Vrijdag valt beslissing over Faure Nieuwe J vrede« NER1-N0VA gevechtsklare troepen Dit jaar slechts 25 divisies RTC met de In de greep van de woestijn Sta sterk in 't leven Grootscheepse oefeningen door samenwerkende NAVO-vloten in begin Ap REIS N Spannende olagen in het Franse parlement Oppositie tegen belastingverhoging is schier onoverwinnelijk r Twee manieren om op koffie te besparen.... Regering staat voor een zware taak zeer Spoedig vervolg van oefeningen „Bandeau" Het Radioprogramma Bendeleider op Malakka doodgeschoten Een nieuw schip voor kapitein Carlsen Enkele successen voor Fransen in Indo-China NAVO vesiigi zich in VN-gebouw te Parijs Resf van oniworpen NAVO-leger is reserve Stevenson naar Ismailia Ook Uw ingewanden Britse vakbonden vragen belastingverhoging...., Scheepvaartberichten UI Beknopi pact J)E WESTELIJKE GROTE nieuwe voorstellen aan de verdrag voor Oostenrijk. Nï kwestie hadden besproken e de deskundigen van de drie staatsverdrag aan Oostenrijk gelegd. De Westelijke minis uitgebreide verdrag, waarov resultaten is gekomen. De ni< gepubliceerd. Te Washingtoi wogen, een vredesverdrag deel zou hebben. Written staan nai Europese leg Vier nieuwe tuin: rond Amsterdë DONDERDAG 28 FEBRUARI 1952 yRIJDAG VALT DE BESLISSING over het lot van de Franse regering. Dan zal de Nationale Vergadering stemmen over een aantal kwesties van vertrou wen, welke de premier, Faure, Woensdagavond heeft verbonden aan de voor naamste onderdelen van zyn ontwerp-begroting. Het voornaamste punt is wel de verhoging van alle belastingen met vijftien procent, waardoor de regering 190 milliard francs extra tracht binnen te krijgen. Verder wil de regering de sociale verzekeringen reorganiseren, de belastingen sneller innen en in tal van diensten drastische bezuinigingen doorvoeren. Faure heeft machtiging ontvan gen, om aan een en dertig artikelen van de begroting de kwestie van vertrou wen te verbinden. Eerste manier: Zing een toontje lager en ga over op een andere kwaliteit, die minder kost. Maar prettig zult U dat wel niet vinden, want waar blijf je. als je ook op dat kleine dagelijkse ge noegen van een lekker kopje koffie moet gaan be knibbelen? Tweede manier: Houd U aan de beste koffie die er te krijgen Is. Neem voortaan De Cruyler s Roodmerk met 10 k o rt t n g. Dat scheelt U ruim 20 cent op een half pond en IJ hebt bo vendien de luxe van de geurigste koffie die U zich denken kunt1 't Is maar een weet! S2072& (Advertentie, Ing. Med.) DE PREMIER heeft bij de aanbieding van de begroting medegedeeld, dat de beschikbare fondsen tot dertig milliard francs of nog lager zijn gedaald. De be groting sluit met een totaal van 3620 milliard francs. Zij is er o.m. op geba seerd, dat er een eind komt aan ae verspilling van 1 milliard francs per dag. Geschat is, dat de regering door belastingontduiking vierhonderd mil liard per jaar ontgaat. De ontworpen belastingen zijn echter voornamelijk voorgesteld, om de door de NAVO verlangde militaire uitgaven te kunnen bekostigen. De staatsuitga ven voor burgerlijke doeleinden zijn aan het begin van dit jaar reeds goed gekeurd. De vraag is echter, of de voorgestelde bedragen wel voldoende zullen zijn. Faure heeft reeds moeten toegeven, dat er veel kans is op ver dere stijging van de kosten van herbe wapening. Deze zullen dan door de voorgestelde belastingen en bezuini gingen niet meer kunnen worden opge vangen. Bovendien staat de regering nog voor het grote gevaar dat de schat kist leeg raakt, wanneer de begroting niet spoedig wordt goedgekeurd. Zij zal dan toestemming moeten vragen om extra voorschotten bij de Franse Bank aan te vragen. Reeds heeft Faure medegedeeld, dat deze onmiddellijk no dig zullen zijn. DE regering zal alle zeilen moeten bijzetten, om de begroting aangenomen te krijgen. In eik geval heeft zij Vrij dag de communisten en de Gaullisten tegenover zich. tezamen een derde van het aantal afgevaardigden. Verder zjjn een deel van zijn geestverwanten, n.l. de radicalen, en de meeste gematigd conservatieven tegen nieuwe belas tingen gekant. Zjj willen drastisch be zuinigen op de met verlies werkende genationaliseerde industrieën. Om alle gevaren te bezweren zal Faure de wens van de radicalen en de conserva tieven dat de particuliere onderne mingen niet te zwaar worden belast moeten rijmen met de eis van de so cialisten en de volksrepublikeinen tot bescherming van de levensstandaard der arbeiders. Nog omvangrijker dan verleden jaar c VRIJDAG 29 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30—VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 School radio. 10.50 Orgel en zang. 11.15 Voor d-acht. 11.35 Cello en plano. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 1 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Orkestconcert. 13.50 Gram.- muziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Derde acte „Idomeneo", opera (gr..pl.). (Om 15.05 Voordracht.) 16.00 Lichte mu- j ziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Kamer koor. 17.20 Muzikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Kinderkoor. 19.15 Frij- zenpraatje. 19.30 Berichten. 19.40 „Wat dunkt U van den Christus?", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 Gram.muziek. 20.30 „Benelux", causerie 20.40 „Leven op de Aarde", causerie. 21.00 i Aetherforum. 21.30 Gram.muziek. 21.45 Buitenlands weekoverzicht. 22.00 Cabaret 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk i en gezin", causerie. 23.3024.00 Prome- j uade-orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws 1 en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.45 1 Idem. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 School radio. 10.05 Gram.muziek. 11.00 Voor de Zieken. 11.40 Vocaal Dubbelkwartet. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Salon- orkest en solist. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 1 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Ac- tualiteiten. 13.25 Koperkwartet. 13.45 Voor de huisvrouw. 14 00 Schoolradio. 14 20 Maastrichts Stedelijk Orkest. 15.00 Gram.- 1 muziek. 15.35 Viool en altviool. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18 15 Gram.muziek. 18.40 „De uitkijk post". causerie. 18.50 Lichte muziek. 19.0.5 „Het werk van de dienst R.A.O. cau serie. 18.15 Regeringsuitzending„Verkla ring en toelichting". 19.35 Zang en orgel. 19.52 Actualiteiten. 20 00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Symphonette orkest en solisten. (Om 20.40 Voordracht.) 21.15 Metropole-orkest en soliste. 21.50 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld 22.10 Amusementsmuziek. 22.45 „Ik ge loof In ene. heilige, katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte mu ziek. 23.35—24.00 Amusementsmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. - 20.15—21.45: 1. Dertigdui zend; 2. Wedstrijd in kijken en peinzen. Pauze. 3. Woningbouw en Woning problemen; 4. Dagsluiting. Een prograina van meer dan dertig maritieme en amphibische oefeningen voor de zeestrgdkrachten van de NAVO-Ianden is trans gereedgekomen. Het strekt zich over het gehele jaar 1952 uit, met ais hoogtepunt de zomer- oefeningen. Men verwacht, dat de deel nemende landen, waaronder Engeland, de V.S., de Europese landen aan de At lantische kust en de NAVO-landen aan de Middellandse Zee, op groter schaal voor de dag zullen komen dan vorig jaar. De belangrijkste oefening is „Casti- nets", die in Juni in het Kanaal en de Noordzee wordt gehouden. Het betreft het beschermen van koopvaardijsche pen in brede zin en men gelooft, dat deze oefening de meest doeltreffende Bij een gevecht in de Maleise jungle is de Chinese guerrillaleider Ah Peng op wiens hoofd een prijs van tiendui zend dollar was gesteld, doodgescho ten. Ah Peng was lid van een plaat selijk communistisch bestuur en poli tieke commissaris van het „Maleise volksleger voor de bevrijding". Bij zijn makkers stond hij bekend als „De Koffiekoning", omdat bij zijn man schappen vaak verzocht gevaren te doorstaan om koffie in .de stad te gaan halen. Drie vliegers van Reusenfort in zee opgepikt1 Drie leden der bemanning van het Dinsdag 150 mijl ten Noordwesten van het eiland Goeam, boven de Stil le Oceaan door een ontploffing omlaag gestorte Amerikaanse vliegende reu- zenfort. zijn gisteren door een Ame rikaans oorlogsschip opgepikt. De drie bevonden zich in een reddingboot, die hen door een ander vliegend reuzen- fort was toegeworpen. Naar de zeven andere inzittenden wordt nog gezocht. op operationeel gebied is. Vliegtuigen, vliegkampschepen en bases aan de wal zullen elk een belangrijke rol spelen. De Nederlandse mijnenvegers „Born- diep", „Hollandsdiep", „Marsdiep", „Oosterschelde", „Texelstroom", „Vol kerak" en „Westerschelde" zullen inge schakeld worden bij het tweede gedeel te van de mijnenveegoefening „Ban deau", dat in begin Maart zal plaats vinden. Het eerste deel van de oefening had plaats in Januari van dit jaar. De Britse wateren zijn tot operatie-terrein gekozen. Maar geen nieuwe „Enterprise' De „Isbrandtsen Line" heeft bekend gemaakt, dat kapitein Carlsen van de „Flying Enterprise" spoedig het com mando zal krijgen over het 10.660 ton metende vrachtschip „Noonday", dat de maatschappij onlangs heeft aange kocht. Waarschijnlijk zal de „Noonday" her doopt worden, doch men acht het on waarschijnlijk, dat het schip „Flying Enterprise" zal worden genoemd. Sommige zeelieden beschouwen herdo ping van een schip als een onheils daad. Communistische bladen in Ruhrgebied bedreigd De regering van Noordrijn-Westfalen wil maatregelen nemen om de commu nistische pers in het Ruhrgebied het voortbestaan onmogelijk te maken. De regering wil daarbij gebruik maken van een landelijke wet inzake het uit oefenen van het beroep van uitgever en redacteur. Deze wet zegt, dat de uitoefening van deze beroepen verbo den kan worden wanneer betrokkenen zich keren „tegen de vrije democrati sche orde". Twee Vieiminh een ra vernield De Franse troepen hebben in het uiterste Zuiden van Indo-China na een strijd van zeven dagen ruim driedui zend vierkante kilometer moerasland van Vietminh-opstandelingen gezui verd. Volgens «en legercommuniqué zijn de verbindingslijnen der opstande lingen afgesneden en is aan de geurril- lastrijders in Cochin-China een zware economische slag toegebracht. Twee grote militaire centra van Vietminh- bataljons zijn vernield. De centra om vaten tweeduizend hutten, een granaat- fabriek en twee fabrieken waar mijnen werden vervaardigd. Twintig jonken en 380 sampans werden tot zinken ge bracht. De Franse expeditionnaire strijdmacht in Indo-China telt thans De NAVO zal voorlopig haar hoofd kwartier in het voor de laatste Alge mene Vergadering van de V.N. opge trokken gebouw bij het paleis Chaillot te Parijs vestigen. Later zal het mon tage-gebouw waarschijnlijk naar Cour- bevoie, ten Westen van de Franse hoofdstad, worden overgebracht. (Advertentie. Ing. Med.) München rehabiliteert de vroegere nazi s De gemeenteraad van München heeft het besluit genomen, dat vrijko mende functies in de gemeentediensten bij voorkeur moeten worden bezet door beambten, die wegens hun vroegere lidmaatschap der nat.-soc. partij, ontsla gen zijn. Een AmerikaansBrits luchtcommando? Volgens de „New York Times" streeft de Britse regering thans naar de instelling van een Amerikaans- Brits strategisch luchtcommando nu „aan beide zijden van de Atlantische oceaan de nieuwste Amerikaanse wa pens ter beschikking zullen komen". Er zou alle reden zijn om aan te ne men, dat Churchill bij zijn bezoek aan de V.S. hierover met Truman heeft gesproken. (Advertentie. Ing. Med.) Elecirortisch brem wordt sleeds volmaakter Het „electronisch brein" van de universiteit van Manchester, de grootste en meest volmaakte in stallatie ter wereld op dit gebied, kan volgens een mededeling van lord Halsbury, directeur van de „National Research Development Corporation", thans ook muziek maken en fouten in de eigen con structie aanwijzen. Het „brein" kan het Britse volkslied spelen door middel van een versie in code van de partituur, die het in klanken omzet. Volgens lord Halsbury is de tijd niet ver meer, dat men een installatie kan ont werpen, die niet alleen fouten in eigen constructie ontdekt, maar ook kan herstellen door zelf de fecte onderdelen te vervangen. Er bestaan plannen om eledroni- sche breinen van kleiner formaat tg construeren, waardoor de pro ductiekosten belangrijk kunnen worden verminderd. De instal latie te Manchester kost name lijk ruim een millioen gulden. Deze kleinere breinen zouden dan ook in kantoren e.d. kunnen wor den gebruikt. f Pim, Para en Pom in Zwitserland 81. Op die eerste dag van het grote feest waren Pirn, Pam en Pom al heel vroeg uit de veren en zij rustten niet vóórdat zij met Moeder voor het loket stonden, waar de toegangsbewijzen voor de wedstrijden verkocht werden. „Maken jullie je toch niet zo zenuw achtig", had Moeder gezegd, „we krij gen heus nog wel een plaatsje. Er zijn nog kaartjes genoeg". „Ja, dat zegt U nu wel, maar U zal zien, het loopt storm", voorspelde Pim. „Vandaag krij gen we de wedstrijden tussen de bob sleeën en ik wil al die beroemdheden zo graag van dichtbij zien en„Ja, stil nü maar, ik ga al met jullie mee", lachte Moeder, „eerder heb ik toch geen rust". En dus stonden ze al om negen uur voor het loket, evenals me neer Knorremans, die voor deze gele genheid ook vroeg opgestaan was. „TT mag wel extra letten op die jongens van U". zei hij tegen Moeder Woeffie. „Dat bobsleerijden is een ruwe sport! U mag er wel op passen, dat zij goed aan de kant blijven staan". „Ja, dat komt in orde, hoor, meneer Knorre mans", antwoordde Moeder vriende lijk, maar Pim, Pam en Pom mopperden een beetje in zichzelf. „Waar bemoeit hij zich mee? Hij doet net of we klei ne kinderen zijn", riep Pim boos. Even later waren zij meneer Knorre mans ai lang weer vergeten. Zij hadden hun kaartje in de zak en mochten het terrein bekijken. Ze kwamen ogen te kort. Een fotograaf was bezig om van verschillende beroemde persoonlijkhe den een foto te maken. Robert Lovett over Lissabon De NAVO zal dit jaar vijftig divisies op de been hebben, maar slechts iets meer dan de helft daarvan zal gevechtsklaar zijn, heeft Robert Lovett, de Amerikaanse minister van defensie, verklaard. De rest zal reservetroepen zijn, welke zijn uit gerust met de voornaamste stukken en voorraden, doch minder manschappen tellen dan de gevechtsklare divisies. Reuter tekent hierbij aan, dat te Lissabon is overeengekomen, vijftig gevechtsklare divisies op te stellen, doch dat militaire waarnemers twijfelen aan de mogelijkheid, dit doel nog in het lopende jaar te bereiken. Nog geen candidaat voor secretaris-generaal Amerika heeft zich niet verplicht, zo vervolgde de minister, dit jaar nog meer divisies naar Europa te zenden. Wel zullen vliegtuigen naar Engeland en Frankrijk worden gezonden, maar dit hangt af van het tempo, waarin de Westeuropese landen vliegvelden aan leggen. Hierin is men n.l. achter bij het programma. Lovett achtte de in Lissabon bereikte vorderingen van zeer veel belang. Het verheugde hem, dat de NAVO-landen zich bereid hadden getoond, hun de fensieve kracht metterdaad te verster ken inplaats van er slechts over te pra ten. Ten aanzien van de Franse moeilijkhe den zéi Lovett, dat de belastingen een groot probleem vormden voor dit land, maar dat deze zaak zou worden gere geld. Over de toekomst van generaal Eisen hower zei de minister niets te kunnen mededelen. De plaatsvervangers van de NAVO zullen Vrjjdag of Zaterdag bijeenko men, om na te gaan wat er moet wor den gedaan, nu Sir Oliver Franks ge weigerd heeft, de benoeming tot secre taris-generaal van de organisatie te aanvaarden. Lester Pearson die zelf evenmin deze functie wenst te bekle den heeft hen bijeengeroepen. Voorbereiding van gesprek met Maher Pasta De Britse ambassadeur te Cairo, Sir Ralph Stevenson, is Woensdag naar het te Ismailia gevestigde hooltókwartier der Britse strijdkrachten in de Suez- kanaalzone vertrokken. Hij zal met de Britse militaire leiders beraadslagen, alvorens Zaterdag a.s. een ontmoeting te hebben met de Egyptische minister president Ali Maher Pasja, welke ten doel heeft de Brits-Egyptische geschil len uit de weg te ruimen. moeten op tijd „gewassen" worden. week één of twee (Advertentie, Ing. Med.) (46 „Een gunst!" Zijn wenkbrauwen gin gen omhoog „Die is goed! Een gunst hè, om tien minuten met zijn aanstaan de vrouw samen te zijn!" Zijn toon ver anderde, werd verliefd, smekend; „O, denk nu niet aan ben Hasrif Mara vergeet de tijd vergeet alles, behalve dat we alleen en verliefd zijn in een wonderlijk betoverende maannacht Hij trok haar weer in zijn armen en ze liet zich passief zonder weerstand te bieden omhelzen. Maar ze was niet gerust. Ze had het gevoel dat het niet eerlijk was om je belofte te breken, zelfs tegenover Amid, wanneer hij zon der protesteren had toegestemd om hen even samen te laten wandelen. Hij wis natuurlijk dat ze niet konden ontsnap pen; de twee Arabieren waren bij de paarden, evenals hij zelf. En de Engel sen waren niet alleen ongewapend, ze waren ook onbekend met de woestijn, en zouden in minder dan geen tijd ver dwalen als ze er op eigen boutje van door gingen. Desalmetemin was het een gunst en moest als zodanig worden ge ëerbiedigd. „Hemel, Mara, wat is'er met je? Om hels ik een vrouw van vlees en bloed of een ijsberg?" Mara besefte haar onhartelijkheid, sloeg haar armen om Gary's hals, kuste hem en wreef haar zachte wang tegen de zijne. „Gary, liefste, je moet niet denken, dat ik graag weg wil maar ik heb er het land aan om mijn belofte niet te houden." Hij lachte luchthartig. „Je hoeft je toch waarachtig over hem geen zorgen te maken," sprak hij. ..Hij verdient het heus niet dat we ons iets van hem aantrekken". door; MARJORIE VERNON „Nee Maar een belofte is een be lofte, of die nu aan een vriend of een vijand gegeven is „Eerlijk gezegd begreep ik niet waar om jij je zo vernederde en hem toe stemming vroeg en zei, dat we niet lang zouden blijven en meer van derge lijke slaafse onzin." Ze kreeg een kleur in het donker. Had haar houding die indruk gewekt? Dat ze zich voor Amid vernederde en zijn meesterschap erkende? Had ze werkelijk in die Oosterse omgeving met dat inheemse gewaad aan en opgeslo ten in de vrouwenvertrekken iets van haar onafhankelijkheid verloren en de serviliteit van de Oosterse vrouwen overgenomen? Een vreemde angst beving haar en ze greep krampachtig zijn arm beet. „Gary, het zal nu toch niet lang meer duren, vóór we hier vandaan gaan en we weer thuis zijn en onze oude ge woonten weer opnemen, is het niet? Dan zullen we dit alles toch vergeten, hè, het zal geen verschil voor later ma ken?" „Mijn lieve kind, wat bedoel je? Wat scheeit er aan?" Mara liet haar hand, die nog steeds zijn arm omklemde, los en ze schudde dof haar hoofd. Hoe kon ze verwachten, dat hij het zou begrijpen wanneer hij zelfs de halve waarheid niet kende? Maar in haar hart was ze bang bang dat dit bezoek aan Egypte zich diep in haar ziel had genesteld, zodat ze dit alles nooit meer zou kunnen vergeten en nooit dezelfde weer zou zijn. Ergens diep in haar binnenste twijfelde ze er aan of ze ooit gelukkig zou kunnen worden in een bestaan gelijk aan haar vroeger leven- 1 tje, en vreesde dat ze altijd zou blijven terugverlangen naar de zon en de kleu righeid en de romantiek van Egypte. Ja, daar was ze aldoor bang voor ge weest dat dit land bezig was haar volledig in bezit te nemen, 'zodat ze, hoe ver ze ook zou gaan er zich nooit meer helemaal vrij van zou kunnen maken. En zelfs Gary, die volkomen fantasie loos was, had gemerkt, dat ze sommige gewoonten van de Oosterse vrouw had overgenomen, die b.v. gedwee en gehoorzaam waren in plaats van onaf hankelijk! "Iet was verschirkkelijk te bedenken, dat deze paar weken in de woestijn haar voor haar hele veidere leven uit haar evenwicht zouden bren gen; ze moest er tegen vechten, en naai normale kijk op de dingen herwinnen Maar dat was moeilijk in een omge ving als deze, of in Amids paleis; feite lijk scheen het'haar onmogelijk zich de tijd voor de geest te roepen waarin ze de hele week verlangend had uitgeke ken naar een uitstapje naar Kew of Richmond, als toppunt van zaligheid Ze kwam plotseling tot het besef, dat ze hoe langer hoe minder aan Londen dacht. „Ik moet hier weg vóór het te laat is!" riep ze in een plotselinge pa niek. Maar hoe ze weg moest komen, wist ze niet, en wat ze precies bedoelde met „voor het te laat is" kon ze ook niet zeggen. Haar gedachten tolden door elkaar en Gary zou er niets van be grijpen wanneer ze het hem trachtte uit te leggen. Hij zou lachen en zeggen dat ze bezig was ziekelijk te worden. „Dit oord werkt op je zenuwen", zou hij zeggen. „Dat gaat wel weer over als we hier goed en wel vandaan zijn". Ze veronderstelde dat ze hem over Amids poging haar te kussen moest vertellen, maar daar kon ze niet toe komen, en in ieder geval kon zo'n be kentenis slechts narigheid geven. Ze durfde zich het resultaat van een ruzie tussen de beide mannen niet eens in te denken, maar tegelijkertijd zou haar respect voor Gary verminderen wan neer h(j Amid er niet over aanviel. Neen: hoewel het misschien niet hele maal eerlijk was tegenover haar ver loofde deed ze toch beter er over te zwijgen. „Kom, we moeten heus naar de an deren terug!" riep ze uit, en trok in koortsachtige haast aan zijn hand, want ze wilde niet dat hij vragen zou gaan stellen. „O, goed dan, als je dat zo graag wilt", gaf hij knorrig toe en ze keerden terug in de richting van de picknick. Geen van beiden sprak terwijl ze langzaam terugliepen over het zilveren zand, en weldra voegden ze zich weer bij dé anderen. Amid stond dadelijk op, en ging zonder een woord te spreken naar de paarden om toebereidselen voor hun terugtocht te maken. „Nou, ik hoop dat jullie het daar niet al te druk vonden", begroette Jane Frask hen en haar scherpe ogen gin gen van de één naar de ander. „Geen klachten", antwoordde Gary luchtig. „Ik geef toe dat er ogenblikken zijn waarop de eenzaamheid van de woestijn haar voordelen heeft". „Um". Janes stem klonk droog. De tijd had haar afkeer van Gary Cromer slechts groter gemaakt, maar terwille van haar oprechte sympathie voor het meisje gaf ze hem de kans zijn positie te versterken. Zonder verder commen taar stond ze op en voegde zich bij sheik Amid, en weldra aanvaardden ze in dezelfde opstelling als op de heen weg. de terugtocht. Mary was stil gedu rende die tocht in de maneschijn. Op de een of andere wijze was de schoon heid van de maannacht voor haar be dorven. Hoewel ze haar gevoelens niet onder woorden kon brengen, voelde ze zich toch gehinderd en teleurgesteld. Wat was er mis gegaan? Ze had zich zo geweldig op deze betoverende nacht met Gary verheugd, maar nu het voor bij was, was ze niet voldaan en ze wist niet precies waarom. Was ze in Gary teleurgesteld? Of.de gedachte rees buiten haar wil was ze in zichzelf teleurgesteld? (Wordt vervolgd). die hun beurs met treft..,. Het Engelse Verbond van Vakver enigingen heeft de minister van finan ciën, Butler, aanbevolen de belastin gen te verhogen als-middel om de hui dige economische crisis te overwinnen. Het verbond dringt er op aan het stan. daardtarief der inkomstenbelasting met 6 pence tot 10 shillings p. Pound te ver hogen. Hierdoor zouden de inkomsten van de schatkist jaarlijks met 75 mil lioen pond sterling stijgen. De hogere inkomens in de middenklasse zouden door deze verhoging hét meest getrof fen worden, daar de meeste arbeiders niet voldoende verdienen om volgens het standaardtarief te worden aange slagen. Het bestuur heeft voorts aangedron gen op verhoging van de voedselsub sidies, welke thans 410 millioen pond sterling per jaar bedragen. Aagtekerk, Japan—R'dam, 27-2 te Genua Almdijk, R'damGolf van Mexico, 26-2 van Antwerpen naar Lissabon Alphard, A'damZ.-Amerika, pass. 26-2 Finisterre naar Santos Amstelkerk, W. Afrika A'dam. pass. 26-2 Las Palmas naar Le Havre Argos, 26-2 van Cavala naar R'dam Aardijk, R'dam—Golf van Mexi co, 27-2 te Tampa Aldabi, Buenos Aires —R'dam, 26-2 van Bahia naar Las Palmas Breda, 27-2 van Antwerpen te A'dam Bloemfontein, Beira—A'dam. 26-2 te Antwerpen Borneo, Balik Papan—A' dam, 29-2 van Makassar te Singapore ver wacht Corilla, 27-2 van Singapore te Fremantle verwacht Cavella, 26-2 van R'dam naar Kopenhagen Cottica. Georgetown—A'dam, 27-2 te Brighton Danae, 26-2 van Genua te Savona Delft, A'dam—Valparaiso, 26-2 van Arica naar Antofagasta Drente, R'dam—Balik Pa pan, 27-2 te Singapore Jagersfontein, Beira—A'dam, 26-2 te Kaapstad Eos, 26-2 van Kiuluk naar Valencia Iris, pass. 26-2 Holtenau naar Gotenburg Kertosono, R'dam—Surabaja, 27-2 van Genua naar Port Said Kedoe, Surabaja —R'dam, 26-2 van Djakarta naar Padang Lekkerkerk. R'dam—Calcutta, 26-2 van Aden naar Karachi Maasland. A'dam— Buenos Aires, pass. 26-2 Ouessant naar Las Palmas - Marisa, R'damCurasao, 26-2 te Nordenham Maashaven, R'dam Buenos Aires, 26-2 van Las Palmas naar Recife Markelo, A'dam—W.-Afrika, 27-2 te Kaap Palmas verwacht Nieuw-Am- slerdam, 27-2 van Curacao te Laugaira Oberon, 27-2 van Curasao naar Aruba Oranje, A'dam—Tandjong Friok, 27-2 te Southampton Prins Willem V, 27-2 van Burriana te Valencia Roep-t, Tandjong Friok—A'dam, 27-2 te Djeddah Rijn land, A'dam—Buenos Aires, pass. 26-2 Ouessant naar St. Vincent Rijndam, R'dam—New York, 29-2 900 mijl west van Scillys Titus, R'dam—Hamburg, 27-2 te A'dam Tomori, 26-2 van Tandjong Priok te R'dam Tripang, R'dam—Sura baja, pass. 26-2 Gibraltar naar Port Said Waal, 27-2 te Georgetown Water man. A'dam—Kaapstad, 26-2 900 mijl noordwest van Kaapstad IJssel, R'dam Oran, 27-2 te A'dam, Directie; J. BIJLSMA en C. KRA Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 55' ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 331 Postgiro 187294 De gehele dag op de weg, in druk ver keer, dat vergt veel van Uw zenuwen. Een geregeld gebruik van NERVA NOVA dragées houdt U fit en Uw geest geconcentreerd Gebruikt NERVA NOVA MAAKT U STERK! 1.25 en 2.70 per erp. (Advertentie, ing. Med.) Nederlandse delegati samengesteld Bij Koninklijk Besluit is b de Ronde Tafelconferentie t land, Suriname en de Neder tillen, zal aanvangen in de e van April. Nederlandse vertegenwoc deze R. T. C. zijn: de mii Urüezaken en Overzeese Rij L. A. H. Peters (voorzitter), de minister van Binnenlani dr [Bee), de minister van J H. Mulderije, de minister v, landse Zaken mr D. U. Stik tueel vertegenwoordigd door secretaris van Buitenlandse minister van Oorlog en Ma Staf, en verder mr L. A. Do Kadt, dr W. de Kort, mr G. H. Meijerink, prof. Romme, W.JSchermerhorn en R. H. v tering. Bij zijn terugkeer van de minister van Buitenlandse Z gelaten over de resultaten pziolit is er grote vooruitga Bht maak ik me zorgen". Htse ambassadeur in Washii in secretaris-generaal van i Side niet te geloven, dat hij lebben ons te Lissabon bezi .voot de Duitse bijdrage in Barken, die dit jaar beschik fchuilen hier vele voetangel vormen, als Duitsland ten Het plan om voor de Euj £ensie dit jaar neg 50 divisie paar te stellen, noemde hij z Voerbaar en ernstig gemeer dit ten nauwste zal samenhai de ontwikkeling van de ec toestand in Engeland en Frai I verdrag der E.V.G. zou volge nister mogelijk later dan 1 I en geratificeerd kunnen zijn. De Britse minister van Bi Zaken, Eden, heeft eveneer van zijn bezoek aan Lissab bracht, waarbij hij zeide, dal opzet van het plan voor eer Defensie Gemeenschap is d deelnemende Europese lande zameniijk zullen bepalen wa ders voor al het militaire zullen worden geplaatst. Hi dat de weg vrij was voor com eenkomsten. Volgens Eden zi Over 70 jaar.... Ais de woningbouwlening wens slagen zal Amsterdam f„e,ye(r? tien ïaar vier tuinstei c, •Ue eerste woningen vai „i, ®™eer, die in totaal 10.( met hltu' zijn reeds in aa' mor r bouwriiP maken van 5 000 «,eU?6nveld' een tuinl hevfn is inmiddels verdpr In voorbere tuinsteden Sloterv woningen) en Osdorp (13.5( Ut&e^fjieACcfU X^TSehting tot Zaterda Half'ZWAAR BEV ■tiaif tot zwaar bewolkt n- vankelijk hier en daar eni te regen en nevel of mi: overwegend droog Mat jachtige Westelijke westelijke wind. Weinig ring in temperatuur. fs?nEMDAG: Zon op 7'26 18.20. Maan op 8.49, onder

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6