z hm. Pain. Puin i>n sic blauwe vaas In de greep van de woestijn Witte Kruis te Heiloo gaat tweede zuster benoemen West-Duitsland en Europa's defensie De natuurbescherming in Heiloo Ronde van Nederland meet 1460 km. Belgisch elftal voor Zondag Chefarine 41 LAATSTE NIEUWS „Prinses Beatrix' nadert Washington Lichtkranten houden publiek op de hoogte New York spaart reeds confetti Beemster Onverlichte auto was lelijk verkeersobstakel De gevonden atoom geheimen een Aprilmop Republikeinen (Taft en Eisenhower) winnen SchoorI Badhuiskwestie is nu van de baan De langste etappe is Eindhoven-Veendam Bekervoetbal in de aid. Noord-Holland Het Radioprogramma WOENSDAG 2 APRIL 1953 "jpSRWIJL de „Prinses Beatrix" zich 1 met Koningin Juliana en Prins Bern- hard van het vliegveld Gander naar Washington spoedt, leggen tuinlieden en decorateurs in de hoofdstad van de Ver. Staten met grote haast de laatste hand aan de voorbereidingen voor de Ontvangst. De schoolkinderen en alle regerings ambtenaren hebben vanmiddag vrij af. Talrijke Nederlandse vlaggen wapperen in de straten en het merendeel der grote winkels heeft een foto van het Koninklijk Paar in de etalage staan, ge drapeerd met het rood, wit en blauw, waaruit de vlaggen van beide landen bestaan. De voorgevel van het stad huis van Washington, waar de hoge gasten plechtig zullen worden ontvan gen, is reeds getooid met vier enorme Amerikaanse en Nederlandse vlaggen. Op de route van het vliegveld naar de stad zal een aanzienlijk aantal mu ziekcorpsen de stoet toespelen en ruim tweeduizend leden van verschillende regimenten zullen de wapens presente ren. Ofschoon binnenkamers de voorberei dingen voor de ontvangst van het Ne derlandse Koninklijke Paar reeds zeer lang werden getroffen en b.v. op de Nederlandse ambassade practisch het gehele personeel dag in dag uit bezig is geweest met het schrijven van de dui zenden uitnodigingen voor recepties, di ners en andere gebeurtenissen alsmede met het uitgeven van talrijke pers- communiqué's, merkten de anderhalf millioen inwoners van de stad Washing ton eerst gisteren langs de straat de eerste tekenen, die wezen op dat wat komen zou. Overal werden- vlaggen uit gestoken, waren timmerlieden bezig met het oprichten van podia en lichtkranten hielden het publiek na het vertrek van de „Prinses Beatrix" van uur tot uur op de hoogte over het naderen van de Koninklijke gasten. Precies om vier uur hedenmiddag zal het K.L.M.-vliegtuig landen op het mi litaire gedeelte van de nationale lucht haven. Grote belangstelling ALGEMEEN wordt verwacht, dat de Amerikaanse pers voor dit uitzonder lijke gebeuren grote belangstelling zal tonen. Talrijke journalisten, radiover slaggevers, fotografen en televisie-orga- In de avond van 29 December van het vorige jaar bracht de Amsterdam mer Dirk H. zijn auto op de Purme- l-enderweg te Beemster nabij een straatlantaarn tot stilstand en verliet deze zonder de verlichting van de auto te ontsteken. Toen 's nachts de straat verlichting uitging, werd de auto een zeer gevaarlijk verkeersobstakel. In die nacht hoorde de in de nabijheid wonende heer Korver enkele malen auto's - ierend remmen om een bot sing te voorkomen. De motorrijder P. Zee uit De Rijp, die 's ochtends vroeg het gevaarlijke punt naderde, was minder fortuinlijk dan deze automobilisten. Hij kon niet tijdig uitwijken en bij de botsing, die hierna volgde, liep de motorrijder een hersenschudding op en brak hij enke le ribben. Toen hij gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar moest vertellen hoe het ongeluk precies was gebeurd, zeide hij zich practisch niels meer te kunnen herinneren. Hij had geruime tijd in het ziekenhuis gelegeu, doch de Amsterdammer had hem geen enkele maal opgezocht. D officier van Justitie, mr J. V. C. Meische, achtte het ten laste gelegde voldoende bewezen en eiste tegen de niet ter rechtszitting verschenen ver dachte f 100, subs. 40 dagen. Over veertien dagen zaï de rechtbank uit spraak doen. Scheert 11 zichl eens met de) Brann shaver. Dan bemerkt U direct wat „elas tisch echeerblad" «eggen wil. Snel ler scheert hij door bet grote werkzame opper vlak, en intenser door het 0,05 mm. dunneN acheerblad. Vraag li» handelaar in- cage van enthousiaste ge- broikersverklaringen en vrijblijvende demonstratie In 'n mum van tijd-van Uw baard bevrij tiBeC.V.Hsp^NwsHsr#(,9rscfct 11. A'dsm. Tsl 48882 (Advertentie, lag. Med.) nisators zullen de tocht door de Ver. Staten volgen. Uit Nederland zijn twin tig journalisten speciaal voor dit feit naar Amerika gekomen. De autoriteiten in Grand Rapids en Holland (Michigan) verwachten, dat tij dens het bezoek aldaar de grootste me nigte op de been zal zijn, die deze ste den, waar zeer veel Nederlanders wo nen, ooit hebben gezien. En in New York spaart men thans reeds confetti om voldoende van dit materiaal bij de hand te hebben om dit uit de tientallen verdiepingen tellende wolkenkrabbers te doen neerdalen op het Nederlandse Koninklijke Paar, wanneer de grote in tocht op Broadway een aanvang zal ne men. Twee Londense jongens hebben Dins dag Britse atoomgeleerden, de veilig heidspolitie en dagbladen voor de mal gehouden. De hele nacht hebben geleer den zich gebogen over ingewikkelde wiskundige berekeningen, die op een bundel papieren gemerkt Harwell (het Britse centrum voor atoomonderzoek), waren geschreven. Een van de jongens had de politie meegedeeld, dat hij de ze papieren, gewikkeld in een Noorse krant, had gevonden. De andere jongen heeft nu bekend, dat de papieren bedoeld waren als een Aprilmop. Met een schrijfmachine had hij valse formules- op enige bladen pa pier getypt. De papieren had hij in een oude enveloppe gedaan en op de enve loppe had hij geschreven: „Harwell En geland. Indien deze papieren gevonden worden, onmiddellijk verbranden". De kranten hadden Dinsdag het be richt opgenomen onder grote koppen als „Jongens vinden atoomgeheimen" en „Politie onderzoekt het mysterie". Voorverkiezingen in de VS. In de Amerikaanse staat Nebraska zijn voorverkiezingen voor het presi dentschap gehouden. De leidende repu blikeinse candidaten, Taft en Eisenho wer, staan niet officieel op de stembil jetten vermeld, doch de kiezers vullen hun namen in. Toen van 663 van de 2058 kiesdistric ten in Nebraska de uitslagen bekend waren, was de stand als volgt: Republikeinen: Taft 14.254, Eisenho wer 14.115, Stassen 12.037. Democraten: Senator Kefauver 11.520, Senator Kerr 8.544. Het bolwerk van Taft Ook in de staat Wisconsin zijn voor verkiezingen gehouden. Deze Staat is een bolwerk van aanhangers van Taft. Eisenhower is hier geen candidaat en de kiezers mogen geen namen op de stembiljetten inschrijven, zoals b.v. in Nebraska. Taft heeft in Wisconsin duidelijk de leiding. Volgens de laatste uitslagen kreeg: Taft 231.972 stemmen, Warren 180.885 stemmen, Stassen 123.744 stemmen. (Warren en Stassen hebben toege zegd, dat zij op de nationale conventie Eisenhower zullen steunen, ais zij tot de ontdekking komen, zelf geen kans te hebben republikeins candidaat te worden). Ook in Wisconsin schijnt de demo cratische senator Kefauver op weg te zijn naar een overwinning. Zijn naaste mededinger, Broughton, heeft toegege ven, verslagen te zijn. Gouden jubileum ds A. j. P. Boeke Ds A. J. P. Boeke. em. predikant uit SchoorI, herdenkt Zondag de dag dat hij 50 jaar geleden het predikambt in de Ned. herv. kerk aanvaardde. Van 1913 tot- 1942 was ds B</:e predikant in SchoorI waar hij de eerste Alle-Dag- kerk in ons land gesticht heeft. Als lid der commissie van de gezangen werkte hij mee aan het tot stand komen van de nieuwe bundel der Ned. herv. kerk. De bedoeling is dat de jubilaris Zon dag in Noordwijkerhout de dienst zal leiden en na afloop zal hij recipiërén in „De Gemeentewoning". Voor de gisteren gehouden jaarver gadering van het Witte Kruis bestond gerekend naar het doorgaans zeer geringe bezoek aan dergelijke bijeen komsten een flinke belangstelling, waaraan de nog vers in de herinnering liggende kwestie tussen het bestuur van de vereniging en het gemeente bestuur zeker niet vreemd zal zijn ge weest. Toch was de voorzitter, de heer J. J. van Lienen allerminst van plan op nieuw op deze zaak terug te komen en er zou geen woord over gevallen zijn als niet één van de leden in de rondvraag had geïnformeerd naar het nu door het bestuur in te nemen stand punt. Het antwoord van de voorzitter was kort en zakelijk. „De Stichting Badhuis", zo zei hij, „heeft haar sub sidie zonder beperkende voorwaarden gekregen en beschikt daardoor over de middelen om de exploitatie te continu eren. Haar doel heeft zij dus bereikt". De heer Van Lienen sprak er nog zijn voldoening over uit, dat enkele raadsleden in de laatste vergadering blijk hadden gegeven van hun waar- Eisenhowers rapport (Vervolg van pagina 1 JJIJ WEES verder op het grote belang van de inschakeling van Duitsland in het stelsel der Westerse verdedi ging. Op het ogenblik zouden de Weste lijke strijdkrachten niet ten Oosten van de Rijn-barrière langdurige tegenstand kunnen bieden, doch „met West-Duits land in ons invloedssfeer zouden de NAVO-strijdkrachten in Midden-Eu ropa een ononderbroken lijn vormen van de Oostzee tot de Alpen." Ongerustheid in West-Europa over het denkbeeld van een herbewapend Duitsland was begrijpelijk, doch het zou dwaas zijn te veronderstellen, dat Duitsland lang militair en politiek luchtledig zou kunnen blijven. „Tenzij Duitsland deelgenoot van het Westen wordt, zouden wij op de duur een her haling van de ramp van Tsjecho-Slo- wakije kunnen beleven", aldus de generaal. Hij prees voorts het plan- Schuman en de Europese Verdedi gingsgemeenschap als twee plannen van historische betekenis op het ge bied der Europese samenwerking. Als deze zouden kunnen worden aange vuld met een plan voor electriciteit en een voor landbouw, alsmede met een stelsel voor standaardisatie van gelds waarden, zouden de voordelen groot en verstrekkend zijn. In het afgelopen jaar Is het effectief der NAVO-strijdkrachten vrijwel ver dubbeld en de paraatheid aanzienlijk verbeterd. Een nieuwe opstelling heeft de doelmatigheid er van tegen een aanval uit het Oosten aanmerkelijk vergroot. Dertig vliegvelden werden In gebruik genomen. Eind 1952 zou de luchtmacht van de NAVO vierduizend vliegtuigen omvatten, hetgeen echter nog lang niet de uiteindelijke behoefte zou dekken. De generaal verwelkomde voorts Griekenland en Turkije in de rij der bondgenoten. Eisenower leverde in zijn verslag geen enkel commentaar op zjjn bin nenkort verwachte vertrek naar Ame rika om aan de strijd om het presi dentschap deel te nemen. Men gelooft echter wel, dat het verslag van Eisen hower de laatste grote verklaring is voor hjj president Truman zal verzoe ken hem ontslag te verlenen als N.A.V.O.-opperbevelIicbber, Voorts wordt gedacht, dat Eisenho wer in de tweede of derde week van Mei zjjn post zal veriaten voor een snelle reis langs de meeste N.A.V.O.- hoofdsteden, alvorens naar Amerika terug te keren. dering voor het werk van het Witte Kruis. Dat anderen die waardering blijkbaar niet hebben wilde spreker rustig naast zich neerleggen. Medegedeeld werd, dat met ingang van I juli een tweede verpleegster, mej. A. E. de Lange, zal worden be noemd, omdat zuster Akkerman thans overbelast is. Het ledental van de vereniging steeg van 1193 tot 1235, zo vertelde de heer R. Visser in zijn jaarverslag. Er wer den in totaal 4866 ziekenbezoeken af gelegd. Hoewel het magazijn zeer be vredigend heeft gewerkt aan alle aanvragen kon worden voldaan zal dit jaar het verplegingsmateriaal op nieuw moeten worden aangevuld. De onder-afdeling Gezinsverzorging boekte een nadelig saldo van 285,32. Er werd door de verzorgsters tezamen met enige noodhulpen 479 dagen hulp verleend. De secretaris bracht verder dank aan het afgetreden bestuurslid mevr. Rus voor het vele werk door haar in het belang van het Witte Kruis ge daan. Er was over 1951 een nadelig saldo van 137,12, dat uit de batige saldi van vorige jaren zal worden ge dekt. Deze reserve zal echter ook door de aanstelling van een tweede ver pleegster in de toekomst geducht wor den aangesproken. 12. Toe, hou op met die grapjes", lachte Kareltje toen de leeuw nog steeds geen antwoord gaf. „Je wilt mij toch zeker niet aan het schrikken ma ken. Kom, ik weet toch wel, dat jij eronder, Billie. Toe, zet die kop eens af!" Maar toen hij zijn hand al uit strekte om de leeuwenkop van zijns vriends hoofd af te nemen, werd hij eensklaps op zijn rug getikt. „Wat doe jij hier?" klonk de stem van Billie, die achter Kareltje stond met de leeuwen huid over zijn arm, „Hoe- kom jij aan die leeuwenhuid?" „I-i-i-k. .ik?" stot terde Kareltje, terwijl hij zijn vriend ongelovig aanstaarde. „M-m-maar ben jij dan niet.... die leeuw?" „Nee ik sta hier achter je, dat zie je toch?" Kareltjes blik ging van de leeuw naar zijn vriend Billie er) van Billie weer naar de leeuw. „M-m-maar wie is dat dan? Dat moet dan een echte leeuw zijnSidderend van angst sprong Kareltje achteruit. Maar de echte leeuw die door Billie en Kareltje in zjjn slaap, je gestoord was, liet da* niet op zich zitten. Met een vervaarlijk gebrom liet hij zijn tanden zien! Op 8 Mei 1951 werd in Heiloo de Natuurwacht opgericht, doch spoedig zou blijken, dat deze weinig activiteit ontplooide. Totdat op 7 Maart 1952 een nieuw bestuur werd gevormd, bestaan de uit de heren P. van Loon, voorzit ter, C. Hartenberg, penningmeester, en Chr. v. d. Graaf, secretaris, die alles in het werk stelden om de wacht aan haar doel te doen beantwoorden. Deze heeft begrijpelijk de volle sympathie van het gemeentebestuur en juist daar door is men dezer dagen overgegaan tot het instellen van een Jeugnatuur- wacht, die zelfdiscipline en eerbied voor de bescherming van alles wat leeft en groeit in de natuur moet to nen. Het is de bedoeling alles zoveel mogelijk te stimuleren, te beschermen en paedagogisch voorbeelden te stellen tegen schending van natuurschoon en baldadigheid. Het lidmaatschap van de Natuurwacht is niet zo gemakkelijk te verkrijgen, want men moet voordien hebben bewezen, dat men inderdaad het doel nastreeft de natuur te be schermen, waarvoor men ook nog de leeftijd van 18 jaar bereikt moet heb ben. Met het lidmaatschap van de Na- tuurbeschermingswacht, waarvoor de schooljeugd is ingeschakeld en waar voor zich reeds 230 kinderen hebben gemeld, zullen allen hun diensten kun nen bewijzen voor dit mooie doel door zich onder wijkhoofden in de gemeente te stellen. Dat een en ander nader georgani seerd wordt is nodig, omdat het bestuur gaarne ziet, dat de kinderen op gemak kelijke wijze in contact kunnen treden met hun wijkhoofd. Onderwijzers als de heren Avegaart (Op. school), K. de Vries (Ulo), Hrr- tingsveld (Chr. school), alsmede het hoofd van de R.K. School en pastoor Van Muyen zijn bereid het streven te steunen. Zaterdagmiddag zal de Jeugdnatuur- wacht worden geïnstalleerd in de Rus tende Jager. De heer D. C. Voorhoeve uit Voorburg zal de jeugd dan nog eens wijzen op de verplichtingen die aan dit lidmaatschap zijn verbonden en tevens het insigne overhandigen. Op deze bij eenkomst zijn niet alleen vele onder wijzers uitgenodigd, doch zal ook de burgemeester, die met veel interesse de ontwikkeling van de Natuurwacht gadeslaat, aanwezig zün, evenals de V.V.V. Naar wjj vernemen, bedraagt de leng te van het parcours der vijfde Ronde van Nederland ongeveer 1460 kilometer. Verdeeld over de acht étappes, welke de renners dit jaar rijden, betekent dat een gemiddelde van iets meer dan 180 km per étappe. Het totaal van de zeven étappes, waaruit de Ronde van het vo rig jaar bestond, beiiep ongeveer 1400 km, hetgeen neerkwam op een gemid delde van ruim 200 km per étappe. De grootste afstanden in drie opeen volgende dagen, zullen de renners moeten afleggen tijdens de eerste, tweede en derde rit en wel ongeveer 700 km in totaal. Vorig jaar hadden de renners er na drie étappes echter al meer dan 900 km opzitten. De af standen zijn-dus inderdaad, zoals in de bedoeling lag, bekort. De langste étap pe in het parcours van deze vijfde ronde, is de rit tussen Eindhoven en Veendam, waarvan de afstand 280 km bedraagt. D lengte der verschillende étappes is als volgt: Maandag 2 Juni: eerste étappe, Amsterdam—Etten 220 km; Dinsdag 3 Juni: tweede étappe, Etten Lint Niklaas, 245 km; Woensdag 4 Juni: derde étappe. Sint NiklaasTon geren, 243 km; Donderdag 5 Juni: vier de étappe, MaastrichtGeleen (tijd rit) 62 km; vijfde étappe, Geleen— Eindhoven, 94 km; Vrijdag 6 Juni: zes de étappe, EndhovenVeendam, 289 km; Zaterdag 7 Juni: zevende étappe, Veendam—Utrecht, 250 km. Zondag 8 Juni: achtste étappe, Utrecht—Amster dam (tijdrit) 66 km. Het Belgische elftal, dat Zondag a s. te Antwerpen tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld: Meert (Anderlccht); Diricx (Union St. Gilloise) en Saeren (F. C. Luik); Van Kerkhoven (Daring), Carré (F. C. Luik) en Maertens (Antwerp F. C.); Lemberechts (F. C. Mechelen), Bensch 'Beringen), Henri Coppens (Beerschot). Anoul (F. C. Luik) en Thys (Standard). Reserves: Seghers (La Gantoise), Schroyens (Beerschot), Mees (Antwerp F. C.), Van Steenlant (St. Niklaas). In de commissie van de Ver. Naties voor de unificatie en rehabilitatie van Korea is als vertegenwoordiger van Nederland benoemd mr G. E. baron Van Ittersum, chef van de directie Oosten van het ministerie van Buiten landse Zaken. 75 „Ze houden van me, dat is zo", gaf Amid toe. „Maar ik tel niet mee naast El Araish, naast de eer en het fatsoen dat mijn volk heeft geleerd te eerbie digen. Ah, ik moet je nu verlaten. Maar je moet weer eens wat frisse lucht hebben ik zal zorgen spoedig terug te zijn". Mara sprak geen woord, het was als of ze hem niet had gehoord. Sheik Amid salaamde kort en draai de zich om, maar toen hij de deur uit ging lag er een glimlach om zijn lip pen. Mara bleef lange tijd zitten op de plaats waar hij haar had achtergelaten. De mogelijkheid dat hij door zijn eigen stam gestraft zou kunnen worden voor zijn misdaad, was nooit bij baar opge komen. Ze had het gevoel dat sheik Amid de Wet zelf was; in El Araish was hij de meester en ze had nooit ge droomd dat zijn volk hem zou becriti- seren of zich met zijn daden zou be moeien, laat staan een gerechtelijk on derzoek en straf zou eisen als voor de eerste de beste gewone burger. Het vreemdste van alles was dat deze gemakkelijke oplossing van haar eigen probleem haar geen voldoening schonk. Waarom niet? Waarom was ze niet verheugd? Rusteloos, met haar hoofd vol tegen strijdige gedachten stond ze op en liep naar de ramen. Aan haar linkerhand zag ze een lange gestale over de bin nenplaats schrijden. Heerszuchtig, auto ritair, bevelendmaar een pracht kerel, Een sais hield een vurige wittè door: MARJORIE VERNON Arabische merie, die stond te trillen en te trappelen van ongeduld, voor hem gereed. Amid zwaaide los en licht in de zadel en de man deed een stap ach teruit. De merie sprong voorwaarts en galoppeerde weg, terwijl Amids wijde, roodgevoerde mantel als een wolk ach ter hem aangolfde. Mara's ogen volgden hem op zijn weg uit de binnenplaats, langs een recht, breed pad van aangestampt zand tot aan de poortentotdat hij nog slechts een vlek in de verte was. „Amid!" Deze kreet scheurde zich buiten haar wil los en plotseling doemde de ont stellende waarheid voor haar op. Ze had deze man lief, deze sheik Amid die dapper was en roekeloos, die zoveel verdriet over hen allen had ge bracht! „O hemel!" Mara begroef haar gezichtje in haar handen en golven van schaamte eh vreugde sloegen over haar heen. Amid ben Hasrif een inboorling een moordenaar de man die hen had gevangen genomen en hen had vastge houden in deze woestijnstad, die haar beledigd en vernederd had; de man die haar verloofde in koelen bloede had vermoord Haar hart brandde in haar bij die ge dachte. Het was ondenkbaar echter maar al te waar. Ze had sheik Amid lief met haar hele lichaam en haar hele ziel, vurig, hartstochtelijk, voor haar hele verdere leven. Mara ging langzaam naar binnen, en zonk op een divan neer en probeerde rustig na te denken. Ze begreep nu ver scheidene dingen die vreemde doffe wanhoop die niet uitsluitend te wijten was aan de dood van Gary, maar ver driet bij de gedachte dat sheik Amid iets dergelijks kon hebben gedaan: haar te felle reacties wanneer Jane Frask zijn goede eigenschappen naar voren bracht (ah, ze had die best ingezien, maar was bang geweest ze zelfs tegenover zich zelf te erkennenV, haar wens hem te be strijdenZe zag hem in gedachten voor zich staan, groot en heerszuchtig, onbuigzaam, hard als graniet. Zelfs toen ze hem had gesmeekt: „Waarom heeft u het toch gedaan?" had hij haar bespot, zijn ogen hadden gelachen en er had een spottend lachje om zijn lip pen gespeeld. „O, Amid, ik hou van je en ik haat je!" kreunde ze en kromp ineen bij het besef van haar conflict. Ze begreep nu ook waarom ze zo zwak werd als hij haar aanraakte, de reden waarom haar lichaam had ge bonsd en geklopt in antwoord op het zijne, zelfs toen ze hem zeer bewust als vijand had beschouwd. Ze verlang de er zelfs op dit ogenblik naar zich in zijn armen over te geven, de strijd te staken, haar liefde en verlangen te bekennen Maar dat zou ze nimmer doen op dit ene punt stond Mara's besluit vast Ze zou hem nooit de voldoening schen ken zelfs ook maar in de verte haar ge voelens te raden ze stierf nog lie ver! Ze moest tenminste trouw ge noeg aan zichzelf en aan Gary zijn om haar dwaze hart te verloochenen. O, maar het was afschuwelijk en ver schrikkelijk dat dit was gebeurd!.Een man van donker ras een man die niet alleen Edward Frask, maar zelfs haar eigen verloofde had vermoord - - Mara kreunde hardop. Ze begreep zichzelf niet, en ook niet waarom ze in vredesnaam verliefd op hem was geworden. Maar zelfs op dit ogenblik verrees het beeld van zijn donker ge zicht en die heerszuchtige ogen die op haar gericht waren en ze voelde zich zwak worden en haar knieën trilden En Amid? Wat waren zijn gevoelens voor haar? Hij had wel dat aanzoek ge daan, maar ze had de reden daarvoor nooit onderzocht. Hij had nog nooit een enkel woord van liefde tot haar gespro ken... Neen. Ze zuchtte. Ze kon moeilijk verwachten, dat hij van haar hield. Hij begeerde haar misschien., opnieuw brandden haar wangen. Niet, dat het enig verschil zou maken als hij wel van haar hield, voegde ze er haastig bij. Maar, oh, wat een war boel was het allemaal! „Het beste wat ik kan doen is trach ten hier zo spoedig mogelijk vandaan te komen", dacht ze, bijna in paniek. Amid was zo sterk, zo heerszuchtig zou ze mg langer weerstand aan hem kunnen bieden wanneer hij er werke lijk op aanstuurde haar te veroveren, nu ze haar eigen hart kende? En plotseling besefte ze, dat ze El Araish niet wilde verlatennu niet en nooit. Het vooruitzicht terug te moe ten keren naar Engeland, waar ze zon der vriend»n en alleen zou zijn; de blau we luchten en de zonneschijn, het gou den zand van de woestijn en deze prach tige bloeiende tuinen (en hun meester?) voorgoed vaarwel te moeten zeggen, was ondraaglijk. „O, wat moet Ik doen?" Ze sloeg haar handen machteloos ineen. Ze wilde niet gaan maar ze durfde ook niet te blijven.,.. „In ieder geval kan ik toch niet weg voordat juffrouw Frask beter is," dacht ze en het was merkwaardig, hoe 'n op luchting haar dat excuus schonk. (Wordt vervolgd) De_wedstrijden om de jubileumbe ker van de afdeling Noord-Holland van de KNVB zullen op tweede Paas dag aanvangen. De indelingen voor de poules van de 4e klassers en de res, elftallen zijn als volgt: A. Jong Holland, RKAFC, AIcmaria 2 en Bergen. B. HSV, Limmen, Meerv. '31 en De R(jp. C. Vrone, DTS, Alkm. Boys 2 en Randers. D. QSC 2, Zllverm. 2, Blauwwit en VVZ. E. Assendelft 2, KVV 2, Meerv. Z en Zaanlandia. F. Assendelft 2, KW 2, Meerv. Z en Zaanlandia. F. Volendam 2, EVC, Monniken dam en Purmerend. G. OFC, OSV 2, Purmersteyn en ZFC 2. H. WFC 2, KFC 2, Assendelft en Zilvermeeuwen. I. Hollandia 2, Zwaluwen, St, George en Alw. Forward 2. K. WW, MFC, Westfrlsla 2, Din- dua en Zouaven. L. Watervogels, Texel, ZAP ea Oudesluis. M. Schagen, Wieringerwa&rd, Suc ces en Grasshoppers. Voor tweede Paasdag zijn de vol gende wedstrijden vastgésteld: Jong Holland—Bergen, RKAFC—AIc maria 2, De RijpLimmen. DTS— Alkm. Boys 2, BlauwwitQSC 2, terr. WSV, Assendelft 2Meerv. Z., OFC —OSV 2, WFC 2—KFC 2, Zwaluwen '30St. George, MFCDindua, West- frisia 2Zouaven, Watervogels— Texel, ZAPOudesluis, Schagen— Succes, 2 uur, W'waard—Grasshop pers, 2 uur. Rillerig? Verkouden? Een en* kei tablet doet wonderen I BEROEHDE GENEESMIDDEL EN IN ÉÉN TABIET IEGENPUNEN EN GRIEP.20 TABLETTEN 7» (Advertentie. ïng. Med.) DONDERDAG 3 APRIL HILVERSUM X, 402 m.: 7.00 KRÖ, 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 14.24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.43 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Voor de hutsvrouw. 9.30 Wa terstanden. 9.33 Gram.muziek. 9.40 School radio. 10.00 Gram.muziek. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. muziek. 11.50 ,Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.30—12.33 Landen en Tuin- bouwmededelingen.) 12.43 Reportage. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Alt en piano. (Intermezzo: gram.muziek.) 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.13 Gram.muziek. 15.30 Tenor en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17130 Viool en piano. 18.00 Koninklijk bezoek aan de Ver. Staten van Amerika: H. M. Koningin Juliana spreekt het Congres toe. 19.00 Gram.muziek. 19.03 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Orgelconcert. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws èn weer berichten. 20.10 Gevarieerd programma. (Pl.m. 21.0021.35 Familiecompetitie.) 22.15 Buitenlands overzicht. 23.35 Gram. muziek. 22.45 Avon do verdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berlchten. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet" 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. Jl.45 „Een hengelaar vertelt....". 12.00 Viool er, orgel. 12.20 !n 't spionnetje. 12.25 Land- en TuinbouwjViededelingen. 12.30 Reportage. 12.45 Gram.muziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram muziek- 13.20 Metropole-Orkest. 14.00 „D« familie Ma- linden", hoorspel. 14.4.5 Gram.muziek, 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersengym nastiek. 16 30 „Dit is mijh lievelingsmelo die", enquête 17.00 Voor de jeugd. 17230 Pianoduo. 17 45 Regerlnesuitzcnding: Mr. H. Van Andel: „Zwerftochten door Zuid Nieuw-Guinea". 18 00 KontngWk bezoek aan Amerika. 1900 Dansmuziek. 19.80 „De vlieger en ziln parachute", causerie 19.40 Gram.muziek (Ais intermezzo: Ge sproken brief uit Londen.) 20 00 Nieuws. 20.05 Concertoebouw >rkest en solist (pi rn. Voordracht.) 22.20 Gram muziek. 22.50 Theater-Orkest. 23.00 Nieuws.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6