r Stad en Omgeving Jimmy Brown endebendevan Dolle Dirk Van de Doorgangshuis voor daklozen hier ter stede noodzakelijk ADVOCAAT Fa. Th. Kraakman Zn. AGENDA VROOM DREESMAM Kamer van Koophandel kwam in Alkmaars stadhuis bijeen Een wielrijder raakte tussen twee auto's bekneld DE BOER De stanc Er dient echter onderscheid te worden gemaakt Vele oorzaken Telefoondrama in zakformaat Door draaiorgel overreden Alkmaarder stal reeds drie jaar fietsen Een moedig meisje Mutaties bij het borgstellingsfonds Te lage lonen uitbetaald Honderd gulden boete geëist tegen chauffeur 10 °lo Korting Ouderavond in teken van Jan van Riebeeck Damclub D.D.D. Drie kampioen zese Noordhoilandse j tegen Alcmai Burgerlijke S i DONDERDAG 3 APRJL 1953 UET IS al meer dan een jaar geleden dat de burgemeester in een raadsvergade- ring terloops sprak over een eventueel in Alkmaar te stichten opvangcentrum, een soort doorgangshuis voor daklozen. Na die tijd is nog enkele malen het woord „doorgangshuis" gevallen, doch een uitvoerige uiteenzetting of gedachten- wisseling over dit punt is in al de achter ons liggende jaren van woningnood steeds vermeden. Het heeft hierdoor de schijn gekregen of dit probleem zo lastig en veelomvattend is, dat de gemeente het niet goed durft aan te pakken. Toch zal men binnen afzienbare tijd de knoop moeten doorhakken. In een stad als Alkmaar, waar het woningtekort in 1952 aanzienlijk groter is dan in 1946 en nog even groot als in 1949 (1400 tot 1500 woningen) zal men zeker nog vele jaren met huisvestingsproblemen te kampen hebben. Als de mogelijkheid van stichting van een doorgangshuis niet alsnog onder ogen wordt gezien, zal het de gemeente op den duur kapitalen gaan kosten. zijn geraakt, al zijn er op deze regel natuurlijk ook uitzonderingen. Niet geriefelijk CEiV doorgangshuis zal over het al- CR zijn vele oorzaken waardoor een gezin dakloos kan worden. Zo kan een filiaalhouder die in een dienstwo ning huist, dakloos worden als de ar beidsverhouding door een van beide partijen wordt verbroken. Ook kan de oorzaak gelegen zijn in verregaande huurschuld of opzettelijke tegenwer king van de huurder, om zodoende de gemeente te dwingen een ander huis beschikbaar te stellen. Een andere re den kan gelegen zijn in het feit, dat de verhuurder het huis zelf dringend no dig heeft en het voor eigen gebruik op eist. Over het algemeen veroorzaakt een ontruimingsbevel van de kanton rechter de grootste moeilijkheden, om dat gevorderd kan worden dat de be woner binnen twee dagen het huis moet verlaten. Bij mensen in het algemeen en bij daklozen in het bijzonder onderscheidt men drie categorieën: de a-socialen, de half a-socialen en de goeden. De laat- sten zijn in de meeste gevallen degenen die buiten hun schuld in moeilijkheden van verse eieren en brandewijn I 4.30 per fles f 2.25 per Vj fles Wynkoperij sinds 1804. Platte Steenenbrug 114 ALKMAAR (Advertentie, lnj? Med.J Er is een streven de cijfers voortaan uit te spreken zoals zij achter elkaar staan en dus niet meer te zeggen dat iemand acht en dertig jaar is, maar dertig acht jaar. Daar is iets voor te zeggen, al zullen we er wel even aan moeten wennen en al zullen voorna melijk de telefoongesprekken de eerste dagen na invoering van de nieuwe maatregel wel een beetje in de war lopen. Dat doen zij trouwens nu ook al. Een dame hier ter stede, die het tele foonnummer 7038 heeft het wer kelijke nummer is anders ver telde ons, dat zij vrijwel elke morgen werd opgebeld door een bejaarde sexegenote die steevast de laatste cij fers omdraaide als zij 7083 wilde bellen. Mevr. X., die hiervan de dupe werd, is rheumatisch en moet van de eerste verdieping naar beneden komen om de telefoon te kunnen beluisteren. De eerste maal ging het gesprek als volgt: „Spreek ik met bakker Deurlo?" ,JJee mevrouw". ,Maar die heb ik toch opgebeld". „Waarschijnlijk heeft U de twee laatste cijfers verwisseld, mevrouw. Ik zal 't even voor U opzoeken. Ja, ik zie het al. V heeft 38 gebeld en dat moet 83 zijn. Er volgde een gebrom van de andere kan en mevrouw X. was juist weer op het midden van de trap aangeland toen er opnieuw gebeld werd. Ditmaal volgde er een directe be stelling: „wilt U een wit- en een rog gebrood en vijf cadetjes laten brengen De rheumatische dame zuchtte: „U heeft de cijfers al weer verkeerd ge draaid mevrouw. U spreekt weer met mevrouw X. Neemt u nu de telefoon gids en draait U dan de cijfers zo als zij achter elkaar staan en niet zoals U ze uitspreekt. Er kwam geen anwoord, maar aan de andere kant werd blijkbaar nijdig de haak op het toestel gesmeten. Sindsdien werd mevrouw X. iedere morgen opgebeld om een bestelling in ontvangst te nemen en afgesnauwd als zij mededeelde, dat zij met broodjes en cadetjes niets te maken heeft, om dat haar man op een kantoor is. In arrenmoede heeft zij drie weken later een middel gevonden, om van deze plaag verlost te worden. Toen er de volgendemorgen weer gebeld werd. heeft zij de bestelling aange nomen. „Hallo, wilt U voor twaalf uur twee wittebroden laten brengen, vier ca detjes en een ons bitterkoekjes?" ,Jk zal er voor zorgen, mevrouw." Om twaalf uur werd er weer gebeld en een nijdige vrouwenstem vertelde, dat er nog altijd geen broodjes en cadetjes waren verschenen ..Komt die knecht nou, of bomt ie niet? Hoe zit dat nou eigenlijk?" „Dat komt in orde mevrouw, de knecht is onderweg". De volgende morgen werd er niet meer gebeld en de kattige dame heeft verder blijkbaar altijd de goede cijfers gedraaid. Waarmee we maar zeggen willen dat het toch wel zijn nut. kan hebbei als we de getallen leren uitspreken in de volgorde der cijfers. gemeen niet geriefelijk mogen zijn, aangezien anders voor de daar onder gebrachte gezinnen geen prikkel zal bestaan verder moeite te doen voor een bereidverklaring van een huis eigenaar. Zelfs wordt het dan waar schijnlijk, dat bepaalde mensen zich met opzet uit hun huis zullen laten zetten om in het prettiger opvangcen trum te worden opgenomen. Het door gangshuis zal dan permanent bezet zijn en niet meer aan het gestelde doel be antwoorden. Ook in Delft heeft men dergelijke ervaringen opgedaan. Daar heeft men achttien gezinnen ondergebracht in een oude school, waar aparte kamertjes voor hen zijn getimmerd. De passanten die zich overigens niet naar deze kwalificatie gedragen hebben een gemeenschappelijke keuken, doch ge nieten verder veel vrijheid. Ook in Den Haag heeft men een opvangcen trum, doch daar gaat men volgens een ander principe te werk. De gemeente 's-Gravenhage heeft de beschikking over een grote kazerne speciaal voor de a-socialen waar de daklozen op weinig geriefelijke wijze zijn onderge bracht. Ze moeten 's avonds op een be paalde tijd „binnen" zijn en hebben één gemeenschappelijke in- en uitgang. Voortdurend staan ze onder strenge controle. Zij die zich het best gedragen komen na enige tijd in aanmerking voor een van de op het kazerneterrein gelegen aparte huisjes, waar de con trole minder streng is. Afgezien van de vraag of een dergelijk gevangenissy steem wenselijk is, zou 't voor een be trekkelijk kleine stad als Alkmaar veel te duur worden. Onderscheid DEN doorgangshuis hier ter stede zal om de reeds genoemde redenen niet geriefelijk mogen zyn. Het lijkt ons echter niet wenselijk alle passanten over één kam te scheren. Er moet, dunkt ons, onderscheid wor den gemaakt tussen degenen die buiten hun schuld dakloos zijn geraakt en hen, die zonder dat zulks hoog nodig was doelbewust de moeilijkheden hebben uitgelokt. Dat het niet steeds eenvoudig zal zijn een grens te trek ken, en dat er veel tact nodig zal zijn staat bij voorbaat vast. Het zou echter van weinig durf getuigen zich bij voor baat van lastige beslissingen te distan- ciëren. De synagoge staat leeg \/OOR de goeden zou men in de bin nenstad een onderkomen kunnen maken. Hiervoor zou de synagoge in aanmerking kunnen komen. Dit pand staat reeds vele jaren leeg en het is ons bekend dat de Joodse gemeente hier ter stede in onderhandeling is voor de verkoop van het gebouw. Het is de bedoeling van het hierdoor verkregen geld een kleine Israëlietisch gemeen schapshuis te stichten. Aan de synago ge zou veel verbouwd moeten worden, doch dan zou de gemeente Alkmaar de beschikking krijgen over voldoende ruimte. Voor de werkelijk a-socialen zou men kleine, zeer eenvoudige onderko mens aan de rand van de stad kunnen maken. De gemeente is reeds langer dan een jaar bezig al deze problemen te „overwegen". Het lijkt ons wenselijk dat er nu langzamerhand eens een be sluit wordt genomen. Gistermiddag is het zesjarige meisje B„ dat met een groepje kinderen met een draaiorgel meeliep, gevallen en door het pierement overreden. Zij heeft ver moedelijk inwendige kneuzingen gekre gen. Door de politie is een vijf en veertig jarige Alkmaarder aangehouden, die zich de laatste drie jaren aan verschil lende rijwieldiefstallen heeft schuldig gemaakt. De man is in verzekerde be waring gesteld. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Teresa (14 jaar)Cinema Amcricain, 8 uur: Hoff mann's vertellingen (geprolongeerd, 14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Onzicht bare boeien (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (7e week, 14 jaar). Gulden Vlies, 2.30 en 8 u.: Modeshow Gerard Worm's Modemagazijnen. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. VRIJDAG Cinema Amcricain, 8 uur: Willie en Joe van Compagnie „O" (14 jaar); Vic toria Theater, 8 uur: Zwaard van Monte Cristo (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Vrouwen en cocaïne (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Op weg naar Broadway (alle leeftijden). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Toneel avond Berger Meisjesschool. Nachtdienst apotheken: Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 10.10 22.58 Vrijdag 0.10 1.40 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 10.15 23.03 4.15 17.03 Vrijdag 0.10 11.40 Door het moedige en snelle op treden van de 17-jarige Gonnie Karsten uit de Heemraadstraat is gistermiddag om 5 uur de vier jarige Adri Huisman van de Dijk van de verdrinkingsdood gered. Het kereltje was spelenderwijs op de Voordam terecht gekomen, waar hij zich te dicht aan de waterkant waagde en van de steile kademuur af in de gracht tuimelde. Gonnie Karsten, die juist kwam aanrijden, toen het ongeluk gebeurde, smeet haar rijwiel neer, deed haar schoenen en mantel uit en sprong het knaapje na. Zij wist het nog op tijd te grijpen en boven water te houden totdat de inmiddels toe gestroomde omstanders de dren keling en zijn redster op het droge konden trekken. Bij de familie Huisman is het kranige meisje van droge kleren voorzien. De vier-jarige Adri heeft van zijn onvrijwillig bad geen na delige gevolgen gehad. ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Belangrijke besprekingen De Woeensdagmiddag ten stadhuize te Alkmaar gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier heeft nauwelijks twee uur geduurd, maar niettemin werden zeer belangrij ke besprekingen gevoerd. De voorzitterszetel werd deze keei bezet door de heer Le Blansch, daar de her Arntz bericht had gezonden dat hij niet zou kunnen komen. De waar nemende voorzitter merkte bij de ope ning op, dat het nu voor het eerst was gedurende al de jaren van zijn voor zitterschap, dat de heer Arntz verhin derd was. Voorts deelde hij mede, dat de heer Ringers afwezig had moeten blijven tengevolge van een ernstige operatie die hij heeft ondergaan in een ziekenhuis te Groningen. Spreker uit te de wens, dat de heer Ringers voor spoedig zal herstellen. Behalve de beide genoemden waren nog afwezig de heren Nobel, De Nijs, Daalder. Schmalz, Grondsma, Kranen, Heuse- veldt en De Graaf. Ingekomen stukken Alle ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hier bij was o.a. een schrijven van de heer Van Jaarsveld met bericht van bedan ken als lid der Kamer wegens vertrek naar Den Haag en van de heer Ringers een schrijven, waarbij hij mededeelde wegens gezondheidsredenen te bedan ken als voorzitter-bestuurslid van het Borgstellingsfonds voor de midden stand in Hollands Noorderkwartier. De voorzitter betuigde zijn spijt over dh besluit, maar, zo zei hij, wij moeten ons er bij neerleggen. Aan het adres van de heer Van Jaarsveld wijdde spreker een woord van waardering voor diens optreden in de K.v.K. Hij hoopte dat het hem in zijn nieuwe woonplaats goed zal gaan. In de plaats van de heer Van Jaars veld werd gekozen de heer Joh. de Lange de 's-Gravenhage, die binnenkort in Alkmaar komt wonen als diens op volger van het Centraal Bureau te Alkmaar. Goedgevonden werd dat hij ook de heer Van Jaarsveld zal opvol gen als lid van de commisjies der Ka mer. waarin deze zitting had. De voorziening in de vacature van voorzitter van het Borgstellingsfonds werd aan het Bureau der Kamer over gelaten. De voorztter zei hierbij nog o.m. dat de naam Ringers een begrip is geworden voor het welslagen van iets waarvoor hij zich geeft. Hij heeft het werk van het fonds opgebouwd, zodat ziin opvolger het wel iets ge makkelijker zal krijgen. Besloten werd dat het Bestuur der Kamer in spoedgevallen namens de Kamer aan de gemeentebesturen ad viezen zal uitbrengen terzake winkel- sluting (de in October in werking tre dende nieuwe winkelsluitingswet schrijft voor, dat de Kamers dergelij ke adviezen moeten verstrekken). Door dit besluit wordt voorkomen dat de vaststelling van gemeentelijke veror deningen zou stagn°ren. Natuurliik blijft de door de Kamer ingestelde commissie voor rm'ddenstandsbelangen in deze ingeschakeld. De secretaris, de heer Scheffel. deed verslag van 'een bespreking over de grote vertragingen die de nostbestell'ng te Waarland ondervond, bij welke be- sprekin» aanwezig waren de inspecteur der PTT. de burgemeester van Haren karspel en twee vertegenwoordigers van de middenstand aldaar. Spreker meende alle redenen te hebben om aan te nemen dat de moeilijkheden spoe dig uit de weg zullen zijn geruimd. Uitgegane stukken Bij het punt „Jaarverslag onzer Ka mer" merkte de voorzitter op, dat dit verslag het eerste was van alle Neder landse K.v.K. en hij bracht daarvoor hulde en dank aan het secretariaat. Medegedeeld werd, dat de heer H. P Kluitman is aangewezen als vertegen woordiger der Kamer bij de dit jaar te Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Markus, stond gister middag A. R. uit Stompetoren terecht, daar hij als adjunct-directeur van een N. V. Zuivelfabriek aan een aantal van zijn werknemers te lage lonen had uit betaald. Verdachte had zich niet aan de Collectieve Arbeidsovereenkomst gehouden en had zijn ondergeschikten voor over uren minder uitbetaald, dan waarop zij volgens de CAO recht hadden. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, geloofde niet, dat er enig per soonlijk voordeel voor verdachte aan was verbonden. Omdat het een zaak voor het bedrijf was eiste hij f 400,of twee maanden. Verdachte beweerde altijd voor hoge lonen te hebben geijverd en zeide alleen de overuren sterk te hebben willen be perken. De politierechter veroordeelde hem tot f 225,of één maand hechtenis. Op veertien Februari werd de heer Poorter, toen hij met zijn fiets over de Laat reed, bij het passeren van een ge parkeerde auto ingehaald door een auto, waarvan de bestuurder verzuimde uit te wijken. Het gevolg was dat de wiel rijder „gemangeld" werd tussen beide wagens en zo ernstig werd gewond, dat hy het bewustzijn verloor en naar het Centraal Ziekenhuis ni'oest worden overgebracht. Pas uit 't ziekenhuis ontslagen, werd de heer Poorter Dinsdag voor het ge- 28. Toen Piet Pap in zijn functie van plaatsvervangend commissaris van politie het papier in zijn hand hield, dat Jimmy Brown hem had laten zien, beefde hij zo verschrikkelijk, dat het stuk papier er van ritselde en het mes liet hij van louter agitatie uit zijn handen vallen. ,.D-d-dat wordt d-d- donderen. Brown", zei hij, een vruch teloze poging doend zich flink te hou den. „Dat mag je gerust zeggen, agent", antwoordde Jimmy, „want ik ben niet van plan aan het bevel van deze ge heimzinnige D.D. te voldoen. Ik plak dat papier niet op m'n ruiten en ik zal kalm afwachten wat er van komt. Al leen zou ik vannacht wel graag een beetje assistentie hebben. Wat denkt u er van, agent, om de komende nacht in de sluiswachterswoning door te brengen? Twee zijn op slot van reke ning meer dan één" De agent Piet Pap werd heel bleek, toen hij dit hoor de. „Tja", zei hij, „tja, dat is heel aar dig bedacht en ik zou er ook wel voor voelen, maar ik heb vanavond toeval lig m'n vrije avond en me meisje zou 't helemaal niet aardig van me vinden als ik nietJimmy Brown voelde zich driftig worden. Hij liet de agent Piet Pap niet eens uitspreken. „Al goed, al goed", gromde hij kortaf. „Ik zal m'n eigen bonen wei doppen". Bui ten gekomen zei Jimmy tot tweemaal toe: „dié lafbek!!" tuigenhekje geroepen, om voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar een verklaring af te leggen. Het bleek ech ter, dat hij zich van het gebeurde prac- tisch niets meer kon herinneren. Van meer belang was de verklaring van de heer Ullings, die had gezien dat de in halende auto de geparkeerde wagen rakelings was gepasseerd. De ruimte die overbjsef was nauwelijks breder dan een fietsstuur. Na het ongeluk reed hij de auto met gewone snelheid zien doorrijden. Verdachte J. J. uil Heiloo ontkende iets van de aanrijding te hebben be merkt. Wel had hij een zacht schurend geluid gehoord, doch daar had hij geen acht op geslagen. Hij kwam juist te rug van een bez.oek aan de Schager markt, doch hij ontkende daar veel al cohol te hebben gebruikt. De officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, was van mening dat J. straf baar was en eiste f 100 subs. 40 dagen. Als verdediger trad op mr. W. C. A. Buers, die met nadruk zeide, dat zijn cliënt niet onder de invloed van alco holhoudende drank was geweest. Dat J. niets van de aanrijding heeft bemerkt, achtte de verdediger zeer aannemelijk. De auto is maar heel licht beschadigd. Spreker was van mening, dat de aan rijding was ontstaan doordat de wiel rijder naar links was gezwenkt, Mr. Buers vroeg ten slotte vrijspraak. Uitspraak over veertien dagen. A. V. H. uit Oterleek stond gistermid dag voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Markus, terecht wegens het verkopen van brandewijn met een te laag alcohol-gehalte. Het minimum hier voor is namelijk 35 pet., terwijl ver dachte brandewijn verkocht met 31.2 pet. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, was van mening, dat moedwillig water was toegevoegd en eiste daarom X' 80,— of twintig dagen. Bij verstek werd H veroordeeld tot f 50,— of twintig dagen. P. C. K. uit De Beemster werd conform de eis veroordeeld tot f 5,of twee dagen, omdat hij een twaalftal witte leg horns in bezit had met afgeknipte staar ten, die in verband met de vogelpest voor de slacht bestemd zijn. houden examens van de middelbare handelsavondschool te Alkmaar. Efficiency In de bedrijven De heer Scheffel gaf verslag van de door hem bijgewoonde opening van een bijkantoor van het I.V.O. (instituut voor onderzoek en voorlichting op het gebied van bedrijfs- en bestuurs-effi- ciency) te Den Bosch waar 240 personen aanwezig waren uit de landelijke, pro vinciale en gemeentelijke overheid, alsmede vertegenwoordigers van het bdrijfsleven, zowel groot- en midden-, als kleinbedrijf. Verschillende sprekers (o.a. prof. dr. Albregts, minister zon der portefeuille, prof. dr. De Quay, commissaris der Koningin in Noord- Brabant, en drs A. M. de Groot, direc teur van het I.V.O., hadden in hun toe spraken nogal de nadruk gelegd op de noodzaak van efficiency als middel tot opvoering der productie. Als zijn persoonlijke mening gaf de heer Schef- fel weer, dat het streven naar meer efficiency zeker toejuiching verdient, evenals het bekwamen van de leiders. Voor hem blijft het echter de vraag of de daardoor bereikte hogere pro ductie te verkopen zal zijn, gezien de huidige toestand oo de kopersmarkt. Hij meende dat die eerst moest wor den gestimuleerd, waardoor de vraag en de productiviteit automatisch zul. len stijgen. Verschillende leden der Kamer ga ven hun mening over deze zaken ta kennen. Gevraagd werd of 't niet mo gelijk zou zijn in Alkmaar eens een lezing te doen houden hierover. Na de uitvoerige besprekingen zegde de voor- zitter overweging hiervan toe. Rondvraag Bij de rondvraag pleitte de heer Van Beem voor verbetering bij de Dosterij- en te Den Burg en voor steun bij Wa terstaat ten behoeve van de haven van Ouöeschild. Een en ander werd toege zegd. De heer Van de Garde vroeg om sneltreinen, zoals er vroeger liepen tussen Alkmaar en Amsterdam. Hem werd er op gewezen dat er niet veel kans is om die wens vervuld te krij gen, ook al omdat door de electrische verbinding met korter oponthoud aan de stations en het vlugger op snelheid komen der treinen, de reis tegenwoor dig niet langer duurt dan vroeger met een sneltrein. Dames, Denkt om Uw Donderdag 3 April Vrijdag 4 April en Zaterdag 5 April CORSETTENHUlS Langestraat 117 b. d. Grote Kerk Tel. 3889 (Advertentie, Ing. Med.) De Algemene Ouderavond van de Berger Schoolvereniging in het „Gulden Vlies" stond gisteren geheel in het te ken van de Jan van Riebeeck-herden- king. Het programma bestond uit zang en declamatie in Zuid-Afrikaanse trant, uitgevoerd door leerlingen van de Lagere School en de Meisjesschool en vormde het sluitstuk van vele les uren, die in dc laatste weken aan deze grote Nederlander werden gewijd. Allereerst traden een aantal leerlin gen van de lagere school op met zang, declamatie en kleine sketches onder lei ding van de heer J. A. J. Nonnekens, wat door de talrijke aanwezige ouders zeer werd gewaardeerd. Ook de zang en declamatie door leer lingen van de meisjesschool werd op hoge prijs gesteld en het komische Zuid- Afrikaanse taaltje wekte menigmaal ware lachsalvo's op. De hoofdschotel van de avond be stond echter uit een prachtige Zuid- afrikaanse reisfilm, die ons meenam door de Kaapkolonie, Oranje Vrijstaat en Transvaal. De film toonde de fauna en flora van Zuid-Afrika en de schitte rende ongerepte natuur, die men in deze uitgestrekte gebieden nog vindt. Aan de andere kant zagen we de moderne Zuid- afrikaanse steden als Kaapstad, Pretoria en Johannesburg met hun wolkenkrab bers en industrieën, waaronder de be roemde goud- en diamantmijnen. Een zeer geslaagde avond, waarop de verdienste van deze grote pionier dui delijk tot uiting kwam. n de onderlinge competitie boekte titel houder De Jong een verrassende winst in zijn partij tegen Booy. Deze meende n.l. door een grote afruil remise te forceren, maar bleek na deze afruil geen enkele speelbare zet meer te hebben en gaf op. Mekken kreeg tegen Verver enig voor deel door schrijfwinst in het middenspel, maar toen Verver ook dam haalde en enkele schijven bedreigde werd het al spoedig remise. i Tegenover het gewaagde spel van De Wijn hield Stam zijn stelling in even wicht. Een onoplettendheid van De Wijn buitte hij uit, en daarna forceerde hij bekwaam de winst. Korn werd tegen Bleeker het slacht offer van een verrassende damzet en gaf óp. Hemels speelde tegen Langras Sr. te nonchalant en kreeg een achterstand van vier schijven. Hij gaf de partij gewon nen en zal zich tevreden moeten stellen met een plaats in het derde tiental. Na enkele nederlagen herstelde Lengérs zich fraai door een overwinning op Klink hamer. In een iets ongunstiger stelling forceerde Bruggeman tegen Langras Sr. remise door een listige slagzet. BRANDSCHADE BEDROEG 250 Het brandje in de bakkerij van de heer Broer* in de Wagemakerstraat heeft een schade veroorzaakt van onge veer f 250 aan verbrand houtwerk en verloren gegane grondstoffen. Ook voor de afdelini was het late winterw< onwelkome gast. Voor i legenheid om nog een: laten zien van de jeugi In de A-afdeling is OSV nog steeds lijstaan enige concurrent de i De blauw-zwarten kom naar de Sportlaan, een geblokten om nog evei doen. De Alcmarianen c zoen rustig aan. De sta OSV Alkm. Boys WFC QSC AIcmaria KFC Purmersteijn ZVV Zaandijk KW 14 12 13 10 17 7 17 14 4 13 6 16 12 13 De B adsp. van Alcmarl afd. C. een rol van bel terende vijf wedstrijdei uitgespeeld worden, mai wij op de withemden, I OSV b 14 11 Purmersteijn. b 15 11 AIcmaria b 13 10 WFC ,b ZFC b Zaandijk QSC b ZVV b KFC b ZCFC a 14 13 14 14 15 11 11 In afdeling F. is de daar „leiders" en „lijder Een overzicht van de a.-elf tallen: Uitgeest Jong Holland Foresters DTS Bergen CSV Egmondia Randers Schoorl 15 14 14 11 C 15 10 1 16 9 5 15 15 11 14 15 5 4 6 1 In G is Vrone wel te geraakt om het de Alk nog lastig te kunnen ma groen-witte Alkmaar-s) nog kans om te ontsnap) en Koedijk voelen ook de rode lantaarn. Hier 1 AIcmaria c 14 11 Alkm. Boys b 14 11 Vrone a 13 9 Foresters b 14 8 Reiger Boys a 15 7 BOL a 15 6 SSV a 14 2 Koedijk a 12 1 Alkmaar a 11 0 AFD R. De jeugd van geluk van een overwinr meegemaakt. Met de we —Alkm. Boys en Alcma 't zicht is de a.s. kamp: aan te wijzen. Door alles Randers nog gelijk komt AIcmaria e Alkm. Boys c DTS ,b Randers b AIcmaria d Foresters c Reiger Boys b 10 BOL b 11 ZATERDAG-VOE Den Helder is een KNV geworden nu HCSC de b heeft opgeëist. De Jong ves doen nog een wanhop er onderuit te komen. I thuiswedstrijden voor de dit niet onmogelijk. Dit de eerste klas: HCSC Zwaluwen 2 BOL Dindua 2 EVC Gouwzee Boys 12 Jong Holland 2 10 13 12 1 6 3 5 4 2DE KLAS. HCSC 2 k van het eerste elftal in seizoen innemen. Vrone spanning op de uitslag Jong Holland, voor een slissingswedstrijd. De sta HCSC 2 9 DEK 9 ZCFC 2 9 Jong Holland 3 8 Vrone 10 Blauw Wit 2 9 7 0 4 2 4 2 3 2 2 3 1 3 3DE KLAS. Het zou o v/onderen als Reiger Boy lijk zouden eindigen. M; misstap meer Hugowaardi Reiger Boys IVV Zwaluwen 3 Dindua 3 BOL 2 ZCFC 3 Blauw Wit 3 12 10 11 9 8 9 12 8 10 Gouwzee B. 2 10 Op Zaterdagmiddag 12 uur zal het voorlopige N junioren-elftal in het Sportpark te Alkmaar te; Victrix 2 uitkomen. Het is als volgt samengesteld (Flevo): A Keesman (CS Vries (Hollandia); J. Sm Fontiin (OSV), H. de L Victrix); Veerman (Voleni (WCF1, K. Snelders (Z Bruines (West-Frisla), W. landia). Geboren: A. M., z. v Weijde en H. M. de Groot N., z. van T. N. Brouwer e Getrouwd Peter H Janna Reinderman. Cor: dorp en Cornelia E. Bek. dijk en Maartje Visser. Hendrika J. Krijgsman. Overleden Betje j 71 jaar, gesch. van J. Hai Essen. 75 jaar. Elisabi 82 jaar, wed. van H. L.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2