Bergen gaat druk seizoen tegemoet Grotere aanvrage dan vorig jaar Mevrouw E. Reitsma-Valenga exposeert eigen werk AANBIEDINGEN Hetere kwaliteiten voor Verkoop zolang de voorraad strekt! Weer vele attracties Grafisch werk van grote schoonheid Kennis van en liefde Schoorl Zomerplannen van VVV „Noord-Kennemerland" voor het ambacht Langendijk HEILOO DOVES athleten boekten succes bij Silverrush Winterlente Nimmer zag Uitgeest zulk een vuurzee Schade geschat op kwart millioen Schip bij Ameland in moeilijkheden LAATSTE NIEUWS Afgelaste wedstrijden van K.N.V.B. thans op 20 April Bouw 18 mijnenvegers aan Nederland gegund kwaliteitsproduct van de meest moderne fabrieken 690 440 560 840 840 NATUURLIJK bij Vf ALKMAAR t)79 U f I 95 1 1.89 0.98 1 28 2 98 5.68 1.98 en vele andere aanbiedingen NATUURLIJK.... ALKMAAR, Steenenbrug EGMOND AAN ZEE MAANDAG 31 MAAKT 1953 Het seizoen staat weer voor de deur en Bergen maakt zich op om zijn gasten te ontvangen. Evenals vorige jaren worden ock nu weer tal van attracties voorbereid om het plaatsje aan de duinenrand zijn reputatie van een der lief lijkste en meest in trek zijnde kust- en toeristenplaatsjes te doen behouden. Het belooft dit jaar een zeer druk seizoen te worden, want de aanvragen bij de VVV. naar hotel- en pensionruimte enz. overtreffen die van voorgaande jaren vérre Het is dan ook geen wonder, dat de V.V.V. zich weer op alle mogelijke wijzen inspant om het verblijf van de veie gasten zo prettig mogelijk te doen verlopen. gebied. Hiernaast verschijnen als nieu we vermakelijkheden een baby-sport, een schietsalon met fotoschieten en bloemenschieten en een springpaar denmolen. Wij besluiten met mede te delen, dat begin September door de tafeltennis vereniging „De Merletten" wederom en C-tournooi zal worden georgani seerd in „Duinvermaak". DUITEN de verschillende jaarlijkse terugkerende gebeurtenissen, zo als de verlichtingsavond en het bloe mencorso, die Bergen tot ver buiten de provincie een goede klank geven, zal het aantal festiviteiten dit jaar vergroot worden. De verlichtingsavond zal evenals vo rige jaren worden gehouden op de derde Woensdag in Juli, welke dit jaar valt op de 23ste. De Zaterdag daarop wordt het gezellige avondfeest te Bergen aan Zee gehouden en wel waarschijnlijk op het Van Wijkplein. Ook dit jaar zal hieraan weer een spe ciale attractie verbonden zijn, die ech ter een verrassing zal blijven. Het bloemencorso dat is vastgesteld op Woensdag 6 Augustus, belooft weer een succes te worden. Evenals vorig jaar worden de div. praalwagens 's avonds langs het hertenkamp opgesteld, om bij een passende verlichting te kun nen worden bezichtigd. W'ielrenwedstrijd Een geheel nieuwe attractie voor Bergen wordt een onder auspiciën Van de V.V.V. door de wielrenvereniging ..Alcmaria Victrix" georganiseerde wielerronde voor amateurs over 100 km. Het ligt in de bedoeling deze wie lerronde om het hertenkamp te hou den en er zullen pogingen in het werk worden gesteld, haar internationaal te maken door het uitnodigen van o.a. Belgische renners. In principe is deze wedstrijd vastgesteld op 9 Augustus. Zoals velen bekend, is de exploita tie van het tennispark „De Molen krocht" dit jaar overgegaan in handen van de heer M. J. van Schie uit Am sterdam, die bij wijze van entrée in Bergen op Zondag 6 April een demon stratiewedstrijd organiseert met de ranglijstspelers H. Nolten en J. Volk- maars en de dames Heirreilers en mej. R. Kruisinga. Van 7 tot en met 10 Augustus zal dit jaar wederom het sRÊftaculaire badgastentournooi wor den gehouden. Het ligt in de bedoe ling om ook hiervoor enige hoofd klasse-spelers te inviteren. Dan staan er voor dit seizoen twee 25-jarige jubilea op het programma en wel een van de gymnastiekvereniging „Be Quick" en een van „Bio Vacantie- oord", waarover wij kortgeleden een artikel plaatsten. Ook „Be Quick" heeft plannen, waarop wy binnenkort hopen terug te komen. Max Woiskl komt terug Een van de grootste attracties komt echter wel in café Nieuwendijk, waar 'van 31 Met tot 1 Septefnber Max Woiski zal optreden met zijn bekende Surinaamse orkest. Er zal dit jaar iedere avond een zeer afwisselend pro gramma woeden geboden van dans en show. Er zullen weer verschillende bekende negerzangers worden geën gageerd. Voorts zal het orkest beter afgestemd worden op dansmuziek, waartoe het aangevuld zal worden met een negerdrummer. Als bijzonderheid zij vermeld, dat het in de bedoeling ligt om te trachten vanuit deze zaal een uitzending voor de AVRO te or ganiseren. Dan zijn er voor de kunstliefhebbers weer diverse tentoonstellingen van het Kunstenaarscentrum Bergen, waarvan de data wel nader bekend zullen wor den gemaakt. Wij zouden niet compleet zijn, wan neer we de Bergense Kermis vergaten, die van 5 tot en met 8 Juli zal worden gehouden. Dat ons dorp bij de kermis exploitanten goed staat aangeschreven, wordt wel bewezen door het feit, dat er maar liefst 97 inschrijvingen waren. Hiervan werden er echter slechts 27 gèplaatst. Buiten de bekende attractief komt er thans een auto-carroussel, waarvan er twee in geheel Nederland zijn. Dit betekent voor Bergen en wij de omgeving een primeur op kermis- Bergen aan Zee Ook de feestcommissie voor Bergen aan Zee heeft niet stil gezeten. Er is een programma samengesteld, dat voor elck wat wils biedt en wel speciaal de jeugd veel ontspanning zal geven. Doch ook de ouderen zijn niet verge ten. Zo worden er kindervoorstellingen in het Parnassiapark gegeven op Woensdag 25 Juni, Zaterdag 12 Juli en Woensdag 23 Juli. Deze voorstellingen zullen bestaan uit poppenkast, Ijinder- toneel of iets dergelijks. Op Zaterdag 5 Juli worden er kin derspelen op het strand gehouden en op Woensdag 16 Juli figurenwedstrij- den op het strand, eveneens voor kin deren. Op Zaterdag 26 Juli is er 's mid dags een gecostumeerde optocht voor kinderen en 's avonds een openluchtbal op het Van Wijk-plein. Op Dinsdag 5 Augustus is een auto pedwedstrijd georganiseerd voor kin deren en op Woensdag 13 Augustus een kinderkermis in het Parnassiapark. Eén der aardigste festiviteiten voor de ouderen wordt ongetwijfeld een gcostumeerd bal-champêtre op 16 Augustus, eveneens op het Van Wijk plein. Tot besluit vinden er op 20 Augus tus kinderspelen op het strand plaats. De feestcommissie heeft voorts plan nen voor een fortenwedstrijd voor ouderen, die in verband met de stand van het water nog niet te bepalen is. Vermoedelijk zal deze wel in de eerste helft van Augustus worden ge houden. Eventueel wordt er ook nog een optreden georganiseerd van een Westfries gezelschap op de speelweide. Ook dit jaar wacht Bergen en Ber gen aan Zee dus weer een druk sei zoen, waarin de gasten, dank zij de activiteit van VW. diverse feestcom missies en particulieren zeer zeker niet over gebrek aan ontspanning be hoeven te klagen. De VVV-ers van Schoorl kwamen in groten getale bijeen in hotel „Klein Zwit serland" om nog eens een terugblik te werpen op het afgelopen jaar en plannen te beramen voor het komende seizoen, dat, naar de voorzitter, de heer v. d. Garde Jnr., verwachtte, wel weer goed zal worden, blijkens het grote aantal bin nengekomen aanvragen. Ingekomen was de minder prettige me dedeling, dat het verzoek van de VVV om verhoogde subsidie van de ge meente was afgewezen. Een ander schrij ven wekte de leden dringend op om ook in eigen belang aUe gegevens te ver strekken voor de vreemdelingenstatistiek in 1952. De rekèning van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 7835,11. Er was een batig saldo van f 1931,07. Het jaarverslag Uit hef jaarverslag van de secretaris klonk een optimistisch geluid. Voor het strandleven was het weer minder gun stig geweest. Met voldoening werd vast gesteld, dat de verschillende georgani seerde vermaken alle goed waren ge slaagd, Alleen de windhondenrennen had den velen een nat pak bezorgd. Het ledental was gestegen tot 246 Bij de béspreking van het zomerpro- gramma kwamen aan de orde duinwande lingen, ook bij avond, met muziek en lam pions, muzikale rondgangen, concerten, strandfeesten, een klaverjaswedstrijd, bal champêtre, volksdansen, een afstands mars door het duingebied ende ver lichtingsavond. Het bestuur deed een ernstig beroep op de leden or.i zoveel mogelijk te helpen bij het organiseren van de feestelijkheden. De plannen voor het bouwen van een Uitkijktoren" bleken nog niet in kruiken en kannen te zijn. Bij de rondvraag kwamen nog enige ideeën naar voren, als gelegenheid tot hen gelen, draaien van een film over vogels enz. enz. (Van een onzer redacteuren) CINDS enkele maanden woont in Ber gen, in een nieuw lanihuis mei aan gebouwd atelier aan de Noordlaan, het echtpaar Reitsma-Valenga. Het heeft zich hier gevestigd, om „aan de laatste etappe te beginnen", en het wat roe zige, maar voor kunstenaars zo rijk aan mogelijkheden zijnde Amsterdam ach ter zich gelaten. Het is een artistieke familie: de heer Reitsma beweegt zich op het terrein der schone letteren, de thans 62-jarige mevrouw Reitsma-Va- Ienga heeft zich een zeer goede naam verworven door haar grafisch werk. Eer. van de kinderen ontwierp het huig, waarin zijn ouders nu voortaan zullen leven en werken! In het atelier exposeert mevrouw Reitsma op het ogenblik eigen werk. Er is veel van oudere datum, d.w.z. van kort na de bevrijding. Enkele prentjes dateren van dit en het vorige jaar. Het merendeel zijn gravures en etsen, de eerste het meeste. Verder zijn er wat tekeningen van dieren, bosgezichten, landschappen. Veel hiervan is in feite voorstudie voor ander werk. Het is vaak in grote haast op papier gewor pen, alsof het de maakster er om ging, snel enkele notities te maken. Deze te keningen verraden een grote drift en een, sterke spanning. Hoe volkomen anders zijn de gravu res. Dit proces verdraagt geen haast. Hier wordt zorgvuldig lijn voor lijn en schrap voor schrap op de plaat ge bracht. Het resultaat is volkomen be rekend, het effect staat bij het begin al in belangrijke mate vast. Natuurlijk zijn er altijd verrassingen mogelijk. Hoe groter echter het vakmanschap is, hoe kleiner de kans op dergelijke onvoor ziene gebeurtenissen. Zelfs het schijn baar toevallige werkt hier mee aan het verkrijgen van het tevoren verlangde resultaat. Zo zijn er voortreffelijke din gen bereikt; de drukken verraden een grote kennis van de gebruikte tech niek en een grote liefde voor het am bacht. In zorgvuldig afgewogen vlak vullingen is mevrouw Reitsma een meesteres. Ook uit een oogpunt van compositie is van haar werk veel te ge nieten. MAAR de keus harer onderwerpen zou men mevrouw Reitsma-Valenga de verbeeldster van het intieme willen noemen. Het „zakelijke" geduldwerk van haar techniek sluit een grote ge voeligheid bij de keus van haar onder werpen allerminst uit. Integendeel. Op vallend is daarbij de liefde voor het detail en voor het schijnbaar onbelang rijke. Het uitzicht uit haar woonkamer inspireerde haar tot een paar alleraan genaamste tekeningen, waarin onder andere de „achteruiten" van de wonin gen aan een naburige laan werden uit gebeeld. Een schijnbaar volkomen on belangrijk onderwerp, dat echter door de wijze, waarop het ons thans wordt voorgezet, schoonheidswijding kreeg. Of het nu dergelijke onderwerpen Voordrachtavond Culturele Kring Onder de titel „Vrolijke Kunstavond" werd Zaterdagavond in hotel „Concor dia" te Noordscharwoude de vierde voordrachtavond van de Culturele Kring Langedijk gehouden. Het pro gramma werd verzorgd door Frits Bouwmeester en Dogi Rugani; wier namen ongetwijfeld reeds van te voren een geslaagde avond waarborgden. Met name door Dogi Rugani werd pri ma spel geleverd, hetgeen voor de pau ze vooral in „Meneer, we willen trou wen" tot uiting kwam. Evenwel werd ook in beide num mers na de pauze, namelijk „Schaak mat"- en „Tony wil aan het toneel" dermate goed gespeeld, dat elke to neelliefhebber hiervoor waardering zal hebben gehad. De avond werd geopend en gesloten door de heer P. Wijn, die zijn vreugde over het grote aantal aan wezigen uitte en tot slot de beide spe lers hartelijk dank zegde, waarbij Dogi Rugani bloemen werden aangeboden. SCHOORSTEENBRAND Bij de familie Spaay te Noordschar woude woedde Zaterdagmiddag een schoorsteenbrand. De onmiddellijk ge waarschuwde brandweer slaagde erin de brandhaard spoedig te neutraliseren. Dit is de derde schoorsteenbrand in één week tijds. betreft dan wel een wijder verschiet steeds weer valt het op, dat wordt ge streefd naar de uitbeelding van een ze kere geslotenheid en gebondenheid. De voorstelling krijgt vaak een zekere sfeer van beschutheid. Ook hierin ver raadt mevrouw Reitsma haar liefde voor het intieme niet. Sterker nog spreekt deze uit haar tekeningen van dieren. Deze zijn in hun gewone leven waargenomen; aapjes die spelen, een leeuwin, die haar jong likt, een paar paarden. Aan al dit werk ligt een lang durige, liefdevolle observatie ten grond slag, welker verbeelding kan steunen op een uitstekende technische vaardig heid. Ook heeft mevrouw Reitsme verschei dene portretten in koper of staal ge bracht. Hierin datzelfde rustig benade ren van haar sujetten, diezelfde gevoe ligheid voor het schijnbaar onbeteke nende detail, dat in dezen vaak zo ty perend is. Tenslotte, behalve de vele ontwerpen voor postzegels, die de kunstenares in haar leven heeft gemaakt, nog de tal loze ex-libris. Ook hier is gestreefd naar een sterk persoonlijk accent, in de voorstelling zo goed als in de com positie. Deze collectie prenten bevat voor treffelijk werk, dat de uitstekende faam van zijn maakster volkomen rechtvaar digt, Van-W. Een viertal Doves-ahtleten heeft Zon dag goede resultaten behaald op de Inter nationale Silverrush, georganiseerd door de Trekvogels te Den Haag. Bij de B-Juniorèn zorgde Joop Hopman voor een verrassing. Van de veertig deel nemers plaatste hij zich vierde in de tijd van 5 min. 29.4 sec., ruim 9 sec. achter no. 1 de Leidenaar v. Wanrooy. Dat Bertus Bosman zijn huid duur zou verkopen was bekend. Onmiddellijk na de start van de A-Junioren ging hij met Keesoom van de AV '23 aan de kop. Om beurten namen ze de leiding, hun voor sprong steeds vergrotend. In de eindspurt was Keesoom de snelste. Bosman werd tweede met nog 15 sec. verschil op no. 3, de Belg De Backer uit Beerschot. De tijden waren hier: le Keesoom AV '23 9 min. 12.7 sec.;2e Bortus Bosman Doves 9 min. 20.4 sec.; 3e De Backer Belgie 9 min. 35 sec. Pim Kroon en Maarten Meyer ver dedigden de Doves kleuren bij de handi cap race over 5 km. Hier namen ruim tweehonderd-vijftig atheten aan deel. Pim Kroon kwam als 23e (tweede C- klasser) en Maarten Meyer als 35e binnen. Brandweer rukte Zaterdag driemaal uit Tot driemaal toe is Zaterdag de brand weer te Heiloo in actie geweest, 's Mor gens werd er een klein brandje ontdekt in 't Heilooër Bos, dat echter weinig schade opleverde en spoedig geblust was. s Middags moest de brandweer uitrukken voor een schoorsteenbrandje aan de Holle- weg, dat met enige schade voor de be woners spoedig in de kiem werd ge smoord en 's avonds moest de rammeneur bij de familie B. aan de Westerweg op> nieuw dienst doen. Ook dit schoorsteen brandje was spoedig geblust. Auto kantelde Gistermorgen om kwart over elf reed over de Kennemerstraatweg in de rich ting Limmen een personenwagen, welke werd bestuurd door de heer C. W. uit Alkmaar. Nabij het Tolhuis begon - e wagen door de gladheid van de weg te slingeren en draaide een halve slag om. Een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto, welke werd be stuurd door de heer W. van de E. uit Limmen, kwam met de eerste wagen in botsing en kantelde. De echtgenote van de bestuurder van deze auto liep hierbij een diepe veeswond aan het rechterbeen op. Een in de eerste auto zittende broeder uit Alkmaar werd licht aan het hoofd gewond. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 31 Maart. Opgaven van het aangevoerde vee. 80 vette koeien van 5001270 en 310 nuchtere kal/eren (slacht) van 3080 per stuk; 280 varkens van 1,90—2,04 per kg. LANGEDIJK, 31 Maart. 6000 kg rode kool 23.50—26.90; 1500 kg gele kool 17.30. WARMENHUIZEN, 31 Maart. 900 kg rode kool 28,3029,20, Een nieuwe lente en een nieuw ge luid maar dit geluid bestaat voorlopig nog uit het schrapen van de sneeuwscheppen over de straat en uit de boze geluiden van de mensen, die zich hun glibberig pad door de huiverende stad moeten banen. En het kan dan wel zijn, dat in Gorters ode aan de lente een jongen fluit als 'n orgelpijp, maar dan zou het ditmaal toch moeten zijn uit vreugde over een ideale glijbaan, en niet uit geluk over de roes van het door de ade ren stromende voorjaar. Niet groen is de overheersende kleur van de natuur in het begin van deze Aprilmaand, maar de tinten wit en grijs liggen over de vel den en de daken. En het symbool van de officieel toch aangebroken lente is dit jaar geen ontluikende bloemknop, doch een vuilwitte sneeuwman met stukjes zwarte steenkool als ogen. Laten Wij ons echter troosten met de hoop welke bijna een zekerheid is dat binnenkort het nooit versagend voorjaar in al zijn glorie met des te onstuimiger levenskracht zal doorbreken VERVOLG STADSNIEUWS MEISJE AANGEREDEN Een jong meisj? uit Warmenhuizen. dat op de Kanaalkade weifelde bij het oversteken, werd aangereden door een auto, welke in de richting van de Friese brug reed. De politie zorgde voor haar vervoer naar het Centraal Ziekenhuis, waar zij werd verbonden. Vervolgens werd het meisje naar^de ouderlijke woning overgebracht. OP STRAAT OVERLEDEN Op de Nieuwesloot is Zaterdag de 72-jarige B. uit Egmond Binnen ineen gezakt. In het Centraal Ziekenhuis kon slechts de dood worden geconsta teerd, veroorzaakt door hartverlam ming. AUTOBOTSING OP HET ZEGLIS Zaterdagavond laat heeft op de hoek Zeglis-Baanpad een aanrijding plaats gehad tussen een zware vrachtauto en een bestelauto, welke uit het Baanpad kwam. De bestelauto werd beschadigd. Er werd proces-verbaal opgemaakt. De brand in Starreveld's koekfabriek is nog het gesprek van de dag in de ge meente. En niet zonder reden! Nog nim mer zag men zulk een fel laaiende vuur- en vonkenzee en nog nimmer was het ge vaar zo groot als bij deze brand, bij de felle, ijzige Noord-Öosterstorm voor de belendende percelen. Naast de Uitgeester Brandweer komt zeer zeker een woord van lof toe aan die van Alkmaar en Limmen. Zonder over drijving kan worden geconstateerd dat, indien de hulp van deze brandweren niet was gekomen, ja, indien niet op tijde een groot gedeelte der Schevelstraat en wie weet wat meer, een prooi van het alles vernietigende vuur was geworden. Im mers, hoevele malen is niet een begin van brand geblust in menige woning of be drijfspand, hetzij door de bewoners zeif, hetzij door de brandweer? En het nat houden der direct belendende percelen? Dozen, zakken en wat dies meer zij zeil den, voortgedreven door de bulderende storm, als brandende fakkels door de lucht om honderden meters verder op een wo ning of op de straat neer te komen. Bij het Zaterdagmorgen Ingestelde on derzoek, waarbij tegenwoordig was de Rijksinspecteur van het Brandweerwezen, de heer Fheres, is omtrent de oorzaak der brand niets komen vast te staan. Wel wordt vermoed, dat de brand ontstaan is bij de nieuw gebouwde oven der fabriek. De bewoners der bij de fabriek beho rende woning, mevr. de wed. Starreveld en haar zoon, de heer F. Starreveld, zijn op het allerlaatste moment gewaarschuwd, eerst door de familie Hos en direct daar op door de Rijkspolitie. De familie Hos, wonende schuin tegen over de fabriek, had al eerder brandlucht opgemerkt, maar werd tijdens het later uitslaande vuur gealarmeerd. Met medeneming van wat kleren hebben de heer en mevr. Starreveld het vege lijf ter nauwernood kunnen reden. De schade wordt geschat op een kwart millioen. Het s.s. „Picarie" heeft hedenmorgen vroeg geseind, dat het zich op twee mijl ten noorden van de Noordpunt van Ameland tengevolge van een ont ploffing in moeilijkheden bevindt. Het schip heeft motorstoring. Ongecorrigeerd) De KNVB heeft besloten de gisteren afgelaste voetbalprogramma's te ver schuiven naar 20 April. De competitie leiding is van mening, dat de door ver schillende clubs vastgestelde wedstrij den en tournooien op Tweede Paasdag niet verdrongen mogen-worden. De ver enigingen die op Tweede Paasdag een achterstallige wedstrijd willen inhalen, kunnen hiertoe een verzoek richten tot de KNVB. Amerikaanse opdracht In de afgelopen week zyn besprekin gen gehouden tussen vertegenwoordigers van het Amerikaanse departement van marine met vertegenwoordigers van de ministeries van marine en financiën cn van het regerings-commissariaat voor het economische en militaire hulppro gramma. Deze besprekingen hebben ge leid tot een voorlopige overeenkomst tot de bouw in Nederland van 18 mij nenvegers voor Amerikaanse rekening. Deze voorlopige overeenkomst is heden om 12.45 uur getekend door kapitein ter zee U. S. N. Gordon Rule, en vervolgens door minister Staf, minister van marine, met zijn handtekening bevestigd. STER-COCOS „STER" COCOS KARPETTEN. IJzersterk en in prachtige dessins. Een prima Hollands fabrikaat. 140 x 180 2 375 160 x 230 3 39° 200 x 300 54" 225 x 325 68— MODERNE „STER"COCOS in 5 effen pasteltinten, met klein 360 smal ranje 50 cm breed 70 cm breed 160 EXTRA ZWARE „STER" COCOS in diverse fraaie motieven geweven. "Zeer geschikt voor keuken of gang. „STER" COCOS TAPIJT Zeer geschikt voor vast kleed in Uw kamer. Keuze uit 15 dessins en kleuren. ONGEKEND LAGE PRIJZEN! BEDDENTIJK, diverse "%69 strepen, 140 br A VITRAGE, PEAU DE PêCHE, A98 120 br., terra en groen... TENTLINNEN, J9S A LINGERIEKATOEN, 126 80 br, zalm, rose, bleu Dito gebloemd NYLONS met zwarte naad, alle tinten, le keus NYLONS, ons grote succes PERLON, geminderd, elastischer en sterker dan nylon WERKKOUSEN, geplat- teerd, speciale aanbieding WERKSOKKEN met nylon versterkt SOKKENWOL in alle kleuren, per knot (100 gram) DAMESPULLO VERS, diverse kleuren en modellen 3.95 HERENOVERHEMDEN vaste boord, in 4 kleu ren, prima i HERENOVERHEMDEN vaste boord, met 1 reser- I ve boord, fijne poplin OVERALLS, alle heren- maten, werkelijk prima I SPORTKOUSEN, wol met nylon, alle maten, vanaf PRIMA PRIMA JAEGER MOLTON LAKENS DAMES SLOPEN LUIERS WOL DEKENS ongezoomd SCHORTJES prima 110 x160 150 x 225 DORRESTEIJN

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3