mnl. of vr. bediende Facturiste/Steno-Typiste Gastheren wonnen het Alkmaars herenkappersconcours Tooneelgroep 't Voetlicht bracht „De grote leugen" „Vondel" te Uitgeest speelde een klucht Aanbesteding De echte ICunstkaSk en Waterverven Hr Wiesell uit Beverwijk beste damescoiffeur Voorstellen van B. en W. aan de Raad Ligthart weer aan de kop Boeiend spel en een verdiend succes Succesvolle expositie in Krommenie Het visverbod in het Uitgeestermeer Geldlening uit opbrengst Nat. woningbouw leningen Veel publiek in Ooievaar" .De Oostenwind met veel zon Bergense winkeliers werden opgelicht Castricum Commissie voor Bouwsparen geeft voorlichting N.V.„VRIESIA" - Jan de Vries HQOGENSTRAATEN CONSERVEN N.V. WOENSDAG 16 APRIL 1952 tIET moet de cafébezoekers, die Dins dagavond onvoorbereid café London in Alkmaar binnenwandelden en daar bemerkten, hoevele dames en heren in het openbaar werden „afgekamd", vreemd te moede zijn geweest. Overi gens stak in dit „afkammen" niets kwaads, daar het een onderdeel was van een kappersconcours, dat daar door de Technische Club Alkmaar werd gehouden. Vaardige handen schikten de kapseis van de acht dames en acht en twintig heren, die bereid waren gevon den deze avond als model te dienen. Bij de herenkapers hielden de Technische Clubs van Alkmaar en Zaandam een onderlinge wedstrijd welke met gering verschil door de Alkmaarders werd ge wonnen. Meer dan drie kwartier is er door de dames en heren kapsters en kappers met grote ijver om de prijzen gestre den. Het was lang niet altijd gemakke lijk. De ene keer was er een haarlok, die wel of niet in de krul wilde en dan was er weer eens een kuif die - figuur lijk gesproken hoofdbrekens kostte. Na afloop van de wedstrijd werden de modellen door de jury beoordeeld, waar bij door de heer Sanders uit Amster dam, die de dameskapsels beoordeelde, commentaar werd geleverd op de ver schillende coiffures. „Dit is een knap meisje, doch het is een Hollands meisje met een rond gezicht en daar is niet voldoende rekening mee gehouden" luidde zijn commentaar. En dan haalde hij een kam te voorschijn, verlegde de scheiding enkele centimeters, toverde een paar krullen tevoorschijn en was zichtbaar tevreden over het verkregen resultaat. Alle modellen besprak hij B. en W. stellen voor, het terrein waarop de kleuterschool aan de Hei- looërdijk is gebouwd, uit het grond bedrijf te nemen tegen een vergoeding door de algemene dienst van een be drag van f 37.700. Wijziging wordt door B. en W. voor gesteld van de rechten voor 't gebruik van het gemeente slachthuis inzake de toepassing van het tot 50% geredu ceerde tarief voor slachtingen door Vleesverkopers. Door het college van B. en W. wordt voorgesteld aan de heer A. F. Zeegers een perceel bouwterrein te verkopen aan de N.W.-zijde van de Ferdinand Bolstraat, grenzende aan de Ruysdael- kade, ter grootte van 1058 m2, voor in totaal f 14.547,50. Het is de bedoeling hierop 6 woningen te bouwen. B. en W. stellen de raad voor, een bijdrage te verlenen in het (eventu eel) nadelig saldo van het landelijk bureau voor examens voor acten voor kleuteronderwijs, in verband met de examenkosten voor leidster en hoofd leidster bij dat onderwijs over 1951 en 1952. Het is wenselijk de gemeente te doen toetreden tot de gemeenschappe lijke regeling van verschillende ge meenten tot vorming van een bureau genaamd „Het landelijk bureau voor examens voor akten voor kleuteron derwijs" en tot instelling van een or gaan voor de vervulling van de taak van dat bureau. Voorgesteld wordt, het college te machtigen tot uitkering over 1951 van f 145,20 plus een nader te bepalen bedrag als bijdrage in een eventueel nadelig saldo over 1952. De minister van Binnenlandse Za ken heeft bericht, dat de aanvankelij ke verwachting, dat een definitieve regeling van de geneeskundige verzor ging van het overheidspersoneel in 1951 tot stand zou komen, niet werd verwezenlijkt. Daarom zal de minister geen bezwaar maken tegen de verlen ging voor 1952 der bestaande ziekte kostenregeling. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. B. en W. stellen de raad voor, niet over te gaan tot een publiekrechtelijke regeling van uitkeringen ingevolge van onvrijwillige werkloosheid van bij de gemeente werkzame personen, daar het nemen van eigen risico waarschijn lijk duurder zal worden dan het vol doen aan de voorwaarden van de nieuwe werkloosheidswet. De premie daarvoor zal f 7500 per jaar kosten. B. en W. stellen voor, de bouwver ordening in dien zin te wijzigen, dat voor bodemafsluiting niet alleen Port land-cement behoeft te worden ge bruikt. Vormingsklasse aan Land- bouwhuishoudschool Het bestuur van de Ver. voor Land- bouwhuishoudonderwijs te Winkel verzocht de Raad een besluit te nemen waarbij de uitbreiding van het leerplan der Landbouwhuishoudschool alhier door de oprichting en instandhouding van een één-jarige vormingsklasse voor meisjes, die de opleiding voor lerares N XIX willen volgen aan een der oplei dingsscholen, wordt nodig geoordeeld. Deze acte geeft de bevoegdheid tot het geven van onderwijs in de practijk van het landbouwhuishoudonderwijs en in de daarbij behorende theorievakken. De exploitatiekosten worden op f 7252 geraamd waarvan 30 o ten laste der ge meente komt, waarvan evenwel een groot deel kan worden verhaald op andere gemeenten voor aldaar wonende leerlingen. B. en W. kunnen zich met de gevraag de uitbreiding van het leerplan vereni gen en stellen de Raad voor als zijn oordeel uit te spreken, dat de uitbrei ding van het leerplan van de Land bouwhuishoudschool alhier door de op richting en instandhouding van een één jarige vormingsklasse voor meisjes, die de opleiding voor leares N XIX willen volgen, nodig is. afzonderlijk en dat werd door de deel nemende kappers en kapsters zeer op prijs gesteld. De uitslag van de wedstrijd voor dameskappers was als volgt: Eerste prijs de heer Wiesell uit Beverwijk, tweede prijs mevr. Niestadt uit Scha gen, derde de heer L. van Merwijk uit Almaar, vierde de heer Kuin uit Alk maar, vijfde de heer Wessels uit Alk maar, zesde mevr. Joosten uit Bever wijk, zevende de heer Dobbe uit Ber gen en achtste mevr. Thoes uit Alkmaar. De clubwedstrijd tussen Alkmaar en Zaandam werd met 8494 tegen 8474 pnt. gewonnen door de Alkmaarders. De eerste prijs was voor de Zaanse voor zitter, de heer Scholtens, 2. de heer De Ridder, eveneens uit de Zaan; 3. de heer Dirks uit Alkmaar; 4. de heer Fielmich uit Alkmaar; 5. de heer Leering uit de Zaan; 6. de heer Van Stiphout uit de Zaan; 7. de heer Kalksma uit Alkmaar; 8. de heer Henneman uit Alkmaar/; 9. de heer Sareyko uit Alkmaar en 10. de heer Schouten van Alkmaar. Met een gezellig dansje werd deze leerzame avond besloten. De ronde van Alkmaar De ronde van Alkmaar van de Konink lijke Ned. Biljartbond, die zich nog steeds in een goede belangstelling mag verheu gen, is weer iets dichter bij de finish ge komen. Nadat in de 10e ronde J. Feeke de lei ding had genomen wist de jeugdige Ligt hart in twee zeer goede partijen de lei ding te heroveren. De stand na de twaalfde ronde ziet er als volgt uit J. Ligthart 12 1541 162 99 9.51 18 P. Schouten 12 1891 181 42 7.68 15 G. Wessels 12 1956 182 98 10.74 14 J. Feeke 12 3415 192 113 17.78 14 A. v. Lingën 12 1248 174 48 7.17 7 J. Burger 12 1129 156 42 7.23 6 De getallen duiden van links naar rechts aan: gespeelde partijen, caramboles, beur ten, hoogste serie, moyenne en match- punten. Uit bovenstaande stand blijkt, dat Ligt hart de beste papieren heeft om de titel in de wacht te slepen, maar de anderen zullen trachten om de spanning er zo lang mogelijk in te houden en hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Vrijdag wordt de ronde verspeeld in „De Oude Prins" te Bergen. Op deze foto de drie winnende modellenvan het concoursvervaardigd door de heer Wiesell uit Beverwijk, mevr. Niestadt uit Schagen en de heer L. v. Merwijk uit Alkmaar Uitstekend amateurstoneel Voor een geboeid en practisch uitver kocht „huis", bracht de toneelgroep ,,'t Voetlicht" gisteravond in „Het Gul den Vlies" een opvoering van Wladimir Krausewitchs toneelspel „Het was een leugen". Ongeveer drie uur lang ston den de medespelenden op de planken om de zeker niet eenvoudige opgave, die dit stuk stelt, te trachten tot een succes e maken. Toen om kwart voor twaalf het doek voor de laatste maal viel, toonde het daverende applaus na uren van aandachtig volgen, dat dit succes te maken. Toen om kwart voor Wij menen wel, dat ,,'t Voetlicht" het gegeven, dat de toneelschrijver haar met „Het was een leugen" verschafte, ten volle heeft uitgebuit. Zijn verhaal, dat ons bracht in de wereld van de kunstschilder Miel Doderer, verveelde geen enkel moment, hetwas levendig, bevatte diverse goede hoogtepunten en leidde naar een sterke climax. Reeds in het eerste taferee) komen we ongeveer op de hoogte met de moeilijk heden, waarmede Miel Doderer heeft te kampen door zijn gesprek met zijn vriend Ted Valerius. De schilder is gescheiden van zijn eerste vrouw Annie en heeft desondanks een sterk verlan gen naar de kinderen, die bij haar zijn. Hij is nu getrouwd met Trix, dochter van kolonel Haneveld, een weduwnaar, die voor zijn omgang met andere vrou wen telkens weer om geld bij Miel Do derer komt. Ted verwijt zijn vriend, dat alles sinds zijn scheiding van Annie anders is geworden. Nieuwe schilder stukken komen bijna niet meer tot stand, de drank is een grote rol in Miels leven gaan spelen. De vele uit gaven, waarmede hij Trix tracht te vreden te stellen, het brengt de schilder in financiële moeilijkheden. Steeds trekt Miels hart naar de kinderen. Hij ont moet dan ook zijn eerste vrouw en Trix kan dit niet uitstaan. Het niet be grijpen maakt de kloof tussen Miel en Trix voortdurend groter. Miel wenst huiselijkheid, een kind. Zijn wensen gaan niet in vervulling. Verwijten gaan over en weer en de schilder weet niet, dat Trix ook, maar tevergeefs, naar een kind verlangt. Hij kan zich alleen nog in sarcastische opmerkingen uiten en het zijn de moeder van Miel en diens vriend Ted. die steeds trachten een al- lesvernielende storm af te wenden. Terwijl Trix met de kunsthandelaar Van Nieuwland (die gelijk de kolonel in het troebele water van Miels ellende vist) een autorit maakt, is er een aan rijding, waarbij zij buiten hun schuld Miels eerste vrouw dodelijk verwonden. Maar nog zijn alle moeilijkheden voor de schilder niet voorbij. Teneinde uit de schulden te raken en zijn nu moe derloze kinderen verder te helpen, maakt hij vervalsingen van „oude meesters". Hij krijgt er veel geld voor, doch tenslotte komt het bedrog aan het licht. De gevangenis wacht hem. Als een inspecteur van politie Miel vraagt mee te gaan, blijkt de neergang toch een nieuw geluk te hebben ge bracht en rijst na de gevangenis voor Miel, zijn kinderen en Trix een betere toek\mst. Zware opgave Ofschoon dit stuk elf mensen op de nlanken bracht, werd het voor het overgrote deel gedragen door mevr. I. Molenaar-van Vliet als Trix, mevr. 1. H. Narold-Bas als de moeder van de schilder, en de heren W. A. Pieters als Miel Doderer en B. Verhagen als zijn vriend Ted. Practisch de gehele avond waren zij in het spel betrokken en zij hebben zich desondanks op alleszins bevredigende wijze van hun moeilijke taak gekweten. De rol van de schilder werd door de heer Pieters op uiterst suggestieve wij ze gebracht, waardoor deze door zo veel innerlijke strijd geplaagde mens uit stekend „tot leven" kwam. Mevr. Mo lenaar-Van Vliet speelde in het begin wat te geaccentueerd, maar leefde zich daarna snel in het gegeven in. De rus tige, meevoelende persoon van Ted kwam door het spel van de heer Ver hagen goed naar voren. Hetzelfde kan worden gezegd van het spel van mevr. Narold-Bas. De bijdragen van de overigen: mever. A. G. Pieters-Schut, mevr. G. Wolters- de Wit, mevr. S. Cornelissen-Roos en de heren A. B. Narold Jr. (een overi gens goede „kolonel), A. Buissink en J. Molenaar droegen naar verhouding bij tot het succes. Het spel van mevr. I. Stam-Vennik, als Annie, Miels eer/e vrouw, was minder te waarderen. Zij paste haar houding en mimiek in het geheel niet aan bij dat wat te zeggen viel. Het was te veel een opzeggen van een van buiten geleerd lesje. Wij kunnen ons voorstellen, dat ,,'t Voetlicht" lang en hard op dit stuk heeft moeten studeren, daarom is het gisteren verkregen succes tenvolle ver diend. Postzegels Onder zeer grote belangstelling is Zaterdagmiddag de in de localiteiten van de ULO-school te Krommenie on dergebrachte provinciale postzegelten toonstelling geopend, een expositie die zoals men weet werd gehouden naar aanleiding van het eeuwfeest van de postzegel, en waaraan ook door de af deling Alkmaar van de „Ned. Vereni ging van Postzegelverzamelaars" is medegewerkt. Bij de opening, die werd verricht door de burgemeester van Krommenie, waren o.a. aanwezig vertegenwoordi gers van de landelijke bond en van het hoofdbestuur van de PTT. Na een woord van welkom door de voorzitter van de plaatselijke vereni ging, de heer J. F. Kriek, die speciaal dank bracht aan de vele schenkers van prijzen en de Zaanse schilders De Geus, Schellaart en Vis, die deze ten toonstelling mede verfraaiden door een expositie van schilderijen, sprak de verzamelaar K. E. König uit Koog aan de Zaan over de betekenis van het eeuwfeest van de postzegel. Hij deelde mede, dat er thans op de gehe le wereld ongeveer 20 millioen post zegelverzamelaars zijn. Ons land telt niet minder dan 135.000 georganiseerde verzamelaars, het aantal niet aange sloten philatelisten is hier zelfs nog drie maal zo groot. Namens het hoofd bestuur van de Ned. Ver. van Postze gelverzamelaars werd het woord ge voerd door de heer N. Boel. Tenslotte verklaarde burgemeester Provily met een wens voor goed succes, de tentoonstelling voor geopend. Tijdens de Paasdagen trok de ten toonstelling veel belangstelling. Aan elk der deelnemers aan de expositie werd een diploma uitgereikt, terwijl de beste inzendingen met medaille be kroond werden. Recht uit1729 genegeerd Nu het vissen zonder vergunning van de rechthebbenden in de Uitgeestermeer tot het verledei schijnt te behoren en aan een eeuwenoud voorrecht een einde is gekomen door middel van een Ko ninklijk Besluit, is het wel eens aardig de koop van „De Ambagtsheerlijkheijd van Ujjtgeest, Marken daaronder be grepen", waarvan de authentieke akte met kwitantie zich in het archief der gemeente Uitgeest bevindt, eens nader onrer de loupe te nemen. Op 11 Februari 1729 hebben de Staten van Holland en West-Friesland aan Jan Maartens Vroom, regerend waar schap van Uitgeest, ten behoeve van en daartoe gemachtigd door de Regenten van dit dorp verleend en op de 15e dezer maand in de „Leenregisters" ge registreerd: „De Ambagtsheerlijkheijd van Uijtgeest, Marken daaronder begre pen". Tot deze heerlijkheid behoorden de navolgende rechten: de vergeving van ambten, commissiën, de aanstel ling van notarissen en makelaars. Voorts waren in de koop dezer am bachtsheerlijkheid begrepen de jaar lijkse recognitiën op de molens, belo pende de somma van vier en dertig gulden, het recht van de wind alle recognitiën, Erfpachten, Veren en Visserijen en alle andere voordelen, welke tot voordien aan de Domeinen van genoemde Staten hadden toebe hoord. Onder meer wordt als voorwaarde gesteld te zullen nakomen de Resolu- tiën van de genoemde Staten en dat de officieren, secretarissen, burgemeeste- ren, schepenen, ambachtsbewaarders, kerkmeesteren en regenten van Gods huizen moeten zijn van de Gereformeer- B. en W. stellen de raad voor met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Gravenhage een overeenkomst van geldlening aan te gaan tot het bedrag waarvoor door houders van rentespaar- brieven en obligatiën der nationale leningen voor de woningbouw 1952 overeenkomstig de voorwaarden waar onder deze leningen volgens het pros pectus werden uitgegeven, ten aanzien van deze gemeente voorkeur is uitge sproken. De opbrengst dezer lening zal bij voorkeur worden gebruikt voor de fi nanciering van vóór 1952 goedgekeur de woningbouw in ruime zin samen hangende werken van dringende aard en voorts voor andere urgente bouw werken, zoals scholen. Zoals bekend waren aan de recepis- sen van de obligaties en aan de rente- spaarbrieven briefkaarten gehecht, waarop -men kon invullen aan welke gemeente men de opbrengst van zijn deelneming ter goede wenste te doen toekomen. De voorkeursbiljetten voor de twee obligatieleningen zullen in de eerste week van April bij de bank zijn ontvangen, die voor de rentespaar- brieven zijn voor een gedeelte ontvan gen en komen uiteraard nog binnen. Het is de bedoeling, dat de gemeenten de voorkeursleningen van de bank overnemen. De leningsovereenkomst wordt aangegaan tot het bedrag waar voor door de inschrijvers en kopers voorkeur is of zal worden uitgespro ken. Het percentage der aangeboden lening bedraagt 4 <4% per jaar. de Religie of tenminste deze moeten zijn toegedaan. Aan het einde van het relaas der akte staat de koopsom vermeld: „Sijnde de voorz: Ambagtsheerlijkheijd bij de Re genten van Uijtgeest voorsz: gekogt voor de somme van twintig duijzend gulden", Twintig duizend oud-Hollandse goede guldens voör rechten, zo op het eerste gezicht bekeken, die niet veel of geheel niets meer waard zijn! Tot troost al i» het dan een schrale troost aan de vele'hengelsportbeoefe naren in en rondom Uitgeest moge ver meld worden dat men nog steeds doen de is een oplossing te zoeken voor het probleem van het vissen in de Uitgees termeer. In ieder geval staat het wel vast dat het indertijd gekochte visrecht niet van doorslaggevende betekenis is geweest. Op geheel andere motieven heeft men gemeend het vissen zonder vergunning van de rechthebbenden te verbieden, daarmede het recht, gekocht in 1728, terzijde schuivende.... Paard op hol Het mooie weer had blijkbaar het paard van de groenteboer De Bie aan gegrepen, want nadat het zich van zijn wagen had bevrijd, draafde het in vol le galop de Hogeweg af. Nadat het op de tocht naar de vrij heid de eerste hindernis in de vorm van de gemeenteauto was gepasseerd, werd de weg versperd door 'n kruiwa gen met zand. Deze werd met een prachtige sprong genomen. Maar een kuil in een stuk opengebro ken straat was toch te veel van het goede. Het beest kwam hierin te val len en toen het, na verschillende ver geefse pogingen, weer op de .been stond, was het met de vrijheid gedaan. De gemeentewerklieden die bij 't naderen van het rossinant een goed heenkomen hadden gezocht, grepen het beest en De Bie kon zijn ontrouwe viervoeter, bijna ongeschonden, weer in ontvangst nemen. Het is een geluk geweest dat de rit niet verder vervolgd kon worden, want even verder zaten een tiental kin deren in het zand te spelen en waren de gevolgen waarschijnlijk erger ge weest. Onder regie van de heer A. Winkel man heeft de rederijkerskamer „Von del" in een goed bezette zaal van „De Ooievaar" een opvoering gegeven van „De hele stad is er vol van", door John. Emerson en Anita Loos. Dit is een vlot niemendalletje, dat het van luchtig spel moet hebben. Dit type spel bleek echter niet de sterkste zij de van het Vondel-van-vandaag. Toch zijn er lichtpunten. Het me despelen van verschillende nieuwelin gen met hun weinige toneelervaring is deze opvoering dan wel niet ten goede gekomen, maar verschillende hunner betekenen een positieve winst. Daar was Jannie IJff Gd., die voor dien in kleine rolletjes optrad en nu als Harriet Simmons lang geen gek figuur sloeg; daar was Wim Schoe- maker als Donald Swift, een film producer, die, voor zover we weten, debutant was en alhoewel hij zich o.m. moet wachten voor te snel spreken, heus een aanwinst genoemd mag worden. Het optreden van de dames Tini Starreveld en Gré Berghuis als Pat en Sally droeg wel zeer het ken merk van debuteren. Mej. Jo Stam mes als Violet Parker, Ab Hommes als een taxi-chauffeur en mevr. De Wit-Besse als een dienstmeisje ver vulden hun kleine rollen zo goed en zo kwaad als het ging. De beide he ren G. Berghuis Gz. en Hz., resp. als de verffabrikant Henry Simmons en Bunny Bloom, de compagnon en a.s. schoonzoon van eerstgenoemde, had- Schoolgeldheffing aan de Gem. Dagscholen voor M.O. en Gymnasium Voor de Mddelbare Handelsschool en het Murmellius-Gymnasium moeten nieuwe schoolgeldregelingen worden vastgesteld, waarbij de nadere regelen t.a.v. de school- geldplichtigheid en de schoolgeldmaatstaf moeten worden gevolgd. Het rijkssubsidie is afhankelijk van de voorwaarde, dat de schoolgeldregeling voor de gemeentelijke dagscholen voor middelbaar- en voorberei dend hoger onderwijs gelijk is aan die voor de R.H.B.-scholen. Daardoor moeten ook de voor rijksscholen geldende tarief- en reductiebepalingen in de ontheffingsregelen worden opgenomen. Ter vervanging van de twee bestaande schoolgeldregelingen met terugwerkende kracht tot 1 September 1949 bieden B. en W. de raad thans een nieuwe verordening op de schoolgeldhef fing met toelichting aan. Behoudens Rijksgoedkeuring. Namens het bestuur van de COÖPERATIEVE ZUURKOOLF ABR1EK te NOORD-SCHARWOUDE zal in het openbaar worden aanbesteed op Dinsdag 29 April n.m. 7% uur in Café DE BEDERODE te Öud- karspel: HET BOUWEN VAN EEN ZUURKOOL- FABRIEK met bijbehorende ruimten en bovenwoning in 3 percelen; A. Grond-, timmer-, metsel-, beton-, stucadoor- en Ijzerwerken. B. Electriciteitswerk, lood- en zinkwerk en sanitaire werken. C. Glas-, schilder- en behangwerk. Bestek en tekening verkrijgbaar vanaf 17 April a f 15.per stel franco p. p. na ontvangst van post wissel. B. en C. 12,50; restitutie 10.op de dag der aanbesteding. H. TAUBER, Bouwbureau Oudkarspel 294. Tel. 382 K 2260. Het droge en voor midden April zeer jraaie weer duurt nu al een week lang. Opvallend zijn de grote temperatuursverschillen, die er b.v. in Limburg en Bra bant en hier in Noord-Holland worden gemeten. In het Oosten en Zuiden van ons land stijgt de temperatuur nu al een week lang elke middag tot 22 d 23 graden Celsius, terwijl in Den Helder en op de Waddeneilanden een tem peratuur van 13 gisteren 14) graden wel het hoogste is. Slaan wij een blik in de naaste toekomst, dan is ook in de ko mende dagen nog droog, en fraai weer te verwachten. Er heeft zich een sterk hogedrukgebied ont wikkeld, waarvan het centrum ten Noorden van ons land over de Noordzee is gelegen. Daar over Zuid- en Midden-Europa de luchtdruk daalt, zal de wind na vandaag tot krachtig toenemen uit Noordoostelijke richting. Dit betekent dus een periode met schraal weer. Voor de land- en tuinbouw is deze situatie minder gunstig, daar hier een beetje re gen heus geen kwaad zou doen. Het is vooral de lange duur van deze periode van mooi weer, die voor midden-April een bijzonder heid kan worden genoemd. den wel de grootste rollen te vervul len. Zij hebben zich van hun zwaie taak naar beste vermogen gekweten. Mevr. Stolp-Teijken had het als de dochter Ethel Simmons niet gemak kelijk. Mevr. A. Schoemaker-Berghuis had als de film-actrice Betty Brent geen grote rol, maar zij kweet zich hier goed van. Roger Shields (T. Bes- se) had wel met wat meer vuur en temperament kunnen spelen en ook zijn uitspraak was niet die van een man van de wereld. Zoals vermeld veel critiek. Maar er is uitzicht voor het aloude „Vondel". Wanneer op deze ingeslagen weg wordt voortgegaan en het opleiden van jonge spelers serieus onder oc- kwame leiding wordt voortgezet, dan zal „Vondel" zeer zeker uit de im passe raken, waar zij zich momenteel in bevindt. Maria P. uit Uitgeest had de derde October gebruikt om een bezoek te brengen aan haar zuster te Bergen. Daar was natuurlijk niets tegen en zou ;ook nimmer ter sprake zijn gekomen op de zitting van de Meervoudige ka mer te Alkmaar als Maria niet enkele I winkeliers te Bergen had opgelicht. Bij een manufacturier had zij onder valse voorwendselen een coupon stof meege nomen en bij een schoenenzaak had zij, zich voorzien van een paar stappers zonder te betalen. De officier vond dat- verdachte met een voorwaardelijke ge-' vangenisstraf van zes maanden vol doende was gestraft, daar het de eerste maal was dat zij met de justitie in aan raking kwam. Over veertien dagen I volgt de uitspraak. „Onderlinge Oefening" concerteert De harmonie „Onderlinge Oefening" zal Donderdag 17 April een concert ge ven in „De Ooievaaar" onder leiding van de hr. A. de Vries. De volgende werken staan op 't programma: de mars Lynwood van Ord Hume, de ouverture „La Mascotte" van Andrieu, de wals Madeliefje van Bisselink, Tzigane van Boedijn en de mars Diciplin van Lin- debro Mol. Na de pauze komt het Zaandijk's Fanfarecorps op de planken, eveneens onder leiding van de heer A. de Vries, met de volgende nummers: Ernst August mars van Blankenburg, Introductie, Elegie en Caprice van Meindert Boekei, Valse en Scherzo van Paul Gilson, La Forza del Destino, ouverture van Verdi, en Mars finale van Kessels. De plaatselijke commissie voor het Bouwsparen houdt Maandag 21 April in Hotel Ammeraal een openbare ver gadering, waarin het systeem van Bouwsparen nader zal worden toege licht. Een en ander zal met lichtbeel den worden verduidelijkt. Zoals be kend heeft de gemeenteraad destijds besloten, dat ook Castricum tot de N.V. Bouwkas voor Nederlandse ge meenten zou toetreden. in alle kleuren Alom verkrijgbaar ALKMAAR TEL 2874 GEVRAAGD voor nieuw te openen passage kantoor Leeftijd tot 30 jaar. Opleiding 5 j. H.B.S. Bij voorkeur met enige kantoorervaring. Brieven onder letter P.D.D., aan Nijgh en Van Ditmar, Amsterdam-C. vraagt: Mulo-opleiding en kantoorervaring gewenst. Sollicitaties aan de Fabriek

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3