De Agrariërs kunnen het niet zonder ordening Jaarvergadering Woningbouw vereniging „Heiloo" Schoorl's Gemengd Koor voerde Haydns «Die Schöpfung» uit Herdenking van gevallenen bij de Zijpersluis Bijeenkomst in Niedorp Bergen Ds Scholten deed intrede Ernstig bedrijfsongeval Zwembad ,/t Skarpet" Oude Niedorp zal contributie moeten verhogen Veel onderhoudswerk Warmenhuizen Broek op Langedijk VERVOLG STADSNIEUWS Een snuifje Tulpen-Rallye in Alkmaar Vanmiddag rond vijf uur Aan de aandeelhouders 3 jaar rente uitgekeerd Maastricht wederom kegelkampioen Alkmaars tiental op achtste plaats Muzikale gebeurtenis van grote waarde Enthousiaste waardering Wij mogen hen nimmer vergeten Parenwedstrijden Ned. Bridgebond LAATSTE NIEUWS DE ZONDAG IN LOS ANGELES Meisje te water gereden en verdronken Beemster MAANDAG 21 APRIL 1952 Het is lange tijd zo geweest, dat de agrarische bevolking wars was van alle overheidsmaatregeeln, aldus de heer Bakker tijdens de inleiding die hij hield op de door de afdeling van de ,P v. d. A. uitgeschreven cursusverga dering, waarin de landbouw en mid denstandsparagrafen van het plan „De weg naar vrijheid" werd behandeld. VaM is een grote kentering in geko- m<|r Terwijl men in industriële krin gen tegenover ordening nog steeds af wijzend staat, is de gedachte van or dening onder landbouwers, tuinders en boeren een vertrouwde gedachte geworden en heeft men allerwegen begrip voor de maatregelen, die door de minister van Landbouw op dat ge bied zijn genomen. Bij de komende verkiezingen zullen de agrariërs wel hebben te bedenken, dat het van het grootste belang is, dat deze lijn gevolgd wordt. Uitvoerig werden de vele pro blemen op dit gebied behandeld. Ten aanzien van de middenstanders gelden geheel andere normen. Deze groep die in de maatschappij eerf zeer nuttige functie vervult, zal zich haar positie meer bewust moeten worden en door middel van onderlinge sanering hebben te zorgen, dat er voor ieder een boterham te verdienen is. Ook voor deze groep heeft de P. v. d. A. als enige partij in Nederland een pro gram opgesteld en uitvoering van de in dit program aangegeven richtlijnen zal de middenstanders ongetwijfeld een betere toekomst kunnen verzeke ren. In verband met het late uur werd Als Gerei, predikant te Bergen Het was Zondag een grote dag voor de Geref. kerk, die voor het eerst gedurende haar bestaan een eigen predikant de kan sel zag bestijgen. s Morgens werd cand. B. Scholten be vestigd door zij 9 oud-leermeester prof. dr. G. M. den Hartogh, van Kampen, die als tekst voor zijn predikatie had gekozen Openbaring 11 vers 3. Na de handoplegging, waaraan ook ds. C. v. Meijenfeldt, Geref. pred. te Alk maar, deelnam, werd de nieuwe hèrder door de gemeente toegezongen Psalm 119 vers 9. 's Namiddags deed ds. Scholten zijn in trede. Verschillende afgevaardigden van andere kerken en vertegenwoordigers van de burgerlijke overheid woonden deze eerste dienst bij. Spreker had tot tekst gekozen Johannes 21 vers 1517. De woorden, driemaal herhaald „Simon Jona's zoon, hebt gij mij lief?" waren voor de nieuwe ambtsdrager de wegwijzer. Die de Herder liefheeft zal ook de kudde liefhebben, de kudde weiden en hoeden. Hij stelde Petrus als het voorbeeld voor een herder. Ds. Scholten richtte vervolgens het woord tot de Kerkeraad, Prof. Den Har togh, ds. v. Meijenfeldt, de afgevaardigden van andere kerken, tot burgemeester en wethouders van Bergen, tot zijn ouders en verloofde. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord. De heer C. Gootjes sprak als nestor van de ouderlingen en ver zocht de gemeente haar nieuwe herder toe te zingen Psalm 121 vers 4. Ds. v. Meijenfeldt sprak als consulent en namens de kerkeraad te Alkmaar en wendde zich tot da gemeente met de opwekking schaart u eendrachtig rond uw herder! Ds. Vegter uit Noord-Scharwoude uitte zijn beste wensen; de heer J. Bijlsma sprak namens de Herv. Evangelisatie en hoopte op goede samenwerking tussen de buren; ds: A. B. Bekius hoopte namens de hele Hervormde gemeente eveneens op goede samenwerking en goed begrip Burgemeester dr. W. Huygens sloot de rij niet zijn beste wensen. een gedeelte van de discussies ver schoven naar een volgende vergade ring. Handbalsters tegen Bato Het eerste dameselftal van de hand balclub speelt Zondagmorgen om tien uur thuis tegen Bato in de volgende opstelling: doel G. Keijzer; achter A. Moojj en R. Wit; midden J. Wit, R. Meereboer, T. Sterk; voor B. Meere- boer, A. Wit, A. Klaver, A. Fijnheer en J. Vormer. Het tweede elftal gaat naar SSV 2, aanvang half drie, ver trek per bus SB om twintig minuten over één. De opstelling is: doel W. Houtkoper; achter A. v. d. Kommer en G. Langedijk; midden A. Silver, W. Keijzer en J. Mantel; voor A. Wet steen, I. Keetman, J. Bakhuys, G. Po- lie en N. Molenaar. Reserves: J. Faus en M. de Jong. De 35-jarige ovenist C. J. de Bruyn, (ongehuwd), wonende te Zijdewind, gemeente Harenkarspel, is Zaterdag het slachtoffer geworden van een ernstig bedrijfsongeval bij de N.V. Machinefa briek en Artillerieinrichtingen te Hem- brug. De pogingen om een verstopt ge raakt afsteekgat tussen koepeloven en vóórhaard door te steken waren mis lukt, waardoor men besloot het bodem deksel van de koepeloven los te ma ken. Hierdoor zou circa 700 kg vloei baar ijzer van 1550 graden Celsius en een hoeveelheid cokes op de betonnen vloer van de ijzergieterij gestort wor den. De Bruyn, die naast de oven stond, struikelde en viel in de witgloeiende ijzerstroom. Zijn kleren vatten vlam. Medearbeiders slaagden er met enkele emmers' water in het vuur te doven. De Bruyn moest met een verbranding in de tweede graad naar het St. Jan ziekenhuis te Zaandam worden overge bracht. Zijn toestand was vrij kritiek. Tijdens de jaarlijkse inspectie die het bestuur van het zwembad ,,'t Skarpet" op het bad heeft gehouden, is wel gebleken, dat er weer heel wat onderhoud zal zijn. Zodanig zelfs, dat het bestuur tot de overtuiging is gekomen, dat het voor de tegenwoordige zeer lage contributie niet meer kan. Wel was het afgelopen jaar in financieel opzicht niet ongunstig geweest en had men zelfs een bedrag van f 500.kunnen aflossen, maar de schuld bedraagt op het ogenblik nog f 2000.zodat de uiterste waakzaamheid geboden is. voorts een viertal nieuwe banken wor den aangebracht, terwijl het strand in orde zal worden gebracht door het laten aanvoeren van twee nieuwe schuiten met zand. Eveneens zal een nieuwe duikplank moeten worden aangeschaft. De kleedgelegenheden zullen een streek verf krijgen. Met de heren Vrielink en Bakker zal weer contact opgenomen worden over het schoonhouden van het bad en de controle er op. Het ligt in de bedoeling het bad op de elfde Mei te openen. Tot zo lang zal het voor een ieder worden afge sloten. Aan de ledenvergadering, die Don derdag 24 April zal worden gehouden, zal worden voorgesteld om de contri butie met een kwartje per persoon te verhogen, terwijl kinderen zullen moe ten betalen vanaf de leeftijd van 4 jaar. Indien de vergadering met de voorstel len van het bestuur accoord gaat, zal de contributie voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar f 1.25 zijn1, voor personen ouder dan 14 jaar f 1.75 en voor strand- leden f 100, terwijl de entree voor kin deren tot en met dertien jaar 20 cent, voor personen ouder dan dertien jaar een kwartje zal worden. Verder hield het bestuur zich uitvoe rig bezig met het probleem van het wedstrijdzwemmen, waarvoor steeds minder belangstelling bestaat. Voorge, steld zal worden om de keerschutten weg te nemen en geen wedstrijden meer te houden op de baan. Wel zal getracht worden andere attracties te doen plaats hebben. De loopplank zal weer geheel ver nieuwd moeten worden. Er zal Weer een kind verdronken Tijdens een onbewaakt ogenblik is Zaterdagmiddag het twee en een half jaar oude dochtertje van de familie W. H. de Ruiter, wonende aan de Stations straat, in het water geraakt en verdron ken. Medische hulp mocht helaas niet meet baten. Dit tweede verdrinkingsgeval in en kele dagen en het feit, dat twee andere kinderen Zaterdagmiddag ternauwer nood aan de verdrinkingsdood ontkwa men, moge toch voor vele ouders een waarschuwing zijn er voor te zorgen, dat de kinderen niet de kans krijgen aan de waterkant te komen. Om de biljarttitel De zesde ronde van het tournooi om het biijartkampioenschap van War menhuizen heeft de volgende uitsla gen opgeleverd: M. A. de Groot 225 103 22 23 4.68 G. Sevenhuysen 125 125 22 20 5.68 W. Hoogeboom 275 275 35 42 7.85 Ant. Dekker 175 83 35 10 2.37 J. Kuiper 175 168 29 19 5.79 J. Slikker 175 175 29 35 6.03 Jb. Swan 175 175 27 24 6.48 Nic. Pronk 225 131 27 21 4.85 Dinsdag 22 April wordt de volgende ronde gespeeld. De brandweer oefent De laatste weken wordt er door de brandweer regelmatig geoefend voor de landelijke wedstrijd, welke onge veer half Mei zal worden gehouden Daarbij komt het op de snelheid van werken aan, zodat de heer J. Westra met de chronometer in de hand de vorderingen controleerde. Men had een model van het object, waarmee tij dens de wedstrijd moet worden ge werkt, opgesteld. Het is wel heel jammer, dat de ijve rige spuitgasten niet over het materi aal beschikken, dat ze graag zouden bezitten. Tijdens de oefening weigerde bijvoorbeeld de spuit een paar maal Ze hopen dan ook, dat de vroede va deren binnen niet al te lange tijd goed m het geld komen te zitten en dan ook "an de brandweer denken! Een goede opvoering van ,,Een dag Kalief" De door de leerlingen van de O. L.- school te Broek op Langendijk Zater dag gegeven opvoering van de mooie kinderoperette „Een dag Khalif" is Uit stekend geslaagd. De jeugdige spelers (sters) zijn er volkomen in geslaagd de volle zaal (lokaal P. Kramer) te doen genieten van hun gave spel en zang. Hoe werd er meegeleefd met de jeugdige Hassan toen hij en zijn familie bedreigd wer den door de vrek Habib. De Khalif van Bagdad bracht uitkomst, maar niet na dat Hassan al een dag als Khalif gere geerd had. Het was een prachtige uitvoering, die Zaterdag herhaald zal worden. De net to opbrengst is dan voor de aanschaf fing van een geleidehond voor een blinde plaatsgenoot. Wij vermelden nog, dat de koren ingestudeerd waren door mevr. Hopde Boer, die ook op uitstekende wijze de pianobegeleiding verzorgde. De heren Bierman en P. Hop hadden de regie op zich genomen. Mede dank zij hun werk had alles een voorspoe dig verloop. Voor wie het nog niet mocht weten: Vandaag beginnen in Bern, Parijs, München, Flensburg," Düsseldorf, Brus sel, Den Haag de Tulpen-Rallye-rij- ders hun grote rit door Europa met Noordwijk ais einddoel. Het is de be doeling, dat zij Donderdag in deze bad plaats aankomen. Zo'n Rallye is geen ritje voor kleine kinderen. Er komt heel wat automo bielkunst en -kunde kijken om wagen en man in goede conditie door de fi nish te krijgen. Het gaat niet alleen om het sturen, zelfs niet om technische kennis, maar vooral om het goede mo reel. Het gevecht tegen slaap en ver moeidheid vergt van de deelnemers het uiterste. Om die avontuurlijke en spannende belevenis voor onze lezers te verslaan, rijdt een onzer redacteuren de komen de drie dagen als een Razende Roland achter en vóór de karavaan aan! Hij zal zijn verhalen putten uit de triom fen, behaald in de route van de dui zend bochten, van de vijftien bergen, op het hoge bergplateau van midden- Frankrijk en in de hairpin-bochten van de Franse Alpen; en uit de lijdensge schiedenissen van de ongelukkigen, die waar dan ook en meestal op de meest onverwachte ogenblikken met pech te kampen krijgen. Want een automobiel is een raar ding. Zij kan honderden en honderden kilometers achtereen snorren als een poes in de lentezon en plotseling, zonder verdere aankondiging, er mee uit scheiden. Om het voor die Rallye-rijders plezie riger te maken. De poes is dan een eigenwijze kater, die met geen stoK voor- of achteruit is te bewegen. Kent u het verhaal van het wilda zwijn? Nee, wij vertellen het niet. We willen maar zeggen, dat een Rallye auto soms ook op jacht kan gaan Trouwens: alles kan. En bij de or ganisatoren van de Tulpen-Rallye, uit geslapen rakkers met de koele Piet Nortier aan het hoofd, is méér dan alles mogelijk. De woningbouwvereniging „Heiloo" hield Vrijdagavond onder leiding van de heer Eekhof haar jaarvergadering in „De Rustende Jager". Uit het jaarverslag bleek dat er vele brieven zijn uitgegaan. Het ledental is vier en zeventig. Negentig aandelen zijn uitgegeven. De secretaris bracht dank aan de voorzitter als expert en aan de heer Dekker als bouwkundige. Het woonhuis op het plan-Stofberg bracht f 4200,op. Wat de zes woningen aan de Holleweg betreft, waarover op de vorige vergade ring is gesproken, deelde de voorzitter mede, dat de minister niets voelde voor verkoop aan de leden. De woningen staan dertig jaar en als ze verkocht werden zou toch de f 27.000,zijnde nadelig saldo, betaald door het rijk en de ge meente, op tafel mceten komen. De ge meente heeft zich aan haar woord gehou den en van het complex „Ouden van Dagen-woningen" een zestal voor de leden beschikbaar gesteld. Hierna stelde het bestuur voor om een gedeelte van de grond op het terrein- „Stofberg" te -verkopen. De voorzitter las de gevoerde corres pondentie voor met het gemeentebestuur. Het college van B. en W. gaat er mede accoord. Het gaat om de bouwnijverheid te sti muleren. De adspirant-koper is de firma Bosema te Amsterdam en er komen zes entwintig woningen, klein type op, even tueel wat ook van belang is voor de ouden van dagen. Voor de vereniging blijft grond genoeg over voor dertien woningen aan de Dronekampstraat. Het voorstel en het plan voor dertien woningen werden met één stem tegen goedgekeurd. Daarna stelde het bestuur voor om tot grondaankoop over te gaan. Dit werd goedgekeurd. Aan de aandeelhouders werd over drie jaar rente uitgekeerd. Het jaarverslag van de penningmees ter, alsmede rekening en balans werden goedgekeurd en zijn ter inzage bij de ge meente-ontvanger. Bij de toewijzing der bewoning voor de zes woningen, die in aanbouw zijn aan de Dronekampstraat gaan zij die samen wonen voor en voorts wordt een urgen- tielijst aangelegd. Bomen rooien vereist vak kennis In de afgelopen week hebben de bomen- rooiers Oudhof en zijn zoons weer een staaltje laten zien van hun vakkennis. Aan de Heerenweg, bij de winkel van oe heer Pietersma, werden twee bomen ge rooid, waarvan één van negentien meter Stukken tophout van zeven acht meter lang met een dikte van ruim vijftig centi meter werden rechtstandig neergelaten, zonder dat er iets bijzonders gebeurde. Het in de takels slaan en neerlaten had de belangstelling van velen. Nog twee bomen staan in de weg en zullen dezer dagen eveneens geveld worden. Onze stad krijgt vanmiddag - een zuchtje Tulpen-Rallye. De équipes, die Den Haag als startplaats hebben geko zen, zullen de kaasstad voorbijsuizen Zij starten om de minuut van 15.42 af in de rienting Haarem. Vandaar gat,, het via Velsen en Alkmaar naar Leeu warden, Groningen, Assen, Meppel, Zwolle, Hengelo, Zutfen, Arnhem naar Brussel, waar alle canvoerwegen sa menkomen. Het zal wel hard gaan in die eerste honderden kilometers. Maar een uur zal het inclusief dc pont in Veben van Den Haag naar Alkmaar wel duren Vandaar dat we de eersten'cm tegen vijf uur in de stu. verwachten De „groten" zijn erbij', de winnaar van het vorig jaar, Appleyard met zijn vrouw op Jaguar, die onder nummer 145 rijdt; Ken Wharton, tweevoudig winnaar in 1949 en 1950, onder num mer 143 op Ford; de Nederlander Gat- sonides op Jowett Javelin als nummer 148. En niet te vergeten het clubteam van de RAC-West, Noord-Holland Noord, met Tom Zwikstra (startplaats Brussel met Citroen 122), dr Piet Groensart (Ch.vrolet, 199) en Jaap Kok- kes met echtgenote (Austin, 218). En als u dan tenslotte een Kaiser Frazer ziet langs schieten, dan is het onze redacteur, die dan al wel aardig de Rallye-koorts te pakken zal heb ben. Maar daarover zal hijzelf t.z.t. ver halen. Stemming voor Kamercandi- daten week af van Politiek Advies Gister is in de Kieskring Den Hei dér van de KVP gestemd voor de gros lijst inzake het uitgebracht politiek advies. De hier geconstateerde uitslag der stemming week vrij belangrijk van dit advies af, voornamelijk ten aan zien van de heer Jac. Groen alhier, lidvan de Tweede Kamer en De Bruin, voorzitter van de K.A.B. De heer Jac. Groen is meer naar voren gebracht dan in het politiek advies tot uiting kwam en zal vermoedelijk wei de eer ste plaats krijgen. De heer De Bruin, die een plaats had gekregen waarbij verkiezing vrijwel uitgesloten wa3, werd in belangrijke mate naar voren geschoven zodat ook hij ,een. goede kans heeft gekregen. Veertien dagen brommen voor heling De Alkmaarder B. L. moest zich Vrij dagmorgen verantwoorden voor de Haarlemse politierechter, beschuldigd van het verkopen van gestolen regen jassen aan derden. De jassen werden ontvreemd van de Kennerner Confectie- industrie te Beverwijk, waarna B. L. ze door verkocht. Voor elke jas ontving hij f 10. De eis luidde één maand gevan genisstraf. Verdachte repliceerde, dat hij drie jaar vrijwillig bij de Marine had gediend cn nimmer tevoren zich aan een strafbaar feit had schuldig gemaakt. Hij had veel berouw van de heling gehad. De Politierechter taxeer de hem niet als hoofdschuldige. Der halve vonniste hij met veertien dagen. Zondag is in het Kegelhuis te Utrecht de bondenwedstrijd gehouden, die zoals de heer Albronda in zijn ope ningswoord had voorspeld, een gebeur tenis van de eerste orde is geworden. Immers er kwamen thans 12 bonden inplaats van zes, zoals voorheen ge bruikelijk was. Iedere afgevaardigde gooide nu over zes banen zestig ballen. De Alkmaarse ploeg begon slecht nl. 586 hout op baan 2. Eén van het tien tal wierp 35 hout op deze baan. Op baan 5 werd door een andere afge vaardigde eveneens 35 hout geworpen. Alkmaar eindigde op de achtste plaats. Na vier ronden stonden Twente en Maastricht met resp. 2490 en 2485 hout Dat Haydn's meesterwerk, het ora torium „Die Schöpfung", in Schoorl tot uitvoering kwam, mag als een bij zondere gebeurtenis worden be schouwd. De inwoners van Schoorl hadden deze zéér schone muzikale ge beurtenis te danken aan het onderne mende initiatief van dlirigent Corn. Jonker en Schoorls Gemengd Koor. Men heeft dit weten te waarderen. Er was dan ook in de zaal van „De Rus tende Jager" Zaterdagavond geen. plaatsje onbezet. Ondanks de kleine ruimte en de slechte accoustiek, slaagde Schoorl's Gemengd Koor er toch in van Die Schöpfung een uitvoering te geven, waarvan vooral de koor-prestaties op hoog niveau stonden. Dit oratorium, in feite een loflied op de Schepper, schreef Jozef Haydn tussen zijn 65ste en 70ste levensjaar. Het zeer melodieuze en voor koor prachtig geschreven werk, stelt geen geringe eisen. Met voldoe ning viel te constateren, dat het koor zich kennelijk op deze taak goed had voorbereid. Er werd zuiver en met be zieling gezongen, en ook de technische zijde van de vocale prestaties dwongen respect af. Een enkele maal was het klankgehalte van de tenoren minder fraai te noemen. De sopraan-soliste Ida Maria Visser zong haar partij technisch zeer knap, maar wat meer glans en een wat ex pressiever voordracht hadden we gaar ne gehoord. De tenoor Han le Fèvre was zijn partij wel toevertrouwd, hij besteedde veel zorg aan de goede tekst uitbeelding. De bas Berndt Süsskind zong in het begin wat bescheiden, maar had in deel II en III zéér vortreffelijke momenten. De orkest-begeleiding of misschien beter gezegd, de muzikale illustratieve achtergrond werd uitge voerd door 't Haags Symphonie Orkest met de bekende violist Sam Swaap als concertmeester. Dit ensemble heeft het instrumentale notenbeeld van dit ora torium met gloed en verve in klank omgezet, en toch de intenties van de dirigent precies gevolgd. Een zeer lof waardige prestatie dus. Even storend was het deze avond, dat er juist tijdens een sopraan-aria enkele ramen moesten worden geslo ten. Schoorl kan er trots op zijn een koor te bezitten, dat met succes een mees terwerk uit de muziekliteratuur ten uitvoering weet te brengen. Voor de dirigent zal het een grote voldoening zijn geweest, dit resultaat te hebben mogen bereiken. Er zijn zelfs steden waar men tot een dergelijke goed geslaagde reproductie van een oratorium niet kan komen. De talrijke luisteraars hebben met grote aandacht „Die Schöpfung" gevolgd en lieten het aan enthousiaste waardering niet ont breken. Het was een gulden bladzijde in de annalen van Schoorl's Gemengd Koor. Ms. Van dichtbij en van verre kwamen Zon dagmorgen velen naar de Zijpersluis, waar op 4 Mei 1947 een monument is onthuld ter nagedachtenis van de aldaar op 11 April 1945 gefusilleerde Nederlanders. Allen schaarden er zich rondom het groene heuveltje, waaruit een hand oprijst, be doeld als een aanklacht tegen het grote onrecht, dat hier is gepleegd- Verschil lende sprekers hebben hier het woord gevoerd en namens de gemeente Schoorl en de Nederlandse Bond van Oud-BS-ers werden kransen gelegd. De loco-burgemeester van Schoorl, de heer C. Kaandorp, spfak woorden van eerbiedige nagedachtenis. Wij zullen, zo zei hij, uw heldhaftig offer nimmer ver geten. Spreker wees er op, dat de nei ging tot vergeten maar al te menselijk is. In het begin was de smart misschien groot, toen wij onze dierbaren hadden begraven, maar na korte tijd had het leven ons weer gegrepen en waren wij weer "ndergedompeld in de zorgen van alle riag, die ons geen tijd laten voor medita- t-es over onze doden. Maar het zou hoogst onterend voor ons volk zijn, wan neer men hen zou vergeten, die zijn ge vallen voor onze vrijheid. En al mogen wij nu soms betwijfelen, of deze verdwaasde wereld het offer van zovelen wel waard is geweest, eens zal de volheid van hun offer rijpe vruch ten voor ons afwerpen, wanneer wij al thans tonen dit waard te zijn. Wanneer wijzelf voortbouwen aan de gedachte, welke zij eens hadden: de ge- dacVe aan een volk, dat in vrijheid en eendracht zal kunnen leven en wij pro beren dan ook inderdaad, deze idee in werkelijkheid om te zetten, dan pas zul len wij onze gevallen helden de eer geven, die hun toekomt. Wij moeten hen elk jaar herdenken, om onszelf steeds onze plicht voor ogen te houden. Wij moeten als het ware het' geratel van de moor dende wapenen niet uit onze oren laten verklinken, zonder dat wij met de hand op het hart kunnen zeggen, dat wijzelf niets hebben nagelaten om de vrede en de vrijheid te verzekeren. Voorts is nog het woord gevoerd door de heer W. C. van Blitterswijk en door kapelaan Burghout, uit Amsterdam, die besloot met het bidden van het Onze Vader. De plechtigheid eindigde met een défilé langs het monument. Zaterdag werden in Hotel Victory te Alkmaar de parenwedstrijden van de Ned. Bridgebond voortgezet met de derde ronde. Om vier uur ving deze ronde aan met twee groepen van 8 paren in elk der klassen: Hoofd-, Eerste en Tweede klasse. In totaal namen dus 96 spelers deel. In elke groep speelden de acht paren 7 ronden van 5 spellen. De wedstrijd stond onder leiding van de heren Fiolet (Amsterdam), Peters (Castricum) en Plas en. Visser uit Alkmaar. Na vele uren van ingespannen spelen moest de leiding ijverig aan het werk om de uitslag van deze derde ronde te berekenen. Dat was ook een zwaar werk, maar ten slotte konden de uitslag van deze ronde en de stand na 3 ronden worden bekend gemaakt. Wij geven hier het totaal der paren na de derde ronde (met tussen haakjes het aantal behaald op de wedstrijd in Victory.) Hoofdklasse: 1. Kok en Dekker 408% p. (127% p.); 2. Lobatto en Rubens 400 p. (123% p.); 3. Fabel en Zijlstra 389% p. (124% p.); 4. Polk en Peper 386 p. (129% p.); 5. VeldhuizenRoozeboom 374% p. (94 p.); 6. Ritmeester en Katoen 370 p. (131 p.); 7. Meyer en Veenhof 369 p. (130 p.)8. Vink en Pie 367Vs p. (116 p.); 9. Mevr. v. Hooiwerf en de Vries 364 p. (126 p.; 10. Bergisch en Fels 361 p. (121% p.); 11. Toeset en Zwager 360% p. (144 p.); 12. Hr. en MeVr. Blom 347 p. (132 p.); 13. Mevr. Arpeau en IJssels 347 p. (118 p.); 14. v. Hoolwerf- Polak 341% p. (116% p.); 15. v. Gaal en Brommet 337p. (1261/. p.); 16. Vorst en Kortlevef 334 p. (99% p.) Eerste klasse:: 1. Heren Berkman 414% p, (119'/! p.); 2. Veenboer en Kerker 397 p. (121 p.); 3. Tesselaar en Meurs 386% p. (130% p.); 4. Hr. en Mevr. Berger 378 p. (118p.); 5. Bet- tonville en Koekenbier 374'/i p. (119 p.); 6. Mevr. Pearl en Stoppelman 37314 p. (121% p.); 7. Spil en Schleper 369 p. (125 p.); 8. Roekei en van Twuijver 366% p. (123 p.); 9. Hr. en Mevr. Groen 364 p. (121 p.); 10. v. d. Aa en Smit 362>4 p. (131% p.); 11. Let- teboer en Gompelman 362 p. (131 p.); 12. Hr. en Mevr. Keerwolf 35614 p. (125% p.); 13. v. d. Bijl en Groot 349'/s p (12214 P-); 14- Mevr. Jacobs en Biestervoet 346% p. (112% p.); 15. v. Eerden en v. d. Midden 345 p. (124 p.); 16. Hr. en Mevr. Vasbinder 340% p. (119% p.) Tweede klasse: 1. Mevr. Kroon en Nottrot 417 p. (154 p.); 2. Gebr. Groen Melchior 407% p. (122 p.); 4. Hr. en Mevr. Voorneveld 403 p. (140 p.); 5. Mevr. de Haan en Smit 394% p. (134), 6. Ramakers en Spruyt 392 p. (133% p.); 7. Hr. en Mevr. Pikaar 382 p. (122'/, p.); 8. Dames Knuyt 375 p. (128 p.); 9. Mevr. Bar en Mevr. v. Beest 353 p. (123% p.); 10. van Zut fen en Swartsenburg 348 p. (102 p.); 11. Baljet en Davids 346% p. (118 p.); 12. Buurs en Wijnands 337% p. 415 p. (134 p.); 3. Mevr. Buys en Hartholt 335% p. (114 p.); 14. Farm Wemmers 333 p. (114,/s p.); 15. v. Beest en Rijs 324% p. (911/, p.); 16. van Dalder en Messing 315 p. (114% P.) De laatste wedstrijd in deze serie werd gisteren in Amsterdam gespeeld, waarvan echter de uitslag nog niet be kend is. P irenwedstrijd N.Br.B Alkmaarse paren hebben echter geen plaats in de finale kunnen bereiken In de hoofdklasse eindigde het Alkm. paar VinkPie op de zesde plaats. De eerste vier paren werden geplaatst van de 16. aan de kop. In de vijfde ronde kwam Maastricht geweldig opzetten. Het had toen met 3200 hout de leiding. Na 674 hout op de laatste baan eindigde Maas tricht als eerste met totaal 3874 hout, gevolgd door Valkenburg 3770 hout, 3 Den Haag 3629, 4 Twente 3616, 5 Noord Nederland 3603, 6 Rotterdam 3547, 7 Haarlem 3509, 8 Alkmaar 3377, 9 Oost Gelderland 3285, 10 Breda 3279, 11 Til burg 3215, 12 Arnhem 3158. Wat het Alkmaars tiental presteerde: 1 Köllmann 384 (60 ballen), 2 Klerk 367, 3 Schaaf 363, 4 Kelder 358, 5 Eick- holt 348, 6 Genefaas 338, 7 W. v. d. Bosch 321, 8 Mr H. Schuurman 317, 9 M. de Haas 303, 10 Jac. v. Spanje 278. Oud-Katholieke jongeren vierden eerste lustrum In een feestelijke bijeenkomst in de bovenzaal van café Tom heeft de Oud- Katholieke Jongeliedenverenigring „Dau- rentius" Zaterdag haar eerste lustrum ge vierd. De zaal was tot de laatste plaats bezet, want ook vele zusterverenigingen, c.a. uitEgmond aan Zee, Amsterdam, Haarlem en IJmuiden waren naar Alk maar gekomen om hun gelukwensen aan te bieden. Zij lieten hun felicitaties ver gezeld gaan van allerlei practische ge schenken, die de nog jonge vereniging goed te pas kwamen. Namens het kerkbestuur werd een en veloppe met inhoud aangeboden plus d« verzekering van een jaarlijks terugkerende gratificatie. Een bont programma, geheel gebracht door eigen krachten, zorgde er voor, dat de rest van de avond in de allerbeste stemming verliep. De toneelgroep van Laurentius voerde enige aardige één-ac- ters op, twee zangeressen oogstten veel succes en de groep uit Egmond aan Zee verraste de aanwezigen met een aantal goed muziek- en zangnummers. Een ge zellig bal hield de feestvierenden nog ge ruime tijd bijeen. De Koninklijke reis Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben Zondag, de laatste dag van het bezoek aan de Verenigde Staten, in Los Angeles doorgebracht. Des ochtends bezochten zij een Nederlandse boerde rij. gingen daarna ter kerke, en hielden des middags een receptie voor de ter plaatse woonachtige Nederlanders. Zij lunchten met Paul Hoffman, de gewe zen administrateur van het plan- Marshall en gebruikten een maaltijd met de heer Mayer, gewezen directeur van de filmmaatschappij Metro Gold- wyn. De Koningin vertrekt vandaag naar Canada. In de bijna drie weken die het bezoek aan de Verenigde Staten heeft geduimd, hebben Koningin en Prins tienduizen den handen gedrukt. De Koningin hield tien grote redevoeringen en nog een groot aantal geïmproviseerde toespra ken. Drie en zestig maal werd het Ne derlandse volkslied gespeeld. Gedurende de volle drie weken van het bezoek is de berichtgeving hier over van dag tot dag op de voorpagi na's der Amerikaanse bladen gebleven, hetgeen voor de Verenigde Staten zeer uitzonderlijk genoemd wordt. Opvallend was ook de lof, die overal werd toe gezwaaid aan minister Stikker voor de wijze waarop hij de vaak lastige vra gen der journalisten op persconferen ties beantwoordde. Te Wognum is gisteravond laat een 22-jarig meisje, genaam M. T. Sch., rnet haar rijwiel te water gereden en ver dronken. Zij keerde terug van een be. zoek aan haar zuster en is toen vermoe delijk door een toeval overvallen. Er zijn geen sporen van een aanrijding of van een misdrijf gevonden. Aanrijding mef dodelijk gevolg Zaterdagmorgen is de 70-jarige bo de, Zijp, die op de Purmerendcrweg, tussen de Hobreder- en de Oosthuizer- weg fietste door eon auto aangereden. Z. liep 'n ernstige hersenschudding op tengevolge waarvan hij gistermiddag m het Stadsziekenhuis te Purmerend is overleden. De automobilist is zo onfatsoenlijk geweest om door te rij den.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3