Show van kinderkleding bij Vroom en Dreesmann DAMES!! Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk f 1.50 f 1.50 AGENDA Parkeer-vraagstuk op het Waagplein Jaarvergadering „Alcmaria VVV" Gilde-avond van de kaasdragers Noordermarktboi vergadering Propaganda-avond Cebuto-Naco Halve B'oemstraat onder de hamer onveranderlijk Voorhoede van Alcmaria werd gewijzigd Burgerlijke stand Het bier was weer best DAMES-OAMISOLES Bijpassende DIRECTOIRES Damclub D. D, D. KERKELIJK NIEUWS Weekoverzicht van d< Langedijker veilingen DONDERDAG 24 APRIL 1952 Een ijsfesiijn met gekleurde ballonnen IDat zoudt u er van denken, wanneer op een modeshow de mannequin wier japonnetje u bewondert, plotseling haar omgeving vergeet om met aandacht Sn haar neus te peuteren? Heus, dit intermezzo gebeurde, maar het werd de lieftallige jongedame graag vergeven, want zij telde hoogstens een vijftal lentes en haar publiek bestond uit vertederd glimlachende moeders. Denk daarbij nog een grote, opgewekte kinderschare, verrukt over het ongewone gedoe en een honderdtal kleurige ballons die aan de coupes met ijs waren bevestigd en u ziet het tafreel voor u dat de lunchroom van de firma Vroom en Dreesmann gistermiddag bood. 3TR bleek een zeer grote belangstelling te bestaan voor de show van meisjes- kleding die door deze firma werd ge geven. Vele practische zomerjurkjes werden door een vijftal kleine manne quins getoond. Gelukkig was deze zo merkleding vrij van overdadige gar nering en vervaardigd van wasbaar ma teriaal, omdat de vrouwtjes in de dop hun jurkjes bij het kinderspel niet al tijd kunnen ontzien. De kleuters, die nog bij moeder thuis zijn, hebben evenwel het meest behoef te aan een stevig speelpakje, waarmee zij zich in de tuin, om het huis, of aan het strand kunnen vermaken. Deze on misbare dracht werd vertegenwoordigd door fleurige, ribfluwelen bretelbroek jes op witte blouses en voor koudere dagen in de vorm van practische pop lin overalls met capuchons, grote, op genaaide zakken en elastiek in de taille. Vtoor de schoolgaande jongedames was er o.m. zo'n vrolijke Tiroler blouse, die onder een grijs bretelrokje werd gedragen en voor het kleinere meisje bleek een rose katoenen japonnetje met smockwerk een alleraardigste dracht. Toen de omroepster evenwel ook het bestaan van een bijpassend broekje onthulde, trok de'kleine man nequin krampachtig haar rokje naar beneden, om dit onderdeel der combi natie zo veel mogelijk aan de belang stellende blikken te onttrekken. Voor de warme zomerdagen zagen de mouwloze zonnejurkjes, die met strik- De NACO heeft gisteravond in een drachtige samenwerking met de Cebuto in het Gulden Vlies voor een talrijk publiek een propaganda-avond ge geven met een uitstekend verzorgd programma. De bedoeling van de' orga nisatoren was op deze wijze via een persoonlijk contact de mensen voor te lichten omtrent het maken van binnen- en buitenlandse reizen met de Cebuto. De heren H. Willems, propaganda- che'f van de Cebuto, en Peter van Rooycn spraken om beurten over de genoegens van het reizen in het alge meen en van de tours met de Cebuto in het bijzonder. Vooral de heer Van Rooijen bleek een boeiend causeur te zijn. die het gezegde waar maakte, dat iemand, die verre reizen doet, veel kan verhalen. Hij illustreerde zijn vertel lingen met rake snel-tekeningen, die een gedegen kennis van de verschillen de volkeren en hun folklore verraad den. Er werden voorts enkele interessante reisfilmpjes vertoond, over Düsseldorf. de Beierse Alpen, over ons eigen land en Oostenrijk. Besloten werd met een grappig filmpje van Laurel en Hardy, dat de juiste stemming hielp scheppen voor het bal, dat deze genoegelijke avond besloot. Het eigen dansorkest van de NACO met een charmante NACO-vocaliste zorgde voor de entr'acte-muziek en begeleidde later ook de talrijke danslustigen. Koe maakte uitsfapie Gistermorgen ontstond bij het lossen van een veewagen enige consternatie, toen een koe haar begeleider omver- drukte en met fier oogeheven kop de wijde wereld in snelde. Zij meende zich voor haar vervolgens te kunnen ver schuilen door een openstaande deur van een grossierderij aan de Kanaal kade binnen te draven. Een fiets, die de zwaarwichtige dame op naar weg ontmoette, werd en passant eventjes beschadigd en toen bevond de vluch telinge zich in de pakhuisruimte, waar zij verbaasd en staartzwiepend bleef staan kijken. Misschien heeft het dier gedacht, dat het ergens in een stal terecht was gekomen. In ieder geval volgde het een natuurlijke aandrang, waardoor verschillende goederen wer den verontreinigd. Met zo'n gedrag kon niemand genoegen nemen en even later stond de vrijbuitster stevig aan de touwen bij haar lotgenoten op de Nieuwesloot. Het leek gistermiddag in het Gulden Vlies of de halve Bloemstraat onder de hamer kwam. Bij de openbare verko ping door notaris mr Joh. G. Z. Zijnen werden niet minder dan acht percelen in deze straat aangeboden. Voor vier pakhuisjes, de percelen Bloemstraat 6, 8. 10 en 12 werd door een en dezelfde koper f 300 per stuk geboden. Het woonhuis, Bloemstraat 14 en het pak huis op nr 16 haalden precies de f 500 en een erf leverde als hoogste bod f 260 op. Op het woonhuis Bloemstraat 4 werd f 520 geboden. De andere biedin gen waren: Huis met werkplaats, Var- nebroek 39 en 37: f 9000; Huis en erf, Lindenlaan 26: f 2840; Woon- en winkel huis, Laat 67: f 6000. De percelen zullen op 30 April bij af slag worden verkocht. jes op de schouders werden gesloten, er aantrekkelijk uit. Zij waren vervaar digd van Brabants bont en vrolijk ka toenen imprimé. Moeders parapluie behoeft nimmer te pas te komen aan de regenkleding die er voor kleine meisjes werd ge toond. Er waren modelletjes in frisse kleuren gekozen, met stevige capuchons waardoor de kinderen er op een som bere regendag in hun poplin capes of manteltjes wel als vrolijke kabouters moeten uitzien. De zomermanteltjes vertoonden even eens die vrolijke tinten en waren ove rigens eenvoudig gehouden. Ten slotte passeerden alle kleine mannequins nog eens de revue in voile feestjurkjes gegarneerd door smockwerk en een grote vlinderstrik. Zij werden nagestaard door het jeugdige publiek, dat wel eens ongedurig was geworden door de lange pauzes, maar nu toch plotseling een eind zag gekomen aan dit ongewone kinderfeest. De gekleurde balonnen gingen mee naar huis. als een tastbare doch broze herinnering aan hun eigen modeshow. P. A. DONDERDAG Victoria Theater, 8 u.: Crisis (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De zoon van de kalief (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De rivier (alle leeft.); Harmonie Theater, 8 uur: Sensatie in San Remo (alle leeftijden). Café Centraal, 3 uur: Noordhollandse Bond van Melkslijters. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Jubi leumfeestavond Ver. Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphaël". Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestnat 1. HE1LOO. Rustende Jager, 8 uur: Feestavond Ulo. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De dokter en het meisje (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gun Crazy (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Geen medailles voor spionnen (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: SOVA-avond. Nachtdienst apotheken: Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 3.49 16.09 Vrijdag 4.25 16.47 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 3.54 16.14 9.54 22.14 Vrijdag 4.30 16.52 10.30 22.52 HET BLOEMENCORSO Het bloemencorso dat door de VVV te Castricum, Limmen en Heiloo is geor ganiseerd op Zaterdagmiddag wordt iets bizonders. Plm. 40 auto's, fraai ver sierd met tulpen, hyacinthen en nar cissen, nemen aan het corso deel, ter wijl enkele muziekcorpsen de optocht door de verschillende dorpen zullen vergezellen. Practische ribfluwelen speelpakjes met grote strohoeden. Personenauto s voortaan naar het Doelenveld De heer W. Voorthuijsen, directeur van het Marktwezen, heeft thans maat regelen getroffen om een einde te ma ken aan de versperring van het Waag plein dat Vrijdags steeds meer door be zitters van luxe auto's en bussen als een gemakkelijk gelegen parkeerplaats wordt gebruikt. Hij heeft daarom aan het adres van diverse belanghebben den de volgende missive laten uitgaan. Gelijk u wel bekend zal zijn biedt het Waagplein te Alkmaar tijdens de Vrijdagen in het kaasmarkt-seizoen een meer dan rommelig beeld, doordat op die dagen een groot gedeelte van dit plein wordt gebruikt als parkeerplaats voor personen-auto's. Tot nu toe heb ik in deze ongewenste toestand geen verandering gebracht omdat ik wist, dat het merendeel van deze wagens be hoort aan hen die rechtstreeks belang bij deze markt hebben (fabrieks-direc- teuren en kaashandelaren). Aangezien dit parkeren in 1951 ech ter zeer s(erk is uitgebreid, zie ik mij thans genoodzaakt maatregelen te ne- K Televisie o Radio Stofzuigers Vloerwrijver Wasmachines Wringers (Advertentie, Xng. Med.) In de beslissende wedstrijd tussen Alcmaria en Baarn, welke Zondag op net terrein van HFC wordt gespeeld, komen de withemden met een iets ge wijzigde opstelling uit. Joop Swaerts is uit de voorhoede verdwenen en daar voor is Piet de Buijzer terug gekomen. De Buyzer zal de wedstrijd als rechts buiten mee spelen. Te zamen vormt hij met Dinkelberg de rechtervleugel. Un tied opereert weer als aanvalsleider, terwijl de linkervleugel zal bestaan uit Eversteyn en Genefaas. In de achter hoede en middenlinie kwamen geen mutaties voor. De defensie van de wit hemden ziet er dus als volgt uit: Afink; Wijnands en Van Meene; Maasen, Was- sink en Brouwer. Belgische onderscheiding voor oud-burgemeester van Alkmaar Uit handen van de ambassaderaad der Belgische legatie, de heer L. Cou- vreur, heeft gistermiddag op het Leidse stadhuis jhr mr F. H. van Kinschot, burgemeester van Leiden en oud-bur gemeester van Alkmaar, het officiers kruis in de Kroonorde van Belgie ont vangen. Dit kruis werd hem uitgereikt op grond van zijn vele verdiensten op het terrein van cultuur en sport bij de uitwisseling LeidenGent. Geboren: Anna L., d. van J. M. van den Oprd en L. Trinko. Adrianus M., z. van J. Insing en E. C. van Wonderen. Johanna M., d. van C. P. Hoedjes en T. E. Schuijt. Neeltje M., d. van N. van Wieringen en G. Boon. VRACHTAUTO IN BRAND Een brandje in een marktauto in de Pastoorsteeg kreeg gistermiddag geen kans zich verder uit te breiden door het snelle optreden van de heer Mosk. Met een snelblusser van de Rotterdam se Eank wist hij het vuur in een mini mum van tijd te bedwingen. men en uit te zien naar andere moge lijkheden. Op grond hiervan stel ik u derhalve voor, uw auto bij het bezoek aan de kaasmaitot, van 25 April a.s. af, te par keren op het Doelenveld, hetwelk voor dit doel geheel ter beschikking staat. Ik erken de bezwaren die hieraan voor u zijn verbonden, doch de nieuwe pal-keerplaats is betrekkelijk zo dicht bij de markt en een oplossing zo drin gend vereist, dat ik op uw medewer king durf te rekenen. 45. Jimmy diende in zijn rol te blij ven en daarom liet hij de visser met de ringbaard tot driemaal toe de me dedeling herhalen, dat hij nu de her berg maar moest verlaten. Jimmy ver zette zich hier niet tegen. „Als ik nu zou blijven zitten," zo overlegde hij met. zich zelf, „zou dat alleen maar argwaan wekken. Ik zal nu m'n biezen pakken, maar als de heren denken, dat ze verder van mij af zijn, dan hebben ze 't mis." Buiten gekomen, keek Jim my om zich heen, om zich er van te overtuigen dat niemand op hem lette en daarna verdween hij m het steegje dat vlak naast de herberg liep. Er was daar een raampje dat op een kier stond en dat blijkbaar diende om wat frisse lucht tot de gelagkamer toe te laten. ,,'n Prachtig plaatsje," dacht Jimmy, ,.om wat te staan luisteren. Dat 't hier niet pluis is, staat voor mij als een paal boven water en dat die ome Dirk waar ze allemaal zo doodsbenauwd voor zijn, iets, zo niet alles met die verdwijningen te maken heeft, daar ben ik óók zeker van." Veel opvangen van hetgeen er gesproken werd, kon Jimmy echter niet. 't Was een geroe zemoes van stemmenMaar eens klaps trok Jimmy met een ruk zijn hoofd terug. Aan de voorkant van de herberg weerklonken snelle voetstap, pen en een ogenblik later werd de voordeur opengeworpen Kaasmarktbezoekers kunnen zich laten wegen Voor de algemene ledenvergadering van Alcmaria VW die gisteravond m Hotel London werd gehouden, was slechts een zeer matige belangstelling. Waar schijnlijk was de concurrentie van „Oud-Alkmaar" hier niet vreemd aan. In zun openingsrede zeide de voorzitter, de heer D. J. Scheffel, dat het maken van een prognose t.a.v. de omvang van het vreemdelingenverkeer in het komend sei zoen altijd moeilijk is. Wat het tourisme betreft, zullen de Ver. Staten ongetwij feld weer de eerste plaats innemen. Verwacht wordt, dat de Amerikanen een half milliard dollars in Europa zullen uitgeven. Twintig landen proheren daar van een zo hoog mogelijk bedrag binnen te halen. Dat komt niet vanzelf: er moet hard voor worden gewerkt, waarbij de ANW gelukkig niet achterblijft. pen 486.697, sportevenementen 125.739, amateurtoneel, dansen en overige voor Het verheugde spreker in één der grootste Amerikaanse bladen temidden van een vijftal foto's, ook het beeld van de vertrouwde Alkmaarse kaas markt te mogen aantreffen en hij acht te, dit een uiterst goede en onpersoon lijke propaganda. Spr. hoopte, dat allen, die aanstonds weer met de vreemdelingen in contact zullen komen, zich als goede gastheren en gastvrouwen zullen gedragen en dit contact er toe zal mogen leiden, dat men elkaar beter zal leren kennen en waarderen, in het gemeenschappelijk verlangen een vreedzame wereld op te bouwen, waarin het goed is te wonen en te werken. Uit het door de secretaris, de heer J. M. F. Arntz uitgebrachte jaarver slag, bleek o.a. dat er met het gemeen tebestuur en de Motorclub „Alkmaar" een zeer goede samenwerking bestaat. Gememoreerd werd, dat de in Febru ari '51 gehouden gecombineerde verga dering met de commissie voor propa ganda voor de kaasmarkt, de pers, de middenstandsorganisatie, de politie en het betuur van de Federatie over de diverse aspecten rond de kaasmarkt wel zeer verhelderend heeft gewerkt, doch helaas niet tot afdoende resulta ten heeft geleid. Het aantal leden bleef zich in 1951 rond de 500 bewegen. Bezoek aan Alkmaar. In totaal beklommen 13673 personen de Waagtoren. Er vonden in 1951 in totaal 11586 overnachtingen plaats, waarvan 3062 of 26% pc. door buiten landers. Over Alkmaar werden 4220 inlich tingen, over andere plaatsen 1827 in lichtingen verstrekt. Bij het Bureau kwamen 3881 monde linge, 1106 telefonische en 563 schrifte lijke aanvragen binnen. Niet minder dan 4447 personen be zochten het bureau. Het aantal bezoekers van vermake lijkheden in Alkmaar bedroeg: biosco- stellingen 114.441, beroepstoneel 14.990. tentoonstellingen 10.432 en concerten 7062. De motorraces leverden een batig saldo van f 2023 op. De KRO, NCRV en Wereldomroep verzorgden resp. twee, één en driemaal een programma over onze stad. De rekening over 1951 in ontvangst en uitgaaf bedragende f 12965.15 werd vastgesteld, nadat de bescheiden door de Kascommissie in orde waren bevon den. De voorzitter deelde mede, dat voor de uitgeschreven prijsvraag, waaraan slechts journalisten kunnen deelnemen en waarvoor f 2700 aan prijzen is be schikbaar gesteld, reeds enkele inzen dingen uit binnen- en buitenland zijn ingekomen. Een weegschaal voor de toeristen. Als nieuwe attractie voor de bezoe kers van de Kaasmarkt zal worden ge tracht de beschikking te kriisren over één of meer niet in gebruik zijnde weegschalen in de de Waag, waarop men zich dan zal kunnen laten wegen, waarna een artistiek uiteevoerd, offi cieel certificaat van weging zal 'wor den verstrekt. Dit denkbeeld vond al gemeen instemming. Een opvangcentrum Daarom is een opvangcentrum ge sticht, dat gevestigd is in het bureau van de VVV in de Waagtoren. Bij wijze van proef zal dit reeds Za terdag en Zondag van 1623 uur zi.in geopend. Uitsluitend zij, die zich in persoon melden, zullen aan logiesruim- te kunnen worden geholpen, indien de hotels vol mochten zijn. Niemand behoeft derhalve meer in zijn auto te overnachten of op straat te dwalen. Het opvangcentrum, dat over alle ge gevens beschikt en als een soort dis tributieinstantie kan worden aange merkt, zal iedere logeergast ruimte Prettig en leerzaam feest voor „Oud Alkmaar" „De tijden veranderen en wij veranderen met hen" zegt een oud spreek woord. Wie echter gisteravond een kijkje kon nemen in het ontspanningslokaal van Ringers' Cacao- en Chocoladefabriek, zal hebben bemerkt dat het spreek woord niet altijd opgaat. In die cantine zaten namelijk tal van heren naar oude trant toeback te suyghen uit lange, Goudse pijpen, terwijl vóór hen op tafel tinnen bekers met bier stonden, die steeds werden bijgevuld. Het waren leden van de vereniging Oud Alkmaar, die op uitnodiging van de kaasvader een echte gilde-avond van de kaasdragers bijwoonden. Damesbezoek pleegt op dergelijke avonden taboe te zijn, maar voor deze bijzondere gelegenheid maakten de kaas dragers een uitzondering en zij zorgden er voor dat er ook koffie was. gold het „met schade en schande wijs worden". Korte speeches. Verschillende hoofden van takken van dienst hadden zich bereid ver klaard deze avond iets te vertellen over hun ambt ift vroeger jaren. De heer Lutjeharms opende de rij van sprekers met een korte speech over het kaasdragersgilde, waarna de heer Th. P. H. Wortel een toespraak op rijm hield over het werk van een stads secretaris. De heer J. Dreeuws verhaal de met gepaste trots van de grote macht van de schout van 300 jaar ge leden. Die was niet alleen opsporings ambtenaar. maar ook als officier van Justitie stond hij zijn mannetje. Zijn taak was voorts alles te innen wat er Voor het houden van deze avond was officiële toestemming van burge meester en schepenen nodig. Deze had den zich niet laten kennen; op een in drukwekkende rol papier, welke met een zegel was gesloten, hadden zij hun voorwaarden neergeschreven. Daar was dan in de eerste plaats de bepaling dat de leden van oud-Alkmaar deze avond de gast zouden zijn van de meester van het gilde, de poorter Jo hannes Hendrikus Lutjeharms en dat zij ter vermijding van ongelukken aan de ingang van de zaal hun messen moesten afgeven. Het maken van onrust was streng verboden en ook zouden er geen onnutte woorden mogen worden gebruikt. De vrouwen zouden hun mannen deze avond onder danig moeten zijn, doch daar stond tegenover dat de mannen zonder dis cussie de wensen van hun eega's moesten vervullen. Ten slotte was hei een iegelijk geboden de gezelligheid te bevorderen. Dez.e bepalingen werden door de voorzitter, de heer H Ringers duideliik voorgelezen, zodat ieder wist waar hij zich aan had te houden. Donker bier. Op alle tafels stonden tinnen kroe zen, of bii gebrek daaraan glazen welke werden gevuld met donker, zoc* smakend kaasdrngersbier. Steeds werd er bii geschonken en de enige manier om daar aan te ontkomen was het glas onder tafel te houden. Een knan- ne kaasdrager, die er dan in slaagde in te schonken! Eén ogenblik dreigde er een tekort aan bier te komen, doch do mannen van het gilde slaagden er bij tijds in nieuwe voorraad op te doen Voor ieder der gasten was er een lan ge Goudse pijn en voldoende tabak Aanvankeliik leverde dit roken wel enige moeilijkheden op, daar niet alle heren er erg in hadden, dat de kop van een dergelijke pijp in minder dan geen tijd gloeiend heet wordt. Hier maar te innen viel en dat was heel wat. Het prettigste van dit werk was. dat hij zelf ook overal zijn deel van kreeg. In 1816 werd hier ter stede het laatste doodvonnis voltrokken. Dat «ebeurde op het schavot, dat op de Breedstraat stond. De „kaak" had een plaatsje op de Mient. Vijf en dertig belastingen. De heer Messant vertelde iets over de inning van de accijnzen, hetgeen eertijds een zeer voorname bron van inkomsten voor de gemeente was. Dat de overheid ook vroeger wist hoe zij aan geld moest komen, blijkt uit een uitspraak van William Temple, die zeide, dat men in Holland aan 35 be lastingen had meebetaald vóór men vis op tafel had. De heer ir. H. Knol vertelde iets over het werk van een vroegere „fabrieksmeester" en de heer Van der Knaap verhaalde over de ge schiedenis vari de toeback. De Buziau van het kaasdragersgilde. de heer Ris, vertelde tussen de bedriiven door een geestig verhaal over „Mietjes trouw dag" en ook als zanger had hij succes. Hoewel de omgeving de propere, modern ingerichte cantine eigenlijk niet helemaal aansloot bij het histo rische karakter van deze gilde-avond was het bierfeest toch een succes. Een echt kaasdragersbroodje met dik boter en kaas was de stoffelijke herinnering, die de leden van Oud-Alkmaar 's avonds mee naar huis namen. kunnen aanwijzen. Op de medewerking van hotel- en pensionhouders wordt daarbij gerekend. Nog geen permanente financiële regeling. De voorzitter toonde zich verheugd, dat ook voor 1952 de jaarlijkse subsidie ad f 30.000 ter instandhouding van de kaasmarkt weer werd verkregen, want deze hangt elk jaar aan een zijden draad. Spr. zou gaarne hiervoor een permanente regeling zien getroffen. Bij de rondvraag werd ernstig ge klaagd over de toestand op de Vis markt. Deze wordt Vrijdag goeddeels als rijwielbewaarplaats gebruikt, waar. door de passage zeer wordt bemoeilijkt en schade voor neringdoenden oplevert. Een van hen zich zich over deze toe stand bij B. en W. .beklagen. Het be stuur stelt zich achter deze klacht. Een andere neringdoende zou ook de visbokser, die daar op Vrijdag een standplaats inneemt verwijderd willen zien. De vergadering hield zich echter buiten deze concurrentiekwestie en was van mening, dat de Vismarkt er is om vis te verkopen, ongeacht door wie zulks geschiedt. Onze Tricotage-afdeling brengt iets zeer speciaals voor lage prijs! met schouderband, bustevorm en kantgarnering, prima kwaliteit, fantasie tricot, in zalm en bleu vlot model en prima pasvorm PROFITEERT U VOORAL HIERVAN I LANGS SlRAAt alkmaar (Advertentie, injj. Med.} iet zien van zoveel drinkende mensen maakte de kaasdragers dorstig en daarom namen zij zelf ook menig pinteke bier. L. VERVER VAN D.D.D. KAM PIOEN ZAANSTREEK De Alkmaarse dammer L. Verver, lid van D.D.D.is met de fraaie score van IS punten uit negen partijen hoofdklasse kampioen geworden van het district Zaan streek. Gezien het feit dat Verver het vorig seizoen promoveerde naar de hoofd klasse en nu hierin uitkwam tegen o.a. de sterke Zaanse spelers C. de Bree, B. de Boer, J. Stroo, C. Engel en D. Veen, mag het behaalde kampioenschap een uit stekende prestatie worden genoemd. Ver ver is nu gerechtigd deel te nemen aan het tournooi om het Hoofdklasse-Kam pioenschap van Noord-Holland. In de onderlinge competitie van D.D.D. werden deze week de volgende resultaten behaald: M. A. Langras—L. Verver 0—2; J. Mekken—M. Oud 0—2; J. Jorna—G. Woonijk 0—2; N. Visser—D. Stam 0—2; M. Langras Sr.—P. de Wijn 0—2; M. He mels— D. Bruggeman 2—0; P. de Wijn— D. Bruggeman 2—0; M. Hemels—M. Langras Sr. 0—2; D. Bruggeman—N. Len- gers 0—2. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen te Blitterswijk: J. Stoffels, ndidaat te Bussum. Beroepen te Ap- nsga: W. E. Verdonk. hulpprediker te Gravenhage. Beroepen te Poortvliet: 1 C Roosendeal te IJenden. Bedankt voor Huizen (N.H.): G. M. van Dieren te Ede. Tot bouw van In de zaal van hotel „De Brederi de 39e algemene vergadering van di gehouden onder leiding van de heer een resumé van het verloop der vei hij wees op de ongunstige omstandig voorjaar. De omzet over 1951 bedre dan het daaraan voorafgaande jaar niet bevredigend worden genoemd. Niet minder dan 2% millioen kg ki draaide door. De uitkomsten van verdere producten waren bevredigei De voorzitter wekte op om tochvoi al te spuiten met het oog op de aai appelziekte. Dit is mede in het bela van de export. Nog steeds is er een te veel aan w te kool. Inkrimping met 20 a 25% m( gewenst worden geacht. Nieuwe teelten, zoals bloemkool aardbeien kunnen als geslaagd word beschouwd. In de uienteelt is weinig regelma Meer stabiliteit is gewenst. Bij het UCB zijn fouten gemaal doch deze zijn erkend. Overigens mc deze zaak niet op de spits worden g dreven. De commissie van overleg k goede diensten bewijzen. De uienke ring zal evenwel niet op lager nive mogen komen te staan. Na gewezen te hebben op de vooi gang van het stip-onderzoek, gaf spi ker een overzicht van de stand der pr ductiefondsen. Gewezen werd op h goed functionneren van de minimui prijzenfondsen. Het gaat hier om 1 leggen van een bodem in de marl Spr. hield een pleidooi voor het ve stelsel en wees op de bonafide hanc ter pjaatse. De weinige regelmaat in aanvoer zal nader moeten worden fc zien. Practisch wordt er drie maal p week geveild. Dank werd geuit jege het centraal bureau, de prov. comm: sie, betaalmeester en veilingpersone De samenwerking in het bestuur w uitstekend. Aan het slot van zijn te spraak zeide de voorzitter dat rrv zich te weer zal moeten stellen teg. het opkomend protectionisme. De omzet van het lopende jaar b droeg tot heden aanmerkelijk me dan de overeenkomstige periode van vorige jaar, met weinig doordraai- E< gematigd optimisme is dan ook gewe tigd. Het jaarverslag van de secretar de heer K. van Nienes, werd goedg keurd evenals de rekening en verar woording van de penningmeester, - heer C. Keeman Cz. De bruto-win zijnde een bedrag van f 46.402.50, we: geheel bestemd voor afschrijving. De voorstelli Hierna kwamen „de diverse voorsts len ter tafel. 1. Op grond van het feit dat de b staande fustbergplaats allermin aan redelijke eisen voldoet, stelde h bestuur voor machtiging te verier» tot de bouw van een fustloods, well machtiging er met vlag en wimpel do kwam. De bedoeling is om een dubb le fustloods te bouwen, één geheel m kappen van 35 x 40 m. De opslagruir te zal plaats bieden aan 140.000 kiste De kosten worden geschat op f 85.0 exclusief bestrating. 2. Het bestuur vroeg alsnog to stemming de veilingspercentages a volgt vast te stellen en wel voor poo aardappelen op l'/<%, consumptieaar. appelen 2%, uien 2%%, groenten vroege aardappelen 3% en fustprodu ten 4%. Na enige opmerkingen van heer W. Kaan met betrekking tot verhouding van dit voorstel tot de st tuten, werd ook dit voorstel aanvaar 3. Het voorstel van de afd. L.T.! 't Veld Oude Niedorp om er zorg voi te dragen dat kool bij het verladen oc werkelijk als kool wordt behande was tengevolge van een samensnrekii reeds door de feiten achterhaald. 4. Hetzelfde was het geval met h vorostel van de vereniging „Nieuw L ven" om tot een betere behandelir van bascules en kratten te komen. Ae beide grieven is reeds tegemoet gek men, 5. Afgewezen werd het voorstel ve de vereniging „De Eendracht" om t uitkering van de veiling aan de ve enigingen te verhogen met een viert van datgene wat thans wordt uitg keerd. De uitkering aan de verenigii gen van 0.15% van de omzet hart leden, werd n.l. ruimschoots voldoei de geacht om de huishoudelijke koste te kunnen dekken. 6. Het voorstel van „De Eendrach' De handel in bewaargroente was i vorige week zeer zwak. Onder invloed vj het abnormaal warme weer voor de ti van het jaar trad een sterke prijsdalii in en viel de kooplust bijna geheel wc Vooral Zaterdag was een slechte dag. Daar de gele kool nog steeds voor Oos Duitsland kon worden verkocht bleef vo deze soort het verlies beperkt tot enke centen per kg. Gele kool, die aan de e: porteisen voldeed, kon nog 1415 se maken. Deense witte kool, waarvan nog belan rijke aanvoeren werden aangeboden, da; de in prijs tot 1012 cent. Rode kool moest het grootste verli lijden, waarbij kool, die de vorige wei nog 24 cent opbracht, nu voor 12—14 ce moest worden afgestaan. Onder invloi van het koudere weer trad Dinsdag we een hoopgevend herstel in, waarbij vooi de laagste noteringen 24 cent hoger lag< dan Zaterdag. Ook witlof was Dinsdi iét$ duurder, met 34 cent voor lof I hoogste notering. De handel in prei kan niet meer op gai komen; meer dan 8 cent per kg is ni gemaakt. Dé vorige week werd de eerste natuu rabarber aangevoerd, waarvoor 25 cent p kg betaald werd. Bij de volgende aai voeren daalde de prijs tot 1214 ceri Dien daalden eveneens in prijs en we den genoteerd voor 24—28 cent. Pe loopt nqf steeds op; de voorraden zi aan de Langedijk zo goed als uitgepi Voor peen B en C werd 40 cent betaa! i

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2