DE RUWIELHAL Overhemden Raad van Langedijk besloot 21 woningen te bouwen RUDGE SIMPLEX De bekende Cycloïde rijwielen. 162.50 Grote afslag vet en spek pakhuis VOORMEER 34 4.95 UW Stompetoren HEILOO Heiloo vierde het Oranjefeest Heiloo's Roode Kruis moet ambu lance-auto afstaan Noord-Scharwoude Aanbesteding Coöp. Zuurkooifabriek NUN FIETS EEN SIMPLEX J. HENSTRA LAAT 172 AANKONDIGING OMZET VERGROTEN Alkmaarsche Courant Oudorp Ouden van dagen gaan weer op reis De Beemster Zondag vol bloesempracht GroepKorea-vrijwilligers keerde terug Bergen Het Oranjefeest in Bergen en Schoorl Uitstekend debuut van de Molenkrocht DONDERDAG X MEI 1952 Speeltuin te N Sc rwoude en Broek op Langendijk De gemeenteraad van Langedijk kwam Dinsdag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. Schelhaas. Op een vraag van de heer P. K. Volkers (Comm.) deelde de voorzitter mede, dat de uitslag van het t.b.c.-onderzoek in de gemeente zeer gunstig was. 91 pet. van de bevolking meldde zich voor onderzoek aan. Een subsidie van f 100.— werd ver leend aan de Ver. Ned. Genootschap tot reclassering, afd. Alkmaar, aan de Ver. Bond van Openbare Leeszalen en Biblo- theken inNoord-Holland en aan „Pro Ju- ventute" te Aftmaar. Eervol ontslag werd verleend aan mej. Schut als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Broek op Langendijk, v/egens vertrek naar Groningen, Het schieten van koolduiven Dikwijls komt het voor, dat het schie ten van duiven in de bebouwde kom plaats vindt onder grote belangstelling van de jeugd. B. en W. achten dit gevaarlijk en stelden voor de politie-verordening te wijzigen en het schieten in de bebouwde kom zonder vergunning van B. en W. te verbieden. De heer J. Heeringa (prot. chr.) vond dit verbod ongewenst. De duiven zijn schadelijk en buiten de bebouwde kom kan niet doeltreffend op de dui- veri worden gejaagd. De burgemeester deelde mede dat eventueel door B. en W. aan bepaalde jagers vergunning zal wor*- den gegeven en dan voor bepaalde uren. Met vier stemmen tegen werd het voor stel aanvaard. De burgemeester deelde voorts mede, dat voor verbetering van de Twuyverweg een uitkering uit het wegenfonds zal wor den verstrekt. Bouw van 21 woningen Berieht was binnengekomen van de minister van Wederopbouw, dat door de institutionele beleggers aan de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten verstrekte geld leningen een bedrag van f 110.000,aan de gemeente Langedijk wordt toegewezen ten behoeve van de woningbouw. De opbrengst van de Nat. Woningbouw- lenigen ten behoeve van de gemeente Langedijk bedraagt thans reeds f 195.250,-, de toewijzing van de minister f 110.000,-, zodat voor nieuwbouw beschikaar is f 305.255,-. Op 25 Maart werd besloten tot de bouw van 10 woningwetwoningen te Noord- Scharwoude en 3 woningeri te Broek op Langendijk, waarmede een bedrag van 120.000,— is gemoeid. Voor nieuwbouw resteert dus pl.m. f 185,000, B. en W. achten het gewenst, dat nog 2 blokken van 4 woningen aan de Mau- ritsstraat worden gebouwd, waarmee deze straat is volgebouwd. Deze zullen f 80.000,kosten. Blijft beschikbaar dus 105.000,—. Verder stelden B. en W. voor aan de woningbouwvereniging een lening van f 100.000,te verstrekken voor de bouw van 13 woningen, n.l. 10 te Noord-Schar- woude en 3 te Broek op Langendijk. Dit zullen woningen zijn volgens het plan ,.Eecen-Tauber". De inhoud is 214 m3 en de woning biedt plaats voor 7 personen. De huur zal vermoedelijk niet boven t 6,— liggen. Vindt dit plan doorgang dan zullen na de bevrijding van overheidswege zijn ge bouwd in het noordelijk deel der ge meente 63 woningen en in het zuidelijk deel 33 woningen, een verhouding, even redig aan de bestaande behoefte. De burgemeester deele mede, dat de gunning van de Vrijdag plaats gehad heb bende aanbesteding van 3 duplex-wonin- gen te Broek op Langendijk geen door gang vindt, omdat de laagste inschrijving f 2000,hoger was dan de begroting. Een sluitende exploitatie-rekening kan in dit geval niet worden verkregen. De huur zou dan f 7,80 plus kosten van water leiding bedragen. B. en W. stelden voor om thans hiervoor 3 woningen te bouwen als het type te Noord-Scharwoude en deze met de ander gelijk aan te besteden. Op een vraag van de heer W. Balder (prot. Chr.) zeide de burgemeester dat de lagere huren van de woningen „Eecen-Tauber" aan de soliditeit niet afdoet. De heer K. van Dijk (arb.) achtte de woningen te klein voor 7 personen en eveneens de heer J. Stoop (r.k.). De heer Jac. Slot (prot. chr.) juichte bouw van woningen met lage huur in deze tijd toe. Met de gevoelens, door de raad geuit, zegden B. en W. toe rekening te zullen houden. Aanbesteding zal plaats hebben afzonder lijk en in massa. Subsidiëring kruisverenigingen Besloten werd aan de kruisverenigingen een hogere subsidie te verstrekken, n.l. aan het Witte Kruis: algemeen subsidie f 600,—, aandeel salarissen en sociale las ten pl.m. f 2600,— en subsidie kraamver- zorging f 17,50, totaal 4950,—; aan het Wit Gele Kruis: algemeen subsidie f 600,en aandeel salarissen enz. f 1300,—, totaal 1900,—. Naar de speeltuin In navolging van inwoners te Zuid- Scharwoude en Oudkarspel hebben thans ook inwoners van Broek op Langendijk en Noord-Scharwoude een speeltuinver eniging opgericht. Beide verzochten een bijdrage van 1000,— in de stichtings- kosten en een bijdrage in eventuele jaar lijkse exploitatie-kosten. De kosten van eerste inrichting per speeltuin bedragèn pl.m. f 2500. B. en W. stellen voor aan elke speel tuinvereniging een bijdrage a fonds perdu in de stichtingskosten te verlenen van f 1000,en een jaarlijkse bijdrage in het exploitatie-tekort tot een maximum van f 100.—. De speeltuin te Broek op Lan gendijk zal worden opgericht aan de Prin ses Irenestraat en te Noord-Scharwoude op het sportveldj e aan de Kerklaan. Te genover deze speeltuin zal nog een gele genheid worden gemaakt om te voetballen voor de grotere jongens. De burgemeester las een brief voor van het hoofd der openbare lagere school, de heer Kriek, waarbij deze bij de raad be zwaar maakte tegen de voorgestelde plaats. De school zou n.l. van de speel tuin hinder ondervinden. De burgemees ter gaf over deze brief zijn groot mis noegen te kennen, terwijl ook tal van raadsleden weinig waardering voor dit epistel hadden. Al bevatte ze een grond van waarheid, de consulent van de licha melijke opvoeding achtte het terrein voor speeltuin zeer geschikt. Aan de al of niet vermeende bezwaren van de heer Kriek werd "ten slotte zover tegemoet gekomen, dat de speeltuin wel op de aangewezen plaats zal komen, maar dat deze plaats een tijdelijk karakter zal dragen. Ambtswoning gemeente-secretaris Na enige financiële besluiten stelden B. en W. voor om voor de gemeente-secre taris een ambtswoning te bouwen in plan „Centrum". Het college achtte het ge wenst dat de secretaris in de nabijheid van het gemeentehuis is gehuisvest en te allen tijde voor eventuele opvolgers een behoorlijke woning beschikbaar is. De stichtingskosten der onder architec tuur van de gemeente-architect te bouwen woning worden geraamd op f 20.000, t.w. grondkosten f 3000,en bouwkosten f 17.000,Met aftrek van de rijkspremié zal hiermede een bedrag van f 15.500,— zijn gemoeid. Deze kosten zullen worden bestreden uit de opbrengst van de vroe gere ambtswoning van de burgemeester te Zuid-Scharwoude. De huurwaarde van de woning wordt geschat op 600, Nadat de raad ook aan dit voorstel zijn goedkeuring had gehecht, ging de ver gadering in comité. DE HERDENKING OP 3 MEI „De stille tocht" naar boerderij „Houtlust" aan de Zuidervaart zal, evenals het vorig jaar, weer om 7.15 uur vanaf het monument te Stompe toren vertrekken. Ditmaal gaat er ook een groep vanaf het Zwarte Kerkje aan de Zuidervaart en wel om half 8. Er is een korte herdenkingsdienst in de Ned. Herv. kerk te Stompetoren en een bidstond in de R.K. kerk aan de Zuidervaart zal deze tocht besluiten. Bijna tweeduizend kinderen brachten gistermorgen in Heiloo de aubade voor het gemeentehuis, waar onder leiding van dirigent Piet Groot enkele vader landse liederen werden gezongen. De burgemeester bracht na afloop een driewerf hoera uit op H.M. de Konin gin, dat zo spontaan werd overgeno men, dat het op een kleine ovatie ba» gon te lijken. De kinderen waren met oranje gesierd en velen hadden zich van vlaggen voorzien. Om tien uur werd voor plm. 700 schoolkinderen van 69 jaar in de aula van de St. Willi- brordusstichting een toneelvoorstelling gegeven van „Flip, flap uit", waarbij de goochelkunst niet ontbrak en de jeugd onbedaarlijk heeft kunnen lachen. Om half drie had in deze aula de tweede voorstelling plaats nu voor kinderen van 1015 jaar. Een stamp volle zaal heeft daar weer volop ge noten. Dat de tractaties zich lieten smaken behoeft geen betoog. In de Rustende Jager kwamen om twee uur gistermiddag de kleuterscholen bijeen. Ongeveer 500 kinderen genoten hier volop van het Poppentheater van Jaap Tol. De tractaties vonden even eens grote aftrek. Tot slot werd 's avonds een lampion-optocht gehou den, waaraan bijna 700 kinderen deel namen en wat een fantastische aanblik in Heiloo's straten gaf. Het vendelcorps van St. Caecila, dat zich in Heiloo zeer populair weet te maken blies vrolijke marsen, zodat ook dit onder' deel een succes is geworden. Het Oran je-comité deelde voor de laatste maal bij de ontbinding van de optocht trac taties aan de kinderen uit, waardoor deze dag plm. 4500 tractaties hun weg hebben gevonden. DE STILLE TOCHT OP ZATERDAG De burgerij wordt er nog eens asm herinnerd, dat de opstelling van de stille tocht is op de Bergeonstraat. Men wordt verzocht zich stipt te hou den aan de regeling van het comité, wat .betreft de opstelling. Een ieder sluitte zich echter aan, zodat men niet zozeer als kijker doch als deelnemer de Stille tocht medemaakt. De opstel ling is om 19.15 uur, om 19.30 uur wordt vertrokken. HET BLOEMENCORSO OP 5 MEI Voor de optocht op 5 Mei, waaraan ieder kan deelnemen, hetzij met een versierde fiets, autoped, wagentje, bak fiets, auto, boerenkar, enz., zijn dê eerste inschrijvingen binnengekom n. In deze mooie bollentijd zijn er zeker voldoende bloemen te krijgen wanneer men bijtijds een afspraak maakt net een der bollenhandelaars. HET BESTE ENGELSE RIJWIEL Weinig waardering voor houding van hoofdbestuur Gisteravond had in hotel „De Bre- derode" de aanbesteding plaats van de bouw ener coöp. zuurkooifabriek op het industrieterrein te Noord-Schar woude. De inschrijvingen waren als volgt: Fa. Henselmans en Zn.. Noord-Schar woude f 118.990; J. Kout, Zuid-Schar- woude f 124.536; K. Schuit, Oudkar spel f 125.041; K. Koopman, Terdiek f 126.900; Jac. Rutsen, Zuid-Scharwou de f 127.300; Fa. J. Rutsen en Zn, Zuid- Scharwoude f 127.853; Fa. C. de Geus, Br. op Langendijk f 127.793; N. P. Kar dinaal, N. Scharwoude f 129.000; Jn Tromp en Zn, Oudkarspel f 131.235; Fa. Fans, N. Niedorp f 132.951; Fa. J. Heidsman en Zn, N. Scharwoude f 133.370; C. Botman, Heerhugowaard f 133.450; Fa. C. Langedijk, Heerhugo- Waard f 133.475; Fa. Giltjes en Zn, Br. ep Langedijk f 134.000; J. Valkonet, Oudkarspel f 134.169; Fa. Koorn en De Jong, Medemblik f 137.450; H. Metse laar, St. Pancras f 137.995; Fa. N. de Nijs en Zn, Warmenhuizen f 137.999; K. Bruin, Oudkarspel f 138.503; Jac. de Koning, Spanbroek f 138.800; G. Was- sink-v. Garderen, Middenmeer f 139.760; Y' k®ren- Oudesluis f 140.150; JJ. Borst en Zn, Spierdijk f 141.553- F. Hes, St. Pancras f 142.900; Th Enge- ringh, Z. Scharwoude f 144.000- J. Buur. Alkmaar f 145811; Jac. Kroon en Co., Oudkarspel f 146 143- D v d Gulik, Waarland f 147 300; Minneboom en Walboom, Den Helder f 156 570- D Boekei, Schagen f 155.700; S Kops. Heiloo f 157.600; Th. Veul, 't Zand f 160.000. De begroting was f 139 000. De laagste inschrijver voor het lood gieters- en electriciteitswerk was N. Stet, Z. Scharwoude f 6792.—; hoogste inschrijver M. H. Erkamp, Alkmaar f 10.470.Begroting f 7300.—. De laagste inschrijver vóór het schilderwerk was Sehottens schilder- bedrijf, Alkmaar f 2586.hoogste in schrijver R. Beukers, Eergen f 4256. Begroting f 2400.—. Dinsdagavond op de algemene verga dering van het Rode Kruis te Heiloo kwamen enkele belangrijke zaken aan de orde. Op de agenda prijkte verkie zing van een voorzitter en penning meester wegens bedanken, omdat het Hoofdbestuur van het Rode Kruis de Heilose afdeling verplichtte de ambu lance-auto, die sinds 1951 uitstekende diensten verricht, van de weg te ne men, zoals de heer Waal, die de verga dering presideerde, dit noemde. Met veel elan is er gewerkt om het geld voor deze auto bij elkaar te bren gen, het H.B. stimuleerde de aanschaf fing door 2000 te lenen. De auto kwam er en regelmatig wordt er ge bruik van gemaakt. Velen verrichten belangeloos hun diensten (Rode Kruis Colonne). Enige tijd geleden werd ge vraagd, aldus de heer Waal, met dit werk op te houden. Wij wilden weten waarom. Precies is het ons niet verteld. De stichting „Liggend Vervoer" zal hier wel invloed op hebben uitgeoefend. Legio brieven zijn er geschreven even zovele besprekingen geweest en ten slotte dreigde men met reglemen taire maatregelen. Dit werd voor voor zitter en penningmeester aanleiding om heen te gaan. Algemeen keurden de aanwezige leden de houding van het HB af. Gevoeld werd. dat men binnens kamers het niet eens was en nu moet in dit geval de afdeling Heiloo „het kind van de rekening worden". Men was het er voorts over eens dat men van hoge instanties mag verwachten dat afspraken, ook al zijn ze mondeling gedaan, nageleefd zullen worden. Burgemeester Kalff vond het echter verkeerd om heen te gaan. „U wórdt als voorzitter niet alleen getroffen", zeide hij. „maar het gehele Rode Kruis Heiloo. Of er nu een andere komt maakt niet uit". De heer Majolée stelde voor een brief te zenden naar het H.B. waarin afkeuring wordt uitgesproken over deze kwestie, Dit betekent dan tegelijk een votum van vertrouwen in het zit tende bestuur en moet aanleiding zijn, aldus deze spreker, om aan te blijven. De vergadering nam dit voorstel aan. De voorzitter, de heer Waal, ging er mee aceoord, de wnd. secretaresse, mevr. Noordaa, eveneens en deze werd definitief secretaresse, waarna de heer Baasbank, die ook om andere redenen had bedankt, vervangen werd door de heer A. Maas. Het bestuur werd uitge breid met de heren K. Helder en J. de Jager. De ambulance-auto gaat nu naar Den Haag en Heiloo krijgt zijn geld terug. Overwogen werd of de auto dienstbaar kan zijn voor uitsluitend oefeningen. Dat blijkt echter te kostbaar te zijn. Het ledental van de afdeling bleek iets terug gelopen te zijn en bedraagt nu 780. Financieel staat het Rode Kruis er uitstekend voor. Aan het begin van de vergadering werd de overleden se cretaris der afdeling, de heer Noordaa, door de voorzitter herdacht. Deze heeft met zijn grote werkkracht en doorzet tingsvermogen zeer veel werk gedaan voor het Rode Kruis in het algemeen en de aankoop en financiering van de ambulance-auto in het bijzonder. Zend oh» deae adv. mot Uw naam en autre* en U ontvangt grati» onse /raste feilt, brochure in kleurendruk. ,weer en windfiets" (zwarte uitvoering) 125.- In verchoomde uitvoering 187.50 met trommelremmen 157.50 Sportrijwielen met roest vrije alm. velgen 160. ook met 3 versn, naaf voorradig, Leverbaar in Dames en Heren, met trommelrem, oliebad, kettingkast, drie versnellingsnaaf en stuur- slot in groen en maroon, met terugtraprem en cliebad, kettingkast, in groen of maroon 193.20 ook everbaar met roestvrije alum, velgen of met trommelremmen. Katwijk origineel" rijwielen met slot,: jasbeschermer, model Terryzadel met boxcalfsdek en drager met standaard 148.70 met alum, roestvrije velgen 159.45 JONGENS of MEISJES- RIJWIELEN 110.— Op 29 April 1952 heb ik, Jan Moedt, deurwaarder der directe belastingen te Alk maar, ingevolge art. 4, sub 7 van het wetboek van Bur gerlijke Rechtsvordering, een afschrift aangeplakt aan de hoofddeur van de gehoorzaal van de Arron dissementsrechtbank te Alkmaar, Geestersingel No. 13, van een dwangbevel en een exploit van betekening verleend tegen: A. C. BUNSCHOTEN, Voorheen Bergen, Breelaan 46, daarna Amsterdam, Kei zersgracht No. 503, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats binnen en buiten het Koninkrijk, in zake verschuldigde Inkom stenbelasting 1948/1949, ten bedrage van 8965.74, be nevens de kosten van ver volging, in genoemd dwang bevel breder omschreven; terwijl een tweede afschrift is overgegeven aan de Edel- Achtbare Heer Officier van Justitie bij voornoemde Rechtbank. De Deurwaarder, J. MOEDT. per 2% kg Dik vet spek 120 Mager spek 150 Rauw koevet 110 Rauwe reuzel 110 Per 500 gr. Doorr. koelappen 170 Magere koelappen 185 Riblappen 195 Schoudercarbonade170 Saucijsjes 170 Beleefd aanbevelend, GERARD EEKEN Spoorstraat 56 Firma C. EEKEN Oudegracht 223 Vanaf heden de hooeste waarde en het juiste ge wicht van uw OUDE ARCHIEVEN, LOMPEN, TEXTIELAFVAL enz, Heren zeer solide kwaliteit effen met vaste boord Goedkoop, toch prima Payglop 12 Een vertrouwd adres!! GELD credieten uitsluitend groot 1600.3 zonder borg verkrijgbaar, voor elk doe', en voor iedereen. Gemakke lijke voorw. wisselende wachttijd. Vraagt inlichtin gen „SAMENWERKING", Verstolkstr. 31, Leeuwarden Nieuw product bekend maken? Op de meest afdoende wijze kunt U dit be reiken (foor Uw advertentie In deze courant te plaatsen. U bereikt dan een koopkrachtig publiek. Jlieiiand Is betaamd om zijn elfstedentocht die harde strijd x op de schaats over meer dan tweehonderd kilometer. Niet minder befaamd te Frieslands beschuit! TURKSTRAS BESCHUIT En terecht! Dat zult trmet mij eens zijn op hetzelfde moment dat u met Turkstra's Frysldnr Beschuit. kennis maakt Het comité voor ouden van dagen vergaderde in café Morsch. Er werd besloten, ook dit jaar de oudjes weer een gezellige dag te verschaffen. Aan de ingezetenen worden circulaires be zorgd met een opwekking dit werk fi nancieel te steunen. Er zullen lijst- collecten worden gehouden. De dag van uitgaan werd bepaald op 28 Mei. De reis zal worden gemaakt door Beemster naar Amsterdam, verder over Valkeveen, Blaricum in de richting Amersfoort, in welke reis verschillen de bezienswaardigheden zullen wor den bezocht. Het ligt in de bedoeling de koffie te Valkeveen, de thee te Amersfoort en het diner te Amster dam te gebruiken. Men zal reizen per autobussen. LIET IS HEUS beter, vrienden, dat u n ditmaal het Kort Bestek niét leest! Het zou u vreselijk ongerust maken over uw kunstbezit. Misschien heDt u nog een De Hooghje nangen, ot een Vermeertje of misschien wel een Rem- brandtje. Pas er mee rp! In Bergen (Noorwegen) had iemand een s'bilde- rij in zijn bezit gekregen, waarop een oude man met baard was afgebeeld. Het doek was gesigneerd met de naam „Rembrar.dt" en het was bijna nog mooier dan de Rembrandts, die mo menteel bekend zi,n. Maar in een zie kenhuis ging de gebaarde meneer on der een Röntgen-apparaat. De verf bleek zinkwit te bevatten en aange zien men dit in Rembrandts tijd nog niet kende, was er 'veer een zwendel ontdekt. En als klap op de landmijn komt dan nog het bericht, dat er in Amerika officieel tweeduizend schil derijen van Rembrandt aan de diverse wanden hangen. Als men onze groot meester der schilderkunst als getuige kon oproepen zou het een proces wor den, nóg sensationeler dan de Neu- renberg-kwestie. In de Indonesische hoofdstad, Djakarta, lopen vele kleine oplichtertjes rond. Het zijn lieden, die voor niets op de trams meerijden en de conducteur gewoon buiten de koets gooien, als hij daar tegen protesteert. KcPii B&ildc UIlimilllliillllllllllllllllllIHlIillIRHIlHllllillHIIIHIlil Nu heeft de Djakartaanse vervoer maatschappij een elegante oplossing ge vonden. Elk plaatsbewijs is voorzien van een nummer en op dit nummer draait men automatisch mee in een grote loterij met een eerste prijs van 1000 doorzichtige roepiah's. De con ducteurs krijgen van elk verkocht kaartje provisie en naarmate ze meer kaartjes aan de man (of vrouw) bren- Harrxj won de herrie (ten dele) gen, stijgt deze provisie percentsgewij ze. Het is een dure geschiedenis, maar men hoopt de blinde passagiers op de ze wijze te bekeren. In Breda zijn stemmen opgegaan, om het Nederland se spoorwegverkeer een tikje te ver anderen. Men wil aparte tarieven voor staanplaatsen invoeren. Er zit iets in, want als men een (duur) kaartje derde klas koopt, is het de bedoeling, dat men ook derde klas vervoerd wordt. Maar een hangplaats tussen het karre- bies van juffrouw Zus en de hoekige schouder van meneer Zo is hoogstens achttiende klas. „Je kan net zo goed op een buffer gaan zitten", zeggen de agitators. We gaan dus allemaal op vacantie in een goederenwagen, tegen voordelige tarieven. Maar een goede renwagen is een gevaarlijke gelegen heid. In Parjjs vond men bij het ope nen van zo'n kist op wielen, zeven-do de katten op de vloer liggen. De die ren waren op de geur van vlees afge komen en toen ze binnen waren werd de deur gesloten. Bovendien zat er geen vlees in de wagen, maar een par tij houtlijm, die immers uit beenderen, visgraten en nog meer van dat lekkers is bereid. Zodoende waren de katten plotseling echte plakkers geworden, want ze waren zo dom, tóch aan die lijm te beginnen. ERNSTIGE AANRIJDING Hedenmorgen omstreeks 9 uur had op de NieuweSchermerweg onder Oudorp een aanrijding plaats, waarbij de heer Sinnige uit Alkmaar gewond werd. Deze reed op een driewielige bakfiets en we V ingehaald door een auto. Daarachter kwam een volkswagen die niet voldoende uitweek waardoor de bakfiets geraakt werd en de heer S. van zijn zitplaats werd gestoten. Hij is ter observatie naar het ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerarda H„ dochter van L. de Waard en H. Bos; Franciscus H. M., zoon van W. van Dijk en H. M. M. Veeger; Johanna P., dochter van W. T. Wester en M. de jVloel. GEHUWD: Jan H. Vening en Anna M. Kerschbaumer; Gerard van der Heide en Johanna W. Thesing. Tussen het wit van de bloeiende perebomen in de Zuidoost-Beemster be gint nu ook het zachtrose van de ap pelbomen te schemeren. Als het weer deze week mooi en zacht blijft, zullen Zondag alle vruchtbomen in bloei staan. In Hoek van Holland arriveerden gis termiddag met de „Koningin Emma" van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land" uit Harwich 152 Korea-vrijwilli- gers, die op 23 Maart met het Britse troepentransportschip „Devonshire" uit de Japanse haven Kure zijn vertrokken. In de douaneloods in Hoek van Holland werden zij toegesproken door generaal -majoor Van Dijk, chef van het kabi net van de minister van oorlog. Het de tachement was op 31 Maart 1951 naar Korea vertrokken. ÏJMUIDEN, 30 April. 1 Trawler f 19.300, IJM 20 f 19.500: loggers: HF 456 f 3600; SCH 140 f 4950; KW 147 f 3010; IJM 53 f 2170; kotters: KW 189 f 330, KW 227 f 260. Al vroeg in de morgen opende Ber gen's Harmonie de Koninginnedag met vrolijke klanken. De kinderen ver maakten zich te Bergen de hele dag met allerlei kinderspelen ten aanschóu. wen van een enthousiast publiek. Des avonds gaf Bergen's Harmonie bij de Ruïne o.l.v. haar dirigent D. Visser eer» concert, dat heel wat luisteraars trok. Ook te Schoorl vormden de kinder spelen de hoofdschotel. Prof. Remidol trad op voor de kleutertjes en wijdde ze in de geheimen van de zwarte kunst' in. Voor de drie scholen waren hand bal- en voetbalwedstrijden georgani seerd. Bij d<e eerste zegevierden de Groeter meisjes. Catrijp werd tweede en Schoorl derde. De Catrijper jongens veroverden de erepalm bij het voet ballen. Hierbij werd Schoorl tweede en Groet derde. Tot slot volgde in de namiddag een ballonnenwedstrijd. Het was een prach tig gezicht al die ballonnetjes in het stralende zonlicht te zien zweven. Des avonds was er op verschillende plaatsen gelegenheid voor het maken van een dansje. De Molenkrocht heeft zijn eérste competitie-wedstrijd van dit seizoen tegen HTC 1 te Den Helder met 60 weten te winnen. De Bergenaren, die na hun promotie thans in de 3e klasse uitkomen, maakten dus een goede entree. Voor een niet gering deel was de overwinning te danken aan het frisse, pittige spel van de juniores Tin» Winder en Conny van Limburg Stirum. De uitslagen waren: HE: J. Schmidt G. Bakker 7—5,6—3; D. Mosk—D. de Vries 75, 64; DE: mej. C. van Lim burg Stirum—mej. Floppe 9—7, 6—3; mej. T. Winder—mej. A. de Haan 64, 46, 63; HD: M. Lau en D. Mosk— G. Bakker en D. de Vlies 6—3, 10—8; DD: mej. Winder en mej. Van Limburg Stirummej. De Haan en mevr. De Vries 64, 3—6, 6—1. Zondag speelt „De Molenkrocht" thuis tegen WKF 1 uit Wormerveer.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5