Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Pioniers van 1902 werd oprechte hulde gebracht AGENDA Soirée van „Zang en Vriendschap" Haarlem kampioen kegelen K. Jol behaalde het Judo-kampioen- schap van Alkmaar Stijgende kaasproductie en hogere kaasprijzen Bedrijfs-Volleybal Vele gelukwensen De heer P. D. Boot overleden Geslaagde avond met heterogeen programma Kwaliteit van beren in stijgende lijn ,MIRA' Levendige markt H. Hoogland kampioen van de A-klasse De inzameling voor „Westerlicht" Firma Spruyt hield een modeshow MAANDAG 81 MAART 1952 Alkmaarse Besiuurdersbond jubileerde Een gouden jubileum biedt alle gelegenheid tot het maken van vergelijkingen tussen nu cn de tijd van vijftig jaar geleden en cr waren Zaterdag op de receptie van de jubilerende Alkmaarse Bestuurdersbond dan ook slechts weinig sprekers, die niet naar dc historie afdaalden. De beginperiode van de ABB is overigens niet zo gemakkelijk geweest, zo onthulde de voorzitter de heer J. H. Meyer. In 1902 werd iemand, die zich organiseerde met de nek aangekeken en daarom kan men des te meer bewondering hebben voor de pioniers die ondanks ver guizing en broodroof hun zware taak hebben volgehouden en er toe hebben bijgedragen, dat de arbeidersbeweging zich ontplooide tot een machtige organi- eatie. Het bestuur van de Alkmaarse bestuurdersbond, dat Zaterdagmiddag in het Gulden Vlies recipieerde ter gelegenheid ran het vijftigjarig bestaan. De voorzitter, de heer J. Meyer, tijdens zijn toespraak. De heer Meyer, herinnerde in zijn Overzicht t>.a, aan de spoorwegstaking van 1903, de staking bij de koekfabriek van Terhaar aan de Lindegracht in 1907, de relletjes in de jaren van de eerste wereldoorlog toen verschillende bakkerskarren het moesten ontgelden, de steun aan werklozen in strenge win ters, de 700 man omvattende bouwvak arbeidersstaking in 1919 en ten slotte de moeilijke crisistijd in de dertiger jaren. Maar de ABB groeide, naarmate de bewustwording van de arbeiders toenam. De bond telt thans ruim 2600 leden, hetgeen duizend meer is dan vóór de oorlog. De aangesloten vakorganisaties, zo- als de Metaalbewerkersbond, Ned. ty pografenbond, Spoor- en Tramwegper soneel, Transportarbeidersbond en vele anderen hadden Zaterdag hun verte genwoordigers naar het Gulden Vlies gezonden om de jubilerende ABB te complimenteren, welke gelukwensen in bijna alle gevallen gepaard gingen met het aanbieden van een geschenk, hetzij in de vorm van bloemen, dan wel onder couvert. Ook het gemeentebestuur gaf blijk van zijn belangstelling. Het was ver tegenwoordigd door de gemeente-secre taris mr R. Veendorp en de beide wet houders R. Bakker en G. van Slinger land, van wie de laatste in zijn kwali teit van loco-burgemeester het woord voerde. Spreker kon zich de dankbaar heid voorstellen, die de leden moeten voelen, wanneer zij nagaan wat er in de vijftig jaar van het bestaan van de ABB tot stand is gebracht. Er is veel bereikt, maar er valt nog veel te doen, ook in deze tijd. ..Daarom hoop ik," al dus wethouder Van Slingerland, „dat de ABB op de ingeslagen weg zal voort gaan". Namens de Raad van Arbeid sprak mr M. G. L. van Schouwenburg een waarderend woord over de prettige sa menwerking. De bondspenningmeester van het NVV, de heer J. Landman, bracht dank voor de belangeloze mede werking, die ook de ABB steeds heeft verleend aan de vakbeweging. Hij ging vervolgens uitvoerig in op het werk van het NVV. Nadat de muziekvereniging Excelsior een muzikale hulde had gebracht be klommen de vertegenwoordigers van de KAB en de Christelijke Bestuur dersbond, resp. de heren Van den Berg en Wallast, het spreekgestoelte om hun felicitaties aan te bieden. De voorzit ter van de raadsfractie van de PvdA, de heer C. Couwenhoven, de voorzit ter van de Partij-afdeling in Alkmaar, de heer G. W. de Jong, die tevens na mens de Arbeiderspers sprak, de heer Wisman namens de bouwvakarbeiders en de heer Buwalda namens de plaat selijke vakorganisaties en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, brachten allen op hun beurt hulde aan het werk van de ABB. De heer Buwalda het zijn gelukwensen vergezeld gaan van een bedrag van 207,50 en de heer Wis man overhandigde de sleutel van het voorzaaltje van het ABB-gebouw, dat door de bouwvakarbeiders gratis is op geknapt. Mevrouw Meyer, echtgenote van de voorzitter, bood namens de Vrouwen bond van het NVV een portret aan van minister Drees, waarna mevrouw Koot zich namens de Vrouwenbond van de PvdA haastte een waterstel op de Be stuurstafel te deponeren. Enige oud-voorzitters van de ABB. de heren Van Riet, Schermer en Schouten en verschillende anderen de den de lange rij van sprekers nog groeien en het was reeds na «ssen toen de heer Meyer de receptie sloot met Multatuli's woorden: „De vre"|^e zit niet in het snijden van de padi, maar van de padi, die men zelf heeft gekweekt". De Povay-band zorgde voor de muzikale entourage van deze mid dag. Feestavond Des avonds werd in het Gulden Vlies een feestelijke bijeenkomst gehouden, welke o.m. werd bijgewoond door de burgemeester, mr dr H. J. Wvtemaen wethouder R. Eakker. De voorzitter van de Bond, de heer J. H. Meyer, sprak het openingswoord en huldigde in het bijzonder de. heer K. Schadden- horrt, die in de jaren na de bezetting zoveel werk voor de vakeweging had verzet. Hij bood hem tevens een ge schenk aan. De penningmeester van het NVV, de heer J. Landman, hield hierop een feestrede, waarin hij sprak over de rechtspositie van de arbeiders vroeger en nu, en over de strijd van de oude pioniers. Het verdere deel van de avond werd ge vuld met 'n gevarieerd cabaret-program ma. Lies de Wind, Ko v. d. Bosch en Ger- rit Lindenberg hielden conferences en brachten liedjes en schetsjes, meestal met een politieke inslag. De bekende Spelbrekers zongen hun liedjes bij de gitaar, Greetje Donker en Kareis Poons dansten enkele bekoorlijke pantomi mes en Jan Vogel, die uitstekend be geleidde op de piano, had vooral succes bij zijn solo-optreden met de plegaria. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Teresa (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Hoff mann's vertellingen (geprolongeerd, 14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Onzicht bare boeien (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (7e week, 14 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Bijeen komst van alle Braderiedeelnemers. Sted. Museum, 1217 uur: Expositie „Kunst van nu". Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. DINSDAG. Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 uur: Ned. Reisver. „Oos tenrijk-Zwitserland". Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. BERGEN, gemeentehuis, 7.30 uur: Openbare raadsvergadering. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 7.22 19.44 Dinsdag8.03 20.32 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 7.27 19.49 1.27 13.49 Dinsdag 8.08 20.37 2.08 14.37 Op 52-jarige leeftijd is te zijnen huize overleden de heer P. D. Boot, leraar aan de openbare ULO-School, waaraan hij bijna 25 jaar werkzaam is geweest. De heer Boot, dié in het bezit was vm de acte M.O. Engels, doceerde op deze school Duits en Engels. Maandag is hij wegens ongesteldheid thuis gebleven en Zaterdag onverwacht overleden. De heer Boot was een ijverig leraar die zowel in de kring der docenten-als b de talrijke leerlingen, welke hij in die kwart eeuw heeft opgeleid, zeer ge zien en gewaardeerd werd. De crematie zal Donderdag 3 April te Westerveld plaats vinden na aankomst van trein 13.01 aan de halte Driehuis Westerveld uit de richting Haarlem (vertrek uit Haarlem 12.51) en van trein 12.40 uit de richting Alkmaar (vertrek uit Alkmaar 12.05). Om 12 uur vertrekt men van het sterfhuis, v. Houtenkade 7. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth M., d. v. L. Visser en C. Z. Martin; Hermanus W. C. M„ z. v. A. J. van Woerkens en Z. Heinfellner; Yvonne G. M., d. v.'E. de Wandeler en C. G. Leering; Jeannette P., d. v. P. J. Bierman en C. Schoen maker. Overleden: Anna M. Tiel, 44 j., geh. m. K. M. Pos. nE bezoekers, die Zaterdagavond in het „Wapen van Heemskerk" de soi rée van het Alkmaars Dubbel Mannen Kwartet o.l.v. Gerard Pranger hebben bijgewoond, zijn zeer zeker met de aan genaamste herinneringen huiswaarts ge keerd. Het uit de aard der zaak hetero gene programma kwam tegemoet aan diverse smaken op kunstzinnig cn popu lair gebied. „Zang en Vriendschap" kwam ons de ze avond weer eens wat anders dan ge woonlijk voorzingen. De mutatie in dit ensemble bleek ten voordele te zijn uit gevallen. De kwartetnummers, waaronder het fijnzinige „Abendhimmel" van Bruckner en enkele meer populair klinkende wer ken met piano-begeleiding, zoals het Matrozenkoor van Meyerbeer en „Rosen aus dem Süden", werden over het al gemeen zeer verzorgd en zuiver gezon gen, al liet het klankgehalte soms iets te wensen over. „Zang en Vriendschap", dat al jaren lang zingt, weet zich nog op te waar deren wijze te handhaven. Goede indrukken kregen we van het optreden van het „Dameskoor Conso nant", dat onder leiding van Gerard Pranger zeer welluidend zong. De klank Keuring ie Alkmaar Tegen de verwachting in bleek het slechte weer van vanmorgen geen be lemmering voor de op het Hofplein ge houden berenkeuring. De inzending was bijna geheel compleet. Over het al gemeen is de mindere soort beren te sterk vertegenwoordigd in verhouding tot de enkele goede exemplaren, maar het is verheugend, dat dit grote ver schil tussen de twee uitersten ieder jaar langzaam maar zeker kleiner wordt. Ook dit jaar was het gemiddel de iets beter dan in 1951, zodat de stijgende lijn, die wij hierboven con stateerden, nog steeds kan worden door getrokken. Over de medewerking van het marktwezen in Alkmaar had de jury niets dan lof. De keuringsring en de hokken waren goed verzorgd en sneeuwvrij gemaakt, wat het werk zeer ten goede kwam. Geen vamde inzendingen bleek in de hoogste klasse - klasse I - te kunnen worden opgenomen. De beste kwalifi catie was voor de beer P 2429 van de heer C. Mayer uit Heerhugowaard, die in klasse 24- werd geplaatst. De uitslag van de keuring was ver der: J. de Jong, Heemskerk, P 2386: 34-; Gebr. van der Velden, Egmondermeer, 2416- 3; Jb. Veldt, Bergen, P 2447: 3; P 2476: 3; 48292: 3—, P. Bakker, Hee- hugowaard, P 2455: 2P 2546: 3; P. Rol, Starmeer, P 2475: 3—: P 2509: 3H. Rotteveel, Heiloo, P. 2477: 3 2551: afgekeurd; P. C. Leek, Uitgeest, 2491: afgekeurd, J. Stuyt, Obdam, 2493: 34-; Wed. A. de Groot, Stompetoren, P 2525: 3; J. Polle, Schoorl, P 2573: af gekeurd. Voor de beren, die in de klasse '3 cn 3— vallen wordt geen premie uitgekeerd. der sopranen was wat schraal, maar overigens viel een goed ensemble te constateren. Uitstekend werd o.m. uit- gevoeid „Vrouwenvredesgang" van Jac. Bonset. Ook „Geschichten aus dem Wie ner Wald" van Strauss boekte veel suc ces. Piano-soli Als piano-solist speelde Gerard Pran ger deze avond o.m. een dans van De bussy en „Aufschwung" van Schumann. De reproductie van deze stukken was ontegenzeggelijk muzikaal en de grote bijval ten zeerste verdiend. Onze pianist plaatsgenoot kan het zich gerust per mitteren klavier-soli ten gehore te bren gen. Dat de balletten van Gré Pranger bij de aanwezigen in de smaak vielen, be hoeft geen betoog. Opvallend goed speel de Gerard Pranger o.a. de muziek van Delibes, waarop niet onverdienstelijk werd gedanst. Ook daar, waar de lichte muzen aan bod waren, werd het vocale gedeelte van de avond serieus uitgevoerd, het geen door allen ten zeerste werd geap precieerd. Een aardige voordracht werd ter afwiseling gebracht en een aange naam besluit vormde het optreden van het kwartet, met „Rosen aus dem Sü den" van Strauss. Dan was er nog een verloting en hier op volgde het feesthal, opgeluisterd door de muziek van de Rhythme Stars, dat velen nog enkele uren gebonden hield in de prettige sfeer, welke heerste in de grote zaal van het Wapen. Ook dit jaar was het bij „Zang en Vriendschap" weer zeer gezellig. Ms. In het Harmonie Theater werd Zater dagmiddag door de Volksuniversiteit in samenwerking met de Nederl. Reisver- eniging, het Instituut voor Arbeidersont wikkeling en de Ver. van Huisvrouwen onder grote belangstelling de buitenge woon mooie Indiase film „Mira" ver toond. In ons blad van Donderdag heb ben wij reeds een uitvoerige voorbe schouwing gegeven over deze film, wel ke als een schoon gedicht verhaalt van de liefde van de Hindu-prinses Mira voor de god Krishna en van haar ziele- strijd tussen de aardse gebondenheid en deze hemelse liefde. Alkmaar op de tweede plaats Zondag hebben in Amsterdam de laat ste wedstrijden plaats gehad om het Club- en Districtskampioenschap kegelen. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter van de Amsterdamse Kegel bond namen de wedstrijden een aanvang. Al spoedig bleek dat de Amsterdammers op eigen banen sterk favoriet waren, doch hun achterstand in Haarlem was te groot. Wel wierpen zij het hoogst aantal hout, n.l. 2036. Haarlem wierp 1929 hout en kwam toch door geweldige voorsprong op de eerste plaats. Alkmaar Wierp slechts 3 hout meer, n.l. 1932 en eindigde in to taal op de tweede plaats. Ook dè dames Wederom was het voor de Haarlemmers een uitgesproken dag. Ook de dames wier pen het hoogste hout in totaal n.l. 1648. (Haarlem 835, A'dam 813). Ook de ach terstand van de dames uit Amsterdam was te groot. Zij wierpen op eigen banen het hoogste hout, 833, doch moesten in totaal met de tweede plaats tevreden zijn. Alkmaar wierp 799 hout en eindigde als derde. Om het clubkampioenschap waren het wederom de Haarlemmers, die in totaal als eerste eindigden. Amsterdam kon de achterstand in Haar- len op eigen banen niet inlopen en moest het met de tweede plaats stellen. OKA uit Alkmaar heeft het slecht ge daan en eindigde als laatste. Hieronder de totale uitslag: Bonden wedstrijd Heren: Haarlem 3862 (kampioen)j Alkmaar 3848; Amsterdam 3838; Gooi en Eeml. 3431 Bondenwedstrijd Dames: Haarlem 1648 (kampioen); Amsterdam 1622; Alkmaar 1610; Gooi en Eeml. 1458. Clubkampioenschap Heren: ODO Haar lem 2017; „1937" Amsterdam 1994; Houdt Plank Bussum 1939; OKA Alkmaar 1935. Interessante demonstraties op Judo-festival Het zal de toeschouwers die Zondag middag in het Wapen van Heems kerk acte de presence gaven op het door de Judoclub Alkmaar georgani seerde Judo festival tegen het einde van de demonstraties cn wedstrijden wel groen en geel voor de ogen zijn geworden. In bonte afwisseling lieten ongeveer twintig geoefende judosport beoefe naars hun gehele arsenaal van grepen en afweermiddelen zien en dat alleen was voor de leek al om van te duize len. Bovendien kent men in de judo- sport „banden", waarmede men de ver schillende klassen aanduidt, Groene blauwe, witte en bruine banden wen telden en draaiden rond en over eikaar en slechts de speaker was in staat om de outsider bekend te maken of ten slotte de gele dan wel de groene band drager had gewonnen. Dit uitermate moeilijke grepenspel werd voor de aanvang van de wed strijd met enkele woorden door de heer Kuilman, leider van de Judoclub Alkmaar verklaard. Door alle moge lijke manipulaties wordt getracht de tegenstander uit zijn evenwicht te brengen. Duidelijk werd dit gedemon streerd door G. Koning en Hellmond, judobeoefenaars die in het bezit van een zwarte band zijn, de hoogste graad die men bij deze sport kent., Het kampioenschap Interessant voor de Alkmaarders in de zaal was de strijd om het Judo kampioenschap van Alkmaar.. Via overwinningen op resp. Adams en Prins waren Jol en Sluts in de finale geko men. Jol bleek iets geroutineerde!' dan zijn tegenstander, die echter uitstekend partij gaf. Jol mocht uit handen van De kaashandel verloopt heel anders dan menigeen heeft gedacht. In Fe bruari is er een daling geweest, maar de verwachte grote val is uitgebleven en meer en meer begint men zich te gewennen aan de gedachte, dat daar van voorlopig ook nog geen sprake zal zijn. Toch is de melkproductie reeds zeer aanzienlijk opgelopen. De week van de geringste aanvoer was die van 27 Januari2 Februari met 55.146 ton. Voor de week van 915 Maart meld de het Centraal Bureau voor de Sta tistiek een melkproductie van 73.587 ton. Daarbij beginnen de aanvoeren van nuchtere kalveren aan de vee markten reeds af te nemen De kaasproductie was in -de week van 915 Maart vrijwel gelijk aan die in de overeenkomstige week van 1951, de prijzen zijn nu evenwel veel hoger en de daling was een jaar geleden reeds begonnen. Alles bijeen genomen heeft de veehouder aanleiding om te vreden te zijn over de gang van zaken. In plaats van daling zat er in de af gelopen week voortdurend enige stij ging in de markt. Te Leeuwarden werden beide noteringen met één cent per kg verhoogd en gebracht op f 2.21 f 2.22 voor de Goudse en op f 2.10 f 2.11 voor de Edammers. De handel was weer goed bij een zeer gering aanbod en de prijzen, die werden ge maakt lagen ruim boven de noterin gen. De verkoopsprijzen voor volvette Goudse liepen op tot f 2.25 per kg en voor Edammers tot f 2.15. Meer vraag naar Jonge kaas Vijfweekse kaas voor export is nog altijd zeer moeilijk te krijgen. De re den daarvan is voor een goed deel ge legen in het feit, dat de binnenlandse consument zich meer en meer tevre den begint te stellen met jonge kaas van ongeveer 14 dagen. Vroeger werd meer oude kaas genomen. Hoewel als gevolg daarvan de afzet van de oude kaas moeilijk blijft, is er, gezien de hoge prijzen van de jonge kaas, wei nig aanleiding om zich ongerust te maken over de verkoop van de oude voorraden. De gedachte wint veld, dat het daarmee wel zal meevallen. Te Alkmaar werd de prijs voor de Noordhollandse Edammers gehand haafd op f 2.15 per kg. Goede kansen in Engeland Duitsland en Belgie bleven goed afnemen en er begint meer klaarheid te komen in de perspectieven van de afzet naar Engeland. Voorlopig wil Engeland een invoerverlaging van 25 pet. van niet-gerantsoeneerde kaas, die wordt betrokken uit Europese landen. Dit percentage geldt echter voor alle kaas en biet voor de invoer uit ieder land afzonderlijk. Het kan dus zijn, dat het ene land een hoger percenta ge weet te bereiken dan het andere, omdat zijn artikel door de Engelse consument meer gevraagd is. In Nederland bestaat goede hoop, dat onze kaas een zodanige goodwill heeft veroverd, dat daarvoor het per centage van 75 pet. kan worden over schreden. Ten koste dus van andere landen. Ook de botermarkt blijft goed. De prijzen zijn nog steeds gehandhaafd op ongeveer f 4.35 per kg voor losse boter, maar de niet exporterende fa brieken, die tot dusverre vaak ietsla ger verkochten, profiteren van de schaarste en trekken hun prijs gelei delijk aan op tot het peil van f 2.35. 25. Jimmy Brown deed net of hij zich niets aantrok van de zwijgzaam heid van schipper Pek. Hij informeer de belangstellend naar de vangst en vroee hoe 't weer was geweest. Piet Pek keek hem somber aan. Hij brom de iets van „dat gaat wel" en zei ver der geen boe of ba en toen Jimmy on verstoorbaar doorging met zijn gebab bel, draaide hij zich nors om en liet hij zich in het vooronder zakken Toen probeerde Jimmy de roerganger aan het praten te krijgen, maar dat liep helemaal op niets uit. Die keek strak voor zich uit en deed of hij niets hoordeJimmy haalde ten slotte zijn schouders maar op en deed ver der zwijgend zijn werk. Hij hield de gang van zaken aan boord echter scherp in de gaten. Er stonden heel wat manden met makreel en poon aan boord. Je zou zeggen, dat schipper Pek een mooi zoodje vis aan de markt zou brengen. Iets verdachts zag Jimmy echter niet Hij lette nog op of de roer ganger en later Piet Pek, toen deze weer aan dek kwam, nog een blik op zijn vensters wierpen, maar ook dat gebeurde niet. „n Hoogst onvriende lijk gezelschap", dacht Jimmy, „maar toch zou ik niet durven beweren, dat het de bemanning van de MM 22 is die iets te maken heeft met al die ontvoeringen, 't Zou best eens kunnen gebeuren dat al die zwijgzaamheid een gevolg is van eigen angst". zijn leermeester Kuilman na afloop van dit spannende gevecht een beker in ontvangst nemen. Dat bij deze sport nog heel wat komt kijken, blijkt wel uit het feit dat de heer Kuilman na afloop van de wed strijden de handschoen toewierp aan tien tegenstanders. Binnen tien minu. ten moesten deze heren met het canvas kennis maken, waarmede duidelijk de grote superioriteit van de heer Kuil. man was aangetoond. Het was een waardig slot van dit Judo festival. Aldeert Dekker en zijn orkest droegen er zorg voor dat de toeschouwers op de maat van een foxtrot of een tango zich hierna konden wijden aan een zachtaardige sport, een sport waarbij echter het voetenwerk ook van zeer groot belang is, namelijk dansen. De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden voor d» bedrijfs-volleybal-competitie zijn als volgt: AFD. A. (DAMES): SOVA 2—Centra 1—3, Hooge Huys—PCB 3—0, SOVA 2- IVA 1 uitg., KromIVA 2 3—1, Mil- fleurLastina girls 31, DacotaHVB 2—2. AFD. B. (HEREN): Hulskamp—Toppers Rhodesia 13, SOVANagengast 3—0, PCB—Deneba 3—1, APSV— Ringers 22. NotenkrakersDedivito 3—1, Stoel—Povay 2—2, K. v. W. A.— IVA 13, RingersCentra 13. De standen: A. Hooge Huys 14 13 1 0 41—3 27 IVA 1 13 10 1 2 32—10 21 SOVA 1 13 10 1 2 33—11 21 PCB 14 8 1 5 27—20 17 Milfleur 14 7 2 5 26—23 16 Krom 14 6- 3 5 25—25 "5 IVA 2 14 6 0 8 23—26 12 Dacota 14 2 5 7 19—33 9 Lastina girls 14 1 6 7 16—32 8 Centra 14 2 3 9 15—34 7 HVB 14 2 3 9 15—34 7 JOVA 2 14 1 4 9 15—36 6 B: HoBge Huys 14 13 1 0 41—7 27 IVA 13 11 2 0 37—6 24 SOVA 14 9 1 4 31—19 19 PCB 13 7 4 2 30—18 18 Povay 14 7 3 4 27—21 17 Notenkrakers 14 5 5 4 27—26 15 K. v. W. A. 13 5 4 4 26—24 14 Centra 14 5 4 5 23—27 14 Nagengast 15 5 4 6 25—28 14 Dadivito 14 4 4 6 24—29 12 Rhodesia 14 4 3 7 22—29 11 APSV 13 4 2 7 20—25 10 Ringers 14 3 2 9 16—34 8 Stoel 13 1 4 8 18—32 6 Hulskamp-Top. 13 1 4 8 15—32 6 Deneba 15 1 3 11 14—39 5 Driebanden fournooi Gisteravond is onder zeer grote belang stelling in hotel „De Nachtegaal" het einde gekomen van de strijd om het kampioen schap drie banden, A klasse. Zestig bil jarters, verdeeld in twee klassen, hebben deelgenomen aan dit tournooi, dat een groot succes is gebleken voor het district Alkmaar. Nadat Donderdagavond de voorzitter van het district Alkmaar, de heer M. de Haas, de kampioen van de B-klasse, de heer Burger, had gehuldigd, kon hij gis teravond de heer Henk Hoogland begroe ten als kampioen van de A-klasse. De twee winnaars ontvingen een door de KNVB beschikbaar gestelde medaille. De eindstand luidt: H. Hoogland 175 282 9 0.620 12 170 301 R 0.564 10 G. Wessels 156 303 5 0.514 9 A. v, Lingen 169 329 5 0.513 9 153 301 5 0.508 9 Th. Schot Jr. 129 310 3 0.416 4 Th. Schot Sr. 127 342 6 0.342 2 J. Schermerhorn 122 333 5 0.366 1 Het comité tot steun aan de slacht offers van de brand van Huize „Wes terlicht" schrijft ons het volgende. Het comité van de Commissie voor Maat schappelijk Werk van de Victorie Loge no. 50 en Rebekkahloge no. 8 van de Independant Order of Odd Fellows de som van f 200.welk bedrag door het actief werken van deze commissie is bijeengebracht. Het comité hoopt dat nog meer van dergelijke iniatieven zullen ontstaan. Er zijn nog enkele plannen in voor bereiding, onder meer een concert in Alkmaar en een verloting in de buiten gemeenten. Wanneer allen de handen ineen slaan, moet het toch mogelijk zijn dat Alkmaar en omgeving een be drag van f 10.000 bijeen weten te bren gen voor de gedupeerden. Velen den ken nog dat de inzameling mede de Stichting „Westerlicht" ten goede komt, doch dit is niet juist. Ook hoort men van verschillende kanten opmer kingen als: „de bewoners van „Wester licht" zijn allen mensen in 'goede doen en kunnen wel een stootje lijden". Men vergeet daarbij echter dat juist de mensen van de uitgebrande boven ste verdieping diegenen zijn, die meest al met uitkering Noodwet Ouderdoms voorziening, hulp van kinderen of diaconie rond moeten komen. Zaterdagmiddag werd in de zaak van de firma Spruyt in de Langestraat voor de winkelende dames een een voudige modeshow gehouden. Er wer den charmante japonnetjes, strand- toiletjes en blouses getoond, welke al le waren vervaardigd van Gamystof- fen. De fleurige modelletjes zullen on getwijfeld in het komende zomersei zoen, vooral ook aan het strand, op gang maken, mede wegens het feit dat deze Gamystoffen kreukvrij zijn. MERKWAARDIGE VONDST In de Hout zijn langs de weg vlak bij elkaar een gouden haarbroche en drie gouden ringen gevonden. Op het politiebureau kan men nadere inlich tingen verkrijgen over deze merkwaar dige en kostbare vondst.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2