Koninginnedag verliep rustig 'ÊJÊJ&J* r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk AGENDA De heer S. W. Arntz op 74-jarige leeftijd overleden Negen Alkmaarse koren zongen in de Grote Kerk Scholen ontmoetten elkaar in het Sportpark Adjudant L. K. Schram ontving koninklijke onderscheiding ALKMAAR OP 30 APRIL Rustig wandelende burgers kwamen niet in feestroes Grote deelname aan puzzletocht Bijna 30jaar voorzittervan de Kamer van Koophandel Dameskoor Accordando op ereplaats Tijdsduur te lang Wijze les van de burgemeester Motorrijder dodelijk verongelukt Ook zijn voortreffelijk werk in oorlogstijd herdacht „Man van de oude stempel' Samenwerking tussen medici en dierenartsen DONDERDAG 1 MEI 1952 UET Oranjefeest is in Alkmaar rustig: en degelijk verlopen. De traditionele aubade ontbrak zoals wij reeds meldden, niet op het programma, evenmin als de schoolwedstrijden en de muzikale rondgangen. Aangelokt door het zachte, zomerse weer Hepen velen 's avonds nog een „blokje om" door de gepavoiseerde straten van de binnenstad, doch tegen tienen werd het ook daar al stil. Voor de meeste kasteleins was het eveneens een rustige avond. Het was een bedaard, degelijk feest, zonder overbodige luidruchtigheid en zelfs zonder spontaneïteit. Er is maar één dag in het jaar waarop Alkmaar „los" komt en dat is 8 October. Dn halen de kaasstadbewoners de schade van een heel jaar in. Op het Hofplein speelde 's middags het accordeonorkest „Vita Nova" onder leiding van de directeur A. v.d. Wolff. Het middagprogramma werd hoofd zakelijk gevormd door de wandeltocht, die knappe leden van het Oranje-co mité in elkaar hadden gezet. „Waarheen voert ge mij?" heette de wandeling, maar dat wist iedereen, die de moeite nam even de laatste regel van de routebeschrijving te lezen, waar het VW-kantoortje als eindpunt stond vermeld. Wat de 218 tippelaars niet wisten was de weg, die zij moesten af leggen om weer op het punt van ver trek terug te keren. Die weg leidde hen door alle mogelijke nauwe steegjes en slopjes, welke Alkmaar te kust en te keur kan bieden, en het was zaak goed aandacht te schenken aan de om geving om niet een verkeerde weg in te slaan. Toch was de route niet moei lijk, vooral niet voor hen. die bij gro te groepen tegelijk van start gingen en onderweg overal gedienstige knaapjes ontmoetten om hen over de moeilijk heden heen te helpen. De latere wan delaars waren meer op zichzelf aange wezen en moesten hun ogen een paar maal flink laten rollen, voordat zij het nietige kastje met een K ontdekten of het miniatuur duiventilletje hoog aan een gevel op de Nieuwesloot in de ga ten kregen. Bij de controle van de kaarten, waarop de deelnemers enkele jaartallen en straatnamen moesten no teren, bleek, dat ondanks de duidelijke omschrijving, toch nog enige misstap pen waren begaan. Over het algemeen waren de wandelaars van oordeel, dat de tocht, die ongeveer een uur in be slag nam, te gemakkelijk was geweest en de organisatoren zijn dan ook vast van plan het volgend jaar met een las tiger wandeling te komen. De deelname was verheugend. Verleden jaar liepen slechts 80 mensen de tocht uit, nu wa ren het er ruim tweehonderd, die al len hun tevredenheid betuigden over de uitgestippelde route. Ook burge meester Wytema behoorde tot de deel nemers. De prijswinnaars moesten door loting worden aangewezen. Het zijn: Mw. M. J. Govers-Burger, Dathenus- straat 23 (f 35); Jan op de Weegh, Sta tionsstraat 49 (f 15); Soldaat W. Bus- sink, 2e pel. 2de cie., ROG-geb.; Dine- ke Schagen, Frieseweg 4; mevr. van Urk, Jan van Galenstraat 4; Hans de Vries, Houthavenstraat 40; Gerda Dijk stra, Stuartstraat 99 (allen f5); H. de Vrind, Vermeerstraat 37; J. C. Zentveld Huigbrouwerstraat 20; L. Ofman, Fnid- sen 70; Jan Koster, Snaarmanslaan 137; A. C. Peters, Bloemstraat 14; M. C. van Sambeek, Kooimeerlaan 11; Freddy Dupont, Nieuwesloot 115; A. Hoet, Van Leeuwenhoekstraat 10; Patricia Hei boer, Ger. Doustraat 14; Co Klitsie, Ko ningsweg 84 (allen f 2.50). Accordeonmuziek Op het Hofplein had inmiddels het accordeon-orkest Vita Nova plaats ge nomen, dat onder leiding van de heer A. v. d. Wolff een uur lang populaire muzielf speelde. Een grote schare luis teraars had zich rond het podium ver zameld en waardeerde het optreden van het orkest met 'n hartelijk applaus na elk nummer. Een sprankelend zon netje en vrolijke accordeonklanken maakten het verblijf op het Hofplein tot een waar genoegen. Overigens ble ven de feestelijkheden tot de wande ling en het concert beperkt. Bij de Lighallen Door de N.P.V.-drumband werd een bezoek gebracht aan de Lighallen van het Centraal Ziekenhuis om ook de pa tiënten daar te doen delen in de feest- vreuslde. Verschillende marsen wer den ten gehore gebracht en enkele ver kenners gaven een demonstratie in jakar-draaien. Als een nachtkaars Om negen uur begaven velen zich opnieuw naar het Hofplein, om er te luisteren naar een harmonieconcert door Soli Deo Gloria en Sint Caecilia. Inmiddels was in het Gulden Vlies een ander feest aan de gang. Daar werd een oranjebal gehouden, waarvoor voor al de jongeren veel belangstelling toon den. Toen daar om elf uur nog volop gedanst werd, was het op straat al stil en om kwart voor twaalf kon men een kogel in de Langestraat afschieten zonder de kans te lopen iemand te ra ken. Het was een vroegtijdig einde van een rustig en degelijk feest. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De dokter en het meisje (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Robin Hood junior (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Gun Crazy (18 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Manon (18 jaar). Hofplein, 7.30 uur: Minister Mansholt spreekt. Gulden Vlies, 8.30 uur: Partij van de Arbeid-bijeenkomst. Café Wanner, 8 uur: Motorclub „Alk maar". Nachtdienst apotheken: Wanna, Ritse voort 5. VRIJDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Vader is vrij gezel (alle leeftijden); Victoria Theater, 8 uur: De dodenrit in het spookgeberg- te (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Geschonden glorie (14 jaar)Rex The ater, 8 uur: De blauwe Engel (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond der middelbare scholen voor de t.b.c.-bestrijding. Gulden Vlies, 8 uur: Bonte avond 8 October Vereniging. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 8.29 21.05 Vrijdag 9.33 22.09 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 8.34 21.10 2.34 15.20 Vrijdag 9.38 22.14 3.38 16.14 Een verdienstelijk stadgenoot ging van ons heen S. STOKVIS ZONEN N.V* (Advertentie. Ing. Med.) Na een ziekte, die zich in den begin ne niet ernstig liet aanzien, is op 74- jarige leeftijd hier ter stede de heer S. W. Arntz overleden. De heer Arntz kwam op jeugdige leeftijd in de zaak van zijn oom, toen nog de N.V. M. de Wild en heeft zich daar in een lange reeks van jaren een vooraanstaande plaats verworven. De heer Arntz is reeds vele jaren di recteur van de N.V. Hollands IJzer- magazijn v.h. M. de Wild en is niet minder dan 58 jaar in deze onderne ming werkzaam geweest. In het verenigingsleven hier ter stede heeft de heer Arntz een bijzon dere plaats ingenomen. Hij was lid van de commissie van advies voor het Ge westelijk Arbeidsbureau, lid-werkgever van het bestuur van de Raad van Ar beid en vele jaren vice-voorzitter van het College van regenten van het Cen traal Ziekenhuis. Ook is de heer Arntz lange tijd voorzitter van de vereniging Oost en West geweest. De instelling die ongetwijfeld het meest aan de heer Arntz te danken heeft is de Kamer van Koophandel hier ter stede, waarvan hij in 1922 lid is geworden en reeds vanaf 1923, dus bijna 30 jaar geleden, als voorzitter is opgetreden. Men weet algemeen wel met welke grote ambitie de heer Arntz zich aan dit moeilijke werk heeft ge wijd en hoe voornamelijk zijn uitvoe rig overzicht in de eerste vergadering van het jaar van een buitengewone kennis getuigde van de stand van za ken in alle vakken van handel en in dustrie in het gewest der Kamer. Voor de Kamer van Koophandel is Nico Akkerman leidt de aubade, die de schooljeugd des morgens voor het stadhuis bracht. NEGEN Alkmaarse zangkoren heb ben in de Grote Kerk een concert ge geven ter gelegenheid van de verjaar dag van" H.M. Koningin Juliana. Hoe wel ieder zijn taak met toewijding op nam, kon men vanzelfsprekend aan een heterogene programma-samenstelling niet ontkomen. We hebben deze avond veel kunnen waarderen, maar de top figuur in dit assortiment van vocale prestaties was onbetwist het Dames koor „Accordando" o.l.v. Corn. Jonker. Een zeer artistieke en volkomen gave uitvoering kregen we te horen van het sublieme „Verc Languores" van Lotti. gevolgd door een rijk aan schakeringen gezongen Psalm 23 van Schubert. Nico Akkerman liet zijn koorklassen uitstekend zingen in „Jesu unser Trost und Leben" van Bach en o.a. in „Nach tegaal" (canon) van Mozart. Hel Alkmaarse du.bbel Mannenkwar- tet o.l.v. G. Pranger zong heel goed het bekende nummer uit zijn reper toire, „Zum Sanctus" van Schubert. Het Alkmaarse Chr. Gem. Koor, dir. G. Pranger, zong o.a. zeer behoorlijk „Das Ende des Gerechte" van Schicht. Pr anger's dameskoor „Consonant" was een enkele maal „dissonant" in „Zilveren Golfjes van Balke en „Vrou wenvredesgang" van Bonset. Overigens bleef er genoeg te waarderen over. Het Chr. Gem. Koor „De Lofstem", o.l.v. Carel Mooijen, zong technisch op lofwaardige wijze, „Wachet auf, ruft uns die stimme" en „Gloria sei dir gesangen" van Bach. De voordracht had meer contrastwerking kunnen heb ben. Het Geref. Kerkkoor o.l.v. B. v. Veen. gaf goede koorzang te genieten in Psalm 117. De Arbeiders Zangver. „Stem des Volks", o.Rv. J. Willems, bracht o.m. zeer acceptabel het Neder landse lied „Waar dat men zich al keert of wendt". De Gezamenlijke R.K. Kerkkoren zongen op dit co. eert o.l v. dir. C. Hof met bezieling en vaak goed klankgehalte „Cantate Domino" van Hassler, en „Jubilate" van Aublin- ger. Hierna zongen de negen koren ge- zamelijk o.l.v. Carel Mooiien ..Gelukkig is het land". De organ st van de St Dominieuskerk J. A. Klug speelde als introductie oo dit vocale priv» ^mo met uitstekend gekozen registratie de Fuga G kl t. van J. S. Bach. Tot be sluit zongen alle aanwezigen staande twee coupletten van het „Wilhelmus". Het stemde tot voldoening dat er oor dit concert zo'n grote belangstelling bestond. De luisteraars waren tev;ns IN het kader van de viering van de Koninginnedag: werden gistermorgen op het Sportpark de finales gespeeld van de schoolvoetbalwedstrijden voor leer lingen van de lagere scholen, terwyl de meisjes van deze scholen eikaars krach ten hebben gemeten in een estafetteloop. Ieder jaar weer vormen die finales het hoogtepunt van de schoolvoetbalwedstrijden, ieder jaar weer zien de sportlieven- de onderwijzers, en dat zijn er gelukkig velen, kans elftallen te formeren, die elkaar met laaiend enthousiasme de eer en de overwinning betwisten. Eigenlijk is het ieder jaar precies hetzelfde. Alleen de gezichten van de voetballers-in-de-dop zijn anders en óe wisselprijzen zullen wel eens van de ene naar de andere school verhui zen, al naar gelang de onderwijzers over veelbelovende (voetbal)pupillen kunnen beschikken. Dat ls allemaal natuurlijk niet zo belangrijk. Van veel meer belang is, dat al die jongens en meisjes in schoolverband met de daad werkelijke sportbeoefening in aanra king worden gebracht, dat zij zich en kele uren van het lesrooster eens heerlijk kunnen uitleven. Na afloop van de wedstrijden reikte burgemeester mr dr H. J. Wytema, zo als te doen gebruikelijk, de prijzen aan de trotse winnaars uit. Natuurlijk ging dat gepaard met enkele waarderende woorden maar de burgervader ver zuimde niet de jeugdige voetballers en hardloopsters een wijze les mee te ge ven. „Als jullie een sport beoefenen, doet het dan goed en weet. dat als je iets in die sport wilt bereiken, je je zelf veel moet ontzeggen en beper kingen moet opleggen. Gebruik je wilskracht om de grootst mogelijke prestaties te leveren, maar beseft, dat de roem door de sport verworven zeer vergankelijk is." De uitslagen van de wedstrijden lui den: Estafette meisjes L.O.: afd. I: Wilhel- minaschool X le prijs 33.4 sec; afd. II: Wilhelminaschool II le prijs 33.2 sec.: Vondelschool I 2e prijs 33.5 sec. Speeltuin „Bloemwijk" is weer geopend Gistermorgen zijn de poorten van de mooie speeltuin van de buurtver eniging „Bloemwijk" weer voor. de jeugd geopend, zodat de kinderen zich weer ten volle kunnen overgeven aan het pleizier van het spelen in de zand bak en met de andere speeltuinwerk tuigen. Dat dit weer mogelijk is geworden, in de gelegenheid de muzikale stand is te danken aan veler belangeloze en van zaken eens goed op te nemen. Mo ge het ook voor de respectieve ver enigingen aanleiding geven - ondanks verschil in prestatie tot wederzijdse waardering. Bij een volgende gelegenheid, (zal men er goed aan doen de tijdsduur vr-n het concert enigszins te verkorten. Ms. GESLAAGD Voor het examen van expediteur le klasse PTT slaagden de heren J. Beek huis, A. L. Bellekom, A. J. van den Doel, E. Porck, allen te Alkmaar. Zij werden opgeleid door de hoofdem ployé PTT de heer C. C. Andriessen. toegewijde medewerking. Er werd een grote hoeveelheid nieuw zand aange voerd. Rekstok, ringen en zelfs een grote glijplank zijn aanwezig. De tuin- meester, de heer C. J. Scheffel, zorg de, dat alles weer een keurig verfje kreeg. Toezicht op de tuin is van groot be lang. Behalve de tuinmeester diende daartoe vorig jaar een uit zes dames gevormd comité. Dit aantal is thans uitgebreid tot twaalf, mede omdat men zich ook met de kinderen bemoeit voor het aanleren van spelen enz. Een stuk wi.ikgemeenschapszin van de bo venste plank. Waarom het Rode Kruis te laat kwam Van de zijde van het Rode Kruiscorps wordt ons medegedeeld, dat er voor de late komst van de helpers bij het ge bouw van de Keuringsdienst voor Waren een speciale reden was. Men had n.l. een extra oefening ingelast omdat men, door de mensen eerst naar de Scheteldoekshaven te dirigeren, wilde controleren hoeveel tijd men persoonlijk hiervoor nodig had. Wel is gebleken, dat het alarmeren, dat geschiedt door mid del van de telefoon, te traag werkt en er zal dan ook worden onderzocht wel ke verbetering in het systeem kan worden aangebracht. Mocht er werke lijk een ramp voorkomen dan, zo werd ons verzekerd, worden de Rode Kruis- soldaten onmiddellijk naar de Dlaats des onheils ontboden en niet eerst naar de Scheteldoekshaven. Schoolvoetbal L.O. finales. Afd. C I: RochdaleschoolVondelschool 01 (Vondelschool kampioen); B I: Eg- mond—VGLO n 1—2 (VGLO II kam pioen); C II: Wilhelminaschool II Vondelschool II 61 (Wilhelminasch. II kampioen); Schoolvoetbal voortgezet onderwijs. Afd. A I, Poule III (Poule I en II spé len Zaterdag a.s.): RHBSRijkskweek 41; RijkskweekULO Alkmaar 20; ULO Alkmaar—RHBS 1—2. Afd. A II, Poule I: AmbachtsschoolRHBS 2 20; ULO BergenULO Juliana 02; AmbachtsschoolULO Bergen 52; ULO Juliana—RHBS 2 1—1; RHBS 2— ULO Bergen 30; ULO JulianaAm bachtsschool 15. Afd. A II, Poule II: RK Lyceum 2ULO Heiloo 10; ULO Alkmaar 2ULO St. Joseph 1 1; RK Lyceum 2ULO Alkmaar 2 1 1; ULO St. JosephULO Heiloo 21; ULO HeilooULO Alkmaar 2 13; ULO St. JosephRK Lyceum 2 24. STANDEN Afd. A I, Poule III: RHBS 2 2 0 0 6-2 4 Rijkskweeksch. 2. 1 0 1 3—4 2 ULO Alkmaar 2 0 0 2 1-4 0 Afd. A II, Poule I: Ambachtssch. I 3 3 0 0 12—3 6 RHBS II 3 1 1 1 4—3 3 ULO Juliana I 3 1 1 1 4—6 3 ULO Bergen I 3 0 0 3 2—10 0 Afd. A II, Poule II: RK Lyceum II 3 2 1 0 6—3 5 ULO Alkmaar II 3 1 2 0 5—3 4 ULO St. Joseph 13 1 1 1 5—6 3 ULO Heiloo I 3 0 0 3 2—6 0 De finales A I, II, III en IV worden Maandagmiddag op het Sportpark ge- speeld. S. W. ARNTZ hij in die dertig jaren zeker de rechte man op de rechte plaats geweest, een figuur die men daar moeilijk zal kun nen vervangen. In 1930 werd de heer Arntz door H.M. de Koningin benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. In het begin van April voelde de heer Arntz zich wat ongesteld, waar door hij er van afzag de toen gehou den vergadering van de Kamer te pre sideren. Na een betrekkelijk korte op name ter observatie in het ziekenhuis is hij naar zijn woning teruggekeerd, waar de heer Arntz heden in de vroe ge morgen is overleden. De teraardebestelling van deze ver dienstelijke stadgenoot zal Maandag morgen ongeveer elf uur op de R.K. begraafplaats Sint Barbara plaats vin den na de kerkdienst van 10 uur in de Parochiekerk van de II. Dominicus. Gisteravond is nabij de Omval een verkeersongeval gebeurd, waarbij de 21-jarige motorrijder G. Bruin uit Nieu we Niedorp zo ernstig werd gewond, dat hij later in de avond in het zie kenhuis te Alkmaar is overleden. Omstreeks acht uur reed een tank auto, bestuurd door de heer A. M. uit Alkmaar, van de Omval te Oudorp in de richting Alkmaar. Bij de Graspol derweg stak de chauffeur zijn richting aanwijzer uit en sloeg daarna links af. Op dit moment werd de wagen inge haald door een motorfiets, welke t>e- stuurd werd door de heer Bruin. Deze botste tegen de zijkant van de auto en kreeg toen een van de wielen over zich heen. Ernstig gewond werd hij over gebracht naar het ziekenhuis te Alk maar, waar hij later in de avond is overleden. Sluiting van de café's op Bevrijdingsdag De commissaris van politie te Alk maar maakt bekend, dat het sluitings uur voor verlofs- en vergunningsloka- hteiten voor de Bevrijdingsdag is be paald op 's nachts twee uur. De win kelsluiting blijft onveranderd: zeven uur. 61. „Wie zijn nu precies de hand langers van Dolle Dirk?" vroeg Jim my aan de waard, die Daan Slok bleek te heten. „En waar heeft hij al die mensen, die hij heeft ontvoerd naar toe gebracht?" De herbergier, die nog altijd in een deemoedige houding te genover Jimmy stond, vertelde dade lijk, dat Janus met de ringbaard feite lijk de rechterhand van Dolle Dirk was. „Tja", zei-die, „en waar al die verdwe nen mensen zijn gebleven dat weet ik niet zo precies, maar ik heb er wél een vermoeden vanDaan Slok keek een paar maal schichtig om zich neen, alsof hij bevreesd was, dat iemand zou kunnen horen, wat hij Jimmy nu ging vertellen ,,'t Is eigenlijk beter", Luis terde hij. „dat ik u een en ander ver tel op een plek, waar niemand ons kan bespieden, 't Beste lijkt mij, dat u even met me mee gaat. Bij ons in de achter kamer zal niemand ons zoeken". Jim my knikte, dat hij met dit voorstel accoord ging. Hij was vreselijk nieuws gierig naar hetgeen de waard hem zou gaan vertellen. Hij volgde Daan Slok en betrad door de achterdeur de her berg. Zij liepen door een smal gan getje en aan het eind daai van was een deur, die de herbergier open sloot.... IN HET MET VLAGGEN versierde magazjjn van het Directoraat Mate riaal Landmacht bij de Artillerieinrich tingen te Zaandam is vanmorgen de Alkmaarse adjudant-onderofficier L. K. Schram uit de Spoorstraat 35 gehuldigd inverband met het feit, dat hij onlangs zijn veertig jarig dienstjubieum bij de Koninkijke Landmacht herdacht. Het hoofd van het magazijn, de eerste lui tenant W. J. van Benthem sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, on der wie mevr. Schram en haar kin deren. MAJOOR ir. M. C. Palm wees op de activiteit van de heer Schram en op het feit dat hij getoond heeft zich te kunnen handhaven, nu in het maga zijn Amerikaans materiaal moet wor den verwerkt. Spreker prees de vol harding, trouw en doortastendheid van de heer Schram en speldde hem hierna de zilveren medaille met de zwaarden, verbonden aan de Oranje Nassau-orde op de borst. Namens de officieren over handigde maioor Pam de draagme- daille. De eerste luitenant Van Benthem, de onmiddellijke chef van de heer Schram, noemde de jubilaris een adjudant-on derofficier van de oude stempel. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Schram gewerkt heeft in het eerste magazijn dat Amerikaans materiaal moest be handelen. De moeilijkheden waren vele. De heer Schram heeft zich hier echter doorheen geslagen en omdat hij het grootste gedeelte van zijn werktijd in het magazijn doorbrengt, had men ge meend de hudiging in dit magazijn te moeten doen paats vinden. Spr. hoopte dat de goede samenv, erking met de heer Schram bestendigd zal bijven. Deze heeft het principe te dienen voor de landmacht hoog gehouden. Goede vriendschap De adjudant-onderofficier Van Tigge- len, namens de colega's sprekend, her innerde er aan dat op 6 Maart 1912 de heer Schram voor het eerst bij de ar tillerie te Schoonhoven kwam. De hr. Van Tiggelen haalde verschillende oude herinneringen op en sprak voorts over de voortreffelijke staat van dienst van de jubilaris tijdens de bezettingsjaren welke werden bok nnr>d met een be noeming als officier bij de Binnenland se Strijdkrachten. Spreker dankte voor de goede vriendschap en overhandigde mevrouw Schram een bouquet. Tenslotte sprak namens het burger personeel de heer J. Jansen, die de heer Schram voor dit personeel als een tweede vader kenschetste. De heer Jansen overhandigde hem tenslotte het boekwerk „Speurtocht door Zuid- Afrika". Hierna dankte adjudant Schram voor de onderscheiding die Hare Majesteit Koningin Juiana hem had toegekend en sprak zijn oprechte dank uit voor de tot hem gerichte van waardering getuigende woorden. Het jaarverslag van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Holland bevat enkele medede lingen over de samenwerking met medici, welke de moeite van het ver melden waard zijn. Iedere maand wordt door de Ge zondheidsdienst voor Dieren een op gave verstrekt aan de Inspecteur van de Volksgezondheid, waarin de namen zijn vervat van alle veehouders bij wier runderen open vormen van t.b.c. zijn aangetroffen. Deze opgaven worden door de Inspectie van de Volksgezond heid gedistribueerd over de verschil lende consultatiebureaux in de provin cie, waarna deze zich in verbinding stellen met de betrokken veehouders ten einde dezer er toe te brengen zich zelf en hun gezinsleden te laten door lichten. Het verslag deelt omtrent de resul taten mede, dat het niet overal „naar wens" ging. Er zijn blijkbaar nog al tijd mensen, die niet in ieder opzicht verstandig kunnen worden genoemd. Ook het omgekeerde doet zich vöor. Wanneer het gebeurt, dat ergens 'n ge zinslid lijdt aan runder-t.b.c., ontvangt in de regel de Gezondheidsdienst een verzoek om op een bepaald bedrijf een onderzoek te willen instellen. Deze samenwerking beperkt zich niet tot de t b.c. Ze heeft ook plaats ten aanzien van Brucellosis Abortus Bang. een venijnige veeziekte, die- in Noord Holland helaas veelvuldig voor- omt en waarvoor ook de mens be vattelijk is.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2