Honderd Franse meesterwerken in Amsterdams Stedelijk Museum Pim, Pam, Pom en de blauwe vaas In de greep van de woestijn Chefarine „4" doet wonderen De kaasprijzen daalden plotseling Vrij sterke ontsparing in 1951 Museum van moderne kunst ie Parijs stond fraaie collectie af Uitstekend overzicht Directeur benoemd voor „Punt-Vier"-program Binnenkort besprekingen over Sowjet-nota De bollenvelden staan in volle bloei Langdurig faillissement onrechtmatig? Geen nieuwe orders meer Voor vlijtige handen Spaarvermogen minder dan voor de oorlog Premiefonds kleine boeren raakt uitgeput Willy Mullens overleden marjorie vernon landbouw. Zuivel en Techniek Het Radioprogramma (Van een onzer redacteuren.) gOMS HELPT het toeval grote dingen tot stand brengen. Het heeft er in elk geval toe bijgedragen, dat in het Stedelijk Museum te Amsterdam in de komende weken een prachtige collectie moderne Franse meesterwerken te zien zal zijn. Een grote tentoonstelling van Mexicaanse kunst in het nationale museum voor moderne kunst te Parijs dwong de conservator, Jean Cassou, tot verwijde ring van ongeveer het halve bezit van zijn instelling. „Waarom stuur je het zolang niet naar ons?" vroeg de heer Sandberg, directeur van het Stedelijk Museum, toen hij er in een vriendschappelijk gesprek met zijn Parijse collega van hoorde. Het idee was er. Cassou was zo enthousiast, dat hjj dadelijk toe- etemde. Het gevolg was, dat de heer Sandberg samen met de directeur van het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten, Giron, twee dagen is komen uitzoeken. En zo zullen, na de Nederlanders, ook de Belgen van dit schoons kunnen genieten. WIE al dit werk in het Stedelijk Mu seum bij elkaar ziet, kan zich ter nauwernood voorstellen, dat Cassou dit en nog veel meer werk in de tijd van nauwelijks twee jaar bij elkaar heeft ge bracht .Het wil hem nog minder aan, dat het beleid van de conservator van het Museum voor Moderne Kunst nog lang niet allerwege waardering en er kenning geniet, althans in Frankrijk. Want deze collectie is het bewijs van de voortvarendheid en de artisticiteit van de heer Cassou. Zij kon in twee jaar tijds worden opgebouwd, doordat hij met de meest belangrijke schilders in Frankrijk voortreffelijke relaties onderhoudt en reeds menig goed doek van hen ten geschenke heeft gekregen Bovendien heeft hij bij zijn streven de steun genoten van zijn collega's van de andere nationale musea in Frankrijk; zij stonden een deel van hun budget aan hem af. Een deel van deze collectie is hier bekend, tal van werken hebben reeds eerder op tentoonstellingen gehangen. Het overige nog altijd een aanzien lijk deel is voor ons land nieuw. Het honderdtal meesterwerken als geheel is een openbaring en een bewijs voor het belangrijke artistieke leven in Pa rijs sinds het begin dezer eeuw. rvEZE expositie is een overzichtsten- toonstelling in twee opzichten. Zij geeft ten eerste een beeld van al het- President Truman heeft gisteren Stanley Andrews, een redacteur uit Arkansas, benoemd tot directeur van het „Punt Vier"-program voor tech nische hulp aan ten achter gebleven landen. Andrews is de opvolger van dr. Har ry Hennett, die vorig jaar bij een vliegtuigongeluk in het Midden-Oos ten om het leven kwam. Zijn officiële titel luidt „administrateur voor tech nische samenwerking". In het midden van deze week zullen in Londen driemogendheden-bespre- kingen beginnen over de jongste Sow jet-nota over Duitsland. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken deelde mede, dat Engeland bij deze besprekingen zal zijn vertegenwoor digd door het hoofd van de afd. Duits land van het ministerie, F. R. Head. Het is nog niet bekend door wie Frankrijk en de Ver. Staten zullen worden vertegenwoordigd. Krantenverkopers te Parijs gaan in staking Ruim drieduizend Parijse krantenver kopers zijn Maandag in staking gegaan uit protest tegen een besluit van de re gering, hun winstmarge van 25 pet. op 20 pet. te brengen. Ruim achtduizend krantenverkopers in de provincie volgden hun voorbeeld. Alleen aan sommige stations waren Pa rijse avondbladen te verkrijgen. De Joegoslavische regering heeft de Oostenrijkse regering om uitlevering verzocht van Nicolas Valjovitsj en van zijn vijf reisgezellen, die Vrijdag aan boord van een Joegoslavisch transport vliegtuig naar Oostenrijk zijn gevlucht. Woensdag zullen geen Italiaanse kranten verschijnen daar de kranten- employé's een dag zullen gaan staken voor hoger loon. 7EG£N PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.75 (Advertentie, Ing. Med.) KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk: Bedankt voor Arnemuiden: J. Arend- sen te Blauwkapel; voor Hilversum. A. den Hartogh te Scherpenzeel (Gld.). Geref. Kerken; Beroepen te Makkum: J. P. Haspels, candidaat te Bussum. Aangenomen naar Vries (Dr.): B. van Oeveren, candidaat te Halfweg, die bedankte voor Godlinze, Meliszand, OostwoidOldambt en voor Pingjum en Zurich. Bedankt voor Oude Pekela: A. J. de Bakker te Onderdendam; voor Nun- speet: J H. de Boer te Nijverdal. Chr. Geref. Kerken: Drietal te Ede: M. Baan te Dor drecht; W. Baay te Alphen aan de Rijn en N. de Jong te Middelharnis. Beroepen te Katwijk aan Zee: N. de Jong te Middelharnis. geen in de afgelopen veertig, vijftig jaar in de Franse kunstwereld is ge schapen. Uiteraard kan dat niet volle dig zijn. De ontwikkeling wordt ge typeerd door een aantal werken van verschillende meesters niet slechts van de meest bekende, maar ook van enkele minder bekende en zelfs van1 een verder vergeten grootheid. Van een aantal belangrijke figuren zijn er kleine groepen, aan de hand waarvan men hun eigen artistieke groei enigermate kan aflezen. Ook in dit opzicht is er dus èen zij het zeer summier overzicht tot stand gebracht. Hierin neemt een reus als Picasso een zeer voorname plaats in. De zes wer ken, die hier van hem hangen, laten zien, hoe hij is geworden tot wat hij thans is. Curieus is in dit verband het schilderij van Hayden, Les Trois Mu- siciens, dat een probleem aan de orde stelt, door Picasso later overgenomen en uitgewerkt. Deze is hier omgeven door zijn vrienden en geestverwanten Braque, Juan Griz, Miro en Marcoussis. Verder heeft een vroeg werk van Braque een plaats gekregen bij de Fau- visten Friesz, De Vlaminck en Derain met hun prachtige kleurige doeken. Zes grote stukken karakteriseren de ontwikkeling van Marc Chagall, van zijn Russisch folklorisme via een merk waardige verdroomde sfeer uitlopend op een in 1944 geschilderd stuk: chao tisch en geschokt. WE VINDEN er de vrienden Vuillard en Bonnard met hun vrijwel gelijk gestemd, karakteristiek palet, nog sterk impressionistisch van sfeer en vormge ving, net als dat van Utrillo. Er is prachtig werk van De la Fresnay, sterk van kleur en spanning. Delaunay, in leider der abstracten, met zijn sterke invloed op de Duitse Blaue Reiter, is vertegenwoordigd met enige zeer fraaie doeken, waarvan we met name Les Tours de Laon willen noemen. Ten slotte willen we nog noemen vijf schil derijen van Matisse, van uiteenlopend gehalte overigens, een paar van de be trekkelijk onbekende Marquet, van wie men veel meer zou willen zien, en twee van onze landgeoot Kees van Dongen, wiens frisse en spontaan geschilderde Danseres we hier reproduceren. Er zouden nog meer schilders te noe men zijn. Dan echter zou dit artikel overgaan in een beredeneerde catalo gus. Het niet noemen van1 een naam zegt echter niets over de betekenis van de getrokken schilders. De keuze was volkomen willekeurig; we hadden even goed anderen kunnen vermelden. We hebben slechts even willen duidelijk maken', welk een voortreffelijke collec tie er op het ogenblik in de Paulus Potterstraat in Amsterdam te zien is. Het is een initiatief, waarvoor kunst minnend Nederland de leiding van het Stedelijk Museum zeer erkentelijk kan zijn. KEES VAN DONGEN: DANSERES ....één van de honderd.... Dit weekend hoogtepunt Toen enige tijd geleden het winter weer zo lang aanhield, zag het er naar uit, dat het nog wel enige tijd zou duren voor de bollenvelden in volle bloei zouden staan. Op dit winterweer volgde echter plot seling een periode van bijna zomerse temperatuur en het gevolg daarvan is geweest, dat de voorjaarsbloemen zich zeer snel hebr.en ontwikkeld. Bij warm weer staan zij spoedig in bloei en de bloei duurt dan slechts kort. Het is op het ogenblik geen Eeldzaamheid, dat een veldje, dat vandaag in knop staat, morgen volop is uitgekomen. Wie daarom van de bollenvelden wil profiteren, late niet na daarvoor de komende Zaterdag of Zondag te ge bruiken. Wanneer het weer blijft zo als het is, zullen deze dagen vermoede lijk het hoogtepunt van het seizoen zijn. In verband met het aanhoudende winterweer werden onlangs de bloem- bollendagen, zówet in Zuid- als in Noord-Holland van 19 naar 26 April verschoven. Achteraf bezien was dit beter niet gebeurd. In verband met de noodzakelijke voorbereidingen kon de datum echter onmogelijk opnieuw worden verzet. .Natuurlijk zullen er op 26 April nog bloemen zijn. Maar we geloven niet ons te vergissen, wanneer we zeggen, dat de feestcomité's, die de bollendagen heb ben georganiseerd, hopen op frisser weer gedurende de eerstkomende da gen. Vier en twintig jaar geleden is een bewoner van Den Haag failliet ver klaard. Hij is zulks thans nog, omdat curator en rechtercommissaris het faillissement hebben gehandhaafd, niettegenstaande er in 1949 nog geen enkele bate aanwezig was. In Januari 1949 overleed zijn moeder, waardoor een belangrijk vermogen in de boedel viel. De advocaat van de gefailleerde heeft thans bij de Haagse rechtbank een rechtsvordering ingesteld, tenein de vastgesteld te krijgen, dat deze zeldzaam langdurige aanhouding van het faillissement onrechtmatig en in strijd met het rechtskarakter ervan is. Aanhouding, teneinde aan eiser de be schikking over het hem in de toekomst toevallende vermogen te onthouden, wordt misbruik van recht genoemd. Verder wordt wettige afwikkeling van het faillissement onmogelijk genoemd, omdat de er op betrekking hebbende stukken in Maart 1945 bij het bombar dement van Den Haag zijn verbrand. De curator heeft de opvattingen van eiser bestreden en de handhaving van het faillissement overeenkomstig de rechtsoDvattingon genoemd 28. Terwijl de wanhopige bakker zo snel hij kon het nummer van de politie aansloeg, stapte Billie vrolijk fluitend verder. Zijn plannetje was gelukt en niemand, ook niet de politie, kon hem wat maken. Hij had toch zeker op het tijdstip van de diefstal met de bakker staan praten? Een beter alibi kon hij zich niet wensen. Vrolijk grinnikend over zijn slimheid, vervolgde Billie zijn weg. Maar Kareltje gevoelde zich niet zo prettig. Zodra hij Billie door zijn fluitje te kennen had gegeven, dat hij geslaagd was, was hij weggerend. De twee vrienden hadden afgesproken om elkaar op een stille plek in het bos te ontmoeten en dan samen het geld te verdelen. „Eigenlijk is het ook geen werk van Billie, om mij altijd, het ge vaarlijkste deel van zijn plannetjes te laten uitvoeren", mopperde hij in zich zelf. „Ik ben net gek, dat ik altijd maar doe, wat hij zegt." Kareltje was als de dood, dat hij een politieagent te gen het lijf zou lopen, dus rende hij zo hard hij kon naar de afgesproken plaats, waar het zeker veilig zou zijn. De toestand in de kaashandel is plot seling grondig gewijzigd. De drukte be perkt zich tot het uitvoeren van de nog lopende orders, van nieuwe is echter nauwelijks meer sprake. Het heet dat het Engelse contin gent is uitgeput, België en Duitsland hebben zich echter vrijwel geheel te ruggetrokken en ook de vraag uit het binnenland is plotseling sterk vermin derd. De noteringen te Leeuwarden gaven Vrijdag nog weinig blijk van deze ver andering; die voor de volvette Goudse werd verlaagd van f 2.31f 2.32 op f 2.30f 2.31 per kg: die voor de Edammers van f 2.16f 2.17 op f 2.14 f 2.15 per kg. Terwijl de Goudse kaas de vorige- week echter 3 cent en de Edammers ongeveer 1 cent per kg bo ven de notering werden verhandeld, lagen de prijzen daar nu ver beneden. Bij een zakkende markt varieerden de prijzen voor de volvette Goudse van f 2.20f 2,25 per kg; die voor de Edam mers van f 2.02f 2.05. Zodat kan wor den gezegd, dat de prijzen van 1015 cent per kg lager waren. in schoonmaakgetij: Hamea-Gelei (Advertentie Ing Med.) Spaarbankbond constateert: De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond, hebben over het afgelopen jaar veertig milli- oen gulden meer terugbetaald dan er werd ingelegd. Er werd bijna 427 mil- lioen ingelegd, tegen 466 millioen ge spaard. Rekening houdende met de bijgeschreven interest van 25 millioen mag worden aangenomen, dat de spaarbanken eind 1951 beschikken over een spaartegoed van ruim 1100 millioen. De terugbetalingen zijn vooral in de eerste vijf maanden van 1951 zeer aan zienlijk geweest, als gevolg van de vrij langdurige kabinetscrisis en van aller- ei geruchten, die de spaarders de Er is zoveel belangstelling voor de premieregeling voor verbetering van kleine boerenbedrijven, dat de daartoe bestemde fondsen uitgeput dreigen te geraken. De commissie voor de kleine- boegenvraagstukken van de Stichting van de Landbouw heeft aan het stich tingsbestuur verzocht met minister Mansholt in overleg te treden over ver lening van een extra bedrag voor de premietoekenning. schrik om het hart deden slaan. Met uitsluiting van debankspaarbanken mag worden aangenomen, dat circa 2.5 millioen spaarbankboekjes in om loop waren. Geschat wordt, dat 24 boekjes per honderd inwoners in omloop zijn, te gen 38l/s stuks van de Rijkspostspaar bank. Voor de oorlog bedroegen deze aantallen resp. 14.4 en 26.5. Dat wijst niet op vermindering van de spaar zin. Wel wordt aangenomen, dat het spaarvermogen is verminderd. Het deel van de inkomstenvermeerdering, dat wordt bespaard, zou zijn gedaald van 9 6 pet. voor de oorlog tot 7.5 pet. in 1947—'48. Op 71-jarige leeftijd is in Den Haag overleden de heer Willy Mullens, directeur van de N.V. Haghefilm en pionier op het gebied van de cinema tografie in ons land. Hij kwam in 1898 voor het eerst in contact met de rol prent, toen hij samen met zijn broer (als de Albert Frères) filmvoorstellin gen gaf, waarbij hijzelf als explicateur optrad. Twee jaar later vervaardigde hij het eerste journaal. In de loop der jaren heeft hij tal van films vervaar digd en verder dankt de Nederlandse Bioscoopbond mede aan hem zijn aan zijn. Hij heeft deze in verschillende functies gediend. Zijn verdiensten werden in binnen- en buitenland door de toekenning van onderscheidingen erkend en gewaardeerd. (91 „Je hebt me geleerd het leven sim- plistischer te bekijken, oprechter, Amid. Ik weet nu dat geluk niet in ijdelheidjes of pretjes of in het goed keurend gemompel van je vrienden ligt; geluk is slechts bij een enkel mens te vinden en voor mij ben jij die mens". „O, mijn lieveling!" Sheik Amid glimlachte. „Maar nu je je onvoorwaardelijk hebt overgegeven, is het ogenblik voor een klein verhaaltje aangebroken", sprak hij. „Het gaat terug tot de tijd toen Yhula en ik kinderen waren zij was een hummeltje van twee jaar, ik tien. We zijn Engelsen „EngelsenMara hapte ongelo vig naar adem. „Ja. ik dacht wel dat je dat zou ver bazen", antwoordde Amid. „We zijn allebei in Engeland geboren, uit En gelse ouders. Ze waren zeer bemiddeld, maar alles wat ze hadden, verkwistten ze voor hun eigen genoegens. Het ge volg was, dat wij, toen ze beiden bij een vliegtuigongeluk omkwamen, zon der een cent achterbleven en overge leverd waren' aan de genade van ver wanten. Er was geen enkele voorzie ning voor ons getroffen; met veel te genzin besloot eindelijk een oom ons tot zich te nemen, omdat er niets an ders op zat. Maar die regeling voldeed door: helemaal niet; zijn vrouw behoorde tot het soort vrouwen dat altijd gasten ontvangen wil of zelf uitgaan, en je kunt je voorstellen hoeveel bezwaar ze had tegen onze aanwezigheid in haar huis! Wel, ze hadden besloten de win ter in Cairo door te brengen; een paar vrienden van hen zouden tijdens hun afwezigheid voor ons zorgen, maar de mevrouw werd ziek iets besmette lijks, geloof ik we konden in ieder geval niet naar haar toe en die onge lukkige oom en tante moesten ons met hen meeslepen naar Cairo. Toen ze daar waren, werden ze uitgenodigd mee te gaan op een reis om de wereld in een zeiljacht maar daar hadden ze ons niet bij nodig! Als oplossing wer den wij achtergelaten in Cairo!" „Oh!" riep Mara vol medelijden. „Ja". Amids mond stond bitter. „We werden op een avond meegenomen en in de Essebieh de inheemse wijk, weet je achtergelaten. De hemel weet wat er met ons zou zijn gebeurd, stel je voor dat Yhula daar was opge groeidHij hield op, maar ver volgde even later: „We moeten ver doofd zijn geweest. Toen ik wakker werd bevonden we ons in ieder geval in een smerige steeg. Zelfs op die leef tijd was ik misselijk van het vuil en •de ellende en ik trachtte de weg naar het moderne Cairo terug te vinden. We werden een paar maal aangehouden. ja zelfs achtervolgd; maar ik slaagde erin te ontkomen. Ik strompelde voort met Yhula op mijn arm, hopeloos ver dwaald en diep wanhopig, toen ik het grote geluk had te worden opgemerkt door sheik Ali, die in Cairo zaken deed voor El Araish. Hij zag dat we Engel sen waren en blijkbaar verdwaald; hij sprak de taal en vroeg ons of hij kon helpen. In antwoord op zijn vriende lijkheid vertelde ik hem weldra het hele verhaal. Hij ziedde van veront waardiging, en bood aan de voortvluch tige familieleden te laten opsporen, maar ik had geen lust die weer te zien. Toen bood hij aan ons mee te nemen naar El Araish, en op te voeden als zijn eigen zoon en dochter, en ik nam die kans met beide handen aan, want ik was dadelijk dol op sheik Ali. Van die dag af vergaten we dat we Engel sen waren, en ik was maar al te bereid sheik Ali's verzoek in te willigen en zijn eigen naam aan te nemen Ben Hasrif benevens de Arabische ge woonten, gebruiken en kleren. Ik had van de Engelsen nooit enige vriende lijkheid ondervonden; de eerste harte lijkheid die ik in mijn leven ondervond kwam van die sheik uit de woestijn". Amid fronste zijn voorhoofd bij die herinneringen, maar een ogenblik later klaarde zijn gezicht op en hij vervolg de: „We werden bruin door de zon en de woestijnwind: we gingen leven als Arabieren, sprekdh als Arabieren, ja zelfs denken als Arabieren. Sheik Ali was verrukt, want hij had zelf geen kinderen, en, zoals je weet, was hij de grondlegger van El Araish, zoals het nu is. In mij vond hij iemand om zijn taak voort te zetten, en toen hii mij die taak op zijn sterfbed toevertrouw de, liet hij me zweren dat ik die nooit in de steek zou laten, nooit zou terug keren tot mijn geboorteland; ik had daar nooit behoefte toe gevoeld; slechts één keer moest ik naar Londen toen er een testament was gevonden waar bij ik was betrokken. Maar sheik Ali had zich geen zorgen hoeven te maken ik had geen behoefte om er te blij ven". Amid hield op, toen sprak hij dringend: „Begrijp je het Mara? Ik zal El Araish nooit kunnen verlaten". Ze keek hem aan en haar ogen straalden van liefde. „Dat doet er niet toe", sprak ze eenvoudig. „Ik wil ook niet weg uit El Araish". „Mijn liefste vrouw!" Toen hij haar eindelijk met tegenzin los liet, kreeg Mara's gezichtje een peinzende uitdrukking. „Dan had Yhula Gary kunnen ver tellen Amid klemde zijn kaken op elkaar. „Ja. Maar daar was ze te trouw voor. En bovendiengeloof ik dat ze, hoe jong en dwaas ze ook was, toch ver standig genoeg was om zijn liefde op de proef te stellen. Ze wist dat dat een goede proef zou zijn hem te laten denken dat ze een Arabische was „Ja". Mara sprak als in gedachten Yhula en Gary waren alweer naar de achtergrond verdwenen. „Ik geloof dat ik van het eerste ogenblik van je heb gehouden, maar ik was bang om dat zelfs aan mezelf te bekennen". „Het heeft lang genoeg geduurd voordat je dat inzag", antwoordde sheik Amid. „Lijkt het je geen goed idee om al die verloren tijd eens te gaan in halen?" EINDE Intussen is het algemene beeld zeer onoverzichtelijk. Een daling in de kaas handel kan soms even snel eindigen als ze is begonnen en men moet er zich dus niet over verwonderen, wanneer het beeld zich spoedig weer wijzigt. Zulks te meer, waar de toestand bij an dere producten uitstekend blijft. Er wordt zeer veel melk gecondenseerd en de boterprijs blijft hoog. In het be gin van de week werd de prijs van dit laatste artikel zelfs met 10 cent per kg verhoogd, die verhoging ging er Vrijdag evenwel weer af. vaOK UTRECHT - I Vmir (WEI (952 Op 1 Mei a.s. zal te Utrecht da eerste grote beurs voor de land bouw, zuivelindustrie en visserij worden geopend, de L.Z.T. Deze beurs zal een grote manifestatie van het agrarische bedrijfsleven worden, de grootste, welke ooit in Nederland werd gehouden. Een verheugend initiatief'. Vooral nu in verband met de exportbevordering aan de producten de hoogste eisen moeten worden gesteld. Verheu gend ook, omdat deze manifestatie voortspruit uit een gemeenschap pelijk optreden van de Utrechtse Jaarbeurs en het gehele georgani- serende bedrijfsleven. Geen won der dat onze boer tevreden glim lacht.' Hy ziet zeker reeds voor zich de vele bezoekers passeren, die straks in dichte drommen naar de Domstad zullen trekken. WOENSDAG 23 APRIL HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Tulpen- Ralley. 8.25 Gram.muziek. 9.0Ö Voor de zieken. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Een nieuwe weg", hoorspel. 12.05 Alt en piano. 12.30 Land- en Tuinbouw- mededelingen. 12.33 Lichte muziek. 12.50 Tulpen-Rallye. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 Viool, cello en piano. 13.50 Concertgebouworkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Amusementsmuziek. 15.30 Strijkkwartet. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Clavecimbelrecital. 18.30 Harpensemble. 19.00 „Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven". 19.15 Boekbespreking. 19.30 Commentaar familie-competitie. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Opwek kingssamenkomst. 21.15 Radio Philhar- monisch Orkest en soliste. 22.35 Interna tionaal Evangelisch Commentaar. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en her haling S.O.S.-berichten. 23.15 Tulpen- Rallye, 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35—24.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. a.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de huisvrouw. 10.30 Pianoduo. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- er Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Omroeporkest. 14.00 Gesproken poftret. 14.15 Jeugdcon- cert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 „Een tijger- hart". hoorspel. 16.05 Blokfluit en clave- ctmbel. 16.15 Voor de zieken. 16.45 Or kest van de volksmuziekschool en meis jeskoor. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Ha- waiïanmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: Mevr. M. van LithVan Schreven: „Sl ums avontuur". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Reportage 18.30 Actualitei ten. 18.35 Strijktrio. 19.00 „De weg naar vrijheid", causerie. 19.15 Orgelspel. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20 05 Poli tiek commentaar. 20.15 „Den Haag bO gaslicht". 22.45 Orgelspel. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6