing van de Amsterdamse rechtbank, die gisteren in hoger beroep uitspraak deed. De kantonrechter -ad de uitgever tot f 10 boete veroordeeld. Wacht niet tot Uw griep- hoest tot een bronchitis is verergerd. Verdrijf, mèt het slijm, dat in Uw lucht wegen vastzit, de ziekte kiemen die Uw ademha lingsorganen bedreigen. Neem onmiddellijk voor Uzelf en Uw kinderen: AKKER'S Werelds beste hoestsiroop - (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6