Alcmaria blijft toch tweede klasser Historische wedstrijd op historische grond Offensief van withemden in de tweede helft gaf de doorslag Motorrijder reed tegen paard Bio Vacantie Oord diende 25 jaar het zwakke kind Spanning sidderde over H.F.C.-terrein Van 0-1 werd het 3-2 Slecht voorteken? Beemster 25 jaargeleden Heemskerk Oud West-Frieslands buurpraatje Oudorp Een mijlpaal langs een moeilijke weg Gelukstelegram van HM. de Koningin Kinderzorg blijft nog noodzakelijk OP EN OM DE SPANJAARDSLAAN De gelijkmaker DRS E VAN MEIR: „Ik ben blij dat mijn oude club won" JHR MOLLERUS: „H. F. C. verheugt zich over Alcmaria 's behoud" Oude Niedorp „Het Skarpet" moet een andere badmeester zoeken Zuid-Scharwoude Vrouw werd bedreigd met steniging De opvolging van de heer C. A. Korndörffer Castricum Propaganda voor C.G. MAANDAG 28 APHID 1952 UET voetbalveld van H.F.C. is reeds menigmaal in de roemruchte geschiedenis van „the good-old" het terrein van spannende en beslissende wedstrijden ge weest. Kampioenschappen van Nederland werden daar zelfs in Heemstede be slist, maar wij kunnen ons niet voorstellen dat daar ooit een spannender voet balgevecht (dat gevecht dan in de goede betekenis van het woord) heeft plaats gevonden dan gisteren tussen Alcmaria en Baarn. En om maar meteen met de deur in huis te vallen, het waren de withemden die, omstuwd door handtekening- Jagende kleuters en dolgelukkige supporters, als triomfators van het veld wer den geperst. Lopen konden wij het nauwelijks meer noemen. Daarvoor was het gedrang te groot en waren de benen van die elf Alcmarianen te vermoeid. In een wedstrijd waarin de kansen soms met de minuut wisselden, werd Baarn met 32 verslagen. Een benauwde overwinning dus, maar het spreekt nog meer als men weet dat de scheidsrechter voor de laatste maal floot op het moment dat de bal, uit een door de rechtsbuiten van Baarn genomen corner, vlak vóór het doel van Afink zweefde. Ook vorige week werd Baarn met de oneven goals verslagen. Toen hadden de Eemlanders beter verdiend, maar gisteren, in een v edstrijd waarin de kansen voor beide ploegen gelijk waren, is de overwinning terecht gekomen bij de ploeg die daarop de meeste aanspraak mocht maken. \v/IJ zullen de fouten die in deze wed- W -< strijd werden gemaakt maar aan de vergetelheid ontrukken. Dat zou onbillijk zijn omdat iedere speler twee maal drie kwartier heeft gespeeld voor wat hij waard is. Vergissingen en mis verstanden konden met al die ijver en al dat enthousiasme niet uitblijven. Het wat echter verheugend te mogen con stateren dat de wil aanwezig was om eigen fouten en die van teamgenoten goed te maken. Deze homogeniteit heeft Alcmaria ten slotte de verdien de 3—2 zege gebracht. Er is een paralel te trekken tussen de twee laatste wedstrijden welke Alcmaria tegen Baarn speelde. Ook te Heemstede was Baarn voor de rust sterker en ging de tweede helft voor onze stadgenoten met een 10 achter stand in. Verder gaat echter iedere vergelijking mank, want gisteren had Baarn niet meer dan die 10 verdiend, terwijl vorige week een 30 voor sprong normaal zou zijn geweest. De kleine minderheid voor de rust werd in de tweede helft door de withemden ruimschoots goed gemaakt. Met dege lijke. goed opgezette aanvallen werd de Baaindefensie telkenmale aan de tand gevoeld met het gevolg dat Alc maria met nog ongeveer tien minuten te spelen een 31 voorsprong had ge nomen. Dat was niet voldoende om veilig te zijn. daar Baarn kort voor het einde de achterstand tot 32 terug bracht en de gelijkmaker nog altijd mogelijk bleef. Een derde Baarn-doel- punt zat in de lucht toen de Alcmaria- verdediging een corner moest wegge ven, op het moment dat scheidsrechter en grensrechters reeds hun horloges jaadpleegden. Referee Schot ontsloeg Afink echter van de plicht naar de hoog voor het doel zwevende bal te springen door. vóórdat de bal zijn zweefvlucht had beëindigd, een einde te maken aan de ondraaglijke span ning die over het HFC-terrein hing. 7IJ die aan voortekenen geloven voorspelden Baarn, nadat de bal voor de eerste maal an het rollen was gebrcht, een nederlaag. De aftrap werd namelijk verkeerd door Baarn ge nomen. maar tussen die eerste mis- trap en de laatste corner is zoveel on zekerheid geweest, dat niemand tijdens de wedstrijd nog aan die eerste vinger wijzing dacht. Hoewel de AIc- maria-voorhoede, waarin De Buijzer ren belangrijke aanwinst zou gaan be tekenen, verschillende aardige aanval len kon opzetten, was het toch de wit te defensie die het meeste werk moest verzetten. De sterke body van Maasen dook overal op waar gevaar dreigde en bijgestaan door de uitstekend spe lende Van Meene en Brouwer konden onze stadgenoten lange tijd stand hou den. Dat de jongere spelers in deze ze nuwslopende wedstrijd een enkele maal een steek lieten vallen, hebben wij hun reeds lang vergeven. De span ning in deze uitermate belangrijke wedstrijd moet op hen wel zeer zwaar hebben gedrukt en wij kunnen slechts onze ver- en bewondering uitspreken over het feit dat hun moreel zo sterk was dat zij de wedstrijd toch tot een goed einde hebben kunnen brengen. Ook doelman Afink heeft zich kra nig gehouden, hoewel wij nog steeds bezwaren blijven maken tegen zijn manier van (niet) uitlopen. Na onge veer een half uur spelen veroverde hij echter aller harten door, toen de rest van de verdediging was gepasseerd zijn doel zó te verkleinen dat de mid denvoor van Baarn tegen het lichaam van Afink of naast moest schieten. Het laatste was het geval, maar daarmede waren nog lang niet alle gevaren be zworen. Verscheidene malen moest Alcmaria's goalie bij lastige situaties in actie komen. waarbij Van Meene en Wijnands als voortreffelijke secondanten voor een correcte afwer king zorgden. Toch lieten de gecombi neerde krachten in de Alcmaria-ver- dediging een steek vallen, waarvan Van Wilten profiteerde door zijn club met een tactisch boogballetje de lei ding te geven. ten die op zeer verdienstelijke wijze zen soort krijgsdans voor het doel var Baarn ten beste gaven. Genefaas had de gelijkmaker gescoord na „handig" voorbereidend werk van Untied en De Buijzer. Untied en De Buijzer waren het die elkaar na dit doelpunt eerst goed vonden. Schitterend samenspel van dit tweetal maakte keer op keer gaten in de Baarn-verdediging, waar uit spoedig het tweede doelpunt van de voet van Untied ontstond. Als wij de aanvalsleider van Alcmaria en de opnieuw debuterende Piet de Buijzer als uitblinkers in de tweede helft aan wijzen, doen wij daarmede niets te kort aan de andere voorhoede-spelers. Dinkelberg en Eversteyn konden ech ter niet zo op de voorgrond treden daar zij als verbindingsspelers een zeer zware taak hadden en bijna niet in de gelegenheid kwamen bij de afwerking van een aanval aanwezig te zijn. Toch was het Eversteyn die, na het doelpunt van Untied, met enkele ontzettend harde schoten de Baarn-doelman naar een paar heel erg dikke handschoenen deed verlangen en was het Dinkelberg, die met nog tien minuten spelen voor de boeg de derde goal in de toirwen joeg. Hierna werd het spel even onder broken voor een blessure van een Baarnspeler. Verschillende withemden vonden toen even gelegenheid elkaar bemoedigend toe te knikken in de ver onderstelling dat de wedstrijd en het tweedeklasserschap „in de tas" waren. Zo was het echter niet. Baarn had nu niets meer te verliezen en zette alles op de aanval en bijna was die laatste wanhoopspoging Alcmaria nog nood lottig geworden. Het bleef echter bij een tweede Baarn-doelpunt. hoewel Afink nog eenmaal de bal vlak over de lat zag scheren en een, zoals gezegd, Andermaal brengt. Untied de Bnarn goalie in moeilijkheden. De uitste kend leidende scheidsrechter nam echter peen aenoegen met deze aanval, 'daar Untied de hal met zijn handen aanraakte. Tevergeefs duikt de Baarn-doelman naar de bal. die onnoemelijk hard door Jan Untied uit lastige positie werd ingeschoten. Met dit doelpunt bracht de aanvalsleider van de withemden de stand op 21. goed geplaatste corner een ontijdig einde vond door het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter. Deze bijzonder enerverende wed strijd zal waarschijnlijk nog vele ma len een onderwerp van prettige (maar ook benauwende) herinneringen van spelers en supporters worden en niet in de laatste plaats omdat Alkmaar in die wedstrijd zijn tweedeklasser voor een jaar heeft behouden. DA. LEISTRA ERNSTIG ZIEK Da. A. Leistra, de bekende Doops gezinde predikante, is ernstig ziek en naar het zich laat aanzien, zal zij ge durende verscheidene maanden het ambtswerk moeten laten rusten. Ook zal zij niet in staat zijn haar bekende boekbesprekingen te houden. Ring-collega's vervullen voor haar de kerkdiensten. In de Alkmaarsche Courant van 25 April 1927 vinden wij de volgende mededeling: Het weer lokte gister al heel weinig tot buiten zitten. Desondanks was er voor het openingsconcert in de Muziektuin nog een flink aantal luisteraars gekomen, die allen heb ben genoten van wat de verschil lende verenigingen gaven. Wij geloven wel, dat uitvoeringen als deze algemeen op hoogen prijs worden gesteld. Wij hebben reeds dikwijls bepleit, dat alle Alkmaar sche verenigingen cp het gebied van zang en muziek gelegenheid wordt gegeven zich voor leden en belang stellenden in den muziektuin te laten horen. Het is ons nu wel ge bleken, dat dit algemeen geappre cieerd wordt. Gistermiddag om kwart over vier Is op de hoek G. van Assendelftstraat HoflaanTolwegHowgdorperweg een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een uit Amsterdam afkomstige motorrijder, de heer Jutgen, en zijn echtgenote, die achterop met hem meereed, zeer ern stig zijn gewond. Het ongeval ontstond, doordat de heer Jutgen met zijn mo tor in volle vaart tegen een op hol geslagen paard van de heer N. de Ruy- ter opreed. De heer De Ruyter reed met paard en tweewielige kar, terwijl zijn zoon naast hem op de bok zat, over de G. van Assendelftstraat, toen het paard plotseling op hol sloeg. Juist op net moment, dat het dier bij de hoek G. van AssendelftstraatHoflaanTolweg Hoogdorperweg kwam, naderden twee motorrijwielen met duopassagiers. Op de voorste motor zat de heer Jut gen uit Amsterdam, met op de duo zijn echtgenote en tussen hen in hun doch tertje. Deze motor reed met volle vaart tegen het paard op, met het gevolg, dat de heer Jutgen ernstige inwendige kneuzingen opliep. Zijn echtgenote kreeg een kaakfractuur, een hersen schudding en een schedelbasisfractuur. Het kind kwam er wonder boven won der heel goed af. Op doktersadvies zijn beide slachtoffers naar het St. Eliza beth-ziekenhuis te Alkmaar overge bracht. Hun toestand is zeer ernstig. De berijder van de tweede motor en zijn vrouw konden een botsing voor komen en kwamen met de schrik vrij Door de botsing werd de kar, waar voor het paard was gespannen, onder ste boven geslagen en kwamen de heer De Ruyter en zijn zoon op het wegdek terecht. Zij klaagden over pijn in hun armen. Het paard, 16 jaar oud en een oude harddraver, liep slechts enige ontvellingen op. De .politie heeft van een en ander proces-verbaal opge maakt. Twee bejaarde Westfriese vrouwtjes houden onder de bloeiende pruimen' bomen een buurtpraatje. Zij dragen nog de oude bulletjes en de boeren- hoedjes. Deze zeer oude hoofdtooi verdwijnt langzamerhand. Er zijn geen hullenplooisters meer, die deze mutsen kunnen verzorgen. Ook worden er geen hullen en hoedjes meer gemaakt. De dracht toordt dan ook spora OVERPLAATSING De heer A. G. M. Mok, leerling-amb tenaar ter secretarie alhier, is met in gang van 5 Mei a.s. benoemd tot amb tenaar ter secretarie Castricum. De heer Mok slaagde dezer dagen voor het schrif telijk examen gemeente-administratie. Een voorkomend, correct, ambtenaar gaat hier mede ons gemeente-huis verlaten. Het was een lange rij van auto's, fietsen en voetgangers, die Zaterdagmorgen het Russenduin beklom: Bio Vacantie Oord herdacht zijn 25-jarig bestaan. Er was een overweldigende belangstelling voor dit gebeuren en het had heel wat voeten in de aarde om de talrijke bezoekers een zitplaatsje te bezorgen. Behalve besturen van het Vacantieoord, de Ned. Bioscoopbond, het Centraal Genoot schap, het Ned, Rode Kruis, waren o.m. ook aanwezig dr Muntendam, staats secretaris van de afdeling Volksgezondheid van Sociale Zaken, de waarnemend Commissaris der Koningin in Noord-Holland en dr W. Huygens, burgemeester van Bergen. Verschillende spelers voerden het woord en getuigden van hun warme belangstelling voor het werk van de jubilerende stichting. De heer Jo Mie- dema, voorzitter van Vio-Vacantieoord (pende de rij met de mededeling, dat men een gelukstelegram had ontvan gen van H.M. de Konngin. Na de aan wezigen hartelijk te hebben welkom geheten, herdacht spreker de oprich ters, die 25 jaar geleden het initiatief hadden genomen en met de grote steun van het publiek zo veel haddon kun nen tot stand brengen voor het zwak ke kind. Spreker getuigde van zijn grote erkentelijkheid voor de mede werking die dii Vacantieoord allerwe- ge rnocht ondervinden van het aan er varing zoveel rijkere Centraal Genoot schap. Tienduizend kinderen hebben in de loop van de jaren kunnen profiteren van het fraaie tehuis op het Russen- duin, gedurende 380.000 verpleegdagen. Spreker bracht hulde aan de directri ce, mej. Heetveld, die alle moeilijkhe den na de oorlog had weten te over winnen. Haar werd onder applaus van de aanwezigen een bouquet aangeboden. De voorzitter besloot zijn toespraak met de woorden: „Zolang de staat zich het lot van deze kinderen niet aan trekt, zullen wij dit moeten doen". De 90 kinderen die momenteel in het va cantieoord verblijven, de zogenaamde splinter van het houtwerk sportmuseum Het zal vele Alcmaria-supporters te lang hebben geduurd voordat na de hervatting de gelijkmaker in het Baarn-doel werd gedeponeerd. Eerst moest Afink nog in samenwerking met Wassink, een verkeerd door Van Mee ne weggewerkte bal onschadelijk ma ken. voordat het beslissende Alcmaria- offensief kon worden ingezet. Hoe oud de wedstrijd was op het moment dat óp het scoreboi'd twee „enen" prijk ten, weten wij niet precies. Wij zaten óp de HFC-tribune namelijk ingeslo ten door een aantal verstokte Alcma- rja-supporters. Eén daarvan, die door zijn meer dan normale omvang overal zal opvallen, vond het noodzakelijk dolgelukkig en vertederd op onze te nen te gaan staan, een tweede kon zijn tot berstens toe geladen gemoed alleen maar ontladen door een hoed over on ze ogen te slaan en ten slotte deed een dame succesvolle pogingen enige oloedblaren on één van onze armen te knijpen. Dat was allemaal net voldoen de en nok omdat wij zelf pjgpnliik wel zeer verheugd waren, niet op de tijd maar alleen op de Alcmarianen te let- sende uur een morele steun te geven. En niet alleen de supporters van het ogenblik, maar ook de oudé garde was present. Tussen de schare op de tribune zat onopvallend Drs. E. van Meir, de rector van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal, die als Eef van Meir om HP het veld van H.F.C., waar iedere en nabij de eerste wereldoorlog met U spriet van de grasmat en iedere Gerrit, Hartland, Reitsma, de Zweedyken stukjes zijn en de kruinen van uc rijzige beuken aan de Spanjaardslaan er'virh v.on 'harte ,je maria's eerste was. „Er is aan beide THR. DR. J. C. MOLLERUS, secretaris van de Kamer van Koophandel te e.a. een der steunpilaren^ van ^Alc- Haarlem, voorzitter van de Kon. Ned. Biljart Bond en reeds 34 jaar secretaris van H.F.C., had ditmaal zijn plaats op de tribune afgestaan aan de supporters van Alcmaria en Baarn. „Wij wilden uc vcic ouucie 'wc j, -T u u -i„ onze gasten zoveel mogelijk de gelegen- balhistorie van „het goede oude", is het handhaven. „Ik heb de verrichting heid geven (je tribune te bevolken en Alkmaarse legioen door de diepste steeds trouw gevolgd en hadden j j-,ebben daarom de HFC-ers verzocht diepten van teleurstelling, spanning en vandaag geen Amerikaanse gast ge met een staanplaats of een plaats op onzekerheid gegaan naar de hoogste dan zou ook mijn vrouw aanwezig zijn één der Iangs jjet veid opgestelde ban- toppen van voetbal vreugde. In deze 6ewccst. Mijn mening over de wea- ken genoegen te nemen", aldus de se- wieg van het Nederlandse voetbal heb- strijd. Tw®e gelijkwaardige tegen- cretaris Van HFC, welke vereniging 73 ben elf Alcmarianen en even zovele standers met Baarn voor de rust als de jaar oud is 1000 jeden telt en 35 elf- Baarners de temptatie van een beslis- beste^ ploeg. S „ned Tn tallen het v.eId Yra??? singswedstrijd moeten doorstaan. Eli nog het loflied zingen van Mar.nus ons de racto^; dl,e ter-zicY,H„ i'Fanken .Nico Bouvy, Dirk Lotsy en ?ververheugde dat zijn.oude club zich de vele andere groten uit de rijke voet- Je tweedeklasse -a weten te de Baarnse verdediging was goed. In de tweede helft heeft Alcmaria zich naar zijn mening over de wedstrijd. vermoeide, maar dolgelukkige Alc- ae tweeae«eeii Even wacht Jhr. Mollerus en dan komt maria-spelers konden zich na tweemaal Prachtig hersteld De voorhoede he(; welOVerwogen oordeel: „Het ont- drie kwartier hard werken koesteren in toen beter gevoed. Over het g breekt bij Alcmaria aan een goede sa- de uitgelaten vreugde van een grote heeft Alcmaria gioteie kansen g menhang tussen middenlinie en voor, Gil u6Z6 DGnUt supportersschare. Elf sportieve Baarnse hoede. Vóór rust was Baarn sterker en na de rust Alcmaria Victrix. Als jubileumkinderen, wachtte nog een ex tra-verrassing: allen werden verblijd met een spaarbankboekje. De jonge Alb. Kuyper dankte hartelijk voor de ze verrassing, namens alle kinderen. Hierna nam dr. Muntendam plaats achter de lezenaar. Het zou een mis vatting zijn, aldus de bewindsman, uit de lage sterftecijfers te concluderen, dat Kinderzorg niet meer zo nodig is. De gezondheidszorg voor de jeugd dient voorop te staan en de uitzending van kinderen bovenaan. De rede van dr. Muntendam publiceerden wij Za terdag reeds. De heer Fermin, voorzitter van de Ned. Bioscoopbond, sprak er zijn grote voldoening over uit, dat het „stekje", 25 jaar geleden geplant, zo voorspoe dig was opgegroeid en hoopte, dat het ook verder mocht groeien en bloeien tot heil van het zwakke kind. De heer J. J. Feringa kwam namens het Centraal Genootschap zijn geluk wensen aanbieden en eindigde met het aanbieden van een fraai wandbord als symbool van vriendschap tussen Bio Vacantie-Oord en het Centr. Genoot schap. Tenslotte sprak nog de heer v Em- den namens het Ned. Rode Kruis en zuster H. Garos namens het personeel van B.V.O. De ledenvergadering van Het Skar pet scheen een vlot verloop te zullen, hebben, maar gelijk het meer in het leven voorkomt: schijn bedriegt. Er school een addertje onder het gras. De opening, de notulen, de jaarver slagen, het verliep alles zo vlot. De rekening van de penningmeesteresse was nagezien en werd goedgekeurd, waarhij men niet bepaald een pessi mistisch geluid behoefde te laten klin ken. Ook de bestuursverkiezing lever de geen bezwaar op. De heer Leek werd als bestuurslid herkozen. Er heerste eenstemmigheid over het voor stel om geen wedstrijden meer te hou den in het bad, maar wel km-tochten of volksspelen en men was het er al gemeen over eens dat de verbeterin gen aan het bad, die wij reeds in een. artikel van vorige week onder de lou pe hebben genomen moesten worden uitgevoerd. Men ging nog verder. Men was het er ook over eens, dat het weer veel geld zou kosten en kon als zodanig zelfs de contributieverhoging aanvaar den. Het besluit werd tenminste met algemene stemmen genomen en de ver hoging is ook niet groot. Ze bedraagt een kwartje per lid en per jaar en een stuiver per los bad. Toch was dit het punt, waarover heftige woorden vielen. Niet van de zijde van de leden, al is een verhoging nimmer prettig, maar van de zijde van: badmeester Bakker. Deze had. naar zijn mening in het belang van het bad1 in de loop der jaren een z.g. „ruttel- tarief' 'ingesteld, waarbij hij voor be paalde gezinnen de hand voor de ogen. hield en maandabonnementen ver strekte. Door de voorstellen van het bestuur zal daar een einde aan komen. jongens, die niet minder hard gewerkt Nog even komt de goede oude tijd hadden en niet minder vermoeid waren, in herinnering. Namen van. mede- eindoordeel ben ik van mening, dat verlieten met gebogen hoofden het spelers schieten Drs. van Meir te bin- Alcmaria verdiend gewonnen heeft. Het veld. De jubel over het behoud van nen, wedstrijden komen weer voor de js typisch, dat HFC twee maal van Alcmaria's tweede klasserschap rrioet geest. „Tot 1920, toen ik een enkelbles- Alcmaria verloor en tweemaal van hen pijn hebben „edaan. Zij waren sure kreeg, heb ik in het eerste gespeeld. Baarn won. Intussen verheugt HFC zich verslagen en geslagen. Later toen ik in Amsterdam studeerde, Van harte over het behoud van de moest Alcmaria tegen DEC spelen. Men oude Alkmaarse club. Wij vinden het kwam een speler tekort en daar ik aan- altijd dubbel jammer als de oude ver- wezig was, moest ik meespelen. En wij enigingen degraderen en daarom spijt VOOR deze belangrijke wedstrijd had hebben die wedstrijd gewonnen. Ja, het het ons zo zonder ook maar iets af Alcmaria Victrix zijn aanhang ge- was een mooie tijd. Tot mijn vijftigste te doen aan de prestatie van Schoten mcbiliseerd. Bussen, auto's, treinen, jaar heb ik met de jongens van mijn dat het 70-jarige Hercules zich niet heeft fietsen en brommers hadden honderden school gevoetbald. Toen ben ik ev mee kunnen handhaven. Het doet HFC goed, stadgenoten naar Haarlem gebracht om opgehouden, omdat.de jongens dat althans Alcmaria Victrix tweede het 54 jagr oude Alcmaria in dit beslis- beter werden dan ik". klasser is gebleven". De speeltuin, die gesticht was met de bedoeling de jeugd van de straat te hou den, schijnt dc laatste tijd een centrum van baldadigheid te worden. Dat blijkt uit de klachten, die regelmatig worden gthoord van de zijde van mensen in de directe omgeving van de speeltuin. Zo is de garage van de heer De Boer, die naast de speeltuin gelegen is, een dui delijk bewijs voor de verkeerd uitgeleefde ondernemingslust van het jonge volkje. Een groot aantal ruiten van de garage heeft het moeten ontgelden. Voor de speel tuin er was en de jeugd zich dus op de straat moest vermaken sneuvelden vele ruiten van de oude school in de Koog. Men had zelfs geen consideratie met de vensters van het Ned. Herv. kerk gebouw. De twijfelachtige activiteit van enkele belhamels, schijnt zich vooral na sluitings tijd van de speeltuin te openbaren. Dezer dagen was een leegstaand huis in de buurt van de speeltuin, het onderwerp van ste niging. Toen de bewoonster van een der andere huizen in de omgeving, aan de deur verscheen om te zien wat dat tumult beduidde, werd haar bij monde van een der aanvoerders toegevoegd: „We gooien je de bril van 't gezicht!" Toen de vrouw zich terugtrok werd haar deur met ste nen gebombardeerd. Binnenkort zal te Zuid-Scharwoude een Wika arriveren als assistent van ds. Plies- ter, die thans als predikant in Noord- Scharwoude, Oudkarspel en Zuid-Schar woude optreedt. Dat er een Wika wordt aangesteld vindt zijn reden o.m. in finan ciële moeilijkheden bij de Ned. Hervormde Kerk ter plaatse. Het ambt van Wika is nieuw in de Ned. Herv. Kerk. De Synode heeft inder tijd tot de opleiding van Wika-evange- listen besloten. De Wika's zijn niet be stemd voor het pastorale gemeentewerk dat door predikanten wordt verricht en ze missen de bevoegdheid tot het bedienen der sacramenten. Slechts een vijftal Wi ka's is tot nog toe in Nederland aan gesteld. Voor de opbouw van het Emma- Kindertehuis, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidkolonies, heeft ook de afdeling Castricum haar steentje willen bijdragen. Met dat doel werd Zaterdagavond in hotel „De Rustende Jager" een propaganda-bijeenkomst ge. houden. Het programma van deze avond, dat begon met een inleidend woord van de voorzitter, dr. A. H. v.d. Werff, werd verzorgd door de jeugd, onder leiding van zr. v. Wijngaarden. Gezien het doel van deze avond was het heel goed ge zien om hierbij de jeugd in te schake len met het motief „door het kind voor het kind". In schetsjes en liedjes werd het jubileum van het Centraal Genoot schap bezongen en de steun gevraagd de opbouw van het Emma-Kinderhuis mogelijk te maken. De heer O. Schoen heeft na de pauze de nieuwe film van het Genootschap vertoond. Een schitterende film, waar in helder en duidelijk de onmisbaarheid van dergelijke huizen voor onze Volks gezondheid tot uiting kwam. Naast de entree-opbrengst werd nog een aquarel van onze plaatsgenoot, de kunstschilder C. Heeck, verloot, waar door het bestuur in staat gesteld werd namens haar afdeling geen steentje.... maar een steen bij te dragen. ANDERE PRESIDENTE BIJ NED. KATIL VROUWENBEWEGING De presidente van de plaatselijke afde ling van de Ned. Kath. Vrouwenbewe ging, mevr. Brakenhof—v. d. Pavert, zal aftreden en zich niet meer herkiesDaar stellen. In de jaren, dat mevr. Braker.hof als presidende optreedt, is deze afdeling uitgegroeid tot een der grootste organi saties in de gemeente. Het bestuur stelt de leden voor als opvolgster te benoemen mevr. VerhoefDefourny, lid van de ge meenteraad en secretaresse van de af deling. UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven: P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lammenstraat 6, apotheek. J. A. M. Rizzi, Geelvinkstraat 72, aannemersbedrijf. 1 MEI-VIERING PARTIJ VAN DE ARBEID De afd. Castricum houdt de 1 Meiviering in Hotel Bors te Bakkum. De heer Bob Agter van het „Aetherforum" zal op deze avond spreken. Voor de pauze zal hetpro- giamma verzorgd worden door een volks dansgroep. de A.J.C., de Nieuwe Koers en door leden van de Vrouwengroep. Na de pauze wordt de film „Als de weiden bloeien" vertoond.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5