C3G PELS' Zeven brandweercorpsen bij Westerlicht Westerlicht was niet voor gesitueerde uitsluitend een tehuis ouden van dagen Kampioenschappen van de Alkmaarse Kegelbond Nog een dode in „Westerlicht" AGENDA Financiële Oudjes vonden harielijke gastvrijheid in Ziekenhuis, Muziektuin en bij burgers Een onoordeelkundig gebruik van kookplaat? Bravo In de Muziektuin Pensionprijs varieerde van f 1400.- tot I 2800.- per jaar Het tehuis was een der grootsten in den lande Zilveren Jubilaris bij Ringers fabrieken LAATSTE NIEUWS Oudminister Reymer overleden Unieke tentoonstelling in in Stedelijk Museum Schoenhandelaars voor het Hof Op vrije baan werd reeds viermaal alle negen geworpen MARKTBERICHTEN Wonïn B' Dames cami B. en W. Post onvoor f 24.82 -Huge Heer- „Bergerhof'spele veel succes in V DONDERDAG 28 FEBRUARI 1952 (Vervolg van pagina 1 De commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, nam het besluit de Muziek- tuin te vorderen, de geneesheer-direc teur van het Centraal Ziekenhuis, dr Loyenga, maakte plaats in zijn zieken huis en wie helpen kon, stak de handen uit de mouwen om de slachtoffers zo spoedig mogelijk onder dak te brengen. Leden van de Rode Kruis Transport colonne reden patiënten, die niet meer lopen konden, op rolstoelen weg, ande ren werden door twee begeleiders on dersteund weggebracht en auto's spontaan door particulieren beschikbaar gesteld reden af en aan om de van huis verdrevenen zo spoedig mogelijk beschutting tegen de nachtelijke koude te geven. In het Centraal Ziekenhuis vonden de oude mensen na weinige ogenblikken een bed waarin ze van de eerste schrik konden bëkomen en in de Muziektuin werden de bejaarden met door de ge rant gratis aangeboden koffie op ver haal gebracht. Het was een zielig gezicht ze daar op rijen op stoelen te zien zitten, stil voor zieh uitstarend, als beseften ze nog altijd niet welke ramp hun had ge troffen. Want opvallend was, dat alles zo rustig en stil geschiedde alsof het een doodgewone verhuizing betrof. Er was geen geroep en geschreeuw, er waren geen mensen, die elkander in de weg liepen, iedereen vond als vanzelf sprekend zijn taak en van een paniek is dan ook geen ogenblik sprake ge weest. Vanuit de Muziektuin trokken de ouden van dagen overal heen. Ver wanten haalden hun getroffen familie leden af en Alkmaarse burgers stelden direct hun woning open om de oudjes op te nemen. Vier dames en een heer vonden onderdak in de Pius Stichting en een aantal verpleegden werd opge nomen in het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum. fYNDERTUSSEN streden 130 brand- weerlieden uit Alkmaar, Oudorp, Bergen, Heiloo, Langedijk, Koedijk en Beverwijk onder commando van de heer J. van Maarleveld en onder het oog van de burgemeesters van Alkmaar en van Bergen in prachtige eensgezind heid voor 't behoud van „Westerlicht". Reeds vijf minuten na het eerste brand alarm commandeerde de heer Van Maarleveld zijn complete corps met al het beschikbare materiaal naar de plaats van de brand. Terwijl de Alk maarse brandweer het vuur in de rech terhoek van het gebouw trachtte te blussen, priemden de vlammen zich plotseling over de gehele lengte van d° rechtervleugel naar het' in het midden van het perceel prijkende torentje, in zeer korte tijd had het vuur op de vliering, waar de ouden van dagen meubilair hadden opgeslagen, de halve voorgevel in vlammen gehuld. De lange gangen en de open trappenhuizen fun geerden als schoorstenen, waardoor het vuur onophoudelijk werd aangewak kerd. Onmiddellijk werden enkele brandweerlieden naar boven gedirigeerd met de opdracht de brand cöute que cöute tot de rechtervleugel te bener ken. Zij kregen assistentie van een blus- groep, die post vatte in het torentje en ook daar de rode haan met succes be streed. Inmiddels verscheen het ene corps na het andere. Bergen en Heiloo waren reeds spoedig na het uitbreken gealar meerd, terwijl later in de nacht ook Langedijk, Koedijk en Oudorp hun ge waardeerde hulp verleenden. Het tekort aan ladders was oorzaak, dat tevens een beroep werd gedaan op de vrijwillige brandweer van "Bever wijk, die spoedig met een motorspuit en een ladderwagen het terrein van de brand opreed. In de tuin werd de magv- rusladder in stelling gebracht om de vlammenzee in de aan de Apenkooi grenzende vleugel te stuiten. Honderddertig brandweerlieden wa ren thans verenigd. Dertig slangen spo ten duizenden kubieke meters water in het gebouw, dat aan deze watermassa zijn gedeeltelijk behoud te danken heeft. Rompen zoemden bij de vijver en de omliggende sloten, motorspuiten onttrok ken met sonoor geluid water aan de waterleiding op de Westerweg en de Julianaiaan, een net van slangen be dekte de gazons, lichtaggregaten wier pen een hel wit licht op de brandende pui, waar de vlammen moesten wijken voor een waterval. Omstreeks vier uur was men de brand practise!» meester. Weliswaar lek ten nog op tal van plaatsen vinnige vurige tongen langs de rand van de derde verdieping, maar commandant Van Maarleveld had zijn mannen zo danig opgesteld dat men de vuurhaard, welke prartisch de gehele bovenkant van de rechtervleugel besloeg, had om singeld. De alles verwoestende vlam menzee maakie plaats voor dikke rook wolken die onder het geraas van val lende wrakstukken en begeleid door gloeiende stukken as ten hemel stegen. Het eens zo trotse gebouw bood een troosteloze aanblik. Tot in de late morgenuren staarden tallozen naar hetgeen de niets ontziende vlam men van Westerlicht hadden overgelaten Koedijker brandweer was tweemaal in actie De Koedijker brandweerjeep heeft zich, op haar terugkeer van het blussingswerk te Alkmaar, op weg naar Koedijk nogmaals ver dienstelijk kunnen maken. Tussen Alkmaar en Koedijk werd name lijk een brandende personenauto aangetroffen, welke onmiddellijk naar de kant van het Kanaal werd gesleept en met een forse water straal onder handen werd geno men. De auto was echter reeds bijna geheel uitgebrand, toen de brandweer arriveerde. Er be vond zich niemand bij het voer tuig en het is nog onbekend, wie er de eigenaar van is. De linkervleugel had, behoudens be langrijke waterschade, niet veel gele den. Van de rechtervleugel waren de twee bovenste verdiepingen volkomen uitgebrand. Slechts een klein gedeelte van de inboedel, huisraad, dekens, kle ding en schoeisel had men in allerijl in veiligheid kunnen brengen. Tussen de heesters, die in warmer jaargetijden zo'n fraaie omlijsting van „Wester licht" vormen, stonden de troosteloze overblijfselen. Het waren de her en der verspreide dekens, een enkele matras, wat linnen goed, een van bluswater druipende stoel en een vergeten brancard, die getuige nis aflegden van de ramp die het tehuis van ouden van dagen en zijn bewoners had getroffen. „Westerlicht" is thans in rouw. Rouw in verband met het tragisch verscheiden van mevrouw Blom, rouw ook over het materieel verlies, dat verpleegden, ver pleegsters en dienstboden hebben gele den en dat slechts ten dele door verze kering wordt gedekt. Toch dient het gezegd te worden, dat de ramp nog veel erger had kunren zijn. Dat dit niet is gebeurd, dankt men aan het rustige doortastende optreden van de directie en personeelsleden van „Wes- teilicht", aan de Rode Kruis Transport colonne, die hielp waar geholpen kon worden, aan de gemeentepolitie, die als steeds voortreffelijk werk deed en in het bijzonder aan de zeven brandweer corpsen, die het fraaie gebouw groten deels hebben kunnen redden. Hulde ook aan de talloze onbekenden, die van nacht de helpende hand boden. Naar wij vernemen, zal hedenmiddag het bestuur van „Westerlicht" bijeen komen, teneinde over de toestand te beraadslagen. Het nablussingswerk was in handen van de Alkmaarse corpsen. Te omstreeks zeven uur konden de brandweerlieden uit de omgeving in rukken. Later in de ochtend is men be gonnen de kelders van „Westerlicht" waarin zeker een halve meter water stond leeg te pompen. Men vermoedt, dat de brand te wij ten is aan het onoordeelkundig ge bruik van een kookplaat. Hulde koene brandweerlieden! Voor het werk door u verricht Tijdens deze ongekende Grote brand op Westerlicht. Zij, die deze felle vuurzee Van nabij hebben aanschouwd, Weten hoe er door u allen Werd geploeterd en gesjouwd Om de vlammen te bedwingen, Die met niets ontziende kracht Hun sinister spel volvoerden In het holste van de nacht. Scheen gij in 't begin wel voor een Hopeloze taak gesteld, Gij mócht overwinnen met uw Commandant Van Maarleveld. Naast al 't geen dat werd verloren En veel onherstelb're smart, Zal er bij zeer vele oudjes Grote dank zijn in het hart, Dat er nog zo veel van waarde Door uw arbeid bleef gespaard En zij straks weer kunnen zitten Veilig bij hun eigen haard. Nogmaals hulde stoere kerels Uit de Kaasstad en rondom Voor al 't geen dat 9V gedaan hebt Roer ik graag de grote trom. JABSON Bij het ter perse gaan van dit num mer vernemen wü, dat bij de brand in „Westerlicht" nog een tweede slachtof fer is te betreuren. Naast de kamer, waarin het stoffelijk overschot van me vrouw Blom werd gevonden, trof men het lijk van een man. Men vermoedt, dat de brand in zij kamer is ontstaan. Naar de identiteit van 't tweede slacht offer wordt een onderzoek ingesteld. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de bur gemeester een raadsvergadering te beleggen op Donderdag 20 Maart a.s. te 14 uur. De anders zo stille Muziektuin heeft een nacht beleefd om nooit te vergeten In dit restaurant was namelijk het op vangcentrum gevestigd, waar de ouden van dagen eerste hulp werd verleend. Het was een bonte en triest gezelschap dat daar in het holst van de nacht sa menhokte. Er waren oudjes bij, die zich nog goed konden bewegen, doch er waren ook tal van zieken en ernsti ge invaliden, voor wie het transport grote moeilijkheden opleverde. Sommi gen waren nog in nachtgewaad, waar haastig een deken over was geslagen. In de Muziektuin werd voor deze mensen gedaan wat maar enigszins mo gelijk was. Terwijl de ene ploeg van helpsters en helpers de oudjes zo goed mogelijk installeerde en lijsten met namen samenstelde, 'was een andere groep bezig in ongelooflijk tempo kof fie te zetten. Het bruine, hartverster kende vocht vloeide bij decaliters. Er was één meisje, dat niets anders te doen had dan suiker in de kopjes te doen, doch zij kon dit werk bijna niet aan. Onderwijl was weer een andere groep bezig de verdere evacuatie te regelen. Op goed geluk werden vele particulieren en hotelhouders opgebeld en het was verheugend te bemerken dat vrijwel overal spontaan aller me dewerking werd verleend. In een ho tel werden zelfs elf bedden beschik baar gesteld. Voor vijftig zieken en in validen werd een plaatsje gevonden in het Centraal Ziekenhuis. Tal van auto bezitters stelden hun wagen voor het rensport beschikbaar en zo kon het ge beuren dat omstreeks vijf uur, reeds de laatste ouden van dagen konden worden weggebracht. In deze nacht toonden de Alkmaar- ders te weten wat ware naastenliefde is. Het was een prachtig staalje van burgerzin. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Ivoor jagers (14 jaar); Cinema Americain 8 u. Dr. Satan, deel II (14 j.); Victoria Theater, 8 uur: Ku Klux Klan (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: HOV-concert. Nachtdienst Apotheken: „Wanna", Mient. Ned. Leger des Heils, Heul 11, 8 uur: Bijzondere samenomst. BERGEN. 7.30 uur: Gemeenteraads vergadering. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het gevloekte zeilschip (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (geprolon geerd, 14 jaar); Harmonie Theater, 8 u.: Show Boat (alle leeft.); Cinema Ameri cain, 8 uur: Alles draait om Eva (18 j.) Nachtdienst Apotheken: „Wanna", Mient. Gulden Vlies, 8 uur: Nederl. Volks toneel met „Het Woord" van Kaj Munk. Valks lunchroom, 8 uur: „Oude en nieuwe zonsverduisteringen", Ned. Ver. van Weer- en Sterrenkunde. „Waakt en Bidt", 8 uur Wereld- Gebedsdag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 5.54 18.20 Vrijdag '6.36 18.53 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 5.59 18.15 0.15 11.59 Vrijdag 6.41 18.58 0.58 12.41 De twee bovenverdiepingen en een gedeelte van de daaronder ge legen verdieping van de Westelij ke helft van „Westerlicht" WESTERLICHT was een gebouw van de Vereniging van Diaconieën. De oor spronkelijke opzet van tehuizen als Avondlicht en Westerlicht was een poging om de taak der diaconieën te verlichten door tehuizen te stichten voor oudelieden van wie sommigen royaal konden betalen en daardoor bijdroegen aan de kosten van hen, die over zo weinig middelen beschikten, dat hun ver goeding beneden de kostprijs kwam te liggen. Het tehuis werkte zonder subsi dies maar er werd niemand gratis in opgenomen en de diaconie droeg bij voor wie de kostprijs niet konden betalen. Vandaar dat in het tehuis ook mensen waren opgenomen die slechts een Dreespensioentje hadden of door Maatschap pelijk hulpbetoon en diaconie gesteund werden. Het was een tehuis met kamerverple- ging waarvan de kosten per kamer per persoon f 1400 tot f 2800 bedroegen. Voor echtparen werd daarboven f 1000 voor de vrouw berekend. Tussen deze uitersten waren er vier of vijf prijs klassen al naar gelang de kamers hoger of lager, groter of kleiner waren. In het begin van dit jaar waren de prijzen belangrijk verhoogd. Er waren verscheidene inwoners, die het hogere tarief niet konden betalen, maar zij konden hun bezwaren voor een finan ciële commissie brengen met het resul taat, dat niemand gedwongen werd het tehuis te verlaten. Er waren bewoners, die al twintig jaar in Westerlicht woon den en alleen in bezettingstijd gedwon gen waren het tijdelijk te verlaten toen het door de Duitsers in beslag werd ge nomen. Aan die bezettingstijd denken velen met afkeer terug, met alleen omdat zij van hun woonplaats werden verdreven maar ook omdat de voedselverstrekking toen bijzonder slecht is geweest, wat natuurlijk wel verklaarbaar was. LIET tehuis had, met inbegrip van het personeel, 253 bewoners en was een der grootste in den lande, waarschijn lijk rfog iets groter dan Knottenbelt in Almelo, dat dezer dagen door minister Drees werd geopend. Het eten werd op de kamers verstrekt en was voor alle bewoners precies ge lijk. De ziekenafdeling die gelukkig ge spaard is geworden heeft 60 bedden. Alle zieken werden hier verpleegd en de regeling was zodanig, dat zij alleen in geval van operaties het tehuis tijde lijk voor het ziekenhuis verwisselen. Westerlicht was dan ook een combinatie van pension en verpleeghuis. Het sterftecijfer was gemiddeld 35 per jaar, wat vrij hoog lijkt, maar niet verwon derlijk is als men bedenkt, dat hier uit sluitend oude lieden waren gevestigd. Daarbij kwam dat het tehuis tot de nok toe bezet was en velen, die zich voor bewoning hadden opgegeven vaak ja renlang moesten wachten, zodat de leeftijd van hen, die werden gehuisvest, daardoor aanmerkelijk was gestegen. Het personeel omvatte niet minder dan 70 mannen en vrouwen, van wie er 40 inwonend waren. Er was een tech nische staf, een eigen broodbakkerij en wasserij en alle bewoners hadden vrije geneeskundige hulp en medicijnen. Alle kamers bewoond. UET tehuis had niet minder dan 165 bewoonde kamers en was dan ook zoals we reeds meldden tot de nok toe gevuld. Er was een prachtige biblio theekkamer met 2000 boeken welke door een speciale commissie uit de be woners werden aangekocht en ter le zing gegeven. In de conversatiezaal stond een biljart, er was een grote con cert- en toneelzaal met 250 zitplaatsen, de bewoners hadden een druk bezochte bridgeclub en op feestdagen werd er steeds voor een gepaste ontspanning zorg gedragen. Elke veertien dagen was er een uitvoering, zang, toneel of film. Voorzitter van het bestuur is de heer Nieuwenhuizen, oud-burgemeester van Limmen, en tweemaal per jaar werd er een ledenvergadering gehouden, waarbij de bestuursleden herkiesbaar waren. Ds. Bloemhoff was predikant in vaste dienst en leidde dan ook geregeld de kerkdiensten. Geneesheer van het tehuis was dokter H. A. C. Koppejan. De bewoners waren volkomen vrij in hun beweging. Er was een dag- en een nachtportier. Men kon thuis komen zo laat men maar wilde en wanneer daarvoor slaapruimte beschikbaar was ook logé's ontvangen. Het tehuis had een chapelle ardente en ook de woning van de directeur en diens echtgenote, de heer en mevrouw Maats, was er in ge vestigd. Het personeel van de ziekenafdeling bestond uit één hoofdverpleegster en vijftien ziekenverzorgsters. Geen streektehuis. WESTERLICHT, dat over het alge- meen het karakter van „huis voor behoeftigen" miste, had vele bewoners, die de pensionprijs gaarne konden en wilden betalen. Het was in tegenstel ling met Avondlicht in Hoorn, geen streektehuis, maar meer bestemd voor bejaarden uit het gehele land. Er waren overal in ons land mensen, die er gaarne gehuisvest wilden worden en er bestond dan ook een uitvoerige wachtlijst. Eén van Alkmaars mooiste gebouwen heeft ernstige schade opgelopen. Het lag daar in Den Hout zo mooi en zo rustig met zijn grote vijver en was een be zienswaardigheid voor allen, die onze gemeente bezochten. Nu de linkervleugel gelukkig behou den is gebleven is het te hopen, dat de herbouw van het verbrande gedeelte spoedig ter hand kan worden genomen. Bij de Ringers Chocoladefabrieken jubileerde vandaag de heer A. Punt, de fabriekstimmerman, die vijf en twintig jaar in dienst bij de firma is. In de directiekamer werd de heer Punt temidden der chefs door de di rectie gehuldigd en door de heer H. Ringers toegesproken. De naam Punt had, aldus spreker, een zeer goede klank. Hij had zelf eens gezegd, dat Ringers de enige witte raaf was, die hij ooit had gevangen. Spreker kon het zelfde zeggen: de heer Punt was voor het bedrijf een witte raaf. Ondanks zijn vrije positie was nooit enige controle op hem nodig geweest. De heer Ringers zei uit zijn hart te kunnen spreken, wanneer hij zijn grote vertrouwen in de fabriekstim merman uitsprak. Spreker hoopte, dat de jubilaris nog lang zo gezond en vol energie zou mogen blijven als in de afgelopen 25 jaar. Hij vergaf het de heer Punt thans, dat hij destijds één der beste paksters had meegenomen om haar te trouwen. De gebruikelijke geschenken werden daarop uitgedeeld. De heer Koerman, chef van de technische dienst, nam daarna het woord. Hij prees in het tijzonder de werkopvatting van de heer Punt, want daardoor wordt iemand immers geclassificeerd. Zijn waardering werd nog verhoogd door het weten, dat het hart van de heer Punt eigenlijk naar iets anders had ge trokken. De heer Punt heeft boven dien altijd veel voor andere mensen gevoeld en gedaan, in het bijzonder voor de sport. De heer Punt, die bekende geen re denaar te zijn, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte, dat hij in de komende jaren dit vertrouwen waard zou blijven en nog lang zijn werk zou mogen doen. (Ongecorrigeerd) Te Uden is gisteren in huize „St. Jan" overleden oud-minister mr. P. J. Rey mer. Hij bereikte de leeftijd van 69 jaar. De overledene was van Augustus 1929 tot Mei 1933 minister van water staat in het ministerie Ruys de Beeren- brouck. Voorts was hij o.a. van 1922 1929 burgemeester van Hilversum en van 1935 tot 1943 van Roermond. Van 1 tot en met 3 Maart zal in het Stedelijk Museum in de Breedstraat gelegenheid worden gegeven tot be zichtiging van het portret van Konin gin Juliana, door Dirk Vis en van het portret van Prinses Wilhelmina, door Jan van Herwijnen, beide bestemd voor de Raadzaal. Men zal aldus de gelegenheid hebben om deze veelbe sproken schilderijen rustig te bezien. Tevens wordt tentoongesteld het on langs door de gemeente, met 3teun van een aantal particulieren, te Parijs aan gekochte schilderij „De Bui", van AI- lart van Everdingen, de beroemde in 1621 te Alkmaar geboren landschaps schilder. van wie tot nu toe geen en kel doek in Alkmaars Stedelijk Mu seum aanwezig was. Ten slotte zijn een aantal gedurende de laatste jaren verworven schilderijen en tekeningen geëxposeerd. De tentoonstelling is Zaterdag 1 Maart en Zondag 2 Maart geopend 's middags 25 uur; Maandag 3 Maart 's morgens van 1012, 's mid dags van 25 en 's avonds van 79 uur. Voor het Amsterdamse Hof stonden Woensdagmiddag drie Alkmaarse schoenhandelaren in hoger beroep te recht. Verdachten hadden verleden jaar na de inwerkingtreding van een nieuwe beschikking nagelaten hun schoenen nieuwe prijzen te geven. De vedachte F. H. N. merkte op, dat hij de schoenen voor een lagere prijs ver kocht had dan waarvoor zij geprijsd stonden. Dit ontlokte de president van het Hof mr v. d. Does de Willebois de milde woorden: „Ik vind jullie mooi in Alkmaar. Berekenen ze daar alle maal prijzen, die lager zijn dan waar voor de artikelen geprijsd staan?" De procureur-generaal mr B. Kist wilde in aanmerking nemen, dat de betrokken beschikking slechts elf we ken van kracht was geweest. Tegen J. G. eistë hij 60 boete of 12 dagen en tegen F. H. N. en J. M. (bij verstek) eiste mr Kist 75 boete of 15 dagen. Beide laatsten waren n.l. gewaar schuwd vóór er proces-verbaal werd opgemaakt. De Alkmaarse Bijzondere Politie rechter had de drie verdachten tot 30 of 10 dagen veroordeeld. Na een spannende strijd van Zater dag- en Zondagavond om het persoon- ijk- en clubkegelkompioenschap in af deling A, zijn de wedstrijden Maandag- Dinsdag- en Woensdagavond voortgezet om het clubkampioenschap voor dames en heren in afdeling B, C en D. Zoals reeds gemeld wierp „Op de Lat" in af deling B bet hoogste hout n.l. 676 en maakte een goede kans op de kam- pioensprijs. Ook T.O.G. in afdeling C maakt een goede kans met 637 hout. De dames in deze afdeling hebben wel eens hoger gegooid. WIK I staat aan de kop met 591 hout. Het tweede vijftal van WIK staat met 569 hout aan de spits in afd. B. De strijd op de Vrije Baan is in vol le gang. De heer C. Klerk heeft reeds 4x45 geworpen in afd. A. In afd. B staat nog geen 45 op de lijst vermeld, in te genstelling met afdeling C, waar de heer C. Kaayer Jzn. Woensdagavond 5 negens wierp. De stand na de wed strijden van Woensdag is als volgt. Korps Dames A: WIK I 591; Vrede- lust I, Schagen 586. Dames B: WIK II 569: R. Raadsel II 548; R. Raadsel I 546 Korps Heren A: Koekoek I 740. He ren B: Op de Lat I 676; Houthalers I 628. Schagen I 627; De Unie I 623; OKA II 598; Met z'n Tienen I 583. Heren C: TOG I 637; Cubo I 628; De Club I 623; Scherpschutters I 601; Met z'n Tienen I 578; De Club II 559; Houthalers II 551; Cubo II 424: Scherpschutters II 492; Op de Lat II 491; De Unie II 485; TOG II 472. Vrije Baan Heren A: C. Klerk 45 3x W. v. d. Bosch 45 2x; G. Genefaas 45; A. Winder 44; mr. H. Schuurman 43-42. Heren B: C. Sieuwerts 44; A. Koppe 43- J. Kamp 42; C. Vlaar 41—40 3x; g! Bosch 41. Heren C: J. Langedijk 4442: C. Mayer 44—41 2x; Komen 44—38; Sta- venuiter 44; B. v. Uitert 42—41—40. Heren D: W. v. d. Raadt 45- P. Krom 43; Haasbroek 41—38; F. Block 41- M. Meysen 4039 2x. Vrij Baan Dames A: Mevr. de Haas, Schagen 42; mevr. Bosch 41mevr. Mulder 40; mevr v. Uitert 38. Dames B: mevr. L. Witte 42, mevr. A. Metselaar 38; mevr. Raven, Schagen 36; mevr. Zonneberg, Schagen 35; mevr. Schuur man 30; mevr. v. Spanje 30. Dames C: mevr. L. Winder 42; mej. Knuppel 39; mevr. Lust 37; mevr. Buisman 35—34— 33; mevr. Hoogland 35—34. ALKMAAR, 27 Juni. Aardappelen 8,50; witlof 4069; rode kool 822; sa- voye kool 6.5014.50; groene kool 7,50 18,50; spruitkool 1248; boerenkool 4— 11; sla (vetsla) 8396; bieten 923; win terpeen 6,5014; waspeen 1432; uien 532; prei 2240; soepgroenten 7-^8,50; peterselie 4,507; raapstelen 1415; knol soepgroenten 414; appels: Goudreinet- ten 4453 en Bellefleur 24; peren: Win ter] an 3438. Aangeb. huis ii Alkmaar, bevat k., 1 kl. k., ke douche, zolder, Gevr.: dito gre Alkmaar. Br. A 432 bur. van I IK ZEG MA GA N/ voorPHILIPS en GRAMOFt Kwaliteit Ovei Ritsevoort 37. SIG.AANSTEKE1 Onverwoestb: 12 grote vuur Natuurlijk bi. specialist F. v. d. Vliet, Al Magdalene: BIJLESS1 Tobt Uw kind huiswerk? Ik ge Wisk., Ned„ Fr. Boekh., Handelsr. rief. Schrijft ond. bureau van dit b' de bekende Oude zijn zachte smaal aroma. Per liter prima fantasie weefsel, wit met schouderb. Bijpassende broekjes Dezelfde kwalil met kant afgei PAYGI Eert vertrouwd Wegens overcomp] zwaar Old Fini huiskameram: Z.g.a.n. Langf De gemeente-begrotir sluitend. Bij 'een beschoi Uitgeest zo belangrijke opgemerkt dat de fina deze gemeente niet onf men. B. en W. geven de i voor eventueel minder de toekomst een beho vormen. Hiervoor kunn dienstig worden gemaal de begroting wordt geïli bedrag van f 24.829,04, voor onvoorziene uitga dienst sluit met f 244.4C Hieronder volgen enke rijksta posten. Voor brand-, blus- en reddin geraamd f 1500,—. Onde huisvesting is een bedr geraamd als bijdrage i: r.ingsplitsing ingevolge c mieregeling. Maatschappelijke steun een groot nadelig slot, r uitgaven worden ge ra ar. dit is meer dan 25% va drag aan uitgaven van dienst. De belastingen zullen ming opbrengen een b f 141.500,75, waar tegen: staat van f 884,36. De u Rijk in verband met de a Ondernemingsbelasting i f 97.752,—. Ook de uitkering uit fonds vormt een zeer vangstpost op deze beg: werd n.l. aan algemene- De afdeling van de bi pensionnering in Veenb goede greep gedaan, do paganda-avond de Berj laten optreden met het tijd staat niet stil". De heel bezette zaal heeft aandacht naar dit mooi an de woorden van hul zitter aan het einde vai de vereniging bracht, v volle verdiend. Bij de a: voorzitter 'n hartstocht» daan op de aanwezigen zonder op de jeugd, on den, tot het premievrii zou zijn bereikt. Laten een volgende avond va niet meer missen. Dat gebleken voor hen heel

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2