Oud-schipper Coen Bot van „Dorus Rijkers" zeventig jaar Maak overwegen veiliger! Maatregelen in de landbouw De fiscale aspecten der nationale leningen voor de woningbouw KLM kreeg nieuw vrachtgebouw Amsterdamse Bank-lncassobank hadden goed jaar 1951 Verjaardag in de siilie van de Loosdrechise Plassen Strijd met de golven nog niet vergeten! Volgend jaar weer 55.000 woningen Accoord bereikt inzake „Damstadt" «■Hp t_... L j t -pwi- !-» - 1. -.«-4 rJÈÈÈÈÊÊm ^IST MÊÈmBri P Ir Zeventigjarige piloot Steinbeck gehuldigd In toekomst 50 tons vrachtvliegtuigen Jongeman stak vriendin met dolkmes Critiek op politiek van enoegensvan de overwinning regering KoA-t Be-lteA Twee jaar geëist tegen brandstichter Drie jongens overvielen sigarenzaak 1 Maart eerste lustrum der N R.U. VRIJDAG 23 FEBRUARI 1952 CINDS enkele jaren woont aan de rand van Loosdrechts grootste plas, in een huisje, dat verborgen ligt achter wat bomen, een Nederlandse zeeman, wiens naam een begrip is geworden voor de helden der zee, die er in de meest hevige stormen op uit trekken om het leven van anderen te redden: schipper Coen Bot. Wij hebben hem in de winsterse stilte van de plas eens opgezocht om een praatje met hem te maken, waartoe alle aanleiding bestaat: schipper Coen Bot wordt morgen zeventig jaar. Een man, die in zijn leven reeds zovele malen bewijzen heeft gegeven van kracht en moed, bereikt de leeftijd der sterken. Waarom hij nu in Loosdrecht woont, deze man, die zijn gehele leven lang zo nauw met de zee verbonden is geweest? Hij heeft welbewust de banden met de zee verbroken. Toen hij na zijn pen sionnering nog aan de Binnenhaven in Den Helder woonde, in hetzelfde huis als zijn zoon en opvolger, schipper Piet Bot, was er voor de oud-schipper van de „Dorus Rijkers" soms geen houden meer aan. Dan rinkelde 's nachts de te lefoon en trokken zijn zoon en de an deren er op uit, spoedig worstelend met de woedende golven om mensen, die in nood waren te redden. De oude schip per kon aan het reddingwerk niet meer deelnemen, hij zat dan met de handen tot vuisten gebald, in de schoot als een veldheer, die zijn troepen niet meer mag aanvuren. Hij heeft zich toen aan die ergernis onttrokken en is naar Loos drecht gegaan, naar zijn huidige huisje aan de plas, waar het soms ook goed „spoken kan en de golven tegen de glazen spatten". Wie zovele gevaarvolle tochten heeft gemaakt, kan veel verhalen. En schip per Coen Bot-is een goed verteller! Bij hem vliegen voor zijn toehoorders de uren voorbij. Deze redder van 654 men senlevens, deze bezitter van een schat van onderscheidingen, tovert de barre ANWB tot regering: Huidige toestand slecht De A.N.W.B. heeft in een uitgebreid schrijven aan de minister van Verkeer en Waterstaat nogmaals nadrukkelijk dc aandacht gevraagd voor de kwestie van beveiliging der overwegen. Betoogd wordt dat de vele aanrijdin gen van gesloten spoorwegbomen een gevolg zijn van de omstandigheid, dat deze bomen ook vaak onvoldoende zichtbaar zijn. Deze overwegen dienen te worden voorzien van een groot rood flikkerlicht aan de rechterzijde van de weg, dat zowel naar voren als naar achteren licht uitstraalt. Op de bomen dienen kleine filkkerlichten te worden geplaatst. De op afstand bediende over wegen moeten worden voorzien van halve bomen, om opsluitingen te voor komen. De bij dit stelsel behorende flik kerlichten zijn een zeer goede waar schuwing. De flikkerlichten bij onbe waakte overwegen dienen te worden vergroot en ook naar achteren licht uit te stralen. In feite dienen ook hier hal ve bomen te worden geplaatst. De over wegen zonder enige beveiliging dienen langzamerhand te worden voorzien van het automatische systeem bomen, In de eerste plaats die, welke gelegen zijn in spoorlijnen waarop zeer snel en/of zeer veel wordt gereden. De ANWB acht deze voorzieningen zeer urgent door het gebruik van de gestroomlijn de, nauwelijks hoor- en zichtbare trein stellen. Militaire goederen op Jaarbeurs Op de a.s. voorjaarsbeurs van 25 Maart tot gp met 3 April zal door de Jaarbeurs te Utrecht ruimte worden beschikbaar gesteld voor de expositie van militaire producten. reddingtochten weer op uit het verle den, uren van zeemanslust en zeemans- moed, enorme gevechten tegen de woes te slagzeeën, die het nimmer van hem hebben gewonnen. Sinds hij als acht tienjarige jongen als verstekeling bij wijlen Dorus Rijkers op de boot was gekropen en onmiddellijk de handen uit de mouwen moest steken, heeft hij een lange reeks van jaren niet anders ge daan. Telkens weer heeft hij de gretige zee haar prooi ontroofd, telkens weer heeft hij voor de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij triomfen geboekt. Tot de tijd van schei den kwam, een scheiden, dat juist voor een man als Coen Bot heel, heel zwaar viel. Zelfs toen hij reeds in Loosdrecht woonde, heeft hij nog menigmaal bij zwaar weer de auto genomen en is hij naar de kust gereden, naar de zee, de Het mil/ioenste boek bracht een verrassing De exploitanten van een Hilver- sumse boekhandel, de heren H. B. Rozenheek en J. H. Ywema, kwa men gisteren voor een aangename verrassing te staan. Bij het uitpak ken van de bestelde zending van een uitgeverij („De Atlas" waar in verscheidene uitgeversmaatschap pijen zich verenigd hebben), be vond zich onder de vele grijze bandjes één zwarte. Dat speciale zwarte bandje had een heel bijzon dere betekenis: het is het millioen- ste boek, dat de uitgeverij verliet en de gelukkige ontvanger krijgt voor twee personen een viertien- daagse reis door Europa aangebo den. De twee Hilversummers zijn de gelukkige winnaars van deze trip. Regering wil werklozental verminderen Het vijfhonderdjarig bestaan van de Kalverstraat in Amsterdam is twee jaar geleden gevierd met een vermaakscen trum „Damstadt" op de Dam. Dit heeft een zodanig tekort opgeleverd, dat sur seance van betaling moest worden aan gevraagd. Deze werd verleend voor de tijd van anderhalf jaar. Thans is ver lenging van de termijn met vier maan den aangevraagd. Het ziet er naar uit, naar ue kusi eereoen naar ae zee ae °P de erkende vorderingen ten be- vergeten®' Ze6' P™<Snt ztl kannen word^Tleteald^De5 te^gS^ °aPanZÜSiehe^eerte SSM 4 drechtse plas, waar het Zaterdag wel .R, schuldeisers hebben zich minder stil zal zijn, want Nederland aanbod verenigd. heeft Coen Bot niet vergeten! - Ti ,rift 1 V Van de wind en het water heeft Bot nog geen afscheid genomen. VTg zien hem hier staan vissen op de steiger voor zijn huis. Omtrent de fiscale aspecten van de nationale leningen voor de woning bouw 1952 deelt het ministerie van Fi nanciën het volgende mede: De op 1 April 1952 ingaande rente op de rentespaarbrieflening 1952 wordt genoten hetzij bij aflossing, hetzij bij verkoop van de stukken en is begre pen in het aflossingsbedrag, resp. de verkoopsom. In beide gevallen is derhalve het bedrag aan rente, dat genoten wordt over het tijdvak gedurende hetwelk men de spaarbrieven bezeten heeft, aan de heffing van de inkomstenbe lasting onderworpen. Desgevraagd zul len deze inkomsten worden belast volgens het bijzondere (proportioneel) tarief van artikel 48 van het besluit op de inkomstenbelasting. Het minis terie van Financiën zal een tabel ver strekken aan de hand waarvan de bij aflossing of verkoop genoten inkom sten berekend kunnen worden. In een feestelijke bijeenkomst met vierhonderd gasten, is gisteren op Schiphol het nieuwe vrachtgebouw door de bedrijfsdirecteur van de luchthaven Schiphol, de heer U. F. M. Dellaert, namens het gemeentebestuur overgedragen aan de president-directeur van de KLM, dr A. Plesman. Bij deze gelegenheid deelde dr J. W. F. Backer, directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, mede. dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de oudste vlieger van Europa met een nog geldig brevet, de 70-jarige gepensïonneerde piloot Sven Aage Steinbeck te be noemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Dellaert deed eveneens een greep in de historie en memoreerde, hoe twee en dertig jaar geleden op de zelfde plaats een houten gebouwtje stond, van waaruit toen het KLM-be- drijf werd bestuurd. Ter. herinnering hieraan is in een der muren van het nieuwe gebouw een eenvoudig bordje bevestigd, dat van dit feit melding maakt. „Met het openen van dit vrachtge bouw is een begin gemaakt voor het uitbouwen van de luchthaven tot lucht vrachthaven", aldus verklaarde dr Ples man, die voorts mededeelde, dat de KLM thans naar acht en zestig plaatsen in een en zestig landen over de gehele wereld vliegt. Uit de historie van de luchtvaart in ons land vertelde de pre sident-directeur, dat hij in het begin wel eens zelf de kranten, die per vlieg- tu.„ waren aangevoerd, mee naar Den Haag nam. Hulde bracht hij aan de oud ste verschepers van de KLM en ont hulde, dat de oudste meeste getrouwe klanten van het luchtvrachtvervoer de bloemkwekers zijn. Over het gebouw zei spreker, dat het volgens sommigen nu al te klein is. Het is zo, dat op de passagierslijndiensten meer vracht wordt vervoerd, dan met de vracht vliegtuigen van zeven ton. „Het vol gend jaar zullen we vrachtvliegtuigen hebben met een capaciteit van elf tot dertien ton, terwijl een vliegtuig met een laadvermogen van vier en twintig ton in constructie is De tijd is niet ver meer, dat we vijftig tons vrachtvlieg tuigen zullen bezitten", aldus dr Ples man, die beslot t met de mededeling, dat het vrachtvervoer van de KLM in 1951 12.869.000 kg bedrceg, hetgeen meer is dan in alle vooroorlogse jaren, toen 11,640.000 kg werd vervoerd. De 22-jarige 0/5/10 pet. lening zal in fiscaal opzicht worden behandeld als een gewone vaste-rente dragende obligatielening. Om technische rede nen heeft de minister van Financiën n.L goedgekeurd, dat ook indien de verkoop van de obligatie plaats vindt vóór 1 October 1957 voor welke da- (Vervolg van pagina 1) TN de landbouw heeft de seizoen- werkloosheid de neiging steeds scherpere vormen aan te nemen. Op 31 Januari van dit jaar waren er 8.000 werklozen meer dan een jaar geleden. Behalve door bevordering van boe renwerken en van cultuurtechnische werken, zal de regering als remedie in de agrarisch sector de teelt van ar beidsintensieve gewassen vooral aardappelen en suikerbieten stimu leren. Zoveel als mogelijk is zal de indus trialisatie in de ontwikkelingsgebie den versneld worden. Dit jaar wordt hiervoor drie millioen meer uitgëge- ven. Volgend jaar zal dat waarschijn lijk aanzienlijk meer zijn. Inmiddels kan ook tot leniging van de werkloosheid bijdragen de ver plaatsing van overcomplete arbeids krachten uit de ontwikkelingsgebieden naar industriële centra. M.et dit doel zijn reeds 500 woningen geprojecteerd in deze centra. De regering heeft nu besloten er nog 1000 aan toe te voegen Aan de exportontwikkeling, zo zegde prof. v. d. Brink toe, zal de regering alle steun geven. Op het ogenblik is zij al niet ongunstig. In Maart is een ex port-nota te verwachten. Vooral de export van textiel heeft zich op een verheugende wijze onwikkeld. Tenslotte deelde de bewindsman me de, dat aan de DAF in Eindhoven een order van 175 millioen is gegeven voor de vervaardiging van militaire auto's en niet aan Ford in Amsterdam, omdat de DAF zich inricht op de volledige fabricage van vrachtauto's en Ford niet anders doet dan auto's samenstellen uit van elders aangevoerde onderdelen. Publieke werken E minister van Sociale Zaken, mr Joekes, deelde o.a. mee, dat van de 15 millioen, die thans reeds op de be groting voorkomen, voor openbare werken, 7 3/4 millioen bestemd is voor de provincie Groningen (in het Noor den van het land is de werkloosheid het grootst), 6 millioen voor boeren werken en het resterende bedrag voor verschillende kleine objecten. Van de 36 millioen, die de regering dit jaar meer voor publieke werken denkt uit geven zij rekent erop, dat de Kamer een suppletoire begroting goedkeurt zijn 14 millioen bestemd voor waterstaatswerken, daaronder be grepen 3 millioen voor de ontwikke lingsgebieden. voorts 6 millioen voor nieuwe landbouwwerken (cultuur technische werken voor waterschap pen en gemeenten). Er moet nog een bedrag van 16 millioen verdeeld wor den. Men bestudeert op het ogenblik nog hoe dit zal geschieden. Deze hogere uitgave betekent een verruiming met 221.000 „manweken". Binnenkort moet de wet betreffende de uitkeringen aan ouden van dagen verlengd worden. Het is de bedoeling van de regering aldus onthulde mi nister Joekes om van deze gelegen heid gebruik te maken om voor hen, die een eigen inkomen hebben, een bedrag van f 100.daarvan vrij te stellen voor de berekening van de uit kering. Weer 55.000 woningen MINISTER IN 'T VELD van Weder opbouw en Volkshuisvesting deel de mede, dat in het bouwbedrijf voor Per kwartaal moet dus voor 350 mil lioen goedgekeurd worden. Er werd goedgekeurd in 1951: eerste kwartaal 314 millioen, tweede kwartaal 251 mil lioen (het eerste half jaar was de in vesteringsbeperking merkbaar), derde kwartaal 400 millioen. In Januari 1952 werd goedgekeurd voor 135 millioen en in de eerste helft van Februari voor 98 millioen. Thans gaat de regering dus met haar goedkeuringspolitiek uit boven wat voor een redelijke werkgelegenheid no dig is. Zelfs moet opgepast worden, dat men niet doorslaat naar de andere kant. Er wordt echter nog niet afge remd. In Januari en de eerste helft van Februari 1952 is de bouw van 9745 wo ningen goedgekeurd en van 1 October 1951 tot half Februari 1952 van ruim 27000 woningen. Binnenkort zullen 10.000 nieuwe woningen in uitvoering genomen worden. Als de woningbouw leningen slagen, zullen dit jaar 50.000 woningen gebouwd kunnen worden. Het is niet optimistisch te verwachten, dat het volgend jaar een getal van 55.000 gehaald wordt. De bewindsman deelde nog meer, dat de subsidie-regeling voor de uitvoering van schilderwerk in de winter 'n groot succes is geworden er waren 3400 aanvragen en er werd 80.000.sub- Meisje vergat zijn misdaad De officier van justitie bij de recht bank te Amsterdam heeft drie jaar ge vangenisstraf geëist tegen de 23-jarige Amsterdammer A. v. G„ die zijn vroe gere vriendin, de 24-jarige Johanna VV. met dolksteken in rug en borst ernstig had verwond. Uit getuigenverklaringen bleek, dat Van G. door het dolle heen was en niet meer wist wat hij deed. Toen het meis je bloedend op de grond lag, was hij jammerend naast haar neergeknield. Op het ogenblik, waarop een agent, die op het hulpgeroep van de tante van het meisje het huis aan het Rembrandfplein was binnengerend, de dader bij het meisje wilde wegtrekken, had Van G. zich zelf een steek in de buik toege bracht. Het meisje werd zeven weken in een ziekenhuis verpleegd, doch is thans weer genezen. De president moest haar de woorden uit de mond trekken. Zij antwoordde aarzelend „ja" op zijn vra gen of Van G. een mes had getrokken en haar daarmede had gestoken f.Zij heeft hem nu zijn misdaad geheel ver geven" aldus sprak de officier. „Ik kan me er niet aan onttrekken, dat dit twee tal deze zaak als een volkomen parti culiere aangelegenheid beschouwt en verbaasd is, dat de overheid zich er in mengt". De officier was echter van me ning, dat hier de veiligheid van de sidie verleend en dat geen uitbreiding maatschappij in het geding is en eiste aan de capaciteit van de DUW boven drie jaar. de 35.000 arbeiders gegeven zal worden. - rrOTAAL NEDERLAND <H000>, In onze grafiek komt tot uiting dat de werkloosheid onder de bouwvak arbeiders vooral in de jaren 1950 en 1951 sterk is toegenomen. De stijging van het werklozenaantal in de landbouw is minder snel dan bij de bouwvak arbeiders. In beide groepen is de seizoeninvloed sterk merkbaar. Het kan toorpersoneel kent een gestadig stijgende werkloosheid. Ter volledige oriën tering geven wij tevens een overzicht van de totale werkloosheid in Neder land in de zomer- en wintertijd. turn de lening geen rente draagt I een normale bezetting jaarlijk voor geen inkomstenbelasting zal worden ongeveer 1400 millioen gulden ver- geheven. I werkt moet worden. ie Fin Heikki Hasu. die in de Olympische Winterspelen te Oslo tweede 'cerd in het gecombineerde nummer skispringen en cross-country in vrolijk gezelschap. V.l.n.r.: de Noorse meisjes Liv Mathesen, Anna Lise Andersen l.isbeth Bjoerneby, de Fin Heikki Hasu, Ingeborg Kaarstad, Tove Gjerdrum De combinatie Amsterdamsche Bank Incasso Bank heeft in haar jaarverslag melding gemaakt van gunstige resul taten in het afgelopen boekjaar. Wel iswaar stegen de ontvangsten op diver se posten, maar de onkosten stegen eveneens sterk, aangezien gedurende een groot deel van het jaar als gevolg van de credietcontrole gelden moesten worden opgenomen. Al met al is er een winst gemaakt van f 11.810.383 (verle den jaar f 11.485.442). Voorgesteld wordt, biervan drie millioen te reser veren en uit te keren 4 pCt. dividend op de preferente en 9 pCt. op de ge wone aandelen. De rest, f 316.865, wordt naar de nieuwe rekening overgebracht. De directie juicht het toe, dat met kracht wordt gestreefd naar normaal herstel van het evenwicht in de beta lingsbalans. De gevolgde politiek eist echter belangrijke offers. De directie meent dat de boog te strak wordt ge spannen en dat de besparingen, die voor de ontwikkeling van ons econo misch leven dringend nodig zijn, door de belastingen in het gedrang komen. Zij vreest toeneming van de werkloos heid als gevolg van de beperking van verbruik en investeringen. Maatregelen om de werkgelegenheid op peil te hou den, mogen echter niet opnieuw de be talingsbalans verstoren, want dan leeft ons volk boven zijn kracht en volgt na verloop van tijd geldbederf. De gehele toestand van het interna tionale economische leven blijft hoogst labiel, hetgeen het entameren van pro jecten op lange termijn belemmert. 7ELF whiskey stoken mag niet. Dat besefte een meneer in Hot Springs. d'"e zich met deze snode bezigheid had afgegeven. Hij holde naar een ontvan ger, toen hij het euvel had bedreven, en betaalde de verschuldigde accijns Het verhaal is nog niet uit, lezer De politie achterhaalde deze edel< vriend van ons aller Piet en stopte hem in een cel. Daarop werd hij voor de rechter geleid. Reeds zag hij in gedach ten de kiebelton terug. Toen hoorde hij tot zijn verbijstering de Kadi zeggen: „Laat deze mens vrij. Hij is te eerliik voor het gevang". Zo werd hogere poli tiek beloond. Niet altijd is erkenning het loon der eerlijkheid. Zo is de bur gemeester van Buenos Aires ontslagen. De gemeentepolitie had namelijk twee vrachtwagens van de Eva-Peronvereni- ging aangehouden, waarvan de papie ren niet in orde waren. Plichtsgetrouw optreden bleek in dit geval ..onbehoor lijk optreden tegenover regeringsinstan ties". Het is maar hoe je het beziet, vindt Theodoor. O Een chemische fa briek in Oost-Duitsland is er in ge slaagd, een slaapverwekkend middel te fabriceren uit de klieren van dieren een winterslaap houden. Niets vooi 'ida; die kan het er uitstekend zonder „LAAT MIJ MAAR STEMPELEN doen. O Nu is Theodoor op weg. huise lijke conflicten te ontketenen. Hier is een ander voorbeeld van echtelijke ge negenheid. Een dame in Detroit heeft echtscheiding aangevraagd. Haar man zette al haar eten in de ijskast, deed deze op slot, liet haar betalen voor alles wat ze nuttigde en hief daarvan nog omzetbelasting. O Begrijpelijk, dat er ruzie kwam. In Luxemburg zijn ze zelfs gaan staken wegens de hoge belastin gen. De arbeiders legden het werk neer en de middenstanders staakten mee. Ontroerend blijk van nationale solidariteit. Nog meer stakingen: de Britse regering heeft bezuinigingen op lt sociale zorg ingevoerd. Nu willen de nijnwerkers in Wales Zaterdags niet neer werken. De cel is vandaag het icgin en het einde. Willie Sutton, bank- over. juwelendief. uitbreker en student n de psychologie, ontsnapte vier jaar telcden uit een Amerikaanse gevange nis. Hij verkoos de vrijheid. De autori teiten verkozen de onvrijheid, de zijne namelijk. Ze hebben een eind gemaakt aan zijn „duiktiid" en hem weer in het cachot gestoken. Nu kan hij weer „Cel brieven" schrijven. Twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering is voor het Amsterdamse gerechtshof geëist tegen een 34-jarige kellner, die in de loop van 1950 verscheidene geparkeerd staande auto's in brand had gestoken. Zijn euveldaden kwamen aan het licht, toen er in een hotelletje in het centrum van de hoofdstad brand uitbrak en bleek, dat hij er de hand in had gehad. Voorts is een jaar gevangenisstraf te gen hem geëist wegens een groot aan tal kleine diefstallen. De Amsterdamse rechtbank had hem voor de brandstichting een jaar en voor de diefstallen zes maanden gevan genisstraf opgelegd. Centr. Bond heeft bezwaar tegen Ziekenfond:wet Na de Fedeiatie van Maatschappij ziekenfondsen heeft nu ook de Centrale Bond van Onderling Beheerde Zieken fondsen zijn bezwaren doen horen tegen het door de minister van sociale zaken -r eu volksgezondheid aan de SER ter be- nmc£ï?i.-Personeel in dienst, waarvan deling gezonden ontwerp-Zieken- 2™,,? m.u?ici, 250 technici en Ten aanzien van de arbeidsproducti viteit breekt meer en meer de mening baan, dat deze mede kan worden opge voerd door verbetering in de organisa tie van het bedrijfsleven zonder nood zaak van nieuwe grote investeringen. Ook de overheid zal haar huishouding zo efficient mogelijk moeten inrichten. Beperking van consumptie en investe ringen wordt voorshands onvermijde lijk geacht, totdat min of meer duur zaam een normaal evenwicht in de be talingsbalans zal zijn hersteld. De directie meent, dat de overheid met haar rentepolitiek niet in overeen stemming is geweest met de marktont wikkeling. Het verbeterde aspect van de overheidsfinanciën is mede bereikt door opvoering van de fiscale lasten. Zware straffen geëist Drie Amsterdamse jongelui, een circusknecht van 23 jaar en twee jon gens van zestien jaar, hebben in No vember van het vorige jaar een over val gepleegd op een sigarenzaak in Zuid. Ze verkenden gedrieën de om geving van de zaak en maakten schet sen van de straten. Daarna belde een van de jongens aan. Hem werd open gedaan door een zestienjarig meisje, dat hjj met een zakje vol zand velde; nadat hij een greep in de geldla had gedaan, gingen de drie kornuiten er haastig van door. De buit, een bedrag van f 65, werd gedeeld en opgemaakt. Het trio moest zich gisteren voorde Amsterdamse rechtbank verantwoor den. Het bleek, dat de jongens een volkomen onvoldoende opvoeding had den gehad en dat de circusknecht in wezen de hoofdschuldige van het dra ma was. De officier van Justitie eiste tegen hem dan ook twee en een half jaar gevangenisstraf. Voor de jongens requireerde hij de maximum tucht- schoolstraf van een jaar, alsmede plaatsing onder toezicht van een ge zinsvoogd. Op Zaterdag 1 Maart zal de Neder landse Radio Unie haar eerste lustrum vieren. Ter gelegenheid van dit jubi leum zal de voorzitter van de N. R. U professor dr J. B. Kors, op Zaterdag avond 1 Maart om acht uur over bei de zenders een korte toespraak houden. In beide programma's is die avond ook rekening gehouden met deze eerste mijlpaal in het leven van de N. R. (j. Tussen zeven en acht uur komt over de zender Hilversum I en tussen acht en negen uur over de zender Hilver sum II een programma, waarvan de twee delen aan elkaar aansluiten en waarin alle orkesten van de N. R U successievelijk optreden. De Neder landse Radio Unie heeft thans ruim oordeling gezonden ontwerp-Zieken- fondswet. De bond maakt bezwaar tegen hand having van het onderscheid tussen ver plicht en vrijwillig verzekerden, ook voor wat de loongrens betreft. Nood zakelijk is één inkomensgrens, bij Kon. Besluit vast te stellen. Ook ambtenaren dienen in de ziekenfondsen te worden opgenomen. Verder wordt er bezwaar tegen gemaakt, dat de minister wel de verstrekkingen voor de vrijwillig-ver- zekerden vaststelt, maar de bepaling van de premie aan de fondsen overlaat! honderd in administratieve of ander» functies. Vier maanden voo* plagiaat De twintigjarige Haarlemmer W. de Gr., die kortelings aan een uitgever een manuscript aanbood van een roman, waarin hij stukken van een andere, reeds verschenen roman had verwerkt, is door de rechtbank in de bloemenstad wegens plagiaat veroor deeld tot vier maanden gevangenis- ftmt

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9