Koningin en Prins doen triomfale intocht in Washington Stad in bloemen- en vlaggentooi Vredesverdrag met Japan door de Tweede Kamer goedgekeurd Bonn wil niet weten van een Europees Saar-statuut r GRUWELIJKE ROOFMOORD OP OUDE MAN OPGEHELDERD Franse regering wankelde enige bange uren lang VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Uitbundig welkom van de bevolking brengtgeennieuws Donderdag 3 April 1952 etbal in de afd. Drd-Holland 149e Jaargang No. 80 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Aan het eind van een lange reis FEDDE SCHURER BERUST Negentien muziekcorpsen Finse premier trekt zijn ontslag in Koningin wachtte op televisie Nederlands uitzicht Drama tijdens Oosterhouise kermis Buit van drie woonwagenbewoners was f 7,50 Schipper vond een lijk bij zijn vaartuig Socialisten willen Bondsdagdebat uitlokken Adenauer leed zijn eerste nederlaag De Rijn blijft onrustbarend stijgen Tito is onnodig bezorgd Amnestie gevraagd voor politieke gevangenen Bezuiniging op wederopbouw en investering zal thans besproken worden Val van de regering werd niet beoogd Felle critiek van communisten e van prof. Gerbrandy Mej. Klompé oordeelde milder Corruptie in Indonesië terwijl hij zijn vrend ïstaarde. „M-m-maar ben die leeuw?" „Nee ik ter je, dat zie je toch?" ging van de leeuw naar lillie en van Billie weer .v. „M-tn-maar wie is dat iet dan een echte leeuw derend van angst sprong ■ruit. Maar de echte leeuw en Kareltje in zijn slaap, nas. liet da* niet op zich :n vervaarlijk gebrom liet n zien! qden om de jubileum!)*» af deling Noord'HoHand zullen op tweede Paas- en. en voor de poules van de en de res, elftallen zign RKAFC, AIcmaria Meerv. '31 en DTS, Alkm. Boys 2 en Zilverm. 2, Blauwwit 2, KVV 2, Meerv. Z a. 2, KW 2, Meerv. Z a. 2, FVC, Monniken» OSV 2, Purmersteyn ea 2, KFC 2, Assendelft en sn. 2, Zwaluwen, St. Forward 2. MFC, Westfrisia 2, Din rvogels, Texel, ZAP ea Wieringerwaard, Suc» shoppers. Paasdag zijn de vol» •gden vastgesteld: Bergen, RKAFC—»Alc» Rijpkimmen, DTS— BlauwwitQSC 2, terr. 2Meerv. Z., OFG FC 2KFC 2, Zwaluwen ge, MFCDindua, Wöst- ouaven, Watervogels— Oudesluis, Schagen— W'waard—-Grasshop» /erkoucfea? Een en® doet wonderen! IN GRIEP.20 TABLETTEN 7§ {Advertentie. Ing. Mei.) DERDAG 3 APRIL I, 402 m.: 7.00 KRÓ. 1.00 KRO. 14.24.00 NCRV 7.15 Gram.muziek. 7.45 en Liturgische kalender, weerberichten. 8.15 Gram.» de huisvrouw. 9.30 Wa» Gfam.muziek. 9.40 School» ram.muziek. 10.30 Morgen» oor de zieken. 11.45 Gram.» 0 „Als de ziele luistert", •0 Angelus. 12.03 Gram.» 12.33 Landen en Tuin- igen.) 12.45 Reportage. 13.00 nieuws. 13.20 Alt en gram.muziek.) 14.00 14.45 Voor de vrouw. 15.13 15.30 Tenor en piano. 16.00 16.30 Gram.muziek. 17.00 17.30 Viool en piano. 18.00 oek aan de Ver. Staten van Koningin Juliana spreekt e. 10.00 Gram.muziek. 19.05 van allerlei aard en een /oord. 19.20 Orgelconcert» nt. 20.00 Nieuws én weer- Gevarieerd programma. -21.35 Familiecompetitie.) overzicht. 23.35 Gram.- Avondoverdenkihg. 23.00 0.5.-berichten. II. 298 m.: 7.00 AVRO. .00-24.00 AVRO. - 7.00 Ochtendgymnastiek. 7.30 7.50 Dagopening. 8.00 Gram.muziek. 8.45 Idem. ij ding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Gram-tnuziek. ik wêet, wat U niet weet" kleuters. 11.00 Radióscoop. vertelt.../*. 12.00 1. 12.20 |n 't spionnetje. en Tuinbouwhnededelingen. 12.45 Gram muziek. 12.50 skoverzlcht. 13.00 Nieuws, igen of gram muziek- 13.20 st. 14.00 „De familie Ma- pel. 14.43 Gram.muziek. zieken. 16.05 Hersengym- .Dit is mijn lieveling6melo- 17.00 Voor dé jeugd. 17.30 Regeringsuitzertding: Mr. „Zwerftochten door Zuid 1800 Koninglijk bezoek 19 00 Dan«nvj7.iek. 19.30 i Ziin parachute", causerie (Als intermezzo? Ge» Londen.) 20 00 Nieuw», ►bouworkest en solist. 22.20 Gram myziek. 22.30 23.00 Nieuws. Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en abonnementen Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd., 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 De heer Fedde Schurer heeft na overleg met zijn verdediger, mr Abel J. Herzberg, besloten te berusten in het arrest van het Leeuwarder ge rechtshof en van cassatie af te zien. Zoals bekend is de heer Schurer ver oordeeld tot f 150 boete of 30 dagen hechtenis. UET IS EEN triomfale intocht geworden, die koningin Juliana en prins Bern- hard Woensdag in Washington hebben gedaan. Het was prachtig stralend weer, de beroemde magnolia's in de parken en de kersebomen stonden in een rijke bloementooi. De stad was versierd met Amerikaanse en Nederlandse vlag gen. Voor een officiële tribune, waar aan de koningin de sleutels van het district Columbia werden aangeboden, was een erepoort gemaakt van twee grote brand ladders met een spandoek, waarop een welkomstgroet stond. Alle ambtenaren, die maar even konden worden gemist, hadden vrijaf gekregen teneinde mee te genieten van deze „Nederlandse dag", zoals de Woensdag officieel werd ge noemd. Het winkelpersoneel eiste voor zich hetzelfde voorrrecht op, tot groot ongerief van de zakenlieden. Zo, in deze sfeer, werden de hoge gasten in de hoofdstad der Verenigde Staten verwelkomd. Het was uitbundig, ongeveinsd, hartelijk. UET BEGIN, op National Airport, was uiteraard zeer formeel. Toen de „Prinses Beatrix" op de rolbaan tot stilstand was gekomen en de statie trap was aangeschoven, traden ach tereenvolgens de Koningin en de Prins uit het toestel. Boven aan de trap wachtten zij de tien saluutschoten af, welke door een batterij van een en twintig stukken werden afgevuurd. Op dat moment vloog er geen enkel vliegtuig meer boven het anders zo drukke terrein. Nadat het laatste schot was gevallen, daalden de hoge gasten langzaam de trap af. Zij werden ontvangen niet door de president, doch door de welhaast oppermachtige chef van het protocol, de heer John F. Simmons. Deze stelde de Koningin en de Prins en daarna ook de voornaamste leden van het ge volg aan president Truman voor. Deze introduceerde vervolgens zeven leden van zijn regering bij de vorstelijke be zoekers. Nadat Truman zijn gasten vervolgens met enkele woorden formeel had ver welkomd en de erewacht was geïn specteerd, begaven allen zich naar de wachtende auto's. In de eerste wagen namen de Koningin en de president plaats, in de tweede dc Prins en me vrouw Truman, in de derde het echt paar Acheson en minister Stikker. Intocht f\M HALF VIJF verliet de stoet het vliegveld in de richting van Me morial Bridge, de toegang tot de stad. Vandaar tot aan het Witte Huis stond een massief cordon van leger, mari niers, vloot en luchtmacht en daar achter duizenden mensen, die uitbun dig juichten en kinderen, die met Ne- derlandse vlaggetjes zwaaiden. Negen tien muziekcorpsen langs de route de den zich horen. Bij het stadhuis werden aan de Ko ningin de sleutels van het district Co lumbia overhandigd door de voorzitter van de Raad van Commissarissen. Rus- sel Young, die wees op de sterke vriendschap, die beide landen steeds heeft verbonden. Even over vijf reden De Finse premier Urho Kekkonen heeft zich naar president Paasikivi be geven om zijn ontslagaanvrage in te trekken. Dit besluit volgde op de motie van vertrouwen, welke de premier op een bijeenkomst van zijn partij, de agrari sche unie, heeft gekregen. Deze groep maakte onlangs bezwaar tegen zijn anti-inflatieprogram, waarop Kekkonen zijn ontslag aanbood. de auto's de hekken van het Witte Huis binnen. Dadelijk na aankomst werd in de particuliere vertrekken van het Ko ninklijk paar thee geserveerd. Een paar uur later begon in het Carlton Hotel het grote statiediner, dat presi dent Truman zijn hoge gasten aan bood. (Zie verder elders in dit blad) Koningin Juliana heeft ter wille van de televisiecamara's haar aankomst op het vliegveld van Washington twaalf minuten uitgesteld: Toen de „Prinses Beatrix" boven het vliegveld ver scheen, waren de televisiecamara's nog niet geheel gereed voor de uitzen ding. De koningin gaf gevolg aan het verzoek, dat het toestel nog twaalf mi nuten zou blijven rondcirkelen. President Truman heeft er voor gezorgd, dat zijn hoge gasten van uit hun vertrekken in het Witte Huis van een Nederlands' uitzicht zullen kunnen genieten. Daartoe zijn gistermorgen, kort vóór de aankomst van de Koningin en de Prins, door zeven tuinlieden hon derden oranje tulpen in potten in de tuin van het gebouw geplaatst. De bloemen werden opgekweekt in kassen. Bovendien hebben in de tuinen nog talloze rode tulpen en witte azalia's een plaats ge vonden. Het is een attentie, die stellig ook als gebaar ten zeerste is gewaardeerd. De politie heeft dezer dagen de hand weten te leggen op drie woonwagen bewoners, die verdacht worden van roofmoord op een 78-jarige man, Adrianus Breders. De misdaad geschiedde op de laatste dag van dc Oosterhoutse kermis, 23 Augustus 1950. Het slachtoffer bevond zich in een café te Oosterhout, waar ook de drie woonwagenbewoners en enkele vrouwen aanwezig waren. De oude man sloot zich bij het gezelschap aan en na sluitingstijd begaf het kleine groepje zich gezamenlijk over de zogenaamde Voorheide te Oosterhout, naar huis. Onderweg is de oude man van zijn portefeuille beroofd, die ƒ7,50 be vatte De beroofde man leefde nog, toen de onverlaten verder gingen. Later kwamen de woonwagenbewoners echter terug en vermoordden Breders in koele bloede. Het slachtoffer lag nog weerloos op de plaats waar zijn aanvallers hem had den achtergelaten. Toen de laatsten De plannen voor een Europees sta tuut voor het Saargebied schijnen in Bonn reeds ad acta te zijn gelegd, zo na de vrouwen uit het gezelschap een eindweegs in de richting Breda te hebben vergezeld Breders nog op de plaats van beroving aantroffen, sleepten ze hem naar de Kanaalwei en gooiden hem in het Wilhelminakanaal. Reeds de volgende dag ontdekte een schipper, die moeilijkheden kreeg met de schroef van zijn vaartuig, het dode lichaam in het water. Omdat niets deed vermoeden dat men hier met een misdaad te doen had, werd toestem ming gegeven tot de begrafenis. On langs is het lichaam weer opgegraven voor een nieuwe lijkschouwing en kort daarop werden de drie 24-jarige woonwagenbewoners J. B., J. J. en H S. gearresteerd. Hoewel nog niet vast staat hoe het drama zich precies heeft ontwikkeld, is het zeker dat met deze arrestatie de gehele affaire is opgelost. Minister Acheson is de conclusie, die politieke kringen in de Westduitse hoofdstad trekken uit het feit, dat het Duitse kabinet niet i zijn goedkeuring heeft gehecht aan deO i I J L overeenkomst, die dr Adenauer in Pa-| jt3 111 S D00USCn3D rjjs met minister Schuman heeft ge- wvww-wnwf/ troffen. De liberale minister van Justitie had verklaard, dat hij niet bereid was het Duitse standpunt prijs te geven (volgens hetwelk de Saar Duits ge bied is) totdat een vredesverdrag zijn status eventueel opnieuw zou regelen. De meerderheid van het kabinet schijnt zich bij deze visie aangesloten te hebben, waardoor dr Adenauer voor het eerst in een kwestie van buiten lands beleid een nederlaag heeft ge leden. De socialistische oppositie dringt er op aan, dat de kanselier Donderdag de Bondsdag zal inlichten over zijn plan nen met de Saar, om daarmee dan weer een groot debat over de kwestie uit te lokken. Adenauer, gesteund door zijn coalitie, heeft echter een Saar- debat in de Bondsdag „politiek on doelmatig" genoemd. De socialistische woordvoerders zijn echter voorne mens, toch de kwestie aan te snijden. Oostenrijk voelt bezetting als een loden last Dc Oostenrijkse Nationale Vergade ring heeft een resolu-ie aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen de voortgezette militaire bezetting van het land, tegen militaire gerechtshoven, die Oostenrijkers nog berechten, en te gen „economische uitbuiting van Oos tenrijk door de bezettende mogendhe den". De minister van Luitenlandse Za ken, Gruber, verklaarde, dat zijn rege- rings voornemens is de kwestie van het staatsverdrag te zijner tijd voor de V.N. te brengen, doch hij beloofde het Parle ment te raadplegen over te gaan. alvorens hiertoe Kwestie van het staatsverdrag spoedig voor V.N. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, heeft op een vraag over Stalins boodschap ver klaard, dat het werkelijke Russische standpunt vervat is in de nota over Duitsland, die de Sowjetunie onlangs aan de drie Westelijke grote mogend' heden heeft gezonden. Voorts zeide de minister, dat maar schalk Tito onnodig bezorgd is over de komende conferentie te Londen tussen vertegenwoordigers van de V.S., Enge land en Italië over een nauwere samen werking inzake Triest. Volgens Ache son hebben de V.s. Joegoslavië mee gedeeld, dat te Londen niet gesproken zal worden over de toekomst van ge heel Triest, doch alleen over bestuurs aangelegenheden betreffende de Brits- Amerikaanse zone. De Bondsdag-commissie voor zaken aangaande geheel Duitsland heeft een beroep gedaan op de Oostduitse en de Russische autoriteiten om alle Oost duitse jongeren amnestie te verlenen, die zich om politieke redenen in ge vangenissen en conccntratekampen be' vinden. Tengevolge van het slechte Weer is het water van de Rijn in Duits land onrustbarend gestegen. Ieder uur rijst het water twee cênti- meter. Bij Wiesbaden komt het water al over de kade, zodat het verkeer veel hinder ondervindt. De Frans-s regering is gisteren gedurende enige uren ernstig bedreigd ge weest. De Nationale Vergadering weigerde met 432 tegen 187 stemmen een der belangrijkste artikelen van Pinay's bezuinigingsdecreet te bespreken. Pinay zeide na deze nederlaag, het voorstel 's avonds opnieuw in stemming te zullen brengen, zonder echter de vertrouwenskwestie te stellen. Indien de stemming in het nadeel van de regering zou uitvallen, zou de premier daaruit zijn conse quenties hebben getrokken, naar hij verklaarde. Na enkele zeer spannende uren werd ten slotte weer gestemd. Hierbij behaalde de Franse premier een over weldigende zege. Met 363 tegen 224 stemmen werd besloten, dat het betreffende artikel toch besproken zou worden. Des middags had Pinay verklaard een ver zachting van het decreet te willen overwegen. de artikel, dat thans besproken gaat worden, voorziet in de bezuiniging van totaal zestig milliard francs op in vesteringen en wederopbouw, bedoeld voor de modernisering van de indus trie. In de wandelgangen werd de me ning geopperd, dat het nimmer de be doeling is geweest de regering ten val te brengen. Men poogde louter de wens uit te drukken, dat de regering haar economische maatregelen enigs zins matigt. Het artikel voorziet in een bezuini ging van 110 milliard francs, waarvan zestig milliard op het gebied van in vesteringen en wederopbouw. Zoals bekend heeft indertijd de financiële commissie zich uitgesproken tegen be zuinigingen op dit gebied. Het bedoel- (Van onze parlementaire redacteur) VOODGEDWONGEN moest prof. Gerbrandy van de A.R.P. met de goedkeu ring van het op 8 September in San Francisco gesloten vredesverdrag met Japan meegaan, verklaarde deze afgevaardigde Woensdagmiddag in de Tweede Kamer, waar het desbetreffende wetsontwerp aan de orde was. Bij verwerping van het verdrag zou Nederland namelijk in een onmogelijke positie komen. Hij had er overigens geen goed woord voor over. Wat hem vooral tegen de borst stuitte, was dat ons land geen eigen internationale politiek meer heeft: anders zou er nooit zo'n „wanproduct" uit de bus gekomen zijn. Nederland, zo vond hij, loopt aan de leiband van de Verenigde Staten, die een koloniaal-imperialis tische politiek voeren. INE anti-revolutionnaire afgevaardig- de noemde het tractaat een beledi ging voor het Nederlandse volk. Wat had hier de doorslag moeten geven? vroeg hij ten slotte rhetorisch: fierheid of de verkrijging van zo redelijk moge lijke verhoudingen met onze vroegere beul? Nog feller in zijn critiek was de heer Haken van de CPN, die het verdrag beledigend achtte voor de nagedachte. nis van hen, die hun leven in de strijd tegen Japan gegeven hebben. Doch me juffrouw Klompé van de KVP dacht er milder over. Dr. Drees an'woordt De minister-president, dr. Drees, die het wetsontwerp bij afwezigheid van de minister van buitenlandse zaken, mr Stikker, verdedigde, sloot zich aan bij mejuffrouw Klompé. Bij een totale oorlog, zo zeide hij, wordt de over wonnene zodanig verpletterd, dat hij door de overwinnaar weer op de been moet worden geholpen. Evenals Duits geen vrees behoeft te bestaan, dat het opnieuw een oorlog beginnen zal. Het lag voor de hand aldus de bewinds man dat Amerika de leiding bij de vredesonderhandelingen zou nemen. Nederland had zijn bezwaren tegen het verdrag, doch verbeeldt zich niet, dat het bij de oplossing van een wereld vraagstuk de beslissing zou hebben te geven. Hij ontkende, dat ons land in San Francisco niet krachtig genoeg opge treden zou zijn en niet genoeg gedaan zou hebben voor de burger-.geïnter- neerden en de Nederlanders, die grote schade hebben geleden. Amerika heeft zich bereid verklaard, zo deelde minister Drees verder mee. als intermediair op te treden bij de onderhandelingen over een bijdrage voor Nieuw Guinea en schadevergoe ding voor burger-geïnterneerden. In donesië heeft eveneens eisen gesteld. De besprekingen daarover zijn opge schort; er is overleg met Nederland gepleegd. Nadat de minister-president nog eens op goedkeuring van het verdrag had aangedrongen en enkele leden ge repliceerd hadden, nam de Kamer het desbetreffende wetsontwerp met 58 tegen 9 stemmen aan. Tegen waren land is Japan tot schadevergoeding I CPN, SGP, de heer Weiter" (KVP) en verplicht en wel in die mate, dat er prof. Gerbrandy (A.R.). VHIE dagelijks kennis neemt van de dagbladen in Indonesië, moet wei de indruk krijgen, dat de corruptie daar overal hoogtij viert. Het ene cor ruptie-schandaal na het andere wordt aan het licht gebracht en wanneer alles wat daarbij nog gefluisterd wordt, waarheid bevat, is lat nog maar een fractie van wat zich in werkelijkheid achter de schermen afspeelt en nog niet werd ontmanteld. We zullen ons met dit gefluister echtei niet bezig houden; de aan het licht gekomen en vastgestelde feiten zijn op zichzelf al erg genoeg. Menigeen, die destijds de sombere voorspelling deed, dat de overgang der souvereiniteit de cor ruptie zou doen tieren, omdat een der gelijk verschijnsel aan de Oosterse maatschappij „inhaerent" zou zijn, schijnt gelijk te krijgen. Zó eenvoudig kunnen de zaken evenwel niet gesteld worden, en bovendien wijst het feit van de publicaties en straf\ervolgingen toch ook wel duidelijk op het bestaan van gezonde tegen-krachten. De cor ruptie in een Oosterse maatschappij is waarlijk niet zo „gewoon" en wordt door de Indonesische overheid evenmin getolereerd als waar ter wereld ook. De corruptie-golf in Indonesië, die inderdaad wel ontstellend groot is, heeft verschillende oorzaken, die ook voor andere, Westerse landen kunnen gelden, maar er is één specifieke reden, die het verschijnsel voor dit land onder de huidige omstandigheden tot een hijzonder probleem maakt. De algemene oorzaken zijn gelegen in de verzwakking van ethische nor men, welke men overal aantreft, waar volken oorlogen en revoluties hebben doorgemaakt en voorts in de duurte van het levensonderhoud, waartegen vrijwel geen ambtenaarssalaris opge wassen is, zodat de verleiding wel zeer groot wordt om het tekort op het huis houdboekje op minder oirbare wijze aan te vullen. Hierbij komt en in dit opzicht glijdt men in het Oosten gemakkelij ker af dan in een Westerse maat schappij dat de Oosterse traditie of adat het geven van geschenken reeds sinds onheuglijke tijden als een be leefdheidsvorm kent, waar niemand kwaad in ziet, ook niet als die ge schenken aan ambtenaren worden ge geven voor eenvoudige diensten, die zij volgens hun plicht aan de betrok kenen hebben verleend. Onder abnor male omstandigheden, zoals thans, wordt dan de grens van beleefdheids geschenk naar omkoperij natuurlijk vrij gemakkelijk overschreden, al is het een ieder wel duidelijk, dat het een heel verschil maakt, of men iemand een lekkere kip thuis zendt, of hem een bankje van duizend rupiahs toestopt. Ook dit is echter nog niet het specifieke probleem, al wordt het systeem der corruptiepractijk er enigs zins door vereenvoudigd en bemanteld. De diepere oorzaak van de corrup tie-golf in Indonesië is gelegen in het feit, dat men in de bestuursorganisatie van dit reusachtige land een enorm tekort aan geschikte Indonesische mid delbare ambtenaren heeft. Tussen de „top" der regering en de laagste kam pongorganen bestaat een bestuurlijk vacuum, dat men gedwongen heeft op gevuld met figuren, die voor deze functie nimmer ziin opgeleid en die er noch de bekwaamheid noch de onmis bare zedelijke eigenschappen voor be zitten. Natuurlijk zijn er wel gunstige uitzonderingen, maar die verdwijnen toch vrijwel in het niet bij de grote massa plotseling tot verantwoordelijke ambtenaren gebombardeerde lieden, wie de „grootheid" al spoedig naar het hoofd stijgt. De Indonesische Overheid is wijs genoeg, om aan dergelijke toestanden zoveel mogelijk een einde te maken en het ambtenarencorps te saneren, maar de moeilijkheid blijft, dat men niette min moet roeien met de riemen die men heeft, en die zijn van niet al te beste kwaliteit. Onder deze omstan digheden kunnen ernstige gevallen van machtsmisbruik en grootheids waanzin bijna niet uitblijven, evenmin als wanbeheer, fraude en corruptie. Deze ellende zal eerst voor het groot ste deel overwonnen kunnen worden, wanneer Indonesië over vijf tot tien jaren langzamerhand voldoende ge schoolde krachten oplevert, die zich de verantwoordelijkheid en de grenzen hunner ambtelijke functies bewust zijn en die beseffen, dat ambteliike waardigheid niet noodzakelijk van het bezit van een kostbare auto' en andere luxueze uiterlijkheden afhangt. Bij dit alles is het een verblijdend teken, dat de Indonesische regering en de Justitie de corruptie-gevolgen van het sociale probleem niet door de vin gers zien. Er wordt voortdurend en met kracht tegen opgetreden en van de hieraan gegeven openbaarheid gaat zonder twijfel een preventieve wer king uit. Verwachting tot Vrijdagavond: MINDER KOUDE NACHT Half tot zwaar bewolkt en aan vankelijk droog weer, maar later kans op enige regen. Matige en later vooral aan de kust krachti ge wind tussen West en Zuidwest. Over het algemeen iets hogere temperaturen en vannacht slechts hier en daar in het binnenland lichte nachtvorst. VRIJDAG: Zon op 6.08, onder 1919. Maan op 12 40 onder 4.17.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1