op Een puzzle-wandeltocht Koninginnedag Stad en Omgeving AGENDA In Augustus begint het massale bevolkingsonderzoek op t.b.c. Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Twee Alkmaarse jongens begroeten Koningin in Grand Rapids Opleiding van het meisje laat vee te wensen over Straatje links en straatje rechts Routebeschrijving met opdrachten Twee feestdagen in het verschiet Acht maanden geëist tegen oplichter Gemeente koopt grond De zwaarste wedstrijd van dit Seizoen Aller medewerking is noodzakelijk De eerste dag van het schoolvoetbal DE HEER K. HUMAN OVERLEDEN Arbeider geraakte onder vallende kipkar Kees en Nico Termaat bieden beeldje aan Tentoonstelling „De jeugd exposeert" geopend .Zinvolle gebeurtenis" Stichting van een nieuwe openbare school De hoofdschotel van de Koninginnedag-feesten wordt dit jaar gevormd door een wandeling, die we het best kunnen vergelijken met de vermaarde betrouw- baarheidsritten, waarmee de leden van auto- en motorclubs zich op gezette tyden plegen te vermaken. Zo van: eerste straat links, bij kruispunt rechtdoor en na benzinepomp rechtsaf. Het Oranjecomité heeft het overigens niet alleen bü een routc-beschryving gelaten, want de deelnemers krijgen ook nog enkele opdrachten uit te voeren, die tevens fungeren als „stille controleposten". Im mers men moet zelf aan de wandeling hebben meegedaan om te weten wie in straat X op nummer 10 woont. Jaagt allen op huizen, namen van bruggen en nummers van ANWB-palen moeten eveneens ijverig worden geit/.eerd, wil men aanspraak kunnen maken op een van de prijzen, waarvoor honderd gul den is uitgetrokken. Er zijn om de tocht niet al te eenvoudig te maken nog enkele lis- tigheidjes in de opdrachten verwerkt. Deelnameformulieren kosten tien cent. Degenen, die een programma kopen, vinden zulk een formulier in dit vouw blad, dat voor het eerst wordt uitge geven in samenwerking met de Alk- maarse Jeugdgemeenschap en ook het programma van de Nationale Feest dag bevat. De „betrouwbaarheids- wandeltocht", wordt 's middags van half drie tot half vijf gehouden onder het toepasselijke motto: „Waarheen voert ge mij?" Het verdere programma voor Konin ginnedag is weinig verschillend van andere jaren, 's Morgens klokgelui naar men hoopt van alle kerken carillonbespeling op de Waagtoren, van 8 309 uur reveille op de Stenen- brug met een korte tocht door de stad en \jm 99.30 uur aubade van de leerlingen uit de zesde klassen der lagere scholen voor het stadhuis. Het Oranjecomité zal voorts pogingen in het werk stellen om enige muziek corpsen en de padvindersdrumband van 11 tot 12 uur door de stad te laten trekken. Om half vijf 's middags wordt door het accordeonorkest Vita Nova op het Hofplein een openluchtconcert gegeven en 's avonds zingen negen Alkmaarse koren in de Grote Kerk. Om 9 uur besluiten alle muziekcorp sen, die ook 's middags nog in touw zijn, de Koninginnedag met een geza menlijk optreden op het Hofplein. 's Morgens en 's middags wordt op het Sportpark de finale gespeeld van de schoolvoetbalwedstrijden. Bevrijdingsdag. De bevrijdingsdag staat geheel in het teken van de jeugd. Over het pro gramma, dat door de Alkmaarse jeugd gemeenschap is samengesteld zijn reeds eerder enige publicaties verschenen Acht maanden gevangenisstraf met aftrek eiste de officier van justitie gisteren tegen de Alkmaarse Geer- truida K., die wegens oplichting en flessentrekkerij voor de Meervoudige kamer terecht stond. Reeds eerder was deze zaak behandeld. De recht bank had echter gemeend eerst een rapport te moeten inwinnen alvorens tot het opleggen van een straf te kunnen overgaan. Een psychiater was tot de conclusie gekomen, dat de ver standelijke vermogens van verdachte beperkt waren. Over veertien da gen zal de rechtbank vonnis wijzen. Jacobus H. uit Heiloo moest zich voor de rechtbank verantwoorden omdat hij op de 8ste Februari bij het passeren van de onbewaakte overweg bij de Schuine Hondsbosselaan niet goed had opgelet. Zijn auto was :n aanraking gekomen met een uit de richting Heiloo naderende electrische trein. De wagen werd totaal vernield maar de beide inzittenden, de ver dachte H. en een vrouwelijke passa gier, waren er nog redelijk goed af gekomen. De officier eiste een boete van f 40, —subs. 20 dagen. Ook in deze zaak volgt over veertien dagen de uitspraak. De gemeenteraad, die Donderdag in vergadering bijeenkomt, zal over ver schillende grondaankopen moeten be slissen. Aan de Stationsweg, waar het trottoir gedeeltelijk op particuliere grond ligt, zullen 22 perceeltjes worden overgenomen tegen de prijs van f 1. voor elk stukje grond. Twee eigenaren wensen het terrein niet af te staan en een derde meent een hogere prijs te kunnen bedingen. Hun grond blijkt voor de gemeente echter van minder belang te zijn. Verder zal aan de Frieseweg een stuk bouwterrein worden gekocht van mevrouw de wed. M. WagenaarVan Liempt voor in totaal f 2.617.25. hetgeen neerkomt op f 7.25 per vierkante me ter. In de polder Overdie en Achtermeer ten noorden van de Heilooërdijk kun nen zeven percelen weiland worden overgenomen van mevrouw A. Herin ga—Hoeufft te Den Haag voor f 0.60 per vierkante meter. De koopsom be draagt in totaal' f 87.879 In dezelfde polder zijn vier percelen weiland aan geboden voor f 37.866.50 (f 0.77% per m2) door de Stichting „Familiefonds Ram van Schalkwijk. Ook deze prijs wordt door B. en W. redelijk geacht. Voor een halve cent meer (f °-78 °fr m2) is de heer J. C. Blerger te Alk maar bereid zes stukken weiland ten noorden van de Heilooërdijk aan de ge meente te verkopen. In totaal wordt dit een bedrag van f 87 000. Na al deze aankopen zal de raad ook een voorstel tot verkoop van twee percelen bouwterrein aan de Talma- straat worden voorgelegd. Koper is voor f 40 302.de N.V Bouwkas Noord-Nederlandse Gemeen ten, die op hsjt terrein 24 woningen zal bouwen. Er worden op verschillende punten in de stad volksdansdemonstraties en poppenkastvoorstellingen gegeven, er zal een wagenspel komen: „Een Am sterdamse jongen redt de beurs" door Hella Haasse, dat op drie plaatsen wordt opgevoerd: 's morgens is er een bevrijdingswandeltocht en 's avonds volksdans en -zang op de Paarden markt. Na een demonstratieve optocht volgt om 9.45 uur de sluiting op het Waagplein met een groot vreugdevuur en een toespraak van de voorzitster van de A.J.G., mevr. G. Holzmüller Teengs. Burgerlijke stand Geboren: Johannes G., zoon van G. Lina en A. Mul; Margaretha E. A„ dochter van G. J. Mannes en I. Ra- duly; Cornelis, zoon van J. ten Haaf en W. F. C. M. Blauw; Johannes A. M., zoon van J. M. Zantkuijl en M. II. van der Kuip; Guurtje M. A., dochter van J. J. Hulskamp en B. Bakker. Gehuwd: Rob Valkhoff en Mechteld C. van Rossem. FINANCIëLE MEDEWERKING BIJZONDERE SCHOLEN B. en W. stellen voor te voldoen aan het verzoek van het bestuur der Ver. „St. Joseph", om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van verduisteringsgordijnen in twee loka len der St. Bavo-school ten dienste van het schoolfilm- en schoolprojectie- onderwijs. Een zelfde voorstel wordt gedaan t.a.v. de Sint Adelbertusschool. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Eiland der Pygmeeën (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Aan de Riviera (14 jaar) Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Tram lijn begeerte (18 jaar); Cinema Ameri- cain, 2.30 en 8 uur: Enrico Caruso (alle leeftijden) Sportpark, 10 uur: Schoolvoetbalwed strijden. Wapen van Heemskerk, 10.15 u.: Alg. Prov. Vergadering Ned. Bond v. Platte landsvrouwen. 8 uur: Propaganda- feestavond Bond voor Staatspensionne- ring. Gulden Vlies, 8 uur „Cantecleer" met „Van ander ras". Valk's lunchroom, 8 uur: Ned. Ver. voor Weer- en Sterrekunde. Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. Aula Murmelliusgymnasium: 2-10 uur „De jeugd exposeert". DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. Vic toria Theater 8 uur: La Traviata. Gulden Vlies, 8 uur: Cor Ruys met „Het witte schaap van de familie". Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. Aula gymnasium, 210 uur: „De jeugd exposeert". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 7.44 20.19 Donderdag 8.48 21.31 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 7.49 20.24 1.49 14.24 Donderdag 8.53 21.36 2.53 15.36 ADVERTENTIE was niet de wedstrijd tegen de Belgen of de wedstrijden van Fanny Blankers-Koen in Zuid-Afrika e.d. De meest sensationele strijd werd gevoerd door 'n keur van voor aanstaande ontwerpers, welke zich de grootste inspanningen getroost ten om de G-B behangsels tot de topklasse te voeren dat zij hierin slaagden* kunt U controleren aan de fraaie rustige G-B-behangsels uit de collectie 1952 elke goede schilder/behanger heeft ze. (Advertentie. Ing. Med.l Heel Alkmaar achter hef scherm" JN DE MAAND Augustus van dit jaar zal in navolging van vele andere plaatsen hier ter stede een begin worden gemaakt met het doorlichten van de gehele bevolking. Hierdoor hoopt men alle nog onbekende besmettings bronnen van de tuberculose op te sporen, hetgeen uiteraard van groot belang is voor de bestrijding van deze gevreesde ziekte. Verwacht wordt, dat men door het onderzoek ongeveer 53 nieuwe gevallen van t.b.c. zal ontdekken. In een bijeenkomst welke gisteravond door het Centraal Bureau voor Keuringen in het stadhuis is gehouden, heeft dr C. Orbaan een uiteenzetting gegeven over de noodzaak van dit massale onderzoek. wordt de massale keuring vrijwel nut teloos. Het percentage positieve wei geraars bedraagt in de regel drie pro cent. Zo spoedig mogelijk zal hier ter stede een werkcomité worden geïnstal leerd, dat onder het motto „Heel Alk maar achter het scherm" het onderzoek zal voorbereiden. 38. Thuis gekomen begon Jimmy zich dadelijk te verkleden. Hij trok alle spullen aan, die hij bij Hein Hangjas had gekocht en toen hij ten slotte de neepjesmuts op zijn hoofd had gezet en een blik in de spiegel wierp, had hij moeite zich zelf te herkennen. „Ziezo," mompelde hij, „dat zit er op. 'n Knappe jongen die in deze ouë ziel de sluis wachter van Muidermonde zal herken nen". Jimmy wilde zich juist ee" bak je koffie inschenken, toen er op de buitendeur werd geklopt. Hij opende deze en stond van aangezicht tot aan gezicht met de agent Piet Pap, die grote ogen opzette toen de deur in plaats van door Jimmy Brown, door een oude juffrouw werd open gedaan. „Goeie middag", zei het oude mens, „u is zeker van de politie. M'n zoon heeft me gezegd dat u zou komen. Komp u d'r maar in". De agent Piet Pap ver. trouwde het zaakje niet helemaal. Dit zou best eens een hinderlaag kunnen zijn, dacht hij, want de sluiswachter heeft me not it iets verteld van z'n moeder. Hij trad echter toch, zij het ook met knikkende knieën, het sluis wachtershuis binne.ï. W-w-waar is de sluitwachter eigenlijk?" vroeg hij met onzekere stem. Dr Orbaan vertelde eerst iets over de ontdekking en toepassing van de Röntgenstralen en bepaalde zich daar na speciaal tot de bestrijdingsmogelijk heden van de tuberculose. Dertig jaar geleden, aldus dr Orbaan, was het normaal, dat de huisarts het ziektege val eerst leerde kennen als de patiënt zich niet goed voelde en naar het spreekuur ging. Daar t.b.c. een lange aanlooptijd heeft, kon het gebeuren dat de ziekte dan reeds maanden of zelfs jaren oud was en daardoor moei lijk te bestrijden was. T.b.c. ontstaat in vele gevallen door besmetting. Hoe eerder dus een ziekte geval wordt opgespoord, hoe geringer de kans is dat anderen worden geïn fecteerd en hoe sneller de patiënt kan worden genezen. Het is derhalve van zeer groot belang, dat niemand zich aan het onderzoek onttrekt. Gemiddeld geeft meer dan tachtig procent van de bevolking aan de op roep gehoor; in één gemeente was dit zelfs 97 procent. Het onderzoek in Alk maar zal wij ksgewijs worden gehou den en zal vier maanden duren. Met de apparatuur die men heeft zal men 100 tot 125 personen per uur kunnen helpen. Er worden kleine foto's van de borstkas gemaakt, die later door medi ci worden bekeken. Zo kan het onder zoek snel verlopen en heeft de arts toch de gelegenheid op zijn gemak naar eventuële afwijkingen te zoeken. Aan de doorlichting is zeer veel extra werk verbonden. Eerst moet door ge meenteambtenaren het gehele bevol kingsregister worden «ovor geschreven en dan worden er vrijwilligers ge vraagd voor biikomende werkzaamhe den als het inrichten van kleedkamers, huisbezoek, enz. Vooral dit laatste is belangrijk, daar de ervaring heeft ge leerd dat zonder huisbezoek zestig pro cent van d« bevolking het grote be lang van het onderzoek niet inziet en eenvoudig verstek laat gaan. Hierdoor De eerste dag van de schoolvoetbal wedstrijden is zeer goed verlopen. De uitslagen luiden: BLO-schoolJan Ligthartschool II 06; Rochdaleschool II—Wilhelminaschool II 09; Roch daleschool ILindenschool I 10; Jan Ligthartschool INic. Beetsschool I 2—4; VGLO II—Bergen I 9—1; Vondel school Heiloo—VGLO IV 1—4; Wilhel minaschool IEgmond I 03; Juliana- school IBosboom Toussaintschool I 13; Bergen IINic. Beetsschool II 21; Tesselschadeschool IVondel school I 09; Julianasehool IIVondel school II 23 (na strafschoppen); Bos boom Toussaintschool IILindenschool II 1—5; VGLO III—Nic. Beetsschool, Heiloo 0—4. Winnaar A (Jan Ligthartschool II) Winnaar B (Wilhelminaschool II) 05. Vandaag worden de demi-finales van de gezamenlijke supportersverenigingen van de drie afdelingen voortgezet. GOED VOORBEELD DOET GOED VOLGEN De Alkmaarse gemeentepolitie, die zeer is getroffen door de tragische om standigheden waarin de drie kinderen uit het door brand omgekomen gezin te Kampen zijn achter gebleven, heeft een inzameling gehouden onder de corpsleden. Zodra alle politie-ambtena- ren in de buidel hebben getast gaat het bedrag naar Kampen. Een goed ambtenaar en een goed mens Op 56-jarige leeftijd is gisteren de heer K. Human, werkzaam ten kan tore van de gemeente-ontvanger, plot seling overleden. De overledene was sedert 1 Maart 1919 in dienst van de gemeente Alkmaar. Tevoren bekleed de hij een functie bij de Rijksbelasting dienst. In dienst van de gemeente Alkmaar was de heer Human aanvan kelijk als plaatselijk deurwaarder werkzaam. Op 1 Augustus 1939 werd hij als commies administratief aan het kantoor van de ontvanger verbonden. Op 1 October 1947 volgde zijn bevor dering tot commies eerste klasse. Op 1 Januari 1951 werd de heer Human tot hoofdcommies benoemd. De laatste jaren was hij tevens werkzaam als waarnemend ontvanger. Superieuren, collega's en onderge schikten hebben de overledene leren kennen als een goed ambtenaar, doch vooral als een goed mens, met een rui me sociale belangstelling. Op kerke lijk terrein heeft de heer Human ver schillende functies bekleed. Door het breken van een legger over een sloot bij de ruilverkavelingswer- ken tussen Valkkoog en Sint Maarten kreeg gistermiddag de 41-jarige Alk maarder J. J. Abels een kipkar over het lichaam. Een collega die ook door de kipkar werd geraakt, kwam in de te dempen sloot terecht. De heer Abels was er ernstiger aan toe. Nadat dokter Van der Sluis uit Schagen de eerste hulp had verleend, werd hij per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis in Alk maar vervoerd voor een nader onder zoek. Er bestaat hoop, dat de heer Abels er met. enkele gebroken of ge kneusde ribben is afgekomen. De duiven maakten hun eerste vlucht De Alkmaarse postduivenvereniging „De Snelle Vleugels" hield eerste Paasdag een Paasvlucht vanaf Haar lem. De duiven werden 's morgens om 10.10 uur gelost. De eerstaankomende duif werd om 10.37 uur geconstateerd door de heer Tesselaar. De snelheid bedroeg 1150 meter per minuut. De uitslag is als volgt: 1. Tesselaar; 2. J. Schmersal; 3. De Boer; 4. H. Bielsma; 5. Pronk; 6. Landzaat; 7. J. M. Schipper. 8. G. Bijlsma; 9. J. J. Sta- fecki; 10. G. Vink. Nico Termaat (links) en Kees Termaat (rechts) met het beeldje, dat zij vandaag Koningin Juliana bij haar bezoek aan de Amerikaanse stad Grand Rapids zullen aanbieden ALS Koningin Juliana vandaag op het vliegveld Kent in Grand Rapids landt, zal zg in het Nederlands begroet worden door twee Alkmaarse jongens. De elfjarige Kees Termaat en diens 10- jarig broertje Nico, die op 31 Januari met hun ouders naar de Verenigde Sta ten vertrokken, zullen, gekleed in het padvindersuniform, dat zij als leden van de groep ,,'t Oude Hoen" van de Chr. Padvinders in Alkmaar droegen, de Koningin namens de Grand Valley Boy Scout Council een beeldje van een Amerikaanse padvinder aanbieden. Deze aanbieding vormt een onderdeel van het eerbetoon, dat de welpenhorde en verkennerstroep van de Grand Valley-groep het Koninklijk Paar zul- Rn bewijzen. Kees en Nico zijn de zoons van roe vrouw en de heer Peter Termaat, die tot voor kort aan de Westerweg woon den, waar de heer Termaat als accoun tant gevestigd was. Op 31 Januari ver trok het gezin naar de Verenigde Sta ten. De heer Termaat is thans in In het bijzijn van tal van leerkrachtenen jeugdleiders heeft de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker, Zaterdagmiddag in de aula van het Murmel- lius Gymnasium de derde tentoonstelling „De jeugd exposeert" geopend. De wethouder gaf hierbij een interessante uiteenzetting van de ontplooiingsmoge lijkheden voor de hedendaagse jeugd. Speciale aandacht wijdde spreker aan de meisjes, wier opleiding naar zijn mening in vele gevallen wordt verwaarloosd. Het onderwijs, aldus de heer Bakker, schiet schromelijk tekort in de vorming van het meisje. De heer Bakker was van mening, dat de tentoonstelling „De jeugd exposeert" een zinvolle, weerkerende gebeurtenis voor de Paasvacantie is geworden. Spr betoogde 'dat door middel van deze ten toonstelling een aantal doeleinden wordt nagestreefd, die van betekenis zijn te achten voor de harmonische ontwikke ling van de mens. Zodra de jeugd de lagere school heeft verlaten, komt zij in omstandigheden waarin de vorming voor de maatschappelijke functie meer tijd opeist. De mogelijkheid tot meer zijdige ontplooiing van de persoonlijk heid wordt hierdoor geringer. Cijfers Van de omstreeks de jaarwisseling 1948'49 geregistreerde jongens was van de 14-jarigen 23 pet. in loondienst, van de 15-jarigen 42 pet., van de 16- jarigen 56 pet., 17-jarigen 64 pet., 18- jarigen 70 pet. enz. Vooral ook voor de jongeren die na de lagere school ver der gaan studeren, is de handenarbeid als een zeer gewenste bezigheid te be schouwen. Men bedenke hierbij, dat 't niet gaat om „de tijd te doden", maar tot meer ontploqiing van de eigen persoonlijkheid. Ook de groepsinzen- dingen zijn van belang. Spreker was verheugd dat ook ver scheidene meisjes werk voor de ten toonstelling hebben ingezonden. Spre ker betoogde dat men de jongen en het meisje bij hun opvoeding niet over één kam mag scheren, zoals helaas nog te veel gebeurt. Laten wij bedenken, al dus spreker, dat de steunpilaar van het gezin de vrouw is; dat is het jonge meisje van nu. Aan haar opleiding heb ben wij de grootste zorg te besteden in het belang van onze maatschappijcul tuur en Christelijke moraal. Verwaar lozen wij de opleiding van het meisje, dan verwaarlozen wij het gezin. En dit doen wij heden ten dage. Onderwijs in huishoudelijke vorming, zoals koken, wasbehandeling, voedingsleer enz. dient reeds een aanvang te nemen in de zes de klas van de lagere school en min stens twee jaren daarna voor het meis je verplicht te zijn. Deze tentoonstelling, aldus spreker, vermag niet bij te dragen aan de op heffing van dit tekort, maar wel kan zii de aandacht vestigen op het meisje. Hierna verklaarde de heer Bakker de tentoonstelling voor geopend. De prijzen De volgende inzendingen zijn meteen prijs bekroond: Handwerken: Groep 10 t.m. 12 jaar: le pr. (kussen) Elly van Laar; 2e pr. (dressoirloper) Emmy Bakker; 3e pr. (tas) Elly Buma. Groep 13 t.m. 15 jaar: le pr. (ontbijt- laken) Elly de Vries; 2e pr. (tafella ken) Rinv van Laar; 3e pr. (pinquins) Willy Tellegen. Groep 16 t.m 21 jaar: le pr. (kussen) Corrv Schutte: 2e pr (kleedje en zakdoekjes) Freddy Ren tenaar 3e pr. (wandkleed) Mary Huis man. Modelbouw Groep 10 t.m. 12 jaar: le pr. (molen van lucifers) Barend Strooker; 2e pr. (boot) Jan Ypma. Groep 13 t.m. 15 jaar: le pr. (middeleeuws schip) S. J. Post- ma; 2e pr. (model B.M.) Klaas Tromp. Groep 16 t.m. 21 jaar: le pr. (schom melschuitjes) M. Mans; 2e pr. (station enz.) M. Drenth; 2e pr. (vliegende vleugel) C. Huisman. Handenarbeid. Groep 10 t.m. 12 jaar: le pr. (kasteel) Frans Muus; 2e pr. (schelpen) Nelly Hiehle; 3e pr. (lampje Hans en Griet je) Herman Smit. Groep 13 t.m. 15 jaar: le pr. (glas-in-lood imitatie) Lou- rens de Groot; 2e pr. (bloemenbakje) Jan Bruin; 3e pr. (haardbankje) Nico Bosman. Groep 16 t.m. 21 jaar: le pr. (geboetseerde koppen) Tini Vegter; 2e pr. (brug) J. Dekker; 3e pr. („De Over dekte) Joh. Jansen. Tekenen. Groep 10 t.m. 12 jaar: le pr. (Water poort in Sneek) Jan van Wijk; 2e pr. (landschap) Theo Verhage; 3e pr. (bloemenmeisje) Suze Dekker. Groep 13 t.m. 15 jaar: le pr. (meisje met pa rasol) Sijtje Voogd; 2e pr. (Ierse Set ters) Hans Smit; 3e pr. (Oosterse wa terdragers) Peter Mohringer. Groep 16 t.m. 21 jaar: le pr. (mode) W. Wan- sink: 2e pr. (interieur Grote kerk) Ti ni Vegter; 3e pr. (stilleven) G. van 't Hoff; 3e pr. (jongenskop) H. Jellema. (In deze rubriek werd een extra prijs toegekend wegens het grote aantal goe de inzendingen). Originele inzendingen (diversen). Groep 10 t.m. 12 jaar: le pr. (boom stronkje „vliegende vis") John Postma; groep 12 t.m. 15 jaar: le pr. (uitbeel ding „Hans en Grietje") Loes Brussel: groep 16 t.m. 21 jaar: le pr. (roofvogel) Cl. van Veen. Originele inzendingen (poppenfigu- ren). le pr. (prookje in IJzerdraad) Truus Kallansee; 2e pr. (heks) Annie Groot; 3e pr. (popjes van pijpreinigers) Agnes de Zeeuw. Diploma's voor de groepen: Prof Kohnstammschool voor de inzendingen: Geschiedenis, emigratie en sprookje R.K. Hobbyclub voor de inzending' Paasgroep. Wisselbeker voor origineel ste inzending groep 16 t.m. 21 jaar: Cl van Veen met roofvogel. Wisseltak voor origineelste inzending groep 10 t.m. 15 jaar: Loes Brussel met bijzondere in zending Hans en Grietje. Extra prijs voor het meest attractieve onderwerp van de tentoonstelling: M. Drenth (station enz.). Grand Rapids werkzaam bij Meijer's Supermarkets Incorporation. Terwijl de 5-jarige Michel en de 2-jarige Peter nog thuis zijn, bezoeken de twee oudste zoons Kees .en Nico de Beckwith school. Voor de ver huizing naar 1235 Mayfield Avenue, waren zij leerlingen van de Michigan Oak school. Beide jongens leren de Engelse taal vlot, aldus meldt het dag blad in Grand Rapids. Toch zijn zij nog beter thuis in het Nederlands en dit is dan ook de reden, waarom hun de eer te beurt gevallen is als leden van de padvindersgroep 3217 van de Michican Oak school het beeldje aan de Koningin te mogen overhandigen. Zij zullen bij deze gelegenheid tevens de inscriptie op het voetstuk van het beeldje „To Queen Juliana from the Boy Scouts of Grand Rapids April 16, 1952" in het Nederlands vertalen. In het Oostelijk deel der gemeente is dringend behoefte aan de bouw van een nieuwe openbare school voor ge woon lager onderwijs. De laatste drie jaren moest telkens een parallel le klasse bij het begin van het schooljaar worden gevormd zodat er thans aan de Vondelschool twee 2e en twee derde klasse zijn en aan de Rochdaleschool twee le klassen. De gegevens laten geen twijfel dat ook met ingang van 't nieu we schooljaar 1952/1953 een parallel le klasse in dit stadsgedeelte zal moeten worden gevormd. Op 1 Augustus van dit jaar zouden dan aan deze beide scholen tezamen vier parallel-klassen verbon den zijn. Daar in het Oostelijk stads deel het aantal woningen zich gestadig uitbreidt is er alle reden hier tot het stichten van 'n nieuwe openbare school voor gewoon lager onderwijs over te gaan. Gedacht wordt aan bouw op een terrein nabij de Willem de Zwijgerlaan. B. en W. stellen de Raad voor daartoe te besluiten. De slachtveemarkt van Dinsdag De van de Tweede Paasdag naar Dinsdag verstelde markt is van geen betekenis geweest. Wel kwam er in de vroege morgenuren een aantal slagers, doch daar er op dat tijdstip geen koei en aanwezig waren, gingen zij onmid dellijk door naar Purmerend. De ge ringe belangstelling had hier toen echter tot gevolg, dat de nuchtere kal veren zowel als de varkens niet zo gemakkelijk te plaatsen waren. Vergeleken bij verleden week wa ren de nuchtere kalveren even goed koper, de varkens ongeveer gelijk in prijs, n.l. zware varkens van f 2.12— f 2.14, vleesvarkens van f 2.08—f 2.12 en lichte varkens van 1 1.96—f 2 per kg. BLOEMWMK-KINDEREN NAAR „DE JEUGD EXPOSEERT" Do buurtvereniging „Bloemwijk" is gisteren met een groep van honderd kinderen van acht tot veertien jaar ge weest naar de tentoonstelling „De Jeugd Exposeert" in de aula van het Murmelliusgymnasium. De jonge be zoekers hebben zeer genoten van wat ze gezien hebben en toonden grote in teresse voor verschillende onderdelen. De voorzitter van Bloemwijk, de heer J. Jonker, heeft aan het einde van de rondgang een woord van hartelijke dank gericht tot de organisatoren van de expositie. Hij sprak zijn bewonde ring uit voor het werk van de jeugdige inzenders en wenste de organisatoren toe, dat hun werk een succesrijke voortzetting mocht beleven.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2