AGENDA u n Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Gen Gi zil Stad en Omgeving De heer Z. Donker veertig jaar bloemist-hovenier Concierge en zijn zoon tot drie maanden veroordeeld Dit jaar de beslissing over Berger Tramprobleem het Met de N.R.V. naar Oostenrijk en Zwitserland r A.R V.V.V.Groet-Cai zomerp Hartelijke woorden op gedenkwaardige dag Vele stoffelijke blijken van sympathie Brandje in bakkerij Chauffeur viel onder het rijden in slaap Een maand hechtenis geëist Diefstal van brandstoffen werd een gewoonte Welk weer voorspelt de Bildt in 1952? Hij kon zijn stuur niet recht houden Belangrijke bespreking in het Provinciehuis Advertenties; Eenvoudig, maar er heerst een sportieve geest Snel onderzoek SCHOENENPARADE Jubilaris gehuldigd AVO-aldelingen stichtten Contactraad Nieuwe Groeivitamine ontdekt BO Vele wegen verkeren WOENSDAG 2 APRIL 1952 Ten huize van de firma P. J. van Kessei in de Langestraat werd gistermorgen In intieme kring het fei.t herdacht, dat de heer Z. Donker gedurende veertig jaar ais bloemist-hovenier aan de zaak was verbonden. Een groot aantal geno digden, vertegenwoordigers van diverse verenigingen, bloemisten uit de stad en collega's van de heer Donker, waren hierbij aanwezig en gaven elk op hun eigen wijze blijk van de waardering, die men voor de figuur van de jubilaris heeft. De heer Donker is niet alleen een uitstekend vakman, doch tevens een bekende figuur in de stad. Op verschillende manieren heeft hij zich voor het verenigingsleven verdienstelijk gemaakt en bijzonder in R.K. kring heeft zijn naam een vertrouwde klank. De drie parochiekerken van Alkmaar en vele tientallen in de omgeving werden onder zijn leiding versierd bij R.K. hoogtij dagen. De vele sprekers, die gistermorgen het woord tot de jubilaris richtten, schetsten hem als een trouwe, bekwa me kracht voor de firma Van Kessel. Ito R. Veendorp, die de heer Donker complimenteerde namens de Mij. tot Nut van 't Algemeen, wees erop, dat een goed bloemist als de jubilaris is, ontspanning en levensvreugde vindt in zijn werk. Hij overhandigde hierna het erediploma voor langdurige trouwe dienst, dat rond 1800 door de Maat schappij werd ingesteld. Tevoren had de heer H. van Kessel zijn oudste me dewerker in warme bewoordingen toe gesproken en hem een geschenk onder couvert overhandigd. Namens de werk geversvereniging van hoveniers sprak de heer Beunder, die benadrukte, dat trouw en liefde voor het werk juist in bloemistenkringen zo belangrijk zijn. De feestelijke, gemoedelijke sfeer van dit jubileum was daarom zo juist. Hij bood een oorkonde en een herinneringsbord aam De heer Van Heugten, sprekend uit naam van de afdeling Alkmaar van de Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, over handigde de jubilaris een erediploma met bijbehorende zilveren legpenning. De laatste spreker in de lange rij was de heer Wijchers, opzichter van de plantsoenen, die eveneens op hartelijke toon de jubilaris gelukwenste. Ontroerd dankte de heer Donker tenslotte de vele sprekers. Te zijnen huize is de jubilaris giste ren de gehele verdere dag in alle toon aarden toegesproken, waarbij steeds weer naar voren kwam de sympathie, die men voor zijn persoon koestert. Niet alleen is hij een bekwaam vak man, doch wellicht in nog meerdere mate een warmvoelend mens, hulpvaar dig en trouw. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Teresa (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Hoffmann's vertellingen (geprolon geerd, 14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Onzichtbare boeien (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (7e week, 14 jaar). Gulden Vlies, 7.30 uur: Feestavond Berger Schoolvereniging. Stadhuis, 2.30 uur: Openbare leden vergadering Kamer van Koophandel. Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Pro- pagandabijeenkomst „Natuur en jeugd". Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. H.-HUGOWAARD. Café „Halfweg", 10.30 uur: Algemene vergadering Lange- dijker Groentencentrale. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Teresa (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Hoff mann's vertellingen (geprolongeerd, 1-» Jaar)Victoria Theater, 8 uur: Onzicht bare boeien (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (7e week, 14 jaar). Gulden Vlies, 2.30 en 8 u.: Modeshow Gerard Worm's Modemagazijnen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 8.58 21.37 Donderdag 10.10 22.58 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 9.03 21.42 3.03 15.42 Donderdag 10.15 23.03 4.15 17.03 Bakfiets door de ruit Omstreeks 1 uui reed gistermiddag een bakfiets over dj Hoogstraat. De bestuurder van het voertuig hield uiterst rechts en kwam hierdoor in aanraking met de stoeprand. Het ge volg was, dat de bakfiets kantelde en een etalageruit van 1.50 m bij 1.70 m vernielde. Enkele paren schoenen in de etalage werden door het glas bescha digd. SECRETARIS VAN DE BRANDWEER TOT BRANDMEESTER BEVORDERD De secretaris van de Alkmaarse Vrij willige Brandweer, de adjunct-brand meester, de heer C. de Grand is bij be sluit van de burgemeester bevorderd tot brandmeester. Hedenmorgen te twaalf uur is de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer ge alarmeerd voor een brand in de bak kerij van de heer Broers aan de Wa- gemakersstraat. Alvo ens de brandweer arriveerde, had de politie reeds met behulp van een brandblusapparaat de eerste blussingswerkzaamheden ver richt. De brand liet zich niet gevaarlijk aanzien, zodat de brandweer, die met een motorspuit en de ladderwagen ver scheen, aanvankelijk met een- slang volstond. Hiermede kon het vuur, dat zich via een hoop mot een weg had ge baand naar de zolder, worden beteu geld. Aan de zijkant van het perceel werd nog een tweede slang uitgelegd, welke onder druk kwam, toen enkele vlammen rond het dakkapelletje speel den. Reeds om half een kon de brand weer inrukken. De schade beperkte zich tot enkele verkoolde planken en balken en ge ringe waterschade. De brand werd ontdekt door mevrouw Broers, die plotseling rook uit de bak kerij zag komen. Bij afwezigheid van haar echtgenoot, die aan het venten was, waarschuwde zij de politie en sloot alle deuren en ramen. De recherche van de gemeente-politie stelde onmiddellijk na de blussing een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Naar verluidt, heeft de hoop mot, welke in de onmiddellijke nabij heid van de oven lag, vlam gevat. Voor de tweede maal diende giste ren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar de strafzaak tegen de chauf feur Cornelis S. uit Heerhugowaard, die op 26 November van het vorige jaar op de Kennemerstraatweg te Hei- loo een zeer ernstige aanrijding veroor zaakte. De man reed met zijn vracht auto tegen een paard-en-wagen en be landde daarna op het rijwielpad, waa» de juist passerende mevr. V. werd ge raakt. Kort geleden is deze dame over leden. Bij de eerste behandeling van deze strafzaak deelde de verdachte mede, dat hij door oververmoeidheid achter het stuur van zijn wagen in slaap was ge vallen. Hij zou de voorgaande nacht in opdracht van zijn baas naar Amersfoort zijn gereden en zodoende geen nachtrust hebben gehad. De president besloot toen de zaak aan te houden, pm de patroon, P R. uit Heerhugowaard, te kunnen verhoren. R. deelde gistermorgen mede, dat de chauffeur op eigen verzoek 's nachts om half één reeds naar Amersfoort was vertrokken. De opdracht was om des nachts om half vijf te vertrekken, zodat hij voldoende had kunnen slapen als hij gewild had. Deze bewering werd door verdachte tegengesproken. Volgens hem zou de patroon hem hebben opgedra gen 's nachts om half één in de garage te komen en tijdig naar Amersfoort te vertrekken. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, zag geen reden om van zijn reeds eerder gestelde eis,, een maand hechtenis, af te wijken. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen Burgerlijke Stand Geboren Maria G. C., d. van C. Goudsblom en A, A. Groot. Alida V. L., d. van T. Hoekstra en M. A. van Veen Overleden Daniël Christiani, 72 jaar, gehuwd met M. C. Breukels. Het is nog maar heel kort geleden, dat een agent van politie hier ter stede twee mannen aanhield die een zak met cokes vervoerden. Toen de politieman nieuwsgierig informeerde waar zij deze brandstof hadden gekocht, moesten zü het antwoord schuldig blijven en dat maakte de politieman nog nieuwsgieriger. Het bleek spoedig, dat de oudste van de beide mannen, een schoolconcierge, de gewoonte had op gezette tijden wat brandstof mee naar huis te nemen. Hij werd hierbij geassisteerd door zijn zoon. Het voor-onderzoek in deze zaak werd zeer snel voltooid en zo stonden vader en zoon gisteren reeds terecht voor de Meer voudige Kamer hier ter stede. Mr C. D. Thijs, die voor Van 't V. junior pleitte, sloot zich geheel aan bij de verdediging van zijn confrère. Spre ker achtte het zeer goed mogelijk dat zijn cliënt niet heeft geweten dat hij iets deed wat niet mocht. Beide verde digers vroegen hun cliënt onmiddellijk in vrijheid te stellen. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, werd direct uitspraak ge daan. Het verzoek tot onmiddellijke vrijlating werd afgewezen en beide verdachten werden veroordeeld tot drie maandfen gevangenisstraf. Het staat vast, dat wij er in 1952 rekening mee moeten houden, dat het weer een wisselend Hollands karakter zal hebben. We zullen dus heel veel dage' in eigen huis moeten doorbrengen en de ver- standigen onder ons zullen het daarom thuis zo gezellig mogelijk maken. Zij halen de zon en de levens vreugde in huis door fleurige G-B behangsels aan te schaffen uit de collectie 1952 onthoudt het goed „G-B" het merk dat de lente verdriedubbelt. Vraag stalen bij de goede schil der/behanger. (Advertentie, Ing. Med.) Dinsdag stond voor het Amsterdamse gerechtshof de 56-jarige smid S. B. uit Alkmaar in hoger beroep terecht we gens het onder invloed van sterke drank een rijwiel besturen. B. was 's nachts om half twee door een dienaar van de heilige Hermandad, die hem tevoren in het café, waar B. vijf borrels gedronken had, gezien, had aangehouden omdat hij volgens laatst genoemde niet in staat was behoorlijk te fietsen. De procureur-generaal mr Hoeffel- man vroeg bevestiging van het vonnis van de Alkmaarse politierechter f 100 of 25 dagen hechtenis. De verdediger pleitte vrijspraak subsidiair strafver mindering. MAAR de burgemeester van Bergen, dr W. Huygens van de zijde van het ministerie van verkeer en waterstaat heeft vernomen, zal zeer binnenkort in het Provinciehuis te Haarlem een bij eenkomst worden belegd, waarop alle betrokkenen bij de Berger Tramkwestie van gedachten zullen wisselen. Het ver keersprobleem vormt de belangrijkste belemmering, welke de definitieve vast stelling van het uitbreidingsplan van Bergen nog in de weg staat. Als de ko gel door de kerk is, ligt het plan klaar. De burgemeester sprak in de gister avond gehouden raadsvergadering het vertrouwen uit, dat de beslissing over de tram dit jaar zal vallen, zodat nog in 1952 het uitbreidingsplan ter inzage kan worden gelegd. JN een bliksemvergadering, welke slechts enkele minuten duurde, stelde de gemeenteraad vast, dat de herzie ning van het uitbreidingsplan voor de gemeente in voorbereiding is. Hiermede kunnen B. en W. voorkomen, dat bouw plannen moeten worden toegestaan, welke in strijd zullen zijn met de te verwachten herziening. De heer Swaag (VVD-Middenblok) constateerde, dat dit besluit thans reeds voor het vierde jaar wordt genomen, waarna de heer Ellis (KVP) als zijn mening uitsprak, dat op deze wijze toch wel gesold wordt met de belangen van hen, wier plannen bij het uitbreidings plan betrokken zijn. Burgemeester Huygens antwoordde hierop, dat het voorstel in het belang De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, zeide in zijn requisitoir, dat Van 't V. junior en senior reeds vele jaren op deze wijze hun brandstoffen hebben opgedaan. Hij was van mening dat een ernstige correctie nodig was en eiste tegen de vader zes maanden ge vangenisstraf met afrtek van voorarrest en tegen de zoon vier maanden met aftrek. Mr Meischke nam het de zoon, die getrouwd is, kwalijk dat hij aan deze diefstallen had meegedaan ondanks het feit dat hij in tegenstelling tot de vader een betrekkelijk hoog inko men had. De verdediger van Van 't V. Sr., mr Leesberg Jr., trok een vergelijking tus sen deze diefstal en de grote kolen- diefstallen die onlangs door stokers van de gasfabriek te Enkhuizen zijn gepleegd. Deze heren, die 10.000 kg cokes weghaalden, werden gestraft met betrekkelijk lichte geldboeten. Spreker deelde mede, dat zijn cliënt aanvankelijk een salaris had van f 35 per week, dat langzamerhand is opge voerd tot f 41. Van dit geld moest bo vendien .een hulp in de huishouding worden betaald, omdat de vrouw van verdachte reeds lange tijd ziek is. Spre ker vroeg zich af of het van het schoolbestuur verantwoord was de concierge een zo laag loon uit te be talen. Het meenemen van kolen werd aan vankelijk, vlak na de oorlog, ooglui kend toegestaan. Het is de fout van verdachte geweest, dat hij er niet tij dig mee is opgehouden. Hij zag er langzamerhand zelf geen kwaad meer in en deed geen enkele poging de dief- sallen te camoufleren. Hij nam in hoofdzaak uitgezeefde kolen mee. Mr Leesberg vroeg tenslotte een kleine geldboete en een voorwaardelijke ge vangenisstraf. Uitslag aanbesteding In het Bureau van Openbare Werken aan de Keetgracht vond hedenmorgen de aanbesteding plaats voor het bou wen van 3 leslokalen aan de Ulo-school aan de Krelagestraat. Er waren 21 in schrijvingen. De uitslag was als volgt: 1 F. J. M. Rodenburg, Ursern f 73.551; 2 Fa. M. Leguit en Zn, Krommenie f 68.875; 3 A. Peperkamp, Alkmaar f 67.650; 4 J. M. Schuyt, Alkmaar f 66.650; 5 F. Hes, Sint Pancras f 66.650; 6 T. Veul, 't Zand f 65 550; 7 Bouwbe drijf Mooi, Krommenie f 64.823; 8 A. Boekei, Waarland f 64.6F0; 9 P. Blan- kendaal, Alkmaar f 63.650; 10 Dekker, Alkmaar f 63.645; 11 Fa. Geeltjes en Zn, Broek op Langendiik f 63.550; 12 D. Lan- gedijk, Heiloo - 63.486: 13 J. Lugtig, Heerhugowaard f 63.010; 14 Fa. wed. Harskamp. Oterleek f 62.750; 15 M. van Steeg, Heiloo f 62.650; 16 P. Buis, Oudorp f 61 990; 17 T. II. Hogerwerf, Ursem f 61.950; 18 Gebr. Schuyt. Eg- mend f 61 630; 19 J. Opdam, Heiloo f 59.630; 20 Fa. J. Faust, Nieuwe Nie- dorp f 56.386; 21 J. de Lange, Spanbroek f 53.490. Ere-medaille in goud toegekend Aan mejuffrouw A. Smit alhier, hoofd verpleegster, hoofd van d° interne afde ling van het Centraal Ziekenhuis alhier, is bij Koninklijk Besluit de erè-me- daille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. Op de laatste filmavond van dit sei zoen heeft een groot aantal leden van de Nederlandse Reisvereniging gister avond in het „Gulden Vlies" genoten van het zeldzame natuurschoon, dat hun werd geboden In een mooie kleu renfilm over Oostenrijk en Zwitserland. De aangekondigde spreker, de heer A, D. van Straten, was onverwacht ver hinderd en werd thans vervangen door de niet minder populaire directeur der NRV, de heer Panman, die na het ope ningswoord door de afdelingsvoorzit ter de heer A. Sietsma, een uiteenzet ting gaf van de goedkope NRV-reizen naar Oostenrijk en Zwitserland. Hij memoreerde hierbij, hoe de rei zen vlak na de oorlog voor de meeste mensen onbetaalbaar waren en hoe er dan ook door de NRV naar vereen- Allereerst werden hiertoe de excur sies van het programma geschrapt, waardoor de deelnemers thans geheel onafhankelijk van de groep tochten kunnen maken. Het vervoer per tou ringcar werd door een bepaalde rege ling goedkoper en er werd gezocht naar eenvoudige hotels, waardoor de kosten aanzienlijk gedrukt konden worden. Het gevolg was, dat de NRV thans een goedkope reis naar Zwitser land kan aanbieden voor f 125 tot f 150 en naar Oostenrijk voor f 100 tot f 125. Hierbij heeft men in Zwitserland in de meeste gevallen nog stromend wa ter, maar in Oostenrijk zal men zich B&W brengt iets nieuws voor bet Neder landse publiek n.l. een Hier tonen wij U de nieuwste snufjes in schoenen mode voor Dames en Little Ladies. Elegante modellen in prima afwerking en van comfortabele leest. De rijke kleurenvariaties en de voordelige prijzen stellen U in staat om voor elk toilet een passend schoentje aan te schaffen. De parade vindt plaats VRIJDAG 4 APRIL vanaf 2.15 uur op de le etage en in onze gezellige lunchroom. Vrij entiée (Advertentie, Ing. Med.> zonder deze „luxe" tevreden moeten stellen. Spreker wees er dan ook op, dat niet iedereen met deze reizen te vreden is in verband met het geringe comfort. Maar dat weet men van te voren. Er heerst op deze reizen echter al- ttju een zeer sportieve geest, ue NKV maakt goedkope reizen naar Z.-Frank- rijk, de Vogezen, Parijs, Zwitserland en Oostenrijk. Op deze avond stonden echter speciaal de laatste twee lan den in het teken van belangstelling. Er bestaan tussen Zwitserland en Oostenrijk belangrijke verschillen. Al lereerst is de levensstandaard in het eerstgenoemde land iets hoger dan in Oostenrijk. Het leven is er daardoor ook iets duurder, maar daartegen over staat dan ook meer comfort. Zo is er bijna in alle hotels stromend water. Over het algemeen ziet het er in Zwitserland ook wel verzorgder uit. Tussen de Zwitser en zijn gast bjijft echter altijd een zekere afstand in te genstelling tot Oostenrijk, waar de be volking veel gemoedelijker, gastvrijer en hartelijker is. Het is er echter aanzienlijk primitiever en het leven is er sober. „U kent thans de verschil len tussen beide landen en u kunt thans uw keuze maken", aldus de heer Panman. Spreker wees ten slotte op de vele reismogelijkheden, die de NRV biedt. Aan de hand van een aantal mooie lichtbeelden werden verschillende be kende reiscentra van de NRV be zocht, alsmede mooie natuuropnamen getoond. Na de pauze volgde een zeldzame kleurenfilm over beide landen, opge nomen tijdens de goedkope NRV-rei zen. Dat menigeen grote lust gevoerde om deze streken met hun schitterend natuurschoon, watervallen, bergen en onvergetelijke panorama's een be zoek te brengén, behoeft wel geen be toog. Op 18 Maart was het 40 jaar gele den, dat de heer J. Schoonewil in dienst trad van de Nederlandse Machi nefabriek „Alkmaar" N.V. Op 17 Maart vond reeds een feestelijke huldiging plaats door het personeel van de fa briek. Gisteren werd dit feit op feestelij ke wijze door de directie herdacht. De jubilaris werd door de directeur de hr. Le Blansch, toegesproken, waarna hem een enveloppe met inhoud werd over handigd. Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel bood spreker hem tevens de eremedaille van deze Maat schappij aan. Hierna sprak de burge meester de jubilaris toe. Het verheug de spreker te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin behaagd heeft de heer Schoonewil de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oran je Nassau toe te kennen. Na een gezel lige bijeenkomst werd de dag door de jubilaris in huiselijke kring doorge bracht. Ook de krasse 82-jarige moe der van de jubilaris kon de feestelijk heid bijwonen. 27 in gedachten verzonken had Jim my Brown Stien de stovenzetster na gekeken. Ze was over de bruggetjes van de sluis weggesneld en spoedig met haar karrebies uit het gezicht ver dwenen „De weduwe Wabbel", zei Jimmy tot zichzelf. „Zo op 't eerste gezicht een brave, oude ziel, maar iets in haai blik vertrouw ik niet Boven dien zei ze mij gisteren dat haar doch ter aan de overkant zonder hulp zit en vandaag vertelde ze, dat haar doch ter al zeven wetoen ziek ligt. 't Eén sluit 't ander niei uit, maar tóch klopi 't niet helemaal". Jimmy besloot bin nen een stukje te gaan eten. Hij liep zijn kamer binnen, maar bleef op de drempel eensklaps stokstijf staan Er lag een stuk morsig papier op zijn tafel dat er op vast. gestoken zat met een kort puntig mes Jimmy trok het mes uit het hout van het tafelblad en nam het papier ln zijn hand. „WEER DICHT PLAKKEN OF ANDERS...." In 't heft van 't mes waren onder el kaar twee hoofdletters D gebrand Jimmy vouwde het papier op en stak het in zijn zak. Het mes wikkelde hij in een stukje krantenpapier en ook dat stak hij bij zich. „Ik weet niet of ik er iets mee opschiet, maar ik zal deze dingen toch maar eens aan de agent Piet Pap laten zien". is van de gemeentelijke ontwikkeling, waarna hij in antwoord op enkele vragen van dr J. Hemelrijk (PvdA) tot bovenstaande ontboezeming over het verkeersprobleem kwam. Het tweede, tevens laatste punt van deze lilliput-agenda betrof de samen, stelling van de commissie-Bouwspaar- kas. T" deze commissie zullen zitting nemen de heren Den Das, wethouder, die als voorzitter zal fungeren, de raads leden Wittebrood (KVP) en A. Maasen (PvdA), de gemeente-ambtenaar Brou wer, secretaris, de directeur van ge meentewerken, J. P. Blauw, alsmede nog twee nader aan te wijzen spaarders. Binnenkort zal een propaganda-avond worden belegd. De openbare raadsvergadering wa« hiermede ten einde. De heren H. L. Ba ron Taets van Amerongen (WD-Mid- denblok) en Brak (PvdA) woonden dezt vergadering niet bij. Hadden beide he. ren de uitnodiging als een 1 April grap beschouwd? Zaterdagmiddag vergaderden in Alk maar de afdelingen van de Ned. Ver. Sociale Zorg voor minder validen Ac tio Vincit Omnia (bezigheid overwint alles) in Noord-Hoiiand boven het IJ om in verband met de uitbreiding van het werk van deze nuttige vereniging tot een wederzijds gewaardeerd con tact te komen in het belang van het werk voor de minder validen. In de voorbesprekingen kwamen de activiteiten van de verschillende af delingen in bespreking. Daaruit bleek dat de afdelingen reeds met een le denwerfcampagne waren begonnen of deze in voorbereiding hadden. Uitvoe rig werd gesproken over het nut en de wenselijkheid van z.g. beschuttende werkplaatsen voor minder validen. Sommige afdelingen beschikken daar reeds over, andere streven er naar. De grootste moeilijkheid ligt bij het aantrekken van werk. Een beroep op de bedrijven om deze buiten het be drijf te verrichten arbeid te verschaf fen mag dan ook niet tevergeefs zijn. De vergadering legde de nadruk op de wenselijkheid te komen tot stich ting van een Provinciale Raad voor Noord-Holland om daardoor alle moge lijkheden ten gerieve van de minder validen zoveel mogelijk te kunnen ge bruiken. In afwachting van de totstand koming daarvan werd besloten een AVO Contactraad voor Noord-Holland boven het IJ te vormen. AVO toont ook hiermee weer, ar beid voor minder-validen zoveel moge lijk te willen bevorderen. Aan het vitamine-alphabet is sinds kort een nieuwe vitamine toegevoegd nl. de „rentespaarbrief-vitamine", die geld binnen 19 jaar tot meer dan het dubbele laat aangroeien. In 1974 heeft het zelfs 2% maal zijn oorspronkelijke waarde gekregen. Geef ook Uw geld een dosis groel- vitaminen en koop een of meer rente- spaarbrieven van de Nationale Lenin gen voor de Woningbouw. Verkrijgbaar bij banken of commis- sionnairs in effecten (in stukken van f 100.en f 25.en bij de postkan toren (in stukken van f 25.U kunt ze ook bij de Postcheque- en Girodienst bestellen. (Adv. I.M.) De Nutsspaarbank In de loop van de maand Maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd t 358.261,83 (v. j. f296.002,08) en terug, betaald f 401.077,21 (v. j. f 433.997,79), alzo minder ingelegd dan terugbetaald f 42.815,38 (v. j. f 137.995,71). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar f 11.052.628,43, be draagt f 11.170.594, 27 (v. j. f 11.066.509,38) Het aantal in de loop van Maart nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 187 (v. j. 201). Ingetrokken werden 146 boekjes (v. j. 149). Het aantal in omloop zijnde boek- jes, bij het begin van het jaar 28.219, bedraagt thans, na overboeking (in Febr. j.l.) naar een verzamelrekening van 184 schoolspaarrekeningen met een saldo be neden f 5,t waarop sedert meerdere jaren geen mutatie heeft plaats gevon den, 28.176 (v. j. 27814). Van dit aantal behoren 17.404 (v. j. 17472) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6918 (v. j. 6613) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3854 (v. j. 3729) aan schoolspaarders. Onder de in Maart nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 33 (v. j. 22) boek jes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1,— In Maart bedroeg het aantal posten van inleg 5505 (v. j. 4537), dat van terug betaling 1939 (v. j. 2533), tezamen 7444 (v. j. 7070). De lediging in de loop der maand Maart van 574 (v. j. 591) spaarbusjes leverde een bedrag van f 9.076,42 (v. j. f9.023,31) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes, bij het begin van het jaar 5549, bedraagt thans 5657 (v. J. 5672). De terugbetalingen in de maand Maart werden uiteraard niet onbelangrijk be- invloed door inschrijvingen van een aan tal onzer inleggers op de Nationale Wo ningbouwleningen. Voor zover is na te gaan, hetgeen uiteraard niet gemakkelijk is, kan het bedrag voor deze inschrijvin gen, dat in de maand Maart van de spaar bankboekjes werd opgevraagd, worden geschat op tenminste f 60.000, Kiezersregister aangelegd Burgemeester en Wethouders van Alkmaar; gelet op de artikelen Y 5, D 5 en D 6 der Kieswet; brengen ter algemene kennis: dat het kiezersregister is aangelegd; dat een ieder kosteloos de inlichtin gen uit dat register kan verkrijgen waaruit deze kan opmaken of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is cpgenomen; dat een ieder bevoegd is schriftelijk aan hen verbetering van dat register te vragen op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgeno men. Alkmaar. 2 April 1952. Burgemeester en wethouders voor noemd, Wytema. burgemeester R. Veendorp, secretaris. Verloofd: JANE MANUS v. d. JAGT en HENK B. STOKREEF. 56 Cameronstr. N. Kitchener (Ont.) 139 Mavelystr. Toronto 9, Canada, LYDEKE H. M. STOKREEF en JORD BAKKER. Westerweg 51, Heiloo. Zuidlaan 35, Bergen (N.-H.) Ontvangdag Zaterdag April van 3%5 uur. Hiermede vervullen wij de droevige plicht U kennis te geven van het overlijden, na een geduldig gedragen lij den, van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JAN MOOY, in de ouderdom van 66 jaar. Bakkum, A. MOOY— v. d. BERG Hoorn, A. GONS—MOOY J. GONS Bakkum, C. MOOY. Delft, T. NIEUWENHUIZEN MOOY. F. NIEUWENHUIZEN Bakkum. P. MOOY M. MOOY en kleinkinderen. Bakkum, 31 Mrt. '52. v. Oldenbarneveldw. 19 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 3 April 1952 op de bijzondere be graafplaats te Castri- cum na de kerkdienst welke gehouden zal worden om 2 uur. Vertrek van het sterf huis 1.30 uur. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Heemskerk, voorzien van de H. H. Sacramenten der ster venden, onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder ADRIANA MARIA RETéL, Wed. van Wilhelmus de Moei, op de leeftijd van 56 jaar. C. M. SCHOT- DE MOEL G. H. A. SCHOT en kleinkinderen Alkmaar, 31 Maart '52. Condoleantie-adrës Baansingel 61. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Vrijdag a.s. 's morgens te 9 uur in de kerk van de H. Jo seph te Alkmaar, waar na de begrafenis vanuit de kerk in het fami liegraf op het r.k. kerk hof St. Barbara. Rozenkransbidden 's avons 7.30 uur in de kapel van het St. Elisa beth Ziekenhuis. Al Al Co A. Mc Ar 1 zal tei An tre 17 He en dui dra te in 73 A. Alk „Hl Cor A. Sch plai 4 A uur Beg mac Voo „Hl aa: P' Met Jul. t vraag niet b Gevra: voor 1 en wir Brie bureai te hui 5 pers Aug. t ven m Veerin Voor de grote deelne ming die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moe der en Grootmoeder NEELTJE SNOEK, betuigen wij hiermede onze dank. Uit aller naam, A. KROON. Bergen, April 1952. Kerkedijk 19. JONG1 mi Brie' onder van dit Aanget om g. A voor b of omg 119 bui De V.V.V. GroetCamperduin hield onder grote belangstelling haar voor jaarsvergadering in café Hakof. Wat zal 1952 brengen?, aldus de voorzitter, de heer D. Duin Wzn., in zijn openingswoord. Hij sprak de hoop uit, dat het oude geloof, dat op een open winter gewoonlijk niet veel moois volgt, dit jaar niet bewaarheid zal worden. Hoopgevend noemde hij het, dat er reeds nu veel verhuurd is. Het verheugde spreker te kunnen mededelen, dat het uitbreidingsplan, waardoor het noorden gekortwiekt werd, teruggenomen is. Er zal nu wel weer rekening worden gehouden met de wensen om het mogelijk te maken, dat te Camperduin een dorp kan ont staan. Bijzonder slecht was de voorzitter te spreken over het onderhoud der wegen in het Noordelijk gedeelte van de gemeente: vele verkeerden in een resolate toestand. Ingekomen was een schrijven van bet gemeentebestuur om aller mede werking te verzoeken bij het verstrek-

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2