Stad en Omgeving r Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk B. en V 8 October-vereniging brengt goed verzorgde revue AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Nog geen ie De bouwp in Berg Merino Grondsma vier maal teruggeroepen Het ledental moet stijgen EN HOLLAND IS DE BRUID... De Stichting 1940-'45 zorgt ook voor Alkmaarse gezinnen De heer J. Baas nam afscheid van de Ambachtsschool Alcmaria Cabaret" voor Hilversum II Scholen-feestavond voor t.b.c.-bestrijding Opbrengst ruim f 200 VICTORIA THEATER: De dodenrit in het Spook- gebergte HARMONIE THEATER: Vader is vrijgezel REX THEATER: ,,De Blauwe Engel' CINÉMA AMERICAIN: Geschonden glorie" De journaals De band, die het wint. Concert ten bate van „Westerlicht" Laurens Bogtman komt Noord-Scharwoude Wethouderss< van f 800.- op ZATERDAG S MEI 1952 „Wat voor kleur, wat voor partij- d' 8 October-vereniging, daar hoort u bij". Onder deze leuze is de 8 October- vereniging een actie begonnen met het doel het ledental, dat op het ogenblik te laag is. weer op peil te brengen en zo de viering van het Ontzetfeest voor het volgend jaar te verzekeren. Om hiertoe te geraken heeft het bestuur een „ouderwetse" 8 Octobcrrevue sa mengesteld, waarvan gisteravond de première ging in 't Gulden Vlies. Zo groot was het succes van deze eerste opvoering, dat nu reeds kan worden aangenomen dat de drie vastgestelde avonden niet toereikend zullen zün om alle gegadigden in de gelegenheid te stellen de revue bjj te wonen en er dus meerdere opvoeringen moeten worden gegeven. Evenals vroeger, had ook nu een groot aantal amateurs zich spontaan en belangeloos beschikbaar gesteld om de avond te doen slagen. Daar waren namen als Kees Stet van Ierswoud, Nico Akkerman en G. Grondsma Sr., die bij voorbaat een goed programma waarborgen. Ook Menno Grondsma, die als zingende imitator zowel in bin nen- als buitenland een bekende naam heeft, had zijn medewerking toegezegd. Hij had speciaal een tournée voor De nemarken afgezegd, om voor zijn oud stadgenoten in Alkmaar te kunnen op treden. Hij zal daar gisteren geen ogen blik spijt van heben gehad. Als Bing Crosby, Toon Hermans, Josephine Ba ker en Al Johnson had hij zoveel suc ces, dat hij vier keer werd terugge roepen voor een extra nummer. Tom de Munk, Ina Triest en Jan Heins zon- ADVERTENTIE Waarschijnlijk kent U deze dicht regels wel en inderdaad ziet Holland er momenteel zo fleurig uit dat men graag in een bloeiende boomgaard zou gaan wonen. Hol landers houden er echter reke ning mee dat het grootste deel van het jaar in huis moet worden doorgebracht zorg er daarom voor dat U gezellige zonnige be hangsels op de wand heeft. De G-B behangselcollectie 1952 maakt U het uitkiezen heel gemak kelijk kijkt U maar eens bij elke goede schilder/behanger. (Advertentie, ing. Med.; Men verzoekt ons opname van het volgende: Toen de Joden werden opgejaagd uit hun schuilhoeken en naar de gaska mers werden gedreven Toen onze jongens in veewagens naar Duitsland werden gereden om daar onder een regen van bommen slaven arbeid te verrichten teneinde de onder drukking van hun eigen volk te hel pen verlengen.... Toen zijn er vaders geweest, die naar het onsterfelijk ge dicht van Jan Campert hun vrouw en kinders goedendag zoenden en in de rijen van het verzet traden. Zij over vielen distributiekantoren en roofden de onmisbare papieren voor de onder duikers. Zij bestormden gevangenissen en redden met levensgevaar hun kame raden. Zij .vaagden hun kostbare levens voor die vau anderen die zij meestal niet eens kenden. Duizenden van die flinke mannen en vrouwen zijn gegrepen. Duizenden zijn nimmer teruggekeerd in hun gezinnen. Zij rusten ergens in het grote, ver woeste Duitsland in massagraven. Denkt u nog wel eens aan hen? Ach, het is allemaal al weer zo lang geleden. Het persoonsbewijs voor uw zoon, die onder de „Arbeitseinsatz" viel, en dat hem een paar onbetaalbare jaren ouder maakte weet u nog hoe blij u er mee was toen? Herinnert u zich het gezicht van die man, die het u bracht, die avond? Misschien is ook die helper in de nood gebleven in de strijd. Maar zijn vrouw weet nog precies hoe hij er uit zag. Zijn kinderen kennen hem slechts uit haar verhalen maar zijn lege plaats aan tafel is dagelijks onderwerp van gedachten, van gesprek ook. De Stichting 1940—1945 strekt haar beschermende vleugels uit over dat ge zin. Tienduizend vrijwillige medewer kers en -sters herinneren zich die be lofte in verzetskringen gedurende de bezettingsjaren: „Als je iets overkomt, zorgen wij voor je vrouw en kinderen". Zij bezoeken die vaderloze gezinnen, zij geven adviezen, zij bemiddelen Pij ambtelijke instanties zij kunnen vader niet vervangen, maar zij probe ren moeder bij te staan. Wat wij wel kunnen doen. is trach ten te zorgen, dat die vrouwen en kin deren kunnen leven in een gelijkwaar dig sociaal milieu als waarin zi.i zouden hebben geleefd indien deze vaders niet voor ons gesneuveld waren. Om dit te bereiken is boven de buitengewone Rijkspensioenen van 50.000,die aan de getroffen 35 Alkmaarse gezinnen zijn toegekend, een aanvullende uitke ring nodig van ƒ20.000,— per jaar. De Staat der Nederlanden zorgt voor een basis. Waar nodig geeft de Stich ting 1940—1945 een aanvullende uitke ring, na zorgvuldig en voortdurend onderzoek, rekening houdend met èlk bijzonder geval. Helpt die Stichting 1940—1945 voor die Alkmaarse gezinnen te zorgen! Geeft u zich nog heden op als contri buant bij de penningmeester. Snaar- manslaan 113 te Alkmaar. U hebt dan uw plicht gedaan de Stichting 1940—1945 zorgt gewetensvol voor de rest. gen op uitstekende wijze enkele liede ren uit „Die Lustige Witwe" en „De Zigeunerbaron" en Tine van Heugten had zeer veel succes met haar aan acrobatiek grenzende dansen. De Turn- lustmeisjes verzorgde ook enkele dans- nummers en als hoogtepunt van het programma was er een door Flandrla opgenomen film over de 8 October- feesten van het vorig jaar, waarop vele bekende Alkmaarse gezichten voorkwamen. Het geheel werd afge wisseld door vlotte muziek door het Vitrofoon Amusementsorkest o.l.v. Wim Cornelissen en het kleinere orkest onder leiding van Co Sieuwerts. Hoewel er in zeer vlot tempo werd gespeeld en er geen hiaten tussen de afzonderlijke nummers waren, werd het toch middernacht voor het doek voor de laatste maal open ging voor de finale. Het langdurige applaus be wees hoezeer de nieuwe 8 October- revue in de smaak was gevallen. De heer J. Baas, die in April de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt heeft nam gistermiddag in één der lokalen van de Ambachtsschool afscheid van zijn werkkring. Met auto's waren de heer Baas, diens vrouw en kinderen naar het schoolgebouw gebracht, waar de scheidende leraar werd toegespro ken door de heer J. Met, waarnemend voorzitter van het schoolbestuur, die hem als een plichtsgetrouw leraar schetste. De heer Baas heeft niet min der dan 39 jaar zijn krachten aan de school gegeven, eerst in de schilder afdeling, later als leraar in het hand tekenen en technisch schetsen. De di recteur der school, de heer J. Arnoldus, wees op de toewijding en bekwaam heid van de scheidende leraar en op diens prettige omgang met zijn col lega's en de leerlingen. Hij bracht hem daarvoor hartelijk dank. Namens het bestuur werden bloemen aangeboden. De heer E. Harder, even eens leraar in het handtekenen, sprak de scheidende leraar namens de col lega's toe en bood hem een electrisch scheerapparaat aan. Aan mevrouw Baas werden bloemen aangeboden. Na de heer Harder werd het woord gevoerd door de heer A. van Rossum. voorzitter van de afdeling Alkmaar van de Ned. Bond van leraren ,bij het Nij verheidsonderwijs, die het 36-jarig lid maatschap van de heer Baas herdacht en hem prees als een prettig en ac tief lid. Ten slotte heeft de jubilaris dank gebracht voor de tot hem ge sproken vriendelijke woorden. Hij prees de prettige sfeer waarin hij altijd" had mogen werken en betrok ook zijn echt genote in zijn dankwoord, daar hij van haar steeds grote steun had ondervon den. Filmclub Herv. Jeugdraad brengt Marie Louise" Men verzocht ons opname van het volgende: Zaterdag 3 Mei om 20.30 uur. na af loop van de „stille tocht" wordt in de Aula van het Gymnasium in het teken van de herdenking der gevallenen de vijfde filmavond gehouden met als hoofdfilm de Frans-Zwitserse oorlogs film „Marie Louise". De voorfilm is de Ned. oorlogsdocumentaire „Terug naar het eiland". Walcheren in volle schoon heid vóór de oorlog, het bombardement en de overstroming van het eiland. Het dichten van de dijk, de wederopbouw, het in cultuur brengen en de eerste oogst. Een boeiend programma, geheel passend in het kader van de herdenking 1940—'45. ZATERDAG Harmonie Theater, 9.30 u.: Vader is vrijgezel (alle leeftijden); Victoria The. ater, 9.30 uur: De dodenrit in 't spook- gebergte (14 jaar); Cinema Americain, 9.30 uur: Geschonden glorie (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 9.30 uur: De blau we engel (18 jaar). Aula gymnasium, 8 30 uur: Flimclub Herv. Jeugdraad: Marie Louise". Nachtdienst apotheken: „De Bever", Emmastraat 36. Troepenhuis Phoenix, Zandersloot, 3 uur: Opening Padvinders fancy-fair Pafafa. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag, Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Open bare dansavond. Gulden Vlies. 8 uur: Bonte avond 8 Octobervereniging. SCHOORL, Duinzicht, Zondag 36 en 812 uur: dansen. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang Ten 9.30 uur, Rex Theater 2.30 uur matinee. Stenenbrug, 7.30 uur: Jeugdappèl. Doelenveld, 9 uur: Bevrijdingswan deltocht. Pinkster,bloemstraat, Rembrandtstr., Boomkampplein en K. van 't Veerstraat 912 uur: Poppenkastvoorstelling. Boomkampplein, 2 uur: K. van t Veerstraat, 3 uur. Stenenbrug, 4 uur: Opvoering wa genspel. P. C. Hooftstraat en Rembrandtstr, 2 u.; Uitenboschstraat en Pinksterbloem- straat, 3 uur: Volksdansen. Paardenmarkt, 7 uur: Volksdansfeest en Volkszang. Canadaplein, 9 uur: Demonstratieve optocht. Waagplein, 9.45 uur: Sluitingspro gramma. Sportpark, 1.30 uur: Finales school- voetbal. Terrein Alkm. Boys, 2 uur: Finales handbal. Wapen van Heemskerk, 7 uur: Be- vriidingsbal. Gulden Vlies, 8 uur: Bevrijdingsfeest. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 10.41 23.23 Zondag 0 01 12.10 Maandag 0.37 13.01 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 10.46 23.28 4.46 17.28 Zondag 0.06 12.15 6.06 18.15 Maandag 0.42 13.06 6.42 19.06 ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale openings tijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek De Bever in de Emma straat 36. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 4 Mei zijn beschikbaar de huisartsen dr K. H. Kolk. Geestersingel 47 (telefoon 2017) en dr H. C. A. Kop- pejan, Oudegracht 200 (tel. 2382). Morgen, Zondagmiddag om dertien uur tien, na de nieuwsberichten zal men in een AVRO-uitzending over Hilver sum^ II het jonge en veelbelovende Alc maria Cabaret kunnen beluisteren. De leden van dit beschaafde ensemble zul len in een tijdsbestek van vijftig minu ten doen horen wat zij als amateurs op het gebied van het veelzijdige j.i licht voetige cabaretwerk in hun mars heb ben. Het betekent voor Alkmaar een unicum, dat een uit onze stad afkomstig amateur-cabaretgezelschap de eervolle opdracht krijgt bijna een uur met een geheel eigen programma te vullen. Het dansorkest „The Caledonians" uit Zaan dam, hier ook wel bekend, verzorgt de muzikale omlijsting. Het Alcmaria Cabaret staat onder leiding van Hed de Vries. De muzikale composities zijn van Joh. Fakkel, de teksten der liedjes van Hed de Vries, Bram v. Echt en Joost de Klerk en de teksten van het gesproken woord van Hed de Vries en P. Deutekom. De mede werkenden zijn Didi de Vries-Deute- kom, Ina Triest-Boots. Klaas Koomen, Joh Fakkel, Piet Wolfswinkel. Kees Wiggermans en Hed de Vries. Samen stelling: Alcmaria Cabaret, microfoon regie: Han König, muziek-regie: Peter Kellenbach. 53. Daan Slok was plotseling opge sprongen en voordat Jimmy Brown goed besefte wat er ging gebeuren, liep hij de kamer al uit. De deur ging open en dicht..., een sleutel werd knerpend omgedraaiden het volgende ogenblik wist Jimmy Brown dat hij in de val zat. Hij had Daan Slok te veel ver trouwd! Jimmy rende nog op de leur af, maar er was geen verwikken of ver wegen aan. „Wat ben ik een uilskuiken geweest", bromde hij verstoord. „Ik ben er als een domme schooljongen inge- tippeld". Jimmy liet de deurknop los en keek of er geen mogelijkheid be stond door een raam of een andere deur te ontsnappen. Er was echter geen raam in deze kamer en een tweede deur evenmin... Jimmy keek eens naar zijn twee vuisten. „Dat zijn de enige twee kameraden, die ik nog heb" brom de hij, want hij was niet van plan zich als een mak lammetje te laten inreke nen. Jimmy droeg nog altijd de vrou wenkleren, al zat de neepj.esmuts intus sen een beetje scheef op zijn hoofd. Snel begon hij zich te ontdoen van de rok en van het jak. Het enige wat hij aanhield was een kort geruit onder broekje. „Ik zie er zo wel een beetje raar uit", dacht hij, „maar ik kan mij in elk geval vrij bewegen en dat is óóit wat waard!" Evenals het vorig jaar hebben ook nu weer de scholierenverenigingen van zes middelbare scholen uit Alkmaar en Bergen, met klassieke en exotische namen Autoi Esmen, Bermeonto, Paci- volo, Tonegido, Emagosas en Vokzos, gisteravond in het Wapen van Heems kerk een feestavond georganiseerd, waarvan het batig saldo bestemd is voor de bestrijding van een gevreesde volksziekte. Werden de gelden de vori ge maal afgedragen aan het Wilhel- minafonds voir de kankerbestrijding, ditmaal is de opbrengst bestemd voor de t.b.c-bestrijding. De heer K. Rus had zijn grote zaal welwillend voor dit goede doel afgestaan, terwijl ook de orkesten voor sterk gereduceerde prij zen optraden. Bovendien had de heer N. Appel zich beschikbaar gesteld als gratis kaartjesverkoper en „uitsmijter". Nadat mej. Akke de Vries, voorzitster van het dagelijks bestuur, dat deze avonden organiseert, en praeses van Autoi Esmen, bij de aanvang van de avond een vurig pleidooi voor de t.b.c.- en kankerbestrijding had gehouden, begon 'n bonte en blijde balavond, wel ke tot twee uur 's nachts duurde. De belangstelling was goed, hoewel zij voor een dergelijk doel nooit groot ge noeg kan zijn. De stemming was uit stekend. Zeer gewaardeerde muzikale medewerking werd verleend door „The Jive Bombers", „The Bamboozlers", „The Riverboat Jazzmen" en bovendien „The Toemoek Hoemaks". De opbrengst voor de t.b.c.-bestrijding bedroeg ruim ƒ200,—. ACHTJARIGE KNAAP DOOR VRIENDJE AANGEREDEN Gisteravond om zes uur werd op het Canadaplein een achtjarige jongen door een dertienjarig vriendje, dat op een fiets was gezeten, van de voeten gere den. De achtjarige kwam zo lelijk te vallen, dat hij een lichte hersenschud ding en een gebroken onderbeen be kwam. Op advies van dr Hoek is liet kind naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. R. S. STOKVIS' ZONEN N.V. (Advertentie, Ing. Med.) De avontuurlijke film, die deze week als hoofdnummer voorkomt op het pro gramma van het Victoria-Theater, geeft een spannende en sensationele episode uit de Amerikaanse strijd tussen Noord en Zuid met medewerking van Califor- nische rebellen. Een patrouille van het Zuidelijke leger staat onder commando van kapitein Barstow, die in de film gespeeld wordt door de bekende acteur Errol Flynn. De patrouille nestelt zich in een rotsformatie en als een postkoets door een troep Indianen wordt overval-» len, worden alleen de koetsier en een jong meisje door Flynn en zijn mannen gered. Dit meisje Johanna Caster is ver loofd met luitenant Rickey, die leider is van een patrouille van de Noordelij ken. De conflicten op verschillend ge bied zijn nu natuurlijk niet te vermij den. Maar toch moeten Barstow en zijn mannen ten slotte na felle strijd het on derspit delven. Luitea. Rickey komt te laat en kan slechts de vlag planten op de plaats waar de tegenstanders zo moedig weerstand hebben geboden. Naast Flynn mogen zeker genoemd worden Patricia Wymore als Johanna en Scott Forbes als luitenant Rickev. Bo vendien zal veler sympathie uitgaan naar de hond, die in deze film zo'n enige rol speelt. Het hoofdnummer wordt niet alleen ingeleid door de mooie actuele jour naals. maar ook door een muziekfilm met attracties en een tekenfilm. Als Bing Crosby in een film speelt kan men geen ernstig verhaal verwach ten maar een aaneenschakeling van dolle taferelen waarbij ieder ogenblik door alle medespelenden gezongen en op een eigenaardige wijze gedanst wordt. „Vader is vrijgezel" is een van die films en het heeft weinig zin de inhoud daarvan uitvoerig te vertellen omdat het een dwaze geschiedenis is, waarvan ieder van te voren weet hoe zij zal ein digen. Een journalist die zich met het doen adopteren van oorlogswezen bezig houdt heeft zo weinig tijd voor het meisje dat hem in Amerika wacht, dat hij vijf maal vergeet in het afgesproken vliegtuig te stappen. De zesde maal heeft zij het wachten opgegeven en als hij met twee meisjes die hij na zijn trouwdag wil adopteren arriveert, verneemt hij dat zij zich inmiddels ver- ioofd heeft met een charmante man, die veertig millioen dollar -bezit. Daartegen wil hij concurreren. Hij wedt met de aanstaande echtgenoot dat hij het zal winnen en er zijn heel wat dwaze ver wikkelingen nodig eer dit inderdaad een feit is geworden. Bing Crosby en Jane Wyman zijn de beide hoofdfiguren. Wie van dat genre houdt zal deze film zeker appreciëren. Dat de film „De Blauwe Engel" nog weinig van haar aantrekkingskracht op het publiek heeft verloren, blijkt wel uit de belangstelling, die weder om voor deze creatie van Mariene Die trich en Emil Jannings wordt getornd. Het is typerend, dat de wereldbe roemde Mariene reeds bij haar debuut op het witte doek een grote natuurlij ke aanleg voor het toneelspel aan de dag legt en volkomen weet te boeien. Reeds in dit eerste optreden van de destijds nog onbekende actrice komt men onder de bekoring van haar spel. Het is een film, die de belangstelling ten volle waard blijft. Het verhaal is gebaseerd op de ro man van Heinrich Mann „Professor Unrat" en heeft weinig te betekenen. Wel biedt het tal van boeiende scè nes, waarin de beide hoofdrolvertol kers in alle opzichten tot het einde weten te fascineren. Wij twijfelen er niet aan of „De Blauwe Engel" zal velen aansporen tot een hernieuwde of eerste kennis making met deze twee grote sterren. Wij hebben niets tegen vlug en zui ver schietende cowboys die met strak getrokken gezichten, koude ogen en met een waggelende gang door het le ven plegen te gaan, zolang die cow boys ons worden gepresenteerd in een Western. Natuurlijk is het prettig als zo'n Western dan bovendien nog ac ceptabel is. Hoewel Henry King heeft getracht gunfighter Ringo, alias Gre- geory Peck, wat meer moraal te geven dan men van een cowboy, die om en nabij vijftien levens op zijn geweten heeft, mag verwachten, kunnen wij weinig bewondering hebben voor „Ge schonden glorie", een film die deze week in Cinema Americain draait. Het is een Wild West die zeker niet boven de 'middelmaat uitkomt. Het enige waarvoor wij waardering kunnen heb ben is het feit dat Henry King zijn hoofdfiguur nu eens niet door bloed, kogels en tranen naar zijn geliefde laat wandelen. Ditmaal is het geen happy-end maar een begrafenis, waar mede de film wordt besloten. In de voorprogramma's ziet men de ontvangst van Koningin Juliana in San Francisco en Los Angeles en haar te rugkomst in .Nederland waar zij haar verjaardag viert. Er zijn fraaie opna men van Lisse's bloementuin en het mooie corso, dat in het teken van de gelaarsde kat staat. De varsity in het AmsterdamRijnkanaal waar de Ne- reusploeg van de Amsterdamse studen tenroeivereniging wint is uitvoerig weergegeven. Een atoomontploffing in Nevada geeft buitengewoon interessan te opnamen. De revolutie in Bolivia; de aardverschuiving in Menton en het redden van schipbreukelingen door vliegtuigen vullen het voorprogramma op gelukkige wijze aan. (Advertentie, Ing. Med.) Het Alkmaars dubbel mannenkwar- tet „Zang én Vriendschap" heeft, in samenwerking met het dameskoor „Consonant", beide onder leiding van Gerard Pranger, het initiatief genomen een concert te organiseren ten bate van de gedupeerden door de brand in „Huize Westerlicht". Dit concert zal worden gegeven Vrijdag 9 Mei in de Grote Kerk. Eveneens wordt geheel belangloze medewerking verleend door Nederlands grootste bas-bariton Lau rens Bogtman, de alt mej. Aafje Hey- nis en de organist Piet Kee. Deze ges te wordt allerwegen op hoge prijs ge steld en voor dit groot opgezette doel bestaat dan ook zeer veel belangstel ling. Het dansfeest bij de 5 Mei viering De organisatoren van de 5 Mei-vie ring roepen alle volksdansers uit Alk maar en wijde omgeving op om mee te doen. Dan kan het een grandioos feest worden. Een prima versterker, schijnwerpers en feestverlichting zul len de Paardènmarkt in een gezellig feestplein veranderen. Ook voor kij kers langs de afzetting zal het dans feest een attractie zijn. Precies 9 uur wordt geëindigd, waarna onmiddellijk op het Canadaplein een optocht volgt van alle jeugdgroeperingen, waartus sen muziek en padvindersbands. Programma's en kaarten zijn ver krijgbaar bij C. Blom, Paternoster straat 7. Tafeltenniskampioenschap pen van DSS in Vondelschool De Alkmaarse tafeltennisclub DSS organiseert Zondag haar jaarlijkse clubkampioenschappen, welke dit jaar wel bijzonder in het teken van de be langstelling staan. Immers, de favorie ten hebben grote concurrentie gekre gen, met het gevolg dat op het ogen blik nog geenszins vast staat welke spelers met de titels gaan strijken. Bij de dames is Hennie Krab reeds drie jaar achter elkaar er in geslaagd zich van haar mededingsters te ont doen. Zij zal nu aan Lies Henke, Mary Ofman en F. Riesebos haar handen vol hebben. Bij de heren is de strijd nog meer open daar de kampioen van het vorige jaar inmiddels is geëmigreerd. Jan de Haan, Wim Piederiet, Jan Mannes, Wim Poeze, Jan van Spanje en Jan Muhren gaan hoge ogen gooien. Waar echter zoveel gegadigden zijn is het duidelijk dat verrassingen niet zijn uit gesloten. Voor de liefhebbers van tafeltennis sport en dat zijn er langzamerhand in Alkmaar verscheidene vermelden wij nog dat de finales omstreeks vier uur in de Vondelschool worden ge speeld De wedstrijden worden om streeks 12 uur geopend. Bijzondere kerkdiensten In „Waakt en Bidt", Laat 221, te Alk maar. zullen van Dinsdag 6 tot en met Donderdag 8 Mei bijzondere diensten worden gehouden. Het onderwerp van deze conferentie is ..Al de tekenen der dagen zeggen: Jezus Komt". Van alle kanten zal dit onderwerp belicht worden door de bekende radio predikant ds. D. W. Veldkamp van Hilversum, en ds. J. I. v. Wijck van Gouda. Ak solozangeres zal medewerken mevr. Mimi v. d. Loo van Den Haag. De samenkomsten zullen aanvangen om 8 uur, nadat om half acht een zang- dienst is gehouden. Woensdag en Donderdag is er ook om 3 uur sa menkomst, waarna koffiemaaltijd. De conferentie die uitgaat van de Ned. Christ. Gemeenschapsbond, staat ondef leiding van evangelist J. Dammuller. UITDRAGERIJ KPEEG EEN LELIJKE OPSTOPPER Het pand op de hoek van het Raaksje en de Voormeer kreeg gisteren een ge voelige klap te verwerken van een truck met oplegger, die nogal moeite had met het nemen van de bocht. Het pand, waarin een uitdragerij is geves tigd, bleek de schok te kunnen door staan. maar het houtwerk werd danig geteisterd. De schrijver K. Norel komt spreken over Canada De bekende schrijver K. Norel maakte onlangs een reis van drie maanden door Canada en was daarbij in de gelegenheid een bezoek te bren gen aan vele Hollandse emigranten. Hij bezocht hen zowel in de steden als op het platteland en verwerkte zijn ervaringen in het dezer dagen uitge komen boek „Hollanders" in Canada". Op uitnodiging van boekhandel K. ter Burg zal de heer Norel Vrijdag 9 Mei 's avonds om acht uur in hotel Victory een lezing komen houden over zijn ervaringen in „het land van de toe komst". Opbrengst Emmabloem- collecte De door de Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose gehouden Emmabloem-collecte, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de Alk maarse tbc-patiënten van alle gezind ten, heeft het mooie bedrag opgeleverd van f 1724.17. ULO ALKMAAR WON In het verslag over de Schoolhandbal- wedstrijden is ULO Heiloo I ten on rechte uitgeroepen als overwinnaar van ULO Alkmaar I. Winnaar werd in wer kelijkheid de Alkmaarse ULO, die dus Maandag in de finale uitkomt tegen da Middelbare Meisjesschool Bergen. DE VUILNISDIENST OP 5 MEI In verband met de bevrijdingsdag op Maandag 5 Mei zal er des middags geen vuilnis worden opgehaald. Men wordt verzocht in deze wijken de vuilnisemmers vóór 12 uur v.m. buiten te zetten. GESLAAGD Aan de Mode Academie „Wohryzek" te Amsterdam slaagde voor coupeuse lerares, mej. Inie de Waal Malefijt, alhier. LAAGSTE INSCHRIJFSTER Vrijdag werd te Landsmeer aanbe steed het bouwen van 100 woningen. Hoogste inschrijfster was de fa. Albers uit Abcoude met f 1.196.000 en laagste de fa. Henzelman uit Noord-Scharwou de met f 1.002.773. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR: Leger des Heils (Will. Booth), Limmerhoek 22, 10 uur Heili- gingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 7 uur Openluchtprediking; 8 uur open bare samenkomst o.l.v. kapt. Doetjes en luit. Rijsdijk; Zaterdag kapt. Has- soldt met zangkoor uit Zaandam. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4, 19 uur Heiligingsdienst; 8 uur Halleluja samenkomst; Dinsdag, 8 uur, contact avond. Woensdag, 8 uur, Wijdings- dienst o.l.v. luit. Elzinga. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Zaterdag, 8 uur, Jeugdclub in Kr. v. Eltenweg 22; van Dinsdag tot en met Donderdag, op wekkingsconferentie in Waakt en bidt (zie stadsnieuws). AKERSLOOT: 9,30 uur ds Kaptein. BERGEN: Ruïnekerk, 10 uur Jeugd dienst door d" Reeser; 7 uur ds Bekius (herdenkingsdienst). Rehoboth, 10 uur, ds Den Oudsten van Alkmaar. BR. OP L'DIJK: 10 en 7 uur, ds De Zeeuw. Gereform. Kerk (art. 31 K.O.) 10 en 3 uur ds v. d. Lingen. Chr. Gereform. Kerk, 9,30 en 3 uur, ds Henstra. DIRKSHORN: 10 uur ds Post. EGMOND-BINNEN: 10 uur ds Plug. EGMOND AAN ZEE: hedenavond 7 uur, Herdenkingsdienst. Zondag, 10 uur. ds Roobol. HEERHUGOWAARD: 10 uur ds Wil- tink. HEILOO: Ned. Herv. Evang. Ver. (Kerklaan), 10 uur ds Donselmann van Amsterdam; 7,15 uur ds Langman van Amsterdam. KOEDIJK: 10 uur ds Dikboom. LIMMEN: Zaterdag, 7 uur, ds Kap tein (Herdenkingsdienst); Zondag, 10 uur. ds Kastein. N.NIEDORP: 10 uur ds De Wilde. Doopsgezinde Genvente, 10 uur da FranckenLiefrinck. SCHOORL: 10 uur ds De Jong (Her denkingsdienst). STOMPETOREN: 10 uur ds Keja (Kerkkoor). WARMENHUIZEN2 uur ds Post. ZUTD-SCHARWOUDE: 10 uur d» Püester. ZUID-SCHERMER: 7,30 uur ds Keja. ■prN zonnige lentemidd de gemeenteraad va begroting en de talrijk verschillende vraagstuk! ten van het Nederlands koopjes in Bergen, en 1 Horeca Bedrijven. Het i met algemene stemmei punten kreeg de heer J. de algemene wens om zal indien mogelijk wor SLECHTS twee raads gebruik van de gelegenl algemene opmerkingen t De heer B r o e r s r klemtoonde, dat het fo< natuurschoon voor Bei van zijn of niet-zijn be de de financiën te ver! behóud te verzekeren, dl uiterste zuinigheid. ?.i. worden op de kosten op de twee gemeentel kon er op 't gemeentel gewerkt worden, was 1 dat ambtenaren her en reis gingen, is het nuttig tie van het GEB en d eens duchtig onder hand moest het nu eens afge Gemeente Werken de r schrijdt. Bezwaar maakt passage in de Nieuwjaa burgemeester, welke de heeft, dat de begroting ferweg niet is overschre De tweede spreker, n <Prot. Chr.) brak een la meentelijke autonomie, worden door middel van Den Haag en Haarlem zelfs genegeerd en ger tijd, dat ook de gemeent gen een ernstig protest Burgemeester H u y rigeerde de rede van de door op te merken, dat de zaak Oude Hof geen heeft aangesteld. Namen treedt alleen op de heer gemeente-secretarie wori gelijk gestreefd naar effi( in is men aardig geslaag van deputaties naar and( achtte dr. Huygens vera men van anderen nog v Zijn mededeling over heeft slechts ten doe! g. king erop te wijzen, sprake is van een bijzon ook al is de aanvankel raming overschreden. VERVOLGENS werd hoofdstuksgewijze behanc stel van de heer Ellis met algemene stemmen jaarwedden van de we f 800.— tot f 1200.— per gen. Het zelfde raadslid zijn ergernis over het feit ten in Bergen zo duur zi B. en W. aan de middi druk te zetten door ook staan hun waren in E bieden. De heer M a a s e n in het geweer voor de m hield de heer Ellis voor keiiers in Bergen veel zw hebben en men hen niet ken met venters of ei groentehallen in de stad heer Ellis zouden volgen Het gemeentebestuui gen doet verwoede woningnood in Be kleinst mogelijke pro te dringen. Hiervan cijfers, welke burgeme Huygens in de gisteri houden gemeenteraadst aan de openbaarheid p De gemeente Bergen de periode 19511953 volume voor 29 woning 10 woningen door migr gerepatrieerden en 20 vullende migratie, volume voor deze 6 zal als volgt worden woningwetwoningen, woningen' en 20 worde voor premiebouw en bouw. Voor de restere huizen worden nog pl raamd. Gedacht word een tweede Merelhofj twintig woningen, well stemd zijn voor won zullen 12 huizen worden voor Bergenari voor bouwlustigen van gemeente, welke acht volgend jaar weer door migratie zal oplei En hoe zijn nu de pe voor de huisvesting? zijn 16 duplexwoningen 32 woongelegenheden leveren, alsmede 16 woningen, in aanbouw genoemde huizen zal worden verleend aan oen, vier en meer pe als urgente gevallen prijken en 2 gezinnen lijst. Zes van deze gez men op te vangen in v gezinnen. Voor de trouwlustiger duplexwoningen uitkoi gen. Vanaf 1950 wachte tjes, vanaf 1951 27 meldden zich 10 tri jongelui. Mede door de heid, dat vele Bergenari industriecentra Veisen wijk trekken, is de hoo vaardigd, dat verschilt ningen leeg komen, welk bij de 32 duplexwonint lijk de huisvesting voor vallen uit 1950 en vormen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2