Ajax zal morgen de kampioensvlag in top mogen hijsen Belangwekkende siaaisrechielijke vraagstukken in Tweede Kamer Krijgt regering te grote bevoegdheden? Verlies Polynorm niet te schatten De veestapel in overeenstemming met voederbasis op bedrijven Conflict in „Het Nederlandse Trekpaard wordt openbaar De Brabant Grensrit 1952 gestart Toetsing van wetten aan tractaten VIER EN TWINTIG OF TWINTIG EN VIER Ingrijpen van de overheid was noodzakelijk Minister Mansholi in Alkmaar: Produciie voedergranen moeten worden verhoogd Geen scheurplicht De zandstraal wordt verboden Prinses Armgard vestigt zich in Diepenheim Dagelijks bestuur legt functies neer 'n Wagen op een schip De overheid en het weerstandsfonds Interessant voetbalprogramma D. W.S. en Haarlem spelen de wedstrijd het van seizoen P.S.V. en Limburgia tref fen elkaar in Eindhoven Twee etappe-plaatsen in Belgie Interessante discussie op Paleis Soestdijk Grote verbetering in telefoonverkeer IJmuider trawlers naar Duitsland WE®"5 Al ©i ZATERDAG 15 5'?ART 1952 (Van onze parlementaire redacteur) riE WAARDERING, die het communistische Tweede Kamerlid de heer Gortzak voor de in de Staten-Generaal aanhangig zijnde Grondwetsherziening heeft, bleek Vrijdagmiddag duidelijk uit zijn uitspraak, dat de regering goed zou doen de voorstellen terug te nemen, omdat van een herziening in de ware zin geen sprake is. Aan de Grondwet worden thans juist de elementen ontnomen, die voor het Nederlandse volk het meest essentieel zijn! Hij had overwegende be zwaren tegen de mogelijkheid van uitschakeling van het parlement bij oorlogs verklaring, wanneer ons land wordt aangevallen of op grond van zijn interna tionale verplichtingen in een oorlog wordt betrokken. de Kamer voor deze week uiteen kunnen we weer belangwekkende be schouwingen verwachten, want 't mag zeer de vraag genoemd worden, of mr. Oud en enkele andere afgevaardigden door de verdediging van de aanhangige voorstellen door de regering overtuigd zijn. Tot de heer Welter, die nog al ex treme denkbeelden had verkondigd, zeide minister Beel, dat de internatio nale rechtsgemeenschap steeds meer een realiteit wordt en dat de regering daarom met haar voorstellen is geko men. Ter geruststelling van de Kamer voegde hij eraan toe, dat het uitdruk kelijk de bedoeling van de regering is bij oorlogsverklaring het parlementte raadplegen, indien daartoe maar enigs zins de mogelijkheid aanwezig is. Tegen enkele amendementen had de bewindsman geen bezwaar. Zo wilde hij een amendement-Serrarens (KVP) overnemen, om een niet-automatische verlenging van een internationale overeenkomst ter goedkeuring aan de Staten-Generaal voor te leggen. Aangezien over de vraag, of het recht van toetsing van de wetten aan I [ITVOERIG kwam hierna een twee- de communist, de heer Hoogcar- spel, betogen, dat in de Nederlandse delegaties naar internationale confe renties te weinig Kamerleden worden opgenomen, om van vergroting van de invloed van het parlement te kunnen spreken. Hij keurde scherp af, dat in de toekomst nog steeds geheime over eenkomsten kunnen worden aangegaan en veroordeelde, dat de mogelijkheid wordt geopend om overeenkomsten te fluiten, waarin van de Grondwet wordt afgeweken. Afwijking van de Grondwet bij het fluiten van verdragen had ook de bij zondere belangstelling van de fractie voorzitter van de KVP, prof. Romme. Hij was ervan overtuigd, dat afwij king in de practijk slechts weinig zal voorkomen. Als voorbeeld noemde hij het afzien door ons land van een na tionale defensie door het inbrengen van ons defensieve apparaat in een internationale defensie. Voor dergelij ke gevallen is het goed, dat de desbe treffende bepaling wordt opgenomen. Tegen de formulering ervan had hij evenwel enige bezwaren. Het toetsingsrecht van wetten en Grondwet aan tractaten zag prof. Rom me liever toegekend aan de rechter dan aan de wetgever. Ministers antwoorden VOLGENDE week Dinsdag nadat 1 de ministers van Binnenlandse en van Buitenlandse Zaken, prof. Beel en mr Stikker, gesproken hadden, ging Minister Rutten heeft gistermid dag een onderhoud toegestaan aan Ing. A. Hamerlinck uit Cent. De achtergrond van het gesprek werd gevormd door cijfers. Niet die van de oegroting. maar cij fers zoals kinderen on school ze leren uitspreken. De heer Hamer linck verdedigt namelijk de stel ling, dat het gemakkelijker, juis- ,,1wintig-en-vier" zegt in plaats ter en practischer is, als men bijv. van „vier en twintig". Men schrijft immers eerst de 2, als men het cijfer 24 wil neerschrij ven, terwijl toch eerst de 4 wordt uitgesproken. Proeven hebben be wezen, dat de methode, die Ing. Hamerlinck aanbevelt, de beste is en minder fouten in boekhoudin gen veroorzaakt, terwijl ook de schoolkinderen gemakkelijker het rekenen zullen leren. Zoals be kend heeft minister Rutten aan enkele instanties advies gevraagd in de getallenkwestie. (Vervolg van pagina 1 Het verzoek werd pas ingewilligd, toen aannemelijk werd gemaakt, dat er winstgevende opdrachten te verkrij gen waren. Een order van acht mil- lioen van het ministerie van Oorlog gaf toen de doorslag. Ingrijpen nodig. TN HET laatste kwartaal van 1951 ver- zocht Polynorm wederom om verho ging van het crediet. Diverse begro tingen bleken aanzienlijk te zijn over schreden. De regering begon steeds meer te aarzelen, hetgeen nog werd versterkt, toen het ministerie van Oorlog zijn orders aan het bedrijf be langrijk inkromp. Niettemin werd op nieuw tot credietverlening besloten, omdat bij liquidatie of faillissement bepaalde orders niet zouden kunnen worden afgewerkt en zeer reële export kansen zouden worden afgesneden. Wel werden vérgaande eisen aan het bedrijf gesteld. Ook werden twee per sonen in het college van commissaris sen opgenomen: een vertegenwoordi ger van de Herstelbank en een van het ministerie van financiën. Er is voortdurend gestreefd naar be perking van de verliezen en van de verbintenissen van de schatkist. Hoe wel niet kan worden ontkend, dat ern stige fouten zijn gemaakt, welke de verliezen mede hebben veroorzaakt, mag toch niet over het hoofd worden gezien, dat tal van bijzondere moei lijkheden moesten worden overwon nen, zoals een sterke stijging van de staalprijzen in 1951 en de stopzetting van de Duitse staalexport. De laatste maanden is getracht, door inkrimping van het personeel er zijn 500 man ontslagen gepaard gaande met het werken in minder ploegen en het stop- zefïen van alle niet onontbeerlijke activiteiten, de financiering zo krap mogelijk te houden. Inbrekers plunderden een brandkast Inbrekers hebben kans gezien, door te dringen in een machinefabriek nabij het IJ te Amsterdam en in het kantoor twee brandkasten als waren het sardi neblikjes open te scheuren. Een ervan bevatte een kleine tienduizend gulden, welk bedrag tot goede prijs werd ver klaard. De politie onderzoekt de zaak. tractaten moet worden toegekend aan de wetgever, of aan de rechter, veel verschil van mening bestaat, wilde de regering aldus prof. Beel niet ten voordele van de rechter beslissen. Nederland nog in tel QOK MINISTER Stikker keerde zich tegen de heer Weiter. Hij kwam op tegen de bewering van de heer Weiter, dat Nederland in de interna tionale gemeenschap geen rol meer zou hebben te spelen. Aan de Neder landse denkbeelden wordt op de con ferenties evenveel aandacht besteed als aan die van de grote mogendheden. De heer Stikker verdedigde het al gemeen gebruik van het woord „over eenkomsten" in de Grondwet en ver klaarde, dat de regering de suggestie, om in de Grondwet de verplichting aan de regering op te nemen om in lichtingen betreffende buitenlandse aangelegenheden aan vaste Kamer commissies te verstrekken, had aan gehouden op formele gronden. De mo gelijkheid van de opneming van leden der Staten-Generaal in regeringsdele gaties naar internationale conferen ties achtte hij aanwezig. Hij noemde het ten slotte een hoge uitzondering, dat vanwege het spoed eisende karakter van een internatio nale overeenkomst vóór de inwerking treding daarvan geen goedkeuring aan de Staten-Generaal zou worden ge vraagd. In de practijk kan het echter voorkomen, dat het parlement voor een voldongen feit wordt geplaatst, ook als het het niet eens is met de in houd van de overeenkomst. Hij ont raadde aanneming van een amende ment-Serrarens om in de overeenkom sten een bepaling te doen opnemen, dat zij zonder goedkeuring van de. Staten-Generaal niet in werking kun nen treden. Minister Mansholt heeft gisteravond in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar, sprekende voor de Gewestelijke Agrarische commissie van d-e P.v.d.A. in Noord- Holland-Noord, een ernstige waarschuwing laten horen tegen de afhankelijke situatie, waarin de Nederlandse veestapel verkeert ten opzichte van de import van voedergranen. Hij noemde het onverantwbord nog langer dit risico te lopen en verklaarde, dat de Nederlandse boer zich er op zal moeten toeleggen de productie van voedergranen op eigen bedrijf aan te passen aan de behoefte van zijn veestapel. De schaarste op de wereldmarkt laat Nederland in de onzeker heid of het ook in de komende jaren nog in staat zal zijn de 800.000 ton, die er jaarlijks nodig zijn, te importeren. Er moet daarom met een verlaging van de rantsoenen stellig rekening worden gehouden. Vast staat, dat er minstens 150 200.000 ha minder goed grasland zijn, die beter tot bouwland gescheurd zou den kunnen worden. Het ligt niet in de bedoeling van de regering maatrege len te nemen, die identiek zouden zijn aan een scheurplicht. Iedere boer moet de behoefte aan voer voor zijn vee voor zichzelf bepalen en zijn productie plan daar naar regelen. Een inkrim ping van de veestapel zou het wel vaartspeil verminderen en de Neder landse positie op de wereldmarkt ver zwakken. Daarom dient de nadruk op een grotere voederteelt te worden ge legd. Vooral voor de varkensfokkerij is dit van de grootste betekenis. In grote trekken gaf de minister een overzicht van de snelle opbouw van ons land na 1945, welke ontwikkeling door de oorlog in Korea plotseling werd geremd. Toen vroeg het bewapeningspro bleem de aandacht van de vrije wereld en de sterke stijging van de grondstof- fenprijzen, gepaard gaande met de hoge uitgaven voor de defensie, maakten het noodzakelijk de consumptie te beper ken en de productie te verhogen. Ook de Nederlandse landbouw moet hier aan deelnemen. De overheid verleent haar medewerking met het doen uit voeren van cultuurtechnische werken in de periode van de seizoen-werkloos heid, door uitbreiding van het land bouwonderwijs, het geven van goede voorlichting en het bevorderen van de ziektebestrijding. Aan de georganiseerde landbouw de taak de productie op te voeren en de Kwaliteit te verbeteren. Met name wai betreft de kwaliteitsverbetering van de melk ligt nog een wijd gebied open. Verruiming. Spreker wees ten slotte op de klem mende eis van verruiming van het han delsverkeer tussen de verschillende landen. Zou dit niet in de eerste drie jaren kunnen worden bereikt, dan ziet het er voor de land- en tuinbouw in Nederland, Italië en Denemarken heel somber uit. Een wezenlijke stap tot samenwer king is de integratie op landbouwge bied, waarvoor op 25 Maart te Parijs de eerste conferentie zal worden ge houden. In aansluiting op de silicosewet is thans een zandstraalbesluit in voorbe reiding ter voorkoming van silicose en andere stoflongziekten. Het werken met de zandstraal gaat namelijk ge paard aan een sterke ontwikkeling van kwartshoudend stof. Het voornemen bestaat om waar mogelijk zand voor het stralen te vervangen door kwarts- vrij materiaal, b.v. straalgruis. Indien het niet mogelijk blijkt het zand te vervangen, zal ontheffing van het ver bod verleend kunnen worden, op voor waarde, dat doeltreffende veiligheids maatregelen worden toegepast. KERKELIJK NIEUWS NED. HERV. KERK: Beroepen te Amersfoort: A. Vroeg- indewei te Veencndaal. te Enschede: H. J. F. Wesseldijk te Eindhoven. GERE FORM. KERKEN: Beroepen te Lexmond: R. J. Beuke- ma, candidaat te Midwolda (O.L.D.): te Lioessens: E. J. Duursema te Wes- terembden. CHR. GEREFORM. KERKEN: Beroep te Doesburg: G. de Vries, candidaat te Apeldoorn; te Maarssen: R. J. van Kagee, candidaat te Apel doorn. Prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard, zal zich binnenkort definitief in Nederland vestigen. Op me disch advies heeft zij moeten afzien van het huis in Hilversum, dat aanvan kelijk als woning was gedacht, doch in de practijk enige bezwaren bood. De prinses zal zich thans vestigen op het rustiger gelegen kasteeltje „Warmelo" te Diepenheim, thans bewoond door ba ron en baronesse Van der Borch van Verwolde. PERSKADE TE TIEL BEZWEKEN De perskade, die was opgeworpen voor het opspuiten van het nieuwe in dustrieterrein aan het Amsterdam-Rijn kanaal te Tiel, is vermoedelijk door het vernielende werk van vele mollen plotseling doorgebroken. Honderden vierkante meters land zijn met water en modder bedekt, terwijl alle sloten in de naaste omgeving ge heel opnieuw uitgegraven moeten wor den. Vermoedelijk zal men Maandag ochtend het gat definiitief kunnen dichten, waarna het opspuitingswerk hervat kan worden. Uitbreiding van luchtvaart laboratorium goedgekeurd De regering heeft thans haar goed keuring gehecht aan de door het be stuur der stichting „Nationale Lucht vaartlaboratorium" het vorige jaar in gediende voorstellen en besloten de nodige gelden ter beschikking te stel len voor de voltooiing der uitbreidings werkzaamheden. In de Koninklijke Vereniging „Het Ncdcrlandsche Tiekpaard" is een ge schil in het hoofdbestuur tot uitbar sting gekomen. Het dagelijks bestuur van deze vereniging heeft per 1 April zjjn mandaat ter beschikking gesteld, te weten de heren jhr. A. van Vreden- burch, voorzitter sinds 1917, Ch. M. Rcindcrs Folmcr uit Heemstede, D. J. Tonckens uit Groningen en A. Aer- noudts, de oud-burgemeester van Sluis, die voorzitter is van de Zeeuwse af deling. Gelijktijdig is ook de heer W. de Grooff, uit Kruiningen (Zeeland), voorzitter van de Hcngstenkeurings- commissie, afgetreden. Vicc-voorzitter G. Sneep uit Breda heeft zijn aftre den nog in beraad gehouden. De tegenstellingen in de hoofdbe stuurskring, die al van oude datum zijn, openbaarden zich in de (naar het oordeel van voorzitter Vah Vreden- burch unfaire) manier, waarop de af deling Limburg zijn voorzitter, nota ris mr F. M. A. Hoffmans, als hoofd bestuurslid wegwerkte. Mr Hoffmans zag hierin een motie van wantrouwen en bedankte dus tevens als voorzitter van de afdeling Limburg. De dage- ijlkse bestuursleden verklaarden zich solidair met de heer Hoffmans en stel den hun functie dus terbeschikking. Naar wij van jhr. Van Vredenburch nog vernemen, richt de critiek der medebestuurderen zich hoofdzakelijk tegen het financiële beleid, dat het dagelijks bestuur de laatste jaren ge voerd heeft. Zo zou voor propaganda te veol geld zijn uitgegeven. Het bestuursbesluit is Vrijdag als voldongen feit medegedeeld in de al gemene vergadering te Utrecht. Er is geen discussie over mogelijk geweest. Wel betreurde de vergadering in een Een schipper, wiens scliip aan de kade te Slootdorp gemeerd lag, werd op een zeer vreemd soortige wijze uit zijn slaap ge wekt. Een landbouwwagen, die achtereen tractor was gekop peld, geraakte door het breken van de verbindingsstang op drift en kwam van de wal op het schip terecht. Toen de schipper nog met he slaap in de ogen het dek op rende, was de wagen inmid dels tot rust gekomen. Op het schip was echter nog al wat schade aangericht o.a. aan de lier en de hijsstok. De landbouwwa gen, die met vereende krachten weer op de wal werd gebracht, had het avontuur beter over leefd. Deelneming als controle mogelijk wordt Minister Mansholt heeft gisteren in Alkmaar een duidelijk antwoord gege ven op de vraag, die de Nederlandse tuinderswereld de laatste tijd bezig houdt. Hij merkte op, dat de overheid bereid zou zijn deel te nemen aan een w eerstandsfonds door middel van het landbouw-egalisatiefonds, wanneer de Nederlandse tuinbouw zijn problemen binnen de publiekrechtelijke sfeer van het bedrijfschap wil trekken. Zo lans deze „zijn eigen boontjes blijft doppen" is het voor de overheid moeilijk vol doende controle uit te oefenen, die eventueel nodig zou blijken te zijn. UET is zo goed als zeker, dat de eerste klassers Zondag hun eerste kampioen kunnen begroeten. Ajax heeft namelijk aan een gelijk spel voldoende om zich van een plaats in de competitie om het landskampioenschap verzekerd te weten. De kampioenstitel voor deze hoofdstedelingen hing echter reeds geruime tijd in de lucht, zodat de wedstrijd tussen Ajax en Be Quick niet het belangrijkste wapenfeit van deze voetbalzondag zal worden. Integendeel, zonder twijfel zal meer belangstelling bestaan voor de wedstrijd in de Spaarndammerbuurt waar DWS en Haarlem „de" wedstrijd van het seizoen gaan spelen. strijd tegen NAC een paar fouten te maken. Waarschijnlijk is dat niet. NAC heeft geen enkel belang meer bij de punten en de constante vorm van de Tilburgenaren zou dus wel een garantie voor een overwinning voor de leiders van IC mogen zijn. Niettemin zal Eind- DEEDS enkele maanden is het nek- n aan-nek-race tussen Haarlem en DWS om de eerste plaats. Nog steeds hebben zij een gelijk aantal verliespun- ten en slechts het feit dat de roodbroe- ken een wedstrijd meer hebben ge speeld, is oorzaak dat de Haarlemmers met twee punten voorsprong op de eer ste plaats tronen. Hoewel DWS het voordeel van eigen terrein heeft, zou het ons niet verwon deren als de gasten een kleine over winning gaan behalen. Hoe echter de uitslag zal zijn, het zal nog enkele we ken duren alvorens in IA de beslissing zal vallen. In IC is dat anders, tenzij Willem II zo vriendelijk wil zijn in de uitwed- Vrijdag werd in het Kurhaus te Scheveningen een schermwedstrijd gehouden tussen de Nederlandse equipe en de officiële Zweedse Olympische ploeg. De beide teams voor het begin van de wedstrijd. hoven zijn uiterste best blijven doen om geen grotere achterstand op te lopen. De lichtstadbewoners zullen zich ter dege bewust zijn dat zij altijd nog een kans hebben als Willem II een inzin king mocht krijgen. Het is dan ook wel aan te nemen, dat ADO Zondag een vergeefse reis naar Eindhoven gaat ma ken. UOEWEL Xerxes voor de titel is uitge schakeld, zal Hermes DVS de groot ste moeite hebben om zijn punt voor sprong op Limburgia of PSV te hand haven. De rivaliteit tussen de Rotter damse en Schiedamse clubs is daarvoor een garantie. De Schiedammers hebben echter één geluk: PSV en Limburgia treffen eikaar namelijk in Eindhoven. Het is niet onwaarschijnlijk dat deze kampioenspretendenten de punten gaan delen, hoewel wij de gastheren, die de laatste weken zeer productief zijn, toch de beste papieren moeten toedenken. Van de vier clubs uit de kopgroep zal Sparta de minste tegenstand ontmoeten. Longa brengt namelijk een bezoek aan Spangen. De Brabant Grensrit 1952 georgani seerd door de regionale automobiel sportclub „Zuid" onder de auspiciën van de K.N.A.C. en meetellend voor het kampioenschap van Nederland is gisteravond om 19.01 uur gestart door de burgemeester van Tilburg, baron E. H. M. van Voorst tot Voorst. Als eerste schoot de Larcia-Aurelia van mevr. T. PuyenbroekVroom met als kaartlezer ir L. Kaekebeke de poort van Tilburg's stadion uit, om de mi nuut gevolgd door de andere 195 deel nemende equipes. Deze Brabant Grensrit onderscheidt zich van de vorige in die zin, dat het af te leggen traject van ruim 800 kilo meter gesplitst is In 4 etappes, die zich in de vorm van een klaverblad rond om de centrale plaats Tilburg uitstrek ken. Iedere etappe heeft Tilburg als begin- en eindpunt. De vier etappes, die moeten worden verreden zijn: 1. Tilburg, Rijsbergen, Etten, Wouw, Leur, Breda, Rijen, Til burg, 212 kilometer, gem. snelheid 40 km; 2. Tilburg, Hilvarenbeek, Eind hoven, Heeze, Deurne, Achten, Hel mond, Oirschot, Tilburg, 205 km, gem snelheid 48 km; 3. Tilburg, Helvoirt, Nieuwcuyk, Den Bosch, Hees, Schaik. Budel, Schijndel, Boxtel, Haren, Til burg, 196 km, gem. snelheid 48 km; 4. Tilburg, Dongen, Made, Moerdijk, Dordrecht, Moerdijk, Lage Zwaluwe, Geertruidenberg, Heusden. Waalwijk, Tilburg, 204 km, gem. snelheid 48 km. Ronde van Nederland De Ronde van Nederland 1952 ver oorlooft zich een langduriger uitstapje over de grenzen dan die van het vorig jaar. Nadat zij de eerste dag, zoals ge meld, in Etten is gearriveerd, zal ze reeds Dinsdag de douane passeren en haar weg zoeken naar St. NiklAas, dat ook vorig jaar als etappeplaats fun geerde. Ook de volgende dag blijft de ronde, op speciaal verzoek, nog de gast van onze Zuiderburen. Waar de derde etappe zal eindigen, staat nog niet vast, maar het zal wel Tongeren worden, of anders Hasselt. Op de vier de dag worden twee halve etappes verreden, beide met aankomstplaatsen in Nederland. De ronde zal dan name lijk via Zuid-Nederland weer naar haar bakermat terugkeren. motie, opgesteld door dr ir W. J. B. Groenveld, Rijkspaardenconsulent, in algemene dienst, de omstandigheden die voerden tot meergenoemd besluit van de dagelijks bestuursleden. Gezien de gebeurtenissen, achtte jhr. Van Vredenburch het nog een open vraag of de nationale tentoonstelling door zal kunnen gaan. Voorlopig is er geen geld voor. Hopelijk zal de export dit geld nog kunnen opleveren. Op Paleis Soestdijk hebben H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een vruchtbare en levendige discussie gehad met een aantal des kundigen op het gebied van de vakop leiding door het bedrijfsleven. De vraag kwam naar voren of de onder neming naast haar primaire econo mische functie ook een sociale taak heeft. Ook de betekenis van opleidin gen voor fabrieksmeisjes werd uitvoe rig besproken. Koningin en Prins toonden behalve een sterke interesse ook doorzicht en begrip voor de spe ciale facetten van het aangesneden probleem. A'dam Den Haag volautomatisch Op 17 Maart, te 9 uur, zal het tele foonverkeer tussen Den Haag en Am sterdam geheel automatisch worden afgewikkeld, waarbij voor Amsterdam het netnummer 020 in plaats van het oude netnummer komt. Het voorgaan de geldt echter alleen voor de geval len, waarbij van Den Haag uit met Amsterdam wordt getelefoneerd. Met de invoering bereikt men, dat Den Haag met alle belangrijke steden (be halve Alkmaar, Hengelo en Den Bosch) bij dag en nacht automatisch kan te lefoneren. De drie IJmuidense trawlers, „Claes Compaen", „Assen Reis" en „Simon de Danser" van de N.V. Verre Visserij maatschappij zijn Donderdagmiddag officieel overgedragen aan de verte genwoordigers van de Duitse rederij Schlins und Hainemann te Kiel. Over enkele dagen komen Duitss zeelui naar IJmuiden om de drie sche pen te bemannen. De schepen zullen dan na een verblijf van bijna vijf jaar in Nederland, definitief naar Duitsland vertrekken. De reis van het koninklijk paar naar Washington Omtrent de reis van het Koninklijk Paar naar Washington vernemen wij nog, dat H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard op 1 April omstreeks het middaguur per viermotorige Dou glas DC-6 van de K.L.M. van Schip hol naar Washington zullen vertrek ken. De reis wordt gemaakt via Prest- wick (Schotland)) en Gander (New Foundland). In Gander zal het gezel schap in een hotel overnachten. Indien de weersomstandigheden een landing te Gander onmogelijk maken, zal op een andere luchthaven op New Found land worden overnacht. Van Gander zal 2 April worden gevlogen naar Washington, waar het toestel omstreeks vier uur plaatselijke tijd zal arriveren. (Advertentie. Ing Med.) Een week gevangenisstraf wegens dierenmishandeling Het Haagse gerechtshof veroordeelde gisteren de 47-jarige chauffeur W. J. V. uit Den Haag wegens het „opzette lijk zonder redelijk doel letsel toebren gen aan een dier" tot een week gevan genisstraf. De eis was twee weken. V. zou volgens getuigen een konijn dé ogen uitgestoken hebben en het dier gevild hebben, toen het nog niet hele maal dood was. Deze getuigen waren wel van mening, dat V. had aangeno men, dat het konijn reeds dood was. De rechtbank had hem terzake tot een maand onvoorwaardelijk veroordeeld.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5