r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Stad Groeiende en Omgeving belangstelling voor „De jeugd exposeert" Groot enthousiasme voor de Braderie £e^ew ifLbePcett AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Machinefabriek ruilt met gemeente Grote interesse voor nieuwe vinding Zonnige Paasdagen mei koele zeewind Daar gaaf Viciorientje Plannen voor een Venetiaanse waiershow Zeer hoge zuivelprijzen Veranderingen aan Raaksje en Wolfpad Schelphoek zal worden versmald Z.- en N. Schermer LAATSTE NIEUWS ZATERDAG 12 APRIL 1952 Vele werkstukken getuigen van vaardigheid en fantasie Hedenmiddag opent de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, in de aula van het Murmellius Gymnasium de derde tentoonstelling „De jeugd expo seert". Op prettige, overzichtelijke wijze zijn in de aula honderden stukjes vali huisvlijt, resultaat van vele uren ingespannen arbeid, tentoongesteld. Het is opvallend, dat de belangstelling voor „De jeugd exposeert" ieder jaar toeneemt. Niet alleen stijgt het aantal inzendingen, maar ook de kwaliteit en speciaal de afwerking wordt steeds beter. Het is ondoenlijk zelfs ook maar de beste inzendingen alle te noemen; we zullen met een enkele greep uit de zeer gevarieerde collectie moeten vol staan. In de eerste plaats noemen we dan het werk van een negentienjarige bediende van een boekhandel, die met behulp van kabeljauwbeentjes het mo del van een roofvogel maakte. Het werkelijk uitstekende werkstuk ge tuigt van veel fantasie. Deze zelfde jongeman vervaardigde voorts enkele vlinders, waarvoor hij ook slechts ge bruik maakte van kabeljauwbeentjes. Aardig is ook het grote, van suiker werk gemaakte model van het over dekte zwembad, dat werd ingezonden door een zeventienjarige chocolade bewerker. Dat dit werkstuk toch slechts de derde prijs kreeg, is te wij ten aan de wat slordige afwerking. Een twintigjarige banketbakker-kok richt te op een grote tafel een stationsem placement in, waar geregeld electrische treintjes aankomen en vertrekken. Ook de ouderen zullen met genoegen naar dit bedrijvig spel kijken. Bijzon der aardig is ook het oude, grote zeil schip, dat door een 15-jarige machine bankwerker werd vervaardigd en de schommelschuitjes, die door een 16-ja- rige boekdrukker werden gemaakt. Er is „voor elck wat wils" en ongetwij feld zal de goed verzorgde tentoonstel ling deze week dan ook veel belang stelling trekken. Ter afwisseling Ter afwisseling van het geëxposeer de zullen enkele leerlingen van het B.L.O. iedere dag een demonstratie 11- Het is nog maar kort geleden, dat wij uitvoerig schreven over onze stad genoot de heer Chris Wiedijk, die er na lang experimenteren in geslaagd was een geheel nieuwe procédé samen te stellen, dat hij break-plastic noem de. Dat aan zijn vinding grote waarde wordt gehecht, moge blijken uit het feit dat reeds uit vele landen waar onder Amerika geïnformeerd werd naar de mogelijkheden van deze vondst. In het pand Oudegracht 239 heeft de heer Wiedijk nu een showroom inge richt, waar hij toont wat zoal met break-plastic kan worden gedaan en dat is te veel om op te noemen. Het procédé is bijzonder geschikt als be hang. daar het niet alleen een frisse, prettige indruk maakt en stofvrij is, maar ook alle oneffenheden van de muur wegwerkt. Ook is het te gebrui ken als papier, verf, lak en daar proe ven hebben uitgewezen dat het prac- tisch onverwoestbaar is, zal men er onder meer ook auto's mee kunnen bespuiten. Als een laagje break-plastic op een tegel of een schilderij wordt aangebracht, krijgt de leek direct de indruk met een zeldzaam, eeuwenoud kunstvoorwerp te maken te hebben. Hierdoor is reeds een nieuw hand werk ontstaan. De showroom is pret tig en overzichtelijk ingericht en is, wat de tentoongestelde artikelen be treft, uniek in de wereld. Brandje in grafkistenfabriek De Alkmaarse Vrijwillige Brand weer is gisteravond omstreeks achtuur uitgerukt, voor een begin van brand in de fabriek van de Nederlandse Mon tage-Grafkisten Industrie op het in dustrieterrein Noord. Het brandje was ontstaan door een verstopping in de toevoerbuis van de verbrandingsinstal latie voor mot. Het houtafval was hierdoor in de onmiddellijke nabijheid van de verbrandingsinstallatie geko men en had vlam gevat. Het aanwezi ge brandmaterieel was omgekeerd evenredig aan de omvang van het brandje. Met ..een slappe straal" werd het vuurtje geblust. De schade beperkt zich tot twee gesprongen ruiten en eenverbrande bezem. l Vooral voor de tuinbouw, die door de koude dagen in Maart een ach- I terstand van ruim veertien dagen heeft in te lopen, is het de laatste dagen goed weerToch kan het kwik, vergeleken bij het Oosten en Zuiden van ons land, nog niet hoog 1 komen, als gevolg van de koele I zeewind, die in de namiddag bin nenstroomt. De temperatuur steeg I gisteren in het Oosten en Zuiden tot 21 23 graden Celsius, tegen in Den Helder en ook elders in Noord-Holland tot 12 a 15 graden Celsius! Tijdens de Paasdagen van 1949 steeg in Hoorn en in Den Helder de temperatuur tot 22 <i 24 graden Celsius. Dit Waren dan I ook de warmste Paasdagen gedu rende de laatste honderd jaar. Zo- als de vooruitzichten voor de ko- I mende feestdagen zich laten aan zien, zullen wij het niet zó warm I krijgen. De kans op droog en zon- i nig weer blijft vrij groot, maar vanuit Frankrijk bewegen zich sto- i ringen naar het Noorden. Deze kun nen morgen of overmorgen een en- kele bui veroorzaken, maar van l veel betekenis zullen zij niet zijn- Het is de matige wind vanuit zee. <idie het hier in de kuststreken vrij vochtig houdt, zodat de tempera tuur niet boven vijfien graden Cel- i cius zal komen. De overige voor uitzichten zijn gunstig te noemen. noleumsnijden geven. De heer Min uit Bergen heeft zich bereid verklaard Woensdagavond een demonstratie boet seren te geven en de heer Jan Ivangh zal vier avonden in het aardrijkskun- delokaal iets vertellen over vogels en natuurbescherming, 's Middags worden er korte filmpjes voor de jeugd ver toond. „De jeugd exposeert" is tot en met 20 April iedere dag van twee tot tien uur geopend. GEI.D VOOR GYMNASTIEKONDERWIJS Naar aanleiding van de vereniging „St. Joseph" om gelden uit de gemeente-kas beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van les- en spelmateriaal voor het gymnastiekonderwijs aan de St. Bavo- school stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. Na een reis van vijftig meter, waar ze de gehele dag over heeft ge daan, is Victorientje op haar nieuwe voetstuk aangekomen. Vandaag zijn werklieden bezig het beeld op de fundering te zetten, hetgeen verre van gemakkelijk is. Victorientje is namelijk nog al zwaar op de hand We hebben al meermalen over de braderieplannen geschreven en men weet nu wel met hoeveel enthousiasme deze ontvangen zijn. Niet alleen in de I.angestraat, maar ook op de Laat en de Steenenbrug, ja misschien ook nog in de Koorstraat en op het Ritsevoort zullen onze middenstanders op de trot toirs hun attractieve verkoopstands op stellen. Het wordt een middenstands-open luchtverkoop als hier nog nooit is voorgekomen. Men heeft van den be ginne af het Hofplein en de Nieuwe- sloot voor de landbouw willen reser veren en het bestuur van de Braderie kan thans mededelen daarin volkomen geslaagd te zijn. Bekende firma's op het gebied van landbouwmachines zul len hun producten tijdens de Braderie naar Alkmaar laten komen en ook vele daarvan kan men in volle wer king zien. Er komen hooiblazers, dors machines, ploegen, eggen, fraismachi- nes, fruit- en aardappelsorteermachines, melkmachines, auto's, motoren en te vens onontbeerlijke producten voor de huishouding als wasmachines en ijs kasten. Er komen zoveel nieuwe aanvragen in, dat er weldra geen plaatsruimte meer beschikbaar zal zijn. Ook de VVV „Alcmaria" zal door vertegenwoordiging van haar secreta ris, de heer J. Arntz aan de organi satie van de Braderie meewerken. Venetiaanse watershow Het is de Attractie-commissie gelukt een originele attractie aan het interes sante programma toe te voegen. Het Doelenveld zal tijdens de Braderie in De kaasprijzen bleven ook in de af gelopen week oplopen. Wel neemt de productie van week tot week toe, maar de prijzen houden daarmee merkwaar digerwijs gelijke tred en alle verwach tingen, dat dit op de duur niet zou kunnen blijven doorgaan, zijn tot nu toe averechts uitgekomen, 't Lijks soms zelfs wel of de kaas voortdurend nog schaarser wordt. Want was het tot dus verre in het bijzonder de 5-weekse exportkaas, die ontbrak, nu is ook de jonge 14-daagse kaas schaars en nauwe lijks te krijgen. Er is veel meer vraag dan aanbod en van voorraadvorming is onder dezer omstandigheden geen spra ke. Daarbij blijft ook de boter duur, ter wijl de productie van gecondenseerde melk aanzienlijk groter is dan verleden jaar. Dit laatste artikel levert dus blijkbaar ook al goede opbrengsten en alles bijeen genomen, mag gerust wor den gezegd, dat het er voor onze zui vel uitstekend uitziet. De noteringen te Leeuwarden wer den gesteld op f 2.31—f 2.32 voor de volvette Goudse en op f 2.16f 2.17 voor de Edammers, respectievelijk 8 en 5 cent per k.g. hoger dan de vorige week. De prijzen lagen echter hoger en bedroegen voor volvette Goudse on geveer f 2.34f 2.35, voor Edammers ongeveer f 2.17f 2.18. De notering te Alkmaar steeg van f 2.19 op f 2.20. De oude kaas profiteerde van de vas te tendens, die de kaashandel nu al sedert enige weken kenmerkt. Van moeilijkheden, die in 't begin van het jaar schenen te bestaan, is geen spra ke meer en de prijzen liepen aanzien lijk omhoog. In de loop van de laat ste 14 dagen zijn ze met ongeveer 20 cent per k.g. gestegen. een stukje Venetie veranderd worden, waar 's avonds luxe gondels varen en de lichten van aanlegsteigers en ter rassen in het prachtige „blauwe" wa ter van het Venetiaanse „Doelenveld" zullen weerkaatsen. Het veld zal voor deze gelegenheid, behoudens goedkeu ring van de autoriteiten, gedeeltelijk onder water gezet worden. Venetiaan se zang en een ballet zullen de aan trekkelijkheid van deze show verho gen. PLAATSING van deze stukken bete kent niet, dat de redactie met de in houd instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. ABONNé J. A. D. TE ALKMAAR voegt iets toe aan het artikeltje „Levend voedsel", dat wij enige dagen geleden plaatsen. „Het door u gegeven advies", zegt de heer D., „om iedere maaltijd met rauw fruit te beginnen, zal bezwaren ontmoeten, omdat fruit in deze tijd van het jaar te duur is. Er is echter een eenvoudiger en goed koper methode. En wel deze; de maal tijd te beginnen met 'n flinke portie rauwe groenten. Uitvoerige gegevens over maaltijden op deze grondslag zijn te vinden in enkele, door artsen geschre-, ven en door de Nederlandse Vegeta- riërsbond uitgegeven brochures. Naschrift van de redactie: De in het stukje „Levend voedsel" aan gegeven adviezen komen uiteraard geheel voor rekening van de schrijf ster van het boekje van die naam, de Deense arts dr. Nolfi, evenals bovenaangegeven methode voor rekening van de geachte inzender blijft. Aanbesteding Het college van dijkgraaf en heem raden van „De Vier Noorder Koggen" heeft de verbetering van de Veeken- weg te Sijbekarspel over achttienhon derd meter aanbesteed. De verbetering bestaat uit het aanbrengen van een fundering met een oppervlaktebehan deling. Er waren elf inschrijvers, waar van de hoogste was de firma Wibo Uil met een bedrag van f 75.000. De laag ste was N.V. Daalders Aannemers maatschappij te Alkmaar met een be drag van f 57.600. Het werk is aan deze firma gegund. Geluidsversterker voor de aula van 't gymnasium Omdat sprekers in de Aula van het Mur- mellius-Gymnasium voor hen, die ver van het toneel zijn verwijderd, slecht verstaan baar zijn, overweegt het college van B. en W. een geluidsversterker aan de schaf fen. De kosten van een versterker, mi crofoon, 2 luidsprekers en een draaitafel voor gramofoonmuziek worden geraamd op f 625.—. DOKTERSDIENSTEN Zondag 13 April (le Paasdag) zullen beschikbaar zijn de doktoren J. Bus- quet, Egmonderstraat 16 (telefoon 4282) en J. Lourens, Oudegracht 297 (telefoon 2892). Op 14 April (2e Paasdag) zijn be schikbaar de doktoren A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersingel 59 (tele foon 3193) en H. C. A. Koppejan, Oude gracht 200 (telefoon 2382). ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Eiland der Pygmeeën (14 jr); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Aan de Rivièra (14 jr); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Tramlijn begeerte (18 jr) Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Enri co Caruso (alle leeft.) Aula Murmelliusgymnasium, 3 uur: Opening tentoonstelling „De jeugd exposeert". Wapen van Heemskerk: Paas-schaak- tournooi. Nachtdienst apotheken; „De Bever" Emm astraat 36. BERGEN. „Rustende Jager", 3 uur: Opening expositie Franse schilders (uit wisseling Menton-Bergen). HEILOO. „Rustende Jager", 8 uur: ATV „Falkland" met „De heilige vlam". ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Aula Murmelliusgymnasium, 210 uur: „De jeugd exposeert". Wapen van Heemskerk, 7 uur: Groot Paas-bal. Gulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Johan Kaart met„,De appels van Eva". Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. BERGEN. Tennispark „De Molen krocht", 11.30 uur: Demonstratie hoofd klassespelers. KOEDIJK. „Het Vergulde Paard", 8 uur: Toneelver. „De Roos". MAANDAG Bioscopen als Zondag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Aula Murmelliusgymnasium; 210 „De jeugd exposeert". Gulden Vlies, 8 uur: Gezelschap Johan Kaart met „Potasch en Perle- moer". Wapen van Heemskerk: Paas-schaak- tournooi; 7 uur: Groot Paasbal. Sportpark, 2.30 uyr: Sintelbaanraces. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. DINSDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater, 2.30 uur matinee. Sportpark, 9 uur: Schoolvoetbalwed- strijden. Aula Murmelliusgymnasium: 210 „De jeugd exposeert". Gulden Vlies, 2 uur: Rotterdams Kin dertoneel; 8 uur: ,,'t Voetlicht" met „Het was een leugen". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Revue Theater Hollandia. Hotel London,. 8 uur: Kapperswed strijd. Stadhuis, 8 uur: Bijeenkomst over de t.b.c.-bestrijding. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 5.04 17.19 Zondag 5.35 17.55 Maandag 6.14 18.39 Dinsdag 6.57 19.23 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 5.09 17.24 11.00 23.24 Zondag 5.40 18.00 11.40 24.00 Maandag 6.19 18.44 0.44 12.19 Dinsdag 7.02 19.28 1.02 13.28 HARMONIE THEATER: .Tramlijn Begeerte" VICTORIA THEATER: Het eiland der Pygmeeën In één van de oerwouden van Afri ka wordt de N'Goma-plant ontdekt, welker vezel ontbrandbaar is, zodat het daarvan gemaakte touw van on schatbare waarde voor de Amerikaan se defensie is. De plant wordt gevonden in het gebied der Pygmeeën en de Amerikaanse autoriteiten sturen er voor dit gevaarlijke karwijtje een keu rig gekapt juffertje op af. Deze sluit vriendschap met de dwergen en blijft zó lang in hun stam, dat men ver moedt, dat zij door „woudduivels" ver moord is en men er een militaire expe ditie op afstuurt. We behoeven alleen nog maar te vermelden, dat de pijlen- schietende woudduivels gemaskerde blanken zijn die de N'Goma-plauten zelf willen bemachtigen en onder bevel staan van een verraderlijk individu. Dan begrijpt men wel, dat vooral de jeugd van deze film kan genieten. Johnny Weismuller, ditmaal geen Tarzanfiguur, maar een „Jungle Jim", speelt in deze film een grote rol en dat er zo nu en dan tot veler enthousias me een flink partijtje „geknokt" wordt laat zich wel begrijpen. Waar men de zeldzame verzameling half geklede dwergen vandaan heeft gekregen is een open vraag. Waarschijnlijk heeft een circus daarvoor gezorgd en tevens voor de noodzakelijke jungle-dieren. Vooraf, behalve het binnen- en bui tenlandse nieuws met o.a. de Holland- Belgie-wedstrijd ep het Koninklijk be zoek aan Amerika, een gooi- en smijt- film van de beproefde oude soort, waarom men toch nog wel eens kan lachen. CINEMA AMERICAIN: Enrico Caruso De naam Caruso heeft in de wereld van de zang en speciaal in die van de Italiaanse operazang nog steeds een magische klank en daarom zal het de film over Caruso in de Cinema Ameri cain deze week zeker niet aan belang stelling ontbreken. Frank Thiess heeft een boek geschreven: „Caruso, de ro man van een stem" en liet eerste deel van dit boek heeft als onderwerp ge diend voor deze film. Met interesse volgt men het verhaal over de jonge Caruso, de in het kerkkoor zo mooi zingt. Deze rol als jongen wordt ge speeld door de sympathieke Maurizio di Nardo, die zeer goed zingt. Later speelt Ermanno Randi de rol van do volwassen Caruso, terwijl deze rol dan wordt gezongen door Mario del Mona co, een bekende tenor van de Metro politan-Opera te New York. Verschil lende succesvolle nummers krijgt men te horen, waarvan vooral de grote slotaria uit André Chenier een bijzon dere indruk maakt. Verder mogen als zangfragmer.ten nog genoemd worden aria's uit Elisir d'Amore, Paljas, Mar tha en de liederen Ave Maria van Schubert en Adio a Napoli. Dat er in de gehele film door de Italianen met vuur en temperament wordt gespeeld, laat zich wel begrijpen en wij twijfe len niet, of deze film van de grote zanger zal met de feestdagen velen een bijzondere ontspanning bezorgen. Zeer actuële journaals, met o.m. het Koninklijk bezoek aan Amerika en de wedstrijd Belgie—Nederland leiden ook hier het hoofdnummer in. Ten behoeve van de uitbreiding van de Nederlandse machinefabriek „Alk maar" N.V., waarover wij gisteren reeds het een en ander publiceerden, zal het terrein tussen de Compagniestraat, Zuiderpieinsteeg, Raaksje en Wolfpad, als mede de tussenliggende gedeelten van Raaksje en Wolfpad bü de fabriek worden getrokken, hetgeen tevens inhoudt, dat de op het terrein staande huisjes ge sloopt moeten worden. Het merendeel van de huizen verkeert trouwens in vervallen staat. De NV is bereid in ruil voor de ge deelten van het Raaksje en het Wolf pad, stroken grond of te staan, 41ie ter verbreding van de Compagniestraat, de Zuiderpieinsteeg en de versmalling van het water van de Schelphoek dienst kunnen doen, voorzover het laatstge noemde water niet geheel wordt ge dempt. Bovendien zal de machinefa briek de kosten van straataanleg tot een bedrag van ƒ30.000 aan de ge meente vergoeden. De verbreding van de genoemde straten is zodanig, dat de rijwegbreedte tenminste 6 meter zal worden met aan weerszijden een trot toir van 1.50 rpeter. De voorstellen om de bedoelde gedeelten van het Raaksje en het Wolfpad aan het openbaar ver keer te onttrekken worden t.z.t. aan de raad voorgesteld. Zondagsdienst apotheken Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek De Bever, Emmastraat 36. ALKMAAR, 11 April. Kaasmarkt: 1 stapel boerenkaas, 401 k.g. Prijs f 1.11. Handel matig. N Drie jubilarissen bij de gemeente De heren G. Th. J. de Munk, direc teur van het Gemeentelijk Sportpark, L. de Liefde en D. G. Weissenborn, werkzaam ter secretarie, waren dezer dagen 25 jaar in gemeentedienst, maar hadden verzocht, met het oog op de tijdsomstandigheden, daaraan geen ruchtbaarheid te geven. Nu er toch iets van uitgelekt blijkt, willen wij mededelen, dat alle jubilarissen in de kamer van B. en W. zijn ontvangen en de gebruikelijke gemeentelijke medail le hebben ontvangen. KORTE RAADSVERGADERING Dezer dagen kwam de raad van Zuid en Noord-Schermer onder leiding van bur gemeester W. J. Driessen bijeen ter be handeling van een korte agenda. Besloten werd de bevolking te laten doorlichten en daartoe de nodige voor bereidingen te treffen om dan reeds da delijk over te gaan tot de behandeling van de hoofdschotel van deze vergadering de benoeming van een gemeente-werkman. B. en W. hadden daartoe de volgende aan beveling ingediend: 1. J. Slooten, 2. C. van Truijen, beiden te Groot-Schermer; 3. G. Suk te Graft. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat nummer 1 zich had teruggetrokken ging de raad geruime tijd in besloten zit ting. Bij de daarna gehouden stemming werd de heer Van Truijen benoemd met een proeftijd van ten minste één jaar. Tramlijn Begeerte (A streetcar named Desire) naar het gelijknamige toneel stuk van Tennessee Williams is één vaa die sterk gespeelde films, die zo spo radisch uit de Hollywoodse productie te voorschijn komen. Terecht verwier ven film en toneelstuk, waarin dezelfde hoofdrolspelers optraden, een indruk wekkende lijst van prijzen. Terecht omdat Vivien Leigh als Blanche, Marlon Brando als Stanley, Km Hunter als Stella en Karl Maiden als Mitch hun ganse wezen hebben ge legd in dit psychologische drama, dat door hun realistische spel en het zui vere aanvoelen van de sfeer, waarin dit stuk moest worden gebracht, op een zeer bijzonder niveau is geplaatst. Zo en niet anders moest de primitieve bruut Stanley zijn als Marlon Brando, die uitbeeldde. On,behouwen en met een van nature ingegeven wantrouwen te gen de andere wereld, die zijn vrouw vaarwel had gezegd, maar waarin zijn schoonzuster in haar dromerijen nog steeds meende te leven. Hij slaagt erin, door een wrede, hardnekkige jaloers heid voortgedreven, het laatste restje van de verfijnde persoonlijkheid van zijn schoonzusje Blanche (Vivien Leigh) grondig te vernietigen. De ge- voelige Blanche, die zich krampachtig vasthoudt aan de vroegere weelde, die haar omgaf, wordt psychisch door Stanley in de hoek gedreven, waaruit een terugkeer naar herstel niet meer mogelijk is. Hij ontleedt haar lang niet smetteloos verleden en verscheurt welbewust de romance tussen haar en Mitch de simpele pokerspeler van 130 pond en zes voet, op blote voeten ge meten. 'Een verpleegster en een dokter komen Blanche tenslotte halen. Zij vecht als een gewond dier voor haar vrijheid, maar de val is dichtgeslagen. Als haar kracht is uitgeput laat zij zich gewillig wegleiden. De hulp, die zij onbewust in het huis van haar zuster had getracht te vinden, was niet ge komen. Een sterke, dramatische film, die zeker belangstelling verdient. REX THEATER: „Aan de Rivièra" Danny Kaye behoort tot een van 's werelds meest gevierde dwazen. Op eenzame hoogte staande, amuseert hij het bioscooppubliek met een kostelijke humor, waarvan hij het alleenrecht be zit, een monopolie, dat hij op ondub belzinnige wijze bewees in de onge ëvenaarde film „The secret life of Wal ter Mitty", waarin hij zich in de gestal ten van een beroemde RAF-piloot, een zeerover en andere heldenfiguren droomde. Voor de nieuwe film „Aan de Rivièra" is een soortgelijk thema gekozen. Ook nu krrgt Danny Kaye gelegenheid een dubb I -ol te spelen en in de huid van een ander te kruipen. Hij is thans de cabaretster Jack Mar tin, die ontdekt, dat zijn uiterlijk een sprekende gelijkenis vertoont met dat van de beroemde kapiteitn-vlieger Henri Duran. In zijn show brengt hij een perfecte persiflage van de geado reerde piloot. Zijn imitatie is zo voor treffelijk, dat hij de in financiële nood verkerende kapitein moet vervangen als deze een tuinfeest geeft, waarop een belangrijke transactie zal worden gesloten. De echtgenote van kapitein Henri (Danny) Duran ontmoet op dit partijtje Jack (Danny) Martin en Jacks geliefde maakt een afspraakje met de kapitein. Vele verwikkelingen leiden er toe, dat de dames uiteindelijk niet meer weten of zij nu hun echtgenoot, dan wel zijn dubbelganger in de armen sluiten. "Dat ook hier „alles reg kom" is nog de minst verrassende wending. Danny Kaye's talent staat er borg voor, dat U zich met „Aan de Rivièra" zeker zult vermaken. De film is gees tig, biedt vele originele vondsten en brengt voorts een uitstekende show. Wij zouden ons een slechter Paaspro- gramma kunnen denken. De journaals Het Nederlandse filmnieuws wordt deze week in beslag genomen door twee grote gebeurtenissen: het bezoek van het Koninklijk paar aan Amerika, waarvan een uitgebreide reportage wordt gegeven met als laatste opnamen de intocht in New York en de voetbal wedstrijd BelgieNederland in het Deurnestadion. In het buitenlandse journaal zien we een belangrijke plaats ingeruimd voor de Van Riebeeckfees- ten, gevolgd door korte flitsen van in ternationale gebeurtenissen, die wor den besloten met een spannende ver filming van de Grand National 1952. Joop Geesinks Dollywood brengt ter ere van het 25-jarig bestaan van het Bio-vacantie-oord het filmpje „Wij groeiden", dat tevens een beroep doet op de gulheid van de bioscoopbezoe kers. 36. „Pak alles maar goed in", zei Jimmy tegen Hein Hangjas. „Ik neem het zelf mee. Hoeveel is het bij me kaar?" De uitdrager, die er nog altijd niets van begreep waarom de nieuwe sluiswachter zich al die vrouwenkle ren had aangeschaft, begon te re kenen. „Die rok", zei hij peinzend, kost 3,29. Eigenlijk had ik er best 4,75 voor mogen vragen, maar omdat uMan!" riep Jimmy ongeduldig, „schei uit met dat geleuter. Vertel ae wat de hele zaak kost en daarmee bas ta!" Hein Hangjas knipperde even met z'n ogen. Van dit soort klanten kreeg hij er niet veel in de winkel. De mees te dongen net zo lang af dat hij er nauwelijks nog een kwartje op kon verdienen. .Net zoals u wenst, sluis wachter", zei hij. „Dat wordt dan bij elkaar de somma van dertig gulden en drie en twintig cent", riij loerde naar Jimmy om te zien wat deze daar wel van zou zeggen. Maar Jimmy vertrois geen spier van zijn gezicht. Hij trok zijn beurs uit zijn broekzak, telde het geld neer en verliet met grote stappen de uitdragerswinkel van Hein Hang jas, deze 'n beetje beduusd en héél erg neuwsgierig achterlatend. MARKTBERICHTEN ALKMAARSE EXPORTVEILING. Vrijdag, 11 April. 1952. Witlof I 45.00— 56.00, II 28.0044.00 per 100 k.g., rode kool 16.0034.50, savoyekool 7.0017.50, spinazie I 35.00—51.00, II 26.00—34.00, sla I 14.50—20.00, II 7.00—14.00, andijvie 47.00, radijs I 9.00—12.50, II 3.00—8.00, rabarber I 55.00—78.00, II 27.00—50.00, bieten 16.0026.00, winterpeen 15.00 27.00, waspeen 25.0056.00, uien I 30.00 —44.00, II 13.00—28.00, prei I 21.00— 27.00, II 12.0020.00, soepgroenten 2.00 7.00 per 100 bos, peterselie 4.5011.50, raapstelen 2.004.50. ALKMAAR, 11 April. Graanbeurs: Tarwe ƒ23—ƒ24.50; rogge ƒ32—ƒ33.50; gerst ƒ33ƒ35; haver ƒ2527; bruine bonen ƒ28ƒ40; witte bonen ƒ65 ƒ80; citroenbonen 55ƒ75; grauwe erwten ƒ30ƒ42; groene erwten 40 ƒ53; schokkers ƒ4560; capucijners 30—ƒ40. Besommingen IJmuicfen De besommingen van Vrijdag zijn: I trawler met 14.800; ÏJm 38 8630; Kw 56 2740. Prijzen per kg: heil bot 2.802,25; gr. tong 2,502,30; grm. tong 2,30—1.98; kim. tong 2.23—2.02; kl. tong I 2,42—2, II 2,22—1,86; tarbot I 3,651,55. Prijzen per 50 kg: tarbot II 84—76, III 84, IV 58,50—56; gr. griet 6462. tongschar 6234; schartong 34 —26,50; gr. schol 4231; grm. schol 57 48; kim. schol 6451; kl. schol I 50 44, II 388; schar 228; v. haring 2514; makreel 1810,20; gr. schelvis 4932; grm. schelvis 5338; kim. schelvis 4740; kl. schelvis I 49—42, II 3827; wijting 268; kl. gul 26; kl. wolf 4235: poontjes 168. Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 18082; gr. koolvis zw. 5135; gr. leng 10468; gr. wolf 9475. De totale aanvoer bedroeg 4300 kisten. (Ongecorrigeerd) Het staalconflict in Amerika ENIGE FABRIEKEN NIET MEER ONDER CONTR6LE De Amerikaanse regering heeft gis teren de controle op enige fabrieken van acht staalmaatschappijen opgehe ven. Deze maatschappijen werden teza men met de rest van de staalindustrie onder regeringscontröle geplaatst, ten einde het hoofd te bieden aan de sta kingsdreiging. In bedoelde fabrieken, zo is gecon stateerd, heerst geen stakingsdreiging-

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2