Pam en Pom in Zwitserland SPORT BRANDwonden^: Engelands herbewapening zal worden vertraagd JEUK Het drama van de „Fort Mercer" Minister Subardjo is afgetreden In de greep van de woestijn KL00STERBMSE „Richter" Heeft bekend Vechtpartij tijdens ijshockey-wedstrijd Button werd Olympisch kampioen kunstrijden VICE-VOORZITTER KNVB OVERLEDEN Landbouw-conferentie op 25 Maart te Parijs GARNER IN LONDEN Aartssmokkelaar na wilde jacht gegrepen Geheime luchtbasis der V.S. in Noordpoolgebied BONDSDAGLID: Troepenconcentraties aanChin.-Birmese grens? NIEUWE ARRESTATIES IN ZWEDEN "N Verdrag tussen Amerika en Equador Kwestie-Tunis in studie Geen atoomexplosie in Argentinië? Herziening omzetbelasting in Engeland voorgesteld Het Radioprogramma VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952 Gebrek aan arbeiders de grooisie hindernis Het Britse herbewapeningsprogramma dat oorspronkelijk voor drie jaar was gedacht, moet naar het oordeel van de regering over een langere periode wor den uitgesmeerd. Het voor 19521953 vastgestelde bedrag van 1.5 milliard pond sterling moet, rekening houdende met Amerikaanse hulp, worden ver laagd tot 1.377 milllioen pond. Daardoor wordt onmiddellijk een verlichting van de metaalverwerkende industrie ver kregen, welke tweevijfde van de Britse export produceert. De Labourregering heeft indertijd vastgesteld, dat het 4.7 milliard pond vragende program in drie jaar zou kun nen worden uitgevoerd, indien de ar beidskrachten, de grondstoffen, de ma chines en de andere industriële capa citeit beschikbaar zouden blijven. Dat is nu niet het geval gebleken. De eco- De gearresteerde Bondsdagafgevaar digde „Dr. Franz Richter" heeft tegen over de officier van justitie te Bonn een volledige bekentenis afgelegd. „Richter", die in werkelijkheid Fritz Rosier heet en onder het „Hitier- regiem „Gauhauptstellenleiter" in Saksen was is Woensdag in het Bonds daggebouw aangehouden. Dr. Frans Richter alias Fritz Rosier. De Bondsdag zal Rosier in rechten aanspreken voor de gelden, die hij de afgelopen- 2Va jaar onder valse voor wendsels als parlementslid heeft ont vangen. Dit bedrag wordt op 25.000 a 30.000 mark geschat. Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tol diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) Olympische winierspelen We kunnen het er wel over eens zijn dat ijshockey geen sport is voor kost schoolmeisjes of ouden van dagen. In tegendeel, het is een uitermate harde sport, waarbij het meer dan eens ge beurt dat de gemoederen verhit raken. Zo ook tijdens de wedstrijd tussen Zwitserland en de Ver. Staten, nota bene gespeeld in het kader van de Olympische Winterspelen. De Amerikaanse back Czernota was oorzaak dat een complete vechtpartij ontstond. Een en ander wordt op het ogenblik in I.O.C. kringen druk bespro ken en hier en daar duiken al weer stemmen op om ijshockey in de toe komst van het programma van de Olym pische Winterspelen te schrappen. Olympisch kampioen kunstrijden heren is geworden de Amerikaan But ton. Hij behaalde de titel met twaalf punten verschil op zijn Indeenoot Gro- gan, die door de jury 180.822 pnt. kreeg toegewezen. De Oostenrijker Seibt werd derde. Ontmoeting op slecht ijs te Larvik Te Larvik werden gisteren interna tionale schaatswedstrijden gehouden, welke door de uitermate slechte toe stand van het ijs van geen betekenis waren. Uit het feit dat Ken Henry de 500 meter won in de tijd van 45.5 sec. blijkt wel hoe slecht het ijs was. Ge rard Maarse maakte een tijd van 47 sec., Wim van der Voort 49.7 sec., An ton Huiskes 50 sec. en Kees Broekman 52 sec. De heer Steven Coldewey, een van de twee vice-voorzitters van de K.N.V B„ is gistermorgen in het Ziekenhuis te Deventer in de leeftijd van zeventig 13ar overleden. heer Coldewey be kleedde een groot aantal functies in de sportwereld, in het bijzonder bij de K-N V B., in welke bond hij 35 jaar ge leden tot hoofdbestuurslid werd geko zen. In 1927 werd hij vice-voorzitter. nomische toestand van Engeland is ern stig achteruitgegaan. De grootste hin dernis is echter het gebrek aan ge schoolde arbeiders. Er zijn voor het ko mende fiscale jaar nog 50.000 man no dig, alleen in de vliegtuigindustrie. Twintig procent van de begroting van het program zal in het komende belas tingjaar aan vliegtuigen worden uitge geven. Eenzelfde bedrag zal nodig zijn voor tanks en andere voertuigen. Ame rika levert zware en middelzware wa penen. Engeland zelf zal vliegtuigen, straaljagers en tanks aanmaken. De ma rine zal ongeveer veertig kustmijnen- vegers e.d. maken en de bouw van acht tien anti-duikboot-fregatten en vijf vliegkampschepen versnellen. Tegen April 1953 zullen er ruim 900.000 man onder de wapenen zijn. De Franse regering heeft gisteren de ministers van de achttien landen, die bij de OEES zijn aangesloten, uit genodigd voor een op 25 Maart te Pa rijs te houden conferentie ter bespre king van een plan voor het creëren van een Europese eenheidsmarkt voor landbouw- en veeteeltproducten. Het ligt in de bedoeling een soortgelijke unie te scheppen, als waarin het pian- Schuman voorziet voor de kolen- en staalindustrie. Naar verwachting zal Frankrijk een vrije handel tussen de Europese lan den in een groot aantal producten, zo als granen, suiker, oliezaden, gevogel te, eieren, reuzel, vet en wijn voorstel len. Robert Garner, vice-president van de wereldbank, is uit Teheran in Londen aangekomen waar hij tenminste drie dagen besprekingen zal voeren met Britse autoriteiten en verslag zal uit brengen over zijn besprekingen met de Perzische premier, Mohammed Mossa- deq. „Er zijn enkele punten waarom trent wij overeenstemming bereikt hebben en andere waarmede wij in een impasse zijn geraakt", aldus Garner. De politie te Aken heeft „na een wilde jacht" een zekere Grimmen ge arresteerd, die volgens haar zeggen één van de grootste smokkelaars uit het gebied van Aken is. Hij zou heb ben bekend ruim 100 kg koffie te heb ben gesmokkeld, doch volgens de po litie kan de hoeveelheid door hem ge smokkelde koffie „slechts in tonnen worden uitgedrukt". Luitenant-generaal Lewis Pick van de Amerikaanse genie heeft medege deeld dat de Verenigde Staten bezig zijn met het aanleggen van een gehei me luchtbasis in het Noordpoolgebied: de codenaam voor de basis is „blue Jay". De aanleg van deze basis en van een andere in Noord-Afrika, waarvan de codenaam „Atlas" luidt, is reeds een bedrag van honderd millioen dollar besteed. Twee alomische duikboten voor Amerikaanse marine Gisteren heeft de Amerikaanse com missie voor atoomenergie machtiging verleend voor het onmiddellijk bouwen van een atomische proefinstallatie voor de aandrijving van duikboten. Dit prototype, dat gebruikt zal worden voor aandrijving van de twee atomi sche duikboten die de Amerikaanse marine wil bouwen, zullen in een me talen gewelf van 70 meter doorsnede (om ongelukken bij proefnemingen te voorkomen) te West Milton (New York) worden gebouwd. Een Joegoslavisch gerechtshof te Novo Mesto heeft de man, die een aan slag heeft gepleegd op de r.k. bisschop van Ljubljana, mgr. Vouk, veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf. Ande ren kregen wegens verstoring van de orde boeten. Holland werft leden voor Vreemdelingenlegioen De communistische afgevaardigde Oscar Muller heeft gisteren in de West- duitse Bondsdag beweerd, dat Neder land in de Bondsrepubliek vrijwilligers aanwerft voor „Nederlandse Vreem delingenlegioen". Het Nederlandse wervingsbureau hiervoor zou zijn ge vestigd in het arbeidsbureau te Darm stadt. Van officiële Nederlandse zijde in Bonn werd deze bewering over dit plotseling uit de grond gestampte leger kortweg als „onzin" bestempeld en het nlet-communistische gedeelte van de Bondsdag heeft het ook als zodanig op genomen. De minister van arbeid, Storck, zei in antwoord op een commu nistische beschuldiging als zouden vele arbeidsbureaux in West-Duitsland wervingsbureaux voor vrijwilligers in allerlei buitenlandse legers zijn, dat iedere Duitse ambtenaar, die zich voor wervingspractijken leende, op staande voet zou worden ontslagen. Volgens diplomatieke kringen te Rangoon heeft communistisch China vijf divisies naar Zuid-Joennan over gebracht voor een aanval op de troe pen van nationalistisch China, die zich bij de Oostelijke grens van Birma be vinden. Naar de Birmese inlichtingen dienst en Chinese handelaars uit Joennan hebben medegedeeld, zouden de communistische troepen met hulp van de Birmese opstandelingenleider Naw Seng reeds verkenningsaanvallen op de linies van de Chinese nationa listen op Birmees grondgebied hebben uitgevoerd. Naw Seng was echter te ruggeslagen. Op beschuldiging van spionnage voor de Sowjet-Unie zijn Woensdag in Zweden opnieuw twee personen ge arresteerd, één te Stockholm en één te Boraas. 76. De stoet van de redders was in tussen langzamerhand hoger getrokken en hoe meer zij de berenpiek nader den, des te luider werd het gezang. „Ik begrijp er niets van", had meneer Waffl gezegd. „Als je niet beter wist zou je zeggen, dat de Boze Beer aan het zingen was". „Ik hoor trouwens nog meer stemmen", had meneer Bernhard geantwoord. „En een harmo nica!" riep een ander. „Als ik niet wist dat het onmogelijk was, zou ik zeggen, het komt uit de richting van het berenhol! Maar dat kan eenvoudig niet!" Sluipend op hun tenen, waren allen verder getrokken, tot zij vlak bij het berenhol waren gekomen. Het ge zang was steeds duidelijker geworden. De ongeruste redders konden nu dui delijk de woorden verstaan van het liedje dat gezongen wercb „Ik toen niet edel, ik ben niet wijs, maar ik hou zoveel van edelweisz!" „Dat is de stem van mevrouw Wceffie!" riep meneer Bernhard. Voorzichtig keken de redders om een hoekje van het be renhol. En wat zij toen zagen, zouden zij hun hele leven lang niet meer ver geten. De Boze Beer, die uit volle borst een liedje zong en daarbij vrolijk op een harmonica speelde. Paultje, die met Bollie in de rondte danste. Als versteend bleven zij aan de ingang staan, niet in staat om ook maar één woord uit te brengen. Maar de beer had hen al gauw opgemerkt. „Kom binnen vrienden", riep hij. „Blijf daar toch niet zo aan de deur staan!" Op deze foto, die omstreeks 1929 'werd gemaakt tijdens boogschutles- sen op de Mac Jannetschool in St. Cloud (Frankrijk), komt een jon gen voor (tweede van links) voor bestemd om de huidige Hertog van Edinburgh te worden, de echtgenoot van Koningin Elizabeth van Enge land. V.l.n.r.: Jacques de Bourdon, Prins Philip, Teddy Culbert, Mar tha Robertson en Prinses Anne van Bourbon-Parme (nu echtgenote van ex-koning Michael van Roemenië). De prins heeft de school bezocht van z'n achtste tot z'n elfde jaar. Stuurlui dwongen kapiiein het schip te verlaten Een kotter van de Amerikaanse kustwacht is met vier overlevenden van het voorschip van het Maandaj gebroken Amerikaanse tankschip „Fort Mercer" in de haven van Portland (Maine) aangekomen. Toen het tank schip in tweeën brak, slaagden acht mannen er in het voorschip te berei ken. Een negende, de radio-telegra fist, werd, na het laatste noodsein uit gezonden te hebben, overboord gesla- (Advertentie, Ing. Med.) De Verenigde Staten hebben een verdrag voor wederzijdse bijstand met Equador gesloten. De katoenweverijen te Gent heb ben wegens gebrek aan afzet in binnen- en buitenland besloten, de eerste week van Maart niet te werken. Geschil in regering over MSA-accoord De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken, Subardjo, is gisteren plotseling afgetreden. Hij heeft korte lings in het kader van het verdrag voor wederzijdse veiligheid overeen komsten met de Verenigde Staten ge sloten. Dit is door de Indonesische re gering afgekeurd, omdat zij er niet van te voren in was gekend. Hangen de verdere beslissingen zal premier Sukiman de taak van Subardjo over nemen. Het kabinet zou heden uitmaken, waj er dient te gebeuren met de ge wraakte overeenkomst. Er is tegen dit accoord in de kringen der voornaam ste politieke partijen nogal wat ver zet gerezen. De PIR eiste het heen gaan van Subardjo, zodra bekend was geworden, dat hij een MSA-accoord had aangegaan. Daarna hebben de PNI en de Masjumi zich tegen de over eenkomst als zodanig verklaard. De PNI adviseerde de regering, ontslag te vragen. Voordat de regering gisteren in ver gadering bijeenkwam, hebben de for mateurs, Sukiman (Masjumi) en Sidik Djojosukarto (PNI) een bezoek aan Sukarno gebracht om hem verslag over de kwestie uit te brengen. Het feit, dat Subardjo aftreedt en (Advertentie. Ing. Med.) de goodwill-missie onder minister Lei- mena niettemin op 25 Februari naar Rangoon zal gaan, houdt volgens waarnemers in, dat de regering niet op eigen initiatief zal aftreden. De AziatischAfrikaanse groep van afgevaardigden in de VN zal zeer waar schijnlijk de kwestie-Tunis voor de VN brengen. Een commissie, bestaande uit Pakistan, Indonesië, Yemen en India, zal alle beschikbare gegevens bestude ren en binnen enkele dagen rapport uit brengen over de vraag hoe deze zaak het best aanhangig kan worden ge maakt. Tot nog toe is het bericht van het Chileense blad „Ultimas Noticie", vol gens hetwelk de rookformaties, die de bemanning van een militair vliegtuig boven Argentinië had waargenomen, van een atoomontploffing afkomstig zouden kunnen zijn, van geen enkele zijde bevestigd. Volgens een deskun dige vorrpen zich boven de Andes, wanneer het waait, ware stofzuilen. Een Britse regeringscommissie heeft een drastische wijziging in de Britse omzetbelasting aanbe zolen. Naar haar mening dient de omzetbelasting ta worden geheven van alle goederen, welke meei kosten dan een bepaalde vastgestelde prijs voor ieder artikel, onverschillig of dit in het binnenland is vervaardigd of werd ingevoerd. De betreffende voorstellen moeten nog door de regering en het parlement worden behandeld. Door het oude sy steem kosten ingevoerde goederen soms het dubbele van gelijkwaardige Britse waren. door: MARJORIE VERNON (41 De stralende sterren verbleekten en verdwenen, de zilveren maansikkel zonk achter de ineengedoken heuvels weg. Eer. kille adem beroerde het slapende zand toen een zwak grijs licht uit het Oosten kwam aansluipen De eenzame wachter in de woestijn stond op, rekte zich uit, en keerde in het opalen licht van de vroege morgen tot rust gekomen en vol nieuwe kracht naar huis terug. HOOFDSTUK XHI „Het is nu voor vandaag wel genoeg." Jane Frask wierp haar pen neer, gaapte eens flink en stak haar secre taresse de dicht beschreven vellen pa pier toe. „Wil je het overtypen, Mara? Je zult het misschien nog net af kunnen krijgen voordat de sheik ons voor die picknick bij maneschijn komt afhalen." „Goed. juffrouw Frask." Mara ging voor haar machine zitten en tikte er snel op los. Een picknick bij maneschijn. Terwijl haar vingers over de toetsen vlogen, waren haar gedach ten vervuld van het beloofde uitje. Het zou haar eerste ontmoeting met sheik Amid zijn sinds - sinds die avond in het park toen hij zich zo schandalig had gedragen. Haar wangen bloosden bij de herinnering, en ze zag er tegen op hem zo spoedig reeds weer te zullen zien. Zou ze zeggen dat ze hoofdpijn had? (dat flauwe, afgezaagde excuus), of een ander smoesje bedenken om niet bij de picknick aanwezig behoeven te zijn? Maar aan de andere kant had juffrouw Frask haar verzekerd dat ook Gary van de partij zou zijn, dus natuur lijk ging ze toch maar. Er was méér voor nodig dan haar afkeer van sheik Amid om haar van een ontmoeting met Gary af te houden als ze de kans kre gen elkaar te zien! Die lieve Gary! Ze mompelde zijn naam met haast koortsachtige liefde. Het was zo heerlijk hem te hebben, met hem verloofd te zijn sheik Amid ben Asrif wist nu tenminste dat ze niet vol komen alleen en onbeschermd was! Maar deze gedachte werd door een andere heel vervelende gevolgd. Ben Hasrif had een grondige minachting voor Gary o, het was ellendig om dat te moeten denken, maar ze wist maar al te goed dat het geen zin had daar doekjes om te winden. Maar gelukkig zou ze vanavond met Gary samen kunnen zijn, want de sheik zou zich ongetwijfeld aan juffrouw Frask wijden. Ze vroeg zich af welke beweegrede nen hem ertoe hadden gebracht deze picknick op touw te zetten. Haar afkeer jegens hem deed haar naar een reden zoeken, hoewel ze moest toegeven dat het tochtje door El Araish er toch ook al was geweest. Zijn gedrag was wel zeer inkonsekwent hij nam hen ge vangen, weigerde hen de vrijheid-te schenken, maar hij behandelde hen goed dat kon ze niet ontkennen en organi seerde zelfs tochtjes voor hen. Mara zuchtte. Hij was niet waard dat ze over hem dacht ze kon hem al leen maar niet uit haar hoofd zetten. „Ik zal hier spoedig mee klaar zijn nog maar een paar hoofdstukken," merkte Jane Frask op en Marr schrok op, zo diep was ze in haar gedachten verdiept geweest. „Ik denk niet dat Amid er bezwaar tegen zal hebben dat ik het naai mijn uitgever zend. Ik heb beloofd dat hij het tegen het einde van de maand kon verwachten." „Neen. De held lijkt wel wat op hem, is het niet?" Het meisje sprak aar zelend, maar ze had al enige tijd de gelijkenis met hun „gastheer" opge merkt en kon niet laten dat te uiten. „Ja." Jane Frask stak onverschillig een sigaret op. „Ik houd er van mijn typen van nabij te bestuderen als ik daar de kans toe krijg." „Zelfs ali moet u het oorspronkelijk model heel wat bij-schaven," lachte Mara en toen sloeg haar hart een klopje over. Stel je voor dat haar werkgeefster verliefd was op Amid, zoals ze even had gedacht, zou ze dan niet ontzet tend beledigd zijn door deze opmer king? Maar Jane Frask liet niets van enige belediging merken, terwijl ze kalm aan haar sigaret trok. „De typen in een boek zijn altijd ver beterde edities van die in 't werkelijke leven," antwoordde ze onverstoorbaar. „Anders zouden niet zoveel verhalen goed aflopen! Stel je eens voor dat ze net zo blind en stom en koppig en ego- istisch waren als de meeste van ons dan zou het gelukkige slot van „en toen leefden ze nog lang en gelukkig," dat de meeste lezers vragen, onmogelijk te verwerkelijken zijn. Maar er is goed en kwaad in ieder mens, mijn kind vergeef me deze originele opmerking slechts de verhoudingen variëren; je moet nooit bang zijn om het goede te durven erkennen, ook al zijn er dan een paar fouten. Amid heeft enige prachti ge eigenschappen, niettegenstaande zijn zonden, en ik moet eerlijk erkennen dat ik een zwak voor hem heb Mara voelde haar keel droog worden en gedurende enkele ogenblikken dwar relden de woorden haar voor de ogen Juffrouw Frask wist dus wat hij had gedaan, maar had desalniettemin een zwak je voor hem! „Klaar?" De pittige stem van juf frouw Frask doorkruiste haar verwarde gedachten. „Prachtig. Dan zullen we ons nu voor het feest gaan optuigen. Ik verheug me er geweldig op". Azra, het Arabische meisie, dat hun was toegewezen voor de bediening, had hun kleren al klaar gelegd en terwijl Mara haar Engelse rijcostuum aantrok, bedacht ze hoe wonderlijk dat scheen. Ze concludeerde dat het waar was dat kleren de man maken, want toen ze de goedzittende broek en het zijden shirt aantrok scheen ze haar westerse onbe vreesdheid en onafhankelijkheid terug te krijgen. Die ellendige wapperende Oosterse gewaden hadden haar zelf vertrouwen ondermijnd, ja gaven haar zelfs de minderwaardigheid en hulpe loosheid van een vrouw uit het Oosten! Een zacht klopje op de deur kondigde aan dat hun „verzamelaar", zoals Jane hem noemde, was verschenen, maar toen ze de deur opende was het niet sheik Amid die daar op de drempel stond, maar een in het wit geklede Arabische bediende. Ze volgden hem, niet de brede marmeren trap af die Mara zich zo goed herinnerde, maar langs een smalle wenteltrap die op een binnenplaats uitkwam waar man nen en paarden stonden te wachten. Het was een hartelijke warme juich kreet van het meisje toen ze naar vo ren snelde om Gary te begroeten. „Dag Mara, hoe is het ermee?" Mara was zich vaag van twee dingen bewust dat Gary's kus niet van harte kwam en haast onverschillig aande d: en dat sheik Amid het weprzien met een on doorgrondelijke blik in zijn ogen gade sloeg. Hij wendde zich echter dadelijk tot juffrouw Frask, hielp haar hof felijk bij het opstijgen en wijdde al zijn aandacht aan haar Gary hielp Mara en het gezelschap begaf zich op weg. (Wordt vervolgd) gen. Dinsdag sprongen vier van de acht mannen overboord. Zjj slaagden er echter niet in de reddingsvlotten te bereiken en kwamen in de golven om het leven. De zich op het voorschip bevindende tweede en derde stuurman dwongen de kapitein, die, hoewel hij longont steking en bevroren voeten had, pas als laatste het schip wilde verlaten, gisteren op een gunstig ogenblik over te gaan op de kotter van de kust wacht. Zelf sprongen zij drie uur la ter overboord, nadat zij zich aan één reddinggordel hadden vastgebonden. Zij werden door de kotter uit zee op gepikt. Eerder was de vierde opva rende gered. Negentien minuten later sloeg het voorschip om en later op de avond werd het wrak, dat gevaar op leverde voor de scheepvaart, met ka nonschoten tot zinken gebracht. Op het ogenblik wordt het achter schip van de „Fort Mercer" met nog 13 man aan boord, „stapvoets" naar Boston gesleept. De opvarenden zijn er in geslaagd de machines van het halve schip weer op gang te brengen. Het achterschip wordt door twee sleepboten gesleept. N.V. NOUKYPHARMA, DEVENTER (Advertentie, Ing. Med.) ZATERDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.1 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gram.muziek. 8.40 Idem. 8.5 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muzie' (9.309.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelij uiteschakeld", causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor de arbeiders in d contlnu-bedrijven. 11.35 Viool en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuin bouwmededelingen. 12.33 OrgelspeL 13.0 Nieuws. 13.15 „Kleine Zonden", hoorspe" 13.30 Dansmuziek. 14.10 Voor de jeugd. -4.30 Koorzang, 14.50 Boekbesprekin 15.05 Harmonie-orkest. 15.25 „Van de wie tot het graf", causerie. 15.45 Dansmuziek 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest soliste. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuw" i8.15 Vara-varia. 18.20 Hawaiïan-muzie 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staal kaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.4 „Hot Oude Testament in deze tijd", eau serie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.0 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 „De Graf von Luxemburg", operette. 21.3 Socialistisch commentaar. 21.45 Amuse mentsmuziek. 22.15 „Onder de pannen" hoorspel. 22.35 Metropole Orkest. 23. Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00—24.0 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgy nastiek. 7.30 Geestelijke liederen. 7.4 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.0 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 8.40 Gram.muziek. 9.00 Voor d huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voo de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11." Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.5 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 gelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.3 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.5 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholle nieuws. 13.20 Amusementsorkest. 14.0 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.2 Engelse les. 14.40 Fanfare-Orkest. 15.0 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.3 Klein Mannenkoor. 16.05 Metropole-Or kest. 16.30 De Schoonheid van het Gr- goriaans. 17.00 Voor de Jeugd. 18.0 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekover overzicht. 18.25 Piano en orgel. 18.40 R geringsuitzending: Zoeklicht op de Wes terse Defensie, 19.00 Filmprogramma. 19.1 Parlementsoverzlcht. 19.25 Amusemen muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieu en weerberichten. 20.08 De gewone ma zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken' causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 varieerd programma. 21.55 Gram.muzie 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23. Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23. 24.00 Radio Philharmonisch Orkest. en beter met Akker's Klooster» balsem, die de wond zuivert, ontsteking voorkomt en de groei van de nieuwe huid bevordertl .GEEN GOUD ZO GOED' (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7