Amendementen zijn verzwakking van wetsontwerp Electr. kachels Stompetoren Pim, Pan, Pom en de blauwe vaas J. F. M. ENDEL TROS hamea n de greep van de woestijn Componist bezong (weinig elegant) de lof der jenever Hervormde Jeugdraad Haarlemmerstraat DE SPECIAALZAAK NET PERSOON VooijaarsiTlvowing „teceaóa" 9JD.D. Tweede Kamer over lichlvaardige echtscheiding Groie leugen' en ruimer gronden Geheimhouding voor leden van gezinsraad De Melkweg kent toch een Wegenwacht... Het Amsterdams elftal voor Brussel Staal via Nederland naar Oost-Duitsland Overgang ambtenaren Raden van Arbeid Broekenhuis 94 Amsterdam Cassettes Etui's •3$ Luxe artikelen Langestraat 65 - Alkmaar Woningruil Uw advertentie in dit blad treft doel HERJVI. PLAS fa Bemanning voor Koninklijke reis naar de V 5. Aanval op wereldrecord van Gunder Hagg Parijs-Cöte d' Azur Mej. Gautier is buiten levensgevaar NIEUWE VRIJWILLIGERS VOOR KOREA Koningin 22 April naar Canada Het Radioprogramma VRIJDAG 28 MAART 1952 VANDAAG valt ile beslissing over het wetsontwerp van minister Mulderpe over de bestrijding van lichtvaardige echtscheiding. Het debat van Woensdag is gistermiddag vervolgd en daarbij zijn enkele amendementen voor de dag ge komen die in zekere zin verzachtingen van de ingediende wetstekst inhielden. Dat heeft er toe geleid, dat de stemming moest worden aangehouden. Minis ter Mulderije heeft het overigens bij de beantwoording van de gemaakte op merkingen niet buitengewoon moeilijk gehad, aangezien de ontvangst van zijn «oorstel zoals hij zelf constateerde, niet onwelwillend was geweest. Over de aanvaarding er van behoeft dan ook geen twijfel te bestaan. I gezinsraad en drong aan op een sanctie VOORDAT de bewindsman zelf aan 't V woord kwam, werd eerst de lijst woord van sprekers afgewerkt. De heer Van Santen, die Woensdagavond zijn rede had moeten afbreken, wees wijziging in de bewijslevering voor overspel af en verklaarde zich in elk geval tegen het moeilijker maken van de echtschei- d'Mevrouw1 Fortanier-De Wit (VVD) vond. dat jonge mensen van de duur zaamheid van het huwelijk dienden te worden doordrongen. Zij aanvaardde 't ontwerp als oen middel om lichtvaar dige echtscheidingen tegen te gaan, vroeg met de heer Van Santen geheim houdingsplicht voor de leden van de De ANWB ontving dezer dagen een hartelijk bedankje van het Commando Luchtverdediging voor door een wegenwacht aan de luchtvaart bewezen diensten. On langs wilden de motoren van twee van vier op het vliegveld Beek (L.) startklaar gemaakte Spitfires niet aanslaan. Wat er ook gebeurde, in deze „vuur- spuwertjes" was geen vonkje leven te krijgen. Een ganse nacht bleven machi nes en bemanningen op het vlieg veld, totdat in de ochtenduren deWegenwacht kwam op dagen. Het euvel was betrek kelijk gering, want de machines kregen niet genoeg stroom voor de startmotoren. De Wegenwacht fourneerde een paar flinke star terkabels en kort nadien brulden de motoren. „Bedankt, wat krijgt u" riep de commandant tegen het lawijt van zijn nu vurige vogeljes in. „Niets, dat is onze service", schreeuwde de gele rijder terug. En in zijn dagrapport schreef hij: txvee vliegtuigen met goed ge volg geholpen met starten". Zo kent-yde Melkweg-dan toch een Wegenwacht. Het Amsterdams elftal, dat Zaterdag 5 April in Brussel zal uitkomen tegen een vertegenwoordigende ploeg uit de Belgische hoofdstad, is als volgt samen gesteld: Hagenaars (Vol.); Potharst (Ajax) en Boomkamp (Blauw Wit); Kersbergen (Blauw Wit), Kil (DWS) en Fanger (DWS); Oldenhof (Water graafsmeer), Michels (Ajax), Hessels (Blauw Wit), Tjepkema (Blauw Wit) en Bartels (Ajax). Reserves: Van Veen (Watergraafsmeer), Kuiper (Vol.), Niessen (Zeeburgia) en Feldmann (AFC). Slijkhuis heeft grootse plannen op de alimentatieplicht en een hogere uitkering voor het eerste gezin. De minister meende, dat men nu niet moest proberen, de echtscheidingsgron den gewijzigd te krijgen. Dat zou beter kunnen gebeuren bij de herziening van het Burgerlijk Wetboek. Voorafgaand overleg is nodig. Nu uitbreiding der echtscheidingsgronden te verlangen noemde spr. in strijd met de logica. Als er met de „grote leugen" iets meer moet gebeuren, dan moet de wetgever dat doen, maar dat is niet de strekking van het ontwerp. Spreker herinnerde mevrouw Forta- nier aan de lijfsdwang, die de nako ming van de alimentatieplicht kan ver zekeren. De grootte van het bedrag der ondersteuning moet van geval tot geval worden bekeken en is geen zaak van de wetgever. Verder bleek de minister bereid, te voldoen aan het verlangen, dat geheimhouding wordt opgelegd aan de leden van de gezinsraad; echter ver zette hij zich tegen een amendement- Gerbrandy aangaande de „grote leu gen". Na re- en dupliek kwamen de arti kelen in behandeling, en daarbij ver schillende amendementen. Daarbij bleek dat mevrouw Ploeg-Ploeg (PvdA) de verplichting voor de gezinsraad, om een verzoening te beproeven, wilde omzetten in een mogelijkheid, waarbij zij de steun genoot van de heer Van der Feltz (CH). De minister noemde dit een ontkrachting van het ontwerp. De stemming erover werd aangehou den, evenals over twee andere amende- mensen, een van de heer Gerbrandy over de „grote leugen" en een van de heer Stokvis, dat onder de echtschei dingsgronden wilde opnemen: onheel bare tweespalt tussen de echtgenoten. Vanmiddag valt gelijk gezegd de be slissing. Beschuldigingen bleken ongegrond In Engeland en de V.S. werd vorige week het bericht verspreid, dat 370 ton platen zacht staal uit Nederland naar de Russische zone van Duitsland zou zijn vervoerd, welk bericht uiteraard een slechte indruk in deze landen maakte. Achteraf blijkt echter, dat hier geen sprake is van uitvoer van staal uit ons land naar Oost-Duitsland of van een Nederlandse transitohan del. Het betreft hier namelijk staal, dat uit Dusseldorf en Duisburg naar Rotterdam en vervo'gens naar Londen werd vervoerd. In Londen verzocht een Britse opdrachtgever het staal op een ander schip over te laden, waarna het naar Rostock in de Russische zone van Duitsland werd vervoerd. Voor wat Nederland betreft is hier dus alleen sprake van doorvoer uit West-Duitsland naar Londen. In Ne derlandse kringen neemt men echter aan, dat 't transport van Londen naar Rostock met toestemming van de En gelse autoriteiten, i.e. van de Bank of England, is geschied. Vragenuurtje in de Tweede Kamer JEUGDDIENST op ZONDAG 30 MAA.RT 1952 n.m. 7 uur in de Kapelkerk Ds. R. BIJLSMA, van Monnikendam. Onderwerp: „Genade of Geweld." Gevraagd door Centraal Ned. Hengelaarsbond een voor inning contributie. Aanmelden: Schermeerstraat 2. Alles wat GERO maakt verkrijgbaar bij HaarlemAlkmaar. Aangeb. in Haarlem-N vrije woning met v. en a. tuin, 2 kamers en suite, vestibule, gang, keuken, 4 sl.kamers, gr. zolder. Gevraagd: woning in Alk maar. FEETNSTRA, Tafel- bergstr. 14, Haarlem. A.S. ZATERDAG op de LAAT verkoop van 40 prima ft 3.—. AANGEBODEN: Rotterdam-C. Zonn. 2e et. bev. 6 k., keu ken en balcon, zeldzaam mooi uitzicht, nette stand Geschikt voor 6 8 pers. Huur 34.25 per m. Gevraagd: Bergen N.-H. Zonnig vrij huis 6-kamers enz. nette stand. Hogere huur geen bezwaar. Juli, Aug., event, eerder. Brieven onder no. A 101 bureau van dit blad. GOUD, BLOEDKORALEN en JUWELEN worden ingekocht ALKMaAri Payglop 21 EGMOND AAN ZEE Tel 3t 12 ZONDAG 30 MAART, 7.30 uur m.m.v. het Langedjjker Cabaret Gezelschap DANSORKEST AART REP Wim Slijkhi.is voelt zich op het ogen blik blijkbaar in goede conditie. Hij heeft in ieder geval aangekondigd dat hij tijdens de Zuidafrikaanse athletiek- kampioenschappen een poging zal doen om het wereldrecord op de 5000 meter te verbeteren. Het record staat op het ogenblik op naarn van de Zweed Gun der Haegg met 13 min. 53.2 sec. De beste prestatie van Slijkhuis was tot nu toe 14 minuten en 14 sec. Weliswaar staat te Kaapstad geen 5000 meter op het pro gramma, maar Slijkhuis start wel op de 3 mijl en zal dan nog ongeveer 173 me ter doorlopen om de vijf kilometer vol te maken. Verder vernemen wij dat Fanny Mankers Koen uitkomt op de 110 yards, de 220 yards en de 80 yards horden. Zij neemt niet deel aan het hoogspringen. Wagtmans heeft acht minuten achterstand op Bobet De eerste resultaten van Wagtmans in het wegseizoen van 1952 zijn ken nelijk geen uitvliegers geweest. Ook in de derde etappe van de wedstrijd ParijsCote d'Azur heeft hij zich on der de groten kunnen handhaven. Hij werd dertiende en staat nu op de ne gende plaats in het algemeen klasse ment met een tijd van 21 uur 5 min. en 45 sec. Bobet staat met de Italiaan Zampini op de eerste plaats met 20.57.09. Fotovliegtuigen voor onze luchtvaart- Het blad „Vliegende Hollander", maakt melding van geruchten als zou de Nederlandse luchtmacht worden uitgerust met Republic f 84—RF specia le fotoverkenningsvlifcgtuigen. i 2'^® HAMEA gezonde zuivere u Met H/^MEA Gelei goed verzorgde janden. ln dozen en tuben 47-93 ct. He« ïs de Hainumtlirdle het 'm deel In het traditionele vragenuurtje van de Tweede Kamer heeft de staatssecre taris van O. K. en W., de heer Cals, antwoord gegeven aan de heer Vermeer (PvdA), die vragen had gesteld over de opdracht, die de minister van O. K. en W. aan de componist B. van den Sigtenhorst had gegeven, voor het ma ken van een werk voor mannenkoor. De componist had voor dit werk het gedicht „De lof der jenever" uitgeko zen. De heer Cals bevestigde één en ander en voegde er aan toe, dat de componist inderdaad het werk heeft opgedragen aan een Amsterdamse fir ma. Opmerkend, dat een bekroond werk eigendom van de maker blijft, zeide de heer Cals het te betreuren, dat de componist niet heeft begrepen, dat het op zijn minst weinig elegant is, het werk aan een handelsfirma op te dragen. Op een vraag van de heer Gortzak van de CPN, bevestigde de staatssecre taris van Volksgezondheid, dat in het Brabantse plaatsje Empel een kind ls overleden, mogelijk door het gebruik van ondeugdelijk drinkwater. Dit is echter niet bewezen. Er zijn wel voor bereidingen gaande om in Empel de drinkwatervoorziening te verbeteren. Minister Joekes zeide omtrent'de over gang van de ambtenaren der Raden Krabben en peuteren maakt ae kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep UllSlaU in de poriën door, zuivert, ont- smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN" HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) van Arbeid naar de bedrijfsverenigin gen, dat het vertrouwen bestaat, dat bestaande moeilijkheden zullen worden opgelost. Indien nodig zouden er maat regelen kunnen worden getroffen. 8. Zodra de schildwacht zag, dat de hut leeg was, begreep hij dat hij door de twee gevangenen om de tuin geleid was. Hoe, begreep hij nog niet, maar dat deed er ook minder toe, hoofdzaak was, dat hij de ontsnapte gevangenen weer te pakken kreeg, vóórdat de ko ning er achter kwam. Ze konden on mogelijk ver zijn, want zoeven had hij hun gekibbel nog gehoord! Inmiddels hadden Billie en Kareltje het op een lopen gezet, zodra ze zagen dat de schildwacht op onderzoek uitging. „Lo pen! Nu komt het er op aan wie de snelste bener. heeft", riep Billie tegen Kareltje. Maar dat had de schildwacht ook begrepen. Achteromkijkend, had hij Billie en Kareltje tussen de hutten ontdekt. „Ik moet hen inhalen", dacht hij, „anders zit er wat voor mij op! Ik moet er niet aan denken. Maar wacht maar tot ze in het oerwoud zijn. Daar weet ik de weg beter dan die twee dierenvangers en dan kunnen ze mij niet meer ontsnappen!" Maar Bil lie en Kareltje waren helemaal niet van plan om zich weer te laten pakken. „We moeten die neger om de tuin zien te leiden", hijgde Billie onder het ren nen. Ja, dat was nu wel heel mooi ge zegd van Billie, maar hoe? De toestand van mej. Truus Gautier, Je stewardess van de Zaterdag j.l. bij Frankfort verongelukte „Koningin Ju liana" is thans goed. Het levensgevaar ts geweken. Zij kan echter nog niet spreken. De toestand van mevrouw Horn- Steinbrenner blijft onveranderd gunstig. Zij is overgebracht naar de orthopae- dische kliniek van de universiteit te Frankfort. Binnenkort zullen opnieuw Neder landse vrijwilligers naar Korea vertrek- ke.i om aldaar de gelederen van het N.D.V.N. te versterken. Op 8 April zul len op Schiphol vertrekken 25 man en op 15 April gaat opnieuw een detache ment per vliegtuig naar Korea, even eens groot 25 man. Met deze beide aan vullingsdetachementen wordt de totale sterkte van het N.D.V.N. op 750 man gebracht. In de tweede helft van Mei zal een af lossingsdetachement ter sterkte van on geveer 250 man met bestemming Korea te Rotterdam worden ingescheept. Bij al deze detachementen bevinden zich verscheidene oud-leden van het NDVN, die voor de tweede maal hebben getekend. door: MARJORIE VERNON „O, waarom moest dit gebeuren? riep Mara uit. „Ze was zo lief voor me de enige vriendin, die ik had! O, Jane, o, Jane!" En plotseling barstte ze in snikken uit, die haar slanke lichaam van 't hoofd tot de voeten deden schudden. Een ogenblik liet Amid haar huilen, want hij kende de genezende karcht van tra nen; toen keerde hij zich naar haar toe en drukte haar goudblonde hoofdje te gen zijn schouder, met zijn arm niet hartstochtelijk, maar beschermend om haar heen. Onweerstaanbaar ontspande ze zich en zijn kracht was oneindig vertroostend. Zijn bruine hand streelde haar haren vol tederheid; en ze snikte hartverscheurend als een kind tegen zijn schouder. „Kom, kom". Eindelijk liet hij haar voorzichtig los. Hij nam een zijden zak doek en bette haar ogen en natte wan gen. „Alles kan nog best terecht komen. Ik had alles willen geven om je dit te besparen". Ze kon niet twijfelen aan de oprecht heid in zijn stem en ogen, die haar medelijdend en ernstig aanzagen. „U bent erg vriendelijk", mompelde ze, vergetend dat ze vijanden waren. ,Het spijt me dat ik me zo liet gaaan". „Dat was te verwachten". Zijn stem klonk nog steeds heel vriendelijk. „Je hebt al zoveel te doorstaan gehad en ik, Alah vergeve het mij, ben daar de oorzaak van geweest!" „Ja", beaamde ze op matte geslagen toon. „U bent er de oorzaak van ge- .veest. ui» De betovering was verbroken, hun (Advertentie, ing. Med.j goede verstandhouding geëindigd. Mara 71 herinnerde zich alles wat hij had ge daan en nu dit weer. Ze stond met een bleek gespannen gezichtje op en wankelde op haar be nen Ze schaamde zich dat ze opnieuw zwakheid had getoond tegenover deze man, wien ze wraak had gezworen voor alles wat hij haar en de haren had aan gedaan. „Ik wil juffrouw Frask graag zien". Er was een bevelende klank in haar stem. Ze zou dit niet als een gunst, die geweigerd kon worden, afsmeken, maar het als een recht eisen! „Daar zal ik natuurlijk voor zorgen". De warmte was uit Amids donkere ogen verdwenen. Ze keken haar nu ge reserveerd, op hun hoede en zonder hartstocht aan de ogen van een vreemde. Ze had het gevoel dat ze iets had verloren „Ik zou haar graag dadelijk willen zien. Ze heeft me misschien nodig vraagt misschien naar me drong ze aan. „Ik zal het El Hakim vragen. Je mag haar zien zodra hij het goedvindt". „Dank u. Ik zal ma dadelijk klaar maken". Hij begreep dat dit betekende dat hij kon gaan en met een snelle salaam schreed hij /eg. Mara ging met een zwaar hart naar haai kamer om zich te verkleden, en trachtte haar angst meester te worden. Juffrouw Frask was ernstig gewond daar was ze zeker van. Ais ze eens stierf? Afgezien van de oprechte ge negenheid die ze voor haar werkgeef ster koesterde en van het feit dat ze dan zowel haar baantje als een kost bare vriendschap zou verliezen, zou zij, Mara, indien het ergste ging gebeuren, volkomen alleen in EI Araish zijn, de enige overlevende van hun klein onge lukkig gezelschap. Wat zou er dan met haar gebeuren? De volgende dagen waren ellendig voor Mara. Ze had toestemming gekregen het grote witte koele ziekenhuis, dat merk waardig modern was ingericht, te De- zoeken, maar juffrouw Frask had haar niet herkend, want ze was nog niet tot bewustzijn gekomen. De ernstige hoffelijke Arabische dok ter had haar verteld dat ze een hersen schudding en inwendige kneuzingen had opgelopen, maar toen ze hem drin gend had gevraagd of juffrouw Frask zou herstellen, had hij zijn handen uit gespreid en op echt Oosterse wijze ge antwoord: „dat ligt in Allah's handen". Amid had haar verzekerd dat Mustapha Kemiri een uitstekende dok ter was. Hij had in Engeland gestu deerd en had een prachtige loopbaan kunnen hebben, maar zijn wens was geweest zijn leven in dienst te stellen van zijn geboortestad El Araish. „Als iemand haar kan redden is "net Kemiri", had Amid verzekerd, en Mara geloofde hem. Ze wist dat moeite noch kosten gespaard werden maar zelfs dat alles zou wel eens onvoldoende kunnen blijken. En zo sleepten zich de uren op loden voeten voort. Terwijl ze gespannen op bericht wachtte, schrok ze bij ieder gerucht op en was bang voor iedere naderende voetstap. Yhula was uit haar leven verdwenen, leek het wel, want ze had zich sedert Gary's dood niet meer vertoond. Mara was hier over verwonderd, want ze had het Ara bische meisje aardig gevonden, en had gedacht dat ze vol belangstelling en sympathie bij haar in de buurt zou blij ven, maar per slot van rekening kon ze dat ook moeilijk doen nu het haar eigen broer was die Gary had gedood! Mara had geen idee van de waarheid waarom Yhula het Engelse meisje, wier verloofde ze had trachten te stelen, niet onder de ogen durfde te komen althans niet voordat de Tijd de won den van vernedering, angst en ver driet enigszins had geheeld. Mara's dagen waren lang en eenzaam hierdoor; treurig miste ze Jane Frask en haar vrolijk gezelschap, haar grap pige opmerkingen en haar nooit afla tende nuchtere kijk'op de dingen. Het leek wel of er een vloek op hun expeditie rustte. Rampen en ellende waren hun deel geweest, en de hemel wist wat hun nog te wachten stond. Amid ben Hasrif was hoffelijk en on persoonlijk-vriendelijk voor haar deze dagen, verzekerde haar dat niets werd nagelaten om juffrouw Frask in net leven te behouden en vroeg haar de moed niet te verliezen. Er bevonden zich altijd bloemen, vruchten, zoetig heden en sigaretten in haar kamer. Maar Mara had nergens belangstel ling voor. Ze kon de rust niet vinden om te gaan lezen en had geen trek in het lekkerste hapje. Amid liep deze dagen ook met een somber gezicht rond. Iets van de praatjes uit de bazaars had zijn oren bereikt, en hij was woedend en bezorgd en voelde zich voor het eerst van zijn leven afschuwelijk machteloos. Als een vergiftige stinkende walm was het door de stad gesiepeld en nad iedereen en alles bereikt. Bazaar praatjes, de moeilijkst te bestrijden vijand wanneer die zich een slachtof fer uitkozen en zich daartegen richt ten.... Amid ben Hasrif maakte zich zorgen als nooit tevoren in zijn leven Mara Denley was de kalme rust van zijn bestaan binnengedrongen en hij had in haar de vrouw van zijn leven her (Wordt vervolgd). De bemanning van het KLM DC-S vliegtuig, waarmee Koningin Ju liana en Prins Bernhard en gevolg op Dinsdag 1 April a.s. naar de Verenigde Staten zullen vertrek ken. Geheel rechts gezagvoerder H. Groenevelt. Verder op de bovenste rij van rechts naar links: eerste bestuurder L. C. Ackerson, tweede bestuurder P. C. A. Schriller, eer ste telegrafist A. J. I. Lensing, tweede telegrafist J. Staal en eerste boordwerktuigkundige J. Boomsma. Onderste rij v.l.n.r.: tweede boord werktuigkundige L. Mink, eerste steward C. Wolders, tweede ste ward J. M. C. Helder, eerste ste wardess H. Y. J. Bosman en tweede stewardess Af. C. Kostelijk. Naar nader bekend is geworden, zal Koningin Juliana voor haar officieuze bezoek aan Canada op Dinsdag 22 April uit de Ver. Staten vertrekken. ZATERDAG 29 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Wa terstanden). 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.35 Pianorecital. 12.00 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwm de- delingen. 12.33 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoors.iel, 13.30 Metropole-Orkest. 14.10 Filmpro gramma. 14.35 Fries programma. 15.00 Dansmuziek. 15.30 Van de wieg tot het graf. 15.45 Gram.muziek. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuit zending: Zoeklicht op de Westerse De fensie. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.15 Weense muziek. 21.45 So cialistisch commentaar. 22.00 Accordeon orkest. 22.30 „Onder de pannen", hoor spel. 22.50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.30—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.0024.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Mor gengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Strijkkwartet. 10.45 Gram.muz ek.' 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek, 14.00 Boekbespreking. 14.10 Voor de jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Jeugdkoor. 15.00 Kroniek van letteren en kunsten. 15.38 Harmonie-orkest. 16.05 Gram.muziek. 16.20 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.50 Voor de jeugd. 17.50 Sport. 18.00 Nieuws. 13.15 Journalistiek weeko'-er- zicht. 18.25 Gram.muziek. 18.45 Buiten landse correspondentie. 19.00 Gram. muziek. 19.15 Parlementsoverzicht. 19.25 Metropole-Orkest en soliste. 19 52 Actu aliteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gra- mofoonmuziek. 21.00 „La Traviata". opera Ue en 2e acte) (gr.pl.). 21.57 Verzoek programma. 22.30 Wij lulden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Espe ranto. 23.2524.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5