Koninklij Autoreparatiebedrijf in Bergen is hinderlijk voor de omgeving Nieuws uit de Langedijker Dorpen De vakbonc HEILOO Sportuitwisseling Quick (Gron.)-„De Foresters" Bromfietser aangereden Egmond aan Zee De grond rookte Schermerhorn f2400 voor restauratie van het „rechthuisje" Bouw van Landbouw school is aangevangen Petten 77-jarige heer Loevens gaf nog prima spel Petten in de 2de ronde Oudorp Handbalkampioenen bekampten elkaar In Obdam geen hoge verwachtingen van woningbouwlening „Cicero" liet in Nieuwe Niedorp goed spel zien in „Duif en Doffer" Heer-Hugowaard De heer J. Slot werd tot voorzitter- veilingleider benoemd van de L.G.C. Oudkarspel Koedijk „Nicodemus en zijn schaduw" Zuid-Scharwoude Groot-Schermer Werk en streven van de Verenigde Naties Oude Niedorp Botsing op Afsluitdijk tussen auto en motor H M. sprak Bijzondere belangs voor Edison-inst Richtprijs gerst en oogst 1952 mil WOENSDAG 16 APRIL 1952 Bedrijfsvoerder heeft geen vestigingsvergunning Een adres aan de Raad De heer A. Visser, die aan de Vin cent van Goghweg woont, heeft het gemeentebestuur meegedeeld, dat da vlak .bij hem wonende heer C. Zwak- man, wiens erf aan het zijne grenst, reeds zes jaar een autoreparatiebedrijf uitoefent, zonder in het bezit te zijn van een vestigingsvergunning. Dit be drijf dat in strijd is met het uitbrei dingsplan, levert voor de omgeving zo veel hinder en overlast op, dat de heer Visser, die leraar is, daardoor in zijn studie wordt belemmerd. Het adres wordt ondersteund door de kunstschilder de heer J. Ponstijn, Zaterdag was voor de handbalsters Van „De Foresters" de grote dag aan gebroken. Des middags werd, begeleid door leden van de elftalcommissie en enkele bestuursleden, de reis begon nen naar Groningen, waar op uitnodi ging van het jubilerende „Quick" zou worden deelgenomen aan een veld- en zaalhandbaltournooi. 's Avonds waren alle dames en he ren de gasten van „Quick" en aan schouwden zij een grootse demonstra tie van deze 450 leden tellende sport vereniging. Zowel de oefeningen van de jeugdafdeling als die der dames dwongen ieders bewondering af, waar van door de voorzitter van „De Fores ters" tijdens een intiem, gezellig sa menzijn tot vroeg in de ochtend, on der aanbieding van een fraaie bloe menmand en een bijzonder mooie te gel, werd getuigd. Op de eerste dag van het tournooi (veldhandbal) moest het eerste elftal van „De Foresters" de strijd aanbin den tegen het drie klassen hoger uit komende elftal van H.C.G. In een uit stekende wedstrijd gingen onze dames met 62 eervol ten onder. Het hierna, gecompleteerd door enkele A.V.A.- dames, uitkomende tweede elftal, be haalde een zeer goede overwinning op Quick 2. Uitslag 32. De Tweede Paasdag werd uitgeko men in zaalhandbal en ook daar lieten de dames zich van haar goede kant zien. Vastberaden en aggressief gaf men partij, om ten slotte met 32 van het kampioenselftal van Quick te ver liezen. Het tweede elftal won opnieuw, thans met 43. Het waren leerzame en daarnaast heel gezellige dagen en hoogst vol daan over de allerhartelijkste ont vangst. werd om 6 uur de terugreis aanvaard. Het was een zeer geslaagde sportuitwisseling en reeds verheugt men zich in Heiloo op de komst der Quick-dames en -heren tijdens de Pinksterdagen. 1 Gisteravond werd de heer J. L. uit Heiloo, rijdende op een bromfets, op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van de Warmoezierlaan door een auto aangereden. Dokter Van Hoolwerff en dokter Janssen waren spoedig ter plaatse en verleenden geneeskundige hulp. De heer L. had een hersenschud ding en verschillende ontvellingen op gelopen. Hij is naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar overgebracht. Een qngewenste decoratie Wanneer men tegenwoordig over de rijwielpaden van Alkmaar naar Heiloo rijdt of omgekeerd, geniet men van de ontluikende natuur. Als men daar oog voor heeft, is alles bewonderens waardig. Anders is het de laatste da gen gesteld met het gedeelte rijwiel pad, zowel links als rechts, ter hoogte van de Kattenberg. Die beginnen be hoorlijk grauw te worden van de uit werpselen van de reigers, die hoog in de bomen aan het broeden zijn. Wan neer men per ongeluk een dergelijke decoratie op zijn jas of costuum krijgt, is de vlek er niet uit te krijgen. Is het niet mogelijk dat de nesten boven het rijwielpad nu of in de toekomst ver wijderd worden? Bosman, één der snelste Nederlandse junioren Op de Nederl. Veldloopkampioen schappen te Arnhem wist Bertus Bos man uit Heiloo zich na een verwoede strijd als tweede te plaatsen, slechts enkele meters achter nummer één, n.l Keesoom van A.V. '23. Daar er 59 van de snelste Nederland se Junioren deelnamen en het parcours zeer zwaar was, blijkt dus wel dat het Doves-lid hiermede een zeer bijzondere prestatie geleverd heeft. „DAMCLUB HEILOO" Donderdagavond werden voor de on derlinge competitie de volgende wed strijden gespeeld: Groep I: C. de GraafJ. Slijkerman 2—0. Door deze uitslag degradeert J. Slijkerman, pa een verblijf van slechts een jaar in groep I, naar groep II. Groep II en III: C. de JongB. Huis man 20, C. van LieshoutJ. Spaans 02. D. SmitA. Sprenkeling 02, SnelC. Bijwaard 02, Jb. Helder J. Kraakman 11. JONGETJE DOOR MOTOR AANGEREDEN Zondagmiddag is op de Zeeweg te Hei loo het driejarig jongentje Gerard de Graaf op het moment dat hij plotseling de weg op liep. door een juist passerende motor aangereden. De motorrijder nam deel aan de sterrit en reed daardoor met matige snelheid. Dr. v. Hoolwerf verleende het. kind, dat hevig uit de mond bloedde, eerste hulp. Naar wij gisteren vernamen, maakt het jongetje het goed. NIEUWE TRAINER BIJ H.S.V. De heer Noordman uit Alkmaar is met ingang van 1 Mei als trainer aan gesteld bij R.K. HSV, alhier. De heer Noordman trad op als sportinstructeur bij de politie en was het vorig seizoen trainer bij de voetbalclub „Alkmaar". Hij staat als keener in het elftal van de Alkmaarse politie. wiens terrein eveneens aan dat van de heer Zwakman grenst. De heer Visser deelde mede. dat 3. en W. al jaren van deze toestand op de hoogte zijn, maar nimmer afdoende maatregelen troffen. Het gemeentebe stuur deelde de heer Visser mede, dat B. en W. de heer Zwakman hadden aangezegd dat hij geen hindergevend bedrijf mocht uitoefenen, dat men maatregelen nam het de heer Zwak man mogelijk te maken zijn bedrijf elders uit te oefenen en dat hem werd aangezegd dat vóór 1 Augustus 1951 zekerheid moest zijn verkregen inzake de verplaatsing van zijn bedrijf. In verband met één en ander werd toen de heer Visser verzocht nog enig geduld te willen hebben. Nu er in de toestand geen verandering is gekomen en de heer Zwakman zelfs werkt op tijden waarop niet gewerkt mag wor den, is het vertrouwen van de heer Visser zo geschokt, dat hij zich we derom tot het gemeentebestuur heeft gewend met het verzoek de heer Zwakman te gelasten zijn bedrijf on middellijk te staken of te .verplaatsen en te willen toezien dat deze zich thans aan de hem gegeven voorschrif ten zal houden. Geloof en politieke keuze In samenwerking met jongerengroe pen of werkgemeenschappen van de CHU, de VVD en de P. v. d. A„ zal het Hervormd Vormingscentrum De Haaf te Bergen op 24 en 25 Mei een week end-conferentie houden onder de titel „Geloof en politieke keuze". Het is de bedoeling, dat men zich tijdens deze bijeenkomst bezint op de achtergronden van zijn politieke beslissingen. Er zul len korte inleidingen worden gehou den, n.l. door mr W. Glastra, Haarlem (PvdA), Jac. Huibers, Heerhugowaard (CHU) en A. J. Koning, Schagen (WD). Conferentieleider is ds. H. B. Mev- boom, Obdam. De conferentie is in de eerste plaats bestemd voor jongeren van 23 tot 35 jaar. IflNDEREN* van de familie Glas, die in de tuin aan het scheppen waren, deinsden plotseling achteruit toen op eens een dikke rookkolom uit de grond steeg. Het bleek, dat zij een rookbom hadden geraakt, die zich zeven jaar na de oorlog weer zijn taak, waarvoor hij geschapen was, herinnerde. In een oogwenk was de ganse omgeving gehuld in een dicht rookgordijn. UITVOERING VAN HET RODE KRUIS De toneelvereniging „De Flierefluiters" zal Zaterdag in „De Vergulde Valk" een uitvoering geven, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de afdeling Egmond aan Zee van het Nederl. Rode Kruis. Opgevoerd wordt het toneelstuk „Over twaalf dagentegen middernacht". EMMABLOEM-COLLECTE De Emmabloem-collecte zal in onze ge meente worden gehouden op Donderdag 17 April. Het bestuur van Het Witte Kruis doet een beroep op allen om deze col lecte, die ter bestrijding der t.b.c. drin gend nodig is, tot een groot succes te maken. GESLAAGD Onze plaatsgenote, mevr. E. J. Broek, slaagde te Amsterdam voor het examen pedicure. VOLLEY-BAL De nog: jonge Egmondse Volley balclub heeft Zaterdag voor het eerst haar krachten gemeten met een team uit Alkmaar en Heiloo. Op het mooie terrein, gelegen tussen de duinen bij de speeltuin heette de voorzitter A. Zwart, de genodigden hartelijk wel- kofn. Er heerste een gezellige sfeer, zo zelfs, dat verschillende genodig den op de oefendagen in Egmond te mogen komen. De uitslag was: Chr. Ulo, AlkmaarEgmond II 3-0 Chr. Ulo, Alkm.Egm. (meisjes) 3-1 Ulo, HeilooEgmond I (m 1-3 Vacantie-teamEgmond I (j.) 1-3 In een dezer dagen gehouden ge meenteraadsvergadering is een nieu we verordening op de keuringsdienst voor vee en vlees goedgekeurd, ter wijl ook de keurlonen zullen worden herzien. Het perceel van de heer F. Moerbeek, Schermerhorn A 175 zal onbewoonbaar worden verklaard. Er bestaan plannen tot nieuwbouw van het perceel. De eigenlijke aanleiding tot deze raadsvergadering was een begrotingswijziging ten behoeve van de financiering van de dringend no dige restaurate van het oude zgn. „Rechthuisje". Voor een bedrag van rond f 2400,zal het huis behoorlijk bewoonbaar worden gemaakt. De heer Broersen zeide tijdens de rond vraag, 'dat door de Tuinbouwvereni- ging in de Eilandspolder een ratten- bestrijdingsactie zal worden gevoerd, waarvoor door de gemeente 4000 por ties vergift zullen worden besteld. Op het gemeenteterrein, aan het Zuideinde van Schermerhorn is een aanvang gemaakt met de bouw van een nieuwe R.K. landbouwschool. De firma Ent uit De Rijp heeft het werk onderhanden. Het is dringend nood zakelijk, dat het uit twee lokalen be staande gebouw vóór de aanvang van het nieuwe schooljaar gereed komt, om dan de ongeveer negentig leerlin gen gepast onderdak te kunnen ver schaffen. De commissie van toezicht spreekt de verwachting uit, dat de firma Ent erin zal slagen het gebouw tijdig gereed te hebben en ontneemt met die mededeling alle grond aan pessimistische verwachtingen om trent de bouw. KNAAP TE WATER Ondanks het prachtige zonnige Paas- weer is de kleine Jantje de Groot van de Groeneweg natter geworden dan ooit in zijn leven. Uitgedost in een prachtig nieuw Paaspak speelde hij met zijn autoped bij de aanlegsteiger bij de N.H. pastorie. Of hij zijn auto- pedje niet kon houden, of te dicht bij de kant kwam, in ieder geval dook Jantje plotseling onder water en ging met zijn nieuwe pak kopje onder. De heer C. Visser hielp het knaapje weer op het droge. Er was flinke belangstelling voor het optreden van het „Intiem toneel" uit Bergen, dat onder leiding van de heer Adriaan Schoen in „Het wapen van Petten" een uitvoering gaf van „Ghet to" van Herman Heijermans. Hoewel het stuk reeds een halve eeuw geleden voor de eerste maal werd opgevoerd en de „schotjesgeest" van destijds te kende, is het nog steeds actueel en moeten we helaas constateren, dat ook in ons land op uat gebied nog veel bij het oude is gebleven, waardoor het stuk aan actualiteit nog weinig heeft ingeboet. Het stuk stelt aan de spelers zeer zware eisen, maar het „Intiem toneel" is er in geslaagd alle moeilijk heden te overwinnnen, waardoor een uitvoering van prima gehalte werd ver kregen, waarvan het publiek ten zeer ste heeft genoten. We willen slechts één naam noemen, en wel die van de 77-jarige heer Loevens, die op onna volgbare wijze de rol van de blinde Sackel vertolkte. Alle hulde voor deze krasse oude heer. Het is Petten gelukt door een 4-1 overwinning op Sint Boys in de twee de ronde voor het Gouden Kruis te komen. Aan deze cijfers zou men zeg gen dat Petten een bijzonder goede wedstrijd speelde, maar het was over het geheel toch maar een matige ver toning. Met de rust was de stand 1-1. Daarna werd regelmatig op de Sint Boyshelft gespeeld en het einde kwam na weinig goed voetbal, misschien was het weer al te warm, met 4-1. Tweede Paasdag hebben V.B.O. en O.G. (Haarlem), beide kampioenen in de derde klasse een promotiewedstrijd gespeeld, die eindigde met een gelijk spel. In de eerste helft scheen de Haar lemse ploeg het overwicht te hebben. Na twaalf minutn spelen nam O.G. de leiding Na de rust werd de strijd aanmerke lijk feller. Mej. T. Koning wist na een kwartier met een fraaie bal gelijk te maken. De speelsters van beide elftal ten bleken wel geheel tegen elkaar op gewassen. De eindstand was dan ook 1-1. Burgerlijke Stand Geboren: Afra S., d. van P. J. van Alphen en W. Ch. v. d. Meijden. Hu- berta J. M„ d. van J. C. A. de Bruijn en M. A. Blankendaal. Cornells N. J., z. van C. Hes en G, M. Koenis. Elisa beth M., d. van G. Hahn en A. A. v. d. Gragt. Harmina, d. van H. Veenstra en S. Kooij. Alida S„ d. van H. J. Koning en C. Praat. Trijntje, d. van B. A. Koe- leman en Tr. Harsevoort. Gehuwd: A. L. A. van Santen en II. J. Philipsen. Overleden: Geertje Friedt. 59 jaar, echtgenote van E. C. Hartog. Anna Catharina Jorna, 66 jaar, weduwe van J. M. v. d. Laarschot. Aagje de Graaf, 74 jaar, weduwe van A. Dekker. De komende en gaande man Vertrokken: H. Schuuring, van Mun- nikenweg 20 naar Heiloo. W. Dudink, van Herenweg 53 naar Berkhout. M. M. Narold-Walberg, van Burg. Bosstraat 42 naar Akersloot. G. Draijer, van Friese- weg 8 naar Zijpe. P. Teigeler, van Burg. Bosstraat 56 naar Alkmaar. T. Ras-van der Flies, van Burg. Bosstraat 39 naar Alkmaar. W. Dudink, van He renweg 53 naar Assendelft. C. v. Veen, van Westerstraat 56 naar Zuid-Schar- woude. M. Wiggemansen, van Molen kade 15 naar Alkmaar. C. Th. Schot, van Frieseweg 126 naar Canada. G. v. d. Meer, van Kanaaldijk 5 naar Alkmaar. Ingekomen: Joh. Kuiper, van Heiloo naar Burg. Bosstraat 3. Joh. Kroeke, van Alkmaar naar Frieseweg 142. M. Schot, van Amsterdam naar Frieseweg 126. Joh. Houtemaker, van Den Helder naar Kievitstraat 29. D. Humer, van Alkmaar naar Munnikenweg 65. N. Steenhof, van Delft naar Schermerweg 29. NIEUWE WONINGEN Door de aannemer B. P. van Kooten te Oudorp worden aan de Friese weg bij de Pelmolen in de gemeente Alk maar zes woonhuizen gebouwd. De woningen, die hier op zeer mooie stand komen te staan, zijn voor parti culiere rekening en bestemd voor de verkoop. In de Westerstraat te Oudorp wor den twee wo.ningen gebouwd door de aannemer J. Ory te Alkmaar voor re kening van de heer P. Balvers te Oudorp. Woonruimte- Weer Commissie ingesteld De gemeenteraad van Obdam verga derde onder voorzitterschap van bur gemeester J. de Boer Wz. Alle leden waren aanwezig. Aan de orde werd gesteld het sluiten van een overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot een nader te bepalen bedrag ten be hoeve van de woningbouw. Deze lening heeft betrekking op de ingeschreven bedragen op de leningen voor de wo ningbouw. B. en W. hebben de ver wachting, dat „het nader te bepalen be drag van geen betekenis zal zijn, welke mening door de raad we?» gedeeld. Ingekomen was een verzoek van de bewoners van de „Koningspade" om 't vernieuwen van het pad gedeeltelijk voor rekening van de gemeente te nemen. Als reden wordt aangevoerd, dat nu de hierbij betrokken percelen genummerd zijn met de bijvoeging Dorpsstraat, de gemeentelijke zorg zich ook over dit pad zal uitstrekken. B. en W. menen te moeten voorstel len hierop afwijzend te beschikken, omdat door de vernummering van de huizen en door toevoeging van Dorps straat, dit pad geen openbare weg is geworden. De heren De Wijs en Putter pleitten voor een bijdrage in de kosten. Het voorstel om voor 1/5 gedeelte in de kosten bij te dragen werd verworpen met alleen de stemmen van De Wijs en Putter voor. Weer een woonruimte-commissie De Commissaris der Koningin wenst dat weer getracht wordt een woon ruimtecommissie in te stellen. B. en W. stellen voor te benoemen de heren M. Vleugel, Th. Koning, N. Smal, P. Tuinman en P. Obdam. De raad kon zich spontaan met deze benoemingen verenigen. Wethouders tegen ongevallen verzekerd. Meerdere gemeenten hebben een ver zekering tegen ongevallen ten behoeve van de wethouders gesloten. De kos ten hiervan bedragen ongeveer f 8.25 per jaar en per wethouder; hiervoor wordt uitgekeerd bij overlijden ten ge volgen van een ongeval f 10.000 en bij blijvende invaliditeit f 20.000. Bij een vijfjarig contract zijn de kosten f 7.50. De raad besloot hiertoe over te gaan. De gemeente zal voor de tuinbouw school een provinciale subsidie ontvan gen van f 5000. Hieraan is de voor waarde verbonden, dat de gemeente bij vervreemding van het gebouw of al- dien de bestemming daarvan wordt ge wijzigd, 1/9 gedeelte van de waarde, welke het gebouw alsdan blijkt te be zitten, aan de provincie zal terugbeta len. Afwijzende beschikking. Nog was ingekomen een verzoek van de bewoners van de Oost-Lutkedijk om vrijstelling voor aansluiting op de vuil- Het schitterende Paasweer heeft de aanhang van „Cicero" niet thuis ge houden. De Prins Maurits was tot de laatste plaats bezet, toen deze oude club met het leutige spel van Johan Elsensohn, „Duif en Doffer" de traditionele Paasuitvoering gaf. Een stuk van een iach en een traan, al moeten we er dadelijk aan toevoegen, dat de lach overheerste. Een stuk tevens, dat de ver schillende spelers gelegenheid bood zich uit te leven. Een waardig slot „Cicero" heeft daar een dankbaar ge bruik van gemaakt. Ze hadden er echt zin in. Het publiek was dan ook al gauw opgenomen in de stemmen van de „duiven". Ome Hannes en tante Trui de heer J. Boon en mevrouw Van der Stol-Visser lieten het publiek tal van malen schaterlachen. Inderdaad was tante Trui een „prachtduif". Meer ern stig afgestemd waren Van den Berg en zijn vrouw Rense, vertolkt door de heer J. Besoo en mevrouw Groot van der Hagen op uitstekende wijze. Corrie Rootjes was een echte opoe, van het genre van vroeger, zes baaien rokken. Karei en Gerrit, de heren J. Leguit en J. Koster flankeerden het geheel als buren-duivenhouders op goede wijze. De kleinere rollen werden over het al gemeen naar behoren vervuld en te oordelen naar de bijval heeft Cicero met deze laa' te uitvoering in het sei zoen gezorgd voor een waardig slot. Bijzondere lof verdienden de decors, die zo uitstekend verzorgd waren, dat deze stille medewerkers aan het pu bliek zelfs een applaus ontlokten. Gri- mage van de heer Kuijt en regie van de heer Van Vliet waren in goede han den. Een gezellig bal hield de stemming er nog geruime tijd in. HUGO BOYS HEEFT MET 2—1 VAN SCHOORL GEWONNEN Hugo boys speelde een matige wed strijd tegen Schoorl. De rust ging in met 11. De speler Doodeman wist 20 minuten na de aanvang van de twee de helft de stand op 2—1 te brengen waarin geen verandering meer kwam. Dagelijks bestuur met twee leden uitgebreid IYEZER DAGEN vergaderde het be- stuur van de LGC onder leiding van burgemeester Schelhaas. In zijn ope ningswoord zei de voorzitter, dat het voor de LGC een gewichtige dag was, omdat in deze vergadering zou worden beslist wie de opvolger zou zijn van de heer De Boer. Bovendien sprak hij een speciaal woord tot de nieuwe leden van het bestuur, de heren De Geus en De Vries. Vervolgens besprak het bestuur de wijze, waarop de stemming zou ge schieden. Besloten werd om weer even als voorheen het geval was ook in de toekomst de functies van voorzitter en veilingleider in één persoon te ver enigen. Er zou worden gestemd vol gens ledental van de afdelingen, zoals deze per 1 Januari waren opgegeven. De heer Schuurs vn de CBTB te Sint Pancras sprak een aanbeveling uit voor de heer Jaap Slot, de voorzitter van de vereniging ..Groentencultuur" te Broek op Langendijk en de heer J- de Vries van St. Pancras sprak een aanbeveling uit voor de heer P. de Geus te Zuid-Scharwoude. Reeds bij de eerste stemming kwam de heer Slot met een flinke meerderheid uit de bus en werd door de voorzitter geko zen verklaard. De heer Slot dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en zei, te rekenen op de medewerking van het bestuur om hem in de ge legenheid te stellen zich te bekwamen voor het werk, waartoe hij thans werd geroepen. Vervolgens besloot het bestuur het dagelijks bestuur met twee leden uit te breiden waarvoor werden gekozen de heren P. de Geus te Zuid-Scharwoude en S. de Vries te Heerhugowaard. Daar bij werd de restrictie aangenomen, dat wanneer over twee jaar de penning meester zal aftreden, diens plaats in het dagelijks bestuur niet meer zal worden aangevuld. Dit bestuur zal dan bestaan uit zes leden en de voorzitter, de heer Schelhaas. Het geven van oogstcredieten zal dit jaar geschieden door de veiling zelf met een borgstelling van twintig pro cent door de afdelingen, waarvan de aanvrager lid is. De credieten zullen bij de veiling of bij de afdelingbestu- ren worden aangevraagd. De afdelingen zullen de overeenkomst mede moeten ondertekenen. Van het centraal bureau kwam een schrijven binnen, waarin werd mee gedeeld, dat men er niet voor voelt om het overschot van de vroege rode kool terug te betalen. Alleen wanneer dit jaar door het fondsbestuur wordt be sloten geen regeling voor de vroege rode kool in te stellen, zal men in Den Haag over terugbetaling willen spre ken. Besloten werd om in een brief aan het C.B. aan te dringen op het spoedig houden van een vergaderiig teneinde spoedig een beslissing hierover tege moet te kunnen zien. Bij de rondvraag deelde de heer De Nijs mee, dat slabonen, bespoten met HCH, een ernstig gevaar voor de con- serven-industrie zijn, door de smaak- bedervende werking van deze stof. Hij waarschuwde hiertegen met nadruk, evenals tegen het verzenden van bonen in geïmpregneerde zakken, hetgeen funest kan zijn. De heer De Boer deel de ten slotte mee, dat de vereniging „De Koophandel" op 4 Juni vijftig jaar bestaat. Men wil dan in de veiling een afmijnwedstrijd houden. Burgerlijke stand Geboren: Cornelis Jan. zoon v. Sipke van Leijen en Elemout Wijbrecht van Rijs: Hendrik, zoon van IJlbertus Nij- meijer en Jantje Lammigje Ramaker: Elisabeth Nelly, dochter van Jan Wa genaar en Elisabeth Timmerman. Gehuwd: Klaas Ridder en Nelli Smit. Overleden: Maartje Kliffen, weduwe van Reijer Schrieken; Floris van den Bosch, weduwnaar v. Geertje Schuift; Nelli Wagenaar, gehuwd met Cornelis Wit. VIJFTIGJARIG HUWELIJKSFEEST Het echtpaar J. Tromp en C. Tromp— Meiten heeft Dinsdag onder grote belang stelling zijn vijftigjarig huwelijksfeest her dacht. Beide echtelieden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. SIMAVI-COLLECTE De gehouden collecte voor Simavi heeft in Oudkarspel bijna f 41,— opgebracht. De toneelvereniging „De Roos" heeft op eerste Paasdag de klucht „Nicodemus en zijn schaduw" ten to nele gevoerd. Hoewel de opvoering aanvankelijk enkele mindere momen ten had, kwamen de spelers er later meer „in". Over het algemeen heeft het omvangrijke publiek dan ook zeer van „Nicodemus en zijn scha duw" genoten. Het enthousiasme en de overgave waarmee alle medewer kende» hun rollen vertolkten, heeft tot dit succes wel het meeste bijge dragen. KOLFVV DSTRIJDEN In de kolfbaan van de heer Rijper alhier werden 2e Paasdag kolf wedstrij den gehouden met de volgende uitslag: 1. Th. Commandeur, Zuid-Scharwoude 151 p.; 2. N. Bruin, Zuid-Scharwoude 146 p.; 3. H. Bekker, Noord-Scharwoude 144 p.; 4. P. Woestenburg, Noord-Schar woude, 136 p.; 5. G. Jacet, Zuid-Schar woude 136 p. Eerste serieprijs: C. Bruin, Noord- Scharwoude 51 p. Tweede serieprijs; J. Koopman, Zuid-Scharwoude 53 p. Derde serieprijs: A. Pater, Oude- Niedorp 52 p. nisophaaldienst. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing niet te verle nen, omdat de Oost-Lutkedijk niet in andere omstandigheden verkeert dan de meerderheid van de overige belas, tingplichtigen. De consequenties zouden niet te overzien zijn. De raad ging met het oordeel van B. en W. accoord. De pachters van de gemeentelande- rijen zouden graag deze gronden drai neren en van een molen voorzien voor eigen rekening. Dit sluit echter in, dat de gemeente de kosten hiervan zal moe ten dragen, voor zover dit het door de wed. S. Neefjes gepachte perceel be treft. Het verzoek werd ingewilligd. B. en W. krijgen machtiging van de raad om zo nodig bouwterreinen te verkopen, liggende aan de Noordzijde van de nieuw gebouwde jongensschool. Watervoorziening. In de vergadering van 28 September 1951 besloot de raad bij aanleg van wa terleiding aan de Berkmeer- en Ob- dammerdijk, veertig procent in de extra kosten hiervan aan de betrokke nen te vergoeden of juister, het gehele bedrag voor rekening van de gemeente te nemen, maar via een baatbelasting zestig procent dezer kosten terug te vorderen. Evenwel zou gewacht wor den tot de hogere bijdrageregeling van de Provincie een feit zou zijn. Dit ij nu het geval, maar het resultaat is, dat het bedrag verhoogd wordt met de kosten per perceel die toen plm. ƒ40,— bedroegen. De provinciale regeling is wel veel gunstiger, maar de aanlegkosten voor de gronden aan de Noordzijde van de spoorlijn blijken toch nog f 6500 hoger te zijn dan vorig jaar. De raad ging er mede accoord, dat de watervoorziening doorgaat, indien de betrokkenen dit alsnog wensen. De stembureaux voor de verkiezin gen werden als volgt samengesteld: Stembureau no. 1: J. de Boer Wz., voorzitter; J. Dekker en P. de Boer, leden. Stembureau no. 2: C. de Haan, voorzitter; H. de Wijs en J. Mak, leden. Stembureau no. 2 zal worden geves tigd in de nieuwe bloembollenschuur van de firma Smal aan de Middenweg. Boeiende causerie voor bond van P laitelandsvrouwen Op een bijeenkomst van de afdeling Groot Schermer van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, heeft de heer A. Olivier een interessante causerie ge houden over het werken en streven van de organisatie der Verenigde Na ties. De heer Olivier wees er op, dat er reeds vóór 't begin van onze jaar telling groepen bestonden, die streef den naar internationale samenwerking en wereldvrede. Het grote doel, dat men zich daarbij stelt, is echter alleen te verwezenlijken door de medewer king en steun van het gehele mensdom. Hoe pessimistisch men ook moge zijn, na de bedroevende resultaten van het verdrag van Versailles, de Volkenbond etc., toch zal eens „de dag'' komen, aldus spreker. De heer Olivier wees voorts op het baanbrekende werk, dat reeds door de U.N.O. is verricht. „ZANGLUST" HEEFT NIEUWE DIRIGENT De heer J. Willems te Alkmaar is bereid gevonden de leiding op zich te nemen van de gemengde zangvereni ging „Zanglust" te Groot-Schermer. De repetities, die waren onderbroken door de ziekte van de vorige dirigent, de heer G. Hop te Oost-Graftdijk, zijn deze week weer hervat. MEDEMBLIK, 15 April 1952. Uien gewoon 38,50; ronde biet AB 21,70; wit lof I 34—36, II 27—31, III 20; pootaard- appelen, Eerstelingen AB 28-35 1,53 per bak; Bintje A 45-55 1,64 p. bak OPPERDOES, 15 April 1951. Wit lof I 36—38, II 28—32, III 20. Het geld was gauw verdiend In verband met het feit, dat een oe- drag van f 250.— is ingeschreven op de nationale woninglening, met ver melding dat deze bestemd waren voor bouw in Oude Niedorp, was het nood zakelijk dat de raad nog vóór 16 April een besluit nam om dit geld te accep teren en een lening tot dit bedrag en tot het eventueel nog binnenkomend bedrag aan te gaan met de Bank van Nederlandse gemeenten. In een twee minuten durende raadsvergadering, waarin de heer Van Zoonen afwezig was, werd hiertoe het besluit genomen. MARKTBERICHTEN GRAANBEURS ROTTERDAM, 15 April. Binnenlandse granen (officieu ze noteringen per 100 kg franco Rot terdam) tarwe prijshoudend 24 25.40; prima kwaliteit zonder vocht- conditie 24.85—25.85. Voedergranen: kalm. Zomergerst 3435.75, haver 2628.25, rogge 32.50—33.50. Peulvruchten, boerenschoon, kalm: Groene erwten tot 59; schokkers tot 62; bruine bonen tot 38. LANGEDIJK, 16 April. 17000 kg gele kool f 14.80—15.50; 3000 kg witlof I f 27.60—f 34.30; witlof II f 17.70—f 23. NOORDERMARKTBOND, 16 April 9500 kg gele kool 14.8015.10; 36000 kg Deense witte kool 10—18; 5600 kg witlof: I 28—38, IB 24—36, II 24—31, II B 21—28, III 11—27, af wijkend 68. WARMENHUIZEN, 16 April. 10.800 kg rode kool 14,20—2.3,10; 14.200 kg gele kool 13,9015,40; 1800 kg Deense witte kool 13,90—15. Eén persoon zwaar gewond Tweede Paasdag zijn op de Afsluit dijk, ter hoogte van het monument, een auto van Belgische nationaliteit en een motorrijwiel met elkaar in botsing ge komen. Eén persoon werd hierbij erns tig gewond en moest naar het zieken huis te Harlingen worden vervoerd. De auto, die vermoedelijk in de weg berm geparkeerd had gestaan, kwam plotseling de weg oprijden, toen daar juist het motorrijwiel naderde. Een botsing was niet te vermijden. Het rechteronderbeen van de duo-passa gier werd afgerukt. De beide voertui gen kregen enige schade. J/ONINGIN Juliana en Pi hard hebben gisteren e< gebracht aan de industriesti en hier ook de Ford-fabriek tigd, 's werelds grootste, a ken, waar meer dan 75.00 en vrouwen dag in dag uit i 63 auto's per uur dp lope verlaten. Het koninklijk p door Henry Ford Jr. weri volgde met gespannen inte gehele proces van de autom cage. Bijzonder veel belangstel! de Koningin aan de dag Edisoninstituut, dat op het t< de Fordfabrieken is opgetrol vorstelijke bezoekers hoor naar de geluiden, die Edist fonograaf voortbracht, en i gin zette zich een ogenblik i door Edison zelf gebouwdi Tijdens een persconferent Cadillac-hotel te Detroit w de journalisten nieuwsgierij meerd naar het zakgeld dei sen en prins Bomhard rek slotte uit, dat dit ongeveer op een dollar per maand. Ko: liana vertelde bovendien no Zaterdag met haar dochten prinses Wilhelmina had De Koningin bracht de per: woordigers in herinnering, i Prins Bernhard reeds tijden log een bezoek aan Detroit gebracht, dat echter te kort was geweest. Gistermiddag heeft het k paar een bezoek gebracht a£ denkteken van generaal Patt troit en aan een baseball-wt het Brigs-stadion. Tijdens een diner in het Cadillac-hotel te Detroit heeft Juliana een rede uitgesproke zij o.m. sprak over het ontst; historie van de V.S. en de d groeide levensstandaard en trekken van de bevolking. „Voor u heeft deze leven: ongetwijfeld betekend, de poi open te zetten voor alle vol de wereld, in kameraadschaj vrijheid. Wij houden ervan, (Advertentie. L De minister van Landboui en Voedselvoorziening heeft eenstemming met de Stichtir Landbouw de richtprijs vooi haver van de oogst 1952, voor producten vallen onder ee ringsverplichting, onverandei steld op f 22,25 per 100 kg, fi huis handelaar. De inleveringsverplichting 1 als in het afgelopen jaar uitsl trekking op de kleigronden slechts dan opgelegd indien de oppervlakte gerst en hav genomen, tezamen groter zi; oppervlakte tarwe. De inleveringsregeling bliji haafd om verdere verschuivi: teelt van tarwe naar voeder voorkomen. Indien de teler zorgdraagt dat zijn oppervl; en haver die van de tarwe r ven gaat, wordt de inleverinj ting derhalve niet opgelegd. Dr Cravemeyer pre* voor immigrante Aan dr K. H. E. Graven 69-jarige algemeen gedeleg de Nederlandse Hervorm wordt op 19 April te Potc een eredoctoraat aangebc komt in de tweede helft van Nederland doch zal waarsc September naar Zuid-Afrik? ren, teneinde gedurende t' geestelijke leiding te geven verwachten stroom van N Hervormde emigranten. Een sterke groei vorig jaar (Van onze Haagse redai De Nederlandse vakorganis een gestadige groei, zo bl laatst gepubliceerde cijfers Centraal Bureau voor de St: drie grootste, het Nederlanc van Vakverenigingen, de K Katholieke Arbeidersbewegin Christelijk Nationaal Vakvei den op 1 Januari 1952 tezai leden en op 1 Januari 1! leden, een toeneming dus vai den. Het aantal leden van het in het jaar 1951 van 405.570 leden, dat van de KAB van 321.478 leden en dat van he 166.487 tot 174.750 leden. Deze cijfers geven niet het tal in Nederland georganise ders aan. Bij de Eenheids' ziin er namelijk rond 165.00' bij Brand-,! en Schaaf (Advertentie, I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6