Het Amsterdam-Rijnkanaal nadert zijn voltooiing r Planne zijn gi firn. Pam rn Pin in Zwitserland Chefarine .4" NeemAmmtjE In de greep van de woestijn ZWITSAL Faure staat voor een zware taak Vandaag grieperig morgen weer beier Tal van problemen dienen zich aan 'n Verwaarloosde Kinder-Hoesl Hindu HONING SIROOP Ze hebben een „Are de Triomphe" gebouwd Maar het Merwedekanaai blijft als een pruts/oot liggen Het Radioprogramma "N Parlementaire debat over belastingplannen Nieuwe bedreiging voor Franse regering Grieperig DE TOESTAND IN EGYPTE IS WEER NORMAAL Von Mansteir» tijdelijk n vrijheid gesteld Geen algeh var Niet-werkender in provincie ve WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 Van onze speciale verslaggever) J^EDERLANDSE waterbouwers hebben aan het einde van 's werelds modernste waterweg het AmsterdamRijnkanaal, een Are de Triomphe gebouwd, die als een robuust lichaam van beton en staal oprijst als een wachter voor de Waal, daar waar deze het stadje Tiel voorbijstroomt. En die waterbouwers hebben met die grijze en zwarte reus willen zeggen, dat Amsterdam een uitvalsweg naar Europa heeft gekregen. Moeizaam sukkelen nog de binnenschepen via Merwede- kanaal en Lek naar de grootste levensader van Europa: de Rijn, doch op 21 Mei zal de geweldige sluisdeur in Tiel worden opgeheven. Dan, op die 21ste Mei liggen Europa en de wereldzeeën voor de koopmansstad aan het IJ geheel open. In twintig uur tijds zal een schip van Amsterdam naar de Rijn kunnen varen en dan zal het gigantische sluisportaai bij Tiel werkelijk een erepoort zijn. De triomfboog voor de Nederlandse mannen, die een bever in hun wapen voeren: een triomfboog voor Amsterdam. Miliioenen tonnen aan stuk- en massagoederen zullen door het AmsterdamRijnkanaal drijven van en naar het achterland: Duitsland, Zwitserland, Frankrijk en nog mijlen verder tot in het hart van Europa: kortom tot overal waar het water zich een weg door Europa heeft ge zocht. Geweldige perspectieven openen zich voor Limburg, doch evenzeer voor Noord-Holland. En Nederland zal zijn bijzondere positie in de rij der West- europese volkeren kunnen handhaven en verstevigen. zal kunnen openen, zodat men dan te zien krijgtdat koningin Juliana de gast is van bijvoorbeeld burgemeester d'Ailly Tiel ziet vooruit. jy^EN mag hierbij niet uit het oog verliezen, dat de eerste spade voor dit kanaal in de crisisjaren in de grond is gezet en dat het wellicht eer der een werkverruimingsobject was. Hoe het zij, Amsterdam grijpt naar de Rijn en de tijd moet leren hierbij ook gedacht aan de Belgische plannen voor een Moerdijk-kanaal) hoe vast de hand van onze hoofdstad op de Rijn ligt. Niettemin blijft het Amsterdam- Rijnkanaal een monument voor de Ne derlandse waterbouwkunde. De totale lengte van de waterweg bedraagt 72 kilometer. Kon het vroe ger gebeuren, dat schepen bij het pit toreske sluisje te Vreeswijk dagen moesten wachten, straks rijst in an derhalve minuut de zware sluisdeur en ligt de weg vrij. In de grote sluis bij Tiel, die 360 meter lang is, kunnen verschillende schepen tegelijk geschut worden. Dag en nacht zal men door het kanaal kunnen varen, dank zij een doeltreffende verlichting, die aan weerszijden wordt aangebracht. Onder de sluis, bii Tiel lopen twee grote riolen, die per seconde viiftig kubieke meter water doorlaten. Dit water is bestemd om de verziMing van de Ne derlandse grond tegen te gaan. De sluis, die achttien meter breed is, wordt geheel «»*ectrisch bediend. Een nieuwe, goede vaarweg schept verkeer en trekt industrieën aan. De gemeente Tiel heeft dit begrepen en >s begonnen met langs het Betuwepad een industrieterrein met insleekha- ven aan te leggen. Begrijpelijkerwijs is er buiten Tiel geen enkele aanleg plaats geprojecteerd. Het is een Am sterdams belang, dat de schepen zo snel mogelijk van de Rijn naar de hoofdstad of omgekeerd komen. Wel staat er nog een serie plannen op sta pel. Mettertijd zal er naast „e sluis te Tiel een dergelijk bouwwerk worden gemaakt. Er komen vaste bruggen, met voldoende doorvaarthoogte over het kanaal, een aantal wegen wordt aangelegd of veranderd enz., enz. „De Rijn in de RAI". rvE ingebruikstelling zal met de nodige feestelijkheden gepaard gaan. Vanaf 21 Mei zal in Amsterdam ten koste van OONDERDEN mensjes hebben daar gewroet en zo maar klakkeloos ui het land van de Betuwe zijn. ze be gonnen met het bouwen van betonnen gevaarten; evenals ze reeds hadden gedaan bij Vreeswijk en Wijk bij Duur stede. En ziet, in de loop van twintig jaren werden die grauwe monsters hoger en naarmate ze groeiden na derde als een zwart spoor in de ver te het kanaal, tot het werd veroonden met de reusachtige grendels; zodat het één geheel werd. Een meer dan zeventig kilometer lange streep in het land. Dit '3 zeer groot; onnoemelijk veel groter dan onze cijfers over het vreemdelingenverkeer. Ja, groter dan onze grootste industrieën. V»ant dit rs Nederlands: het voegen en wringen van. het wrede element, het waier. Daarom is die Are de Triomphe bij Tiel verrezen. Kortgeleden s» de 190 ton zware sluisdeur in het portaal op gehangen. Toen deze deur langzaam in zijn voegen gleed had men de mo dernste waterweg ter wereld in feite gereed. Dertig meter hoog rijst 1 t sluis portaai voor de Waal. En daarachter even imposant liggen drie pa ren puntsluizen. Hier binnengaand kan men varen tot bij Vreeswijk eer men wederom zo'n enorme poort moet passeren. Slechts twintig dagen per jaar is de derde sluis, die bij Wijk bij Duurstede, in gebruik. Helaas, verwacht dan nog niet een fors en breed tracé te vinden, want daar komt men in het Merwedekanaai, dat er uit zi'-t als een slecht onder houden trekvaart. Kunnen schepen van tweeduizend ton en meer elkaar in het nieuwe kanaalgedeelte met gemaa passeren; in het Merwedekanaai vormt het passeren of in halen een probleem apart voor de schippers. Merkwaardige zaak LIET is een merkwaardige zaak met dat Merwedekanaai. Het Rijk kon g-.en geiden beschikbaar stellen voor cie veroreding er van tot vijftien me ter. Als men weet, dat b.v. in 1950 23 millioen ton door deze sloot voer, zal men de noodzaak van verbetering van dit nu nog twintig meter brede en zeer ondiepe kanaal inzien. Een aantal belanghebbenden; scheepvaart mensen, cargadoors enz., enz. stelden het Rijk een lening voor tot verbete ring van het Merwedekanaai. Doch het Rijn bleef en blijft nog zwijgen...! Er zijn enkele motieven aanwijs baar. Amsterdam krijgt met hei bin nenkort voltooide kanaal de kortste en veiligste verbinding van alle Westeuropese zeehavens met <3e slag ader van Europa: de Rijn. Met name Rotterdam en Antwerpen zien dit met lede ogen aan. Immers, onze hoofd stad met zijn geweldige havencapaci teit zal meer en meer doorvoerhaven worden voor volumineuze artikelen, die eerst via Antwerpen of Rotterdam naar het hart van Europa gingen. Am sterdam zal dus zijn haven-outillage verbeteren en uitbreiden gaan, terwijl Rotterdam tenzij het nieuwe kanaal on-economisch blijkt) met overtollige outillage blijft zitten. In Belgische ogen gezien, maakt Nederland een vreemde figuur, met -onder de slag zinnen voor internationale samenwer king door - een kanaal te gaan ope nen, dat Antwerpen een geduchte con current bezorgt. Waar het Amsterdam- Rijnkanaal een typisch Amsterdams tintje heeft, wil het Rijk zich mis schien liever niet direct met de kwestie inlaten. In dit verband wordt zelfs de mogelijkheid geopperd, da' H. M. de Koningin hef kanaal niet kan tot ernstige aan doeningen aanleiding geven. Geef de kinderen daar om bij het minste kuch en of hoesten dadelijk de speciaal voor hen gemaakte, zeer werk zame en toch zo sma kelijke (Advertentie, lag. Med.) Hoe groot is: Zó groot? Het is moeilijk zich een voorstel ling te vormen van de afmetingen van de grote sluis,, die als toe gangspoort tot het nieuwe Am sterdam-Rijnkanaal by Tiel is verrezen. Een voorbeeld maakt het wat duidelijker. Wanneer man de lengte van de „Oranje" 'zou uitzetten in de sluis bij Tiel, zou men nog honderdzestig meter overhouden. Er kan in dat geval dus nog gemakkelijk een oceaan stomer bij 3% ton een expositie, „De Rijn in de RAI", worden gehouden. Daartoe wordt in het RAI-gebouw een kunstmatige rivier van 200 meter lengte, tien meter breed en één meter diep aangelegd. Rond deze rivier zal men het typische Rijnlandschap-in-zakformaat (compleet met de oude burchten, prachtige berg landschappen etc.) aantreffen. Daar naast komen talrijke stands en pavil joens van het Franse, Duitse, Zwitserse en Nederlandse bedrijfsleven. Neder land heeft bovendien een erehal, waarin men als in een voorportaal zal binnen treden. Als hoofdmotief heeft deze hal een „historische corridor", welke be kroond wordt in de decoratief ver werkte sluis van Tiel. Expositie, deco ratie en bewegingsspel zullen een een heid vormen, in tegenstelling tot het gangbare tentoonstellingsbegxip. Een waterval van Schaffhausen voorziet de „Rijn", die daarmede het grootste over dekte bassin ter wereld wordt, van de benodigde twaalfhonderdduizend liters water. Elke avond zal er in dit bassin een zwemshow worden gehouden. Ook Tiel, Utrecht en Wijk bij Duur stede koesteren grote plannen. Er zijn ontvangsten en andere officiële plechtigheden. Tiel herschept voor deze gelegenheid zijn hoofdstraat in een hou ten en linnen sluis. Een motor- en een bromfietsrallye zullen duizenden naar het RAI-gebouw voeren en de Ronde van Nederland zal tussen Tiel en Am sterdam de beroemdste wielrijders op de weg brengen. Tot 15 Juni zullen zo de feesten en plechtigheden duren. Ze zullen symboliseren, dat oude woord: Rivieren kunnen de volkeren scheiden of verbinden. Moge de Rijn. mede door dit nieuwe kanaal de volkeren van Europa verenigen! DONDERDAG 28 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements muziek. 12.00 Orgel en piano's. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13-25 Lichte muziek. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 „Dr. Albert Schweitzer", klankbeeld. 14.15 Gram.muziek. 14.25 „De strijd over de Duitse merken",, causerie. 14.35 Sopraan en piano. 15.00 Voor de zie ken. 10.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor ae jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.50 Re geringsuitzending Jeugduitzending: Re- gina Zwart: „De brievenbus gaat open". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Lichte muziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Avro-allerlei. 19.10 Muzikale causerie. 19.40 Rubriek van Kunst en Cultuur. 20.00 Nieuws. 20.05 „De vrouw in gezin, maat schappij en staat", causerie. 20.15 Omroep orkest en solist. 21.15 „Soberheid en Wo ningbouw?",. discussie. 21.40 Orkestconcert. 22.05 ,,Dit is mijn lievelingsmelodie", en quête. 22.35 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30r—24.00 Gra- mofoonmuziek. HILVERSUM II, 298. m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.0.0 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw- 9.40: Schoolradio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Morgendienst. 11 00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Gram.muziek. 13.35 Piano recital. 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Strijkkwartet en altviool. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Cellorecital. 16.50 Gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Metro- pole-orkest en soliste. 18.00 Nieuws. 18.15 Orkestconcert. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Leger des Heilsmuziek. 19.05 Levens vragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20Vocaal ensemble. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberich ten. 20.10 Gevarieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.1524.00 Gram.muziek. 80. Het feest, waarover Moeder Woef- fie en Meneer Waffl met de beer had den gesproken, vormde elk jaar het evenement in het kleine dorpje, waar Pim, Pam en Pom logeerden. Er wer den dan grote wedstrijden gehouden, die wel een week duurden. De beste skiërs en schaatsenrijders en bobslee- rijders uit alle landen van de wereld kwamen dan naar het kleine dorpje om eikaars krachten te meten. Maar niet alleen allerlei beroemde sportshii over stroomden het kleine dorpje, óók jour nalisten en fotografen werden van alte kanten naar het kleine dorpje gestuurd om verslag uit te brengen van het Winter-Festival, zoals het feest in de kranten genoemd werd. De dorpe lingen spraken echter gewoon van het Feest en dan wist iedereen wat er be doeld werd. Zoals elk jaar waren jok thans de hotels en pensions tot de laatste kamer bezet en Pim, Pam en Pora mochten wei heel blij zijn, dat zij hun oude kamertje in hotel „Hoogte vrees" weer betrekken konden, wa.it er was nergens meer onderdak te krij gen. Dit jaar echter was er nog een extra attractie aan de feestelijkheden verbonden. Ook de mensen van de te levisie waren aanwezig om de wed strijden uit te zenden, zodat straks al le sportliefhebbers rustig thuis van de grote sportgebeurtenissen konden ge meten. Het zal Faure zeer veel moeite kos ten, zijn plannen tot verhoging van een aantal belastingen door de Franse Nationale Ve.gadering aanvaard te krijgen. De financiële commissie heeft reeds besloten, de nieuwe belasting voorstellen niet in behandeling te ne men. Zij heeft reeds eerder een voor stel tot verhoging van belastingen van de band gewezen; dit voorzag in een extra bate van 130 milliard francs. In de nieuwe voorstellen was deze ver hoogd tot 190 milliard. Het debat in de Nationale Vergade ring begon gisteravond en zou volgens aankondiging van Faure voortduren tot vandaag tegen middernacht in totaal zeven en twintig uur. De Assem- blée dacht er echter niet over, om hier in mee te gaan en verdaagde om ruim twee uur hedenmorgen de zitting tot negen uur. Faure zal in de loop van de besprekingen zo vaak de kwestie van vertrouwen stellen als hij noodzakelijk oordeelt. Hij heeft hiertoe machtiging gekregen tijdens een kabinetszitting, die aan de vergadering van de Kamei voorafging. Het totale bedrag van Fouré's begro ting beloopt 3.650 milliard francs. Hier van is 1.205 milliard bestemd voor de fensie. Bovendien heeft Amerika 175 milliard francs beloofd. Dertig meter hoog rijst als een wachter voor de Waal dc gigantische sluis bij Tiel. Een 190 ton zware deur kan in c.a. twee minuten tijd tot hoog in het sluisportaai worden opgeheven. De werkzaamheden werden vóór het uitbreken van de oorlog reeds aangevangen. Op 21 Mei zal het tcerk voltooid zijn hoewel in de toekomst een dergelijke sluis naast de reeds bestaande zal worden gebouwd. De a-symmetrische vorm van het sluisportaai wijst hier reeds op. V.N -gebouwen in Parijs voor Navo-secretariaat? Volgens berichten zal de vleugel, die voor de vergadering van de Verenigde Naties te Parijs aan het Palais Chaiilot was gebouwd, ter beschikking worden gesteld van het waarschijnlijk in Parijs te vestigen secretariaat-generaal van de ëavo. Het gebouw zou echter niet op zijn tegenwoordige plaats blijven, doch elders in Parijs opnieuw worden opge trokken. Op het ogenblik zijn alle burgerlijke uitgaven goedgekeurd. De militaire credieten zijn echter slechts voor Ja nuari en Februari verleend. Er is een tekort van 400 milliard francs, dat Faure tracht te dekken door nieuwe belas tingen en drastische bezuinigingen. Faure's aanhangers onder de radica len en gematigd conservatieven zijn echter niet bereid voor hogere belas tingen te stemmen. De socialisten voe len er weinig voor aan hogere indirec te belastingen hun goedkeuring te hechten. in feite is dit parlementsdebat pon nieuwe bedreiging voor het bestaan van de Franse regering, die gistermor gen met zoveel moeite haar ingrij pend gewijzigde voorstellen aangaan de een glijdende loonschaal aangeno men wist te krijgen. V? (Advertentie, Ing. Med.) Dinsdagavond heeft een woordvoerder van de Britse ambassade te Cairo de Brits-Egyptische betrekkingen „weer normaal" genoemd. Hij zei, dat diplo matieke contacten met de Egyptische regering zijn hersteld. „Er is een ge zondere sfeer". Ook de verbinding tussen regerings functionarissen en Britse militaire auto riteiten in de zone van het Suezkanaal zijn hersteld. Weg- en spoorwegverbin dingen van de zone met de rest van Egypte zijn weer vrij van iedere Britse militaire beperking. TWEE KINDEREN ONDER LAWINE BEDOLVEN Twee kinderen zijn in Malm, een klein plaatsje bij Steinkjer in Noorwe gen, bedolven onder een sneeuwlawine. Pogingen van reddingploegen om de twee meisjes te redden, bleven zonder resultaat. door: MARJORIE VERNON de man te zijn moest hij wel zijn die de broer van de kalme vrouw aan haar zijde had vermoord, die, hoewei ze wist van die misdaad, klaarblijkelijk bezig was op hem verliefd te raken. Het was niet te geloven dat ze, niet tegenstaande alle elementen voor een drama aanwezig waren, hier zonder enige terughouding of wrok met elkaar zaten te picknicken. „Het is net een gekke droom", dacht het meisje, en toen ze toevallig op dat ogenblik opkeek, zag ze Amids donkere ogen op haar gericht met een uitdruk king die ze niet kon niet durfde verklaren. Maar haar hart begon zwaar te bonzen, een blos kleurde haar wan gen en na een lang intens ogenblik waarin die dwingende ogen de hare vasthielden, sloeg ze haar wimpers neer en wendde zich met trillende han den en hijgende boezem in wanhoop tot Gary. „Zullen we een eindje gaan wande len, even de leden strekken vóór we terug rijden?" Het was het eerste het beste dat bij haar opkwam, en ze stortte zich in een vloed van woorden om haar zenuwach tigheid te verbergen. Achteraf besefte ze dat ze van geluk moest spreken dat ze geen waanzin had uitgeslagen, want als de een of andere dwaze gedachte bij haar zou zijn opgekomen, zou ze die ook hebben geuit. De maaltijd was voorbij. Amid had complimentjes in ontvangst genomen over de voortreffelijke verzorging, en de koffie uit de thermosflessen was rondgegeven. „Dat is een goed idee. Daar heb ik zin in". Gary kwam niet heel elegant niets was gebeurd! Verder bleek Amid overeind en hielp haar opstaan. Ze (45 „Hoe schiet uw roman op, juffrouw Frask? Hij is zeker bijna klaar nu u zoveel tijd hebt?" „U heeft gelijk, ik hoef nog maar een paar hoofdstukken te schrijven." Ze wendde zich tot ben Hasriff. „A propos sheik zoudt u er bezwaar tegen hebben dat ik het manuscript naar mijn uit gever in Londen zend? Ik heb het hem tegen 't eind van de maand beloofd." „Absoluut niet, het moet natuurlijk op tijd weg," antwoordde hij hoffelijk en Cromers ogen klaarden op. Ze was natuurlijk van plan om daar het één of ander verzoek om hulp in te smokkelen! Die goeie ouwe Jane! Wat een prachtig bedenksel! Hij twijfelde er niet aan dat Amid het manuscript zou censureren, maar ze zou daar wel op verdacht zijn, en had blijkbaar een manier gevonden om de moeilijkheid te omzeilen. Hij greep zijn glas en hield het omhoog. „Op het succes van het nieuwe boek!" riep Gary uit en Jane Frask keek hem verbaasd aan toen de toast werd gedronken. Ze had niet zoveel vriendelijkheid van hem verwacht. Mara verbaasde zich er over dat de maal.id zo gezellig en ongedwongen verliep. Toch waren de omstandighe den wel zeer vreemd, vond ze. Hier zaten ze als gevangenen van Amid, maar over en weer betrachtten ze de grootste vriendelijkheid, en met suc ces; per slot van rekening had hij toch het tochtje voor hun plezier op touw gezet. Dan was daar bovendien de dra matische hartstochtelijke scene tussen haarzelf en Amid geweest, maar desal niettemin onderhielden ze zich hier in tegenwoordigheid van haar niets-ver- moedende verloofde met elkaar alsof er realiseerde zich dat de sheik hun gast heer was en sprak aarzelend. „Wilt u me een ogenblik excuseren, sheik?", stamelde ze en ging toen dap per voort. Vindt u het goed? We zul len niet langer dan tien minuten weg blijven". „Verdomd nog aan toe, wat mankeert dat kind om zich tegenover hem te verontschuldigen en hem toestemming te vragen?", mompelde Cromer geprik keld. Amid balde zijn vuisten, maar hij keek het meisje met een gezicht zon der uitdrukking aan. „Natuurlijk u kunt doen waar u zin in heeft", sprak hij zacht. „Dank u wel". Het was een zacht ge mompel van Mara en opnieuw staarde haar verloofde haar verbaasd aan. ,Ze is bezig net zo slaafs te warden als die oosterse vrouwen", lachte hij. „Die willen alleen hun heer en meester dj sheik behagen en zijn bevelen ge hoorzamen bah! Ik denk dat ze bang voor hem is". De beide jongelieden wandelden weg en de twee die achterbleven zwegen stil. Jane Frask die toevallig naar Ben Hasrif keek, zag hem met een vreemde, gespannen uitdrukking en lijnen- van smart om zijn dichtgenepen mond het paar dat naast elkaar de in maanlicht badende woestijn inwandelde, nakijken „Hm. Dat dacht ik al. Wat nu?" pre velde ze binnensmonds, maar hardop zei ze: „Stom! Ik heb mijn sigaret laten uitgaan. Geef me eens een vuurtje, sheik." Hij keerde zich direct naar haar toe en ze begonnen te praten over boeken en mensen en een dozijn andere onder werpen, waarvoor beiden interesse had den Intussen wandelden de jongeman en het meisje over het bleke zand en Gary stak zijn arm door die van Mara. „Zo is het goed, hè? Het is lang ge leden, sinds we er samen op uit zijn getrokken, lieveling." „Ja. Wat is het hier prachtig, vind je niet?" „Ja. En jij bent dat ook, liefje." Ze waren nu ver genoeg weg en voor de anderen verborgen door de heuvels en dalen van de woestijn en hij draaide zich om en trok haar snel naar zich toe om haar met hongerige brandende kus sen te overladen. Zijn geweten had hem geplaagd toen hij haar weer zag. Toen was Yhula nog vers in zijn gedachten, maar toen hij naar haar blonde schoonheid keek, ver vloog de herinnering aan het Arabische meisje. Mara's gezichtje was bleek en etherisch in het maanlicht, haar gou den haar stond als een aureool om haar kleine hoofdje.Yhula was heel aar dig voor een grapje, een aardig kind, aantrekkelijk zelfs, maar dit meisje..! Ze zette zijn bloed in vlam en zijn har: aan het bonzen. En hij had het vage ge voel, dat ze veel boeiender was dan vroeger. Wat was er aan haar veran derd? Een zekere reserve in plaats van de duidelijke liefde van vroeger? die reserve was onuitsprekelijk verleide lijk! En ze had een nieuwe diepte, alsof het onschuldige meisje van vroeger plotseling een betoverende, geheimzin nige, moeilijk te benaderen vroüw was geworden Hij liet haar eindelijk met tegenzin los en ze maakte met trillende handen haar haar in orde. „Jij kleine heks!" mompelde hij met een vurige blik en deed een stap voor uit om haar opnieuw te kunnen omhel zen. „Gary! Geloof je niet, dat we beter terug kunnen gaan?" „Terug gaan? Waarom?" „Nou ik heb gezegd dat we niet langer dan tien minuten zouden weg blijven. Sheik Amid zou „Nou?" Hii keek haar hard aan toen ze haperde. „Wat zou sheik Amid?" „Ik heb het hem tenslotte beloofd „En wat heeft sheik Amid er voor de duivel mee te maken?" ,Hij had ons niet hoeven laten gaan merkte ze op. „We zijn in zijn mach En als men een gunst krijgt is het gr meen daar misbruik van te maken.' (Wordt vervolgd). De Britse autoriteiten hebben ex- veldmaarschalk Von Manstein op ere woord voor een week op vrije voeten gesteld, omdat zijn vrouw ziek is en hij zelf dezer dagen een operatie moet ondergaan. Von Manstein is indertijd op beschuldiging van oorlogsmisdaden tot twaalf jaar gevangenisstraf veroor deeld. Zodra U zich onprettig voelt, neem dan eens Chefarine „4". Elk tablet bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die de griep krachtdadig aanpakken, zodat U spoedig weer in orde bent. 'n Jjije doet wonderen! (Advertentie, Ing. Med.) Japans-Chinese besprekingen afgebroken De besprekingen tussen Japan en na tionalistisch China over een vredesver drag zijn afgebroken. Het struikelblok vormt het feit, dat Japan niet de sou- vereiniteit van de nationalisten over het Chinese vastel. nd wil erkennen In Taipeh is nog niet bekend, wanneer de onderhandelingen zullen worden her vat. Directie; J. BIJLSMA en C. Hoofdredactei H. M. KOEMA Redactie: Achterdam 18, T< ADVERTENTH ABONNEMENT Voordam 11, Te Postgiro 18721 "Druilend brak een i Westerlicht, de ka lige, grotesl £Je brandweer bestrei de overige vera £)e rechtervleugel we vuur zo1 A AN DE HAND VAN gediende regeringsnot nen voor evacuatie en vl De betreffende nota beh: zaamheden voor verplaa geven richtlijnen verschi ven. Met betrekking tot b.v. van uit, dat de inric king in de omgeving vai ten op Nederlandse stede deze werkwijze allermin nu beperkingen in acht bepaald tot een eventuc zijn plaatsen, die van v militaire inrichtingen. V en Beverwijk. NAAST DE begrenzing meenten" geldt, dat geer ruiming-uit-voorzorg van kW h,and zal worden sluit de behoefte aan maatregelen echter niet aBngJnerd?' dat d* schal aanvaHen toegebracht aa: kan worden geschat op hrLl aan woninger de vfrt" u3n de bevolkin de gedeelte in het over, van de stad. zou een te z difmn6, tStadsbavolkinge v g moek dus een op Verwachting tot v weinig verand! t temperate In de nacht en ochten mist, overigens zwa, met hier en daar opi droog weer. Zwakke wind hoofdzakelijk 1 en Noord. Ongeveer d peraturen als vandaa VRIJDAG; Zon op 18.18. Maan or 8 21. c

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6