Dirk Tober is op weg naar Tahiti Vishaken en lappen siof als ..betaalmiddel" Urker vissers in Argentinië willen eigen maatschappij stichten I h Een unieke show van sport- en jongemeisjeskleding SPRONG VAN 4000 ZEEMIJLEN Dokter op Aruba gaf kip in blik mee Extra bijdragen voor de werkverruiming Opstand in Amerikaanse gevangenis Bestaande geschil niet bijgelegd Burgemeester rekent op Nederlandse kolonie Lagere sigaren-accijns Sociaal-democraten in Beieren bovenaan Tibetanen zagen weer de sneeuwmens Henry Ours en Albert Lempereur in hoofdstad KERKELIJK NIEUWS KoJil B&bleJL Een weekend op een ijsschots DINSDAG 1 APRIL 1953 VADER EN moeder Tober in Wor- merveer hebben weer een brief van hun zoon alias wereldreiziger Dirk ontvangen, gedateerd 11 Maart en in de brievenbus gestopt toen de koene zeiler juist na het passeren van het Panamakanaal Balbao aandeed. En daaruit vernamen zij, dat Dirk thans reeds met zijn jacht „Onrust" op de baren van de onmetelijke Stille Oceaan dobbert om de grote sprong van vierduizend zeemijlen, die Balbao scheidt van het bekende eiland Ta hiti, naar hij hoopt in vijftig dagen te kunnen afleggen. Geheel alleen zal hij zijn met zijn schip, met een enkele vo gel zo nu en dan wellicht of wat mee- zwemmende vissen en boven die ein deloze, steeds deinende watervlakte een vriendelijke blauwe hemel of een zware, misschien zelfs dreigende wol kenlucht. Het zal dus weer twee maanden du ren, eer de volgende brief van Dirk in IVormerveer in het ouderlijk huis wordt opengevouwen .Vijftig dagen alleen op het water. Een verzoek van een vriend, de grote overtocht te mo gen meemaken, werd afgewezen. OP HET eiland Aruba heeft Dirk een bijzonder prettige tijd gehad. Hij maakte er vele vrienden en had gele genheid om zijn schip voor de ver dere reis op te kalefateren. Op 25 Fe bruari ging de boot weer te water. Dirk kreeg nog een hoeveelheid touw en andere scheepsbehoeften en een dokter schonk hem tal van medica menten en een flinke voorraad voed sel. Zelfs kip in blik ontbrak niet bij dit proviand. En toen vertrok de „Onrust" met bestemming Panama, waar hij na ruiru vijf dagen varen, aankwam. In de kanaalzone ZONDAG 2 Maart lag de schuit in de stad Christobal voor de eerste sluizen van het Panamakanaal. De au toriteiten kwamen de boot opmeten voor de doorvaart. Dat betekende ge lijk de eerste tegenslag. Men mag dit kanaal n.l. niet doorzeilen, maar moet zich laten slepen. Dat kost zeven dol lar per uur. Als men weet, dat het ka naal 80 km. lang is en de doorvaart dus ettelijke uren duurt, begrijpt men, dat die 'kosten nogal flink oplopen. Maar ook hier kwam weer hulp opda gen in de vorm van de Panamakanaal Jachtclub. Er verscheen een buiten boordmotor. Deze werd aan de „On rust" bevestigd en 8 Maart kon toch weer worden gestart met aan boord drie leden van de luchtmacht en een loods. De niet gunstig staande sluizen van Gatun, waar de schepen 25 meter ver schil in waterniveau moeten overwin nen, werden goed genomen, doch kort daarop weigerde de motor. Dirk be sloot het wisse voor het onwisse te nemen en het kanaal toch maar zei lend verder af te gaan. Juist voor de Mirafloressluizen kon Dirk zijn „Onrust" vastleggen aan de reddende tros van een Panamces schip, dat hem het laatste stukje door sleepte naar de rede van Balbao. Door een doolhof van grote schepen en jachten wist de „Onrust" daar een steiger te bereiken en af te meren. Op 10 Maart pakte Dirk de verf kwast om de bodem van het jacht DIRK TOBER .alleen op de deining van de Pacijic.. nog eens op te knappen. En toen werd in de stad de voorraad levensmidde len flink aangevuld. Bovendien kocht Dirk er een partij zeep, vishaken en lappen stof, die hem straks op de eilanden wellicht als „betaalmiddel" goed te pas zullpn kunnen komen. Om dure Amerikaanse dollars geeft men op die verre Oceaaneilanden nu eenmaal niets. En drinkwater heb je toch nodig. Voor Tahiti zal de „Onrust" ook nog het kleine eilandje Naka Hiva aan doen. De bekende Galapagoseilanden gaat Dirk voorbij. En na Tahiti wacht weer een grote sprong naar de hoofd stad van Nieuw-Zeeland, ook nog een afstand van niet minder dan tweedui zend zeemijlen. Blijkens de brief is Dirk echter zeer optimistisch en vol goede moed. De „Onrust" van Dirk Tober in Balbao, klaar voor de tocht over de Stille Oceaan. Regering vraagt 68.5 millioen gulden aan De regering heeft aan de Tweede Kamer voorgesteld, een voorschot van 25 millioen gulden uit te trekken ten behoeve van de werkverruiming'. Het is de bedoeling, uit deze post lagere publiekrechtelijke lichamen, die wer ken voor dit doel willen doen uitvoe ren, die anders niet aan de orde zou den komen, doch niet over de nodige financiën beschikken, aan geld te hel pen. Voorts' is voorgesteld de bijdrage voor kosten werkgelegenheidspolitiek met 36 millioen te verhogen en 7.5 millioen uit te trekken voor de aan koop van grond en materiaal en het uitbreiden van het personeel van en kele diensten, alles ten behoeve van do werkverruiming. Brandweer zet het gebouw onder water Vijftig gevangenen van de gevange nis te Trenton in New Yerscy zijn in de nacht van Zaterdag oi> Zondag uit protest tegen het slechte voedsel en de slechte geneeskundige behandeling een opstand begonnen. Aanvankelijk slaagde de directeur van de gevange nis erin, ongeveer de helft van de vijf tig opstandelingen naar buiten te lok ken, doch de rest bleef weigeren zich over te geven. Zij sloegen de ruiten in scherven en wapenden zich met los gerukte pijpen van de verwarming. De plaatselijke autoriteiten hebben toen besloten de mensen „eruit te vriezen of eruit te spoelen". Derhalve is gistermorgen de plaatselijke brand weer begonnen met het pompen van water door de gebroken ruiten. De verwarming is sedert Zondag buiten werking gesteld. Eerst probeerden de bewakers het met traangasbommen, doch door de vele gebroken ruiten en de goede ventilatie had dit geen re sultaat. De opstandelingen zitten se dert Zaterdagnacht zonder voedsel. De mogelijkheid bestaat dat de twin tig Urker vissers, die in dienst van een Belgische reder naar Argentinië waren vertrokken en aldaar werden ontslagen wegens hun weigering op Zondag te werken, een eigen maatschappij voor de visvangst in Argentijnse wateren zullen vormen. De burgemeester van Urk, de heer G. Keyser, die thans te Buenos Aires vertoeft, deelde de vissers mede, dat hij leden van de te Buenos Aires ge vestigde Nederlandse gemeenschap had verzocht ,bij te dragen aan een fonds, waaruit de aan dit plan verbonden uit gaven zouden moeten worden bestre den. Burgemeester Keyser zal binnen eni ge dagen naar Urk terug reizen. Men verwacht, dat voor zijn vertrek uit Buenos Aires een beslissing zal worden genomen. De heer Keyser is er na verscheidene besprekingen met vertegenwoordigers van de Belgische reder en de vissers niet in geslaagd het bestaande menings verschil te overbruggen. Wetsontwerp naar de Tweede Kamer Het reeds eerder aangekondigde ont werp van wet tot verlaging van de accijns op sigaren is thans aan de Tweede Kamer aangeboden. Het be helst een verlaging van de accijns op sigaren van 27% tot 14% en op senori- tas van 33% tot 20%. Het eerst over wogen stelsel van gedifferentieerde tarieven is na overleg met de Benelux- partners niet in het ontwerp gevolgd. Voorts is de gewichtsgrcns tussen siga ren en senoritas ten gunste van de sigaren verlegd, en wei van 3,5 kg naar 3 kg per 1000 stuks. De verlaging zal gedurende twee jaren van kracht zijn. Bij het in wer kingtreden van de wet zal onder be paalde voorwaarden een evenredige teruggaaf van sigarenaccijns over de bij de industrie, groot- en kleinhandel aanwezige voorraden worden verleend. Treinramp bij Lissabon Op ongeveer tien km van Lissabon is Maandag een aantal rotsblokken, dat door de zware regens van de laatste da gen was losgespoeld, op een personen trein gestort, waardoor een groot aan tal reizigers werd getroffen. Elf hun ner zijn gedood en vijftig gewond. Dertig Duitse dorpen voor een deel overstroomd Tengevolge van het buiten haar oevers treden van de Moezel zijn ten minste dertig dorpen gedeeltelijk over stroomd. De stad Zeil is door het wa ter geïsoleerd. Het peil van de rivier stijgt nog. evenals dat van de Rijn, die te Remagen en Oberwinter buiten zijn oevers is getreden. GRIEKS MINISTER AFGETREDEN George Kartalis, de Griekse minis ter voor economische samenwerking, is afgetreden uit protest tegen de te rechtstelling van de vier van commu nistische spionnage beschuldigde Grieken. De waarnemend premier, Venizeios zal zich tij elijk met het ministerie van de'ensie belasten. GEESTELIJK CENTRUM OP „AARDENBURG" GEOPEND Gistermiddag werd op het militair herstellihgs- en oefeningsoord „Aar denburg" 1 Doorn een geestelijk cen trum geopend, waarbij vele militairen aanwezig waren. Verkiezingen Vier millioen van de Zondag bij de Be;erse gemeenteraadsverkiezingen uitgebrachte stemmen zijn geteld. Dn uitslagen luiden: Sociaal-Democraten 28,7 procent (in 1948 24,5 procent); Christen-Democra- lei. 25,6 (35,8); Beierse Federalistische Partij 13.1; Vluchtclingcnpartij 11; Communisten 2,5. In de drie grootste steden in Beieren München, Neurenberg en Fürth, zijn de socialistische burgemeesters, herko zen. Het zal, gezien liet buitengewoon ingewikkelde kiesstelsel, nog wel eni ge dagen duren vóór de einduitslag bekend zal zijn. In Katmandoe (Nepal) zijn Tibetanen aangekomen, die verklaren de „ver schrikkelijke sneeuwmens" gezien te hebben, waarvan dr. Eric Shipton voet sporen gefotografeerd zou hebben. Vol gens deze Tibetanen betreft het hier geen dier, doch een menselijk wezen, dat in groepen van vijf of zes boven de zevenduizend meter hoogte in het Himalajagebergte leeft. Het zou een grootte hebben van 2.80 tot 3 meter en geheel met een witte vacht bedekt zijn. De Tibetanen hadden de wezens echter nooit kunnen benaderen. De „sneeuw mens" wordt in deze streken jante genoemd. Hij zou wreed en met een bovenmenselijke kracht behept zijn. Ook zou hij kannibalistische neigingen hebben. Nog geen regeling in het staalconflict in V.S. De voor gisteren vastgestelde be spreking over loonsverhoging tussen leiders van de Amerikaanse staal industrie en de vakbond zijn „voor on bepaalde tijd" uitgesteld. Er bestaat nog geen uitzicht op een regeling. De arbeiders in de staalindustrie hebben gedreigd op 8 April a.s. een sfaking te beginnen, tenzij hun eisen voor loons verhoging worden ingewilligd. Fig! naar Engeland, V.S. en Frankrijk De Oostenrijkse kanselier Leopold Figl is uitgenodigd tot officiële bezoe ken aan Engeland, de Verenigde Sta ten en Frankrijk. Hij heeft de uitno digingen aanvaard. Zijn bezoek aan Engeland duurt van 7 tot 11 Mei. Op 12 Mei wordt hij te Washington verwacht en op 24 Mei vertrekt hij uit New York. Frankrijk zal hij op de terugweg bezoeken. JEUGD, sport cn Parijse elegance! Onder deze titc' brachten twee Pa rijse firma's van wereldnaam, n.l. Hen ry Ours en Albert Lempereur hun col lecties in het Amsterdamse Victoria- hotel. Het is een gebeurtenis geworden, die nu eens afweek van de „klassieke modeshows" en die waard was dat zij in het teken van de belangstelling heeft gestaan. Sportkleding wordt weinig getoond op de shows in ons land en aan de ove rige kleding voor het jonge meisje wordt al evenmin eel aandacht be steed. En tóch wie de grote belang stelling voor de shows van Ours en Lempereur heeft opgemerkt, moet daar door alleen al tot de ontdekking komen dat de kleding voor het jonge meisje in ons land een belangrijke plaats vraagt en toekomt. Natuurlijk was iedere vrouw op slag vertederd bij het zien van de jeugdige. Franse mannequins die de modellen toonden. Het was dan ook vermakelijk te zien hoe de jongste Parisiënne haar, door Lempereur ontworpen japonnetjes en mantels liet bewonderen. Vrolijk was voor kleine meisjes een dwarsgestreept blauw cn wit manteltje met grote opgestikte zakken. De jurk jes waren eenvoudig, maar toch sprak ook hieruit de goede Franse smaak en distinctie. Van mouwen maakt de ont werper weinig gebruik, noch bij de mo dellen voor kleine, noch bij die voor oudere meisjes. Zakken op ongewone plaat sen. DIJ de mantels had Lempereur de lan- ge en driekwartmouw vermeden. Hij toonde losse, rechte modellen in vro lijke, sprekende kleuren. Zij waren van harig, wollen materiaal met een korte, ingezette mouw. Bij de japonnetjes wa ren de rokken ruim en* vaak geheel voorzien van grote, platte plooien. Ook van zakken maakte Lempereur een dankbaar gebruik en hij toverde ze op de meest wonderlijke plaatsen. Zo za gen wij op de rok van een tabakskleu- rig japonnetje maar liefst vier flinke zakken, waarvan de twee grootste aan beide 'kanten op de helft van de rok waren gezet, terwijl de twee kleinere zich daarboven bevonden. Hoepelrok zonder pruiken- tooi. ryE avondjaponnetjes waren van dun materiaal en in de rr.eeste gevallen hoog gesloten aan de hals, met ruime, blousende mouwen. Lempereur heeft de oudere meisjes evenwel ook avond toiletjes met crinolines toebedacht en wanneer de jeugdige, Franse manne quin er haar kortgeknipte, donkere kruilebol niet boven uitstak, zou men zich werkelijk in de Rococotijd wanen. Deze toiletjes moeten ieder meisje wel in verrukking brengen, maar of zij ze zelf zullen aanschaffen valt te be twijfelen. Op een feestavond danst men tegenwoordig geen menuet meer en dan rijst altijd eerst nog de vraag in welk vervoermiddel men met zo'n cri noline op de plaats van bestemming moet komen. Vrolijke kleuren voor de wintersport. r\E sportmodellen van Henry Ours muntten uit door de eenvoudige, doch zeer mooie lbn. Ours werkt graag met vrolijke kleuren, zonder dat hij uitgesproken felle tinten kiest. Zo liet hij op eenvoudige, strakke skibroeken, gezellige w.jnrode, okergele en mos groene jacks met capuchons zien. Bij de spoi'tpantaltns, die als gego ten aan het lichaam zaten, liepen de pijpen naar onderen nauwer toe. Ook in ons land zijn de lange pantalons zeer geliefd, maar niet ieder stevig Hollands meisje wordt door een dergelijk kle dingstuk geflatteerd. De Franjaise, die over het algemeen tenger en slank is, NED. HERV. KERK: Beroepen te Appelsga: G. J. v. d. Bo- gerd, vicaris te Nijverdal; .te Arnemui- den: J. Arendsen te Blauwkapel. Aangenomen de benoeming tot hulppre dikster bij de Ver. v. Vrijz. Herv. te Sneek; mej. da C. A. Elink Schuurman te Irnsum; naar Leeuwarden: W. Bartlema te Gasselternijveen; bedankt voor Coe- vorden: R. J. Ybema te Nieuwleusen (Ov.-; voor Zwolle; D. van Krugten te Soest. GEREFORM. KERKEN: Beroepen te Woldendorp: G. ter Stee- ge, candidaat te 's Gravenhage; te Nun- speet: J. H. de Boer te Nijverdal; te Vries en te Oostwold (Gld.ï: B. van Oeveren, candidaat te Halfweg. Aan genomen naar Fijnaart: K. A. Firet, can didaat te Bergambacht, die bedankte voor Anna Jacoba Polder en Engwicrum, Hattem, Mariënberg, Murmerwoude, Paesens, Wommels en voor Zonnemaire. Bedankt voor Urk: J. R. Sybrandi te Winsum; voor Lioessens: E. J. Duurse- ma te Westeremden. GEREFORM. KERKEN (art. 31 K.O.): Aangenomen naar Vrouwenpolder: G. Zomer, candidaat te Utrecht, die be dankte voor Drogeham, Tweede Exloër- mond, Murmetwoude, Mussel. Nijme gen. Oud-Loosdrecht. Rozenburg, U'rum en vooi ZwagerveonZwaagwcsteinde. Deel van gezonken tanker wordt gelicht Als de weersomstandigheden meewer ken zal deze week het voorschip van de tanker „War Diwan", die tijdens de oor log in de Wielingen zonk, worden ge licht. Het schip is in tweeën gebroken, de beide delen liggen drie kilometer van elkaar. Eerst heeft een bergingsbe drijf de olie uit het voorschip geborgen. Sedert enkele maanden is men bezig het casco te dichten en thans is men bijna zo ver, dat het gelicht kan worden. Dit zal geschieden op een weinig gebruike lijke wijze: men zal er namelijk lucht in pompen tot het begint te drijven. Werk van Tweede Kamer loopt ten einde De werkzaamheden der Tweede Ka mer in haar huidige samenstelling lo pen ten einde. Naar verwacht wordt, vergadert de Kamer nog slechts en kele dagen tot het laatst der maand. De lopende werkzaamheden zullen dan nog een vergaderweek in beslag ne men. Voorts zullen in Mei nog enige dagen nodig zijn om de openbare be handeling van een aantal wetsont werpen af te doen. De Kamer gaat dan naar huis om vóór de verkiezin gen niet meer bijeen te komen, bui tengewone omstandigheden daargela ten. UEBT GE REEDS de lente begroet vrienden? De leeuwerik, de zwa luw, het sn-bubbeltje en ranonkeltje reeds welkom geheten? Strekt gij uw bevrozen handen nog niet naar het lieve Afrikaantje, de bloênde Vergeet mij Niet? Oef, dan schijnt er iets aan het weer te mankeren. Maar zorg wel in December uw vacantie te nemen, dan kunt ge de eerste crocussen zien. Maar denkt u tussen al uw sombe re bespiegelingen over het weer, maar liever aan Oost-Berlijn, waar de pie pers weer op de bon zijn gegaan. Van wege de smokkel naar het Westen, zeggen ze daar. Treurige boel, want de petatten zijn nu nog bevroren op de koop toe. Geef mij maar rijst, lezers. Dat zei die malle Werner Morck, een inwoner van Frankfort ook tegen zijn vrienden en hij at om een weddenschap, zeven pond (gekook te rijstkorels. Zijn vrienden kwamen hem dezer dagen zijn prijs brengen (honderd Mark). De dokters hadden hem een bezoekje van drie minuten toegestaan. De Amerikaanse voor lichtingsdienst in Damascus was ook bijna uit elkaar gesprongen. Enkele onbekenden hadden namelijk een bom door één der ramen naar binnen ge smeten en daar kon bet gebouw niet tegen .De voorgevel lijkt nu net op (slecht) marmer. Allemaal scheuren en aderen. Een aderlating maakte de heer Robert Brege, woonachtig te Grand Haven in Amerika mee, toen op een nacht zeven man zijn woning Vandaag, vrienden, is het de enige dag waarop het vrede kan worden. binnenvielen, hem op bed vastbonden en het hele huis leegsleepten. Het bed en een steelpannetje in de keuken werden gespaard. Het bed was be woond en het pannetje lek. LI Begon uw lijfaap met de distributie, we moe ten ook even langs onze Spaanse vrienden, die tegenwoordig weer vlees, brood en olijfolie zonder bon kunnen krijgen. Voor zijn zwerftochten bo ven dit aardse (krokodillen)- tra nendal moest Theodoor eigenlijk een luchtballon hebben. Daar kun je de leukste dingen mee beleven. In Dart ford (Engeland) hadden ze zo'n gas- zak opgelaten en die kwam na drie weken terug, met het volgende brief je: „Dit ding werd gevonden op de roe van het IJzeren Gordijn, Jozef Stalin, Kremlin, Moskou. n Maar we blijven optimist tot in de kist, vrien den, vooral als we lezen, dat in Phi ladelphia een zekere Ralph Hanson werd beroofd van zijn portefeuille, die hij op wonderlijke wijze terugkreeg. Ralph was namelijk arm (ja, in Ame rika) cn zijn knipje bevatte niet meer dan tien pennies en een pandbriefje. Een dag na de beroving ontving hij de portefeuille terug, met het briefje: „D&t kon ik toch niet aanzien. Hier heb je je bezit terug, plus vijftig dol lar om je overjas uit de lommerd te kunnen halen!" En Theodoor maar tippelen met zijn lege knip. Dieven kunnen reflecteren onder nommer A.A.P., bureau van dit blad. Linnen strandensemble van Henry Ours met lange schulpen aan de pijpen en langs de zakken. ziet er in deze dracht kwiek en aardig uit, doch met brede heupen en een ste viger figuur moet men zich wel even beraden. Bij alle pantalons toonde Henry Ours ons fleurige blouses of korte wijde jasjes in frisse tinten. Voor zon en zee. "pïNSLOTTE de strandensembles, waarop de ontwerper zijn fantasie naar hartelust had uitgeleefd. Zij be stonden uit zeer korte shorts, vaak met mouwloze blouses of met een plastron en bolerotje. Door grappige zakken, een los schortje of een even kort over- rokje, wist Ours telkens weer variatie te brengen. Henry Ours en Albert Lempereur hebben met hun aparte collecties in onze hoofdstad een verdiend succes ge boekt. Het was een uitstekend besluit van het modeshow-seizoen in het Vic toria Hotel. P. A. Dames-hockeyelftal tegen Schotland Het Nederlandse dames hockeyelftal, dat Zaterdag te Glasgow tegen de Schotse damesploeg speelt, is als volgt samengesteld: Jurissen (BDIIC)Roe- lofsz (Gooi), Hogestijn (Be Fair); Huurman-Buissant (Hilversum), Pij pers (BDHC), Wijnstroom (BDHC) Bleekcmolen (Be Fair), Blom-Diemer Kool (Laren), Brouwer (HHIJC).Goe- ting (Rood Wit), Coops (Gooi). Walcott en Charles boksen om de wereldtitel Op 5 Juni zullen Joe Walcott en Ez- zard Charles te Philadelphia een ge vecht van vijftien ronden leveren om de titel wereldkampioen zwaargewicht boksen. Het wordt de vierde ontmoe ting tussen beide boksers. In het laat ste gevecht veroverde Walcott de titel op Charles. q Ruiters naar Koblenz Aan het internationaal concours Hippique, dat van 2 tot en met 4 Mei te Koblenz zal worden gehouden, zul len de volgende Nederlandse ruiters deelnemen: J. J. Gruppelaar met „Ro- manichel" cn „Random Harvest"; J« Rijks met „Master" en „Jimmy O'dea"; mr F. Albers Pistorius met „Kilkennycat" en „Hannes"; T. Tim mer met „Zwarte Piet" en Draufgan- ger". De Schotten tegen Engeland Voor de interland-voetbalwedstrijd SchotlandEngeland, welke Zaterdag te Glasgow wordt gespeeld, is het Schotse elftal als volgt samengesteld: Brown (Glasgow Rangers); Scoular (Portsmouth), Woodburn (Glasgow Rangers) en Redpath (Motherwell); Smith (Hibernian), Johnstone (Hiber nian), Reilly (Hibernian), McMillan (Aairdrionians) en Liddell (Liver pool). Nieuwe zege van Fangio De Argentijnse coureur Fangio heeft met een Ferrari 2000 cc de tweede Grote Prijs van Periaolis gewonnen op een circuit van 144 kilometer. Zon dag 23 Maart j.l. had hij de eerste Grote Prijs op hetzelfde circuit ge wonnen. Dit was zijn vierde overwin ning in het huidige seizoen, ONTSLAGEN BIJ DUIMSTOKKEN- FABRIEK TE DRACHTEN De directie van Schuil's duimstok- kenfabriek te Drachten heeft zich ge noodzaakt gezien 42 man van het 126 man sterke personeel ontslag aan te zeggen. Zodra de moeilijkhden zijn op gelost, kunnen betrokkenen weer aan de arbeid gaan, want er zijn orders voor meer dan een jaar werk. Negen mannen, die op een ijs schots 400 mijl van de Noordpool waren gestrand, zijn door vlieg tuigen gered en naar Barrow in Alaska overgebracht. Zaterdag werd hun vliegtuig bij een poging om van het ijs op te stijgen ern stig beschadigd. Zij zelf bleven ongedeerd en hadden voldoende voorraden voedsel en brandstof. f

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5